Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xigmatek Gaia SD1283 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 18:49:53 Ülevaade: Xigmatek Gaia SD1283 vasta tsitaadiga


Xigmatek Gaia on siis protsessori jahuti Xigmatekilt, mida tutvustati 2010 aasta septembri kuu lõpus millel on 3 kuumatoru ja mille hind jääb keskklassi või isegi võiks öelda, et odavate hulka.



Esmalt ma tänan ma Caseking'i ja Xigmatek'i kes varustasid mind selle ülevaate eksemplariga.




Xigmatek Gaia SD1283
Koduleht

Spetsifikatsioonid:



Veel andmeid:

  • H.D.T. (Heat-pipe direct touch) technology.
  • Anti-vibration rubber design.
  • 3pcs Φ8mm high performance U type heat-pipes.
  • 120mm highly efficient PWM fan.
  • High performance & easy installation
  • 5 in 1 application: LGA775 /1156 / 1366 ; Socket K8 / AM2 / AM3


Pakendi sisu:

  • Xigmatek Gaia
  • Xigmatek Brushless DC ventilaator
  • Kasutusjuhend
  • Tagaplaat
  • Erinevad kinnitused
  • 8 kummist ventilaatori kinnitit
  • Garantii leht
  • Termopasta


Pakend:

Spoiler Spoiler Spoiler

Pakend on tehtud kenaks ja samuti lihtsasti avatavaks. Pakendil on samuti kenasti ära toodud ja kõik vajalik informatsioon peal olemas mis ostjal vaja teada on. Pakendil eriti disainile pole rõhku pandud kuigi midagi on ikkagi tehtud, et on selline abstraktne kujundus. Pakendi eestpoolt leiame, et toetab AMD uue generatsiooni Phenomeid ja samuti, et toetab ka I3/I5/I7 protsessoreid mis on vastavalt socketil 1156 või 1366. Veel on pakendi eespool ära toodud missugune jahuti välja näeb ja paar rida sõnu ka mis head kõike see jahutus on.
Spoiler Spoiler Spoiler

Minnes parema külje peale leiame me sealt kolm pilti kus promotakse, et on anti vibratsiooni kummi kinnitid millega ei tohiks ventilaator värisema hakata ja sellega vastikut vibratsiooni tegema hakata. Teisel pildil on ära toodud kuumatorude tehnoloogia, et kuumatorud puutuvad otseselt protsessoriga kokku mis aitab kaasa kuuma transportimisele kaasa protsessorist eemale. Ja kolmandal pildil promotakse, et saab kaks ventilaatorit paigaldada jahutuse külge, kaasas on üks ventilaator, aga samas on kaasas 8 kummi kinnitit , nii, et kui ostad ühe ventilaatori sinna külge veel siis on kohe kummi kinnitid olemas millega ventilaator külge paigaldada.
Spoiler Spoiler Spoiler

Ja nüüd taga küljelt, taga küljel nagu midagi erku ei olegi eriti, kirjas on spetsifikatsioonid mis ma juba varasemalt ka postitasin siia. Lisaks on veel kirjas Xigmateki koduleht ja e-mail ja veel paar standarditele vastavat märki.
Spoiler Spoiler Spoiler

Neljanda külje peal on vajalik info mis iga ostja tahab teada, ehk mis socketeid või protsessoreid see jahutus toetab ja samuti veelkord jahutuse enda pilt.

Xigmatek Gaia SD1283:

Spoiler Spoiler Spoiler

Pakendi seest leiame me asjad kenasti ära pakendatult, et asjad vigastada ei saaks transportimisel. Pakendis on siis jahutus, ventilaator, kasutusjuhend, garantiileht, tagaplaat, 8 kummi kinnitit, termopasta ja erinevate socketite kinnitused.
Spoiler Spoiler Spoiler

Selle pildi pealt on meil näha kui paks on jahutuse tald ja samas kui tihedalt jahutuse alumiinium ribid paigutatud. Tald on iseenesest päris paks ja ei tohiks tulle probleeme jahutamisega kuid seda näeme hiljemalt kus on võrdlus erinevate jahutustega.
Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu pildilt näha on sellel jahutusel kolm kuumatoru, mis jooksevad alumiiniumi vahelt läbi. Samuti on tehase poolt kohe kile põhjale peale pandud, et transportimise käigus ei saaks jahutuse tald kahjustada. Jahutuse talla soojustakistuseks on 0.14 °C/W kohta ja kaaluks on tal 460g ilma ventilaatorita mis on suhteliselt keskmine kaal võrreldes teiste jahutitega.
Spoiler Spoiler Spoiler

Nagu nendelt kahelt pildilt veel kord näha on, et on 3 kuumustoru, aga mis selle jahutuse natuke erilisemaks teeb on tema välimus. Jahutuse äärepooled on tehtud lainetavaks või selliseks, et oleks arvatavasti parem jahutada protsessorit ja, et õhk paremini radiaatorite vahelt läbi läheks. Samuti on jahutuse peale veel omakorda Xigmateki logo peale tehtud mis on iseenesest päris lahe.
Spoiler Spoiler Spoiler

Ventilaatoriks on siis Xigmateki 4 pin'ine PWM ventilaator. Mis töötab siis 12V peal ja võimuseks on tal 0.13A. Täiesti musta värvi ventilaator on ja ühtegi LED-i pole tal ka küljes kui just kellelegi ei meeldi LED ventilaatorid, siis peaks see talle sobima. Ventilaator ise töötab vahemikus 800-1500 pööret minutis. Ja laagriteks on tal Hypro laagrid millest ma pole varem kuulnudki. Õhku liigutab ta 56.3 CFM mis on siis täispööretel, kui palju ta madalamatel pööretel õhku liigutab ei ole mainitud. Ja elueaks on tal kirjutatud 40000 tuhat tundi. Vaikuse poolest peaks ta müra tegema vahemikus 16-24 dbA ja seda olenevalt sellest kui kiiresti ventilaator ringi käib, kuid kui ise kõrvaga kuulata siis tõesti ei ole seda ventilaatorit väga kuulda kuid väikest müra ikka teeb. Kui töötab madalatel pööretel on täitsa vaikne.


Paigaldus:
Spoiler Spoiler Spoiler

Pildilt võib näha, et tagaplaat korjab suhteliselt kenasti näpu jälgi, aga niiguinii on see tagaplaat koguaeg peidus nii, et ei paista see kellelegi silma. Paigaldus läks suhteliselt kiirelt ja lihtsalt. Esmalt eemaldasin vana tagaplaadi mis oli küljes ja kruvisin uue külge. Peale seda sai jahutusele külge pandud kinnitus mis kinnitus omakorda tagaplaadi külge. Kaasas oli ka termopasta mille ma panin protsessori peale ja peale seda sai väga lihtsalt jahutus peale pandud, kuna jahutuse sa põhimõtteliselt tõstad peale mitte nagu stock jahutus mille sa tõstad peale ja siis hakkad klambrit peale sättima mis samal ajal liigutab jahutust protsessori peal. Mis paigaldamise juures ainukesed rasked või natuke ebameeldivad kohad olid ventilaatori paigaldamine ja viimaste kruvide paigaldamine mis pani jahutuse korralikult kinni protsessori ja tagaplaadi külge. Ventilaatori paigaldamine oli sellepärast natukene raske, et need kummi kinnitid ei taha eriti hästi sealt ventilaatori august läbi minna ja siis tuleb jõudu kasutada ja samas natuke vaja ka väikseid näppe. Kuid samas kui ma paigaldasin teisele jahutusele neid kummi kinniteid läksid need kenasti aukudest läbi, nii, et ei oskagi öelda kas lihtsalt oli väikeste avadega ventilaatoril augud. Üldiselt ütleks, et paigaldamine ei ole raske ja peaks igaüks vähegi arvutitest tundev inimene hakkama saama, kaasas on ka juhend nõnda, et ega eriti midagi valesti ei saa teha. Veel peab ära mainima, et jahutus on piisavalt väike, et minul mälud ette ei jäänud ja mahtusid kenasti ära.

Kuumustest:

Jahuteid testiti sellises arvutis:
Emaplaat: Asus M4A89GTD PRO
Protsessor: AMD Athlon X3 435 2.9 GHz @1.5V
Jahutus: Xigmatek Gaia SD1283
RAM: Kingston DDR3 HyperX PC-12800 1600MHz 4GB
Videokaart: Gigabyte ATI Radeon HD 4870 512MB
Toiteplokk: Corsair HX520
Windows: Windows 7 Ultimate 32-bit
Kast: Cooler Master Gladiator 600


  • Ventilaatori pöörded on BIOS-es põhjas
  • Volt on pandud 1.5V peale, et eraldaks eriti palju sooja
  • Kast on hästi ventileeritud, ees 120mm, taga 120mm ja laes 140mm ja kasti küljepeal on kaks 120mm võre kust tuleb õhku
  • Temperatuure mõõdan HWmonitoriga
  • LOAD test tehakse Prime 95'ga
  • IDLE temperatuur saavutatakse sellega, et arvuti seisab umbes tund aega puutumata töölaual
  • Toatemperatuur on 20 kraadi juures
  • Kasutan kaasas olevat termopastat




Nagu näha jääb Gaia sinna vahepeale kuigi astub kandadele Xigmatek Aegirile. Kuid stock jahutist ei tasu üldse rääkida, võrreldes teiste jahutustega on ta pea 20 kraadi kuumem.


Lõppsõna:


thumbs_up.gif Vaikne jahutus
thumbs_up.gif Hind
thumbs_up.gif Termopasta kaasas
thumbs_up.gif 2 ventilaatori võimalus
thumbs_up.gif Lai valik erinevate socketite kinniteid



thumbs_down.gif Ventilaatori kummi kinniteid raske külge panna
thumbs_down.gif Kõrge jahuti, mis võib tulla osadele probleemiks
thumbs_down.gif Kaasas olev termopasta on kilekotis





Hinnaks on 27.80 € Arvutikeskuse lehel


viimati muutis K3ndu 28.01.2011 12:14:30, muudetud 7 korda
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
vahelduvool
HV kasutaja
vahelduvool

liitunud: 26.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 18:50:51 vasta tsitaadiga

ot:
Võiksid kaks esimest pilti ära parandada.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 18:56:07 vasta tsitaadiga

Xigmateki leht jamab panen pildid Photobucketisse.

Homme tuleb võibolla Xigmatek Aegiri ülevaade ka.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 19:36:59 vasta tsitaadiga

Mis erinevus nendel SD1283 derivaatidel üldse on? icon_rolleyes.gif
_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 19:43:34 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
Mis erinevus nendel SD1283 derivaatidel üldse on? icon_rolleyes.gif


Ma ei ole kindel, aga pakun, et Balderil on LED fan ja sellel mitte
Balderil kuumatorusi ka rohkem ja niklist vist, aint radika disain sama vist.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 20:32:42 vasta tsitaadiga

Antud jahuti sai siis püstitatud AMD Athlon II X4 640 peale ning külge sai kruvitud veel Akasa Smokey Black 120mm vent, pastaks AC mx-2.Akasa venti juhib väline sensoriga süsteem automaatselt, kastis küllaltki hea setup:120mm eest sisse, 120mm tagant välja, 400mm külje pealt sisse.

Emaplaat juhib Gaia enda venti, mis ei käi ringi, sest kastis on jäine õhk.Sai üle kontrollitud, et mobo annab voolu, vent töötab, pasta kannab voolu üle ning heatpipe'id on jahedad..Akasa vent saab üksi hakkama.Ehk setup on ise over-kill sellise raua jaoks. thumbs_up.gif
OC'd pole veel proovinud.
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 168
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.01.2011 23:02:25 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:
Etz kirjutas:
Mis erinevus nendel SD1283 derivaatidel üldse on? icon_rolleyes.gif


Ma ei ole kindel, aga pakun, et Balderil on LED fan ja sellel mitte
Balderil kuumatorusi ka rohkem ja niklist vist, aint radika disain sama vist.


Nu m ul endal analoogne ammu peal... mille poolest see "Gaia" siis parem oleks?
Vent sama, ribide arv sama, heatpipede arv, sama... icon_rolleyes.gif

Ehk siis re-releasetakse "uue nime" all pidevalt pmst. sama asja?
Ma sugavalt kahtlen, kas minu isendi/Scorpioni/Gaia vahel suuri temperatuuri erinevusi oleks... icon_lol.gif
(nu ok, mina ei kasutanud seda kilekotis olevat materjali...)
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 07:11:46 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
K3ndu kirjutas:
Etz kirjutas:
Mis erinevus nendel SD1283 derivaatidel üldse on? icon_rolleyes.gif


Ma ei ole kindel, aga pakun, et Balderil on LED fan ja sellel mitte
Balderil kuumatorusi ka rohkem ja niklist vist, aint radika disain sama vist.


Nu m ul endal analoogne ammu peal... mille poolest see "Gaia" siis parem oleks?
Vent sama, ribide arv sama, heatpipede arv, sama... icon_rolleyes.gif

Ehk siis re-releasetakse "uue nime" all pidevalt pmst. sama asja?
Ma sugavalt kahtlen, kas minu isendi/Scorpioni/Gaia vahel suuri temperatuuri erinevusi oleks... icon_lol.gif
(nu ok, mina ei kasutanud seda kilekotis olevat materjali...)


Kuumatorud paistavad sul teisest materjalist olema ja LED vent, sellepräast 10 euri kallim ka kohe. Arvatavasti, et Gaia on nagu odavam versioon mis välja lasti kuna hinnavahe 10 euri.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 11:35:58 vasta tsitaadiga

K3ndu kirjutas:

Kuumatorud paistavad sul teisest materjalist olema ja LED vent, sellepräast 10 euri kallim ka kohe. Arvatavasti, et Gaia on nagu odavam versioon mis välja lasti kuna hinnavahe 10 euri.


Vasest on ja samamoodi direct touch, mingit LED propellerit samuti polnud, tavaline must 1400RPM Max ventilaator...
Sellepärast ma ei saagi enam nendest erinevustest aru... icon_lol.gif
Kommentaarid: 223 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 11:50:57 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
K3ndu kirjutas:

Kuumatorud paistavad sul teisest materjalist olema ja LED vent, sellepräast 10 euri kallim ka kohe. Arvatavasti, et Gaia on nagu odavam versioon mis välja lasti kuna hinnavahe 10 euri.


Vasest on ja samamoodi direct touch, mingit LED propellerit samuti polnud, tavaline must 1400RPM Max ventilaator...
Sellepärast ma ei saagi enam nendest erinevustest aru... icon_lol.gif


See on ikka tõsiselt imelik, max peaks olema ju 2200RPM ja sinise LED-iga. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sosssepp
HV veteran
sosssepp

liitunud: 12.05.2003




sõnum 28.01.2011 12:49:03 vasta tsitaadiga

Sai kodusel ka sarnase nimetusega (...1283) jahutus miski Phenom-ile (550BE oli vist) juba üksjagu aega tagasi pandud. Mina otsisin just vaikset asja ja seda ta on. Meelde jäi see, et heatpipe otsad tulid suht vastu korpuse seina, ca pool millimeetrit jäi puudu. Nüüd paistab, et kõvakal on miski vibra sees, mis häirivat heli tekitab. Taotlen just vaikset masinat, aga pole jõudnud seda kettateemat veel lahendada.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 12:58:09 vasta tsitaadiga

sosssepp kirjutas:
Sai kodusel ka sarnase nimetusega (...1283) jahutus miski Phenom-ile (550BE oli vist) juba üksjagu aega tagasi pandud. Mina otsisin just vaikset asja ja seda ta on. Meelde jäi see, et heatpipe otsad tulid suht vastu korpuse seina, ca pool millimeetrit jäi puudu. Nüüd paistab, et kõvakal on miski vibra sees, mis häirivat heli tekitab. Taotlen just vaikset masinat, aga pole jõudnud seda kettateemat veel lahendada.


Ketastel ka anti-vibratsiooni kinnitid ju. Mul mahtus ka suht napilt ära, mingi 1-3 cm on korpuse kaanega aint vahet.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.01.2011 13:09:30 vasta tsitaadiga

Paistab, et ainuke erinevus selle ja mu HDT-1283 vahel on see, et sellele saab teise ventika lisaks panna bounce.gif
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2011 10:08:26 vasta tsitaadiga

Endale nabitud HDT-S1283 tavaline Scorpion (mitte Red vms), maksis üleeile AK's 30€. Vahed mis ma näen on, et kahe vendi kinnitamise võimalus + ventika mootori laagrid teised. Pole ka kaasas difuusorit, mis osa õhku emaplaadile suunab. Kõik muu tundub sama olevat. Suht popp jahutus siin foorumis ja mitte ilma asjata.

Kaks asja mis mulle positiivselt silma hakkasid selle jahutuse juures. Kuna radikalabade vahed on suured toimib jahutus väga hästi ka väikese õhuvoolu korral, ehk ventika madalate pöörete juures. Stock ja paljud aftermarket jahutid kasutavad palju kitsamaid vahesi, mis annab hea tulemuse aga seda suurema müra hinnaga.
Jahutamise kohta lugesin ka hiljuti SuperCharged! raamatust (tõsi bensiinimootorite ülelaadimise teemadel), kus toodi ära selline tähtis mõiste nagu frontal area. Ehk heal jahutusel on suur külmaga kokkupuute pind. See on oluline selle pärast, et külm õhk surutakse vastu radika ribisid, õhk soojeneb ja järgmine osa radikast saab juba kuumemat õhku, mis jahutab palju vähem. Lõpuks kui on väga paks radikas, siis selle tagumise paksema osa kasutegur on kordades väiksem. Kas vist oli valemis, et paksuse suurendamine 2x andis jahutusvõimsust juurde ainult 15%. HDT-S1283 õhuke aga suure ventilatoriga disain võimaldabki seega ära teha palju raskematele jahutustele, eriti madalatel pööretel. Kui midagi ette heita, siis seda, et kuumatorud võiks üksteisest kaugemal olla.

Endal sai pandud 5cm kaugusele 140mm korpuse vendist:

See tekitab piisava õhuvoo, et kui X6 1055T idleb jääb HDT-1283 vent üldse seisma ning CPU temp +37 juures. wPrimega kõiki tuumasi kuurmates on temp +43 ja vent 800rpm. Testi mõttes sai jahutuse vent põhja keeratud@1450rpm ja siis oli seda natuke isegi kuulda ning aga temp +37 ajas korraks silmad punni küll icon_eek.gif Stock 70mm vendiga oli lärm meeletu ja alla 50C kuidagi asi ei püsinud. Ainuke negatiivne asi on nüüd see, et kui HD6870 video ennast kuumaks kütab, tõuseb emaplaadi temperatuur kõrgemaks kui varem. Stock jahutus suunas rohkem õhku emaplaadi komponentide peale. Seda diffusoriga ei saa ka sobivas suunas õhku puhuma suunata. Samas selle +3 kraadi elab emaplaat kenasti üle icon_smile.gif Ise olen igatahes selle jahutusega väga rahul.
Edit: tavaline ATX korpus võiks miski 20cm lai olla, seega 16cm jahutus võiks tavalisse korpusesse kenasti ära mahtuda.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwnage
HV kasutaja
pwnage

liitunud: 20.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2011 10:48:01 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Ise olen igatahes selle jahutusega väga rahul.


Ma olen ka selle jahutiga väga rahul, isegi 140W X4 965 1,55V marki lastes jäi temp 60 kraadi piiresse thumbs_up.gif
Küljekaas oli kastil peal ja lisaks sellele veel kast asub lauasahtlis ka icon_lol.gif
Pasta pole mul enam originaal, vaid sai miski AS pandud, sellega langesid tempid veelgi.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.03.2011 14:44:31 vasta tsitaadiga

Optimist, Kui tohib küsida mismoodi sa selle vendi välja lülitad kui IDLE's kas mingi programmiga või mingi BIOS'e teema?
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2011 11:53:13 vasta tsitaadiga

Mõlemad. Gigabyte GA-870A-UD3 BIOSis on CPU Smart profiilid (optimal, performance, quiet). Isegi korpuse ventidel on smart fan on/off võimalus. BIOSis hakkas vent laisalt toimetama kui CPU jõudis sinna +36 kanti. Vist oli performance profiil peal, sekin hiljem järgi. Btw Asus M3A78-T on ka Qfani võimalus BIOSis mis teeb pmst sama asja. Eks kindlasti ka muudel tootjatel analoogseid võimalusi.
OSis on olemas Gigabyte utiliit kus saab kordajaid/ "FSB"'d jm laivis muuta. Seal annab ka panna CPU Fan adjust: off/auto/advanced. Viimane võimaldab märkida, mis temperatuuril saab vent 10% powerit ja mis temperatuuril jõuab see sujuvalt 100%ni. Nendest kahest väärtusest tulenevalt ise vaatab tempi ja annab siis mingi X % powerit 10 ja 100% vahel jahuti mootorile. Mul hetkel nii seatud et 43C full loadis annab hääletud 800 rpm. Stock 70mm vent oli 10% juures miski 1200 rpm, Xigmateci 120mm vent aga nii väikse matsu juures üldse liikuma ei hakka aga kui temp kiiresti tõuseb reageerib rpm numbrite järgi kiiresti. Kõrvaga mu kastil vahet ei tee kas CPU fan jookseb 0 või 600/800 rpm.
Edit: utiliidi nimi Gigabyte Easytune6 ja antud seades 26C=10% 60C=100% seisab CPU vent hetkel 0 rpm @ 36C Btw alla 10% alumist piiri liigutada ei saa, ülespoole aga küll.

Edit2: uuem versioon näeb nii välja
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Xigmatek Gaia SD1283
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.