Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia vs Starman märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 02.07.2015 12:14:14 vasta tsitaadiga

Athunik kirjutas:
OFFF, siin veel rõhutada seda, et neid ruutereid vahetatakse nagu sokke ning igal ruuteril on mingi oma kiiks sees. Küll on ühel kehva Wi-Fi, teisel jällegi muudkui crashib ja mõnel kolmandal annab jube rõvedat pininat see ruuter. Osad jooksevad ruuteritega Elioni teeninduse vahet, et nad paneks BETA tarkvara peale mis tekitab vahest veel rohkem häda.

Kas tahate ~500kb/s kiiremat interneti? A-see uut ruuterit ka vaja, 103€.. võtame järelmaksule? icon_smile.gif

Sihuke küsimus, et kui nüüd võtta täiesti suvaline LinkSys või midagi kuskilt Arvutitargast, siis kas see hakkaks näiteks tööle Elioniga kui natukene confida ja kas selleks mingisuguseid õpetusi ka leidub, et mis seaded tuleks panna või midagi? Suht siiber sellest mis Elion kaasa annab pidevalt, lihtsalt totaalset paska annavad kaasa, mis on kuskilt prügikasti kõrvalt üles korjatud ja klientidele pähe määritud.


Osa kliente eelistab Asus NT, TP-Link ja Mikrotik seeriaid, et teenust kasutada. Õnnetuseks on vähestel ADSL2+/VDSL võimeline kiip.

Zyxel Q1000Z on üks soodsamaid VDSL ruutereid, mida olen näinud ja üks klient Elioni teenustega soovis kasutada. Klient tellis 49€ eest Amazonist.

Hoian isiklikult kaugemale, kuna Zyxel ei ole just turvalisusega hiilanud. Supervisor parooli sai lihtsa .txt faili üleslaadimisega muuta.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.07.2015 12:44:31 vasta tsitaadiga

Mina olin viimati, kui aus olla, nii laisk, et ei viitsinud süveneda selle DigiTV konffimise eripäradesse. Puht rahaliselt oli mõttetu. Seega, Elioni Inteno tegeleb DigiTVga, võrgu käskisin neil sillaks konffida ja sinna taha panin "peaaegu päris" marsruuteri (Mikrotik). Aga see Elioni DigiTV teema sisaldab üldiselt küll juhendeid, kuidas asju DigiTV jaoks konffida. See on muidugi mega-teema ja annab seal tuhnida, aga peaks leidma.
_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.07.2015 14:02:23 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
pois11 kirjutas:
Mu vanematel oli kasutuses vist esimene elioni musta värvi ruuter. Kuhu tuli kindlastesse aukudesse elioni box surada. Kusagil 7-8a. vana. Uus elioni ruuter on väga hea, mitu nädalat toiminud, restarte pole esinenud. Üllatus oli see, et elioni teenindaja väitis, et nüüd saab ruuteri taha 4 vaatajakohta ühendada korraga. Wifi on kiire ja levib starmani omast paremini. 19€ eest saada korralik asi, praktilisel tasuta.


Termini "väga hea" kasutamine oleks õigustatud, kui sõna "nädalat" asemel oleks "aastat".
Minu point on selles, et Elion müüb seda Inteno ja Thomsoni saasta, mis kaudselt meenutavad marsruuter-tulemüüri laadset toodet lausa jõhkra, nahaalse KIRVEGA, kasutades oma positsiooni maksimaalselt ära. Ma leian sellised müügistraateegiad suts ebaeetilised olema. Thats all.
Miks igasugused siduvad, ajalise limiidiga lepingud head ei ole, on omaette teema.
Sa ei saanud seda ruuterit "praktiliselt tasuta" vaid koos siduva lepinguga, kaheks aastaks. Põhimõtteliselt on see järelmaks. Järelmaks ei ole "tasuta".


Otsi palju otsid aga ma ei leia kusagilt netist palju siis see Inteno maksma peaks. Päris tp-link, buffalo, või D-Link see ei ole ehk maksab pisut rohkem kuid päris AC wifiga ASUS või Apple Airport see ka ei ole, ehk maksab pisut vähem.
Samas on tal gigabitised pesad ja suudab 300M netti ka läbi lasta, iptv töötab stabiilselt ja koormust talub samuti. Wifi tomivust ei garanteeri tõesti miski ja koormus on iga mehe võrgus ka personaalne kuid 95% kasutajatest ei kurda. Mõni arvab lihtsalt, et 200-300€ ruuter tagab muretu elu ja ostetakse huippu seadmeid ning üritatakse teenuseid stabiilselt tööle saada.
Mis saab veel parem olla kui uue teenusega tasuta ruuter kaasa saada, olgu siis mõni sent teenuse hinnas või mitte, vähemalt ei pea korraga raha välja käima. Kaks aastat läheb nii kiirelt, et ei märkagi kui möödas.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 14:12:30 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:

Minu point on selles, et Elion müüb seda Inteno ja Thomsoni saasta, mis kaudselt meenutavad marsruuter-tulemüüri laadset toodet lausa jõhkra, nahaalse KIRVEGA, kasutades oma positsiooni maksimaalselt ära. Ma leian sellised müügistraateegiad suts ebaeetilised olema. Thats all.
Kas

1. "KIRVEGA" = "Elion marginaal on suur ja Elion teenib seadmemüügiga palju rahapappi"?

Või

2. "KIRVEGA" = "Minu arvates ei ole ruuter seda raha väärt, mida Elion selle eest tahab"?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.07.2015 16:15:14 vasta tsitaadiga

Mark0 - ilmselgelt ei ole see käkk seda raha väärt.
indrekp - see pole tegelt andmeside teema. Kui soovid, teeme üldfoorumisse või võitlustandrisse teema "miks on tähtajalised lepingud halvad ja neid peaks sõlmima ainult äärmisel juhul" ja vaidleme ennast vigaseks. Ma toon siin ainult ÜHE argumendi... eranditult kõik minu tuttavad, kellel on üle keskmise sissetulek (kõrgepalgalised spetsialistid v. siis näiteks ettevõtjad) väldivad mistahes tähtajalisi lepinguid nagu katku. Need inimesed ei ole lollid, nad teavad kust raha tuleb ja oskavad seda ise ka teha. Ilmselgelt see kontingent oskab rahaga ümber käia. Järelikult on teatud PÕHJUS, miks nad väldivad "tasuta" seadmete nimel kõikvõimalikke "siduvaid lepinguid". Mõtle ise, mis põhjus see olla võiks.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 17:39:08 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Mark0 - ilmselgelt ei ole see käkk seda raha väärt.
indrekp - see pole tegelt andmeside teema. Kui soovid, teeme üldfoorumisse või võitlustandrisse teema "miks on tähtajalised lepingud halvad ja neid peaks sõlmima ainult äärmisel juhul" ja vaidleme ennast vigaseks. Ma toon siin ainult ÜHE argumendi... eranditult kõik minu tuttavad, kellel on üle keskmise sissetulek (kõrgepalgalised spetsialistid v. siis näiteks ettevõtjad) väldivad mistahes tähtajalisi lepinguid nagu katku. Need inimesed ei ole lollid, nad teavad kust raha tuleb ja oskavad seda ise ka teha. Ilmselgelt see kontingent oskab rahaga ümber käia. Järelikult on teatud PÕHJUS, miks nad väldivad "tasuta" seadmete nimel kõikvõimalikke "siduvaid lepinguid". Mõtle ise, mis põhjus see olla võiks.

See on jama jutt. Ma tean ka oma tutvus ringkonnas nii mõndagi projekti juhti ja enda palgast ei hakka rääkima.
Jah, sul on õigus, need kes palju teenivad on targad ja ei osta kunagi järelmaksu peale seadmeid (telekaid, moblasid, koduelektroonikat, isegi auto suudavad kohe välja osta) Aga nad ei hakka kunagi mingit elioni ruuterit täis hinnaga välja maksma. Peaks ikka puruloll olema kui on laua peal kaks valikut, kas võtta 19€ või üle 100€ maksev identne elioni ruuter. Seda enam, et kuumaks on mõlema valiku puhul täpselt sama.
Starmanil on sama teema, ei tea mina kedagi kes seadmeid omale tasuta koju ei tahaks, kõigest 1aastase lepinguga. Ise olen neid 1a starmani lepinguid küll ja küll sõlminud. Klient olen vist oma 15+ aastat olnud.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 100
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 17:42:28 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Mark0 - ilmselgelt ei ole see käkk seda raha väärt.
Selge, isiklik arvamus...
tsitaat:
Ma toon siin ainult ÜHE argumendi... eranditult kõik minu tuttavad, kellel on üle keskmise sissetulek (kõrgepalgalised spetsialistid v. siis näiteks ettevõtjad) väldivad mistahes tähtajalisi lepinguid nagu katku. Need inimesed ei ole lollid, nad teavad kust raha tuleb ja oskavad seda ise ka teha. Ilmselgelt see kontingent oskab rahaga ümber käia. Järelikult on teatud PÕHJUS, miks nad väldivad "tasuta" seadmete nimel kõikvõimalikke "siduvaid lepinguid". Mõtle ise, mis põhjus see olla võiks.
...nagu ka see. Mu üle keskmise sissetulekuga sõpruskond, nii spetsid kui ettevõtjad, sõlmivad erinevaid lepinguid vastavalt enda soovidele, vajadustele ja mõistlikkusele. Vajadusel siduvalt - sest nad oskavad näha ette enda tulevikku, planeerida väljaminekuid ning raha lugeda. Kui on plaan elada kohas X aastaid, kui teenusepakkuja on end aja jooksul tõestanud ning on valida, kas kulutada seadmele kohe suurusjärgus 100 eurot või 19 (olles samal ajal täpselt samasugune klient teenusepakkujale) - siis on juba peakujus asi, kui paranoiline olla. Mõni eelistab endale osta vabadust ~81 euro eest. Ma ei pane seda pahaks, ei vaata viltu ka. Aga see ei tähenda muud kui kellegi isiklikku eelistust. Raha ümberkäimisega pole siin mingit pistmist.

Hetkel räägin rangelt Elioni teenuse kasutamise võtmes ning Inteno näitel (mida saab endale 19€ eest kui vähemalt 2 aastat teenust kasutad). Aga seda saab laiendada ka mujale. Keskmine jõhkra protsendiga järelmaks, millega inimesed endale kallist tehnikat kokku ostavad, on hoopis midagi muud. Seda saavad endale ainult tõeliselt rikkad lubada - keda üllatavalt palju me ümber on.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 02.07.2015 18:03:53 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
.. eranditult kõik minu tuttavad, kellel on üle keskmise sissetulek (kõrgepalgalised spetsialistid v. siis näiteks ettevõtjad) väldivad mistahes tähtajalisi lepinguid nagu katku. Need inimesed ei ole lollid, nad teavad kust raha tuleb ja oskavad seda ise ka teha. Ilmselgelt see kontingent oskab rahaga ümber käia.


Need inimesed paistavad hoopis olema sellised, kes raha väärtust hinnata ei oska ja kellele seda lihtsalt sülle kukub ja läbi sõrmede voolab.
Miks peaks ettevõtja korraga raha välja käima, kui tal on seda võimalik ajatada pikema aja peale, teenuse eest, mida ta niikuinii vajab ja tarbib.
Ma pigem tean, et ei loobita seda sularaha paremale ja vasemale, vaid aetakse omad asjad siiski võimalikult soodsalt.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.07.2015 18:49:10 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
Mina olin viimati, kui aus olla, nii laisk, et ei viitsinud süveneda selle DigiTV konffimise eripäradesse. Puht rahaliselt oli mõttetu. Seega, Elioni Inteno tegeleb DigiTVga, võrgu käskisin neil sillaks konffida ja sinna taha panin "peaaegu päris" marsruuteri (Mikrotik). Aga see Elioni DigiTV teema sisaldab üldiselt küll juhendeid, kuidas asju DigiTV jaoks konffida. See on muidugi mega-teema ja annab seal tuhnida, aga peaks leidma.


Mis selle käskimise tulemus on? Siin on väidetud, et intenot elion nii ei seadista, silla asemel istub üks arvuti dmz-s. Või seda mõtlesidki?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 02.07.2015 21:06:03 vasta tsitaadiga

Ok, lasin džinni pudelist välja, las see ostmise või siduva lepingu teema jääda igaühe enda otsustada. Need rikkad ärimehed on tegelikult kõige koonrimad ja tahavad justnimelt kõike tasuta saada, sellest nad rikkaks saanud ongi, kogemusi on mul inimestega piisavalt. See selleks

E vs. S on teema.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.07.2015 21:38:18 vasta tsitaadiga

taavi kirjutas:
OFFF kirjutas:
Mina olin viimati, kui aus olla, nii laisk, et ei viitsinud süveneda selle DigiTV konffimise eripäradesse. Puht rahaliselt oli mõttetu. Seega, Elioni Inteno tegeleb DigiTVga, võrgu käskisin neil sillaks konffida ja sinna taha panin "peaaegu päris" marsruuteri (Mikrotik). Aga see Elioni DigiTV teema sisaldab üldiselt küll juhendeid, kuidas asju DigiTV jaoks konffida. See on muidugi mega-teema ja annab seal tuhnida, aga peaks leidma.


Mis selle käskimise tulemus on? Siin on väidetud, et intenot elion nii ei seadista, silla asemel istub üks arvuti dmz-s. Või seda mõtlesidki?


IP ots konffiti sillaks. Nagu ma kirjutasin. DMZ on 1:1 NAT, aga see konkreetne seade toimib hoopis sillana (bridge). Mingit NATi pole, Mikrotiki välisel liidesel on kasutuses 2 IP aadressi /29 võrgust. Kusjuures, mina ka ei tea, miks Elion ühe FixIP tellimise peale terve /29 segmendi andis. Ilmselt mingi kohaliku tehnika eripära v. kurat teab mis. Maksab klient igatahes 1 eest ja lepingus on 1. Elion... mine võta kinni...

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.07.2015 21:42:49 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
OFFF kirjutas:
.. eranditult kõik minu tuttavad, kellel on üle keskmise sissetulek (kõrgepalgalised spetsialistid v. siis näiteks ettevõtjad) väldivad mistahes tähtajalisi lepinguid nagu katku. Need inimesed ei ole lollid, nad teavad kust raha tuleb ja oskavad seda ise ka teha. Ilmselgelt see kontingent oskab rahaga ümber käia.


Need inimesed paistavad hoopis olema sellised, kes raha väärtust hinnata ei oska ja kellele seda lihtsalt sülle kukub ja läbi sõrmede voolab.
Miks peaks ettevõtja korraga raha välja käima, kui tal on seda võimalik ajatada pikema aja peale, teenuse eest, mida ta niikuinii vajab ja tarbib.
Ma pigem tean, et ei loobita seda sularaha paremale ja vasemale, vaid aetakse omad asjad siiski võimalikult soodsalt.


Krediidikulukuse hind... enamasti on nii, et mida väiksem krediiit, seda kõrgem hind. Kiirlaen on überkallis, mingi järelmaksuga telekas v. pesumasin juba suht soodne. Autoliising... juba sõltub. Kallimad asjad on krediidiga odavamad, kui omavahenditest.
Ja ettevõtja ISIKLIK internetiühendus on midagi muud, kui ettevõtja ettevõtte internetiühendus. Äkki tahab ettevõtja homme kõik teenused kinni panna ja aastakas ajaks ümbermaailmareisile sõita, kuni "neegrid" talle raha teenivad icon_smile.gif

Teema kokkuvõtteks: sõlmige, sõlmige oma pikaajalisi lepinguid ja siis halage delfi lugejarubriigis ja õhtulehes, kuidas "suurfirmad nõuavad ebaõiglaselt rämedaid leppetrahve" ja kaevake veel tarbijakaitsesse ka, kui on vaja midagi muuta. Kuna see läheb andmeside temaatikast kaugele ära, siis lõpetame nüüd ära.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!


viimati muutis OFFF 02.07.2015 22:03:51, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 02.07.2015 21:51:56 vasta tsitaadiga

[quote="Mark0"]
OFFF kirjutas:
Mark0 - ilmselgelt ei ole see käkk seda raha väärt.
Selge, isiklik arvamus...
[quote]

Igasugune arvamus on "isiklik". Ma olen neid seadmeid täiesti piisavalt näppinud ja olemas on ka võrdlusmoment oluliselt rohkem marsruuteri laadsete toodete näol ja isegi päris marsruuterite ja tulemüüride näol. Juba ainuüksi esmapilk kasutajaliidsele annab teada, et tegemist on "seebikarbiga" selle kõige halvemas mõttes.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 03.07.2015 07:59:39 vasta tsitaadiga

Hehehe, Offikene, konfiti sulle äriinterneti paketi järgi erakliendilahendus. Inteno on sild ja väline staatiline ip lisaks.

Oled õnnega koos. Tegelikult peaks olema /32 per kärss mitte /29 tõesti.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2015 08:12:50 vasta tsitaadiga

Miks keegi starmani kallal ei noki? icon_biggrin.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2015 08:54:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


/29 kasutamise põhjus on kõnealuse võrgu omapära, täpsemalt võimalus erinevate füüsiliste lokatsioonide vahel IP vahemikku muretult liigutada. Maakeeli: kolid enda firma Tallinnast Võrru ja ühenduse IP'd säiluvad. "Vana" ühe avaliku IP'ga äriinternet seda ei võimaldanud.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 03.07.2015 17:55:13 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Miks keegi starmani kallal ei noki? icon_biggrin.gif


Sest Starmaniga on elu, jumal paraku, lill. Võrreldes Elioniga.
Eriti meeldib mulle see, kui helistad abiliinile ja sulle antakse juba ette teade "teie piirkonnas on hooldustööd". Kui see jõuaks re-aktiivsest veel pro-aktiivsesse faasi, oleks eriti 1337.

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.07.2015 18:03:41 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sest Starmaniga on elu, jumal paraku, lill. Võrreldes Elioniga.

no mul probleeme pole, elu juba 7+ aastat lilleline, koos vana asukohaga vist suisa 10 icon_rolleyes.gif
eks väheseid tõrkeid tekib, kellel neid ei tekiks, aga ma hindan "suhet" 10/8
maximumi ei anna, sest arenema peaks ikka, lisaks 1 võtsin alla mõningate piirangute pärast

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 03.07.2015 20:19:58 vasta tsitaadiga

OFFF kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Miks keegi starmani kallal ei noki? icon_biggrin.gif


Sest Starmaniga on elu, jumal paraku, lill. Võrreldes Elioniga.
Eriti meeldib mulle see, kui helistad abiliinile ja sulle antakse juba ette teade "teie piirkonnas on hooldustööd". Kui see jõuaks re-aktiivsest veel pro-aktiivsesse faasi, oleks eriti 1337.


Eks sul on lill ja teistel on Elionis ka lill. Lihtsalt siin seal on ikka musti lambaid või nö musti auke kus on probleemid.
Ma ei kahtlegi, et raske on neid kahte vägilast võrrelda, lõpuks on ikkagi, kellele ema, kellele tütar.
Pigem oskame siin kommenteerida oma kogemusi, ja piisab vaid ühest ebameeldivast kogemusest mis kogu emotsiooni nulli viib.

Äkki ongi mõistlikum kirjeldada siin siis seda protsessi mis meeldis või ei meeldinud ühe või teise juures.
Alates liitumisest kuni tarbimiseni, ei saa mainimata jätta, et kuna Elionil on hetkel rohkem kliente ja suurem leviala, on ka rohkem positiivseid ja negatiivseid arvamusi. Samuti on Elioni võrgus rohkem erinevaid tehnoloogiaid ja pikemaid liinivõrke mis võivad erinevaid probleeme tekitada. GPON ja KMI on igati tehnoloogiliselt etemad kui coax võrk, samas on coax võimaluste poolest etem kui tavapärane DSL vaskvõrk. Nende peal jooksvad tehnoloogiad on erinevad ja kuigi teenuseid on sarnased nii sisult kui hinnalt, on nende kasutuskogemus erinev.

Tehnilised probleemid on siit foorumist üldistest teemadest teada ja loetavad.
Starmanil on kuuldavasti ülekuumenev/hanguv starbox, mõnest sisuteenusest väljumisel vajab restarti, vahel streikiv cisco ruuter. Ping pidi auklik olema mingitesse serveritesse kindla intervalliga.
Elionil on/olid kuuldavasti Inteno ruuteri wifiprobleemid, mõnel iseeneslikud restardid. Digiboks töötab kuid Samsungi teleri äpiga kõik teenuseid ei toimi stabiilselt.
jms.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
OFFF
HV veteran
OFFF

liitunud: 29.07.2004




sõnum 05.07.2015 21:43:47 vasta tsitaadiga

Minu seiklused Elioniga

1. kusagil aasta 2003 paiku v. nii umbes, avastasin tollal massiliselt äriinterneti DSL marsruuteritest rämeda turvaaugu. Teavitasin. Tänasid. Lubasid kohe meetmed tarvitusele võtta. Pool aastat hiljem oli ikka veel massiliselt auckuga marsruutereid DSL IP vahemikes leida. Aasta pärast oli juba vähem. Võimalik, et mõni selline tolmunud karp ootab siiamaani oma "kurja äkkerit"

2. Mul oli DSL ühendus. Maksin alati korralikult. Remondi ajaks sai karp maha võetud. Tulen sügisel tagasi, viskan karbi seina. No nett. Helistan. Kurdan. Klienditeenindaja on väga imestunud, ühendus, mis ühendus. Teile pole märgitud mingit ühendust. Raamatupidamise andmete järgi sai selgeks, et ikka ON KÜLL. Eriti vabandama ei vaevutud, rohkem selline "noo eks me pane siis tagasi".
Mitteametlikke kanaleid pidi sain teada, mis tegelikult juhtus -- vahetati DSL konsentraatorit, tehnik vaatas, et ah selle liini peal midagi ei vasta seda me ei ühenda. Ja KUSTUTAS ühtlasi ühenduse andmed kliendibaasist. Huvitav töökorraldus, kas pole?

3. Paar muud juhtumit, mis härraste asjakorraldust ilmestavad. Üks Asutis tellis Elionilt testimiseks püsiühenduse. Lepingu sõlmimiseni ei jõutud. Marsruuter vedeles Asutise keldris pool aastat. Siis tekkis kellegi HUVI, et mis kast see on. Ohhoo, tore kast. Ja Internets ka puha sees. Marsruuteri järgi ühendati pira-FTP sait ja lasti toru 24-7 servani täis. Möödus veel aastake. Siis keegi Elionist märkas... oi, meie seade on seal, met tuleme võtame nüüd maha.

4. Kuidas praegu on seda ma ei tea, aga kunagi oli sedasi, et Elioni müügimeestel oli oma andmebaas, tehnikutel oma ja raamatupidamisel oma. Kõik teinetesest sõltumatud ja loomulikult rohkem või vähem "süngist väljas". Sihuke tore asjakorraldus.

Pärast paari väiksemat jama otsustasin Elioni teenetest loobuda. Aga siis juhtus selline lugu, et tahtsin pojale jõuluks teleka kinkida. Sobiva hinna-kvaliteedi suhtega mudel oli kohe laos olemas ainult Elionis. Helistan, lepin kokku, bronnin. Lähen järele... "oops, me müüsime selle maha". Aga laos veel on. Me tellime. Homme kohal. OK, lähen siis homme. Mida pole on telekas. "Oops, me saatsime kogemata Rocca poodi"... OK, Rocca esindusest sain lõpuks selle õnnetu teleka kätte. Kirusin ja vandusin... ma ju oleks pidanud teadma, mis loom see Elion on.

Kas piisab või peab veel meenutama lugusid sarjast "Minu uskumatud seiklused Elioni nimelise firmaga"???

_________________
Õnnelikul malakamaal ei nuteta! Parem käsi abistab. Sõidame!
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 06.07.2015 08:31:03 vasta tsitaadiga

OFFF, sul võib lotoga rohkem õnne olla icon_biggrin.gif
Kas mõni lugu Eesti Telefonist ka pakkuda on?
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.07.2015 11:26:55 vasta tsitaadiga

OFFF, äkki tahad enda Mikrotik'i kogemusi jagada ühes riivamisi seotud teemas?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
morgoth
HV kasutaja
morgoth

liitunud: 14.01.2004




sõnum 21.03.2016 17:27:15 vasta tsitaadiga

Mis selle uue 500-se starmani paketi üleslaadimiskiirus on ning on sellel ka miskid piirangud? Kaalun tõsiselt Elioni vahetamist starmani vastu.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 21.03.2016 18:15:47 vasta tsitaadiga

500/50. Piiranguid ma ei tähelda. Üleslaadimiskiirus sõltub kohast kuhu andmeid üles laadida. Eesti siseselt jääb lubatu piiresse. Väljamaal vähem. Telia 500/500 on läbilaskevõimelt kiirem.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Icy
HV vaatleja

liitunud: 20.06.2007




sõnum 14.04.2016 21:16:09 vasta tsitaadiga

Hetkel hakkasin oma TV/neti asju üle vaatama.
Hetkel on Starmani klassik L 1 internet (60/10) + klassik L tv (70 kanalit) + Viasat spordikanalid + StarBox = 40€/kuu
Starmani plussiks pean kindlasti seda, et viimati sai klienditeenindusse mõne probleemi pärast helistatud aastaid tagasi
täiesti võimalik, et lausa 12 aastat tagasi muul ajal vaid helistatud paketi muutmise jaoks.
Ning plussiks on ka see, et netikiirus ei sõltu digiboxi töö olekust (va ajamasin, mis on ka oluliselt sabiilsemaks läinud kui mõni kuu tagasi)
Kahjuks on aga nende 70 kanali hulgas nii palju pahna, et selle eest pole mõtet maksta.

Telia TV põhipaketis on suur enamus kanaleid mida vaatan.
Nö vajalike kanalitega M pakett Starmanis on 3-4€ kallim, kusjuures mõni kanal on veel puudugi.
Teliast võtaks 50/50 neti.
Nende jama on ka see, et ruuter tuleb ise hankida...viisil või teisel.

Kuna teleri vaatamine tegelikult selle 50/50 paketiga tunda ei anna
siis küsikski kuidas on lood teenuse stabiilsusega..sh digiboxi stabiilsusega
ning kuidas nad mustamäel kortermajas selle tv/neti tuppa toovad. Kas CAT kaabliga?
Aa ja veel kui palju maksab Telias portide avamine...kuskilt mõistlikust kohast seda hinda ei leidnud.

Ilma portide avamiseta saan teliast esialgseks kuutasuks 37.50
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia vs Starman mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.