Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  3D televisioon võib olla laste nägemisele ohtlik märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
caarel123
HV veteran
caarel123

liitunud: 14.12.2006




sõnum 30.06.2010 11:34:27 vasta tsitaadiga

olge õnnelikud, ma ei näe (ei saa aru) 3D st.
pean ootam niikaua kuna tuleb ilma prillideta või siis tõesti hologramm et taolist elamust kätte saada

_________________
Mis vahe on tegelikkusel ja reaalsusel? Vahet pole!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.06.2010 12:16:03 vasta tsitaadiga

Praegune 3D üles võtmine jätab ka kõvasti soovida, ilmselt läheb veel aastaid enne kui "loomulik" 3D tuleb, ehk siis pildi servas olevaid objekte ei taheta ekraanist välja tuua ja kõik on korraga fookuses.
Praegune meenutab stereo algusaegu kus üks pill mängis ainult ühes kanalis, praegu samuti püütakse ohhoo-efekti nimel pilti liiga kaugele raamidest välja tuua ja vähemalt minu jaoks keerab see kogu pildi pekki ja siis peab vahepeal prillid ära võtma et 3D üldse tagasi tuleks.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CoiL
HV Guru
CoiL

liitunud: 07.06.2006




sõnum 30.06.2010 17:55:09 vasta tsitaadiga

Mind isiklikult ei tõmba üldse see 3D kino/telekas jne. Loodan, et see 3D kino buum kaob peagi...
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.06.2010 18:06:48 vasta tsitaadiga

elukaz, mis see ülesvõtmine siis niiväga ära ei ole? 1 kaamera, 2 läätse keskmise silmadevahega, 2 filmi ja peakski korras olema? või mõtled neid filme, millele paintis midagi juurde püütud panna? DoF puudumine mind isiklikult ei häiri, kuna nagunii on see osa udune, mida silmadega parajasti ei jälgi.

CorsairX, nagu ma ka mujal teemades öelnud olen, siis see 3Dbuum on ikkagi taasavastatud vana ja kõigest moeröögatus, mitte tõsiselt võetav trend.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 30.06.2010 18:51:47 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
siis see 3Dbuum on ikkagi taasavastatud vana ja kõigest moeröögatus, mitte tõsiselt võetav trend.


Päris põhjapanev arvamus. Eriti, kui kogu suurema eelarvega toodang on lõpuks jõudmas sinnamaale, et üles võetakse kohe 3Ds, mitte ei tehta pärast postprocessis converti.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 30.06.2010 19:09:26 vasta tsitaadiga

Scart, eks rahvas tarbib ikka seda, mida ilusa, värvilise ja revolutsioonilisena reklaamitakse, sama seis mis kummitusanduri ja moneti rahaga, muidugi mitte nii räme ripoff ei ole see, kui üldse seda nii saab nimetada 3D puhul.

aga jahm, mina sellel 3D'l tulevikku ei näe sellisel kujul. pigem juba holograafia, kus kogu möll projekteeritakse õhku. samas sellega tekib jälle see vaatamisnurga ja -koha probleem, küll mitte nii suur, kui ilma prillideta meile käega katsutav variant.

_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 30.06.2010 20:39:29 vasta tsitaadiga

Mingi aeg tagasi lugesin kusagilt Holograafilise TV fännide suurt optimismi, et 15 aasta pärast on holograafiline TV juba olemas.

Samas - kui meenutada, mida lubati 60-tel, 70-tel ja 80-tel aastatel, siis oli lubadus enam-vähem täpselt sama. icon_cool.gif
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caarel123
HV veteran
caarel123

liitunud: 14.12.2006




sõnum 30.06.2010 20:41:42 vasta tsitaadiga

tahanteada kirjutas:
Mingi aeg tagasi lugesin kusagilt Holograafilise TV fännide suurt optimismi, et 15 aasta pärast on holograafiline TV juba olemas.

Samas - kui meenutada, mida lubati 60-tel, 70-tel ja 80-tel aastatel, siis oli lubadus enam-vähem täpselt sama. icon_cool.gif


mis too aeg lubati siis
ma veel noor icon_razz.gif

_________________
Mis vahe on tegelikkusel ja reaalsusel? Vahet pole!
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.07.2010 00:01:43 vasta tsitaadiga

NATAS999 kirjutas:
elukaz, mis see ülesvõtmine siis niiväga ära ei ole? 1 kaamera, 2 läätse keskmise silmadevahega, 2 filmi ja peakski korras olema? või mõtled neid filme, millele paintis midagi juurde püütud panna? DoF puudumine mind isiklikult ei häiri, kuna nagunii on see osa udune, mida silmadega parajasti ei jälgi.
Oleks nagu lihtne jah. Ma pean silmas kogu protsessi sinnamaani kui see jõuab vaatajani. Kaugustes asuvad objektid peaks olema samas nihkes nagu on silmade vahe ja ekraani kauguses asjad täpselt kohakuti. Vaadates sama pilti telekast või projektorist ei saa samast signaalist seda lihtlabaselt, peab olema võimalus käsitsi ette anda ekraani suurus ja vaatamiskaugus ja pildinäitaja peab siis pilti ümber muundama et need tingimused täidetud oleks. Samuti peaks pildi servad jooksma sakilises ülekattes sõltuvalt sellest mis kauguses objektid sinna parasjagu trehvavad. Minu teada kumbagi tehnikat hetkel ei rakendata.
DOF on väga mõjuv 2D võte, aga 3D-sse see hästi ei sobi.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 04.07.2010 13:01:26 vasta tsitaadiga

3d rokib, ainukene viis kõhtu õõnsaks saada kinos, kui kusagil kõrgel ollakse või lennatakse näiteks. Ja eks see 3d on nagu mängudegagi, kelle meeldib, keda jätab külmaks, kes saab naudingu ja oskab sisse elada, kes on jalgadega nii maa küljes kinni, et ei suuda käegakatsutavast kaugemale mõelda... inimesi on erinevaid.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 06.07.2010 16:21:03 vasta tsitaadiga

Sai käidud lõunaka 4D kinos. Ma ei teak, kas see on kino viga või on viga minus, kuid ma ei saanud seda 3D pilti enda jaoks kuidagi selgeks. Eespool olevad objektid ei tahtnud kuidagi fookusesse minna. Sama probleem oli ka elukaaslasel. Ei tea, kas viga meis, kinos, harjumises vms.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 06.07.2010 16:24:36 vasta tsitaadiga

okpoiss, võimalik, et need eespool olevad objektid ei olegi kunagi fookuses olnd.
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
okpoiss
HV kasutaja
okpoiss

liitunud: 07.11.2001




sõnum 07.07.2010 00:31:23 vasta tsitaadiga

No minu jaoks oli kogu film paras udukogu. Halb oli vaadata. Ei kujutaks ette, et peaks täispika filmi nii ära vaatama.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  3D televisioon võib olla laste nägemisele ohtlik mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.