Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  WAZE 4.x - tasuta community based navi nutikatele märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 81, 82, 83  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2017 14:11:40 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
tsitaat:

See-eest pakub Waze aga üsna aktuaalset liiklusinfot ja muid lisavõimalusi.

Niipalju, kui katsetanud olen, pole see info tõele vastanud. Lisavõimalused on mõttetud. Aga vahel hea niisama uurida, kas rakendus asjalikumaks ka läheb.

... millegi mõttekus oleneb kasutajast ja Waze kasutajaid on päris palju. Palju on ka erinevaid kaardirakendusi, seega valikust puudust pole. Seega midagi iganes Waze kohta öelda, mõttetuks nimetada on igal juhul kohatu ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 20.01.2017 08:43:56 vasta tsitaadiga

Liiklustiheduse info tuleb Waze'i läbi google (eeldan, aga lisaks ilmselt waze kasutajad) sama info on ka näha tegelt google mapsis (mõtlen neid kollaseid, punaseid jne jooni). Iga õhtu tööle sõites panen harjumusest waze tööle ja olen tõdenud, et peaaegu iga päev sõidan koju erinevat teed pidi - aeg mil jõuan on alati enamvähem üks. Varem ilma wazeta sõites oli tõesti näha, et sama teed sõites sõitsin vahel isegi 10min kauem. Ja kontorist välja astumise aeg on erinenud maksimaalselt ehk 5-10min ette/taha.

Seega minul on küll sellest pigem kasu. Mõnes väiksemas linnas on ehk suva, aga Tallinnas on see automaatne liiklusitiheduse teema täiesti ok ja toimib.

Inimene võib teada kus võib teatud ajaperioodil olla vähem liiklust (nt 17:00-18:00 teab et vältida Liivalaiat vms) aga sellega ka asi piirdub. Nt avarii tõttu tekkinud ummikuid ei tea jne.

Aga on ka inimesi kes siiani elavad koopas ja küpsetavad ulukiliha lõkke peal. Eks me kõik ole erinevad.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 20.01.2017 08:50:55 vasta tsitaadiga

RustyZ, vastupidi. GM kasutab lisaks oma kogutule ka Waze'i infot.
Pean ise tõdema, et vahel ei ole Waze'is rohkem kasu kui teistele, et ummikus istumise kohta infot edastada, teinekord aga üllatab päris meeldivalt. Kõige rohkem tulebki mul seletada alternatiivsete marsruutide kasutamist nendele "tarkadele," kes on harjunud oma tarkusest ja kiviaegsete GPS seadmetega sõitma kindlaid sihte mööda. Varsti peaks tulema avalikuks lisa, mis näitab, kas valitud teekond on alternatiivsetega võrreldes kiirem või samaväärse ajakuluga. Siis saavad ka need vanakoolinavigeerijad oma trasse võrrelda. Kui see juba laivis on, siis sorry, ma olen ise seda juba üle aasta saanud näha.

Waze'i üks peamine eelis on see, et teedevõrgustik on vähemalt Eestis kiirelt uuendatud. Full-GPS seadme puhul on kaardid juba ostu/uuendamise hetkel vananenud.
Miinuseks on aga kehv navigeerimine konkreetsele aadressile. See paistab olevat pigem Google'i ja Waze'i omavahelise läbisaamise tulemus.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 20.01.2017 12:53:29 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
RustyZ, vastupidi. GM kasutab lisaks oma kogutule ka Waze'i infot.
Pean ise tõdema, et vahel ei ole Waze'is rohkem kasu kui teistele, et ummikus istumise kohta infot edastada, teinekord aga üllatab päris meeldivalt. Kõige rohkem tulebki mul seletada alternatiivsete marsruutide kasutamist nendele "tarkadele," kes on harjunud oma tarkusest ja kiviaegsete GPS seadmetega sõitma kindlaid sihte mööda. Varsti peaks tulema avalikuks lisa, mis näitab, kas valitud teekond on alternatiivsetega võrreldes kiirem või samaväärse ajakuluga. Siis saavad ka need vanakoolinavigeerijad oma trasse võrrelda. Kui see juba laivis on, siis sorry, ma olen ise seda juba üle aasta saanud näha.

Waze'i üks peamine eelis on see, et teedevõrgustik on vähemalt Eestis kiirelt uuendatud. Full-GPS seadme puhul on kaardid juba ostu/uuendamise hetkel vananenud.
Miinuseks on aga kehv navigeerimine konkreetsele aadressile. See paistab olevat pigem Google'i ja Waze'i omavahelise läbisaamise tulemus.


mingi hetk waze pasundab et leidsime alternatiivse tee mis on kiirem. Samuti kui algsed teed pakub saad tegelt ise valida alternatiivi ja näitab siis ala "2min longer" vms teksti seal all. Kui seda mõtled.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2017 12:54:55 vasta tsitaadiga

RustyZ kirjutas:
softis kirjutas:
RustyZ, vastupidi. GM kasutab lisaks oma kogutule ka Waze'i infot.
Pean ise tõdema, et vahel ei ole Waze'is rohkem kasu kui teistele, et ummikus istumise kohta infot edastada, teinekord aga üllatab päris meeldivalt. Kõige rohkem tulebki mul seletada alternatiivsete marsruutide kasutamist nendele "tarkadele," kes on harjunud oma tarkusest ja kiviaegsete GPS seadmetega sõitma kindlaid sihte mööda. Varsti peaks tulema avalikuks lisa, mis näitab, kas valitud teekond on alternatiivsetega võrreldes kiirem või samaväärse ajakuluga. Siis saavad ka need vanakoolinavigeerijad oma trasse võrrelda. Kui see juba laivis on, siis sorry, ma olen ise seda juba üle aasta saanud näha.

Waze'i üks peamine eelis on see, et teedevõrgustik on vähemalt Eestis kiirelt uuendatud. Full-GPS seadme puhul on kaardid juba ostu/uuendamise hetkel vananenud.
Miinuseks on aga kehv navigeerimine konkreetsele aadressile. See paistab olevat pigem Google'i ja Waze'i omavahelise läbisaamise tulemus.


mingi hetk waze pasundab et leidsime alternatiivse tee mis on kiirem. Samuti kui algsed teed pakub saad tegelt ise valida alternatiivi ja näitab siis ala "2min longer" vms teksti seal all. Kui seda mõtled.


Google maps kuvab navigeerides praktsel igal ristmikul kuhu pöördudes on kiirem/aeglasem ja kui mitu minutit.
Äkki waze'i ka midagi sarnast tulemas.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 20.01.2017 13:01:04 vasta tsitaadiga

Waze arvutab sõidu ajal siis ümber kui ca 5+ minutit on uus ajavahe või nt ummik tekib/hajub.
Draqula, mitte päris selline. Teekonna alguses ütleb kohe, et teekond selle trassi kaudu on x min kiirem või siis sarnase ajaga kui teise trassi kaudu (ilma, et peaks eraldi alternatiivi küsima).
Igal ristmikul info kuvamine on minu meelest rohkem infomüra kui kasulik.

_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Märt.
HV Guru
Märt.

liitunud: 17.01.2004




sõnum 20.01.2017 16:27:57 vasta tsitaadiga

No nagu praegu- Maps näitab "intsident", avan Waze-auto seisab teepeenral. No milleks sellist mõttetust märkida? Sestap üolegi see "sotsiaalnavi" tõsiseltvõetav.
_________________
Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel."
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 20.01.2017 16:47:50 vasta tsitaadiga

ära siis kasuta, waze ei ole mingitki pidi kohustuslik. kokkuvõttes oleks nii vist kõik õnnelikumad, sina ei pea waze mõttetust põhjendama, teised ei pea seda lugema. icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.01.2017 19:07:46 vasta tsitaadiga

Märt. kirjutas:
No nagu praegu- Maps näitab "intsident", avan Waze-auto seisab teepeenral. No milleks sellist mõttetust märkida? Sestap üolegi see "sotsiaalnavi" tõsiseltvõetav.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 22.01.2017 00:24:58 vasta tsitaadiga

Avoid dirt roads võiks rohkem valikuid olla kui ainult allow, don't allow ja avoid long ones või siis peaks olema long ones täpsustatud, kui pikk on long. See pikkus võiks tegelikult ise valitav olla.

Suvel tegin ühe pikema sõidu ja valisin "avoid long ones" - tulemuseks oli see, et pidin ühes kohas ~20km mööda kitsaid kruusateid keerutama ja "võitsin" sellega umbes 5km teepikkust kokku, aega tõenäoliselt mitte, kuigi Waze pidas seda ka 5 minutit kiiremaks marsruudiks. icon_lol.gif
Mul poleks midagi selle vastu, kui mõnes kohas 5-10km kruusateed sõita, kui sellega õnnestub 2x pikemat teed lühemaks teha, aga see suvine katsetus oli küll mõttetu.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 22.01.2017 01:37:17 vasta tsitaadiga

Dogbert, Loodetavasti saab tulevikus seda kruusatee asja paremaks, hetkel on küll võimalik nende kaardistamine, kuid navigatsioon saab aru vaid pinnaseteedest.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aero
HV vaatleja

liitunud: 25.08.2008




sõnum 25.01.2017 10:55:29 vasta tsitaadiga

Minu arvates on Waze-st mugav vaadata marsruudi soovitust kui aadress on ette salvestatud (tööle <-> koju jne). Juba liikudes mingit uut aadressi sisestada on minu jaoks ebamugav ja lausa ohtlik väikese ekraani tõttu. Seda oleks mugav teha Garmini, TomTomi jne päris navi kaudu aga nendel pole jälle reaalaja liiklusinfot.

Üldiselt on Wazest kasu, kuigi sõiduajad pakub liiga optimistlikult. Kord järgisin Waze soovitust ja poolel teel selgus, et vahepeal (peale minu startimist?) on ringteel rekkad kokku põrganud ja kogu liiklus ümber suunatud. Sõjamäelt Jürisse tuli sõita Lagedi kaudu, 10-20km/h... Sellise asja kohta oleks küll tahtnud suurt ja punast hoiatust Waze ekraanile icon_sad.gif.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 11:04:46 vasta tsitaadiga

aero, ekraani suurus sõltub ikka kasutatava seadme suurusest, Waze puhul võid kasvõi tahvlit kasutada, kui telefon väikseks jääb. Mis puutub aga sündmustesse, siis liiklusinfo ei teki maagiliselt, vaid keegi peab selle õigesti ära märkima, pelgalt õnnetuse märkimine ei tähenda veel, et tee kinni ja seda läbida pole võimalik. Saabumise aeg on minu praktikas küll üsna täpne olnud, kui mingi ettenägematu ümbersõit tuleb teha, siis arvutatakse ka aeg kenasti uuesti ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
reikar
Kreisi kasutaja

liitunud: 09.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 11:06:18 vasta tsitaadiga

aero kirjutas:

Üldiselt on Wazest kasu, kuigi sõiduajad pakub liiga optimistlikult. Kord järgisin Waze soovitust ja poolel teel selgus, et vahepeal (peale minu startimist?) on ringteel rekkad kokku põrganud ja kogu liiklus ümber suunatud. Sõjamäelt Jürisse tuli sõita Lagedi kaudu, 10-20km/h... Sellise asja kohta oleks küll tahtnud suurt ja punast hoiatust Waze ekraanile icon_sad.gif.


Minul senimaani küll minuti täpsusega pakkunud aja. Küllap polnud piisavalt waze või maps kasutajaid et oleks waze'i info jõudnud.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 11:09:28 vasta tsitaadiga

reikar kirjutas:
aero kirjutas:

Üldiselt on Wazest kasu, kuigi sõiduajad pakub liiga optimistlikult. Kord järgisin Waze soovitust ja poolel teel selgus, et vahepeal (peale minu startimist?) on ringteel rekkad kokku põrganud ja kogu liiklus ümber suunatud. Sõjamäelt Jürisse tuli sõita Lagedi kaudu, 10-20km/h... Sellise asja kohta oleks küll tahtnud suurt ja punast hoiatust Waze ekraanile icon_sad.gif.


Minul senimaani küll minuti täpsusega pakkunud aja. Küllap polnud piisavalt waze või maps kasutajaid et oleks waze'i info jõudnud.


Paari minuti täpsusega on ka minu sõidud olnud.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
commer
HV Guru
commer

liitunud: 02.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 11:26:29 vasta tsitaadiga

Igapäevaselt kasutusel ja käib mobla hoidjasse sõitmise alustamisel nagu turvavöö käib kinni icon_wink.gif thumbs_up.gif
_________________

Tasuta dropboxi konto + lisa 500mb ruumi

Kommentaarid: 850 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 657
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 14:15:23 vasta tsitaadiga

Jah, see kruusa valik tõesti olla, et määrad ära mingi pikkusega vms. Ükskord maalt Tlna sõites, ma ei tea kust tahtis waze läbi metsade jne suunata icon_lol.gif Keerasin selle üldse kinni.
Aga aru ei saa, näiteks kui panna mingi koht näiteks Võru linnast mõni km lääne poole, siis Tallinnast tulles tahab kogu aeg suunata läbi Viljandi, kord ühelt poolt Võrtsjärve, kord teiselt poolt Võrtsjärve. Ajaliselt näen (kas Imavere juures või Põltsamaal), et läbi Viljandi minnes on trass 4-6 minutit kiirem. Läbi Tartu sõites siis kauem. Lõpuks kohale jõuad, saabud täpselt sel ajal, läbi Tartu, kui waze prognoosis Tallinnas.
Mõeldes nende Viljandi teede peale ja kust tuleb keerata ning sõita kaldu tee peal ja millised trampliinid seal ümber Võrtsjärve on, siis ma aru ei saa, kuidas see marsruut reaalselt kiirem saab olla, kui nt Tln-Trt-Võru mnt saab väikesed möödasõite tehes hoida KESKMISE kiiruse seal 84-90 vahel. Teisel suunal on esiteks tee palju kehvem ja rohkem piiranguid jalus jne.
Teine näide on panna peale Tallinn-Kanepi. (hea koht mis Võru maantee ääres ju). Waze ulub Põltsamaal et keera paremale ehk Viljandi juurest siis ring teha. Aru ei saa, miks ta seda eelistab? Trass km peale pikem ja aega näitab ka rohkem.
Või kui võtta mingi teine tee näiteks Valga-Võru vahel, samamoodi. Viimasel juhul läheb siis ajaliselt aeg lühemaks Võrtsu äärest ja km trass ka.

Peaks ju eelistama 1 ja 2 klassi teesid? Alles siis kolmas ja lõpuks kruusa ja metsateed? Ma saan aru kui ümber suunab, et kui keskmine kiirus põhiteel on suht madal, ummiku märgid, avarii vms. Mitte midagi ei ole, ikka suunab ringiga.
---
Veel üks näide:
Ma panin läinud suvi Tartust-Häädemeeste kanti seal Pärnu all. Juhatas ilusti Võrtsu pealt läbi Viljandi aga kuskil 50 km ennem pärnut, käskis vasakule pöörata. Vaatasin kaarti, et oh, mingi lõikekas. Krt milline tee see oli. Nii auklik, nii kitsas, nii kurviline (keskmine kiirus oli mul seal mingi 60-70 kanti). Krt kui lõpuks kuskilt võsa vahelt Ikla-Pärnu tee peale jõudsin, olid kõik nii läbi, sest auto rappus kogu see tee õhkvedru peal nagu puuvanker (madal rehviprofiil ja suur velg) ka kõige pehmemas vedrustuse seades.
Otse Pärnu-Ikla tee peale sõites ja piiri poole küttes oleks tunduvalt kiiremini kohale jõudnud.
Omal waze pandud kiirema marsruudi peale vist.

Ja kuskil vahel oli umbes 10 km pikk, nagu joonlauaga tõmmatud, sirge. Vahepeal vaid mingid hüpped ja trampliinid üle teetruupide. Krt pimedas sõites ei saanud vapsee aru, kui kaugel vastutulev auto on.
Sellel lõigul oleks hea mingi rallycrossi autoga, wrc masinaga, dakari pilliga vms lõppkiirust proovida üle nende kartulivagude. Oleks peegelsile, prooviks seal tava autol lõppkiirust. 10 km-ga saab hoo maksimumi üles ja maha tagasi küll. Oleks sile, saaks seal isegi Bugatti Veyroni lõppkiirust proovida. thumbs_up.gif
Vist ainus Eesti kõige pikem sirge teelõik? Või on veel midagi? whip.gif

-e-
Muidu suht ok kasutada. Aga jah, see vahepeale teekonna lisamine võiks parem olla. Nt tahad vahepealsele teekonnale cancel panna ja jätkata esialgse marsruudi poole, waze üldse katkestab kogu teekonna ära ja hakka nullist uuesti sisestama. Ainus pluss et history on olemas vähemalt. Aga noh, tüütu on.
Eriti head on need udu hoiatused iga km tagant mida mõni paneb (huvitav, kas selle põhjal pannaksegi pimedas udukad põlema?) ja tee ääres seisvad autod, mis on ilusti parempoolse teejoone taga - no milleks teavitada, ilusti mahub mööda ju. Seisaks poolenisti tee peal, teine asi.
Vahepeal tunnen puudust sellest, et saaks märkida, mis suuna peal mingi oht või asi on. Nt loomakorjus vastassuuna peal vms. icon_rolleyes.gif Vanasti oli see suuna märkimine, enam ei ole.
Viimasega olen ise sõitnud, et tuleb teade et loomakorjus teel, sõidad ja sõidad, hoopis vastassuunas on see. Ju siis pani see selle hoiatuse, kes minu suunas liikus. Nt omal jääb korjus ette, kaardi peal mingit ohtu näed aga helilist hoiatust ei ole - ju siis ära märkinud keegi selle, kes vastassuunas on vastu tulnud.


viimati muutis anduke88 25.01.2017 14:17:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 14:21:22 vasta tsitaadiga

anduke88, sedasi mõtled?
https://imgur.com/a/dH79H

Lilla ja punane on suht OK-d teed. Punase kaudu ise viljandisse korduvalt sõitnud, igati ok ja parem kui Trt-Viljandi maantee kus pidevalt mingid jalgu jäävad ja liiklus piisavalt tihe on, et kohati peab tükk aega taga passima või siis mõni on suutnud jubeda kolonni taha korjata jne. Lillal on küll jah kruusaka lõik sees, samas google mapsist tundub olevat too suht vabalt läbitav lubatud piirkiirusega, ning lisaks praeguseks suht võimalik, et ära asfaldeeritud juba. (Muidugi ei pruugi kehtida linnahärrade kohta kes tulevad ulme velje ja olematu profiili rehvidega)
Waze arvestab lõikude keskmise kiiruse järgi. Kuna eestis on nii kruusakatel kui esimese klassi maanteedel suurim lubatud 90 km/h siis ega see keskmine asfaldi peal väga ei erine. Samuti kui kruusa peal rallivennad lasevadki piisavalt kiirelt, et kruusaka keskmine asfaldi omast suurt ei erine siis juhatabki waze sind sealtkaudu kuna tema jaoks on see kiireim tee.

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anduke88
Kreisi kasutaja
anduke88

liitunud: 03.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 14:25:29 vasta tsitaadiga

salatoimik, suhtkoht nii jah. Mul kolmas variant (oleneb sihtpunktist vist), näitab mööda Tln-Trt maanteed.

Täitsa võimalik võib olla.

Aa ja üks ekstreem tuli veel meelde. Läinud sügisel sõitsin Tlnast Ida-Virumaale, VKG kaevandusse. Vaatasin, et waze näitab mingit ilgelt pikka teed ja shortcutti. No see shortcut oli ikka selline ralli kiiruskatse, rusika suurused kivid teel, mingi veetakistuse ületus, vahepeal tee nii kitsas kruusal et peeglid käisid vastu puuoksi. See tee oli pigem maasturile kui sõiduautole. Vahepeal oli ka mingi tõkkepuu ees. Vaat see oli selline ekstreem sõit...omal samal ajal otsmik higine aga täiega fun. Mingi kaevanduse mägede vahelt sõitsin veel läbi ja lõpuks tuli tee välja kohta, kuhu pidin jõudma ehk VKG kaevanduse väravas pmst.

See oli see 10km sirge:
https://goo.gl/maps/j6rFSpopJxy
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 44
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 15:27:42 vasta tsitaadiga

... missugune kaardirakendus oskaks kõigi sinu poolt kirjeldatud eripäradega arvestada? Natuke tuleks ikka ise kah mõelda ja aru saada, kuidas asjad toimivad ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CurJam
HV kasutaja
CurJam

liitunud: 05.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2017 21:31:55 vasta tsitaadiga

Viimase Waze versiooniga, 4.18.0.1, on ilmnenud probleem, et sõidu ajal keset navigieerimist kaob äkitselt sihtkoht ära, ning kaardile ilmub "You parked here." On keegi veel midagi sellist kogenud?
_________________
Kraam müügiks
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 29.07.2002




sõnum 25.01.2017 21:34:40 vasta tsitaadiga

Ei ole. Samas ma suht harva vajan navigeerimiseks seda. Eestis pole vaja. Enamasti jookseb selleks, et passivaid mente näeks ette
_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2017 10:20:15 vasta tsitaadiga

Seda lõiku kasutavad kohalikud - kuna lõikab ikka päris palju ja pole väga hullu teed miskit(musta kattega). Talvel on natuke kitsas ja kurviline, aga waze ei tee miskit valesti... Ja kohalike jutu järgi ongi see Eesti pikim sirge icon_smile.gif
anduke88 kirjutas:

Ma panin läinud suvi Tartust-Häädemeeste kanti seal Pärnu all. Juhatas ilusti Võrtsu pealt läbi Viljandi aga kuskil 50 km ennem pärnut, käskis vasakule pöörata. Vaatasin kaarti, et oh, mingi lõikekas. Krt milline tee see oli. Nii auklik, nii kitsas, nii kurviline (keskmine kiirus oli mul seal mingi 60-70 kanti). Krt kui lõpuks kuskilt võsa vahelt Ikla-Pärnu tee peale jõudsin, olid kõik nii läbi, sest auto rappus kogu see tee õhkvedru peal nagu puuvanker (madal rehviprofiil ja suur velg) ka kõige pehmemas vedrustuse seades.
Otse Pärnu-Ikla tee peale sõites ja piiri poole küttes oleks tunduvalt kiiremini kohale jõudnud.
Omal waze pandud kiirema marsruudi peale vist.

Ja kuskil vahel oli umbes 10 km pikk, nagu joonlauaga tõmmatud, sirge. Vahepeal vaid mingid hüpped ja trampliinid üle teetruupide. Krt pimedas sõites ei saanud vapsee aru, kui kaugel vastutulev auto on.
Sellel lõigul oleks hea mingi rallycrossi autoga, wrc masinaga, dakari pilliga vms lõppkiirust proovida üle nende kartulivagude. Oleks peegelsile, prooviks seal tava autol lõppkiirust. 10 km-ga saab hoo maksimumi üles ja maha tagasi küll. Oleks sile, saaks seal isegi Bugatti Veyroni lõppkiirust proovida. thumbs_up.gif
Vist ainus Eesti kõige pikem sirge teelõik? Või on veel midagi? whip.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.01.2017 19:59:32 vasta tsitaadiga

conx kirjutas:
Seda lõiku kasutavad kohalikud - kuna lõikab ikka päris palju ja pole väga hullu teed miskit(musta kattega). Talvel on natuke kitsas ja kurviline, aga waze ei tee miskit valesti... Ja kohalike jutu järgi ongi see Eesti pikim sirge icon_smile.gif
anduke88 kirjutas:

Ma panin läinud suvi Tartust-Häädemeeste kanti seal Pärnu all. Juhatas ilusti Võrtsu pealt läbi Viljandi aga kuskil 50 km ennem pärnut, käskis vasakule pöörata. Vaatasin kaarti, et oh, mingi lõikekas. Krt milline tee see oli. Nii auklik, nii kitsas, nii kurviline (keskmine kiirus oli mul seal mingi 60-70 kanti). Krt kui lõpuks kuskilt võsa vahelt Ikla-Pärnu tee peale jõudsin, olid kõik nii läbi, sest auto rappus kogu see tee õhkvedru peal nagu puuvanker (madal rehviprofiil ja suur velg) ka kõige pehmemas vedrustuse seades.
Otse Pärnu-Ikla tee peale sõites ja piiri poole küttes oleks tunduvalt kiiremini kohale jõudnud.
Omal waze pandud kiirema marsruudi peale vist.

Ja kuskil vahel oli umbes 10 km pikk, nagu joonlauaga tõmmatud, sirge. Vahepeal vaid mingid hüpped ja trampliinid üle teetruupide. Krt pimedas sõites ei saanud vapsee aru, kui kaugel vastutulev auto on.
Sellel lõigul oleks hea mingi rallycrossi autoga, wrc masinaga, dakari pilliga vms lõppkiirust proovida üle nende kartulivagude. Oleks peegelsile, prooviks seal tava autol lõppkiirust. 10 km-ga saab hoo maksimumi üles ja maha tagasi küll. Oleks sile, saaks seal isegi Bugatti Veyroni lõppkiirust proovida. thumbs_up.gif
Vist ainus Eesti kõige pikem sirge teelõik? Või on veel midagi? whip.gif

See? link
Tundub suht OK tee olevat

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirage
HV veteran

liitunud: 10.09.2003




sõnum 26.01.2017 21:47:13 vasta tsitaadiga

Aja arvestamisel lähtub waze millest? Mul spido näitab 96, waze 90 ja alati tiksub 2-3 minutit juurde. Iseenesest piisavalt täpne muidugi, miskit halba ei ütle icon_rolleyes.gif

Marsruudi valikud on teinekord suhteliselt huvitavad. Kuna see aga peamine eesmärk vist asjal pole, siis andeks antav.

See 10km sirge suht ligidal Pärnule, kiusatus üle vaadata icon_smile.gif

_________________
Terrorists have two eyes, pandas have two eyes. Coincidence? I think not!
><(((°>
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mobiiltelefonid/ GPS seadmed / Muu tehnika »  WAZE 4.x - tasuta community based navi nutikatele mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 52, 53, 54 ... 81, 82, 83  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.