Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sennheiser HD 280 PRO kõrvaklapid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
s::m
HV vaatleja

liitunud: 28.06.2004




sõnum 19.01.2010 14:10:16 Ülevaade: Sennheiser HD 280 PRO kõrvaklapid vasta tsitaadiga


Paar aastat kannatasin vapralt Philipsi 200.- maksnud käkerdisi (SBC HP250). Oktoobris sai mõõt täis ja asusin uusi vaatama. Enamus nõudmisi uutele klappidele olid otseselt Philipsi vigadega seotud. Konstruktsioon peab olema robustne ja tugev – elan siin ja seal, tööl ja koolis ka veel vaja käia ning klappe vean igapäevaselt seljakotis kaasa.

Näiteks ei tohi mäletsedes konstruktsioon naksuda – väiksemagi pealiigutusega kaasnes plastiku piinamise hääl. Kaabel peab olema mõistliku pikkusega – 5m jäi ikka kenasti jalgu. Heli ei tohi klappidest väljapoole kosta, ega välisheli sisse – sagedamini kasutan ühistranspordis kuulariteks nööpe (Klipsch Image S4), kuid mõnikord ka klappe. Philipsi omadel võisid heli põhja kruttida aga kuulsid ikka järgmisi peatusi ja kellegi telefonist Dima Bilani. Helikvaliteet saaks muidugi alati parem olla.
Hinnapiiriks sai pandud 2000.-, arvasin, et sellest peaks minusuguse jaoks piisama. Nootidest ja helikvaliteedist suurt ei jaga. Vahet kuularite kvaliteedis suudan teha ainult katsetades. Üht ja sama lugu erinevate kuularitega kuulates ja siis hindan detailsust. Niisama läpaka kõlaritest või Philipsi klappidest kuulatuna on muusika üsna ühesugune, Klipschidega kuulates saab sama lugu aga uue kõla.
Miskitmoodi on mul tekkinud arusaam, et S-i toodang on täitsa viisakas. Mõtlesin ka Bose kraami peale aga oma raha eest saab sealt natuke vähe vastu. Proovisin Prismas erinevaid S-i madalama otsa klappe – mulje jäi üsna kusine. Stendil olnud klapid olid väljanägemiselt midagi Oksmaa ja ufonaudi ristsugutise moodi. Ehitus tundus nõrgavõitu – selliseid ei julgeks seljakotis kuskile vedada. Vahtisin siis S lehel muid mudeleid ja oma robustsusega jäi silma HD280 PRO-d. Eestis neid kahjuks vastuvõetava hinnaga ei müüdud (Overallis maksaksid nende eest nõks alla 3k). Varasemast oli positiivne kokkupuude Musikhaus Thomanniga, nii saigi sealt tellitud. 95 euri klapid, 25 transa eest, kroonidesse ümberarvutatuna 1900.-
Pakis olnud asjadest mäletan ainult klappe, keermega veerandtolline adapter ja manuaalilaadne raamat.

Esmamulje
Esmamulje oli ootustele vastav. Materjalid tunduvad olema väga soliidsed – sõrmejäljed peale ei jää; konstruktsioon robustne ja tugev – mingit paindumist või silmnähtavaid nõrku kohti pole. Klappe saab kokku voltida ja nii on neid natuke julgem kotis kaasa vedada. Juhe on tavaolekus 1,5 meetrit pikk. 3,5 millise poolt tulema hakates on 20 cm sirget kaablit, siis 70 cm on krussis ja järelejäänu on taas sirge. Venitatuna saab krussis osast vast meetri juurde (kõik möödud on umbes, silma järgi võetud). Minule tundub paras pikkus olema, pleieriga kuulates mahub kaabel riiete alla muretult ja läppariga ühendatuna ei vedele kaabel korrus allpool.

Helikvaliteet ja isolatsioon
Heli oli viimase peal. Vaid bassi oli tera vähe, mitte häirivalt aga natuke oleks võinud rohkem olla. Tränakollidele seega ei soovita. Esimesed kaks ööpäeva olid klapid läpaka taga ja lõugasid elu eest. Sissepõletamine või nii. Heliisolatsioon jättis eriti hea mulje. Volüümi põhja kruttides teevad sihukest lärmi, et jube hakkab – midagi väga sarnast sajaeegustele 2.0 kõlaritele. Aga kui klapid kokku panna, siis midagi nagu kostus läbi, kuid üllatavalt vähe. Igaksjuhuks mainin eraldi ära, et pähepanduna ei suutnud 50 cm eemal asuv inimkõrv midagi kuulda; kuigi volüüm oli sätitud kõvasti üle tavalise valjuduse. Mõningane välisheli siiski pääseb sisse, meetri kaugusel olevast telerist kostab ikka natuke Aunastet. See oleneb muidugi suurel määral ka kuulatavast, Kivirähka kuulates jõudis Aunaste irin läbi, Slayeriga enam mitte. Kivirähust veel niipalju, et ta hingamine häirib kohutavalt; läpaka kõlaritest, Logitechi z4-dest ja Philipsitega kuulates ei ole see kuuldav aga S-d toovad selle nii selgelt välja, et häirib kohutavalt.

Mugavus
Klapid istuvad peas ideaalselt. Kolju on mul suur ja kaar tuli maksimumini timmida. Haare on meeldivalt tihke ja heasti pehme. Lisaks purkide voodrile on vooder ka keskmisel osal – 10 tundi neid peas hoida ei ole mingi probleem, hetkerekord on 35 tundi – selle aja jooksul ei hakanud kordagi rõhuma ega tekkinud ebameeldivustunnet (aeg-ajalt olid küll väikesed pausid aga need tulenesid muudest asjadest). Klapid on sihteliselt rasked aga kaal ei häiri.

Kolm kuud hiljem
Olen sama rahul, kui esimesel päeval. Miski pole lagunenud ja ei näe sedasi väljagi, et plaanis oleks. Vaatamata pea igapäevasele kaasavedamisele ei ole ka kulumismärke. Heli on vist paremakski läinud. Bassi „nõrkusega“ olen täiesti ära harjunud, kui vaja bassilitriga lajatada, siis annab, nii et vähe pole - st pigem peksavad teised klapid üle. Kaabel pole kuskilt ära murdunud ega välja veninud, nagu uus.
Kulutatud rahast pole grammigi kahju. Kui varem mainisin, et sõrmejäljed peale ei jää, siis see peab paika aga siilisoengust jääb kaare polstrile rasvajälg. Praegu esimest korda panin tähele seda, vb peaks rohkem pead pesema.

+
kinnised klapid – isolatsioon on (mööndustega) super, senimaani pole midagi paremat kohanud
kvaliteet – kogu ehitus ja heli
kokkuvolditavad – transpordiasend
väljanägemine – maitse asi aga hindan industriaalset disaini ja sirgeid jooni
(kõik) osad on vahetatavad – lõhud ja tellid uued, ei pea tervet kremplit välja vahetama
kaabel jookseb klappidesse ühelt poolt - segab vähem

+/-
hind
mõne jaoks võib bassi väheks jääda, minu puhul pole probleem

-
pidi kaugelt tellima, et normaalset hinda saada

Pildid
http://www.upload.ee/image/353007/1.jpg
http://www.upload.ee/image/353008/2.jpg
http://www.upload.ee/image/353009/3.jpg
http://www.upload.ee/image/353010/4.jpg

Tootjainfo
http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/04974_dj_equipment?Open&path=professional_headphones-headsets_dj-headphones
Transducer principle dynamic, closed
Nominal impedance 64 Ohm
Sound pressure level (SPL) 102 dB (IEC 268-7)
Load rating 500 mW
THD, total harmonic distortion 0,1 %
Ear coupling circumaural
Contact pressure 6 N
Weight w/o cable 220 g
Jack plug 3,5 / 6,3 mm stereo
Connection cable Coiled cable (min1m/max 3m)
Frequency response (headphones) 8.....25000 Hz[/b]


Ilmselt jäi palju asju mainimata nii et küsige, kui miskit huvitab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
martin366
HV Guru
martin366

liitunud: 06.09.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2010 15:24:00 vasta tsitaadiga

räme hind on küll icon_biggrin.gif selle raha eest saaks normaalse 5.1 komplekti icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 172
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lkraav
Kreisi kasutaja
lkraav

liitunud: 22.08.2002




sõnum 19.01.2010 15:24:33 vasta tsitaadiga

ostsin kuskil üle-eelmine aasta HV-st need 1600-ga. siiani pole ühtegi halba sõna vaja olnud öelda. prillisangasid surub võib-olla natuke kõvasti pealuusse kui pikka aega järjest peas on. selleks on loomulikult vaheajad välja mõeldud. mida arvuti taga olles tavaliselt eriti ei õnnestu järgida. icon_smile.gif
_________________
TELEFON PROFIILIS :: HV-NewFavFilter - GreaseMonkey HV lemmikute filter! Kui meeldib, pane positiivne märksõnaga "HV-NewFavFilter".
Kommentaarid: 137 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 19.01.2010 15:54:40 vasta tsitaadiga

To martin366: aga see ju pole 5.1. Milleks neid siis võrrelda? Erinevad asjad. 5.1 on üldjuhul pigem mängude ning filmide jaoks ja jääb 2.1 režiimis tavalistele 2.1 klappidele alla. Kes kuulab muusikat, kes teeb nendega muud.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.01.2010 16:02:04 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
räme hind on küll icon_biggrin.gif selle raha eest saaks normaalse 5.1 komplekti icon_biggrin.gif

Korralikud klapid maksavad.Ega odavalt nii head ei saa.Omal ajal Sennheiser HD485 maksis kah 1.3k thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s::m
HV vaatleja

liitunud: 28.06.2004




sõnum 19.01.2010 16:02:11 vasta tsitaadiga

martin366 kirjutas:
räme hind on küll :D selle raha eest saaks normaalse 5.1 komplekti :D


aga miks üldse osta endale kõrvaklapid või korralik 5.1, kui sama raha eest saaks ntks 190 kilo riisi või 380 kilo kartulit?

EDIT:
võrdlus on valitud suvaline ja omab minu silmis sama suurt seost, kui need klapid ja 5.1 süsteemid.


viimati muutis s::m 19.01.2010 16:13:15, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Forgotten
HV kasutaja

liitunud: 12.07.2004




sõnum 19.01.2010 16:07:14 vasta tsitaadiga

s::m kirjutas:
martin366 kirjutas:
räme hind on küll icon_biggrin.gif selle raha eest saaks normaalse 5.1 komplekti icon_biggrin.gif


aga miks üldse osta endale kõrvaklapid või korralik 5.1, kui sama raha eest saaks ntks 190 kilo riisi või 380 kilo kartulit?


Täielik lambivõrdlus icon_lol.gif

Topid kõrvad riisi täis ja kartuli suhu ning siis kuuled heli ?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sagem
HV vaatleja

liitunud: 30.03.2009




sõnum 19.01.2010 16:08:26 vasta tsitaadiga

Ostsin need samad klapid endale ebayst 99 dollariga u. 1089EEK. Päris head klapid selle raha eest icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 19.01.2010 18:09:43 vasta tsitaadiga

Krt s::m, hea et kirjutasid selle ülevaate, tuletasid sellega mulle meelde, et ma lubasin oma klappidest ka juba ammu ilma ülevaate teha.

Saab nüüd isegi võrrelda, mul olid ka HD280 Pro klapid valikus, võtsin siiski AT ATH-M50

_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
s::m
HV vaatleja

liitunud: 28.06.2004




sõnum 19.01.2010 22:27:16 vasta tsitaadiga

Lotharius kirjutas:
Krt s::m, hea et kirjutasid selle ülevaate, tuletasid sellega mulle meelde, et ma lubasin oma klappidest ka juba ammu ilma ülevaate teha.

Saab nüüd isegi võrrelda, mul olid ka HD280 Pro klapid valikus, võtsin siiski AT ATH-M50


Kui ma oleksin ülevaates ka lähimad konkurendid välja toonud, siis need AT omad oleks kohe esimesena meelde tulnud. Kaalusin ka neid ja asi jäi pelgalt selle taha, et mul ei olnud tol hetkel võimalust neid proovida. Ja ilma proovimata ei osta ma mitte kui midagi. Punkt. Hind oleks ka saanud paar kopikat odavam olla.
Kahjuks ei ole senimaani saanud kõrva külge panna, kuigi veebist loetu põhjal võib julgesti öelda, et tegu on tõsiselt väärt kraamiga. Kui mahti saad, siis lükka oma ülevaade ülesse. Eriti huvitab mind mugavuse pool. Kaua kannatab järjest peas hoida jne. Ja ka juppide vahetatavus, ehk et kas saab kulunud polstrit välja vahetada ... Sellise hinnaklassi aparaadilt nagu ootaks seda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marek Säde
HV veteran

liitunud: 19.05.2004




sõnum 24.01.2010 01:11:44 vasta tsitaadiga

endal siis Senn HD595 klapid,( nende hinnast Eestis pole mõtet rääkidagi) ja isale müüsin oma hd 555 klapid. Lühidalt, Sennheiseri peale minek on kindel värk, olen läbikäinud päris palju poode ja klappe aga vastast siiani pole leidnud. Minu kõrvade jaoks vähemalt. Ülimugavad ja heli on täiesti ok. Üks viga on. Mujalt on väga raske muusikat kuulata.
_________________
Tehingud Soomes, müük ja ost ja saatmine/toomine pisikese % eest. Küsi järgi!
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soulshaker
HV Guru
soulshaker

liitunud: 20.04.2004




sõnum 14.02.2010 19:23:33 vasta tsitaadiga

Linnapea, olen omanud neid ja päras peäva kuulamist andsin klapid tagasi kust nad tulid ja kuulan Sennheiser MX300-ga muusikat edasi.
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 219
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yarmx
Kreisi kasutaja
yarmx

liitunud: 18.08.2007




sõnum 23.02.2010 22:24:08 vasta tsitaadiga

Kui need klapid augustis ebay-st endale hankisin, olin ka kindel, et kirjutan siia väikese ülevaate. Sinna see mõte jäigi...

Olen samuti klappidega ülirahul. Seni ei ole paremaid proovida saanud. Näiteks HD555 olid küll peas kordades mugavamad, aga heli osas jäid oluliselt HD280pro'dele alla. Avatuid ja suletuid klappe on küll sageli kohatu võrrelda, aga kui üks ikka teisest nii palju ebameeldivamat häält teeb, siis ei ole millestki rääkida...

Esimene emotsioon nendest klappidest tekkis just bassi osas. Mängivad üsna madalale, samas on helid tasakaalus. Nii mõneski loos polnud ma varem selliseid toone kuulnudki. Ka minu arvates on bassi maa ja ilm. Bassitrummide müdin muutus paljudes lugudes väga konkreetseteks ja eristatavateks löökideks. Samamoodi on väga nauditav kõrgete toonide puhtus. Erinevad pillid on oluliselt eristatavamad kui ühegi minu varasema klapiga. Eks nad tegelikult olegi rohkem stuudiomonitorideks kui muusika kuulamiseks mõeldud, aga minule on seni nad meeldinud. Inimesed, kellel on selles vallas suuremad kogemused, võivad mulle vabalt vastu vaielda, aga minu maailmas ei ole heli poolest paremaid klappe veel olnud icon_rolleyes.gif (kindlasti tulevad! isu millegi veel parema järele on juba tekkinud)
Alguses häiris pistu nende klappide nagin. Praeguseks on nagin minevik, ilmselt on korralikult sisse kantud.

Plussid:
Heli on väga puhas ja detailne.
Võimas isolatsioon
Tugev konstruktsioon ja konservatiivsemapoolne disain (üleni mustad)
Vaid ühe klapi külge kinnituv coiled (krussis) juhe

Miinused:
Nende hind Eestis on ikka üle mõistuse.
Väga pikalt peas hoida ei taha (suruvad ja kõrvad võivad higistama hakata).
See "peavõru" disain võiks rohkem pead kuju järgiv olla. praegu jäävad sarved/muhud pähe... kui keegi saab üldse aru mida ma mõtlen icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sennheiser HD 280 PRO kõrvaklapid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.