Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Time Machine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.08.2010 19:36:29 Time Machine vasta tsitaadiga

Soovin Time Machine'ga teha varukoopiaid ning põrkasin probleemi otsa. Nimelt on mul ruuter (Thomson/Technicolor 789) ning see suudab teha USB-kettast võrguketta. See on justkui tore aga... ruuter toetab ainult FAT32'ega kettaid. Time Machine aga ainult HFS+'i (st eks võrgukettana ka mis iganes failisüsteemi kuid FAT32 failisuuruse piirang on risuks jalus).

Kindel on see, et ma tahan võrguketast kasutada, ilmselt pikemas plaanis ka HTPC või siis meediapleieri jaoks, samuti käib võrgus WinXP'ga läpakas aeg-ajalt. Ning kuna mu ruuter on igati ponks siis oleks jube hea kui saaks ta säilitada mis tähendab, et ta küljes olev USB-vint peab olema FAT32'ga.

Time Machinet FAT32'ga ilmselt tööle ei saa, eks? Vähemalt Google väidab kaljukindlalt seda.

Seega - kas oskab keegi soovitada mõnda head ja äärmiselt mugavat softi varukoopiate tegemiseks, mis ei tekita suuri arhiive vaid arhiveerib faile ükshaaval?

Või on muid ideid?

EDIT: Kas Mac Mini suudab ise ka võrguketast tekitada? St üks variant oleks siis USBiga panna vint Mac Mini külge ning üle wifi jagada USB-ketast laiali.

Tänud ette.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2010 19:56:04 vasta tsitaadiga

Otse ühendatud ketastest toimib jah ainult hfs+

Aga nagu sa ise hiljem küsisid, siis võid Miniga ketta välja jagada. Ma näen siin isegi väikest eelist - saad asja üle AFP käima. Ketas külge, aktiveeri failijagamise teenus ja kogu lugu. Masinas, mida backup'ida tahad, võtad see Mini sheering külge ja õpeta Ajamasinale selgeks.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 13.08.2010 20:14:26 vasta tsitaadiga

warwas kirjutas:
Otse ühendatud ketastest toimib jah ainult hfs+

Aga nagu sa ise hiljem küsisid, siis võid Miniga ketta välja jagada. Ma näen siin isegi väikest eelist - saad asja üle AFP käima. Ketas külge, aktiveeri failijagamise teenus ja kogu lugu. Masinas, mida backup'ida tahad, võtad see Mini sheering külge ja õpeta Ajamasinale selgeks.


Kas netiühendust saab ka jagada niimoodi üle wifi?
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.08.2010 20:45:26 vasta tsitaadiga

Mark0 kirjutas:
Kas netiühendust saab ka jagada niimoodi üle wifi?

Jep! Tekitatakse ad-hoc võrk.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 14.08.2010 23:44:23 vasta tsitaadiga

time machine ei pruugi üle võrgu ühtki teist ketast peale time capsule-i ära tunda. minu arusaamist mööda on selle käimahäkkimine õnnestunud 50/50. ise sain asja käima dns-323-ga, aga poolikult, seetõttu lõin käega. vähemalt seniks, kuni rohkem vaba aega tekib.
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2010 00:08:56 vasta tsitaadiga

hmm... kui pärast väikest konsoolis krõbistamist samba shared nähtavale tulevad, siis ma ei näe põhjust, mis ei peaks afp toimima... icon_rolleyes.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 15.08.2010 13:37:52 vasta tsitaadiga

Ma panin kah mingi aeg tagasi TimeMachine'i tegema backuppe tavalisele linuxiõhisele võrgukettale.
Siin on üks juhend, kudas seda teha: http://www.macosxhints.com/article.php?story=20080420211034137
Põhimõtteliselt pead tegema FAT32 kettale image faili, mis on HFS+ formaadis ning ütlema, OsX'ele, et ta kuvaks välja mittesupporditud kettad.

Kõik toimis automaatselt (TimeMachine oli võmaline iseseisvalt image faili võrgukettalt mountima, kui mu läpakas koduvõrku ühendus), kuid kuna pikema kasutamise järgel tundus kuidagi ebastabiilne, siis ostsin lõpuks ikkagi TimeCapsule'i (kuskil pool aastat tagasi). Põhiline ebastabiilsus oli, et vahel venisid backupi sessioonid ikka väga pikaks ja ma ei saanudki aru, kas see on normaalne või on midagi katki läinud (üldiselt jõuga katkestamine aitas). Siin võib ka see mängu tulla, et TimeCapsuliga tuleb kaasa palju kiirem wifi.

Teine probleem on selles, et mittetoetatud võrgukettalt ei saa lihtsalt OsX installi DVD'ga restoret teha (ei kuva nimekirja välja). Tõenäoliselt on võimalik võrgukettal olev image fail kirjutada kuhugi USB kettale ja siis ünendada otse arvutiga, kuid ei ole ise seda kunagi katsetanud.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2010 15:16:44 vasta tsitaadiga

Ohohh, tänud info eest. Endal on vaese-mehe-ajamasina ehitus alles pooleli, tean vähemalt ohtudega arvestada.

Mõni aeg tagasi puutusin tööalaselt QNAP'i võrguketastega kokku. Osadel neist on olemas ka nö "Time Machine" teenus. Loodan lähiajal ühe omale korra "mängimiseks" saada ja välja uurida, mis moodi see seal lahendatud on. Kuna tegu on ikkagi linuxi põhise kastiga, siis äkki õnnestuks seda lahendust ka kuhugi mujale portida. Vähemalt kodulehel oleva info põhjal võiks see asi kohe out-of-the-box toimida (ilma igasuguste konsooli häkkideta).
Rohkem infi leiab siit -> http://www.qnap.com/pro_application.asp?ap_id=227
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 15.08.2010 16:16:02 vasta tsitaadiga

See, millega ma kunagi katsetasin oligi QNAP'i NAS seade. Täpsemalt see: http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=91

Sel ajal mingit sisseehitatud TimeMachine tuge veel küll ei olnud. Võibolla suudab see nüüd nii ära petta, et OS X arvab, et ongi päris TimeCapsule?

EDIT: uuendaisn oma QNAPi tarkvara ära. Tõepoolest tekkis sinna TimeMachine valik ning OS X alt näitas TimeMachine settingutes ka ketta välja (kuigi olin just pannud "defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 0")
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2010 17:31:15 vasta tsitaadiga

Väga äge! thumbs_up.gif
Äkki viitsid mõne katse teha ja pärast kommenteerida, kuidas toimib. Mõtlen siin, et kui on OK lahendus, siis jätaks äkki selle ise ehitamise ära ja kasutaks kohe valmislahendust.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 16.08.2010 00:01:15 vasta tsitaadiga

Panin QNAPile backuppima. Esialgne backup võtab üsna kaua aega. Kui valmis saab, siis vaatan, kas OSX DVD leiab selle üles.

EDIT: Proovisin ja OSX installi DVD leidis QNAPi pealt backupi üles.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002




sõnum 16.08.2010 09:29:02 vasta tsitaadiga

Ohohh kirjutas:
Ma panin kah mingi aeg tagasi TimeMachine'i tegema backuppe tavalisele linuxiõhisele võrgukettale.
Siin on üks juhend, kudas seda teha: http://www.macosxhints.com/article.php?story=20080420211034137
Põhimõtteliselt pead tegema FAT32 kettale image faili, mis on HFS+ formaadis ning ütlema, OsX'ele, et ta kuvaks välja mittesupporditud kettad.


Ma olen seda artiklit tegelikult juba lugenud. Kas ei ole taas FAT32 failisuuruse piirang risuks jalus? St mul hakkas ka Time Machine koopiat tegema kuid üsna alguses andis tala, ilmselt siis kui fail 4GB suuruse saavutas.

Tegelikult on mul pilt veel segasem :). Ma plaanin sõbra serverisse panna ühe 300GB ketta varukoopiate jaoks, tegemist on Windowsi-kastiga. Ehk siis mulle kuluks veel ära mingi soft ilmselt üle FTP varukoopiate tegemiseks. Kodus oleks muidugi Time Capsule väga mõnus variant, kahjuks saaksin ta hinna eest 4 TB ruumi juba, minu jaoks pole hinna/kvaliteedi suhe paigas kui 1TB wifiga NAS'i eest 4k maksma peab.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 16.08.2010 10:46:10 vasta tsitaadiga

Tegelikult oli mul linuxil ext2 failisüsteem. Kuid sparse bundle on selline image, mis koosneb paljudest väiksematest failidest. Ma usun, et uue image loomisel on võimalik ette öelda, kui suur üks blokk maksimaalselt olla võib.

TimeCapsule on jah suhteliselt kallis, kuid sellega tuleb kaasa kiire ja stabiilne wifi. Oma vana linksysi pidin ikka aeg-ajalt restartima. Tegeliklt ma oletan, et üks põhjus, miks Apple vaikimisi suvalist võrguketast ei luba backupiks kasutada ongi see, et selle küljes on enamasti ka suvaline ebapiisava kiirusega wifi ja nüüd kui TimeMachine selle tõttu korralikult ei tööta, süüdistataks Apple'it.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
47th ronin
HV veteran
47th ronin

liitunud: 22.02.2003




sõnum 16.08.2010 13:38:53 vasta tsitaadiga

minul jooksis asi kotti täpselt samas kohas
tsitaat:
fail: "The backup disk image could not be mounted"
Authored by: anto1ne on May 03, '08 09:21:33PM

the backup always failed with all the informations found in this hint and commentes, with message :
"The backup disk image could not be mounted"

and if I mount it, proving there is nothing wrong with the image, it says the same error, only after 'preparing' for a long time.
selle peale on vastatud
tsitaat:
10.5: Set up Time Machine on a NAS in three easy steps
Authored by: gerg on Nov 10, '08 06:40:21PM
anto1ne wrote:

backup always failed with all the informations found in this hint and commentes, with message : "The backup disk image could not be mounted"

I was having the same problem on my newly-installed 10.5 Macbook Pro. Some hints at another site pointed me to opening the Console utility and using it to watch the system.log. The errors I saw said the backupd program was trying to unmount and re-mount the share. I can't post the exact lines from the log file, but they said three things each time my backups failed:


Network mountpoint /Volumes/backup not owned by backupd... remounting
Failed to remount network volume.
Backup failed with error 19.

I realized that I had the share open in Finder, so it was mounted. I ejected the share in Finder so it would be unmounted, and tried Time Machine again. Bingo. My Time Machine backups started working! Maybe this will help some other folks... Greg
mis mind absoluutselt ei aidanud. kusjuures, mingi hetk alguses kõik toimis nii nagu peab. taastamist proovida ei jõudnud.
Ohohh kirjutas:
Tegelikult oli mul linuxil ext2 failisüsteem. Kuid sparse bundle on selline image, mis koosneb paljudest väiksematest failidest. Ma usun, et uue image loomisel on võimalik ette öelda, kui suur üks blokk maksimaalselt olla võib.

TimeCapsule on jah suhteliselt kallis, kuid sellega tuleb kaasa kiire ja stabiilne wifi. Oma vana linksysi pidin ikka aeg-ajalt restartima. Tegeliklt ma oletan, et üks põhjus, miks Apple vaikimisi suvalist võrguketast ei luba backupiks kasutada ongi see, et selle küljes on enamasti ka suvaline ebapiisava kiirusega wifi ja nüüd kui TimeMachine selle tõttu korralikult ei tööta, süüdistataks Apple'it.
gigade pumpamine üle wifi on saatanast. ja ei ole see apple ning tema wifi kah alati nii üüber.
_________________
rgrds,
ronin, neljakümne seitsmes
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 49
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 01.02.2011 09:35:57 vasta tsitaadiga

Aga suvalisele välisele kõvakettale recovery tekitada millel mac tugi?
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 01.02.2011 14:36:43 vasta tsitaadiga

Mida sa recovery all mõtled?

Kui backup'i, millest on võimalik täielikult esialgne seis taastada, siis selleks piisab kõvaketas külge ühendada, ning TimeMachine'iga sinna peale backup teha.

Nüüd kui näiteks kõvaketas katki läheb ja selle arvutis välja vahetad, paned OS X installi DVD sisse, ühendad välise kõvaketta ja valid menüüst "Restore System from Backup".
Mul õnnestus sellisel meetodil isegi kogu oma hetkeseis ühelt Macbook Pro'lt teisele ümber tõsta. Kuigi sel juhul tehti ikkagi enne clean-install ja siis võeti backupsist kõik programmid ja setingud (kuna aruvti mudelikood oli erinev).
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sama123
HV veteran

liitunud: 20.03.2009




sõnum 01.02.2011 14:44:35 vasta tsitaadiga

Kuna endal Mac-i ei ole aga perspektiivis plaanis osta tunnen huvi kuidas töötab.Niisama vaatamisest&näppimisest ei piisa tööpõhimõtete tabamiseks.Eks windoosast erinev aga ikkagi kasutajaliides sarnane.
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 01.02.2011 15:19:08 vasta tsitaadiga

TimeMachine'i tööpõhimõte on selline, et kui see on sisse lülitatud, siis kontrollib iga tunni aja tagant, kas backup'i ketas on saadaval. Kui leiab ketta, siis automaatselt mountib külge ja salvestab sinna kõik muudatused, mis viimasest backupist alates on tehtud. Kui ketas täis saab, siis hakkab ajalugu tagant otsast kustutama.

Lisaks on võimalik osta TimeCapsule (või kolmanda osapoole NAS seade, mis TimeMachine'i toetab), mis istub kodus WiFis. Nüüd kui koju jõuad ja läptop wifisse ühendub, siis ta leiab TimeCapsule'i ning salvestab kõik vahepeal toimunud muutused taustal automaatselt.

Kui on lauaarvuti, siis on tunduvalt odavam ikkagi USB kõvaketas, kuna mobiilsus ei ole oluline. Kuid backuppimine käib ikkagi iga tunni tagan.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 28.03.2011 22:29:36 vasta tsitaadiga

Kuna siin juba time machine teema on siis oleks üks põnev küsimus maci meestele. Nimelt tüdruk tegi aasta tagasi oma piltidest time machine kaudu tagavarakoopia ja täna kui ta need õnnelikult ära taastas time machine kaudu, siis kõik hiljem lisandunud pildid mis arvutis olid said sule sappa. Miks? Ja kui nüüd keegi ütleks kuidas need uuesti leida sealt arvutist.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2011 22:36:10 vasta tsitaadiga

Kas ta taastas üksikuid faile või terve kataloogi?
Kas eilses backupis ei ole neid nüüdseks kadunud pilte olemas?
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tsihh
HV veteran

liitunud: 05.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2011 23:40:34 vasta tsitaadiga

Kui taastas arvuti seisu sellest ajast, kui pildid olemas olid, siis juhtus täpselt see mis pidi. Loodetavasti ei olnud see ainus backup mis arvutist tehtud
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 58
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 28.03.2011 23:58:29 vasta tsitaadiga

Kui tegemist on backupiga, mida viimati oli uuendatud aasta tagasi ja nüüd võtsid sealt mingile kataloogile "restore", siis TimeMachine taastaski kasuta sellise seisu nagu see oli aasta tagasi.

Kui värskemat backuppi ei ole, siis pead ilmselt otsima mingi programmi, mis suudab taastada kustutatud faile.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jonx
HV kasutaja

liitunud: 22.10.2003




sõnum 29.03.2011 07:22:04 vasta tsitaadiga

Järelikult mina olen õrna loogikaga inimene ja samamoodi on ka siis minu tüdruk, kui tavaliselt on tegemist restore'ga siis ei kustutata lampi midagi ära. Eks see ole siis maci meeste loogika, mida tuleb õppida. Aga tänud teile.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
warwas
HV Guru
warwas

liitunud: 06.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2011 09:49:54 vasta tsitaadiga

Loogika õrnusega pole siin midagi pistmist. Lihtsalt andmeid on võimalik mitut moodi taastada ja vastavalt valitud meetodile on ka tulemused erinevad.
Olen ise üsna mitu korda Ajamasina abil faile päästnud ja midagi sellist pole küll juhtunud.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 221
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ohohh
Kreisi kasutaja
Ohohh

liitunud: 13.09.2003




sõnum 29.03.2011 11:05:12 vasta tsitaadiga

Failide taastamine on selgemini mõistetav, kuna see on loomulik, et kui sa faili üle kirjutad, siis vana eemaldatakse.

Maci puhul on aga kataloogide üle kirjutamine sarnane faili omaga. See tähendab, et kui proovid kopeerida sama nimega kataloogi teise peale, siis terve kataloog asendatakse koos sisuga. Windowsi peal tõstetakse nende kataloogide sisud kokku. Selline meelevaldne kustutamine on kerge idiootsus ja tekitab paljudele Windowsi pealt üle tulijatele alguses probleeme.

Praegune konflikt tuli ilmselt sellest, et TimeMachine ei sobi failide arhiveerimiseks. Selle peamine eesmärk on arvuti seisust regulaarsete snapshottide salvestamine.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  Time Machine mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.