Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xigmatek Aegir SD128264 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 13:14:09 Ülevaade: Xigmatek Aegir SD128264 vasta tsitaadiga


Xigmatek Aegir on siis uus protsessori jahuti Xigmatekilt, mida tutvustati 2010 aasta detsembris millel on 6 kuumatoru ja mille hind jääb krõbedate hulka ehk välismaa hindade järgi 49.90€, kuid meil arvatavasti kallim.



Esmalt ma tänan ma Caseking'i ja Xigmatek'i kes varustasid mind selle ülevaate eksemplariga.




Xigmatek Aegir SD128264
Koduleht

Spetsifikatsioonid:



Veel andmeid:

  • H.D.T. (Heat-pipe direct touch) technology.
  • Support for LGA775/1156/1366; AM2/AM2+/AM3.
  • Dual fan installed option and Anti-vibration rubbers attached.
  • Double layer HDT & Double performance.
  • 2pcs Φ8mm & 4pcs Φ6mm high performance heat-pipes.
  • PWM fan to adjust the power of the fan efficiently.
  • Anti-vibration rubbers prevent vibration and absorb noise.
  • Mounting system, Spring-Screw and consolidate back plate.
  • Friendly installation.


Pakendi sisu:

  • Xigmatek Aegir SD128264
  • Xigmatek PWM ventilaator
  • Kasutusjuhend
  • Garantiileht
  • Termopasta
  • Erinevate socketite kinnitused
  • Tagaplaat
  • 8 kummi kinnitit


Pakend:
Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu pildilt näha on pakendi eespool üks mees oma hargiga, ja kiirelt otsides internetist leiame, et tegemist on vist ookeani jumalaga nimega Ægir millest on arvatavasti inspireeritud ka jahutuse nimi. Eest leiame me veel Xigmateki logo ja kerge lühitutvustuse jahutuse kohta, ees on veel vajalik info mis socketitele sobib see jahutus. Mida pakenditele pole veel aint märgitud on LGA1155, aga arvatavasti võtab see veel aega või kui üldse pannakse. Veel on karbi ette ära märgitud, et sobib uute Phenom protsessoritega ja ka, et toetab i3/i5 ja i7 protsessoreid. Veel on karbi eest ja paremalt küljelt näha kergelt jahutust, aga peamiselt jahutuse talda missugune see on ja mitu kuumatoru, kuigi tagumised kuumatorud ei paista väga välja kui vaadata, aga kes poes ostleb ja vaatab siis kindlasti on see suur pluss kuna sa näed missugune näeb välja jahutuse tald ja mis materjalidest tehtud on.
Spoiler Spoiler Spoiler

Tagakülg on natuke huvitavam selles suhtes, et on välja toodud paar pilti mis head sellel jahutusel on ja samas on ka spetsifikatsioonid mis on vajalikud ostmisel. Taga on kolm pilti mis promovad siis seda, et kuumatorud puutuvad otseselt protsessoriga kokku, et kannab hästi sooja edasi kohe alumiinium radiaatoritesse, siis teisel pildil räägitakse sellest, et on topelt kihiga põhi mis on järjekordselt hea kuuma transportimisel mujale. Ja kolmandal pildil promotakse seda, et ventilaatorid kinnituvad radiaatori külge kummi kinnititega ja, et ei tekita vibratsiooni.
Spoiler Spoiler Spoiler

Vasakul küljel on veelkord jahutuse pilt, kus korratakse veel kord üle punktid mis head sellel jahutusel on.

Xigmatek Aegir SD128264:

Nüüd siis mis pakendis sees oli, avades tuli paki seest välja jahutus, mis oli plastmassi sees, ühel küljel oli jahutus ja teisel küljel oli ventilaator plastmassi sees. Pakist tuli välja veel garantii leht ja kasutusjuhend. Veel oli karbis üks hall karp kus olid sees kõik kummi kinnitid, jahutus kinnitid, termopasta jne. Aga tagaplaat oli eraldi ja polnud selle karbi sees kuna arvatavasti poleks see sinna ära mahtunud. Transpordi kindluselt võiks öelda, et teeb oma töö ära kuna asjad pole transportimisel viga saanud ja karp oli kenasti terve.
Spoiler Spoiler Spoiler

Jahutuse tallal on kokku siis 6 kuumatoru, all mis puutuvad protsessoriga kokku on 4 kuumatoru ja 2 kuumatoru on nelja kuumatoru ülal, et liigutada veel rohkem sooja edasi kuumade protsessorite puhul. Kuumatorud ise on tehtud vasest ja radiaator ise on alumiiniumist. Kuumatorude tehnoloogia nimeks on H.D.T (Heat-pipe Direct Touch) ehk siis kuumatorud puutuvad otseselt kokku protsessoriga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu ka pealtpoolt on veel näha on jahutusel kokku 6 kuumatoru, 4 kuumatoru on 8mm läbimõõduga ja 2 kuumatoru on 6mm läbimõõduga. Pildilt on veel näha ka, et jahutuse peal on Xigmateki logo, et oleks tuntav radiaator kui pole ühtegi ventilaatorit ega midagi peal. Ülevalt on ka veel näha, et radiaatoril on vahed sees äärtes, need on vajalikud selle jaoks, et saaks ventilaatorid kinnitada radiaatori külge kummi kinnititega. Samuti on need kohad radiaatoril mõlemal pool seega saab ventilaatori kinnitada kummalegi poole või siis üldse kaks ventilaatorit panna kuna 8 ventilaatori kinnitit on koheselt kaasas. Disainile on pandud natuke rõhku, et on äärtes jõnksud sees ja ka eest ja tagant on natuke sissepoole radiaator, aga mis veel lahedam oleks, et oleks veel rohkem välimust oleks kindlasti kui oleks asi värvitud, aga ajab ka see asja ära.
Spoiler Spoiler Spoiler

Ventilaatoriks on Xigmateki ventilaator mis on kohe jahutusega kaasas. Võrreldes Gaia-ga on ta andmed natuke paremad ja liigutab rohkem õhku. Sellel ventilaatoril on ka LED-id küljes, täpsemini neljas kohas ventilaatoril on LED tulukesed mis põlevad. Natuke ventilaatori andmetest siis, töötab 12V peal ja töötab 1000-2200 pöörde vahel minutis. Laagriteks on tal Long Life Bearing mis tähendab arvatavasti seda, et ta eluiga on päris pikk. Õhku liigutab ta maksimaalselt 89.45 CFM mis on siis kui su ventilaator töötab täispööretel. Elueaks on tal 50000 tundi ehk 10000 tundi rohkem kui Gaia ventilaatoril. Kuid samas on ta ka natuke lärmakam ventilaator kui Gaia'l oli. Aegiri müratase on täispööretel 30.1 dBA. LED'id on tal valget värvi ja ühendatakse 4 pinnise otsikuga.
Spoiler Spoiler Spoiler

Siit on näha nüüd mismoodi kummi kinnitid kinnituvad radiaatori külge, kummi kinnititel on on vahed sees nõnda, et sa lükkad selle sinna radiaatori vahele ja nii kõik neli kummi kinnitit. Samuti on siit pildilt veel näha missugune see LED välja näeb.

Paigaldus:
Spoiler Spoiler Spoiler

Paigaldus ei olnud ka midagi väga rasket, peaaegu, et sama mis Gaia-l kuid paari erinevusega. Kaasas on ka juhend nõnda, et hätta ei tohiks jääda. Esmalt siis tuleb vana tagaplaat ära kruvida küljest millega tuleb ka kinnitused lahti. Peale seda uus tagaplaat külge millele keerad kenad kruvid/mutrid mida saab kenasti näpuga keerata, ei ole vaja mutrivõtit ega kruvikeerajat midagi. Peale seda tuleb veel vastava socketi kinnitused kinni panna, kuid nendel on kinnitus natuke teistmoodi, nendel on mutrid mis keerad otsa, ja kaasas on väike mutrivõti millega keerad mutrid omakorda tugevasti veel kinni. Peale seda termopasta peale ja siis on veel üks minu teada alumiiniumi pulk mis läheb jahutuse alla ja millega samas kruvid jahutuse kinni socketi kinnituste külge. Lõplik kinnitamine käib suhteliselt lihtsalt, 2 mutrit jälle mille keerad mutrivõtmega nii tugevasti kinni kui soovid ja ei tohiks olla probleemiks see, et liiga nõrgalt kinni. Võrreldes Gaia-ga on paigaldus natuke lihtsam kuna on ainult kaks kruvi paigalda, kui samas Gaial on neli kruvi paigaldada millele on raske ligi saada. Peale seda kui jahutus on paigas tuleb ventilaator paigaldada, sellega tuleb nüüd jama selles suhtes, et kolm kummi kinnitit saad kenasti kinni, aga see viimane neljas mis jääb korpuse lae juurde on seal all peidus ja sinna ligi saada on väga raske, parem on arvatavasti ventilaator ennem külge panna ja siis jamada sellega, et saad jahutuse mutritega kinni. Õpetuses ütleb muidu, et ventilaator panna alles lõpus peale.

Kuumustest:

Jahuteid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz @1.5V
Jahutus: Xigmatek Aegir SD128264
RAM: Kingston DDR3 HyperX PC-12800 1600MHz 4GB
Videokaart: Gigabyte ATI Radeon HD 4870 512MB
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 32-bit
Kast: Cooler Master Gladiator 600


  • Ventilaatori pöörded on BIOS-es põhjas
  • Volt on pandud 1.5V peale, et eraldaks eriti palju sooja
  • Kast on hästi ventileeritud, ees 120mm, taga 120mm ja laes 140mm ja kasti küljepeal on kaks 120mm võre kust tuleb õhku
  • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
  • LOAD test tehakse Prime 95'ga
  • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes tund aega puutumata töölaual
  • Toatemperatuur on 20 kraadi juures
  • Kasutan kaasas olevat termopastat




Nagu pildilt näha on Aegir kõige parem jahutus, aga samas pole veel õiget konkurentsi ka, kõikide jahutuste seast on ta kõige kallim, on ka näha, et mu x3 ei tooda piisavalt palju kuuma kui Aegir ära jahutaks.

Lõppsõna:


thumbs_up.gif Vaikne
thumbs_up.gif Termopasta kaasas
thumbs_up.gif 2 ventilaatori võimalus
thumbs_up.gif Lai valik erinevate socketite kinniteid
thumbs_up.gif LED ventilaator



thumbs_down.gif Ventilaatorit raske külge paigaldada
thumbs_down.gif Kõrge jahuti, mis võib tulla osadele probleemiks
thumbs_down.gif Kallis





Hinnaks on 49.90 € Caseking lehel ja Eestis pole seda kuskil näha müügil


viimati muutis K3ndu 31.01.2011 11:25:11, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.01.2011 14:08:35 vasta tsitaadiga

Üks küsimus tekkis jahutuste võrdlusgraafikut vaadates - mis sul toatemperatuur on, kui töötaval masinal, kuigi idle's, on CPU 13°C?
Sa, vaeseke, alla 10°C toas haigeks ei jää pikapeale või oled juba nii karastunud, et käid öösiti lumehanges magamas?

Kui sul tuba tõepoolest 20°C oleks, nagu sa ülevalpool kirjutad, ei saaks ilma kompressorita jahutus kuidagi temperatuuri sellest allapoole viia. Nii et üks või teine on kuhugi poole nihkesse läinud icon_rolleyes.gif

Kuumatoru sees oleva soojuskandja keemistemperatuur peab olema kõrgem toatemperatuurist, muidu ta ei kondenseerukski ja jääks ära heatpipe efekt, seega ei saa jahutatav objekt kuidagi allapoole toatemperatuuri jahtuda. Tõenäoliselt hakkab heatpipe sees soojuskandja aurustuma kusagil >30...40°C temperatuuril ja alla selle töötab jahutus tavalise, kuumatorudeta jahutina.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 28.01.2011 14:19:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 14:15:34 vasta tsitaadiga

Noo temperatuuri näidik näitab nii, ja mitte CPU vaid CORE temperatuur on see. Ma ise mõtlesin ka, et see on väga kahtlaselt madal, aga sensorid nii näitavad ju siis on. Toas on 20 kraadi sooja igastahes küll.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 28.01.2011 14:23:48 vasta tsitaadiga

Nojah, siis võib kõigile julgelt mõttes 7-10°C kindlasti otsa liita. Ega see võrdlustulemusi ei muudaks, aga vähe realistlikum oleks icon_wink.gif
Pilti ringi tegema ära sellepärast küll hakka.
Muidu päris hea ettekujutuse annab see kirjeldus küll. thumbs_up.gif

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RReinu
HV kasutaja
RReinu

liitunud: 01.03.2006




sõnum 29.01.2011 18:57:07 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:


Kui sul tuba tõepoolest 20°C oleks, nagu sa ülevalpool kirjutad, ei saaks ilma kompressorita jahutus kuidagi temperatuuri sellest allapoole viia. Nii et üks või teine on kuhugi poole nihkesse läinud icon_rolleyes.gif



Ei pea olema nihkes. Kui natukene siis LOOGILISELT asja võtta siis miks ei saa jahutada alla toatembi tavalise õhkjahutusega:S nagu me kõik teame on õues kaa tuulega külmem, kuna õhku liikumisega viiakse soojust eemale objektilt, seega VABALT võib asi 20c õhuga(mis liigub) 10c ka minna, aga siis peab kõva õhuliikumine olema;)

Ei taha vaielda, kuid nii vähemalt tean mina. Võtan selle loogika järgi kui ajateenistuses meditsiinikursus oli sai seal uuritud toredat raamatut kus oli tabel, kui ala õues on 20c miinust ja tuul puhub ala 30m/s siis on nagu -80C. Päris nii suur vahe pold aga umbes sellised näitajad.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.01.2011 19:22:58 vasta tsitaadiga

Arvuti asub suht akna ja rõdu ukse juures kust käe juurde pannes tunneb kuidas külma ikka tuleb nii, et miks ka mitte.icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RReinu
HV kasutaja
RReinu

liitunud: 01.03.2006




sõnum 30.01.2011 11:52:41 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Arvuti asub suht akna ja rõdu ukse juures kust käe juurde pannes tunneb kuidas külma ikka tuleb nii, et miks ka mitte.icon_biggrin.gif


seda enam!!! icon_wink.gif beer_yum.gif beer_yum.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 30.01.2011 17:25:00 vasta tsitaadiga

RReinu kirjutas:
Dogbert kirjutas:


Kui sul tuba tõepoolest 20°C oleks, nagu sa ülevalpool kirjutad, ei saaks ilma kompressorita jahutus kuidagi temperatuuri sellest allapoole viia. Nii et üks või teine on kuhugi poole nihkesse läinud icon_rolleyes.gif



Ei pea olema nihkes. Kui natukene siis LOOGILISELT asja võtta siis miks ei saa jahutada alla toatembi tavalise õhkjahutusega:S nagu me kõik teame on õues kaa tuulega külmem, kuna õhku liikumisega viiakse soojust eemale objektilt, seega VABALT võib asi 20c õhuga(mis liigub) 10c ka minna, aga siis peab kõva õhuliikumine olema;)

Ei taha vaielda, kuid nii vähemalt tean mina. Võtan selle loogika järgi kui ajateenistuses meditsiinikursus oli sai seal uuritud toredat raamatut kus oli tabel, kui ala õues on 20c miinust ja tuul puhub ala 30m/s siis on nagu -80C. Päris nii suur vahe pold aga umbes sellised näitajad.

Keegi on oma koolipäevil füüsikatunnis maganud icon_wink.gif. Soojusülekanne töötab ainult kuni temperatuuride võrdsustumiseni, mitte sellest allapoole.
Allapoole ümbritseva õhu temperatuuri on võimalik midagi jahutada vaid juhul, kui lisaks lihtsale soojusülekandele tarvitatakse jahutatava keha energiat veel millekski - näiteks märga objekti saab jahutada alla ümbritseva temperatuuri, kuna osa energiast tarvitatakse vedeliku aurustamiseks (ja aurustamine neelab palju energiat).

Ka kuumatorudes toimub vedeliku aurustumine, aga kuna on tegemist suletud süsteemiga, siis aur ei pääse ümbritsevasse keskkonda ja uue aurustumistsükli jaoks tuleb ta uuesti kondenseerida (veeldada) toru teises otsas - sealt tuleb ära juhtida sama palju energiat, kui toru sees olev aine seda neelas toru kuumemas otsas. Kuna radiaator ise on kuiv, ei saa ka see jahtuda allapoole toatemperatuuri (seepärast peabki kondenseerumistemperatuur kuumatorus oleval ainel olema tunduvalt kõrgem tavalisest toatemperatuurist - et aur kondenseeruks ka toatemperatuurist tunduvalt soojemas radiaatoris).

Sina aga räägid hoopis meditsiinist, külmatundest ja inimese normaalselt 36,5°C keha jahtumise intensiivsusest, mitte lõpptemperatuurist. Loomulikult jahtub -20°C tuulevaikuses inimene aeglasemalt ja 30m/s tuulega sellest tunduvalt intensiivsemalt. Selle intensiivuse väljendamiseks on toodud võrdlus tuulevaikse -80°C temperatuuriga. Ehk pikemalt välja öelduna jahtub inimene -20°C-se 30m/s tuule käes sama intensiivselt (ehk tunnetab külma) kui tuuletu -80°C temperatuuriga. See ei tähenda, et inimest oleks -20°C, ükskõik kui tugeva tuulega võimalik jahutada -80°C-ni! See on absurd. Jahtumise intensiivsus hakkab langema kohe, kui inimese temperatuur hakkab lähenema õhutemperatuurile ja muutub nulliks (st jahtumine lõpeb) temperatuuride võrdsustumisel. Naha pinnalt auruva niiskuse tõttu on inimest (-20°C puhul muidugi laipa) võimalik jahutada natuke alla ümbritseva temperatuuri, aga mitte nii palju.

Termodünaamika, termodünaamika, termodünaamika! icon_razz1.gif
_____________________________

Et arvuti asus toa temperatuuri mõõtmiseks kasutatud termomeetrist madalamal ja jahedamas, võis tulemusi mõjutada aga küll. Kas seal nurgas just nii külm oli, ei oska öelda, aga see poleks ka midagi võimatut.

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RReinu
HV kasutaja
RReinu

liitunud: 01.03.2006




sõnum 30.01.2011 23:35:46 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
RReinu kirjutas:
Dogbert kirjutas:


Kui sul tuba tõepoolest 20°C oleks, nagu sa ülevalpool kirjutad, ei saaks ilma kompressorita jahutus kuidagi temperatuuri sellest allapoole viia. Nii et üks või teine on kuhugi poole nihkesse läinud icon_rolleyes.gif



Ei pea olema nihkes. Kui natukene siis LOOGILISELT asja võtta siis miks ei saa jahutada alla toatembi tavalise õhkjahutusega:S nagu me kõik teame on õues kaa tuulega külmem, kuna õhku liikumisega viiakse soojust eemale objektilt, seega VABALT võib asi 20c õhuga(mis liigub) 10c ka minna, aga siis peab kõva õhuliikumine olema;)

Ei taha vaielda, kuid nii vähemalt tean mina. Võtan selle loogika järgi kui ajateenistuses meditsiinikursus oli sai seal uuritud toredat raamatut kus oli tabel, kui ala õues on 20c miinust ja tuul puhub ala 30m/s siis on nagu -80C. Päris nii suur vahe pold aga umbes sellised näitajad.

Keegi on oma koolipäevil füüsikatunnis maganud icon_wink.gif. Soojusülekanne töötab ainult kuni temperatuuride võrdsustumiseni, mitte sellest allapoole.
Allapoole ümbritseva õhu temperatuuri on võimalik midagi jahutada vaid juhul, kui lisaks lihtsale soojusülekandele tarvitatakse jahutatava keha energiat veel millekski - näiteks märga objekti saab jahutada alla ümbritseva temperatuuri, kuna osa energiast tarvitatakse vedeliku aurustamiseks (ja aurustamine neelab palju energiat).

Ka kuumatorudes toimub vedeliku aurustumine, aga kuna on tegemist suletud süsteemiga, siis aur ei pääse ümbritsevasse keskkonda ja uue aurustumistsükli jaoks tuleb ta uuesti kondenseerida (veeldada) toru teises otsas - sealt tuleb ära juhtida sama palju energiat, kui toru sees olev aine seda neelas toru kuumemas otsas. Kuna radiaator ise on kuiv, ei saa ka see jahtuda allapoole toatemperatuuri (seepärast peabki kondenseerumistemperatuur kuumatorus oleval ainel olema tunduvalt kõrgem tavalisest toatemperatuurist - et aur kondenseeruks ka toatemperatuurist tunduvalt soojemas radiaatoris).

Sina aga räägid hoopis meditsiinist, külmatundest ja inimese normaalselt 36,5°C keha jahtumise intensiivsusest, mitte lõpptemperatuurist. Loomulikult jahtub -20°C tuulevaikuses inimene aeglasemalt ja 30m/s tuulega sellest tunduvalt intensiivsemalt. Selle intensiivuse väljendamiseks on toodud võrdlus tuulevaikse -80°C temperatuuriga. Ehk pikemalt välja öelduna jahtub inimene -20°C-se 30m/s tuule käes sama intensiivselt (ehk tunnetab külma) kui tuuletu -80°C temperatuuriga. See ei tähenda, et inimest oleks -20°C, ükskõik kui tugeva tuulega võimalik jahutada -80°C-ni! See on absurd. Jahtumise intensiivsus hakkab langema kohe, kui inimese temperatuur hakkab lähenema õhutemperatuurile ja muutub nulliks (st jahtumine lõpeb) temperatuuride võrdsustumisel. Naha pinnalt auruva niiskuse tõttu on inimest (-20°C puhul muidugi laipa) võimalik jahutada natuke alla ümbritseva temperatuuri, aga mitte nii palju.

Termodünaamika, termodünaamika, termodünaamika! icon_razz1.gif
_____________________________

Et arvuti asus toa temperatuuri mõõtmiseks kasutatud termomeetrist madalamal ja jahedamas, võis tulemusi mõjutada aga küll. Kas seal nurgas just nii külm oli, ei oska öelda, aga see poleks ka midagi võimatut.



OIHHH PLÄTTT kus nüüd pani ära! Müts maha! Ei sul on kindlasti õigus! ma arvan et tal vast oli siis nii, et toas võis olla jah mingi 20C, aga raal oli kohas kus oli alla selle temp.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
johhu12
HV kasutaja
johhu12

liitunud: 19.01.2007




sõnum 01.02.2011 22:18:48 vasta tsitaadiga

@RReinu tegelt panigi ära ju. icon_biggrin.gif Aga K3ndu mulle meeldivad sinu ülevaated ja kas sa saaksid edaspidi jahutuse taldadest kah pilti teha koos peegeldusega(lihtsalt väike soovitus)?
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.02.2011 08:47:37 vasta tsitaadiga

Selge, võtan sinu soovi teada ja täidan sinu soovi järgmistel kordadel.
Lähiajal on tulemas termopasta ülevaad(t)ed arvatavasti ja paar muud asja.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.02.2011 16:56:12 vasta tsitaadiga

Dogbert kirjutas:
Keegi on oma koolipäevil füüsikatunnis maganud icon_wink.gif...................... näiteks märga objekti saab jahutada alla ümbritseva temperatuuri, kuna osa energiast tarvitatakse vedeliku aurustamiseks (ja aurustamine neelab palju energiat)


icon_cool.gif peaaegu offtopic aga niiviisi jahutasime me venemaal kuuma ilmaga õues viinapudeleid, et keerasime nad märgade rätikute sisse ja viskasime põõsasse jahtuma. sai küll alla välistemperatuuri icon_smile.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timo1337
Kreisi kasutaja
Timo1337

liitunud: 27.10.2008




sõnum 05.10.2011 20:12:27 vasta tsitaadiga

Olen ka nüüd selle omanik, jahutab hästi aga 1 miinus mida kirjas pole on minuarust see, et üsna kehva on paigaldada.
Koos fan'iga on väga halb paigaldada ( kinnitus mutrit halb panna) ja tahtsin 2fan panna aga jäi panemata kuna ei oleks siis tagumist mutrit külge saanud (N)
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2011 20:46:02 vasta tsitaadiga

See oli nii ammu aega tagasi, aga miks koos vendiga üldse radikat paigaldada?
Sellega oli veel lihtne paigaldus, kuid Spire Gemini'ga oli küll selline tunne vahepeal, et loobuks.icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Timo1337
Kreisi kasutaja
Timo1337

liitunud: 27.10.2008




sõnum 05.10.2011 22:38:43 vasta tsitaadiga

Nende kummijulladega on nii p*sk seda venti külge topida, siis kui radikas juba küljes :S
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.10.2011 08:28:05 vasta tsitaadiga

Timo1337 kirjutas:
Nende kummijulladega on nii p*sk seda venti külge topida, siis kui radikas juba küljes :S


Tuleb vaikselt meelde jah, ega need väga mõnusad pole kuid midagi väga hullu ka mitte.icon_biggrin.gif
Kruvikeerajaga lükkasin ma need kinni millele käega ligi ei pääsenud.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xigmatek Aegir SD128264
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.