Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 07.02.2012 02:50:47 vasta tsitaadiga

indre kirjutas:
Muidu võid need pista ka otse teleka kõrvaklappide väljundi taha (muud asjalikku pildikastist vist nagunii välja ei tule)?

Jah võib küll.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
filter89
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008




sõnum 25.02.2012 16:13:00 vasta tsitaadiga

Selline küsimus ,et mul on nüüd paar kuud juba olnud Microlab FC730 kõlarid ,kõlarid ise on super head selle raha eest aga jama selles ,et kui vool sees sis on selline undamine , isegi kui muusika käib on vaikselt kuulda ja kui muusika ei käis sis ikka suht kõvasti undavad ,et ainult välja lülitamine ,aitab .Vahepeal on ka selline anomaalia ,et käib selline "ragin" helist läbi ,ma ei tea vb on nad igasugusele voolu kõikumisele väga tundlikud .Et oskab keegi midagi kosta sellepeale ?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 25.02.2012 19:40:43 vasta tsitaadiga

filter89, lase välja vahetada. toiteploki filtrid ei ole korras.
tagasi üles
filter89
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2008




sõnum 25.02.2012 20:37:19 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
filter89, lase välja vahetada. toiteploki filtrid ei ole korras.


Selge thumbs_up.gif
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.02.2012 22:43:20 vasta tsitaadiga

Kuna siin HVs on neid Microlab'e nii palju kiidetud, siis vahetasin aasta alguses ka oma JBL Creature II 2.1 kõlarid Solo 6C vastu välja.
Esiteks peaksin välja tooma, et kõlarid ei ole just kõige väiksemad. Helikvaliteedi puhul on suuremõõtmelisus pigem plussiks, kuid arvutilaual on need parajad kobakad. Põrandal hoidmiseks on need jällegi liiga lühikesed. Eks peaksin nende jaoks mingisuguse alusel leiutama.

Kui nüüd aga helikvaliteedi juurde tulla, siis edasiminek on päris korralik (eelneva JBLiga võrreldes) thumbs_up.gif
(Ega eelnevatel JBL'idel ka midagi viga polnud, aga nüüdseks olen aru saanud, et ega need kesksagedust mängida ei suutnud)

Aga nüüd ka natuke negatiivsema poole pealt. Nagu filter89 eelnevalt kirjutab, pole ka minu Solo 6C päris hääletud, kui nad voolu all on.

Kui kõlarite tagant PC/AUX juhtmed ära võtta, kõlarid sisse lülitada ja igaks juhuks ka mute peale panna, kostab mõlemast kõlarist väga vaikset undamist/müra. Kõige paremini saab sellest aru, kui kõrva päris kõlari vastu paned. Aga seda on vahel ka vaikses toas niisama kuulda, eriti, kui arvuti töötab peagu hääletult.. Võrdluseks veel, et kui arvutist heli põhjas muusika mängima panna, ning kõlarid 02 peal, on antud müra endiselt eristatav. Kui heli on aga 03 peal, siis mina seda enam muusika seest eristada ei suuda.

Müra võib ka lisaks helikaart tekitada. Kui mu kõlarid on 60 peal ja töötava arvutiga ühendatud, on kosta väga vaikset sahinat. Aga juba 50 peal seda kuulda ei ole. Antud juhul on müra tekitajaks int helikaart ning kõlarid lihtsalt võimendavad seda.

Lisaks häirib mind ka kogu sisselülitamis/puldi/LCD kombinatsioon. Asi pole minuarust üldse väga hästi läbi mõeldud:
Miks ei saa puldist kõlareid välja lülitada icon_eek.gif
Taga olevad power ja heli nupud võiksid olla kuidagi viiskalt ette toodud. Samas kui puldist saaks kõlarid välja lülitada, siis võib-olla ongi parem, et need taga on.
Milleks on vaja (koledal) LCD'l pidevalt volüümi näidata? Mulle meeldiks palju rohkem, kui see läheks tööle vaid puldi kasutamisel ning kustuks siis ise ära.


Kokkuvõttes teevad kõlarid väga head heli, on hea hinnaga aga omavad ka väikseid puuduseid.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.02.2012 01:18:11 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui kõlarite tagant PC/AUX juhtmed ära võtta, kõlarid sisse lülitada ja igaks juhuks ka mute peale panna, kostab mõlemast kõlarist väga vaikset undamist/müra. Kõige paremini saab sellest aru, kui kõrva päris kõlari vastu paned. Võrdluseks veel, et kui arvutist heli põhjas muusika mängima panna, ning kõlarid 02 peal, on antud müra endiselt eristatav. Kui heli on aga 03 peal, siis mina seda enam muusika seest eristada ei suuda.



see on juba loomulik müra. sellest valjem lärm, mis muusikakuulamist segab, läheks rikke alla.
tagasi üles
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 26.02.2012 01:31:40 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
tsitaat:

Kui kõlarite tagant PC/AUX juhtmed ära võtta, kõlarid sisse lülitada ja igaks juhuks ka mute peale panna, kostab mõlemast kõlarist väga vaikset undamist/müra. Kõige paremini saab sellest aru, kui kõrva päris kõlari vastu paned. Võrdluseks veel, et kui arvutist heli põhjas muusika mängima panna, ning kõlarid 02 peal, on antud müra endiselt eristatav. Kui heli on aga 03 peal, siis mina seda enam muusika seest eristada ei suuda.

see on juba loomulik müra. sellest valjem lärm, mis muusikakuulamist segab, läheks rikke alla.

Jah, kui kõrv ikka päris kõlari vastu panna, siis kuuleb ka tippkallitel profikõlaritel samamoodi kerget suminat/sahinat. Kõik on suhteline, nii ka võimendite/kõlarite mürataset mõõdetakse just nominaalvõimsuse suhtes. Kui kaua aga sa suudad kõrv vastu kõlarit seda nominaalvõimsusel muusikaga kuulata, on juba iseküsimus. Ehk siis kokkuvõtteks, kõlar pole mõeldud kõrvaklapina kasutamiseks icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 02:15:19 vasta tsitaadiga

WAV, probleem on selles, laua taga isutudes on kõlarite kaugust kõrvadest ~75 cm ning vaikses ruumis on seda müra/suminat küllaltki selgelt kuulda. Enamasti see väga häiriv ei ole, sest kõrv harjub taustamüraga ning seetõttu ei pruugi seda tähele panna. See, miks ma mainisin kõrva päris kõlari vastu panemist, oli lihtsalt kinnituseks, kust kohast see müra tuleb. Üheks lahenduseks oleks lihtsalt kõlarite välja lülitamine, kui neid ei kasuta. Aga kuna puldilt seda teha ei saa, olen neid enamasti 24/7 sees hoidnud.

Lihtsalt võrdluseks, kui kõrvad on 75 cm kaugusel, arvutist tuleb muusika ja helitugevust muudan kõlarist:
01 - Kuulen, et kõlaritest tuleb mingit heli, aga aru ei saa, mis looga tegu. Müra on kuuldav.
02 - Kõlarist tulev heli on kuuldav. Kergelt kostub läbi ka kõlari enda müra.
03 - Müra enam eristada ei suuda.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 02:59:54 vasta tsitaadiga

kõigil võimenditel on mingi teatav müratase (seda iseloomustab S/N ratio), seejuures ka näiteks sinu helikaart sumiseb kõrvaklappidega kuulates! sest sellel on samamoodi mingi kindel S/N ratio ehk signaali müra suhte tegur.

kui solode võimendi ei meeldi, tee nagu mina, ühenda see vahelt lahti ja pane need eraldi välise võimu taha näiteks. kuigi mina tegin seda lihtsalt sellepärast, et mul seisib paar võimu niisama kasutult nurgas icon_biggrin.gif
anyway, minul ei tekkinud küll probleemi solode sellisest seadistamisega, et mingit häirivat suminat kuulda ei oleks. kõllide integreeritud võim oli suhtkoht põhjas ning arvutist oli väga madal helikaardi nivoo (kuna rohkem licccalt ei olnud vaja). aga mul on ka suhteliselt korralik helikaart.
et minumeelest 2 varianti, sul on kas lihtsalt üsna kehv helikaart, kust tegelikult see müra pärineb. või siis on solode võimu kvaliteet viimasel ajal langenud omajagu.

muide, kui kõlarijalgasid vaja läheb siis minu käest saab tellida custom tooteid. materjal täispuit/liimpuit, valmistamise aeg laias laastus nädal icon_wink.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 12:05:44 vasta tsitaadiga

Wiltz, mina rääkisn mürast, mis on kuulda ka siis kui kõlarite tagant PC/AUX juhtmed ära võtta, kõlarid sisse lülitada ja igaks juhuks ka mute peale panna.
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 26.02.2012 12:53:45 vasta tsitaadiga

Komplekt maksab 3...4 x vähem kui ainult lihtne sterevõimendi maksaks... kuskil peab ju kokkuhoid olema.
Enamus kasutajaid ilmselt müra ei märka, kuna muusika mängib ja taustmüra käib üle.
Näiteks kui kõrv vastu kõlarit panna siis ~700€ ress ka annab müra ja kui vol põhjas, siis isegi paari meetri peale kuulda.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.02.2012 13:00:50 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:
Wiltz, mina rääkisn mürast, mis on kuulda ka siis kui kõlarite tagant PC/AUX juhtmed ära võtta, kõlarid sisse lülitada ja igaks juhuks ka mute peale panna.


ahah. sisendeid ei või jätta irvalike. nii pääsebki müra sisse. sest need toimivad kui antennid. veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.
tagasi üles
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 13:18:18 vasta tsitaadiga

Ega ma ei tahagi väita, et need microlab'id halvad on. Selle raha eest on vist lausa patt midagi paremat tahta icon_wink.gif
Aga tulles tagasi müra juurde, siis ma ei räägi võimendatavast mürast, kui vol põhjas on. Oma esimes postis üritasingi omaarust selgelt eristada 2 müra liiki - kõlarite enda ja võimendatav müra.
Võimendatav müra on on analoog ühenduste puhul vist ju vältimatu ning see on igati loogiline, et kui võim põhja keerata, võimendatakse ka müra.

olavsu1 kirjutas:
ahah. sisendeid ei või jätta irvalike. nii pääsebki müra sisse. sest need toimivad kui antennid. veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.

Kui kõlarite heli nulli keeratud, ei tohiks võimendi läbi oma "antennide" ju ka kosmosemüra võimendada?
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 26.02.2012 13:24:42 vasta tsitaadiga

...no kui läheduses ei tiksu võimsaid sagedusmuundureid, harjadega mootoreid siis ringi hulkuvad raadiolained 500+ kHz ei anna kuuldavaid häireid. Tegu ikkagi toiteplokiga.
(Osad fanaatilisemad audiosõbrad lausa väidavad, et võimendi tähtsaim osa ongi toide. Ning tipneb see akutoitele minekuga.)

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006




sõnum 26.02.2012 13:54:42 vasta tsitaadiga

Nickelby kirjutas:
Jäin ka arvutikeskuses müüdavaid Microlabe vaatama... Mida H-200 2.1 kõlarite kohta head või halba öelda on?


Mul on need ja ei kurda. Creative Xi-Fi HD kaardi kaudu tuleb päris korralik heli. Equalizeriga sebimist tahtis mu komplekt küll korralikult. Läbi audio paneeli saab kenasti ka kõrget, bassi ja subi peale/maha keerata.
Nagu teisedki maininud, siis Idles ka see komplekt õrnalt "suriseb", aga see surin on nii õrn, et 1.5m pealt enam ei kuule.

Ainukeseks miinuseks minu silmis on, et woorfi element on veidikene liiga väikesemõõduline ja päris mahlakat jõulist mürtsu ei saa. Kokkuvõttes olen muidu rahul. Kui parem woofer oleks siis annaks 10/10.
Üks ülevaade kah.

http://www.tech-review.de/include.php?path=content/articles.php&contentid=13349&page=1
ja üks poolakate võrdlustest:

http://pclab.pl/art44334.html

_________________
Ostan 400-650W PSU (Platinum-Titanium)
Liitu Binance'ga
Liitu Honey'ga
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 203
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 15:19:01 vasta tsitaadiga

"Kui kõlarite heli nulli keeratud, ei tohiks võimendi läbi oma "antennide" ju ka kosmosemüra võimendada?"

iFlop, miks sa arvad, et heli nulli keeramine sul KÕIK asjad "kinni" paneb? kõlarid on endiselt võimu taha ühendatud, võimul on endiselt vool sees ja seega võib loomulikult säilida ka mingisugune müratase.

kui kuulan praegu enda kõlarist, nii et võim on täitsa maha keeratud kusjuures, siis kuulen ka hästi lähedalt teatavat sisinat ikka. võimalik, et kui kuulaks veel näiteks öösel kui kuulmise tundlikkus on eriti hea ning backround noise (oma maja, suht metsa sees) peaaegu olematu siis kuuleks isegi seda imevaikset sisinat juba a'la meetri või pooleteise pealt.

kõik see asi on suhteline nagunii, aga ma arvan, et see mürataseme üle kurtmine siin ei ole eriti õigustatud...tõepoolest, sellise raha eest loota veel mingit kõrgema klassi sisse-ehitatud võimu oleks juba väga imelik!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 26.02.2012 15:27:06 vasta tsitaadiga

iFlop kirjutas:

olavsu1 kirjutas:
ahah. sisendeid ei või jätta irvalike. nii pääsebki müra sisse. sest need toimivad kui antennid. veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.

Kui kõlarite heli nulli keeratud, ei tohiks võimendi läbi oma "antennide" ju ka kosmosemüra võimendada?


võimendab ikka. korra on mingist võmust isegi "gavarit maskvaa"'d kuuldud.
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 26.02.2012 16:01:20 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:

olavsu1 kirjutas:
ahah. sisendeid ei või jätta irvalike. nii pääsebki müra sisse. sest need toimivad kui antennid. veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.


võimendab ikka. korra on mingist võmust isegi "gavarit maskvaa"'d kuuldud.


?

mingit usutavat põhjust ka sellele oleks? Elektroonik pole kuid "iseeneseslik" 500 000+ Hz muundumine ~5000Hz peale ei tundu loogiline.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iFlop
Kreisi kasutaja
iFlop

liitunud: 03.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.02.2012 23:50:57 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
see mürataseme üle kurtmine siin ei ole eriti õigustatud...tõepoolest, sellise raha eest loota veel mingit kõrgema klassi sisse-ehitatud võimu oleks juba väga imelik!

Ega ma ei tahagi antud kõlareid liialt kritiseerida. Tahtsin lihtsalt kindel olla, kas samamoodi käituvad ka teised sama mudeli kõlarid. Ning lisaks kordan juba varem mainitud: Selle raha eest on vist lausa patt midagi paremat tahta icon_wink.gif

ot:
Wiltz kirjutas:
kui solode võimendi ei meeldi, tee nagu mina, ühenda see vahelt lahti ja pane need eraldi välise võimu taha näiteks. kuigi mina tegin seda lihtsalt sellepärast, et mul seisib paar võimu niisama kasutult nurgas icon_biggrin.gif

olavsu1 kirjutas:
veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.

Kui jutt kisub juba kõlari ümberehitamise poole, siis ideaalis võiks juurde ehitada ühe kontrolleri, mis oskaks võimu toidet sisse/välja lülitada, display numbreid näidata, ir signaali vastu võtta, sisse tulevat audiosignaali tuvastada (autosense) ja volüümi muuta otse läbi arvuti.
Kuna minu enda teadmised elektroonikast on vägagi puudulikud, siis ei tea, kas ma ise üldse suudaksi sellise asja valmis ehitada. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 66 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 65
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.02.2012 02:43:55 vasta tsitaadiga

marcor1 kirjutas:
Näiteks kui kõrv vastu kõlarit panna siis ~700€ ress ka annab müra ja kui vol põhjas, siis isegi paari meetri peale kuulda.

Kui veel tuua tuppa mingi 10+kW kontsertsaali/staadioni võimendi ning kõlarid, siis ka täiesti ilma signaalita jõudeolekus on selle müratase niivõrd suur, et te ei taha seal toas eriti kaua üldse viibidagi! Kuna müratase võimendil on alati suhtelistes detsibellides nominaalvõimsuse suhtes väljendatuna, siis võib ka -80dB müratasemega selline staadionivõimendi juba ise müriseda nagu väike diiselgeneraator. Ehk siis mida suurema võimsusega võimendi, seda vähema omamüraga peaks selle ehitama, kuid see pole teatud piirist edasi enam võimalik. Ehk siis teisisõnu, võib ka öelda, et liiga võimsaid võimendeid väikeses ruumis omada pole mõttekas (isegi kui sellega muusikat väga vaikselt kuulata põhimõtteliselt ka saab).

marcor1 kirjutas:
olavsu1 kirjutas:

olavsu1 kirjutas:
ahah. sisendeid ei või jätta irvalike. nii pääsebki müra sisse. sest need toimivad kui antennid. veel parem oleks kui sisendi kommutaator oskaks kasutamata sisendit lühistada.

võimendab ikka. korra on mingist võmust isegi "gavarit maskvaa"'d kuuldud.

mingit usutavat põhjust ka sellele oleks? Elektroonik pole kuid "iseeneseslik" 500 000+ Hz muundumine ~5000Hz peale ei tundu loogiline.

See efekt tekib väga lihtsalt - raadiosageduslik signaal detekteerub mingi pistikühenduse oksiidikihi või siis suvalise pooljuhi siirde peal. Klassikaline lihtsaima AM-detektori efekt.

Oh sel teemal võiks pikema raamatu kirjutada, kuidas nõukogude ajal Tallinna kesklinnas (eriti veel seal Uue Maailma linnaosa piirkonnas) pidi nonde vihatud "kolme õe" kokku 9 üheaegse (ja iga tund muudetava sagedusega) a'5kW lühilainesaatja efektidega oma mistahes koduses helitehnikas võitlema. Piltlikult öeldes iga poolest meetrist pikem juhtmejupp mistahes helitehnikaseadme taga, olenemata varjestusest ja selle headusest, tekitas sellesama jaurami (kompott sweep-generaatorist, roosamüra generaatorist ja suvalisest vene raadiodiktori häälest), mida riigivõimu jaoks ebameeldivate lääne raadiojaamade peale lasti. Mul oli kümnete kaupa minidrosseleid ja kondensaatoreid kõikvõimalike helijuhtmete külge ühendatud, valdavalt sedasi aitas, kuid mõnel hetkel ilmus see jauram taas jälle kusagilt sisse. Signaal oli kohati lausa nii tugev, et piisas suure 4-oomise põranda-PASSIIVkõlari sisendi külge mõni meeter lambijuhet panna ja see kõlar hakkaski üle toa kuuldavalt "rääkima"! Kusjuures kaugus saatemastideni oli ligi 1 kilomeeter! Ei kujuta üldse ette, mida pidid tegema veel need elanikud, kes elasid sealsamas mastide kõrval olevas tellistest viiekorruselises majas, kus ülemiste korruste elanikel rippusid saateantennide tross-dipoolid lausa paarikümne meetri kaugusel akna taga!
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.02.2012 04:35:05 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
See efekt tekib väga lihtsalt - raadiosageduslik signaal detekteerub mingi pistikühenduse oksiidikihi või siis suvalise pooljuhi siirde peal. Klassikaline lihtsaima AM-detektori efekt.

siit meenub mulle isa räägitud lugu töökaaslasest (Pöögelmanni tehas), kes kuulis pidevalt raadiot, kui ruumis oli vaikne või õhtu-ööse kui magada tahtis. probleemi peamine tõsidus seisnes selles, et ükski arst ega muu kodanik tema juttu ei uskunud. kuigi silmaall tegid kõik tõsist nägu siis hiljem naersid laginal. ja kui järjekordset masinate puhastuseks mõeldud piirituse doosi "ära lahendati" siis paraja tuju juures kiputi pilkamagi, et mis ka uudist kuulda? või vaikust - paneme nüüd kellad õigeks! icon_lol.gif aga lõpuks ikka avastati põhjus. nimelt oli ajajooksul, töö juures, hammastele sealsest tolmust tekkinud selline pooljuht kiht ja kuidas see nüüd täpselt raadioheliks transleerus, seda ma ei tea aga peale põhjalikku hammaste puhastust, kadus tal ka raadio peast. icon_cool.gif
Kommentaarid: 307 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 261
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 27.02.2012 13:38:35 vasta tsitaadiga

marcor1, vene aegsed pikalaine saatjad olid praktiliselt iga asjaga kuuldavad. Kui siia saabus esimene välismaine elektriorel siis olevat see oma häälele lisaks püüdnud pikalaine saatjaid. Tulemuseks olla selline robotihääl mida praegugi klubimuusikas efektina kasutatakse...

Mõnes valdkonnas keeratakse praegugi kasutamata sisenditele metallkorke ette, muidu tulevad häired sisse.
tagasi üles
snap3
Kreisi kasutaja
snap3

liitunud: 20.04.2004




sõnum 28.02.2012 18:58:08 vasta tsitaadiga

Väike tagasiside solo6c-de kohta..

Enne ostu soovitan võimaluse korral need solo 6c-d kellegi juures või poes kuulata.

Endal oli just soov 2.0 kõlareid osta mitte 2.1 et oleks MID-sagedusi ka kuulda (mitte ainult low-hi nagu 2.1 süsteemis). Kuna neid siin pool palju kiidetud, lootsin et nendest tulev heli on kasvõi natukenegi stuudio-monitoride lähedane, aga kaugeltki mitte.
Mina igatahes olin pettunud, isegi minu Creative T-3100 mängivad kõrvale meeldivamat soundi (kuigi mitte sellist kui ise oleks tahtnud) Müüsin solod 2 päeava pärast edasi.

Enda jaoks tegin järeldust et kui raha pole palju siis parem osta 2.1 süsteemi, kui on soov puhtat heli kuulata siis on vaja kuskil 400 euri et korralikud 2.0 kõlarid osta. midagi sellist

Selliseid kommentaare et ma ei jaga muusikast-helist midagi palun endale jätta. Muidugi väike tõenäosus et mulle sattus halb eksemplaar, aga ei tea..

See oli minu kogemus-arvamus, edu valiku tegemisel!
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.02.2012 23:55:14 vasta tsitaadiga

snap3, mis asi sul helikaardiks on kui see saladus pole.
tagasi üles
snap3
Kreisi kasutaja
snap3

liitunud: 20.04.2004




sõnum 29.02.2012 00:28:19 vasta tsitaadiga

olavsu1 kirjutas:
snap3, mis asi sul helikaardiks on kui see saladus pole.


proovisin kahega

1. integreeritud heli, asuse emaplaat M4A88TD-V EVO/USB3, Realtek® ALC 892 8-Channel High Definition Audio CODEC
2. m-audio xponent väline usb (dj pult)
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.