Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 39, 40, 41  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 24.11.2016 16:15:00 vasta tsitaadiga

https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/Cooler-TB-SILENCE-PWM-UCTB12P-12cm-x-12cm-x-25cm-86082

See oleks vist EVO külge superhea valik just müra poolest?

Noctua on 300-1500 rpm, aga kole näeb välja thumbs_down.gif
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/Noctua-Fan-NF-F12-PWM-120mm-PWM-31655
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.11.2016 17:28:33 vasta tsitaadiga

londiste, Arctic käib 300rpmi juures ka ilusti. Ainult emaplaat ei lase alla 5V siis pead seda tegevust piirama takistiga.
Takistiga käivad päris paljud. Noctua osad mudelid näiteks mitte.

olafsand, Noctua käibki ainult tänu takistile 300, aga siis ta ei lähe ka 1500rpmi.
Enermax on parem valik (minu arvamus). dB'sid ei tasu ka väga uskuda. Iga tootja ei järgi kindlaid ISO mudeleid mis selleks kehtestatud. Mõni mõõdab dB'd 10cm kaguselt teine 2m kauguselt. Aga Enermax on üsna hea valik.
Ise vaataks veel seda:
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/BitFenix-Spectre-Pro-PWM-White-120mm-PWM-BFF-SPRO-P12025WW-RP-31734
On ka musta värvi olemas. Kui takisti vahele panna siis maksimum rpmi jääb 1300 tuuri.
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/Arctic-fan-F12-PWM-120mm-AFACO-120P0-GBA01-32753
Odavamast otsast. Takistiga läheb ka alla 500rpmi ja suudab jahutada.
https://www.arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Jahutid-Ventilaatorid-120mm/Noiseblocker-NB-eLoop-Series-Fan-B12-P-120mm-PWM-ITR-B12-P-31399
Takistiga saad ka veel alla. Korralik õhu vool antud mudeliga, aga nii võrd palju vaikust sa ei saa.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2016 18:12:06 vasta tsitaadiga

olafsand, siuke enermax miks mitte thumbs_up.gif

Sesmõttes, et üle seal 900-1000 pöörde ei taha niikuinii lasta vendil käia ka kõige palavamal suvel - parem las prose olla 55 kraadi asemel 60 kraadi kui vent lõugab. Mida aga tuleb arvestada on see, et tihtipeale vendid mille maksimumpöörded on kõrged teevad madalatel pööretel töötades väga ebameeldivat häält - mitte siis õhuvuhinat vaid mootorinaginat.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2016 18:12:54 vasta tsitaadiga

ise võtsin mingiaeg be quiet! silent wings 3 pwm [u]high speed[/url], mis on normaalpöörete juures hääletu (ülejäänud komplektiga võrreldes.. mis on ühtlaselt vaikne suht..), ent vahepeal teeb kõrgemate pöörete sööste, mis on korralik vurr... oleks pidanud tavalise silent wings 3 pwm'i võtma ikka, seda vurri ei talu üldse (õnneks väga tihti ei vurrita), sisetunne ütles ka, et ära võta seda high speedi, a mõtlesin, et prosel vast võiks olla high speed ;D

mingiaeg vast võtan tavalise variandi, samas praegu kaalun fractali default vendi lisamist korpusele, et ees kaks sissepuhuvat oleks, eelmise korpusega parandas see tempe ja seega ka vaikust kõvasti.. kuigi need vendid pole väga head vaikuse kohapealt imho, siis millegipärast meeldib kui on kõik vendid samad.
järgmise korpuse puhul panen kõik silent wings 3'd vast.

kahju, et nexus enam ei tegutse.. pakkusid ülihäid asju imho.. & hind oli ka väga odav

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 24.11.2016 19:27:30 vasta tsitaadiga

Valikut on, aga tõenäoliselt proovin selle Enermaxi ära, sest seda on ka saada kohe kaupluses.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 24.11.2016 20:04:39 vasta tsitaadiga

rmc, Nexuse kohapealt kahe käega poolt. Hinna kvaliteedi suhe oli parim. Väga vaiksed ja hea õhuvooluga ventilaatorid, mis tegid Nocuta tipp mudelitele pikka puuga.

Samas Fractaliga mul halvad kogemused, nad ei ole nüüd väga häälekad, aga õhku nad ka üldse ei liiguta.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.11.2016 20:15:57 vasta tsitaadiga

SilQ, jep, fractali suhtes sama seisukoht, samas ma pole tipumaid vente neil ka kasutanud... icon_razz.gif õhku liigutavad halvasti jah.

Kuradi Nexus... mul oli korpus ka nende oma,mis oli 35-euriga vaieldamatu liider hinnaklassis.. müramatid, hea õhutus, filtrid (psu filter oli puudu, though), väike suurus, hea mahutavus, korralik kvaliteet
Ilgelt kahju ikka. Keegi midagi täpsemalt teab neist? Guugeldamisega tuli siuke sait praegu ette: http://www.stopthenoise.com/ nende linkedinist: https://www.linkedin.com/company/nexus-technology-bv

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 00:59:42 vasta tsitaadiga

fractali ventikad on aegamööda paranenud. vanemad põlvkonnad olid halvemad kui praegused.
küll aga on need selgelt korpusevendid.

nexuse asjad on tänaseks üsna vananenud. populaarsuse lõpus lõid vaid hinna ja stabiilsusega.
muidu teevad asju siiamaani: https://nexustek.us/

SilQ kirjutas:
Väga vaiksed ja hea õhuvooluga ventilaatorid, mis tegid Nocuta tipp mudelitele pikka puuga.
eee... ei.
lihtsalt close enough 2.5-3x odavama hinna juures on oluliselt parem bang-for-buck.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 01:08:08 vasta tsitaadiga

londiste, muidugi Nexuse asjad vananesid, sest neil ei tulnud uusi mudeleid välja... icon_wink.gif
See koduleht on iganenud ja reaalselt sealt vist nagu midagi tellida ei saa? Ostsin ~pool aastat tagasi profiilikasse HDD-bracket'i https://nexustek.us/accessories/doubletwin ja selle sain amazonist.. jääke siin-seal veel on, ent väga vähe ja midagi juurde justkui enam ei toodeta. Kõik tooted on ka vanad.

SilQ, mille alusel ütled, et Noctua tippmudelietele ära tegid? Reaalsed review'd sel ajal?

londiste, kindel, et sel ajal kui Nexuse asjad värsked olid polnud paremad? Agajah, eks ligilähedane perf kõvasti odavamalt (ja ka ilusamalt icon_razz.gif) on paras argument juba. Sisuliselt võidupunkt.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 01:11:46 vasta tsitaadiga

rmc, kui noctua pildile tuli oli nexus juba stagnatsioonis.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 01:13:08 vasta tsitaadiga

londiste, mul oli nats siuke tunne ka... sesmõttes tuleb seda ka arvestada, et mudelid olid juba vanad siis.. tahaks täiega teada tausta firmal ja arengutel...
_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2016 08:20:34 vasta tsitaadiga

londiste, eeee... jah. Neil pole midagi paremat Nexuse eest. Välimus kole, Õhuliikutamine, kehv. Müra, alla arvestuse.

rmc, Isiklike kogemuste põhjal. Mu enda masinas oli laotud nexuse vente 5, fan kontrolleri taha (suurt atx case). Kuna HV's kõik kiitsid Noctuad, et kui hea ta on, vaikne ja jahutab ka hästi. Otsustasin proovida.
Kogusin raha, võtsin südame rindu ja tellisin kõik 5 uut ventikat, mis tollel ajal kõige paremad olid. 25€ tk. Aastal 2010 oli ikka kuradima suur raha. Enne tegin igasugu 3D marke, burne ja muid teste kuidas tempid. Üritasin mingi odava dB mõõturiga ka dB numrbid kirja panna. Kõik kompott läks exceli tabelisse.
Swappisin vendid ära ja juba esimesel minutil nutsin arvuti taga. Fan controllerist reguleerides ei saanud neid alla 500rpmi keerata, jäid seisma. Nexus käis ka 100rpmi peal. Kuna mul oli Scythe fan controller, kus sai teha profiili, kui temp tõusis siis tõusis ka rpm. Siis kui idles nexus oli mul 250rpmi ja koormusel 1000 nagu neil maksimum oli, tegin sama profiili Noctuale. Ainult 500 ja 1000 suhtega. Kõik temperatuurid nii idles, kui testides oli halvemad. Müra tase idles kui koormuse all oli suurem. Postitasin ka tollel ajal selle tabeli siia samasse lehele. Aga sain pahandada, et meie ju ei tea kas ikka noctua käis 500, äkki käis rohkem või vähem. Või kuidas ma üldse seda testi suudan tõestada. Ühesõnaga kõik kaitsesid noctuat. Mina loll, sain korraliku õppetunni, panin vendid müüki. Sain natuke üle poole raha tagasi ja tõdesin valusat õppetundi: "Kõik pole kuld mis hiilgab" ja "Ei tasu kõike uskuda mida siin HV jauratakse". Minu silmis on see firma mõttetu saast. Aasta tagasi kogemused näitasid ka, et vendi kvaliteet on neil alla arvestuse. Vb sattus jälle mingi praak minu käest läbi. Aga krt, premium firma sellist sitta ei luba omale.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 09:51:36 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Kuradi Nexus... mul oli korpus ka nende oma,mis oli 35-euriga vaieldamatu liider hinnaklassis.


Nigga pliis - mul üleval kuskil kapis veel täiesti toimiva sisuga Nexus Breeze kast alles





Käisin kunagi sõbra siksiga Tallinnast Beestingist toomas icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 10:23:19 vasta tsitaadiga

SilQ kirjutas:
londiste, eeee... jah. Neil pole midagi paremat Nexuse eest. Välimus kole, Õhuliikutamine, kehv. Müra, alla arvestuse.
muidu on sul õigus ainult et objektiivsed testid kipuvad näitama, et õhuliikumine ja müra on paremad.

sinu testides pidi midagi valesti olema. põhimõtteliselt ei ole võimalik, et 5x aeglasemalt töötav vent saab parema tulemuse.
100rpm töötav nexus kõlab ka väga-väga kahtlaselt.
mis konkreetsed mudelid sul olid, leiad kuskilt oma vana posti üles?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2016 10:28:21 vasta tsitaadiga

See kõige levinum Nexuse vent - DS12 vms. minul alla 500 pöörde ei töötanud. Aga vaikne oli küll, lõpuks kulus laager ära ja hakkas urisema.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2016 10:49:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
SilQ kirjutas:
londiste, eeee... jah. Neil pole midagi paremat Nexuse eest. Välimus kole, Õhuliikutamine, kehv. Müra, alla arvestuse.
muidu on sul õigus ainult et objektiivsed testid kipuvad näitama, et õhuliikumine ja müra on paremad.

sinu testides pidi midagi valesti olema. põhimõtteliselt ei ole võimalik, et 5x aeglasemalt töötav vent saab parema tulemuse.
100rpm töötav nexus kõlab ka väga-väga kahtlaselt.
mis konkreetsed mudelid sul olid, leiad kuskilt oma vana posti üles?


Nexuse vent, musta raamiga valged labad. DS12L oli vist tõesti mudel (https://www.arvutitark.ee/est/TOOTEKATALOOG/ARVUTIKOMPONENDID-Jahutid-Ventilaatorid/NEXUS-CASE-FAN-120MM-REAL-SILENT-23DBA-42598).
100rpmi oli selline, kus käima tõmbasid kiiremalt ja fan controlleriga maha tõmmates jäi ta seal puterdades käima, 200'ga käis juba kenasti. 300rpmi jooksis ta minul idles koguaeg, ilma ühegi probleemita.
Testis oli kõik õige. Mõõtmised toimusid samadel rpmi'del Noctua vs Nexus. Ei olnud mingit 5x vahet, ei saa aru kust sa seda välja lugesid.

von Wu, Otse emaplaadilt ma ka ei saanud, aga fan controlleri küljes käisid. Laagrid hakkasid endalgi ühel krõbisema. Aga nüüdseks on nexused asendunud kõik teistega.

Edit: Tundub, et ma olen kuhugi mujale postitanud kui õhuvoolu omasse, lappasin selle kiirelt läbi.
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2016 11:26:51 vasta tsitaadiga

Mul olid ka kontrolleri küljes. Zalmani oma. Võimalik, et oli mingi teine vendi mudel.
Minu kogemuste põhjal on kaasaegsetest ventilaatoritest kõige paremad Enermax ja NoiseBlocker.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2016 11:31:47 vasta tsitaadiga

von Wu, Nõus, odavamast otsast Arctic.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 11:54:06 vasta tsitaadiga

SilQ, 5x vahe all pidasin silmas seda, et su eelmisest postist paistus nagu 100rpm peal nexus andis parema tulemuse kui 500rpm peal noctua. seda olnuks väga raske uskuda.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 25.11.2016 11:55:23 vasta tsitaadiga

londiste, Ei ei, see oleks ulme juba icon_biggrin.gif . Samal rpmil olid testid.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 12:20:02 vasta tsitaadiga

von Wu, enermax ja noiseblocker on tootjad...
noiseblockeril oli väärt ventide seeria iirc m12, enermaxi kohta ei tea.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 14:02:20 vasta tsitaadiga

Arcticuga on endal ka head kogemused...
Mis vendiga saaks praegu võrreldava kogemuse Nexuse D12SL-12? Hinna ning kvaliteedi osas (vaiksed, hästi õhku liigutavad ja odavad)... samas ka esteetika võiks sama olla... all-black või black-white
Vb. vahetakse korpusevendid välja ... 3xPWM 12CM (lähevad mobo külge) ja tegelt tahaks selle be quiet! silent wings 3 PWM high-speedi ka välja vahetada 212 EVO küljest..

Ei tea, kas see Yate Loon'i vent on sama, mis Nexus? https://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/yate_loon_d12sl-12_120mm_case_fan_review/1
Mudelinimi on küll sama.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.11.2016 14:11:33 vasta tsitaadiga

iirc peaks yate looni mudel kiirem olema kui nexuse oma.

neid nexuse vente pole mõtet nii tõsiusklikult taga ajada, alternatiive on.
kui müra on põhiküsimus, siis silentpcreview peaks põhiline uurimiskoht olema.
nende soovitatud ventikadd on hea koht alguseks: http://www.silentpcreview.com/article63-page2.html
nende ventikate roundupid peaks enam-vähem koguse ventikaid katma.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.11.2016 14:17:16 vasta tsitaadiga

londiste, tean ja seda saiti, samas seal pole sellist tabelit, mis oleks värskendatud.. võiks olla iga vendi viimase variandi asjad tabelisse pandud... see su link nt. "Submitted by Mike Chin on Tue, 2012-09-25"

Mõtlesin lihtsalt, et ehk siin teatakse, mis sama perfi pakuvad... ma ei aja neid nexuse vente taga, neil polnud vist PWM otsasid ja PWM vendid olid inetud... lihtsalt tahaks samahead perfi saada, need olid tõsiselt head asjad.

_________________
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 181
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.11.2016 14:17:21 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
von Wu, enermax ja noiseblocker on tootjad...


On küll, jah. Olen kasutanud nende mitmete eri seeriate vente ja kõik on head olnud, seega vast võib üldistada küll.
Kommentaarid: 865 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 653
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Jahutus »  Arutlus & nõuanded: õhuvoolu juhtimine, ventilaatorid ja mürataseme vähendamine. mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 39, 40, 41  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.