Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mac märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Nova
HV kasutaja
Nova

liitunud: 09.03.2003




sõnum 30.01.2005 16:05:34 vasta tsitaadiga

kogu asi tahab alguses väheke harjumist aga kui hakkab juba välja tulema siis .... thumbs_up.gif thumbs_up.gif thumbs_up.gif
_________________
FSOL
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 30.01.2005 18:28:29 vasta tsitaadiga

Sour kirjutas:
no, mina installin oma raalile w2k'd vähemalt paar korda aastas, sest windoozal on kombeks ennast mingit saasta täis tõmmata ja nii edasi....

Windowsil ei ole kommet ennast mingit saasta täis tõmmata, Windowsi kasutajatel on komme enda masin saasta täis tõmmata. Lisaks on selle tegemine Windowsi kasutajatele imelihtsaks tehtud.
mardikas kirjutas:

Asi mis OS X juures mulle tohutult muljet avaldab. Ta pohineb UNIXi analoogil (BSD eksole). Linux on ka UNIXi derivaat. Molemil on ilus graafiline liides.

Ega see UNIX ka mingi imepill ei ole. Windows 9x aegadel oli UNIX tõepoolest märksa edasijõudnum, aga praeguseks on UNIXi derivaatidesse sisse jäänud osad täiesti mõttetud igandid. Windows XP on paljudes valdkondades märksa edumeelsem ja need kes siin 70ndate DOS'i pärilikkusest seletavad ei tea ilmselt tarkvara arendamisest eriti midagi. Hetkeseisuga on igal desktop enviromendil omad eelised, kas eelistada Windowsit, KDE'd või OS X'i on täielikult maitse asi.
mardikas kirjutas:
OS X puhul on programmide lisamine "piece of cake", Linuxi puhul aga tihti minu kogemuse pohjal "piece of shit". Alati on vaja midagi juurde tirida ja installida, kui monda softi tahad lisada. See ajab narvi. OS X puhul niipalju kui ma nainud olen, kaivad asjad monusalt sujuvalt.

Korraliku paketihaldusega Linuxi peal käib asi sama lihtsalt. Valid välja, mis tarkvara installida tahad, vajutad nuppu ja internetist uusima versiooni tõmbamine ja selle installimine tehakse sinu eest automaatselt ära.
mardikas kirjutas:
Samas on Linuxi community vist suurem kui Apple firma ja toetajad. Voi ei?

Pole ime kui on, Apple võtab suht hädise riistvara eest mõttetult suure summa raha.

Mac on hea lihtne kasutada, aga see ei ole tule päris tasuta. Riistvara platvorm on suletud ja tarkvara lihtne kasutajaliides tuleb suuresti funktsionaalsuse arvelt. Kasutajaliidese osas hakkab Microsoft ka lõpuks normaalset tarkvara tegema. Office 2003 on näiteks üsna hea kasutajaliidesega. Linuxi arendajad ei ole kahjuks normaalsest kasutajaliidese disainist midagi kuulnud, ega ka normaalsest ühtsest platvormist (Linuxi heli on selles suhtes üks "parimaid" näiteid).

no9 kirjutas:
dr.Jobelbaum, arvad sa tõesti, et ibmi power seeria on x86'st kehvem või oli kogu su jutt kõigest iroonia?

Protsessoriarhitektuuri mõttes võib vabalt öelda, et PowerPC käsustik on märksa parem, kui x86 ja selle edasiarendused. Aga kui võrrelda PPC970 protsessorit Pentium 4, Pentium M või Athlon64 protsessoriga jääb PPC970 valdavas enamustes rakendustes julgelt alla.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.09.2005 21:11:01 Apple riistvara ja tarkvara vasta tsitaadiga

Üks mu sõbra sõber ostis pimesi mingi apple laua arvuti. Nüüd on ta hädas, et ei oska midagi selle apple op süsteemiga peale hakata. Liiga keeruline.. nagu linux. Siit küsimus targematele, et kas apple arvutile saab winxp ka peale lasta. Kusagilt on kõrva jäänud, et ei saa. Apple töötab ainult applele loodud tarkvaraga. Mul selles vallas kogemused puuduvad. Ja kui saabki siis millises ulatuses.. kas kõik kaardid ja jubinad hakkavad ilusti tööle ka?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 16.09.2005 21:15:48 vasta tsitaadiga

Ei, ei saa. CPU on hoopis teine ja Win selle peal ei tööta (OK, läbi emulaatorite annaks midagi korraldada, aga see eeldaks et MacOSist niipalju sotti saaks et emukas peale panna icon_wink.gif)
Isiklik soovitus: katse-eksituse meetod. Mac ju samamoodi akendet ja puha, hiireklõps toimib samamoodi hiireklõpsuna, nädalake-paar proovimist ja ei taha vast enam Winni poole vaadatagi...

_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noor Vend
HV vaatleja
Noor Vend

liitunud: 16.09.2005




sõnum 17.09.2005 14:06:41 vasta tsitaadiga

Kah üks võimalus windowsi harjumusest vabaneda. Peaks muretsema mõne sellise arvuti, kuhu ei saa muud peale panna kui linuxit tux.gif
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 17.09.2005 20:28:13 vasta tsitaadiga

Kui OSX on inimesele "liiga keeruline" (aga LIHTSAMAT ja INIMS6BRALIKUMAT OSi pole ilma veel loodud) siis tuleks ehk po"o"rduda Vaegurluse Ekspertkomisjoni ja taotleda ajuinvaliidsusgruppi?

Yldiselt v6iks Su s6ber pyyda olla rohkem "open minded" ja virisemise asemel "miks ei ole nagu Windowsis" pyyda OSXiga s6braks saada. See pole yldse raske ja tasub ennast 1000x a"ra. Varsti ei taha Windowsi haisugi enda la"hedal na"ha.

Abi v6iks saada na"iteks niisuguse koha foorumist http://mac.arx.ee/

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.09.2005 18:15:06 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Kui OSX on inimesele "liiga keeruline" (aga LIHTSAMAT ja INIMS6BRALIKUMAT OSi pole ilma veel loodud) siis tuleks ehk po"o"rduda Vaegurluse Ekspertkomisjoni ja taotleda ajuinvaliidsusgruppi?

Yldiselt v6iks Su s6ber pyyda olla rohkem "open minded" ja virisemise asemel "miks ei ole nagu Windowsis" pyyda OSXiga s6braks saada. See pole yldse raske ja tasub ennast 1000x a"ra. Varsti ei taha Windowsi haisugi enda la"hedal na"ha.

Abi v6iks saada na"iteks niisuguse koha foorumist http://mac.arx.ee/

A.


nu selge.. Sain vähemalt oma kahtlustele kinnitust beer_yum.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 07.12.2005 12:13:20 vasta tsitaadiga

kuidas toimub ibook g3 500mhz uue OSi installimine?peaks kuidagi CDd bootima panema.huvitaks ka dual boot,ubuntu+panther
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 07.12.2005 12:22:53 vasta tsitaadiga

Paned plaadi sisse, bootides hoiad C-klahvi all, dual-boot jaoks teed lihtsalt mitu partitsiooni Disk Utility-ga (OS X plaadi pealt bootides).
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2006 14:55:46 vasta tsitaadiga

tsitaat:

dual-boot jaoks teed lihtsalt mitu partitsiooni Disk Utility-ga (OS X plaadi pealt bootides).

on seal vahet ka kumb OS ennem läheb?
mul 10.3 peal juba.nüüd tahaks ubuntut lisada
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 14.01.2006 18:28:01 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
on seal vahet ka kumb OS enne läheb?
mul 10.3 peal juba.nüüd tahaks ubuntut lisada

Pead partitsiooni suurust muutma ja ubuntu jaoks uued partitsioonid tekitama, kui kasutad sisemist ketas, kui mingi väline siis lihtsalt installi ajal partitsioneeri.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 14.01.2006 18:52:21 vasta tsitaadiga

sisemine ketas on.millega macis saab part.teha?
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 14.01.2006 19:02:31 vasta tsitaadiga

digweed kirjutas:
sisemine ketas on.millega macis saab part.teha?

Disk Utility, kui rohkem võimalusi tahad siis otsi versiontrakcerist või macupdate'st.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nova
HV kasutaja
Nova

liitunud: 09.03.2003




sõnum 19.01.2006 18:37:28 vasta tsitaadiga

Deem... Selline lugu siis!
Varem oli mul 1,2Ghz iBook 768Mb RAM. OS 10.3.9 ... sai kõik asjad rahulikult käima lykata ja jooksis kobedalt. Sain uue iMac G5 2.0Ghz 512Mb RAM ja OS 10.4 hmmm.... Asi oli tunduvalt aeglasem kui mu G4 iBook. No lajatasin appe kaa korraga rohkem lahti jne aga ikkagi.... tundus arusaamatu. Yhesõnaga kasutasin vastavalt arvatavale jõudlusele. Aga ei jookse asjad... Ok teadsin juba Macile yle minnes, et RAM'i tahab OS palju aga kuidagi ei jõudnud asja tõsidus kohale. nüüd lajatasin juhuslikult veel oma iMacile 512Mb rami juurde ja ennäe imet kogu G5 power pääses valla... ok... 2Gb tooks tegelikult kogu väe välja aga julgen öelda, et minu asjad saavad ka 1Gb väga ilusti hakkama ja se pool mälu juures on uskumatult efektiivne. OS jookseb nagu antiloop. Kannatab ka fotot töödelda jne. Nii, et kui keegi omale Maci soetab siis KINDLASTI mälu võimalikult ohtralt peale icon_wink.gif MÄLU MÄLU MÄLU ütles juba...

_________________
FSOL
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 19.01.2006 20:02:14 vasta tsitaadiga

Ka vana mäkk tahab mälu. icon_smile.gif
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.03.2006 15:21:50 vasta tsitaadiga

Hehh... 90% pole muidugi arutelu vaid LAHMIMINE... nagu ikka kui OSX vs. Windows vs. Linux arutelu. Kahjuks isegi allpool HV tavalist madalat taset. Kisub osaliselt juba sinna peldikuseinale.
Aga mitte sellest ei tahtnud ma... yldiselt, mina olena Mac'i peal p2ris ohtrasti kompileerinud. OSXile on olemas selline p6nev asi nagu FINK -- ehk siis GNU tarkvara pordid OSXile debianilt laenatud .deb formaadi pakendis. Paned nagu Linuxis -- apt-get install ja tuhh. Minu jaoks OSX suur pluss - oma lemmik GNU appi saab normaalsesse OSi yle tuua (kas pakist installituna v. ise kompileerides). Pisemad projektid, mis ma ise kompileerisin l2ksid küll laksust kokku. EI mingeid errroreid, ei mingit erilist pusimist.
Yldse on OSX v2ga inims6bralik systeem. N2rv kohe puhkab seda kasutades. EI pea mingeid heebleid kruvima v6i mingeid konffe mudima. K6ik k2ib niigu suht h2sti.

A.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fedja
HV Guru
fedja

liitunud: 06.01.2002




sõnum 02.03.2006 17:05:07 vasta tsitaadiga

Fink'i asemel soovitaksin Darwinports'i, tunduvalt kiiremalt liigub ja põhineb FreeBSD portsidel, Fink pätsib Debian/macppc pakke.
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nova
HV kasutaja
Nova

liitunud: 09.03.2003




sõnum 03.03.2006 15:37:04 vasta tsitaadiga

No ei saa aru mis seal keerulist on? Harjumatu võibolla kyl kui oled 15 aastat muid systeeme kasutanud ... deem ...
Se on maailma kasutajasõbralikeim systeem icon_neutral.gif

_________________
FSOL
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDD
HV veteran
HDD

liitunud: 24.09.2003




sõnum 03.03.2006 17:39:37 vasta tsitaadiga

OFFF, täitsa päri sinuga.
Isegi olin ennem maci ostmist kasutanud win ala 10 aastat .

Algul oli raskusi harjumisega kui nüüd tahab hiir vägisi minna alati ylemise paremase nurka kui Win keskonas olen.

Ja muidugi on palju muid väga mugavaid asju .. Drag and Drop install jne .

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it icon_smile.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 04.03.2006 00:57:22 vasta tsitaadiga

Selline küsimus: iMac G4 1.25GHz ja ka 800MHz RAM 256 selline isend http://serbocroate.free.fr/Images/iMac.jpg . Kõlbab disainerile, jooksutab asjad ilusti välja? Tahaks siis Apple asjadega tutvust teha ja paarikümme tuhandet G5 peale pole ka visata. Palju G4 maksta võiks (kasutatud). Laisk nagu ma olen loodan siis saada arukaid vastuseid. Tänud
?

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
stepzter
HV veteran
stepzter

liitunud: 11.11.2001




sõnum 04.03.2006 03:01:20 vasta tsitaadiga

Disainer vajab Maci põhiliselt sellepärast et cool olla. Praktiliselt kõigele disainis kasutatavale softile on olemas windowsi port või sama hea alternatiiv mis jookseb kiirema ja odavama riistvara peal. Kui aga kindel soov maci saada on, siis muus osas masin on täiesti ok, aga 256MB mälu on WAY vähe. Graafikaga tegeledes on isegi 512MB veel suhteliselt valulik. 1GB või peale, sõltuvalt töö iseloomust, saab hakata sujuvalt tööd tegema.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 04.03.2006 03:11:19 vasta tsitaadiga

Ja mälu kohta mõtlesin ise ka. Mac- sellepärast, et oma kõrget ego veel tõsta ja tahaks teha lähemat tutvust ka selle firmaga. Aga hinnaklassi ei oska keegi pakkuda.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Eraser
Kreisi kasutaja
Eraser

liitunud: 19.02.2003




sõnum 04.03.2006 10:58:23 vasta tsitaadiga

Nova kirjutas:
No ei saa aru mis seal keerulist on? Harjumatu võibolla kyl kui oled 15 aastat muid systeeme kasutanud ... deem ...

Jep. Harjumatu on ta küll. Lihtsalt mitme asja taga ajamine aknahalduses oli praegu küll jube piin. Praegu läheb, aga selles suunas, et töö sunnib Maciga rohkem tutvust tegema. Eks siis, kui aastakese Maci peal olnud kommenteerib tagantjärgi. Praegu ei kipuks küll aga oma SuSE-st siin vabatahtlikult loobma.
Nova kirjutas:
Se on maailma kasutajasõbralikeim systeem icon_neutral.gif

Mina kui paar aastat KDE-d kasutanud inimene olin küll püsti hädas, kui otsisin omale juba armsaks saanud funktsioone.
Kui nad kusagil ka olemas on, siis on nad ikka ülihästi ära peidetud. Võib-olla pole mina lihtsalt selline kasutaja, kellega MacOSX sõber tahaks olla icon_razz1.gif
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mcwilts
HV vaatleja


liitunud: 15.07.2004




sõnum 04.03.2006 14:25:19 vasta tsitaadiga

HDD kirjutas:
OFFF

Algul oli raskusi harjumisega kui nüüd tahab hiir vägisi minna alati ylemise paremase nurka kui Win keskonas olen.



Oli harjumatu jah, seepärast panin mandrival ka nupud vasakule ülemisse nurka, nagu need macOSX-s on icon_razz.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDD
HV veteran
HDD

liitunud: 24.09.2003




sõnum 05.03.2006 19:20:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mina kui paar aastat KDE-d kasutanud inimene olin küll püsti hädas, kui otsisin omale juba armsaks saanud funktsioone.


Mis need armsaks saandu funktsioonid on siis ?

_________________
The funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's to late to stop reading it icon_smile.gif
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Mac mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 21, 22, 23  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.