Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Panasonic Lumix DMC-FZ38 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 11.03.2010 06:19:29 Ülevaade: Panasonic Lumix DMC-FZ38 vasta tsitaadiga


Minu eelmine kaamera oli juhuslikult FZ18, üleeelmine mudel samast seeriast. Omasin seda üle pooleteise aasta ja olin totaalselt rahul. Disain on väga korralik, kaal on mõnus, mõõtmed vastuvõetavad. 6x nädalas oli seljakotis ja pidas kõigele ilusti vastu. Tuhandeid kordi avatud akukaas, kümneid tuhandeid klõbistatud pilte. Ainult korpuse värv hakkas kuluma ja nuppude pilud said igast moosi vahele, mis hakkas häirima. Iseenesest töötab nagu kellavärk. Väga hea kaamera oli.


Nüüd oman FZ38't. Olen kaamera omanik olnud juba üle kahe kuu ja olen kaameraga väga rahul. See mudel on veelgi funktsionaalsem üleeelmisest. Uuel mudelil on paar välimist muudatust. Näiteks seesamune zoomimise-ratas ja päästiku nupp said uue disaini, võimalik, et Panasonic oli ratta kulumisest kursis (pärast poolteist aastat hakkas see tsipa logisema). kaamera on kaetud teistsuguse värviga: kui FZ18 oli nagu tavaline sile plastik, siis FZ38 on üsna kare, nagu peen liivapaber, mis ei kulu. Lisatud on paar vajalikku nupukest, näiteks playback-record slide nupuke, mis oli mingil määral FZ18 puuduseks, kuna pärast pildi tegemist sai seda ainult natuke sirvida ja zoomida, suuremaks tegemiseks oli vaja ratas keerata playback režiimi. Lisatud on filmimise alustamise/lõpetamise nupuke. Seda sellepärast, et kaamera võimaldab 720p video filmimist ja 18x zoomi filmimise ajal ning omab stereomikrofoni.



Toon kogu masina ülevaate positiivsete/negatiivsete hinnangutega 10-palli süsteemis.
Üritan tuua välja need need punktid, mida tavalised internetiülevaated ei sisalda, sest nad ei kasuta neid seadmeid reaalselt.

-1 Külmas on LCD uimane, seda siis juba -10°C puhul, -20°C juures lendavat lindu ei jälita, tuleb kasutada viewfinderi LCD'd.
-4 Väiksem ViewFinder kui FZ18'l, natukene raske on teravalt näha, kuid dioptriaid saab siiski muuta.
-1 miniHDMI kaabel ei ole kaasas.
-2 FZ38, erinevalt FZ35 (USA version), omab videosalvestamise limiiti 30 minutit (EU piirang), peale seda tuleb filmimist uuesti alustada/jätkata.
-1 Välk pole päikesesirmiga kasutatav. Jaajaa, päeval ja välk, kuid tegelikult teeb pildi paremaks.
-1 Filmimise ajal on zoom aeglane (8 sekundit otsast otsani). See pole siiski puhas videokaamera.
-1 Väga vaikses keskonnas on zoomimist kuulda. Samas pole vajadust filmida vaikses toas.
-1 Firmware 1.0 omab paar pisiviga. Näiteks miniHDMI'ga telekas ainult slaidishow puhul zoomib pildid 16:9 suurusele, mistõttu lõikab servad välja. Tegelikult peaks ta neid scrollima otsast otsani.
-1 Jätkuvalt puudub hotshoe. Samas pole eriti mõistlik sellise kaamera puhul seda kasutada. See rikuks ka disaini.
-1 USB/video out pesa on mittestandartne, kuid seda ei saagi oodata, sest USB ei võimalda videoasja. Pole väga tähtis, sest põhiliselt võtan mälukaardi välja.
-1 Pika säriajaga tehtud pildid võtavad iga säriaja sekundiga ühe sekundi protsessimise aega (60 sekundiline pildi tegemine võtab 120 sekundit aega), sama oli ka FZ18'ga.

+2 USB/teleka pistik on laiem/tugevam kui FZ18'l. Väheneb risk seda katki väänata.
+3 Lisatud miniHDMI ots (1080i/720p/576p). Toetab ka VIERA linki (kodus juhuslikult Panasonicu plasma) kaamera juhitav TV-puldiga. Samsungil läks tööle mingi anyNET+, samuti puldiga juhitav, kuid veits uimane.
+3 Metallist statiivikeere (FZ18 samuti)
+4 Peaks olema identne aku FZ18'ga, seega saab rahus aasta kasutada, laadida sadu kordi. Teise aasta lõpuks peaks juba väsima hakkama.
+2 Nupp "alla" on programeeritav (review, ISO, WB, AF jne), harjumusest jätsin review peale, nagu see oli FZ18'l tehases määratud.
+1 Need kohad, mis FZ18'l said kergesti kriimustada (režiimiratas ja katiku keerme läheduses) on teisest materjalist, mis ei kriimustu nii kergesti enam.
+5 Suurem ekraan, 2.7" (FZ18'l oli 2,5").
+8 LCD'l värvid ja heledus on õiged kõikides asendites (FZ18'l oli vaja vaadata samal kõrgusel).
+3 Jätkuvalt tunneb ära nägusid, lisaks saab näod veel ka registreerida ja hiljem pilte nimepidi otsida.
+3 Jälgib ja fokuseerib lukustatud objekti, näiteks lukustad fookuse kõndival koeral ja kui koer ära jookseb siis fookus on ikka tema peal (kuni koer veel kaadris on).
+4 Avastasin, et kui panna päikese sirmi jaoks kasutatava plastikrõnga külge, siis objektiiv on külgedelt kaitstud löökide eest (v.a. zoomitud asendis). Seda saab ka FZ18'l. Katik kinnitub ka rõngale.
+9 Vägev videosalvestus. Võimalik AVCHD Lite ja Motion JPEG erinevate kvaliteetidega, võimalik zoomida 18x, olemas väga hea stereomikrofon tuulesahina eemaldusega.
+3 Olemas ka manuaalne videorežiim, kus saab käsitsi muuta fookust, pilu, ISO, säriaega.
+4 FZ18'l oli väga hea pildistabilisaator, FZ38'l on aga veel võimsam, tundub hetkel parim maailmas olevat.
+3 Kiirem USB juhtmega ülekanne kui FZ18'l.
+1 Jätkuvalt on standardne laadija. Paarikümnesentimeetrine juhe pisikese pistikuga.
+1 Kaelapael on jätkuvalt lai, 25mm. Ei väsita kaela.
+4 Jätkuvalt on korralik lainurk objektiiv (27mm), mis mahutab väikeses ruumis rohkem rahvast.
+4 Jätkuvalt on olemas tugeva eredusega LCD valgustuse režiim päikesepaistelisteks päevadeks. Teeb töö hästi ära. Lisaks on ka astmeline automaatrežiim (vastavalt valgustugevusele).
+6 Jätkuvalt omab 46mm'st keeret filtritele. Esimesest päevast peale kannab minu masin UV-filtrit. Filter mahub katiku alla.
+1 Jätkuvalt omab 8.4V DC in, kuid adapter on väga vähe levinud ja ma polegi väga kursis, miks sellel seerial see üldse olemas on.
+2 Päikesesirm on kaasas ja teeb oma tööd väga hästi.
+2 Jätkuvalt toetab RAW pildistamist suurtematele tegutsejatele.
+1 Välk tuleb siiani avada ja sulgeda käsitsi, kaamera saab sellega ka aru, kas sa tahad seda või mitte, vahest soovitab avada.
+1 Lisaks on kaasas komposiitjuhe stereo audioga (nagu ka FZ18'l). Nüüd kasutan küll HDMI'd, kuid vanematele telekatele sobilik just komposiit.
+7 Peaaegu täiuslik täisautomaatrežiim. Ainukene asi, mis mulle ei meeldinud, oli täispimeduses lähedal (kuni 5m) asuvate inimeste näod, mis välgu tõttu jäävad üsna valgeks (võibolla tulevikus uus firmware).


Kui Panasonicul on plaanis seeriat edasi arendada, siis minu fantaasia saabki siinkohal praktiliselt otsa. Esiteks, viewfinder, teiseks võib-olla paneks suurema sensori, et saaks ka ISO 1600 puhul kasutada. Teistesse kaameratesse
tekkisid juba GPS'i kiibid sisse, miks mitte siia. Miks mitte lasta kaameral ennast laadida läbi USB? Äkki saaks integreerida WiFi, et kaamera võimalusel laeks kohe pildid ülesse (sellised mälukaardid on juba olemas). Isiklikult veel
sooviksin sinna diktofoni funktsiooni, see on kõigest tarkvaraline küsimus. Huvitav oleks veel näha makrovalgustust. Kaamera ise fokuseerib juba filtriklaasi tolmu, kuid valgust objektiivi seest ei tulegi, kui kahju.

Põhimõtteliselt on see täiuslik kaamera, millel on väga hea videosalvestuse võimalus ja täispakett manuaalseid ja automaatseid režiime. See on sobilik ka onudele-tädidele, kes fännavad fotograafiat, sest täisautomaatrežiim teeb ülihea töö ja selleks on vaja tunda ainult nelja nuppu.
Kahtlen, et see on see kaamera, mida peegli omanik iga päev kaasas kannab, kuid siiski võtan mina ta igale poole, sest kaasa tuleb ainult kaamera ise. Tal on kõik juba olemas. Mulle tundub, et hetkel on see PARIM bridge tüüpi kaamera turul. Oma kriitilise hindamisega, panen talle pisikese viewfinderi ja paari firmware apsaka tõttu 9/10'st.

Üks asi, mida tuleks sellel kaameral jälgida (ja ka muul peenelektroonikal), on kondents. Minna kaameraga õue, kus on miinuskraadid, võib rahus teha. Ainult ei tohiks objektiivi peale hingata. Tulles aga tagasi tuppa, oleks väga tore jätta kaamera välja lülitatuna ja kinnise katikuga aeglaselt soojenema. Tulla vehkima töötavaga on halb mõte. Objektiiv (soovitatavalt filter) tõmbab kohe uduseks ja see ei ole hea, niikuinii pilti teha ei saa.

Soovituslikud aksessuaarid:
1) 46mm UV-filter, tasub paarsada krooni selle peale kulutada.
2) Tagavara aku. Originaal on üsna kallis, kuid kuni paarisaja eest saab ka siit HV'st alternatiivselt tootjalt.
3) Mälukaardist mõeldes soovitaks vähemalt 8GB, mitte vähem kui 4GB. Võib ka paari võtta. Kui plaan rohkem videot teha, siis kuni 32GB.

Võimalikud aksessuaarid:
Kõikvõimalikud 46mm filtrid
miniHDMI kaabel
Endale panin esimesel päeval 300 kroonise ekraanikaitsekile, samas FZ18 kohe kuidagi ei lasknud ennast normaalsel kasutamisel pooleteise aastaga kriimustada
Tavaline statiiv, kaamera kaalub natu üle 350gr, videofännidele võibolla midagi paremat.
Kallilt saab endale spetsiaalsed tele ja close-up läätse ette, saab veelgi suurema lainurga või veelgi suurema suurendusega mängida, pole väga vajalik.
Mingisugune adapter, et akut mitte kulutada, maitia miks seda vaja on.
Slave flash peaks siiski võimalik olema, peaasi et teeb paugu kaamera teise sähvatusega.

Soovitan seda kaamerat thumbs_up.gif Suurema retsimise puhul peaks vähemalt kaks aastat vastu pidama.
Pole kompaktkaamera, kuid selle eest on tal kõriauguni funktsioone ja ökoklass, nagu ka mina,
saaksid väga palju aretada ja tuunida, HDR jne. Videod YouTube'i või veel midagi.

Ostsin Pixmaniast ja hind oli kokku alla 5 tuhande. Tuhat otsa ja saab vajaliku varustuse ka kokku:
statiif, filter, mälukaart, aku; tunduvalt odavam kui peeglit omada.

Tehnilist võib lugeda siit:
http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/07/28/Panasonic-Lumix-DMC-FZ38/p1

Oehh, ja ongi hommikuni venitatud. Aitäh lugemast :]

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 11.03.2010 18:59:03 vasta tsitaadiga

Tundub et nüüd leidsingi kaamera mis paistab omadustelt parem kui siiamaani välja otsitud Nikon L110 Ja hind ka suhteliselt sama. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2010 20:17:01 vasta tsitaadiga

+10 Olemas ka manuaalne videorežiim, kus saab käsitsi muuta fookust, pilu, ISO, säriaega. :)
Kaua jälginud seda kaamerakest aga nüüd tundub rohkem ahvatlevalt.
Millest sa liiga vähe kirjutasid on aga põhiline asi mis teeb kaamera... pildikvaliteet. Kuida on müra, optika teravus, fookuse kiirus, optika anomaaliaid?
Aga tänud ülevaate eest
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 12.03.2010 22:18:45 vasta tsitaadiga

jackass888, ülevaate lõpus oli link tehnilisele jutule:
http://www.trustedreviews.com/digital-cameras/review/2009/07/28/Panasonic-Lumix-DMC-FZ38/p5
Sellest leheküljest alates on tehtud testpilte. HV'sse kümned pildid oleksid ebasobivad.
Pealegi, mille jaoks uuesti teha pilte, mis on juba tehtud.

Müra on võrreldes FZ18'ga palju parem. Optika on sama mis FZ18'l, sest see oli praktiliselt täiuslik (võrreldes teiste kaameratega).
Fokuseerimise kiirus oli mainitud, et see on VÄGA kiire mõistlikel tingimustel.

Võib vist öelda, et FZ38 on parim bridge/superzoom kaamera.
Temaga võistleb näiteks Fujifilm FinePix S200EXR, kuid hind on kõvasti suurem.

Arvan, et lähiajal panen pildi/video materjali natukene.
Siiski ei meeldi mulle automaatrežiimis tehtud fotode valgustus, täpsemini flesh tone (vist see siis).
Peaks Panasonicu'ga ühendust võtma sel teemal, äkki teeksid uue firmware'i vms.
Miks? No ma võin mõne aja pärast mõned pildid tuua, FZ18 vs FZ38.
Pimedas baaris pilte review'ides ei leia ja sealt see välja ei paista.

EDIT: keegi teab meili, millele võiksin muret kurta?

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 13.03.2010 04:16:17 vasta tsitaadiga

Üks video FZ38+abivahendid:

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.03.2010 10:12:46 vasta tsitaadiga

Trwind55, kuu pidev liikumine tuli maa pöörlemisest ja kuu tiirlemisest?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 13.03.2010 14:42:41 vasta tsitaadiga

jah, ekvivalent fookuskaugus on sellises seades ~1239 mm
_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 13.03.2010 15:33:43 vasta tsitaadiga

tsitaat: ....teiseks võib-olla paneks suurema sensori, et saaks ka ISO 1600 puhul kasutada....
Minu teada tal niigi suurem sensor kui su eelmise FZ18l. Ja suurem sensor parasjugu tähendab seda, et gabariidid lähevadad ka suuremaks ja samas ei saa kasutada ka eelmise põlvkonna aksesuaarid.
Ei tea kuidas teil, aga mul küll ei õnnestanud panna FZ18 lainurgaobjektiiv FZ28 peale. Õnneks aku on sama.
Fotokas, aga oma hinnaklassi jaoks täitsa super thumbs_up.gif .

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 13.03.2010 18:40:25 vasta tsitaadiga

zest kirjutas:
tsitaat: ....teiseks võib-olla paneks suurema sensori, et saaks ka ISO 1600 puhul kasutada....
Minu teada tal niigi suurem sensor kui su eelmise FZ18l. Ja suurem sensor parasjugu tähendab seda, et gabariidid lähevadad ka suuremaks ja samas ei saa kasutada ka eelmise põlvkonna aksesuaarid.
Ei tea kuidas teil, aga mul küll ei õnnestanud panna FZ18 lainurgaobjektiiv FZ28 peale. Õnneks aku on sama.
Fotokas, aga oma hinnaklassi jaoks täitsa super thumbs_up.gif .


trustedreviews kirjutabki, et FZ18'l 1/2.5" ja FZ28 FZ38 1/2.33", seega tõsi, juba FZ28'l oli suurem.

zest, ega sa ei tea, paljuga oleks lainurga läätsekese võimalik kätte saada siin Eestis?

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.03.2010 19:28:27 vasta tsitaadiga

Trwind55, on sul ehk ka fotot anda selle kuuvaatlemise kohta?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.03.2010 19:37:09 vasta tsitaadiga

"-1 Pika säriajaga tehtud pildid võtavad iga säriaja sekundiga ühe sekundi protsessimise aega (60 sekundiline pildi tegemine võtab 120 sekundit aega), sama oli ka FZ18'ga. "

See on müraeemaldus. Tehakse kaks pilti, võrreldakse neid omavahel ja lahutatakse pika soojendamisega tekkinud ISOmüra maha. Peegelkaameratel saab seda võimalust vajadusel maha keerata, FZ38 kohta ei oska ütelda. Enamasti pole selle mahakeeramine mõistlik.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 13.03.2010 21:20:07 vasta tsitaadiga

zest kirjutas:
Ei tea kuidas teil, aga mul küll ei õnnestanud panna FZ18 lainurgaobjektiiv FZ28 peale.

Kuidas sa selle lainurk-konverteri FZ18-le kinnitasid, et FZ28-le ei saa?
Ise kasutan Pemaraal PA62E adapterit. Kuna antud detail projekteeriti FZ18-le (28-504mm), aga alates FZ28-st on kaamera fookuskaugus 27-486mm, siis 55mm keermega lainurk-konverterite kasutamisel tekivad pildile mustad nurgad. Ise kasutan Olympus WCON-08 eelkäijat B-28 (digiajastu tulemisega nimetati Olympuse kraam ümber). Kui ma väga valesti ei mäleta, siis Panasonicu kaameratele sobivad Olympuselt WCON-07, WCON-08, WCON-08B ja Panasonicu enda DMW-LW55. Eestist ei ole ma peale mälukaartide midagi ostnud, enamus ebay-st, WCON-07 Photopoindis. Korra nägin WCON-07 siin foorumis müügis, 900.- taheti vist. Ise maksin WCON-08 eest mingi 500.-. WCON-08B on parem, sest on suuremate läätse elementidega ning 62mm keermega - ideaalne mulle kasutamaks Pemaraal adapteriga (ei teki musti nurki). Kuigi ma ei tea kas Panasonicu enda adapteriga saab üldse lainurk-konvertereid kasutada.. Natuke lisainformatsiooni, kui peaks huvitama http://www.cs.mtu.edu/~shene/DigiCam/User-Guide/FZ-30/Converters/Lenses/WideAngle.html , kaamera on küll teine, kuid abiks ikka.

Edit: Kuu pilt natuke töödeldult ja töötlemata.

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 13.03.2010 22:09:31 vasta tsitaadiga

Vägagi kena tulemus "seebikarbi" (ehk siis mitte-peegelkaamera) kohta thumbs_up.gif.
Ilma lisavarustuseta jäi selle kuu pinna püüdmine mul ikka suht keeruliseks FZ28 mudeliga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zest
Kreisi kasutaja
zest

liitunud: 17.12.2007




sõnum 14.03.2010 08:17:11 vasta tsitaadiga

[quote="Trwind55"]
zest kirjutas:
Ei tea kuidas teil, aga mul küll ei õnnestanud panna FZ18 lainurgaobjektiiv FZ28 peale.

Kuidas sa selle lainurk-konverteri FZ18-le kinnitasid, et FZ28-le ei saa?

Adapteriga ikka proovisin. icon_razz1.gif
Üks HV-lane müüs siin oma vana FZ18 maha ja need adapterid/konverterid lätised jm jäid üle. Ja mina just läksin üle FZ18st FZ28le ja tahtsin need siis endale saada. Tuli kohale ja selgus, et tuutki adapteri läbimõõt oli siis mõni mm suurem. Proovisime kahekesi ehk vaevalt meil mõlemal kaks vasakut kätt....

_________________
If Jesus had been killed twenty years ago, Catholic school children would be wearing little electric chairs around their necks instead of crosses.
Kommentaarid: 181 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 156
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jackass888
HV kasutaja
jackass888

liitunud: 12.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.03.2010 14:15:18 vasta tsitaadiga

Keegi teab kas selle USA varianti Fz-35 on võimalik Eestisse saada talutava hinnaga? Ebay ja amazon nagu olid ~1500eek lisamaksuga.
Usa varianti vaja, kuna meid Eurosi on ahistatud 25 fps PAL/Secam standardiga... vs Usa 30fps
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 28.03.2010 15:31:37 vasta tsitaadiga

Küsimus mikrofoni kohta. Kuidas võtab väga valju heli? Näiteks kontserdi salvestust.
Omal FZ8 ning tugev heli lööb selle pisikese mikri täis ja tulemus on üpris ragisev ning moondunud, samuti kannatavad ka madal ja kõrge ots. Vaikseid helisid (näiteks juttu või loodushääli) salvestab aga suurepäraselt.
Näidis kontserdisalvestusest.
Video režiimis zoom ning manuaal seadistused on FZ38 puhul väga suureks plussiks, kui mikker ka üle 100dB soundi ilma suure moonutuseta vastu suudab võtta, siis tõenäoliselt olen oma järgmise kaamera leidnud. icon_smile.gif
Ja selline küss ka veel.. Kui FZ8 võimaldab kuni poole resoni native 12x zoomi asemel kasutada 18x, kas FZ38 evib samasugust funktsiooni või ongi 18x igasuguse resolutsiooni puhul max?

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 28.03.2010 18:14:08 vasta tsitaadiga

Lemmy, FZ28'l sai seda "suuremat" zoomi kasutada kui panna pildisuurus väiksemaks, kuid sisuliselt on tegu digitaalse zoomiga.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 28.03.2010 23:41:44 vasta tsitaadiga

FZ38 võimaldab 18x optilist ja kuni 72x digitaalsega kokku zoomimist. Digitaalset saab kasutatada ainult siis,
kui on peal manuaalvideorežiim ja optionsitest peab digizoomi lubama.

Paar videot ka siis võin näiteks tuua:
FZ18:
http://www.youtube.com/watch?v=DiLv2HkkG0Y
http://www.youtube.com/watch?v=9TAW0olPHcY

FZ38: (vali nurgast 720p)
http://www.youtube.com/watch?v=vPUz_LSugdA
http://www.youtube.com/watch?v=gczYOkIklAQ
http://www.youtube.com/watch?v=sHMru5QLM7g

Nagu näha ja kuulda, siis on asi tõsiselt parem thumbs_up.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.


viimati muutis arnis 29.03.2010 12:57:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 29.03.2010 08:41:18 vasta tsitaadiga

Digi zoomi ma praegu silmas ei pidanud. Samuti ei küsinud, kas FZ28 võimaldab laiendatud optilist zoomi.
_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2010 09:10:03 vasta tsitaadiga

Lemmy, laiendatud optilist zoomi pole ühelgi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 29.03.2010 11:50:45 vasta tsitaadiga

mikk36, funktsioon, mida ma silmas pean on: Extra Optical Zoom.
Extra Optical Zoom cleverly enables you to extend the optical zoom ratio with less image-quality deterioration compared to digital zoom. This function provides additional magnification, extending the zoom power by using the centre part of the CCD; compared with conventional digital zoom functions that directly enlarge the image data, it provides better image quality.

Aga leidsin oma küsimusele juba netist vastuse kah..
The super-powerful 18x zoom lens makes it easy to pull in subjects from far away or to take dramatic close-ups. For an added boost, zoom power can be increased to 35.2x with the Extra Optical Zoom function.

Oma kaameral lülitasin digizoomi kasutamise juba esimesel päeval välja, kuna selle kasutamine mõjub pildi kvaliteedile liiga rängalt.

arnis, tänud videode eest. Helikvaliteet filmides tundub ikka kordades paranenud olema. thumbs_up.gif

_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.03.2010 12:31:35 vasta tsitaadiga

Lemmy, selle Extra Optical Zoom'iga on see värk et fotode jaoks ei kõlba see kuna sa ei saa enam maksimaalset 12MP'd kasutada. Videode võtmisel jah ei mängi see vast rolli, kuid pilt on sellegipoolest kehvema kvaliteediga kuna kui tavazoomi puhul kasutatakse kogu sensori ala terve pildi tekitamiseks, siis EZ puhul vaid keskmist lõiku ja venitatakse see pisike ala sama suureks kui terve sensori puhul see oleks. Optikaga midagi pistmist selle nalja puhul pole.
Sel lihtsal põhjusel ei toimi ka EZ RAW vormingusse salvestades.

edit: Maksimaalne pildisuurus 35.2x zoomi juures on 3MP.


viimati muutis mikk36 29.03.2010 12:37:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 29.03.2010 12:32:02 vasta tsitaadiga

Ma ei kavatse sel teemal enam vaielda. Maitse asi ja punkt.
_________________
Vähem möla, pikem samm!
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Syncmahv
HV Guru
Syncmahv

liitunud: 01.01.2006




sõnum 11.04.2010 19:27:04 vasta tsitaadiga

Kas selle kaamera puhul on väga keeruline/mõttetu ringpolarisatsioon filtrit kasutada?
arnis, millised akud sellele sobiks juurde osta kui orginaali ei raatsi osta(ning kas saab neid ka kaasas oleva laadijaga laadida) ?

Edit: Mis klassi SDHC kaarti see kaamera maksimaalselt süüa suudab?
Kommentaarid: 108 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 14.04.2010 04:22:04 vasta tsitaadiga

Syncmahv,
Eelmise kaameraga kasutasin ebay üliodavat ringpola filtrit, nii filtril kui ka
kaameral on pehmelt keeratav koht olemas. Üliodava filtriga tuli aga
kvaliteedijama kaela. telefotosid tehes näiteks oli väga hästi näha
kvaliteedi kadumist kui võrrelda statiivil tehtud filtriga/ilma jpeg'e.
Iseenesest on kaameral filtritele täielik tugi olemas.
Ilma plastrõngata mahutab ühe tavalise filtri (UV näiteks) ja kork käib peale.
Kui on imelik soov kanda kahte filtrit kogu aeg peal, siis peab kasutama
rõngast.

Ostsin suvalise aku ebayst. Saab kasutada ja laadida ilma probleemideta.
EDIT Mõõtsin akusid, nii originaal kui b-aku umbes tosin korda laetud:
Originaal, 1h videot, 30 minutit idle ja 1415 keskmise välgutugevusega pilti.
B-aku, 1h videot, 30 minutit idle ja 1175 keskmise välgutugevusega pilti.

Olen väga rahul, eriti b-akuga, erinevus ju umbes 10% icon_smile.gif
Aku täituvuse näidik on umbes-täpne, esimene pulk läheb kolmandiku peal,
teine teise kolmandiku peal, kolmas kaob kuskil täitsa lõpus ja hakkab vilkuma
punaselt, vilkumisega annab veel 50 sähvastust ja kõik, kordusüritusel palub laadida.
Mitme aku omanikud ei tohiks nii madalale seda taset lasta, sest Li-ion'ile ei meeldi
sügavad tühjakslaadimised, parem vahetada teise aku peale kui 1 pulk alles.

SDHC piiranguid tal ei tohiks olla, kuid mingi natuke küsitav teema on tal
b-kaartidega, ehk suvakad odavad kaardid.
Googeldades "Memory Card Error. Memory Card Parameter Error" saaks
veidi infi, sellist teksti näitas kui FZ18'l proovisin hiinakat 32GB'st.

Tundub, et kui osta kaart, tuleb a) poes kohe proovida b) veenduda, et
kaart töötab selle kaameraga.

Endalgi on huvi leida 32GB kaarti, kuid hindade tõttu olen asja edasi lükanud.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Panasonic Lumix DMC-FZ38 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.