Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Microlab PURE-100 etalonkõlarid (stuudio lähivälja lineaar-aktiivmonitorid) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 06.05.2011 20:50:38 Microlab PURE-100 etalonkõlarid (stuudio lähivälja lineaar-aktiivmonitorid) vasta tsitaadiga


Hiina kõlaritootja Microlab on eelkõige arvutitega seotud muusikakuulajate jaoks juba aastaid olnud kiidetud kui parima hinna/kvaliteedi suhtega kõlarite tegija. Näiteks mudelid SOLO-6 ja SOLO-7 on just need, mida iseloomustatakse kui väga selge ja täpse tasakaalustatud heliga õnnestunud lahendusi, olles samas vaid 100€ hinnaklassis. Nende kõrval on aga teenimatult vähe tähelepanu saanud sama tootja sarnase suuruskategooria, kuid juba profiklassi monitorkõlarite (reference speakers) tooteseeria PURE. Järgnev tutvustus püüabki natuke seda teadmatust parendada, vaatame lähemalt, mida kujutab endast 300€ hinnaklassi mudel PURE-100.


Tegelikult mul õnnestus need isendid hankida juba mõnda aega tagasi, veel krooniajal, kui nad maksid olenevat hetkest ja vahendajast 3800...4900(5800+) EEK. Leedu tuntud hulgilaos ACC olid nad väheses koguses sees ja tellitavad põhimõtteliselt iga meie kohaliku arvutipoe vahendusel. Hiljem on neid nähtud ringlemas juba juhuslike partiidena, kuid teadaolevalt neid toodetakse ikka tänagi. Helitehnika ja eriti just kõlarid on asjad, mis ei vanane üldse mitte sellises tempos nagu arvutitehnika, vastupidi, sageli hoopis tõestavad ennast aja jooksul üha paremast küljest.

Tegemist on siis kõlaritega, mis kuuluvad nn. neutraalsete lineaarkõlarite kategooriasse. Nende disainis on võetud eesmärgiks võimalikult maksimaalne autentne (heliallika originaalkõlaga võrreldes) heliedastus, ilma lisavärvinguid juurde omistamata (viimane fakt on oluline erinevus kallite Hi-Fi fännide kõlarite kategooriast, mis on just tuunitud teatud värvingutele). Lineaarkõlarite kategooria mudelid on eriti hinnatud just stuudiotöös, kus on vaja heli täpselt analüüsida-kuulata. Selle tõttu nimetatakse neid ka "Reference Studio Monitors". Selliseid kõlareid toodavad tegelikult ligi paarkümmend eri tootjat kokku mitmekümnete mudelitega. Enamus neist on prestiizikad stuudioaparatuuri tootjad, mis võimaldab neil küsida ka soolast profihinda. Microlab on omamoodi erand selles reas, pakkudes (nagu kuulates selgus) üpris samal tasemel heliga toodet oluliselt soodsama hinna eest.

Tegelikult jagunevad stuudio monitorkõlarid omakorda veel kahte põhikategooriasse - suured põranda-seinakõlarid ja väiksemad laua-puldi kõlarid. Viimased on nn. lähivälja kõlarid, st. nad ongi ette nähtud 0,7...1,5 meetri kauguselt kuulamiseks, mis võimaldab ellimineerida suurema osa ruumiakustika probleemsetest mõjutustest. Peamise väikese puudujäägina, kuna neil on väiksem kastiruumala ja väiksemad madalsagedusvaljuhääldid, ei suuda nad päris alumist bassihelide otsa täisväärtusliku nivooga taasesitada. Samas on nende häälestamisel püütud tagada, et erinevalt laiatarbekõlaritest poleks neil madalsagedusribas tugevaid esiletükkivaid resonatsikohti, seega nende karakteristiku langus-kalle on ka seal suhteliselt ilus ja sujuv, mitte hüplik. Viimastel aastakümnetel on ka suur osa maailma helistuudioid hakanud oma põhimonitooringus eelistama just neid väiksemaid lähiväljakõlareid. Siinvaadeldavad Microlab PURE-100 kõlarid ongi just üks selline sobilik mudel, kuid loomulikult ei keela keegi neid ka koduses muusikakuulamises kasutada, kui soovitakse saada selget, sügavat ja nooditäpsusega väljajoonistuvat heli, mille kohta on käibel isegi termin "holograafiline helipilt". Mõnede arvates on see liiga kuiv ja liiga hästi kõiki vigu ja puudusi väljatoov, kuid minu subjektiivsel arvamusel seda just ongi vaja. Määrdunud ehk kõlaliselt värvitud heli kipub pikemal kuulamisel liiga "tümana" tunduma. Ja lõpuks peab veel mainima, et enamus selliseid monitorkõlareid on tänapäeval ka aktiivkõlarid, st. lõppvõimendi on neisse juba sisse ehitatud, loomulikult ikka väärika vastava kvaliteediga skeem siis.

TÜÜBIANDMED:
brand   = Microlab
type    = Powered Reference Monitor (Powered Monitor Speaker)
model   = PURE 100
color   = black & yellowbrown / piano laque
design  = spring 2006
model   = spring 2007
code    = PU100-0001-01001






Tegemist on loomulikult 2.0 ehk puhtalt klassikalise stereosüsteemiga, kahe identse kõlariga (mis ka tehasest transportimiseks pakendatud ühte ühisesse pappkasti).

Kuid erinevalt laiatarbe 2.0 aktiivkõlarisüsteemidest oli kohe esimese asjana märgata olulisi erinevusi kogu konstruktsiooni ja skemaatika lahenduses: Enamus skeemist on eraldatud lahku kummagisse kõlarisse (seevastu laiatarbekastidel on kogu elektroonika reeglina ainult ühe, tavaliselt parempoolse, kasti sees). Microlab PURE-100 kumbki kast sisaldab aga omaette võimendit ja omaette eraldi 220V toiteplokki. Ainult sisendahelate kommutaator ja eelvõimendi aste (ning kaugjuhtimispuldi infrapuna vastuvõtja) paiknevad ühisena parempoolse kõlari sees ja ka seal omaette lahus elektroonikaplaatide kujul, lausa vaheribiga eraldatud kõlarisiseses sektsioonis! Kahe kõlari omavaheliseks ühendamiseks on kaasa pandud spetsiaalne RCA-RCA kaabel (kollaste otsikutega nagu videojuhe). Lisaks on komplektis kaasas ka teine toitejuhe, mis viib 220V parempoolsest kõlarist vasakpoolsesse, seejuures parempoolses kõlaris käib see vool ainult läbi kõlari taga oleva toite pealüliti ahela.

Lõppvõimendid on muidugi täielikult diskreetsetel elementidel realiseeritud (võrdluseks SOLO1,2,3 ja samuti Microlab PRO1,2,3 kasutavad odavaid kesisema helikvaliteediga integraalseid võimendikiipe). Võimendite võimsustransistorid on seestpoolt kinnitatud ebatavaliselt suure mõõdu ja jahutuspindalaga ribiradiaatoritele, mis hõlmavad suurema osa kõlarite tagaküljest (SOLO seeria mudelitel on sellega võrreldes üle kahe korra tagasihoidlikumad radiaatorid, aga kui kahe kõlari kohta arvestada, siis isegi ca 4-5 korda väiksema jahtuspindalaga kui siin). Tegelikult ei ole ma suutnud neid üledimensioneeritud hiigelradiaatoreid ka täisvõimsusel rohkem kui õrnalt leigeks ajada.

KÕLARISISESE VÕIMENDI ANDMED:
typepre = SDP1-PU100-A52 (stereo 1x)
typepow = SDP1-PU100-A51 AS6337 (mono 2x)
power   = 50W+50W RMS
thd     = 0.05% (1kHz)
freqres = 5...70000Hz +-3dB
s/n     = 90dB
chsepar = 70dB or better
input   = 340mV
semicon = MAP6807+MAP???? (transistor-amp)
ic#1    = NE5532P 68C9RDM (8pin PDIP) = low-noise operating amp x2
ic#2    = R2S15904SP L630001 (28pin) = input switching + volume control + tone control
ic#3    = NSR2251 (18pin) = remote control + display driver
locatio = preamp in R-speaker, poweramps in R-speaker/L-speaker
insulat = preamp & jacks in separate insulated chamber










Kõlarid on nii konstruktiivselt kui ka valjuhääldite osas projekteeritud peamiselt Taani elektroakustikainseneri Peter Larsen'i poolt, kelle Microlab palkas mingil ajal endale insener-konsultandiks. Peter Larsen on varem disaininud ka mitmete teiste Euroopa high-end kõlarite ja valjuhääldite valmistajate toodangut.

Kui võrrelda juba neid valjuhääldeid sisemise poole välimuse osas näiteks sama tootja (Microlab) parima laiatarbeseeria SOLO-6 valjuhäälditega (mis on ka väga head ja õnnestunud mudelid ning samuti Peter Larseni osalusel disainitud), siis PURE seeria valjuhääldite puhul hakkab silma kohe eriliselt võimsam magnetsüsteem ja kinnisem konstruktsioon. Võrreldes näiteks SOLO-6 valjuhäälditega (mis on muidu sama diameetriga küll ja esmapilgul näivadki justnagu samad), on siiski tegemist totaalselt erinevate valjuhääldimudelitega. Muuhulgas isegi kõlarikasti külge eest kinnitamise polte on PURE valjuhäälditel rohkem! Muidu aga madalsagedusvaljuhääldi kevlarkoonus ja selle keskel paiknev teistpidine (etteulatuv) väiksem kevlarkoonus on suhteliselt sarnased ka SOLO seeria valjuhääldite konstruktsioonile (täpsemalt SOLO-6 ja SOLO-7 valjuhääldid, mis on samuti Peter Larseni looming, samas SOLO-1,2,3,4,5 kõlarite valjuhääldid on 100% hiinlaste endi väljamõeldised ja näevad välja ka hoopis erinevad (ning erinevused on ka kõrvaga kuulates väga hästi tajutavad - need SOLO1...5 mudelid mängivad rohkem nagu tavakõlari mahlakama veidi määrdunuma helipildiga).

Madalate ja kõrgete sageduste eraldus-ribafilter on skeemitehniliselt teist järku lüli (võrreldes SOLO seeria esimest järku filtritega). Sisuliselt on filtrikomponente topelt, millega saavutatakse konkreetsem ja täpsem eraldustsoon.

Kasti tehnoloogias kasutatakse ikka MDF-plaati, mis väljastpoolt (esikülg, tagakülg, pealne, põhi) kaetud oranzikaspruuni marmorit imiteeriva kihiga ja paksu klaverilakiga. Kõlarite külgpaneelid on sügavmusta värvi ja kõik see taas kaetud paksu läbipaistva klaverilakiga, millesse lisaks segatud ruumilist muljet jätvat pärlmutterpulbrit. Kõik tagakülje avatavad moodulid on suletud kasti külge korralike hermeetiliste tihenditega, vältimaks kompressiooni (ja sellega helikvaliteedi) lekkeid. Ainsaks väljundiks helile on ikkagi häälestatud faasiinverteri toru, mis asub neil kõlaritel ka tagaküljel nii nagu enamusel Microlab kõlaritel. Profiklassi eripäraks on aga siinsetel PURE seeria kõlaritel selle toru välise serva suure raadiusega ümardus, vältimaks üle serva pumbatava õhu liikumisest tekkivaid kahinamoonutusi!

VALJUHÄÄLDIELEMENTIDE JA KÕLARI ANDMED:
midbass = 6.5" Microlab ML6 100W 4ohm, dual SrMagnet syst. LongLinearThrowWoofer w.MicaFilled PPcone (Peter Larsen)
tweeter = 1.0" Microlab MT9 50W 4ohm, low resonance Neodymium Soft Dome Tweeter w.Kurt Muller diaphragm (Germany)
phandle = 50...150W
thd     = 0.3% (or less)
freqres = 55...20000Hz +-3dB unitdiff+-1dB
sensiti = 90(85)dB
crossov = 2.3kHz
impedan = 4ohm
dampfer = porolone on walls
grills  = meshnet-acoustic-cloth black, removable
volume  = 12L real air volume (14L internal dimensions) (20L external dimensions)
height  = 36cm (33cm inside)
width   = 22cm (19cm inside)
depth   = 29cm (25cm without radiator) (22cm inside)
weight  = 10.2kg (20.4kg pair)














Toiteosa on nii ja naa. Klassikaliste kolmesamba-transformaatorite baasil. Mõlemas kõlaris omaette eraldi siis, samasugused. Oleks lootnud ehk veelgi karmimat skeemi, kuid reaalselt tundub, et ka selline lahendus on piisavalt hea, toitest põhjustatud surinafooni võib kergelt tajuda vaid siis kui kõrv panna madalsagedusvaljuhääldi koonuse sisse.

KÕLARISISESTE TOITEPLOKKIDE(2tk) ANDMED:
transfo = 2x ||| EI-76 SY-7669 220V/50Hz/0.49A/Fuse1A 20Vx2/2.2A 12Vx2/0.2A
capacit = 2x (6800uF x2)
powuse  = AC 0,98A




Küpsise mõõtu nunnukas kaugjuhtimispult on just selline samaväike ja sama disainiga nagu SOLO seeria C-mudelitel, ka nuppude arv on sama, kuid enamus nupukesi on koondatud samade funktsioonide alla. Kokku ongi vaid kolm funktsiooni: Mute, Vol+, Vol-. Ei mingeid tämbrinuppe ja muide tämbriplokki ennast polegi üldse eelvõimendis aktiveeritud, mis tagab eriti madalad faasimoonutused kogu läbivtrakti ulatuses (tämbriplokk, ka lineaarreziimi sätituna, on alati suur faasimoonutuste tekitaja). Lisaks puldilt helitugevuse sammhaaval reguleerimisel on parema kõlari tagaküljel olemas ka keeratav impulsspotentsiomeeter, mille esimene samm vabastab kõlari alguses ka mute-reziimist (sama impulsspoteka lahendus on kasutusel ka näiteks SOLO-6 puhul). Vaikimisi on peale voolu sisselülitamist kõlarid MUTE-reziimis ja seejärel sealt avades on vaikimisi helinivoo alati 20 ühiku peal. Võimalik reguleeritav nivoode skaala on 0...60 (60 sammu). Nivoo numbrit kuvatakse parempoolse kõlari allservas olevas tumedas aknakeses, mis vaikeolekus on muust kõlarifrondi mustast allosast praktiliselt eristamatu. Lisaks on ka vasakul kõlaril samas kohas üks lihtne punane LED, mis inditseerib lihtsalt tolle teise kõlari toite sisselülitatust (kuigi vasakul kõlaril omaette toitelülitit ei ole, õnneks).

KAUGJUHTIMISPULDI ANDMED:
ir-sens = FPS6038
remctrl = model R7151
buttons = 15x vol-/vol+/mute
battery = CR2025




Kaasasolevad kaablid erinevad ka oluliselt laiatarbetoodangu juurde lisatavatest:
- RCA helikaablid on väga jämedad, umbes sama jämedusega nagu RCA pesa (välise kontakti) ots ise! Loomulikult topeltvarjestus ja korralik tihe sukk. Samas on suudetud teha see väga jäme voolik lausa uskumatult pehmena, täiesti kergelt painduv ka sentimeetri raadiuses juba, isegi võiks öelda "liiga vedel"; Lisaks on kummagi stereokanali sisendkaabel täiesti omaette eraldi voolik, mitte ei kulge stereokanalid koos kõrvuti ühes kaablis.
- Üks võrgutoitejuhe (3-meetrine, mis mõeldud toite edasiandmiseks paremast kõlarist vasakusse) on sisendotsa poolt realiseeritud Hiina enda kodumaise võrgupistiku baasil. Aga kuna kõlari küljes oli samasugune pesa vastas, siis polnud ühendamisega mingit probleemi.
- Kõlarite ette soovi korral kinnitatavad riidega kaetud katteraamid pole midagi erilist, samas viisakalt ja korrektselt tehtud, koos reljeefse metalliseeritud Microlab-logoga allservades. Raamistik on samuti MDF-plaadist välja saetud (mitte plastist nagu odavamatel kõlaritel) ja need paneelid kinnitatakse kõlarite ette üpris pikkade plasttüüblite (millel otses punnid) surumisega suurtesse vastavatesse nelja avasse, mis hästi näha ka siin illustreerivatel fotodel.

PAKENDI/KOMPLEKTI ANDMED:
dimensi = 55cm x 35cm x 45cm
weight  = 22.5kg
include = speaker(L), speaker(R)
          grill(L), grill(R)
          remote-control
          AC cable 1.83m
          AC cable 3.0 m
          RCA-RCA cable 1.83m (White, GoldPlated)
          RCA-RCA cable 1.83m (Red, GoldPlated)
          RCA-RCA cable 3.0 m (Yellow, GoldPlated)
          quick install manual






HELI KVALITEET:

See on muidugi kõige subjektiivsem küsimus, nagu alati. Seega absoluutset tõde ei tasu välja lugeda ka järgnevast kokkuvõttest, minu hinnangust. Kuigi ma pean ennast kogenuks ja täpseks kuulajaks, helide detailseks analüüsijaks, muusika hindajaks. Need on suunad, millega olen tegelenud juba aastakümneid peaaegu igapäevaselt.

Esiteks, siiski, selleks et natukegi objektiivsust lisada konkreetsete tehniliste mõõtefaktide näol, palusin Microlab'il saata mulle selle kõlari mõõdistatud tüüp-sageduskarakteristiku. Mul endal pole praegu enam võimalik kasutada autentset kõlarite mõõtmise-kalibreerimise spetsiaalruumi ega väga häid mõõtemikrofone, seega polnud mõtet niisama kodustes tingimustes karikatuure genereerida. Siiski Microlab'i esindaja saatis mulle selle kõlarimudeli mõõdetud tüüpilise lihtkarakteristiku. Mõndagi olulist see ikkagi ka näitab, eriti just lauge ilma väljatükkivate järskude resonantsideta karakteristikukõvera langus madalate sageduste osas, samuti suhteliselt hea lineaarsus kogu ülejäänud osas, seega kusagil ei esine suuremaid anomaaliaid. Ega antud litraazi ja konstruktsiooniga kõlarite puhul ei saagi enamat nõuda, füüsikalised piirid kehtivad ka siin.



Teiseks, subjektiivselt ise kuulates (ja seda juba pikema perioodi jooksul suure hulga erineva iseloomuga nõudliku muusikaga, samuti neid kõlareid mõnede teiste kõlarimudelitega võrreldes) - helipildi väljajoonistamise täpsuse-selguse ja helikõla autentsuse osas on PURE-100 kõlarid parimate klassis täiesti konkurentsivõimelised. Kõlapilt on suhteliselt sarnane ka teiste monitorkõlaritega, mida on olnud võimalus kuulata, kuigi väiksemaid tämbrierinevusi võib hoolikamal jälgimisel tuvastada. Samas ei suuda ma isegi öelda, milline neist helipildi pisierinevustest mingil juhul justnagu subjektiivselt võttes parem või autentsem oleks. Küll aga on väga suur vahe, kui võrrelda neid kõlareid sarnase litraaziga laiatarbemudelitega. Kuigi Microlabi enda teadatuntud ja populaarseim (laiatarbe mudelitest parima kvaliteediga) SOLO-6 mudel kõlab peajagu paremi sama tootja muudest kõlariseeriatest (mis omakorda kõlavad veel peajagu paremini teiste tootjate (arvuti)kõlaritest), siis PURE-100 võiks öelda on ikkagi veel kaks peajagu parema heliga võrreldes SOLO-6'ga! Samas kui võrrelda suurte põrandakõlaritega, Hi-Fi kõlaritega, siis siin on erinevused juba natuke teise suunitlusega. Nagu juba sai juttu alustades mainitud, on PURE seeria kõlarid disainitud neutraal-lineaarseteks monitor/etalon kõlariteks, kuid Hi-Fi süsteemid vastupidi püüavad helile mahlakust lisada (mis olemuselt on siiski moonutus, ei muud). Seega eks ta ole maitseküsimus ja eriti veel harjumuse küsimus ka. Kes eelistab ühte suunda, kes teist. Loomulikult pole ka PURE-100 parimate hulgas selles proffide monitorkõlarite kategoorias (pigem võiks liigitada selle kategooria low-end otsa poole), kuid selle vaatamata ei ole minu hinnangul helierinevusel kaugeltki mitte nii suurt erinevust nagu nende sama kategooria toodete omavahelises hindade suhtes. Võiks öelda, et hinna/kvaliteedi suhtes on Microlab PURE-100 kindlalt üks parimaid pakkumisi omas klassis. Kui mitte lasta ennast häirida "mitte-profi" brändist, siis reaalse helitöö ja täpse nõudliku lähivälja-kuulamise jaoks sobivad nad igati.



PLUSSID:
+ Väga hea hinna/helikvaliteedi suhe omas sihtkategoorias (lineaarsed stuudio reference lähivälja monitorkõlarid).
+ Kristallselge, puhas, noodi-detailselt täpne "holograafiline" helipilt ilma mingite määrivate varjunditeta.
+ Taotluslik läbiv lineaartrakt, tämbrimooduli/tämbriregulaatorite täielik puudumine.
+ Puuduvad häirivad omaresonantsid ja muud ebaühtlusest tekitatud helimoonutused.
+ Omamüra on piisavalt madal, kerget kahinat kuuleb kõrgsagedusvaljuhääldist vaid kõrvaga paari sentimeetri kaugusel olles.
+ Eraldi võimendid ja toiteplokid kummaski kõlaris; Toitefooni müra on ka praktiliselt kuuldamatu.
+ Korralikud pro-tasemel kvaliteediga ühenduskaablid, pisike mugav pult, suured jahutusradiaatorid, ümarate servadega invertertoru.
+ Unikaalne ja Hiina toote kohta vägagi elitaarne ilus välimus (selle järgi ei pea valima, kuid juhuslikult on see siin olemas).


MIINUSED:
- Ei mängi välja just sedatüüpi "värvitud" helipilti nagu klassikalised audiofiilid ja enamus tavakuulajaid harjumusest soovivad.
- Kõige madalamate bassihelide osas on helirõhu paratamatu langus kõlarikasti mahu piiratuse tõttu (kuid tänu selle languse õnnestunult realiseeritud sujuvusele ei teki olulisi helitasakaaluvigu ja kõrv suudab väheneva nivoo-osa kergesti lihtsalt "juurde mõelda").
- Võimendiosa näiliselt üpris lihtne skeemilahendus, parameetrid ka mitte just high-end, seega võiks olla ikka midagi tõsisemat (samas subjektiivselt kuulates pole tema pakutaval helikvaliteedil viga midagi).
- Mõõteprotokolli polnud kaasa pandud iga eksemplari jaoks (kallimatel monitorkõlarite brändidel on see reeglina tavaks).
- Sisselülitusnupp (võrgulüliti) paikneb tagaküljel, halvasti juurdepääsetav.
- Iga kord kõlareid sisselülitades, tuleb seejärel lisaks veel puldiga (või tagapaneeli impulsspotekaga) mute-olekust vabastada ja helinivoo sobivaks kerida.
- Bränd (Microlab) ei ole absoluutselt prestiizikas (endast lugupidavate proffide ringkonnas rääkides).
- Ebamäärane juhuslik saadavus ajutiste partiide näol (eriti meil Eestis).


DISCLAIMER: Mul endal korralikuma fototehnika (eriti valgustuse) puudumisel kasutasin mingist tuvastamata hiinakeelsest saidist kunagi võetud pilte. Samas võin enda poolt kinnitada reaalse toote täpset vastavust neile illustratiivsetele fotodele.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 06.05.2011 21:18:24 vasta tsitaadiga

VÄGA põhjalik ülevaade! thumbs_up.gif
_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 06.05.2011 21:28:34 vasta tsitaadiga

WAV, ülevaade on tuntud headuses nagu ikka thumbs_up.gif

Võibolla on võimalus kirjeldada Microlabe Yamaha NS-10 monitoride suhtes?
Asi mis ei selgunud piltidelt - kas filtri poolid on õhksüdamike või feriitsüdamikega?
Et selline filter üldse leidub siis see muidugi tähendab et aktiivfiltrit ei olegi...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 21:33:58 vasta tsitaadiga

WAV, kas solo6'l oli tõesti mõlematpidi, nii high kui lowpass 1 astme filter? mõletan nagu, et kuidagi rohkem pudinaid oli filtriplaadi peal icon_biggrin.gif aga võibolla mäletan ka valesti, mingi aeg tagasi sai natuke seal sees tuuseldatud.

tea kas pure kastidel selle porolooni asendamine nö. apteegivati või millegi natuke paremaga annaks kuuldavat positiivset effekti?


ülevaade on maksimaalne thumbs_up.gif selline peabki olema üks kõlarikomplekti ülevaade.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 06.05.2011 21:36:10 vasta tsitaadiga

Juhiks tähelepanu sellele, et sinupoolt mainitud "toiteosaga" on tegu tegelikult filtriga.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 06.05.2011 21:43:11 vasta tsitaadiga

Smoking kirjutas:
Juhiks tähelepanu sellele, et sinupoolt mainitud "toiteosaga" on tegu tegelikult filtriga.

Mul läks ülevaade kujundus lihtsalt sellises rütmis, et jutt on alati kõige ennem ja siis tuleb andmetabel ja lõpuks pilt sama alamteema kohta. Toiteosa pilt on seega pärast toiteosa käsitlevat juttu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 06.05.2011 21:43:13 vasta tsitaadiga

buttons = 15x vol-/vol+/mute

sellest asjast aru ei saa milleks neid voluumi nuppe nii palju vaja on ?
mul enda microlab fc550-l on ka kaks vol+ nuppu ja kaks vol- nuppu ja aru ei saa mis vahe neil on
oleks siis nii et üks üles/alla vol nupp oleks ühe kõlari jaoks ja teine teise jaoks kuid ei ole
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-Koppel-
Kreisi kasutaja
-Koppel-

liitunud: 01.04.2009




sõnum 06.05.2011 21:48:31 vasta tsitaadiga

Kuidas selliste klassikutega võrdlust kannatavad?

Yamaha NS-10M
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 06.05.2011 22:22:47 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
WAV, kas solo6'l oli tõesti mõlematpidi, nii high kui lowpass 1 astme filter? mõletan nagu, et kuidagi rohkem pudinaid oli filtriplaadi peal icon_biggrin.gif aga võibolla mäletan ka valesti, mingi aeg tagasi sai natuke seal sees tuuseldatud.

Leidsin nüüd natuke tuhnides üles:
SOLO-6 ribaeraldusfiltri skeem on tegelikult selline:


PURE-100 filtris on aga täiendavalt lisaks veel 1 pool ja 2 kondekat juures. Täpset skeemi pole tuvastanud, sest ei raatsinud asja niisama skeemi ülesjoonistamise nimel välja lõhkuda (montaazplaat mingi möksiga ilusti kinni valatud).

Wiltz kirjutas:
tea kas pure kastidel selle porolooni asendamine nö. apteegivati või millegi natuke paremaga annaks kuuldavat positiivset effekti?

Teoreetiliselt võiks anda. Samas tont seda teab kui palju kõrv mingit erinevust siis ka üldse tajuks. Tegelikult on nende kõlarite ruumala ikka väga väike, ega suure kõlari suurte seisulainete probleeme seal ei tekigi.

-Koppel- kirjutas:
Kuidas selliste klassikutega võrdlust kannatavad? Yamaha NS-10M

Maldur kirjutas:
Võibolla on võimalus kirjeldada Microlabe Yamaha NS-10 monitoride suhtes?

1. Loomulikult see Yamaha on 10 000 korda kuulsam ja legendaarsem mudel!
2. Olen ka seda Yamahat ise saanud kuulata paaris stuudios. Kuid täpselt samades tingimustes täpselt sama heliallikaga koos võrrelda neid teistega pole olnud võimalust. Subjektiivse kuulamismälu järgi, minu arvates, helipildi üldiseloom on sarnane. Lihtsalt stuudiomonitorid põhimõtteliselt juba disainitakse teatud suunitlusega. Nende omavahelised helierinevused on juba väiksemad kui erinevused nende ja tava-laiatarbekõlarite või nende ja hi-fi kõlarite vahel.
3. Yamaha tundub olema just kesksageduste osas veelgi täpsemini väljajoonistavam kui see Microlab. Mulle on jäänud selline mulje. Basside osas näis see Yamaha aga isegi hoopis nõrgema esitusega. Seda muuhulgas ilmselt ka seetõttu, et tema kast on viiendiku võrra pisem kui neil Microlab'idel.
4. Hind? Kes mäletab siin, palju see Yamaha uuena maksis siis kui neid veel toodeti? $700...$1000 ???

Maldur kirjutas:
Asi mis ei selgunud piltidelt - kas filtri poolid on õhksüdamike või feriitsüdamikega?

Kõige suuremal jurakal on raudselt südamik sees, Kõige pisemal ei ole kindlasti midagi sees. Keskmise juraka osas, hmm, vist nagu oli ka ikkagi miskit sees.

Maldur kirjutas:
Et selline filter üldse leidub siis see muidugi tähendab et aktiivfiltrit ei olegi...

Jah seda muidugi. See PURE-100 ei ole sellise tipphinnaklassi monitorkõlar, mis võimaldaks igale ribale lubada enda eraldi lahus-võimendiga lahendust.


viimati muutis WAV 06.05.2011 22:25:24, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 22:24:14 vasta tsitaadiga

kui ma nüüd õigesti aru saan siis selle skeemi järgi on ka solo6'l 2-järgu filter ikkagi? järjest cap lõikab madalaid ja paraleelne pool tekitab teise järgu veel, LF'l siis sama, aga vastupidi.


selle vati teemaga ma mõtlesin rohkem tegelikult, et ehk saaks madalama otsa pisut pehmemaks (teoreetiliselt saaks ka natuke madalamale mängima, kuna vatiga stuffimine minuteada "suurendab" kasti). endal lihtsalt erinevate projektidega selline kogemus, et korralikult vatitatud kastil jääb madal ots vähem kõmisev...kuidagi meeldivam kuulata. eriti olen seda tähele pannud just inverterkasti puhul.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 06.05.2011 22:51:05 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
kui ma nüüd õigesti aru saan siis selle skeemi järgi on ka solo6'l 2-järgu filter ikkagi? järjest cap lõikab madalaid ja paraleelne pool tekitab teise järgu veel, LF'l siis sama, aga vastupidi.

Nojah, sedasi lugedes tegelikult küll. Siis aga võiks ühtlasi öelda, et PURE-100 filter on veel hoopis kolmandat järku.

Wiltz kirjutas:
selle vati teemaga ma mõtlesin rohkem tegelikult, et ehk saaks madalama otsa pisut pehmemaks (teoreetiliselt saaks ka natuke madalamale mängima, kuna vatiga stuffimine minuteada "suurendab" kasti). endal lihtsalt erinevate projektidega selline kogemus, et korralikult vatitatud kastil jääb madal ots vähem kõmisev...kuidagi meeldivam kuulata. eriti olen seda tähele pannud just inverterkasti puhul.

Kas selliste üpris väikeste kastide puhul ka? Minu teooria (mis ei pruugi olla muidugi absoluutne) oletab, et see mõju ilmneb rohkem mahukamate kastide juures alles?
Mul on muidu olemas ka 90-liitrised suured põrandakõlarid (ise konstrueeritud) ja neil sai küll jah päris kobedaid justnimelt vatipatju sisse topitud. Kas ka sellest kasu oli, vot ei teagi, sest enne vatistamist ei taibanud üldse testima hakatagi...

lopes39 kirjutas:
buttons = 15x vol-/vol+/mute

sellest asjast aru ei saa milleks neid voluumi nuppe nii palju vaja on ?
mul enda microlab fc550-l on ka kaks vol+ nuppu ja kaks vol- nuppu ja aru ei saa mis vahe neil on
oleks siis nii et üks üles/alla vol nupp oleks ühe kõlari jaoks ja teine teise jaoks kuid ei ole

Ilmselt neil on standardsed pultide toorikud ees, kus juba valmis hulk nuppe pandud, edasi lihtsalt programmeeritakse need siis konkreetse kõlarimudeli jaoks välja, liigseid nuppe niisama dubleerides.
Tegelikult mina näen seda igati positiivselt:
1. Nii on suurem võimalus poolpimesi ikka õiget nuppu tabada, ei pea nii täpselt otsima;
2. Paljukasutatavad nupud ei väsi siis füüsiliselt nii ruttu ära, kui sedasi vaheldumisi saab erinevaid pressida.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madd0g
HV veteran
madd0g

liitunud: 05.10.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 23:03:11 vasta tsitaadiga

WAV, Sügav kummardus ja suur kiitus, tõsiselt asjalik ja hää ülevaade. Natuke keeruliseks läks tekst, pidi googeldama mitu korda. Nagu ma aru sain, on tegu ikkagi pigem stuudo kõlaritega?
_________________
Mõõdan üheksa korda enne kui lõikan, aga ikka on kuradi naljakas.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 23:16:17 vasta tsitaadiga

maddog, tegu on kõlaritega, mis esitavad heli maksimaalselt täpselt selliselt nagu see lindistatud on icon_smile.gif
iseenesest ei maksa sellepärast nüüd küll karta, et taolist kõlarit ei võiks kodus arvuti taga täiesti edukalt kasutada.


WAV, jah tegelikult minu kogemus on täpselt samamoodi 90 - 150l liitriste kastidega peamiselt. ja ega mul ka mingit tõestust välja pakkuda pole, üsna subjektiivne nö. peputunne puhtalt icon_biggrin.gif kuid oleks mul need kõlarid, siis ilmselt proovikin ära vatitamise...lihtsalt huvi pärast kasvõi. tegelikult mul ongi plaanis oma solo6'd vatitada. eks näis, mis ja kas muutub.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.05.2011 01:05:33 vasta tsitaadiga

Üks asjaga seotud omapäraselt naljakas miinus tuli veel meelde...

- Nimelt pakkides need kõlarid esmakordselt lahti ja paigaldades sobivale kuulamiskohale, sai siis tehtud esimene sisselülitus. Indikaatorid hakkasid kuvama ja nivoonäitur oli "mute" reziimis, nii nagu peabki olema. Siis tõmbasin veel kaugjuhtimispuldil patareisahtli servast välja lipendava patareikontakti enne tarbijani saabumist lahtiisoleeriva plastkile jupi välja ja... pressin mis nuppu tahes, ei miski ei reageeri, mute ikka peal ja vot ära ei lähe. Sisseantav heli muidugi kuuldavale ei tule. Sel hetkel ma veel ei taibanud (selle kohta polnud ka kusagil vihjet antud, kaasaantav manuaal on üldse mõttetu sisuga, st. sisutu), et kõlari tagapaneeli impulsspotekast saab ka ühe nõksu suvalises suunas keerates mute avada. Esimene mõte mis pähe tuli, oli loomulikult, et nähhh Hiina praak muidugi, hakka nüüd ise lahti lammutama ja skeemi läbi testima-remontima või saata hoopis poodi tagasi. Siis lõpuks kuidagi taipasin korraks vaadata puldi patareisahtli sisse (esialgu ei osanud seda ka õigesti lahti sikutada, omamoodi veidra lukustussüsteemiga see). Nojah, nagu selgus, puldil polnudki patareid üldse sisse pandud, kuigi patarei klemmi toote transpordi ja laos seismise ajaks isoleeriv kileriba oli ilusti algul seal paigas olemas! Hiina liinitööline neiuke ilmselt unustas sellele eksemplarile patarei sisse pista... Sel hetkel ma taipasin ka tagaseina potekat nõksutada ja saingi heli kõlama. Kuid linnapeale poodi spetsiaalselt patareid ostma tuli ikka minna seejärel veel...
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lopes39
HV Guru
lopes39

liitunud: 08.11.2004




sõnum 07.05.2011 12:25:59 vasta tsitaadiga



mul õnneks puldil on sellised füüsilised nupud mitte läbi plastik kile vajutamise omad
kuigi jah asi võiks pisut arenenum olla sest kui välja lülitada ja siis uuesti sisse siis vaja bass ja treble uuesti paika panna
ja kahepoolne 3.5mm juhe oleks võind ka kaasas olla kohe alguses sest see on input 1 auk mis on siis sisse lülitamisel kohe see õige kanal (õnneks oli mul see juhe ennem olemas)
kaasas olev juhe on see AUX juhe mis mul oli ennem olemas pisut lühem variant 1.2m ja see on input2 ... pmst kui tööle panna siis vaja nuppu vajutada kas puldi pealt või siis võimendi pealt
3D effect ei tee ka midagi erilist peale selle et ta ainult tõstab kõrgeid helisi rohkem esile

aga jah peaks ikkagi mainima et microlab on ainuke firma mis müüd odavaid kõlareid (odav kuid ikkagi piisavalt hea helikvaliteediga) kus on kaasas juhtmevaba pult ... kõik muud nagu logitech creative jne on juhtmega pultidega mis pmst on mõttetu kuna selle voluumi nuppu saaks laual olevale sateliit kõlarile panna (puldi mõtte ikkgagi ju selleks et oleks mugavam)
microlabil on mingi esimene toode millel kaugjuhitav juhtmevaba pult mingi 33€ vms
alla 100 euro pole vist ühtegi teist firmat millel oleks juhtmevaba pult ja microlabil selle kuni 100 eurot maksva komplektiga on juba miski vähemalt 6 varianti
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 07.05.2011 15:29:10 vasta tsitaadiga

Väga asjalik ülevaade, kohe näha, et inimine jagab teemat, ei ole tuimalt copy-pastet teinud weebi "tarkust" kasutades.
Leidsin nii mõndagi huvitavat, mida mujalt ei ole leidnud, tänud.
Millega väga nõus ei ole, on see, et need sobivad monitorideks stuudiosse.
Isegi kui nende heli vastab sellele terminile, pilk tahapaneelile, kus on ainult RCA liidesed nullib selle kõlari tõsiselt võtmise ära.
Pult on samuti asi, mis võiks parem mitte olla, kui selline nagu praegu.
Mul ei meenu ka ühtegi stuudio monitori puldiga ...
Kusjuures hinnapoolest leaib siiski aktiivstuudiomonitore, mis on XLR liidegega ja EQ korrektsiooni võimalustega, vaadake kas või siia:
http://shop.pillipood.ee/0407020000/0/ (pange odavamad eespool, siis on lihtsam)
300€ kanti mahub nii mõnigi "päris" stuudio lähivälja monitor, mis seda ka kindlasti on, Genelec 6010A näiteks, või hea otsimise puhul isegi sama tootja 8020 mudelid.
Kodu ja stuudio kõlarite põhivahe on selles, et stuudios on vajalik saada võimalikult "värvitu" heli, ehk kõlar ei tohi omaltpoolt helile midagi lisada, tehniliselt tähendab see seda, et tal peaks olema võimalikud väiksed moonutused. See on paras pähkel, eriti madalatel sagedustel.
Loomulikult on ka veel tähtsad faasimoonutused, suunakarakteristik jne.
Lisaks see, et kõlarid on kõik väga lähedaste helinäitajatega, see osa oli näiteks Solo6/7 puhul üsna heitlik , lisaks on võimuga kasti heli alati teistsugune, kui tühja oma jne.

Aga ülevaade väga viisakas, ootamalt kohe thumbs_up.gif Jätka samas vaimus.

p.s. kui sa tahad tulevikus ise kõllide mõõtmisi teha, siis võta ühendust.
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.05.2011 17:53:10 vasta tsitaadiga

Jaan kirjutas:
Isegi kui nende heli vastab sellele terminile, pilk tahapaneelile, kus on ainult RCA liidesed nullib selle kõlari tõsiselt võtmise ära.

Noh jaa, nagu ma juba asja lõpphinnangutes isegi pakkusin, et ainuüksi juba "Microlab" brandinimetus nullib selle toote profiringkonnas tõsiselt võtmise niikuinii juba ära icon_smile.gif

Samas, Microlab oletatavalt ehk mõtles, et nõudlike kodukasutajate-helihuviliste turgu/sihtgruppi peab ka arvestama? Nagu mina näiteks. Mulle RCA standard tegelikult just ideaalselt sobibki, sest helikaardi väljund ja CD pleieri väljund ja muude deck'ide väljundid on samuti ikka see ebasümmeetriline RCA. Kui sinna vahele oleks vaja XLR pookida, siis tuleks hakata kalleid sobitustrafosid veel hankima jne... Stuudiotes muidugi jah, põhiahelad käivad ikkagi XLR baasil, kuid samas kõigil neil pro-helipultidel, millega mul kokkupuuteid olnud, on alati eksisteerinud ka mõned ebasümmeetrilised 6,3mm plugidega otsad nii ja naapidi. Ehk siis tegelikult stuudiotegelastel on ikkagi vähem probleeme mitme standardi paralleelse kasutamisega, muudel kuulajatel aga keerukam seda lahendada.

Jaan kirjutas:
Pult on samuti asi, mis võiks parem mitte olla, kui selline nagu praegu.

Eks ta on jah selline väike lihtne lisaasjake ainult. Aga kähku igas olukorras MUTE tegemiseks ja helinivoo mõnel juhul muutmiseks (kui mujalt mingil põhjusel ei ole sobiv reguleerida) ikkagi mugavam lahendus, kui iseenda vahetult kõlari juurde upitamine-sirutamine.

Jaan kirjutas:
Kusjuures hinnapoolest leaib siiski aktiivstuudiomonitore, mis on XLR liidegega ja EQ korrektsiooni võimalustega, vaadake kas või siia: http://shop.pillipood.ee/0407020000/0/ (pange odavamad eespool, siis on lihtsam)
300€ kanti mahub nii mõnigi "päris" stuudio lähivälja monitor, mis seda ka kindlasti on, Genelec 6010A näiteks, või hea otsimise puhul isegi sama tootja 8020 mudelid.

Genelec 6010A ma ei paneks samasse võrdlusklassi. Tema on ikkagi kõigest 18 x 12 x 11 cm mõõtudega pisike ümar karbike, vaid 3" madalsagedusvaljuhääldiga... Litraazi järgi arvutades nende Microlab kõlaritega võrreldes lausa 10 korda pisem. Genelec 8020 on küll tibake suurem (4" valjukaga) kuid ikkagi veel sarnases karbikeste kategoorias (samas hind tal juba 325-355€).

Aga seda küll jah, et kusagil alates 250€ piirist ülespoole siiski nii mõningaidki võrreldava suurusklassi mudeleid mõnedelt firmadelt tõepoolest leiab juba.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
moij
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2006




sõnum 07.05.2011 21:24:45 vasta tsitaadiga

Bassivaljuka koonus küll kevlarist ei ole, ilmselt polüpropüleenist.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 07.05.2011 21:29:24 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

3. Yamaha tundub olema just kesksageduste osas veelgi täpsemini väljajoonistavam kui see Microlab. Mulle on jäänud selline mulje. Basside osas näis see Yamaha aga isegi hoopis nõrgema esitusega. Seda muuhulgas ilmselt ka seetõttu, et tema kast on viiendiku võrra pisem kui neil Microlab'idel.


Jah, järeldus on üsna sama mis ka mul tekkis. Olen omanud üht paari mõned kuud eelmisel sajandil, vertikaalseid mitte lamavad nagu "studio" versioonid mis tegijatel reeglina. Neil on tegelikult üks "meeldiv puudus", nimelt see miks nad tunduvad veelgi täpsemad - nende ASK ei ole tegeliklt vahemikus 1-2kHz eriti lineaarne ning seal karakteristik tõuseb ligi +5db ning see siis ongi tajutav nagu suurem täpsus. Akustilisele materjalile ääretult sobiv kusjuures. Aga laias skaalas sobibki põhiliselt ainult akustilisele materjalile paraku. Nende heli "värvituks" siiski ei saa nimetada kuid "tänu" oma spetsiifilisele veidrusele on nad stuudios head (nuppudeta) abimehed.
Kuulamise mõttes meelivad mulle S-30B kõlarid märksa rohkem, icon_lol.gif - mitte Radiotehnika vaid Geneleci omad... Kahjuks neid ei toodeta enam, need olid kolmeribalised aktiivfiltriga, seejuures ribbon tweetriga.

Kuidas hinnata Microlabi kõrgeid?
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.05.2011 00:30:39 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
Kuidas hinnata Microlabi kõrgeid?

Esimene mulje neid kõlareid kuulates oli, et kõrgeid veidi nagu tagasihoidlikult oleks. Ei tüki muu helipildi seest üldse kuidagi esile, ei ole nagu üldse teravad ega endale tähelepanu tõmbavalt läbilõikavad. Samas uurides nende kõlarite ASK'i, tundub, et kõrgete otsas on hoopis vastupidi isegi kerge tõus olemas. Järelikult mu vahetult eelnenud kuulamismuljed (eelkõige oma suurte enda treitud kõlaritega ja samuti ka isodünaamiliste klappidega) olid miskipärast veelgi rohkem fake-rõhutatud kõrgete baasil kujunenud. Praegu olen nende Microlab kõlarite kõrgetega igati rahul, tunduvad just õigesti tasakaalus olema, normaalselt selged ja mittemoonutavad. Muide SOLO-6 kõrged on natuke jõulisemad, kuid samas neil on mingi teine värving küljes, justnagu tiba agressiivsem ja brutaalsem (kui sõnadega iseloomustada).

Muidugi tuleb selle kõige juures arvestada, et minu kuulmine ei ulatu täna paraku enam üle 12-13 kHz (heal päeval äärmisel juhul 14-15 kHz), sinna pole mitte midagi parata...

* * * * *

Täiendavat infot veel, mis algsest pikast ülevaatest välja ununes:

Esiteks üks lisamiinus juurde (niivõrd kuivõrd see miinuseks üldse on):
- Kõlaritel pole mitte mingisuguseid jalgu ega alust, mille peale teda kenasti panna. Alumine põhi on täpselt identne ülemise pealsega, seesama oranzikas-pruunikas-kollakas siiruviiruline, ülelakituna. Kuna külgseinad ulatuvad sellest tasapinnast 1mm edasi, jääb kõlar lauale pannes nende kumerate servade viimase ääre peale peale kraapima. Mina panin kõlarikastidele vahtplastikuubikud lahtiselt lisaks alla.

Teiseks, sellessamas Microlab PURE tooteseerias on olemas veel ka mudelid PURE-1 ja PURE-10, mida samuti nimetatakse reference-monitor kõlariteks. On teada, et mõlemad need kasutavad 100% täpselt neidsamu valjuhääldeid, nagu kasutab ka PURE-100 (samas kõrgsagedusvaljuka väliskorpus on PURE-1 puhul küll totaalselt modifitseeritud kujuga). Teiseks on teada, et PURE-1 on passiivkõlarid (ei sisalda võimendit) ning nagu piltidelt näha on tema faasiinverteri toru suunatud läbi esipaneeli. Välimus on üleni must/pärlmutter ja kõlari kuju omamoodi veider nagu rongivedur oma ülaprozektoriga (kõrgsagedusvaljuka paigutus). Küljed ja tagune on tal ühine täiesti ümar-kumer tükk. Hind on tal aga miskipärast 2x kallim kui PURE-100 hind. Viimati nägin Eesti poodide tellimis-hinnakirjas hinnaga ca 7000 EEK. Teise erimudeli PURE-10 kohta on väga vähe infot saadaval. Väljastvaates väga sarnane PURE-100 kujule ja paigutusele, ainult üleni valget värvi (valjukad samas kontrastina mustad selle sees), kuid praegu lisaks leidsin ka väga haruldase üleni musta värvi versiooni. Tagantvaadet pole näinud.

PURE-1

PURE-10

PURE-10 BLACK (rare version)

PURE-100


viimati muutis WAV 08.05.2011 01:25:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KulleS
HV veteran

liitunud: 21.04.2004




sõnum 08.05.2011 00:30:42 vasta tsitaadiga

ot:
Kas keegi neid esimese posti pilte spoileritesse ei tahaks panna. icon_rolleyes.gif

Väikese ekraaniga on seda teemat raske lugeda, muudkui keri paremale-vasakule...
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.05.2011 01:02:34 vasta tsitaadiga

KulleS kirjutas:
ot:
Kas keegi neid esimese posti pilte spoileritesse ei tahaks panna. icon_rolleyes.gif
Väikese ekraaniga on seda teemat raske lugeda, muudkui keri paremale-vasakule...

ot:
Kui väike su ekraan siis on, kas mingi mobiilne seade?

Suurima laiusega pilt siin teemas on täpselt 900 pikslit ainult, ma spetsiaalselt jälgisin seda, kui pilte parajaks lõikasin. Tüüpilisele levinuima veebistandardi järgi 1024 laiusega ekraanile peaks seega igati mahtuma. Mul endal brauseriaken ka umbes sellise laiusega avatud praegu.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003




sõnum 08.05.2011 07:52:09 vasta tsitaadiga

Päris põhjalik ülevaade icon_eek.gif
Pikka uurimistöö tulemusena enda jaoks parima hinna/kvaliteedi suhtega said mul Behringer Truth B3031A stuudiomonitorid (339€ thomann). Kevlar woofer, 150w + 75w võimud, ribbon transducer jne. Väga rahul, aasta juba nendega thumbs_up.gif
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 08.05.2011 11:30:21 vasta tsitaadiga

Yamaha NS10-d on imho sellised kõlarid, millega stuudios saab aimu, kuidas toodang suvakõllidega kodus kostab, heli on neil ikka väga kole imho icon_smile.gif
Kui ma näiteks klõpsin stuudios NS10, Genelec/KH O300, siis Yamaha heli on ikka okse küll icon_biggrin.gif "Reference dirty sound" ilma midagi ilustamata.
Aga kuna enamus kuulajatest ei oma kodus korraliku kuulamisvõimalust, siis tähtis on teha selline heli, mis ka suvakõlliga ok on.
Kordan veelkord, see minu isiklik seisukoht.

Genelec 6010 on küll väike, aga vaadates Pure 100 sagedusgraafikut, ei ole bassiosas küll suurt erinevust, vähemalt visuaalselt- mõlemad mängivad enam sirgelt samadest sagedusetest alates (80Hz) 8020 mudelil kukub 66Hz -6bD, ehk see jookseb isegi madalamale sellest Pure 100-st.
Väga hea oleks saada nüüd selle Pure 100 kasti sagedus/moonututuste kõverat näha... See on asi, mis eristab monitorkõllid tavalistest.

DVDRW kirjutas:
...Pikka uurimistöö tulemusena enda jaoks parima hinna/kvaliteedi suhtega said mul Behringer Truth B3031A stuudiomonitorid (339€ thomann). Kevlar woofer, 150w + 75w võimud, ribbon transducer jne. Väga rahul, aasta juba nendega thumbs_up.gif

Kui venekeelt jagad, siis üsna põhjalik ülevaade nendest: http://www.ixbt.com/proaudio/behringer-b3031a.shtml
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.05.2011 12:48:00 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Pikka uurimistöö tulemusena enda jaoks parima hinna/kvaliteedi suhtega said mul Behringer Truth B3031A stuudiomonitorid (339€ thomann). Kevlar woofer, 150w + 75w võimud, ribbon transducer jne. Väga rahul, aasta juba nendega
Jaan kirjutas:
Kui venekeelt jagad, siis üsna põhjalik ülevaade nendest: http://www.ixbt.com/proaudio/behringer-b3031a.shtml

Madalsagedusosa hindamisel-võrdlemisel tasub siinkohal muidugi arvestada, et need on välismõõdu järgi juba 30-liitrised kastid (Microlab on samamoodi mõõtes 20 liitrit) ja bassivaljukas ka 2 tolli suurem. Hind on aga neil tõesti ka väga soodne (samas viidatud arvustajad hindasid asja ka olemuselt keskmiseks, muidugi väga subjektiivselt, ma ei usu et ta kuidagi kehv olla saaks). Muidugi ega nüüd Microlab neist parem pole ka kohe kindlasti mitte. Minu eesmärgiks polnudki tipptasemel asja peale minek. Mõneti hoopis huvi üle kuulata, kuidas selline väga haruldane ja turgudel peaaegu tundmatu omamoodi tehtud mudel kõlab. Ma hangin sageli igasugust eriskummalist nishi-tehnikat, igas valdkonnas.

Jaan kirjutas:
Yamaha NS10-d on imho sellised kõlarid, millega stuudios saab aimu, kuidas toodang suvakõllidega kodus kostab, heli on neil ikka väga kole imho ..... "Reference dirty sound" ilma midagi ilustamata. Aga kuna enamus kuulajatest ei oma kodus korraliku kuulamisvõimalust, siis tähtis on teha selline heli, mis ka suvakõlliga ok on. Kordan veelkord, see minu isiklik seisukoht

Aga millega ikkagi siis seletada nende Yamaha mudelite suurt üle maailma levinud populaarsust stuudiotes pikema aja jooksul? Kas tõesti selles, et stuudiod rakendavad neid nn. "sitasaundikastide" (levinud käibetermin) rollis? Aga miks nad samas nii eriliselt kõrge hinnaga on/olid?
Muide, mul endal on paralleelsete "sitasaundikastidena" kasutusel ühed 1966. aasta vene telekast võetud lairiba (st. keskriba) valjukate baasil ehitatud lihtsad pisikesed karbid.

Jaan kirjutas:
Genelec 6010 on küll väike, aga vaadates Pure 100 sagedusgraafikut, ei ole bassiosas küll suurt erinevust, vähemalt visuaalselt- mõlemad mängivad enam sirgelt samadest sagedusetest alates (80Hz) 8020 mudelil kukub 66Hz -6bD, ehk see jookseb isegi madalamale sellest Pure 100-st. Väga hea oleks saada nüüd selle Pure 100 kasti sagedus/moonututuste kõverat näha... See on asi, mis eristab monitorkõllid tavalistest.

Seni ainus teadaolev PURE-100 väidetud spec'i number selle koha pealt on THD total "less than" 0.3% (võimendi osas 0.05%), samas ilma täpsustamata, et millise sagedusvahemiku (ja võimsuse) kohta see antud. Samas kui reaalselt oleks ka oluliselt suurem moonutus (1% näiteks), siis ma seda tajuksin juba kõrvaga ära. Akustiliste instrumentide kõla vahetu võrdlusena.
Kuid nende moonutusgraafikute osas - oskad äkki soovitada mingit saiti või testijate portaali, kus oleks võimalikult paljude erinevate stuudiomonitoride testitud tulemusi (kõikide jaoks samades tingimustes, sama aparatuuriga) välja pandud? Ma praegu huvi pärast guugeldades ei suutnud leida isegi mitte selle Behringer-monitori moonutuste graafikut (ja ausalt öelda ka Geneleci nende alumiiniumkopsikute oma mitte). Väga võimalik, et kusagil on, mingis proffide spetssaidis.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Microlab PURE-100 etalonkõlarid (stuudio lähivälja lineaar-aktiivmonitorid) mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.