Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas AI-ga suheldes tuleks olla viisakas?
JAH, muidu muutume ise matsideks
48%
 48%  [ 36 ]
Põhimõtteliselt JAH, kuid kõrvalseisjale võib see tunduda veider
17%
 17%  [ 13 ]
EI, suundan pärisinimese ja arvuti vahel alati vahet teha
28%
 28%  [ 21 ]
EI, viisakus ongi iganenud asi ja parem on kui kaob.
6%
 6%  [ 5 ]
hääli kokku : 75

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
renx09
HV Guru
renx09

liitunud: 28.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.02.2024 16:14:43 vasta tsitaadiga

liikluseeskirjade kiip kõigile kohustuslikuks icon_razz.gif
_________________
!!
Kommentaarid: 299 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 240
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
perenoel
Kreisi kasutaja
perenoel

liitunud: 04.05.2004




sõnum 04.02.2024 16:36:52 vasta tsitaadiga

napoleon, See on üks näide, mida võiks riik sind panna valima. Kui Eloni käes on nupp, ostad iga 3 a tagant uue Tesla, isegi kui pere pärast poolnäljas on. Küsimus on selles, kas sa oled inimene või ori. Või õieti isegi zombi. Ori võis ka sahkerdada ennast vabaks osta, zombi ei või üldse midagi.
_________________
The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 04.02.2024 23:11:36 vasta tsitaadiga

microsoft on suutnud panna iga teatud windowsi väljalaske järel inimesed uue arvuti ostma.. mis see kiip siis rohkem käsib.. kindlasti rohkem, seda uhkem..
_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.04.2024 23:00:21 vasta tsitaadiga

ChatGPT on täitsa tore. Ma ei tea absoluutselt mitte midagi VBA'st. Ma lasin tal exceli jaoks skripti koostada. Kuid sa pead väga täpselt kirjeldama, mida sa soovid, muidu saad veateate v6i kasutu tulemuse.
Huvitav kogemus.
icon_cool.gif

_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.04.2024 23:22:28 vasta tsitaadiga

degrass, aga inimesega on samamoodi. Sa pead kirjeldama üsna täpselt, mida vaja on. Kui arendaja pole hiromant, siis veel vähem on seda AI.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 13.04.2024 23:32:46 vasta tsitaadiga

napoleon, ja-ei. Inimene suudab hetkel paremini konteksti tajuda ja oma mingil määral intuitsiooni. Tekstimudelil seda veel ei ole.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007




sõnum 14.04.2024 11:12:10 vasta tsitaadiga

degrass kirjutas:
ChatGPT on täitsa tore. Ma ei tea absoluutselt mitte midagi VBA'st. Ma lasin tal exceli jaoks skripti koostada. Kuid sa pead väga täpselt kirjeldama, mida sa soovid, muidu saad veateate v6i kasutu tulemuse.
Huvitav kogemus.
icon_cool.gif

Minu kogemus on selline, et täpse google päringuga saab samad asjad kätte kergema vaevaga. ChatGPT puhul ei saa kunagi kindel olla, kas see kood ikka päriselt ka töötab.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 14.04.2024 12:34:09 vasta tsitaadiga

sukelduja, ma ei oska öelda, kui elegantne ChatGPT kirjutatu on, kuid tegi seda, mida ma vajasin. Samas, nagu sa kirjeldad, kui ma küsin oma tööga seotus asju on ta kohati täiesti kasutu.
_________________
˄28 The term "troll" refers to internet users–in this context, paid operatives–who post inflammatory or otherwise disruptive content on social media or other websites.
Nie wieder ist jetzt
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 14.04.2024 12:51:53 vasta tsitaadiga

sukelduja kirjutas:
Minu kogemus on selline, et täpse google päringuga saab samad asjad kätte kergema vaevaga.

See on nii ja naa. Tihtipeale on vaja siiski midagi väga spetiifilist ja täpset näidet Googlest ei leia. See juba eeldab asja natukene tundmist, et võtta mingi üldine koodijupp netist ja see modifitseerida selle konkreetse vajaduse jaoks. AI modifitseerib ise juba koodi täpselt konkreetse asja jaoks. Loomulikult teeb ka vahest vigu aga kui küsida koodi tükkhaaval, siis saab töötava asja kokku küll lõpuks. Samas mingisugune arusaam võiks koodi ülesehitusest ja süntaksist ikka olla, sest see lihtsustab ilmselgete vigade märkamist ja AI poolt genereeritud lühikeste koodijuppide kokkupanemist üheks tervikuks. AI kasutamine samas jälle pärsib sellise oskuse tekkimist..... Mine siis võta kinni, mis õige on.

Ise olen näiteks siiani suht kauge kaarega Powershellist mööda käinud (Linuxi bash jms. rohkem minu teema) aga viimasel ajal on tekkinud vajadus lihtsamaid scripte seal siiski teha. Kuna tehnoloogia on olemas, siis kasutan peamiselt AI nende tegemiseks. Suht edukas on siiani olnud ja kuna teiste shellidega/programmikeeltega tuttav, siis pisimodifikatsioone AI koodis oskan teha. Samas peab tunnistama, et enda otsene arusaam powershelli omadustest on siiani suht null tasemel. Oleks ma Google abiga neid scripte kokku pannud, siis ilmselt praeguseks oskaks ka ise nullist mingisuguseid asju valmis kirjutada... Samas jälle, kui võtta vaevaks küsida juhendeid/selgitusi AI käest koos koodiga, siis oleks võimalik kiireminigi asi selgeks saada. Seda muidugi ei viitsi kui kiirelt on vaja mingi konkreetne asi ära teha icon_biggrin.gif

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 14.04.2024 13:15:32 vasta tsitaadiga

Ma kasutan mõlemaid chatGPT ja geminit. Ka microsoft edges olevat instrumenti (edge brauser töötab ka linuxis). edges saab punktide eest lastefondi teha annetusi.

Kui mu kodukas jälle tor võrgus on siis python kood on sellele tehtud AI-ga. Töötab.

_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2024 14:27:47 vasta tsitaadiga

Samamoodi nagu pole soovitav googeldades mingit koodijuppi võtta, mille puhul täpselt aru ei saa mida see teeb, ei soovitaks mina ka AI-l lasta koodi genereerida, kui seda koodi lugeda ei oska.

See AI on pigem nagu rookie, kellele võid mingi lihtsa kuid tüütu ülesande anda, aga pead pärast üle kontrollima, ega ta mingit jama kokku ei keeranud.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 14.04.2024 16:20:43 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
ei soovitaks mina ka AI-l lasta koodi genereerida, kui seda koodi lugeda ei oska.

Jutt täiesti õige aga risk on siiski natukene madalam, kui suvaline koodijupp Googlest. AI meelega jama koodi ei kirjuta (pahatatlikku koodi siis) aga oht on täiesti olemas, et treeninguandmete põhjal see seda siiski teeb. Õnneks vähemalt ChatGPT'l on komme üsna detailselt kirjutatud koodi lahti seletada ja kommentaare lisada. Sanity checkide tegemiseks ei peagi väga koodi tundma, et sellest piisavalt aru saada. Eks oht on ikka sattuda mingi varjatud triki otsa, mida esmapilgul ei näegi aga ega siis värselt tehtud koodijuppi, isegi ise tehes, ei ole mõtet põhjalikult testimata productionisse lasta niikuinii!

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.04.2024 16:25:46 vasta tsitaadiga

woox2k, on üks teine risk veel. Ma ei teagi, mis sinu profiil on ehk kas oled pigem arendaja, sysadmin või miskit muud. Aga arenduses kliendi ülesandepüstitust lugedes tõusevad vahel ihukarvad püsti. Peab terve posu suunavaid küsimusi esitama, et aru saada mida ta tegelikult tahab. Kui see kliendi soov nüüd tuimalt AI-le anda (noh, arendajat pole ju vaja, AI teeb kõik ära), siis AI võib teha täpselt seda mis küsiti, aga.....
Ehk selleks et AI jaoks mõistlik ülesandepüstitus teha, peab ka koodi kirjutamisest üht-teist teadma.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woox2k
Kreisi kasutaja
woox2k

liitunud: 25.03.2009




sõnum 14.04.2024 16:39:27 vasta tsitaadiga

Jah sellest saan ma aru ja selleks et öösel magada saaksid kinnitan, et pole tarkvaraarendaja! icon_lol.gif Minu AI abil programmeerimine piirdub suvaliste igapäeva automaatikatega. (~50 rida koodi maksimum) Aga olen isegi olukorras olnud, kus AI ei saa minu selgitusest aru ja vägisi tahab midagi muud teha. Vahest on isegi lihtsam olnud käsitsi kirjutada mingi mittetöötav koodijupp ette ja läbi selle selgitada, mis päris tulemus võiks olla.

Igatahes nõustun, et päris suvaline Maali ei peaks hakkama AI abiga suuremahulisi tarkvarasi arendama. Ega päris selle jaoks AI pole mõeldud ka veel. AI ongi pigem seeniorprogrammeerijate jaoks, et asendada juuniore icon_biggrin.gif Omamoodi probleem ongi sellega tegelikult, et toiduahel võib sedasi katki minna, ilma juunioriteta kaovad lõpuks ka seeniorid.

_________________
Mess with the best, die like the rest!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mina634
HV kasutaja
mina634

liitunud: 10.11.2023




sõnum 14.04.2024 16:55:17 vasta tsitaadiga

AI ajab vahel ka täielikku kägu. Viskab vimkat ja paneb mööda.
_________________
Je t'aime moi non plus
link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Tehisintellektiga suhtlemine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 19, 20, 21
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.