Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Lenovo ThinkPad x100e märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 22.03.2010 01:01:24 Ülevaade: Lenovo ThinkPad x100e vasta tsitaadiga


Et eelmine arvuti (iBook G4), mis sai soetatud aastal 2005, ootamatult töölepingu üles ütles, olin sunnitud soetama uue töövahendi. Hing oleks ihanud midagi uuesti Apple tootevalikust, ent rahakott hakkas sellele saba ja sarvedega vastu...samuti ei oleks leppinud sellise olukorraga minu kõht, mis oleks pikka aega pidanud õhust ja armastusest elama. See ei läinud mitte. Kindlasti esitate küsimuse, et miks nii pisike sülearvuti nii suure raha eest! Tegelikult on vastus lihtne.

Olles lugenud erinevaid revüüsid netbookide kohta, sai suht kiirelt selgeks, et nende masinate jõudlusest minu jaoks ei piisa. 4000-5000 krooni on küll ahvatlev, ent milleks see raha tunnistada mõne aja pärast korstnasse kirjutatuks? Minu valitud masin on küll uus ja senimaani kirjutatud arvustused pigem kiitvad kui mahategevad. Kaalusin enne pikalt, mida vaadata ja mida üldse kaaluda ostmiseks. Kuna hetkeolukord eeldab väikest ja kerget ja hea jõudlusega arvutit siis läksin poodi, tõmbasin kaardi läbi ja rabasin antud isendi, oskamata sel hetkel midagi sellest arvata. Tegelikult piiras valikut ka see, et välistasin enda jaoks igasugused Acer-id, HP-d, MSI-d jne jne. Ei leidnud mina endale nende valikust sobivat töövahendit, mis oleks minu rahakoti sisuga nõus olnud.
Allpool siis minu mõtted ja arvamised antud isendist.

Üldine väljanägemine

Et olen oma olemuselt ekstreemne, siis ei meeldi mulle need kumerad ja ümarad mustad koletised. Ainuke tootja, kelle ümaraid "junne" ma pooldan, on Apple omad, kellel on väljanägemine tõesti läbimõeldult viimistletud. Minu masina kandiline ja "nõukaaegne" välisilme sobis mulle valikust kõige rohkem. Kandiline, nagu iga teine Lenovo/IBM ThinkPad seeria arvuti. thumbs_up.gif Hea on ta juba sellepärast, et alati on kindel, millest kinni haarad ja haare on kindel. Kaan lahti: ei midagi silmatorkavat, ei heas ega halvas mõttes. Emotsioonid puuduvad. Kui üldse midagi, siis kerge muige võtab suule, et keegi julgeb tänapäeval veel nii konservatiivselt arvutile läheneda. Ebaharilik oli näha klahvide eraldatust. Kes ei tea, mis see on siis abiks www.google.ee või siis: iga klahv on oma eraldi pesa sees, mitte külg külje kõrval asetsemas. Pärast mõningast kasutamist, on see päris mugavaks osutunud, sest klaveril eksimisevõimalus on oluliselt väiksem. Sama lahendust kasutab Apple oma toodetel juba mõnda aega. Muud väga nagu välimuse kohta öelda olegi, pigem meeldiv kui eemaletõukav, ei midagi edevat.

Klaviatuur, puuteplaat ja "kliitor"

Klaverist sai eelmises punktis põgusalt räägitud. Lisaks veel nii palju, et klahvid on mugavad, trükkimiseks igati asjalik riistapuu. Minule kõik vajalikud nupud on olemas ja puudu ei kah midagi. Klaver on ka mingi spill resistant, mis minu jaok väga suurt tähtsust ei oma. Ehk nii palju, et nüüd ei pea pisikese tibutamise pärast kaant kohe paanikahoos kinni lükkama, vaid saan töö eelnevalt ära salvestada.
Kliitor: ausalt, ma aegajalt seda püüan kasutada, eneseharimise eesmärgil, aga siiamaani sellest vaimustuses ei ole. Minu puue. Ei saa ma seda tunnetust kätte. Võibolla pean rohkem harjutama.
Puuteplaat: plaat nagu plaat ikka. Kuna eelmisel arvutil olin harjunud multipuuteplaadiga, siis õnneks uus masin pakub sama. Paraku odava otsa läpakatel sellist featuuri naljalt ei ole, või ei oska mina seda välja lugeda. Mugav on kerida, pilti/teksti suurendada ja vähendada - just see, mida ma ühelt multipuuteplaadilt ootan thumbs_up.gif.

Kõlarid

Ausalt, kui ma muusikat tahan kuulata, siis teen seda vastavate vahendite abil. Ja oleks ka naiivne arvata, et pisirüperaalil mingid asjalikud junnid küljes on. Niipalju kui skaippimiseks ja vaest juutuubist videote vaatamiseks/kuulamiseks vaja on saavad need plönnid hakkama. Tümakat pole mõtet oodata.

Ekraan

Njaa, vahepeal on LCD tehnika edasi arenenud...ja mitte vähe. Vana masina pildiga ei ole midagi võrrelda. Külge on talle poogitud matt pinnaga ekraan, jällegi olin harjunud sellega vanalt masinalt. Selge ja terav pilt pigem rõõmustab silma kui väsitab. LED taustavalgustus tundub saama juba standardiks? Väga meeldivalt üllatab ka ekraani heledus. Samuti on hea featuur, et ekraani saab peaaegu tumedaks kruttida, aga niipalju ta mahakeeramist ei võimalda, kui iBook, mille sai pilti täisti tummaks. Veel üks minu jaoks väheoluline võimalus, et ekraani saab peaaegu 180 kraadi ulatuses avada! Aga muidu punkte 10/9,5.

Väljundpesad

Lihtne: 3xUSB (1 neist toitega), LAN, Mikrofoni ja heli kombo, VGA ja siis miskine kaardilugeja, mis mini jaoks võiks täiesti olemata olla. Midagi puudu ei ole. Kolmest usbist piisab, väline klaver ja hiir jooksevad üle sinihamba, ühte usbi läheb aegajalt väline ketas või kaamera. Telefon jällegi BT vahendusel kasutuses. Millest peaksin puudust tundma? HDMI väljundist? Mille jaoks see hea on, kui mul on arvuti töö tegemiseks? VGA pesa teeb kõik ära, kui mul masin lauapeal välise molu taga. Ei tea, ei tunne puudust.

Arvuti sees

Tegemist sis väidetavalt esimese IBM arvutiga, millel sees AMD (Neo MV-40) protsessor. Jällegi, minu jaoks vaid tühine fakt, millega ma midagi peale ei oska hakata icon_biggrin.gif. Tehas annab taktsageduseks 1,6 GHz.
Mälu on asjale sisseistutatud soliidsed 2 GB, mille lähiajal kavatsen laiendada 3GB peale. Kuulduste kohaselt 32-bitised vindoosad üle 3GB mälu ei söö? Miks nii, ei tea, kahju, ideaalis laksaks odava hinna kiuste juba 2 juurde. Kõvaketast 250Gb. Brrr, miks nii palju? Mida ma nii suure kettamahuga peale hakkan? 100-st oleks täiesti piisanud, et paar OP sysi peale visata ja natukene ka muidu läbu jaoks. Poleks SSD kettad na kallid, paneks kohe ühe 32-se sinna ilutsema, saaks kaaluvõitu ja püksi kah 2cm juurde.
Videomälu on põhimäluga jagatud, ja ausalt öeldes, on mul ka sellst suhteliselt savi.
Meeldivaks üllatuseks osutus selline riistapuu nagu Qualcomm Gobi 2000 kaart, mis võimaldab erinevaid juhtmeta andmesideteenuseid: GPRS, EDGE, HSDPA/HSUPA, GPS jne jne jne. Veel tuhat vidinat, millest ise hakkan kasutama vaid EDGE ja HSxxA-d. Kiiduväärt asi sisse istutatud thumbs_up.gif. Ausalt öeldes, ei osanud ma algul sellest midagi arvata, aga hiljem aruvti sisemust uurides tekkis huvi, et mis plönn seal siiski sees on, ja milleks ta võimeline on. Vähemalt ei pea ma enam never muret tundam selle pärast, et vajaduse korral nett puudu oleks.

Jõudlus

Office - töötab
MSN - töötab
Skype - töötab
Mail - töötab
Chrome - töötab
Photoshop - töötab
Premiere - töötab
Veel 100 muud asja mida ma kasutan - töötab thumbs_up.gif.

Ei ole ta jõudluses mulle veel tala pannud. Üle minu jaoks normaalse ooteaja ükski programm ei avane.

Aku

Ei, see on suht ebaõnnestunud isend. 6 elemendiga isend peab tavaseadetes vastu kuskil 2h. Kõik üleliigne maha keerata, ja ainult trükkimiseks vajalik alles jätta, siis kuskil 4,5h. Ei ole pidanud vajalikuks täit tööaega mõõta. Eelnevad numbrid pandud mälu järgi. Aga jah, minu eelmine masin pidas ka pärast kolme aastat kauem vastu, uue vastupidavusest rääkimata. Pole hullu, elan üle, kõik muu kaalub selle puuduse üle

Müra

Puudub! Vaiksem kui minu eelmine niigi äärmiselt vaikne iBook

Kuumus

Ehk kuumeneb natuke rohkem kui võiks. Seda siis täisvõimsusel töötades. Vana masin oli "coolim". Laua peal töödades on olukord hea aga süles või voodis olles...natsa peaks võibolla muretsema?

Millest veel kirjutada?

Windows 7. Vöäk. Mitte, et asi on minu kauaaegses OS X-i kasutamises. Viimasega paralleelselt tarbisin ka XP-d. No see 7 on ikka üle mõistuse keeruline. Ainuke edev asi on see aero funktsioon, millest kasutan kah ainult eelvaadet. Paraku olid mugavamad vidinad OS X-il olemas juba enne, kui aknad omale kaasaegsema välimuse said. Seega operatsioonisüsteemist ma vaimustuses ei ole.

Aga mis mulle meeldib. Lenovo enda ThinkVantage Tools - saan sellega hallata kõike oma arvutis - ekraan, mobiilsed ühendused, ketas, aku jne jne jne. Igati abiks tööriist. Lonks beer_yum.gif-t selle peale!

Kindlasti osad tundsid muret optilise seadme puudumise üle. Oleks see minu jaoks hädavajalik, ostnuks aparaadi, millel too küljes on. Väline seade teeb oma töö minu jaoks piisavalt.

Kokkuvõte

Pigem icon_smile.gif kui icon_cry.gif . Oma kerge kaalu tõttu pakub mobiilsust rohkem kui eelmine. Samuti rahuldab kõik minu hetkevajadused jõudluse poole pealt. Välimus sobib just minu maitsega - rõvedalt kandiline, samas soliidne. Ekraan - thumbs_up.gif. Kliitor võiks olemata olla, jääks rohkem ruumi puuteplaadi jaoks. Väga häirib Windows 7 ja armsaks on saanud Lenovo enda tarkvara. Ootan päeva, mil Apple laseb oma os-i vabaks kõikkidel masinatel kasutada.

Plussid und miinused (ei ole tähtsuse järjekorras)

+ Kaal
+ Välimus
+ Ekraan
+ Multipuuteplaat
+ Jõudlus
+ Qualcomm Gobi 2000 kaart - enam ei pea netiühenduse puudumise pärast põdema!

- Aku
- Aku
- Üüratult suure mahtuvusega ketas (selle asmel oleks olnud nõus maksma SSD ketta eest rohkem)
- Win 7


Tehaseandmed:

PROTSESSOR: Athlon Neo MV-40 1.6 GHz
MÄLU: 2048MB DDR2
KÕVAKETAS: 250GB 5400RPM
CD/DVD SEADE: Puudub (Dual Layer)
EKRAAN: LED 11.6'' WXGA 1366 x 768 (matt)
GRAAFIKAKAART: ATI Radeon 3200 (AMD RS780MN) 128MB
AKU: kasutusaeg kuni 5.1 tundi 6-elemendiga
KAAL: 1.5kg
KLAVIATUURI PAIGUTUS: MS
OP. SÜSTEEM: Windows 7 Professional 32
LISAANDMED: 3G modem, veebikaamera, Conexant CX20582 helikaart


Nonii, loodame, et sai piisavalt ülevaatlik. Vabandage väga, et ma mänge selle peal ei mängi, aga ei salli arvutimänge silma otsa kah mitte. Samuti vabandused, et lähtusin ülevaate tegemisel pigem enda vajadustest lähtuvalt, kui objektiivset hinnangut andes. Mis pakendi siusse puutub, siis see oli üllatavalt olematu. Arvuti, toitejuhe, paar üksikut manuali, natuke polstrit ja karp, ei midagi priiskavat thumbs_up.gif.


viimati muutis maamees 22.03.2010 01:53:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 22.03.2010 01:23:05 vasta tsitaadiga

paar pilti isendist oleks selle ülevaate "magusamaks" teinud
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 22.03.2010 01:34:35 vasta tsitaadiga

Mida väljamaalased arvavad + hulganisti pilte iga külje pealt...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 22.03.2010 11:11:42 vasta tsitaadiga

keegi jõudlus (temp., voolusäästlikus) võrdlusteste viitsib otsida-linkida Athlon Neo vs. Intel Atom & AMD RS780MN vs. Intel 4500MH ...
või mingi kokkuvõtte kribada

kas omab korpust jäigastavat aluraami?
kas selles hinnaklassis läpakalt ei peaks juba HDMI pesa lootma?

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2010 16:32:00 vasta tsitaadiga

Aku 2h? Kas te teete paha nalja?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 22.03.2010 23:29:16 vasta tsitaadiga

Aku koha pealt nalja ei teee. Täisvõimsusel kõik asjad töös- vihvi, offisid, erinevad netikleindid jne jne - 2h. Selle alu raami kohta ei oska öelda, ei ole ka muret tundnud. Kndlasti sai ostmisel määravaks ka see, et Thinkpadide vastupidavus pidavat olema eeskujulik. HDMI väljund - noh, aku võiks kah vastu pidada rohkem, mis teha, kõike head korraga ei saa!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
k2iguvahetaja
HV veteran

liitunud: 07.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2010 00:25:37 vasta tsitaadiga

Ja palju maksis?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
maamees
HV vaatleja

liitunud: 28.03.2004




sõnum 23.03.2010 01:07:30 vasta tsitaadiga

Ahjaaa, raha. Ei pidanud seda ülevaate tegemisel oluliseks aga...maksis 9100 eesti raha. Lenovo kodulehel oli hinne 9500, kuskil jagati ka alla 9000 krooni neid. Ma sinisilmselt usun, et see 9100 on õigustatult küsitud. Eelmise arvuti eest makstud 17000 õigustas end igati ära, kordagi ühtegi muret ega garantiid...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 23.03.2010 11:00:59 vasta tsitaadiga

maamees kirjutas:
Ahjaaa, raha. Ei pidanud seda ülevaate tegemisel oluliseks aga...maksis 9100 eesti raha. Lenovo kodulehel oli hinne 9500, kuskil jagati ka alla 9000 krooni neid. Ma sinisilmselt usun, et see 9100 on õigustatult küsitud. Eelmise arvuti eest makstud 17000 õigustas end igati ära, kordagi ühtegi muret ega garantiid...


Kust ostsid?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2010 11:11:47 vasta tsitaadiga

MSI oskab juba päris asjalikke asju teha. meie aladel ainult ordi teatud endurode valikus need esindatud. ml i ei tea aga meil on majas rendikateks 10 msi 13" st, mis poolteist aastat tassimisele sama hästi vastu pidasid kui eelmised X60 hed.
kas sellel vanadelt ibm idelt tuntud klaviatuuri valgustus ka on?
thinkvantage tools on väga abiks asi. kas tal see access button igast lahedaid taastus ja muid featuure ka v2lja kutsub?

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
netcat
Kreisi kasutaja
netcat

liitunud: 13.01.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.03.2010 13:38:23 vasta tsitaadiga

Maeitea, aga minu jaoks läppar, millega ainult 2 tundi saab tööd teha, küll tänapäeval investeerimisplaan ei ole. Asi peaks ikka ühe tööpäeva jagu kestma. Ehk 6 tundi vähemalt. ThinkPad X200 peab näiteks üle 8 tunni vastu.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 24.03.2010 19:31:55 vasta tsitaadiga

netcat kirjutas:
Maeitea, aga minu jaoks läppar, millega ainult 2 tundi saab tööd teha, küll tänapäeval investeerimisplaan ei ole. Asi peaks ikka ühe tööpäeva jagu kestma. Ehk 6 tundi vähemalt. ThinkPad X200 peab näiteks üle 8 tunni vastu.


jep. hinnavahe pole ka teab mis suur.
X200 saab ebay.co.uk-st kätte ca 10...11'000 EEK eest (4GB RAM, 160GB HDD, vista, core 2 duo P8600 2,4GHz) + postikulu
9'000 EEK 1 tuumalise eest tundub sellega võrreldes paljuvõitu

edit:X200 eri mudelitel on ka sisemise wwan kaardi võimalus, siis läheb tsipa kallimaks muidugi. sim käib aku alla, ei pea kogu masinat lahti kiskuma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 25.03.2010 11:32:19 vasta tsitaadiga

Kunagi lugesin kusagilt, et Neo on Atomist peajagu üle, sellest ilmselt ka aku kestvus.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 25.03.2010 15:36:06 vasta tsitaadiga

Svenx kirjutas:
Kunagi lugesin kusagilt, et Neo on Atomist peajagu üle, sellest ilmselt ka aku kestvus.


Peaaegu 3x on AMD oma Intelist üle,kuid nagu öeldud,millegi arvelt-aku kestuvs.Kui tahad Full HD filmi vaadata siis enamus Inteli Atom protsessoritega hakib pilt.AMD omaga puudub.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
matik
HV kasutaja

liitunud: 28.05.2008




sõnum 26.03.2010 14:40:34 vasta tsitaadiga

Ramm kirjutas:
Svenx kirjutas:
Kunagi lugesin kusagilt, et Neo on Atomist peajagu üle, sellest ilmselt ka aku kestvus.


Peaaegu 3x on AMD oma Intelist üle,kuid nagu öeldud,millegi arvelt-aku kestuvs.Kui tahad Full HD filmi vaadata siis enamus Inteli Atom protsessoritega hakib pilt.AMD omaga puudub.


see sõltub ikka enamasti videost pigem...
nvidia ION chipsetiga mediaplayerid ei haki mitte ka atom prosega (prose koormus oli full HD näitamise ajal 9-10%) kui renderer on pandud hardware.
inteli chipsetid tavalistest netbookides muidugi ei toeta mingit decodingu kiirendamist icon_sad.gif
samas antud isendil on sees ATI Radeon HD 3200... aga vaevalt, et seegi toetab
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2010 15:21:52 vasta tsitaadiga

nii video, kiibistik kui prose. amd kooslus on etem summeeritult.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap. Arve!
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuut
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.01.2008




sõnum 27.03.2010 04:54:39 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
nii video, kiibistik kui prose. amd kooslus on etem summeeritult.

mille alusel seda väidad?

inteli ULV ja 4500MHD platvorm tarbib vähem energiat ja kui võtta aluseks PassMarki testid, siis on igas elemendis AMD platvormist üle... ka videojõudluselt... ning on ka odavam...

11.6 tolli puhul ei tasuks rääkida enam Atomitest, vaid ikkagi ULV kahetuumalistest...

Selle Lenovo puhul jäi ainsa thumbs_up.gif asjana silma matt ekraan, mis mõnes olukorras omab eelist
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 27.03.2010 10:31:49 vasta tsitaadiga

tuut kirjutas:
laurx kirjutas:
nii video, kiibistik kui prose. amd kooslus on etem summeeritult.

mille alusel seda väidad?

inteli ULV ja 4500MHD platvorm tarbib vähem energiat ja kui võtta aluseks PassMarki testid, siis on igas elemendis AMD platvormist üle... ka videojõudluselt... ning on ka odavam...

11.6 tolli puhul ei tasuks rääkida enam Atomitest, vaid ikkagi ULV kahetuumalistest...

Selle Lenovo puhul jäi ainsa thumbs_up.gif asjana silma matt ekraan, mis mõnes olukorras omab eelist


Hetkel tõid võrdluseks sülearvuti komponendid,mitte netbooki omad.Neid omavahel ei saa võrrelda.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tuut
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.01.2008




sõnum 27.03.2010 11:50:01 vasta tsitaadiga

Mis takistab seda võrdlust?

Kui mõlemad istuvad sama suuruse ja kaaluga korpuses ning Inteli platvorm on isegi odavam + aku kestvus parem, siis ainsaks takistuseks jääb nimi NETBOOK, mida turustamisel laialdaselt ei kasutata?
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ninzor
HV veteran

liitunud: 15.06.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 02:07:00 vasta tsitaadiga

matik kirjutas:
ATI Radeon HD 3200... aga vaevalt, et seegi toetab


Aga toetab ikka küll.

tsitaat:
The HD 3200 was the first onboard graphics card that allows the fluent playback of Blu-ray videos.


Source:http://www.notebookcheck.net/ATI-Radeon-HD-3200.9591.0.html
Kommentaarid: 204 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 176
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 17:43:31 vasta tsitaadiga

Mida need Bild klahvid teevad, nooleklahvide üleval icon_confused.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m2ka
HV kasutaja

liitunud: 29.07.2007




sõnum 29.03.2010 00:32:34 vasta tsitaadiga

Eks ikka Page Up ja Page Down icon_smile.gif
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri0112
HV veteran
Lauri0112

liitunud: 03.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2010 00:55:23 vasta tsitaadiga

Mis vanadest headest Pg-Up ja Pg-Dn saanud on icon_neutral.gif
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2010 10:17:50 vasta tsitaadiga

Lauri0112 kirjutas:
Mis vanadest headest Pg-Up ja Pg-Dn saanud on icon_neutral.gif

Nooled üles ja alla.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.04.2010 23:21:45 vasta tsitaadiga

Minu arvates liiga kallis. X200 on ainult natuke kallim, kuid oluliselt paremate omadustega. Kaal sama ja 4cell akuga on 12.1" X200 isegi kergem kui 11.6" X100e. X200 9cell aku kestab ~9h, protsessor on jõulisem ja laiendusvõimalusi rohkem. Korpus on ka X200-l tugevam.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Lenovo ThinkPad x100e mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.