Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 27.01.2012 11:04:31 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
jah, on. aga kõlarite taga olevad liidesed ei puutu asjasse sellisel juhul. põhimõtteliselt võid osta omale 3 komplekti solosid ja teha ilma receiverita 5.1 süsteemi ka. lihtsalt ühendad igast komplektist juhtmed omale arvuti helikaardi taha ja korras. (helikaardi konf tuleb muidugi ka vastavaks muuta)


Okei, aga selleks peab olema arvuti taga 3 heli liidest, mul hetkel üks, sama ka teleka puhul. Kui ma hakkaks endale solodest tegema 5.1 kodukinosüsteemi, siis paneks need pikem teleka taha kui arvuti.

Minu arust ei ole võimalik teha solodega 5.1 kodukinosüsteemi, pigem on võimalik teha 6.1 kodukinosüsteemi: nt. Microlab Solo6C 4 kõlarit (2 kompleti) ja 2.1 süsteem osta, kuna saan aru, et 1 peab olema bassi kõlar. Kuigi minu arust arvutikõlaritel sellist õiget keskkõlarit ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vares
Kreisi kasutaja
Vares

liitunud: 23.11.2001




sõnum 27.01.2012 11:28:20 vasta tsitaadiga

Ei saa ära unustada ka seda, et lisaks vajaks selline lahendus ka vastavat mitmekanali-heliprotsessorit ehk siis kodukino-eelvõimendit, mis telekast või arvutist tuleva signaali 5.1-ks teeks. Aga need asjad ei ole mitte odavad. Teine lahendus: vaja kodukinoressiiverit, millel 5.1 (või 7.1) pre-out liidesed. Selliste hinnaklass jääb uuena ka juba sinna 1000€ alla.
Seega justkui põhjus Solode antud tegevuse jaoks sobivuse osas põhjalikumalt järele mõelda.

_________________
ValiHeli - Eesti suurima kodukino- ja stereokõlarite ning kõrvaklappide valikuga helitehnika salong!
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 27.01.2012 11:55:43 vasta tsitaadiga

Vares kirjutas:
Ei saa ära unustada ka seda, et lisaks vajaks selline lahendus ka vastavat mitmekanali-heliprotsessorit ehk siis kodukino-eelvõimendit, mis telekast või arvutist tuleva signaali 5.1-ks teeks.

Mina soovitaks küll mitte tegeleda kanalite kunstliku sünteesimisega. Kui juba algses signaalis pole vastavat hulka kanaleid, siis nende fantoomne tekitamine lihtsalt rikub algse helirežissööri loodud helipildi ära.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vares
Kreisi kasutaja
Vares

liitunud: 23.11.2001




sõnum 27.01.2012 13:31:18 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:

Mina soovitaks küll mitte tegeleda kanalite kunstliku sünteesimisega. Kui juba algses signaalis pole vastavat hulka kanaleid, siis nende fantoomne tekitamine lihtsalt rikub algse helirežissööri loodud helipildi ära.


Ma mõtlesingi siinkohal signaale, kus ühel või teisel kujul see info juba olemas on (Dolby mingid variandid, mida siis iganes telekanalid väljastavad või arvutis oleval filmil külge poogitud on). Aga 5.1 (või nagu mainiti - 6.1) puhul pole neist suurest arvust kõlareist kasu, kui teleka või arvuti stereoväljund lihtsalt füüsiliselt mitmeks jagada: jagamise peab tegema ikka surroundiprotsessoriga varustatud seade.
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 27.01.2012 14:17:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Teine lahendus: vaja kodukinoressiiverit, millel 5.1 (või 7.1) pre-out liidesed. Selliste hinnaklass jääb uuena ka juba sinna 1000€ alla.
Sellise sain just 300+ euri eest. Kui ei ole eriline friik oma nõudmistes, tasub sedasorti seadmeid ikka teise ringi pakkumistest vaadata. Mul oli pre-out'e vaja, et suvel põllul surround heli katsetada icon_cool.gif .
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
haldz
HV veteran
haldz

liitunud: 29.12.2003




sõnum 27.01.2012 15:17:47 vasta tsitaadiga

Oman siis Solo 7C ja need kes kuulavad dubstepi,dnb siis peab kindlalt bassikas olema juures. Endal istuvad Yamaha resiiveri taga koos Yamaha YST-RSW300 supakaga. Kõrged on head ja puhtad.
Kokkuvõttes selle hinna eest teevad lärmi piisavalt, kunagi kindlasti kolin paremate peale üle aga hetkel naabrid ei kannata neid isegi välja icon_biggrin.gif .
Kommentaarid: 153 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2012 20:46:05 vasta tsitaadiga

Vares, sa unustad ära, et arvutite helikaardid (või noh whatever, olenevalt kaardist võibolla protsessimist konkreetselt teeb CPU) suudavad ka seda protsessimist teha ning siis juba valmis analoogse signaali tagant välja anda. seda varianti ma mõtlesingi 3 paari solode helikaardi taha ühendamisega.

brixx, sul peab siis olema kas VÄGA-VÄGA vana rvuti või läpakas, kui sul seal tõesti ainult üks heliväljund (ehk siis ainult stereo / 2 kanalit) on. juba ma arvan, et pea 10 aastat on isegi arvutite intergreeritud helikaaritdel olnud 5.1 analoogväljund tavaliselt olemas. see tähendab, et helikaart teeb kogu vajaliku töötluse ise ning saadab tagant välja signaali 6 kanali jaoks, sealhulgas siis peakanalid L/R, tagumised surroundi L/R ning keskkanal ja SUB.
kui tõesti ka sellist helikaarti arvutis ei ole siis mingi suhteliselt asjalik kasutatud creative audigy või audigy2 maksab foorumis a'la 15-25euri. tasuks sisse panna thumbs_up.gif

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 28.01.2012 01:10:36 vasta tsitaadiga

brixxx, kui arvutil S/PDIF http://et.wikipedia.org/wiki/S/PDIF väljund olemas, siis hangi sobiva kanalite arvuga ressiiver ja sellele monitor kõlarid. mitmekanali soovi korral pole mõtet nonde solo6c kõllidega jamada. tülikaks läheb, 2.0 süsteem olgu ikka 2.0 süsteem.
tagasi üles
marcor1
HV veteran
marcor1

liitunud: 29.09.2003




sõnum 28.01.2012 01:21:15 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas õiget juttu - kui helikaardil 5.1 analoogväljund olemas siis pole mingit "jama ja tüli". Mingit ressi pole ka vaja.
Softis peaks kõlarite arvu saama määrata ning surround algoritmid, toimetavad ise edasi.

_________________
War. War never changes.
Malkavian: [to a stop sign] No, you stop!
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 30.01.2012 11:10:17 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
brixx, sul peab siis olema kas VÄGA-VÄGA vana rvuti või läpakas, kui sul seal tõesti ainult üks heliväljund (ehk siis ainult stereo / 2 kanalit) on. juba ma arvan, et pea 10 aastat on isegi arvutite intergreeritud helikaaritdel olnud 5.1 analoogväljund tavaliselt olemas. see tähendab, et helikaart teeb kogu vajaliku töötluse ise ning saadab tagant välja signaali 6 kanali jaoks, sealhulgas siis peakanalid L/R, tagumised surroundi L/R ning keskkanal ja SUB.
kui tõesti ka sellist helikaarti arvutis ei ole siis mingi suhteliselt asjalik kasutatud creative audigy või audigy2 maksab foorumis a'la 15-25euri. tasuks sisse panna thumbs_up.gif


Ma ei oska võibolla lihtsalt heliväljundeid vaadata, aga mul ei ole väga vana arvuti. Ostsin sülearvuti u neli aastat tagasi. Plaanis on endale osta, kas 2013.a talvel või sügisel uus äriklassi sülearvuti, ma ootan nii kaua kuna ootan, et Microsoft teeb enne kõik Windows 8 parandused ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Petz
HV Guru

liitunud: 05.11.2001




sõnum 30.01.2012 11:32:56 vasta tsitaadiga

tsitaat:
sul peab siis olema kas VÄGA-VÄGA vana rvuti või läpakas, kui sul seal tõesti ainult üks heliväljund

tsitaat:
mul ei ole väga vana arvuti. Ostsin sülearvuti u neli aastat tagasi

Püüa veidi teksti süveneda, muidu pole neist rohketest õpetussõnadest mingit tolku! icon_wink.gif Kui nüüd tähti närida, siis jah - Wiltz mõtles ilmselt ikka vana lauaarvutit või mitte-nii-vana läpakat, mis on ka iseenesest arvuti.

Ma ei saa päriselt aru, kuidas läpaka ostmine win parandustega seotud on, aga plaane oskad Sa teha! icon_smile.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 17:07:50 vasta tsitaadiga

No läpakatel on siiani enamasti ainult stereo kõrvaklapiväljund olemas, vähestel on ka lisaks eraldiseisev või siis kõrvaklapiväljundisse integreeritud optiline väljund olemas...
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 30.01.2012 22:23:36 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
No läpakatel on siiani enamasti ainult stereo kõrvaklapiväljund olemas, vähestel on ka lisaks eraldiseisev või siis kõrvaklapiväljundisse integreeritud optiline väljund olemas...


Kui ma päris ausalt ütlen, ei saa ma enam üldse aru, mis heli liides, siis sülearvutil küljes peab olema?

Ütlen ka, et CPUst ei jaga ma ka midagi, koolis sai seda õpitud, aga see oli üks väheseid asju, millest ma üldse sotti ei saanud ega osanud, võisin teha 100 korda CPU ülesannet, aga alati oli viga sees. Nii palju sain CPU kohta koolis teada, et see näitab protsesside tööd, et osad protsessid töötavad, teised ootavad oma järjekorda jne., neid oli mitu mudelit. Tarkvaaraarenduse eriala üks raskemaid teemasid oli operatsiooni süsteemid (ei olnud erinevad op. süsteemid, vaid kirjeldas op. süsteemi tööd). Või oli see õpetaja viga, kes teab kuna meile määrati uus õpetaja kuna vana õpetaja sai infardi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.01.2012 23:33:35 vasta tsitaadiga

Petzi tähenärimine minu lause kallal oli töesti ka teatud määral öigustatud, aga yhesönaga ma pidasin silmas töesti, et yks kahest, kas 1) väga vana lauaarvuti või 2) läpakas.

läpakatega on jah see häda, et neil ei ole vist siiamaani (ja kohe päris kindlast ei olnud vanematel) rohkem kui 1 või 2 helipistikut kyljes. sellisel juhul ei saa sealt analoogkujul 5.1 signaali kindlasti kätte.
sisuliselt läpakal on kyljes heliväljund, kust sa saad lihtsalt stereosignaali ehk kaks kanalit. osadel läpakatel vist saab seda softi kaudu lylitada ymber ka digiväljundiks. sellisel juhul ilmselt saab digi kujul kätte ka 5.1, kuid on töesti vaja välist seadet nagu näiteks kodukino receiver.

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 31.01.2012 11:06:09 vasta tsitaadiga

Wiltz kirjutas:
Petzi tähenärimine minu lause kallal oli töesti ka teatud määral öigustatud, aga yhesönaga ma pidasin silmas töesti, et yks kahest, kas 1) väga vana lauaarvuti või 2) läpakas.

läpakatega on jah see häda, et neil ei ole vist siiamaani (ja kohe päris kindlast ei olnud vanematel) rohkem kui 1 või 2 helipistikut kyljes. sellisel juhul ei saa sealt analoogkujul 5.1 signaali kindlasti kätte.
sisuliselt läpakal on kyljes heliväljund, kust sa saad lihtsalt stereosignaali ehk kaks kanalit. osadel läpakatel vist saab seda softi kaudu lylitada ymber ka digiväljundiks. sellisel juhul ilmselt saab digi kujul kätte ka 5.1, kuid on töesti vaja välist seadet nagu näiteks kodukino receiver.


Nüüd ma sain rohkem aru. Kas siis on ka 5.1 süsteemi puhul vaja ressiiverit kui kõlarid on aktiivkõlarid? Aga mul tekkis huvi, kas uuematel lauaarvutitel on siis rohkem heli liideseid?

Lugesin kunagi, et Microlab Solo6C pult läheb kergesti katki, kui kaua pult tavaliselt vastu peab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 31.01.2012 12:42:44 vasta tsitaadiga

Kuskilt peab see 5.1 ju välja tulema ka aktiivkõlarite jaoks. Kui läpakal analoogväljund puudub ja 5.1 digiväljund on olemas, siis päästab resiiver, mis võimaldab digi vastu võtta ja siis 5.1 heli eraldi kanalitesse edastada.
Lauaarvutitel on enamasti ikka tänapäeval nii 5.1 kui ka juba 7.1 analoogväljund olemas, seega saab kõlarid otse lauaarvuti helikaardi taha ühendada.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2012 12:43:35 vasta tsitaadiga

jah, läpaka puhul ilmselt on igal juhul receiverit vaja kui tahad 5.1 kätte saada sealt. kui sul just ei ole väga palju väljundeid seal kålje peal icon_biggrin.gif (vähemalt 3)

nii uuematel kui vanematel lauaarvutitel on tavaliselt 5.1 analoogväljundid olemas, nagu ma juba varem ka vihjasin icon_wink.gif isegi koige odavamatel integreeeritud helikaartidel.
aga läpaka puhul on sul koige mïstlikum osta väline eraldi helikaart juurde, see on ikkagi odavam kui receiver kindlasti!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 31.01.2012 13:07:22 vasta tsitaadiga

Digiväljundi puudumisel on USB helikaart täitsa mõistlik ka lauakale juurde muretseda, need integreeritud helikaardid on enamasti suhteliselt suure müraga analoogväljundis ja pole just äge kuulata kõlaritest kõvaketta pöördumistel või hiire liigutamisel tekkivaid häireid.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.01.2012 18:05:40 vasta tsitaadiga

brixxx kirjutas:
ma ootan nii kaua kuna ootan, et Microsoft teeb enne kõik Windows 8 parandused ära.
Siis võidki ootama jääda. Nad pole XP-ki jõudnud ära lappida.

Wiltz kirjutas:

sisuliselt läpakal on kyljes heliväljund, kust sa saad lihtsalt stereosignaali ehk kaks kanalit. osadel läpakatel vist saab seda softi kaudu lylitada ymber ka digiväljundiks.
osadel? Enamustel vast... Isegi mu odavklassi läpparil aastast 2006vms on selline asi olemas icon_rolleyes.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud


viimati muutis salatoimik 31.01.2012 18:08:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 31.01.2012 18:05:53 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
Digiväljundi puudumisel on USB helikaart täitsa mõistlik ka lauakale juurde muretseda, need integreeritud helikaardid on enamasti suhteliselt suure müraga analoogväljundis ja pole just äge kuulata kõlaritest kõvaketta pöördumistel või hiire liigutamisel tekkivaid häireid.

Miks lauaarvutile USB helikaart? Korralik eraldi sisemine PCI või PCI-E helikaart annab ka täiesti puhta tulemuse.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Miki-Hiir
HV veteran

liitunud: 04.03.2004




sõnum 31.01.2012 21:14:42 vasta tsitaadiga

WAV kirjutas:
Miki-Hiir kirjutas:
Digiväljundi puudumisel on USB helikaart täitsa mõistlik ka lauakale juurde muretseda, need integreeritud helikaardid on enamasti suhteliselt suure müraga analoogväljundis ja pole just äge kuulata kõlaritest kõvaketta pöördumistel või hiire liigutamisel tekkivaid häireid.

Miks lauaarvutile USB helikaart? Korralik eraldi sisemine PCI või PCI-E helikaart annab ka täiesti puhta tulemuse.
Kui mu lause üle loed, siis ma räägin integreeritud helikaardist, mitte eraldi sisemisest helikaardist. Mina pole veel kuulnud emaplaadile integreeritud helikaarti, millel analoogväljundis häireid poleks.
USB oma on pealegi universaalsem ... pista millise arvuti külge tahes. Tööle läpaka taha klappide jaoks, koju lauaka taha ... variante on mitmeid.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WAV
HV veteran

liitunud: 02.03.2010




sõnum 31.01.2012 22:13:20 vasta tsitaadiga

Miki-Hiir kirjutas:
USB oma on pealegi universaalsem

ja samas ka tagasihoidlikumate parameetritega, võrreldes sisemiste eraldi helikaartidega.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nickelby
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.10.2002




sõnum 31.01.2012 23:00:20 vasta tsitaadiga

Jäin ka arvutikeskuses müüdavaid Microlabe vaatama... Mida H-200 2.1 kõlarite kohta head või halba öelda on?
_________________
Have A nice Day!
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
brixxx
Lõuapoolik
Lõuapoolik
brixxx

liitunud: 04.01.2012




sõnum 01.02.2012 11:09:31 vasta tsitaadiga

salatoimik kirjutas:
brixxx kirjutas:
ma ootan nii kaua kuna ootan, et Microsoft teeb enne kõik Windows 8 parandused ära.
Siis võidki ootama jääda. Nad pole XP-ki jõudnud ära lappida.


Mõtlesin siin all, et tahan osta Premiumi versiooni mitte Basic ning üks IT mees ütles, et kohe kindlasti pole mõtet osta Windows 8-t.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indre
HV kasutaja

liitunud: 06.04.2005




sõnum 06.02.2012 11:06:58 vasta tsitaadiga

Solo 7C siin üksjagu juttu - kas neile mõnd sarnases hinnaklassis konkurenti ka leidub? Võib-olla oleks välimus sobivam...
Muidu võid need pista ka otse teleka kõrvaklappide väljundi taha (muud asjalikku pildikastist vist nagunii välja ei tule)?

_________________
Aerovideod
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Multimeedia- ja helifoorum »  Microlab kõlarid mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 37, 38, 39  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.