Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD (SB1270) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 30.04.2011 20:42:47 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Maldur kirjutas:
RMAA mõõtmiseks on sellele kaardile olemas ka juhend - link

Jah ma olin sellesama ise ka juba üles leidnud. Kõige veidram, et sellele sain pihta (juhuslikult) ainult guugeldades, kuid ei ole suutnud tuvastada ühtegi otselinki või kohta kust minnakse creativelabs emasaidist sellele dokumendile!


Mul oli kunagi Audigy 2 Platinum, siis oli juba säärane metoodika olemas, kuid Creatve mingi aja määdudes kõrvaldas otseviite juhendile. Tont teab miks.

See 24biti võimaluse puudumine on küll veider tegelikult, paneb õlgu kehitama...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 30.04.2011 21:37:42 vasta tsitaadiga

Maldur kirjutas:
See 24biti võimaluse puudumine on küll veider tegelikult, paneb õlgu kehitama...

Äkki on sellepärast, et kuna need 88,2 ja 176,4 on ju otseselt CD standardi 44,1 kordsed, siis mõeldakse võib-olla (keegi kuskil mõtleb?), et neid peaks püsivalt ikka CD standardi 16 biti baasil toimetama? Samas ma ei saa siis aru, miks 44,1 pakutakse ikkagi ka 24 biti võimaluse all välja, lisaks 16 bitisele baasvariandile...

tomorrow kirjutas:
Pealegi Auzeni puhul võib küsimuseks olla saadavus juba, kuna pole enam uuem kaart aga hind on ehk langenud aja jooksul

Üldse nende sarnaste tippkaartide omavahelise võrdluse kohta veel... Leidsin näiteks sellise foorumiteema:
http://www.head-fi.org/forum/thread/527052/asus-xonar-essence-vs-creative-sound-blaster-x-fi-titanium-hd
kus kolmel leheküljel nii mõndagi subjektiivseid arvamusi, mis puudutavad küsimust, et mis on siis ikkagi parim, kas see uus Titanium HD või ASUS Xonar Essence või Auzen või veel mõni selles high-end pundis... Üldiselt mulle tundub, et "kellele ema, kellele tütar", st. kindlaid üheseid eelistusi ei selgugi ka seal arvamustes mitte. Ning kui ausalt mõelda, siis ega ei saagi selguda, kuna erinevused inimsubjektiivsuse vahel on siinkohal juba palju suuremad kui tajutavad erinevused nende kaartide helikõla vahel.

olavsu1 kirjutas:
pidasin formaadi all silmas seda, kas ta sööb .sf2 formaadis helipanku. vaikimisi on kindlasti mõni kehv helipank pandud. endale meeldib see ftp://ftp.personalcopy.net/pub/PC51f.sf2.gz

Tõmbasin selle sinu soovitatud soundfonti nüüd alla, installisin SoundFontBankManager'i abil ära ja nüüd on tulemus jah natuke erineva kõlaga (võrreldes esimese katsega) sedasama sinu MIDI näidet kuulates. Helikvaliteet pole siiski ka siin hea, nüüd on lisandunud omamoodi sünteetiline klirin enamuse nootide taustaks (vaikselt), kuid kuna sa saatsid mulle privaatselt nüüd ka sama loo enda juures tehtud wav-faili kujul, siis seda wav'i kuulates ma kuulen täpselt sedasama klirinat, seega on see soundfont'iga seotud, mitte helikaardiga. Üldjoontes MIDI'st otse kuulates ja sinu wav-varianti sellega võrreldes on nende kõlad põhimõtteliselt samad, ainult stereopanoraam on sinu wav' versioonis natuke laiem miskipärast ja nivoode erinevus on ka loomulikult.

Kuid sinu põhiküsimusele on vastus olemas - jah see Titanium HD kaart sööb küll sedatüüpi soundfonte nagu sa välja pakkusid. Sellega pole probleemi.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.05.2011 14:06:42 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
tomorrow kirjutas:
Pealegi Auzeni puhul võib küsimuseks olla saadavus juba, kuna pole enam uuem kaart aga hind on ehk langenud aja jooksul

Üldse nende sarnaste tippkaartide omavahelise võrdluse kohta veel... Leidsin näiteks sellise foorumiteema:
http://www.head-fi.org/forum/thread/527052/asus-xonar-essence-vs-creative-sound-blaster-x-fi-titanium-hd
kus kolmel leheküljel nii mõndagi subjektiivseid arvamusi, mis puudutavad küsimust, et mis on siis ikkagi parim, kas see uus Titanium HD või ASUS Xonar Essence või Auzen või veel mõni selles high-end pundis... Üldiselt mulle tundub, et "kellele ema, kellele tütar", st. kindlaid üheseid eelistusi ei selgugi ka seal arvamustes mitte. Ning kui ausalt mõelda, siis ega ei saagi selguda, kuna erinevused inimsubjektiivsuse vahel on siinkohal juba palju suuremad kui tajutavad erinevused nende kaartide helikõla vahel.

No üldiselt vist kui selle klassi helikaart valida, siis puusse ei pane valikuga.Kõik need on head thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel87
HV vaatleja

liitunud: 08.05.2011




sõnum 08.05.2011 11:43:23 vasta tsitaadiga

to WAV: väga hea ülevaade! Kirjutad, et see kaart on 2.0 heli austajale. Minu küsimus oleks, mis kaart oleks hea 5.1 heli jaoks (kõlarid z-5500) ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JoeKing
HV veteran
JoeKing

liitunud: 03.03.2004




sõnum 08.05.2011 11:56:58 vasta tsitaadiga

z-5500 ei ole just audiofiili klassi heliga komplekt. Kuna sellel komplektil on digitaalne helisisend, siis ise soovitaks kasutada mingit digiväljundiga helikaarti (ka integreeritud lahendus peaks selle jaoks suhteliselt pädev olema).
_________________
Sic itur ad astra...
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 207
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 08.05.2011 12:07:09 vasta tsitaadiga

tanel87 kirjutas:
to WAV: väga hea ülevaade! Kirjutad, et see kaart on 2.0 heli austajale. Minu küsimus oleks, mis kaart oleks hea 5.1 heli jaoks (kõlarid z-5500) ?

Kindlasti teised arvajad siin on ehk pädevamad vastama sellele küsimusele. Mina olen X.1 kaardid kohe alguses juba põhjalikumast eelselektsioonist ja uurimistest välja jätnud. Ei tegele sedastiili helidega (tõsi, kunagi 4.0 kvadroga tegelesin küll aktiivselt, siis kui meil Eestis ka YKB (FM) raadiost kvadrosaateid edastati, kuid see valdkond hääbus peagi kõigi jaoks).

Samas siinses teemas kujunenud eelnevaid kommentaare arvesse võttes, just seesama eespool jutuks tulnud Auzen X-Fi helikaart võiks olla täiesti sobilik, Titanium HD kaardile igati sarnase helikvaliteediga alternatiiv just mitmekanali heli tarbija jaoks. Muidugi juhul kui on soov ikka need kanalid analoogistada just kaardis, mitte alles resiiveris. Samas tõepoolest, ega see Z-5500 eriti milleginõudlik mänguasi pole küll, anna talle sisse ükskõik mida, erilist saundivahet ei tohiks sa tajuda. Kui, siis ainult arvutispetsiifilised häired-mürad võivad reaalselt kuuldavalt halvemad või paremad olla erinevatel helikaartidel.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
summutaja
HV veteran
summutaja

liitunud: 04.02.2004




sõnum 12.05.2011 21:26:45 vasta tsitaadiga

Mu küsimus on, et kuidas see helikaart käitub woofriga (2.1), kas woofer lööb ilusti ja puhtalt, või hakkab hüppama ja plärisema? Olen kuulnud kaarte, kus Control Panelil on ainult 2.0 ja woofer ei taha kohe üldse ilusti tööle hakata. Suured kõllid löövad ilusti, aga woofer ei taha kohe üldse kaasa mängida. kellelgi on kogemusi, kuida see creative HD sellega hakkama saab ja kas sellel on olemas woofri tugi?
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 23.11.2011 09:56:12 vasta tsitaadiga

Mul on sama kaart ja töötab koos Microlab H200
Spoiler Spoiler Spoiler
komplektiga suurepäraselt. Oma kõrvadele ideaalseks seadistasin heli küll käsitsi Creative equalizeri kaudu.
Parim asi selle kaardi juures on minu jaoks siiski suurte klappide helikvaliteedi väga suur tõus. Mul pole küll kahjuks võrdlust muuga, kui emaplaadile ehitatud helikatega.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 23.11.2011 17:15:35 vasta tsitaadiga

Kui juba teema taas üles võeti, siis...

Kuna ülevaate kirjutamisest nüüdseks pool aastat möödas, võin ka praeguse seisuga kinnitada, et pidevalt päevadläbi käigusolnud see helikaart on senini täiesti probleemivaba olnud, ei mingeid tõrkeid, häireid, sobimatust. Ei riistvara ega tarkvara poolel. Täielikult ennast õigustanud, millestki puudust ega puudujääke ei tunne sellega.

Muide, hetkel on isegi see kaart Eestis enamusest arvutipoodidest tellitav (2 eksemplari ühes hulgilaos sees), jätkuvalt samasoodsa, alates ca 150€ hinnaga. Miks ma seda eraldi mainin, nimelt senine kogemus näitab, et enamus ajast on selle saadavus nullis, harva tuleb 3-eksemplarine partii lattu ja siis ehk nii nädalaks-paariks jätkub.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elari20
HV kasutaja
elari20

liitunud: 18.10.2010




sõnum 15.12.2011 18:05:11 vasta tsitaadiga

Sai ka siis antud kaart masinasse pistetud.

Kui installima hakkad, soovitan kõik ära linnutada. Jätsin Dolby välja, ja loobib fatal errorit siin raisk, kui enkooderi menüüsse minna.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 15.12.2011 18:22:04 vasta tsitaadiga

Creative pole softi poole pealt kunagi hiilanud... kahjuks.
Riistvara on muidugi tihtipeale konkurentsitult parim.

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 15.12.2011 23:39:55 vasta tsitaadiga

elari20 kirjutas:
Sai ka siis antud kaart masinasse pistetud.
Kui installima hakkad, soovitan kõik ära linnutada. Jätsin Dolby välja, ja loobib fatal errorit siin raisk, kui enkooderi menüüsse minna.

Põhikomponendid tuleks ilmselt jah kõik lasta peale installida. Seejärel hiljem juba seadetest nad (näiteks see Dolby ja muud heli-ufo'tajad) välja lülitada. Või siis kui ei ole mingit komponenti installitud, siis vastavat menüüosa üldse mitte minna näppima.

Kuigi, ei oska arvata kas see just kõigi komponentide kohta kehtib - mäletan, et jätsin omal küll paar-kolm muud asja (aga mitte selle Dolby) installiga välja ja seni mingeid anomaaliaid pole tekkinud.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 25.04.2007




sõnum 23.06.2012 21:30:02 vasta tsitaadiga

Tundub hea kaart aga sellel vist 3 seda 3,5mm väljundit pole ,et 5.1 arvutikõllid taha panna? Või on mingi üleminek?
_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.06.2012 00:26:01 vasta tsitaadiga

-FoX-, optilist mööda saad teoorias 5.1'e sealt välja.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 24.06.2012 02:36:08 vasta tsitaadiga

-FoX- kirjutas:
Tundub hea kaart aga sellel vist 3 seda 3,5mm väljundit pole ,et 5.1 arvutikõllid taha panna? Või on mingi üleminek?

Kui sind huvitab 3.1 või 5.1 või 7.1 heli, siis see kaart pole sinu jaoks! Kuigi saab seda kasutada küll. Aga sel juhul sa ei kasuta selle kaardi sisulisi omadusi ega helikvaliteedi võimalusi absoluutselt ära, pead määrama lihtlabase passthrough optilisse väljundisse ja edasi ressiiverisse vms (millest juba siis tegelikult helikvaliteet sõltuma hakkab), kuid selle tegemisega saavad täpselt samahästi ja samamoodi bitperfect hakkama ka kõige odavamad helikaardid, kaasa arvatud emaplaadi integreeritud.

See kaart on tipptasemel stereo 2.0 jaoks, muusikakuulamise ja salvestamise huvilistele. Kusjuures 5.1 heli läbisuunamise võimalus on talle tehtud niiöelda lihtsalt kauba peale, igaks juhuks. Aga korraliku stereo edastamiseks analoogvõimendisse ongi just RCA väljundpesad need õigemad asjad, võrreldes hädiste ja logisevate 3,5mm plugidega.

X.1 huvilistele on Creative valikus üpris sarnase, ainult veidi erineva nimega helikaarte piisavalt. Neil ongi siis just rida 3,5mm plugi pesasid tagapaneelil.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-FoX-
HV Guru
-FoX-

liitunud: 25.04.2007




sõnum 19.08.2012 20:16:36 vasta tsitaadiga

Sain sellise kaardi ... http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/ROG_Xonar_Phoebus/
Meisterdan 7-14 päevaga ka ülevaate sellest.
Kui kellelgi on nõu anda mida võiks testida/proovida siis olen õpetustele avatud!

_________________
Aita suve, söö lund!
Kommentaarid: 364 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 3 :: 305
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kembadesig
HV veteran
kembadesig

liitunud: 18.10.2010




sõnum 19.08.2012 20:26:47 vasta tsitaadiga

-FoX-, Võta aluseks selle teema esimene postitus ning kui suudad midagi sellesarnast (sisu poolest) valmis trükkida, siis oled õigel teel! Suured teadmised helimaailmast teevad selle ülevaate tegemise kordades põhalikumaks ning abistavamaks (lugejad kes kaarti valivad, suudavad tunduvalt paremini otsustada...).
_________________
Sounds?...
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sarin
Kreisi kasutaja
Sarin

liitunud: 04.04.2005




sõnum 03.02.2014 22:06:43 vasta tsitaadiga

Hey.

Selline küsimus/probleem.
RCA augus on mul kõlarid.
Ja kohe kui ühendan kõrvaklapid 3.5mm auku, siis kaob kõlarite(RCA augu) heli.
Ja ma pean iga kord võtma 3.5mm juhtme tagant ära, et saada kõlatiesse heli.
See on tüütu, sest arvu on mul suhteliselt "peidus".
Kas oleks võimalik kuidagi tarkvara ja asjadege väljundit vahetada?

icon_neutral.gif

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 03.02.2014 22:43:22 vasta tsitaadiga

Sarin, kui sul õiged draiverid on siis helikaardi seadetes on vastav Sakk olemas "Headphone Detection"

Sealt vastavad linnukesed ära ja probleem laheneb.
tagasi üles
Sarin
Kreisi kasutaja
Sarin

liitunud: 04.04.2005




sõnum 03.02.2014 23:00:40 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
Sarin, kui sul õiged draiverid on siis helikaardi seadetes on vastav Sakk olemas "Headphone Detection"

Sealt vastavad linnukesed ära ja probleem laheneb.


Mul selline valik ainul, mis on mõeldud setingute säteteks.


Proovin, et äkki on vanad driverid või midagi.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 03.02.2014 23:35:34 vasta tsitaadiga

minu mitteametlikel draiveritel on seal üks linnuke veel: Automatically mute speakers.
tagasi üles
Sarin
Kreisi kasutaja
Sarin

liitunud: 04.04.2005




sõnum 04.02.2014 00:04:57 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
minu mitteametlikel draiveritel on seal üks linnuke veel: Automatically mute speakers.



Tirisin kõige uuemad driverid ja ikka ei tekkinud midagi juurde...
Äkki räägid/annad infot selle mitteametliku driveri kohta.

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 04.02.2014 01:01:37 vasta tsitaadiga

lugeda võid Creative foorumitest kuid ühtegi ei saa enam kätte, sest juudijuurakad kistusid selle servu maha, kus noid faile hoiti.

minul olev draiveriversioon ei pruugi titaniumi ära tunda aga mine tea.

mul on see: http://forums.creative.com/showthread.php?t=587995

edit: proovi sellega http://www.gamefront.com/files/20929058
tagasi üles
Sarin
Kreisi kasutaja
Sarin

liitunud: 04.04.2005




sõnum 05.02.2014 09:53:42 vasta tsitaadiga

Tänud!
Kodus proovin neid drivereid... ...pole veel koju jõudnud...
Aga mõtlesin, et kui ikka ei aita.
Kas ma võiks RCA väljundit paljundada. Et ühendaks klapid ja kõlarid sama OUT`i otsa.
Või see on välistatud ja kvaliteet langeb vms?

olavsu1 kirjutas:
lugeda võid Creative foorumitest kuid ühtegi ei saa enam kätte, sest juudijuurakad kistusid selle servu maha, kus noid faile hoiti.

minul olev draiveriversioon ei pruugi titaniumi ära tunda aga mine tea.

mul on see: http://forums.creative.com/showthread.php?t=587995

edit: proovi sellega http://www.gamefront.com/files/20929058

_________________
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 05.02.2014 13:56:01 vasta tsitaadiga

ei usu, et kvaliteet langeks, aga ma hangiks lauapeale midagi niisugust

http://www.oomipood.ee/product/tr171.166os/stereo-mikserpult-heeblitega-pdm-l405-4-kanaliga-mp3-kaja

siis pole enam laua all ukerdamist.
tagasi üles
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Creative SoundBlaster X-Fi Titanium HD (SB1270) mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.