Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Asus K50IJ märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2009 01:04:54 Ülevaade: Asus K50IJ vasta tsitaadiga

link :: Elion


Selle ülevaate peategelane pole seekord mitte mingi über-super tegija, vaid pigem selline tagasihoidlikum isend, kes jääb oma liigikaaslaste varju. Asuse sülearvutitega mul eelnevad kogemused puuduvad, kui netbookid välja arvata. Seega päris huvitav oli katsetada, mida selle tootja toodang endast täpsemalt kujutab.


Testimiseks sain Elionilt alljärgneva konfiguratsiooniga masina:
Spoiler Spoiler Spoiler

Video: Intel GMA X4500M
Ketas: 250 GB SATA 5400 rpm
Protsessor: Intel Celeron T3000
RAM: 3 GB DDR2
LAN: 10/100/1000 Base-T
WLAN: 802.11 b/g/n
Ekraan: 15,6" WXGA HD LED (1366 x 768)
Aku: 6-cell
Veebikaamera: 1,3 MP
CD/DVD: DVD Super Multi
Microsoft Windows 7 Home Premium (64-bit installitud, 32-bit installikas kaasas)
Liidesed
Laadija: 65 W
Kaardilugeja: 3-in-1 (SD, MMC, MS)
4x USB 2.0
Heliväljund ja mikrofonisisend
VGA-väljund: D-Sub, 15pin
Mõõdud L x K x S: 370 x 256 x 31/35,5 mm
Kaal: 2,6 kg

Nagu näha, pole tegemist mingi teab-mis-kalli-ja-võimsa imeloomaga. Eriti palju testimist siin polnud. Veidi ikka, aga peamiseks sai kasutusmugavuse hindamine. Aga alustame algusest.


VÄLIMUS
Välimuse on askeetlik, kui välja arvata läikivast plastikust korpus. Öelge, mida tahate, aga mulle ei meeldi arvutite juures läikiv korpus. Nii nagu eelmiste ülevaadete puhulgi (Dell Studio XPS, HP Pavilion, Dell XPS 730x) pean kritiseerima koostematerjali omadusi. Kas tõesti on läikiva kesta tootmine odavam ja ikka veel tarbijale meelepärasem? Sõrmejälgi kogus see isend väga edukalt ja kuna ma olen mõnes asjas vastik pedant, siis vähemalt korra päevas nühkisin sametist riidetükiga oma sõrmejälgi sealt maha nagu üritaksin kasutamist varjata. Samad sõnad ekraani kohta – liiga läikiv.
Korpuse koostematerjali plussiks võib panna selle, et see ei tundunud eriti pehme ega painduv.
15,6-tolline ekraan muudab selle sülearvuti piisavalt suureks ja ebamugavaks, et igapäevaselt kaasas kanda ning seetõttu rändasin ma sellega vaid paar korda. Probleemiks siis mõõtmed, mitte raskus. Raskus on sellise hinnaklassi ja suurusega sülearvuti jaoks täiesti normaalne. Isegi adapter on meeldivalt väike. Seega, valdavalt oli see mul laua peal.
Igasugu vilkuvaid tulukesi ja kellasid ega vilesid sellel masinal pole. Väga positiivne.

Järgnevalt väike ringvaade.
Alustame vasakult, kus paiknevad optiline seade ja kaks USB 2.0 pesa.
Spoiler Spoiler Spoiler



Ees on vaid 3-in-1 mälukaardilugeja (SD, MMC, MS) ja indikaatortulukesed.
Spoiler Spoiler Spoiler



Paremal pool on laadija pesa, LAN, VGA, kaks USB 2.0 pesa, mikrofonisisend ja heliväljund.
Spoiler Spoiler Spoiler

Siinkohal kritiseeriks isuga parema poole ülesehitust. Probleem selles, et LAN-kaabli pesa ja laadija pesa on väga lähedal teineteisele. Tulemus:
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Mitte eriti õnnestunud lahendus.


Tagaosas on vaid ventilaatori õhuväljastusava ning mõlemal pool kaks icon_exclaim.gif Kensington luku pesa. Seda näen ma esmakordselt, et sülearvutil on kaks taolist lukku. Tundub, et üks polnud piisav.
Spoiler Spoiler Spoiler



Pealtvaade:
Spoiler Spoiler Spoiler



Kõhualune on sellel sülearvutil äärmiselt 5+ lahendusega. Esiteks igasugu õhutusavasid pole (alguses muutis skeptiliseks) – seega vähem sissetõmmatavat tolmu. Teiseks on praktiliselt kogu põhi üks suur monoliitne luuk, mille kaudu saab enamikule lapaka komponentidele probleemivabalt ligi. Kinnitatud 5 kruviga, millele ligipääsemine ei tekita probleeme. Hea näide sellest, kuidas saab ka lihtsalt asju lahendada.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Ka aku asukoht on minu arvates ideaalne – klambriga kinni ja lisaks luugiga kaetud. Pole probleemi, et aku ulatu korpusest välja või logiseb vms.
Spoiler Spoiler Spoiler


Kasutasin BatteryEaterit, et aku kestvust testida ja tulemuseks täisresolutsioonis sain 1h 35min. 4500 mAh akust lootsin Windows 7-ga kombineeritult rohkem, aga pole hullu. Ühe pooleteisetunnise Blu-ray ripi sain kenasti aku pealt vaadatud ja aku kestvusest jäi isegi 25 minutit ülegi. Samas laua peal seistes vedas kenasti üle kolme tunni välja. Arvatavasti seetõttu, et vahepeal lülitus ekraanivalgustus madalamale režiimile.
See kinnitab siiski mu arvamust, et see sülearvuti pole mõeldud mobiilseks kasutamiseks.
Asus oleks võinud lisada ka aku laadimise väljalülitamise variandi, kuna enamuse ajast on see arvatavasti kõigil laua peal. Iga kord ei viitsiks akut ära kiskuda, kui pikemat aega plaanis ühe koha peal kasutada.


Ekraani ülaosas leidub ka 1,3 MP veebikaamera, millega saab hädavajalikud Skype’i kõned peetud. Kvaliteeti 640x480 pikslilise resolutsiooni juures suudab ehk igaüks ise ette kujutada. Igaks juhuks pilt, kui ikkagi ei suuda:
Spoiler Spoiler Spoiler


Antud sülearvutil on lisaks b/g standarditele ka n-standardiga WiFi-kaart. Koduvõrgus äärmiselt kasulik-vajalik, kui olemas uusim n-standardiga WiFi-ruuter ja plaanis juhtmeta internetti kasutada.


KLAVIATUUR JA TOUCHPAD
Kuna ekraan on 15,6 tolli, siis on sülearvutile mahutatud täisklaviatuur. Ehk siis eraldi ka Numpad olemas. Kasutamine nõuab harjumist, kuna klaviatuur+Numpad on üpris kokkusurutud ja Enteri klahv on piklik. Tavaklaviatuuri kasutajatel nõuab see kindlasti harjumist. Iseenesest oli klaviatuur täiesti normalne – klahvid ei klõbisenud ja kogu kupatus polnud ka häirivalt vetruv. Odavklassi sülearvuti kohta igati OK.
Klaviatuuril oli veel rohkelt igasugu funktsiooninuppe (ehk siis Fn+teatud klahv). For easier living.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Touchpadiga ei saanud ma alguses kohe üldse hästi läbi. Seda pidin päris mitu korda seadistama, et normaalselt kursorit liigutada saaks. Küll oli liiga aeglane ja siis jälle tundetu. Pind on touchpadil harjumatult „auklik“. Pole kindel miks – äkki reageerib paremini? Veidi aja pärast ei pannud seda aga enam üldse tähele. Alguse asi arvatavasti. Nupud tundusid minu jaoks liiga jäigad, aga eks ma olen enda Aceri ning katsetatud Dellide-Lenovote pehmete nuppudega ära hellitatud. Puhtalt maitse küsimus.
Spoiler Spoiler Spoiler



JAHUTUS
Väga paljude sülearvutite probleem. Kuna korpusel on uhkeldav kleebis, et käte toetamise piirkond on 25% jahedam, siis otsustasin seda aspekti rohkem jälgida. Igatahes liiga külm polnud, kuid kuumaks samuti ei läinud. Võiks öelda, et korpus oli sealt sama soe nagu käed. Seda ka terve päeva koormusel töötades. Seega mingi tõetera sellel sildil igatahes on.
Spoiler Spoiler Spoiler


Antud mudelil jahutus visuaalselt midagi erilist polnud, kui eelmisi pilte sisust vaadata, aga töötas see hiirvaikselt. Kuulsin seda maksimumpööretel vaid korra, kui Blu-ray filmi rippi vaatasin, kuid selleks pidi filmi pausile panema ja toas vaikselt olema. Kasutasin seda päev otsa – poole ajast vaatasin filme ja ülejäänud aja tegin teste ning arvuti põhi muutus vaid kergelt leigeks. Seega jahutusega sellel masinal probleeme ei teki. Julgesin isegi töötava masina voodi peale panna (kuna põhjal õhutusavasid ju pole) ja tulemuseks vaid kergelt soe põhi pool tundi pärast filmi vaatamist.
Kuna antud masin on veel mul kodus, siis peaks ehk temperatuuritesti ka tegema?
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler



ADAPTER+VOOLUJUHE
Siinkohal tahaks küsida – WTF, Asus? Adapteriga on kõik normis – väike, kerge ning indikaatortulukesega (hea kontrollida, kas adapter on voolu all või mitte). Aga voolujuhe on vist ehe näide majanduslangusest. Voolujuhe on täpselt 80 cm pikk. Mul on töö juures pistikupesad meetri kõrgusel, mis tähendab, et laua või mõne aluse puudumisel jääb adapter abitult õhku rippuma. Huvitava detaili arvelt on kokku hoitud.
Spoiler Spoiler Spoiler



KAASAVARA
Asus selle koha pealt pole õnneks koonerdanud. Kaasas on kaks Windows 7 Home Premium installiplaati (32-bit ja 64-bit), driverite ja tarkvara plaadid, kasutusjuhend inglise keeles ning eestikeelne kasutusjuhend plaadil. Igati positiivne.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Seega Windowsi install ei tohiks driverite ega installimeedia tasandil mitte mingeid probleeme tekitada.


ASUSE TARKVARA
Tarkvara poolest oli see aparaat suhteliselt rikkalikult varustatud. Oli nii kasulikke programmijuppe kui ka üks absurdsuse valdkonna esindaja.

Asus Copyprotect
Vägagi kasulik programm igasuguste lukustuste ja piirangute määramiseks arvutis.
Spoiler Spoiler Spoiler



HD AudioDeck
Heli seadistamiseks nii mikrofonis kui ka kõlarites. Üpris asjalik ja põhjalik vaid kahe heliliidesega arvuti kohta.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus Lifeframe
Veebikaamera programmijupp. Selle käivitamisel taasesitati loop-funktsioonis kaamera võimalusi tutvustav ja Asuse kvaliteeti promov video. Ei saanudki aru, kas seal promoti antud mudelit või Asuse toodangut üldiselt. Igatahes sisu oli a la „katsetatud Antarktikas, 16000 jala kõrgusel üle merepinna, tulemuseks „Zero defects““. Ja see video kordas ennast nii kaua, kuni Escape vajutada.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus LiveUpdate
Midagi sarnast Lenovo System Update’ile. Seni pole õnnestunud sealt uuendusi leida – väidetavalt „There is no need to update the environment“.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus Multiframe
Lihtne programm lisaekraani kasutamise lihtsustamiseks. Üks asjalikematest Asuse programmidest.
Spoiler Spoiler Spoiler



SmartLogon
Programm, mida olen kohanud siiani vaid Delli arvutitel. Tore teada, et ka teistel on sarnased variandid olemas. Kui päris aus olla, siis ei lootnud ma sellelt Asuse sülearvutilt taolist programmi leida.
Nagu screenshotil näha, saab ka rahatähega sisse logida. Asi see siis pole õige omaniku pildiga salaja sisse logida? Mitte just kõige turvalisem lahendus tegelikult.
Valgustingimused peavad selle funktsiooni toimimiseks üpris ideaalsed olema.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus Splendid Video Enhancement Technology
Pika ja lohiseva nime taga peitub vajalik programm, millega saab ekraani värvimajandust hallata ja kalibreerida. Muudab elu veidi lihtsamaks küll.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus Power4Gear Hybrid
Pea igal enesest lugupidaval tootjal on oma Power Manager. Nii ka Asuse puhul.
Spoiler Spoiler Spoiler



Asus Fancystart
Aasta mõttetuima softijupi auhind läheb küll Asusele. Tegemist siis programmiga, millega saab muuta ja „tuunida“ bootimisel ja sisselogimisel kuvatavaid visuaalseid efekte ning erinevaid häälitsusi. Kusagil Jaapanis plaksutavad teismelised tüdrukud selle peale kindlasti käsi ja hüüatavad „Super kawaii!!!“ Mina mitte.
Spoiler Spoiler Spoiler



Ai Recovery Burner
Programm, mis võimaldab teha backupi operatsioonisüsteemist. Vajab väidetavalt 4 DVD-plaati ja käib igal sisselogimisel pinda „Sul on Recovery plaadid tegemata. Lase mul need ära kirjutada!“

Lisaks kohtasin selles arvutis üle pika aja PC-cillin-nimelise antiviiruse trialit, mida mäletan ammusest ajast, kui mu TravelMate veel tegija oli.
Ka oli kaasas Office 2007 prooviversioon.


HELI
Nagu Pavilionidelgi, on sellel Asusel Altec Lansingu kõlarid. Filmi vaatamiseks sobivad, aga muusika kuulamiseks liiga plekised. Kõrvaklappide-kõlaritega on kõik normis – meeldiv bass, selge heli. Segavaid helisid-kahinaid-krõbinaid ei täheldanud. Kaasasolev tarkvara võimaldab kasutada ka ekvalaiserit ja heliefekte, kuigi klappides kippus see liialt heli moonutama.


MÄNGIMINE JA TESTID
Mängimine… mnjah, Inteli integreeritud graafikaga polnud sellel eriti mõtet. Kergema kaaluga strateegiamängud veab välja (WarCraft III näiteks), aga ei näinud mõtet NFS-i või Bioshocki sinna peale vägistama hakata.
Kuna tegemist oli integreeritud graafikaga, siis otse loomulikult on 3DMarkid ja PCMarkid mõttetud.


SuperPi tegin ära.
Spoiler Spoiler Spoiler



SiSoft Sandra viimase versiooniga tegin ka kõikvõimalikud testid ära.
Allpool siis mõned screenshotid tulemustega.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Filme (Blu-ray ripid) vaadates oli alguses probleeme pildi hakkimisega. Selle vastu aitas Haali Media Splitteri kasutuselevõtt. Pärast seda probleeme polnud.

Windows 7 Home Premium käitus selle masinaga vägagi eeskujulikult. Bootimine oli kiire ning mingeid hangumisi-mõtlemisi ette ei tulnud. Arvutil on tehases installitud 64-bitine Windows ning kuigi 32-bitine variant on ka olemas, pole mitmetuumaliste protsessorite jõudlust mõtet selle lahjema Windowsiga raisata.


KOKKUVÕTE
Mõtlesin pikalt, kes võiks olla selle arvuti sihtgrupp. Ja välja mõtlesin – minu vanaema näiteks. See on arvuti, mis sobib ideaalselt inimestele, kes pole mängurid ega muul viisil Power Userid. See on arvuti algtasemel kasutajatele. Minu jaoks jääb see sülearvuti loomulikult lahjaks. Seda mitmel põhjusel (jätan siinkohal välimuse aspekti kõrvale) – puuduvad PCMCIA-pesa, S-Video või kangem väljund, korralik videokaart, Bluetooth jne. Aga kui võtta inimene, kelle igapäevane internetikasutus piirdub Messengeri, internetipanganduse, Delfi-Postimehe, tekstitöötluse ja filmivaatamise-muusikakuulamisega, siis tema jaoks on see arvuti piisav ja ideaalne. 4 USB-pesast piisab printeri, hiire, mälupulkade, ID-kaardilugeja ja muude kaasaaegsete väliste seadmete jaoks. Ekraan pole liiga suur ega liiga väike ning klaviatuur täisfunktsionaalne. Plaadikirjutaja on samuti olemas ja mälukaardilugeja tunneb üldlevinud SD-mälukaardid vaevata ära.
Üksikud miinused jäid siiski vaevama, aga üldmulje on hea.

Plussid
- rikkalik kaasavara (installikad ja mõneti asjalik tootjapoolne tarkvara)
- vaikne ja efektiivne jahutus
- kergelt hooldatav – kõik on ühe luugi taga
- kaasaegne WiFi-kaart

Pluss-miinused
- kaks Kensingtoni lukku tundub veidi overkill
- aku laadimist võiks saada manuaalselt välja lülitada, aga pole eriti kriitiline puudus
- liideseid vähe, kuid saab hakkama
- hinna ja toote omaduste suhe pole eriti tasakaalus, kuigi odavama otsa Ordidest ja Microlinkidest tunduvalt parem

Miinused
- läikiv korpus ja ekraan
- voolujuhe on liiga lühike
- aku võiks veidi kauem kesta
- adapteri ja LAN-kaabli pesade lähedus
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.12.2009 01:54:20 vasta tsitaadiga

Tore näha et plaadid on kohaliku regiooni omad aga et klaviatuur pandi US versioon... (sellest ka sinu enteri klahvi kurtmine)
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 29.12.2009 02:58:41 vasta tsitaadiga

asjalik ülevaade aga eks räägiksid (või ei lugenud ma täpselt välja) sellest kui pehme ja kriimus sõbralik see korpus on. Kas on selline "kodumaise viletsama toodangu" pehmus või on selline "oma hinna eest täitsa normaalne. Ning kui näpuga natuke õrnalt ekraani tagust "suruda" kas siis on näha ekraanil muljumis jälgi.

Temperatuuri testiks võiksid lasta käima OCCT. See peaks suht hoolega kütma (enda läpparit piinasin sellega). Ning kui mõni huviline siiski on võid julgelt 3Dmark01SE käima lasta. Isegi Inteli 950'ile ei olnud see probleemiks.


Aga jah asus/msi vms tootjad tunduvad suht asjalikud juba.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 29.12.2009 10:12:12 Re: Asus K50IJ vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Siinkohal kritiseeriks isuga parema poole ülesehitust. Probleem selles, et LAN-kaabli pesa ja laadija pesa on väga lähedal teineteisele.

Laadija kaablit saab keerata ka ju teistpidi, sest enamikul inimestel jookseb see juhe kuskile arvuti taha laua alla vms. icon_smile.gif
Mis puutub sellesse monoliitsesse põhjakaande, siis on see pigem miinus. Üldjuhul hakkavad just selliste kaante kruvid mingil hetkel ära kukkuma (arvuti väntsutamine hakkab kruvisid välja painutama olenevalt korpuse pehmusest). Ning pealegi teeb tavaline inimene upgrade-i mingile kindlale asjale nagu mälu ja hdd, seega eraldi luuk ühe või kahe kruviga on puhtalt aja kokkuhoid nii või naa. Ning kui veel jätkata sellel teemal, siis igasugu suured luugid muudavad korpuse lihtsalt nõrgemaks.
Muidu tubli ülevaade. Võib-olla isegi liiga pikk ja detailne, sest kuskil keskel hakkasin edasi kerima. Ning oleks võinud ka hinna märkida. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.12.2009 13:24:38 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
asjalik ülevaade aga eks räägiksid (või ei lugenud ma täpselt välja) sellest kui pehme ja kriimus sõbralik see korpus on. Kas on selline "kodumaise viletsama toodangu" pehmus või on selline "oma hinna eest täitsa normaalne. Ning kui näpuga natuke õrnalt ekraani tagust "suruda" kas siis on näha ekraanil muljumis jälgi.

Temperatuuri testiks võiksid lasta käima OCCT. See peaks suht hoolega kütma (enda läpparit piinasin sellega). Ning kui mõni huviline siiski on võid julgelt 3Dmark01SE käima lasta. Isegi Inteli 950'ile ei olnud see probleemiks.


Aga jah asus/msi vms tootjad tunduvad suht asjalikud juba.

Kriimustused jäävad sealt kindlasti näha, aga kaanele pole survet avaldanud. Korpus tundus igatahes jäigem ja vastupidavam kui neil Ordidel ja Microlinkidel, mida näppida olen saanud. See muidugi ei tähenda, et lapakat saaks ühe käega tõsta nagu näiteks Lenovo toodangut (kuigi viimasel ajal ei julge neidki sel viisil tõsta icon_rolleyes.gif )
Eks koju jõudes teen paar testi veel lisaks.

.:MDK:. kirjutas:
Betamax kirjutas:
Siinkohal kritiseeriks isuga parema poole ülesehitust. Probleem selles, et LAN-kaabli pesa ja laadija pesa on väga lähedal teineteisele.

Laadija kaablit saab keerata ka ju teistpidi, sest enamikul inimestel jookseb see juhe kuskile arvuti taha laua alla vms. icon_smile.gif
Mis puutub sellesse monoliitsesse põhjakaande, siis on see pigem miinus. Üldjuhul hakkavad just selliste kaante kruvid mingil hetkel ära kukkuma (arvuti väntsutamine hakkab kruvisid välja painutama olenevalt korpuse pehmusest). Ning pealegi teeb tavaline inimene upgrade-i mingile kindlale asjale nagu mälu ja hdd, seega eraldi luuk ühe või kahe kruviga on puhtalt aja kokkuhoid nii või naa. Ning kui veel jätkata sellel teemal, siis igasugu suured luugid muudavad korpuse lihtsalt nõrgemaks.
Muidu tubli ülevaade. Võib-olla isegi liiga pikk ja detailne, sest kuskil keskel hakkasin edasi kerima. Ning oleks võinud ka hinna märkida. thumbs_up.gif

Hinna saad Elioni lingilt, mis on ülevaates esimene.
Kusjuures selle monoliitse kaane kinnitus ei ole miinuseks. Esiteks selle pärast, et korpus (vähemalt minu käes) ei läinud kuumaks. Teiseks on see kinnitatud 5 kruviga, millest üks on akupesa kaane all ja ülejäänud kaks mõlemal pool Kensingtoni lukke ehk siis horisontaalasendis. See peaks tunduvalt vähendama nende märkamatut väljakukkumist.
Laadija ja LANi suhe mind ikkagi häiris tõsiselt, kuna mul oli see lapakas sellises kohas, et juhtme suunamine arvuti tagant tähendas seda, et pikendusjuhe jäi liiga kaugeks. Ja sedas see veel, kui lapakat liigutada - iga kord püsti tõustes pidin jälgima, et nad omavahel raksu ei läheks icon_neutral.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 30.12.2009 00:58:11 vasta tsitaadiga

Olen lühikese voolujuhtme poolt thumbs_up.gif
Minul näiteks küll 5 meetrit juhtmeid vaja ei ole.
Voolujuhe on EU standardite järgi paks ja raske.
Mille jaoks teha seda pikaks?
Miks ta ei tohi pistiku otsas rippuda?
Pealegi, õhus rippudes on jahutus parem icon_smile.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 30.12.2009 01:01:24 vasta tsitaadiga

eee kui ei ulata mõnes olukorras siis hakkad pikendusjuhet kaasas vedama?
Kui ta ripub siis on suur võimalus et keegi koperdab selle otsa tõmmates sellega läppari endaga kaasa või vigastades läppari toite pesa. Ega igas olukorras ei ole võimalik juhet nõnda rippu panna, et keegi sealt juhuslikult ei tahaks mööda minna. Näiteks koolis.
Ja enamus asjalike adaptereid ei tohiks vaevelda jahutuse probleemi taga. Kui üle kuumeneb siis on midagi mäda.

Ise eelistan alati pikki juhtmeid kui mingeid lühikesi mis kusagile ei ulatu ja pärast selletõttu et asi kuidagi ripub jalus tõmbad kogu kaaderväri endale kaela.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.12.2009 01:12:38 vasta tsitaadiga

Toitejuhe olgu pigem pikk, kui lühike! Alati kipub lühikeseks jääma icon_biggrin.gif .
Samas, aku kestvust vaadates tekib mõte, et tegu miski kompaktse lauaarvutiga. Isegi mu mitu aastat vana pavilioni aku veab hetkel sama kaua välja.
Võiks nagu arvata (reklaamidele tuginedes), et LED taustavalgustus on ökonoomsem CCFL st, kuigi telerite testid kinnitavad, et nn. LED telerid tarbivad samapalju energiat, kui ka nende CCFL valgustust kasutavad vennad.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 30.12.2009 02:03:49 vasta tsitaadiga

No tegelt kui juba on siuke arvuti, millel aku töö jaoks uuena ei sobi,
siis pigem olgu adapter integreeritud sülearvutisse, nagu nad kunagi
olid. Mis mõttega selle sealt välja võtta kui mõlemad peavad ALATI
olema kaasas. Ja kui ei mahu, siis võib ka aku väiksemaks teha,
sel pole niikuinii erilist mõtet.

Ja pmst need on standardsed juhtmed, nii et neid saab vabalt vahetada.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 30.12.2009 02:05:26 vasta tsitaadiga

saab... aga see "juhe" maksab mingi 40.- vist. Kui oleks täiesti tavaline siis võtaks mõne toiteplokki või monitori juhtme kuna selliseid just igalpool ei vedele ja üle ei jää.
_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 30.12.2009 02:22:03 vasta tsitaadiga

Meeldiks ka endale sisseehitatud toitekas, kuid peaks olema kergelt vahetatav, sest eriti pikka iga neile just ei ole antud. samas, jälle üks energiamuundamine, mis teeb arvuti omakorda soojemaks.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 30.12.2009 02:25:43 vasta tsitaadiga

sisemine Toitekas lisaks kaalu kenasti ning ehk ka läppari massi. ning siis peaks ta ju kuidagi ära jahutama... ei usu et adapterile eriti meeldiks kui ta kogu aeg läppari all vms kohas on kus teda igatpidi soojendatakse.


tea ma juba harjunud adapteri kolakat kaasas tassima kuna üle 2.5 aastase läppari aku suht läbi ja ei ole veel segama hakanud.

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2009 20:00:31 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
- kaasaegne WiFi-kaart

Ei peaks seda otseseks plussiks kuna viimase 2a jooksul on arvestatav osa läpakaid n-standardit toetavate WiFi kaartidega tulnud.
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2009 21:43:43 vasta tsitaadiga

Kas ka odavama otsa masinad? Pole neil eriti täheldanud icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2009 22:00:42 vasta tsitaadiga

Koos 2007.a keval tulnud Santa Rosa platvormiga tuli Intel 4965AGN WiFi kaart, mida antud ajavahemikul kasvõi kodumaistes sellel platvormil põhinevates arvutites agaralt kasutatakse. Ideeliselt on need odavama otsa masinad...
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
virks
HV Guru

liitunud: 19.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 31.12.2009 22:18:44 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Meeldiks ka endale sisseehitatud toitekas, kuid peaks olema kergelt vahetatav, sest eriti pikka iga neile just ei ole antud.
Ma ei tea kas mul on vedanud või kasutan neid teistmoodi kui teised, aga siiani pole ükski oma töölepingut lõpetanud. Isegi ükski ots ei ole järgi andnud suhteliselt rasketes tingimustes (teiste omasid olen kilode viisi parandanud).
Kommentaarid: 524 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 418
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M|a|D
Kreisi kasutaja


liitunud: 29.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2010 12:35:12 vasta tsitaadiga

öelge mehed kuidas muidu need MSI, ASUS, Gigabyte masinad üldse vastu peavad praktikas. Soliidsed brandid on ja laialdaselt on nende tehnikat kasutatud, sisuliselt kvaliteedi etalonid on alati peitunud selle brandi taga (emaplaadid, videod)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 03.01.2010 22:11:41 vasta tsitaadiga

M|a|D kirjutas:
öelge mehed kuidas muidu need MSI, ASUS, Gigabyte masinad üldse vastu peavad praktikas. Soliidsed brandid on ja laialdaselt on nende tehnikat kasutatud, sisuliselt kvaliteedi etalonid on alati peitunud selle brandi taga (emaplaadid, videod)

üldujuhul vähemalt mulle tundub, et need masinad mida turustatakse oma nime(asus, msi jne) all on vastupidavamad kui need bareboned, mida teised teistele firmadele sülekate tootmiseks tehakse(nt Asuse S96S/SP).
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jack
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 12.01.2010 02:21:57 vasta tsitaadiga

M|a|D kirjutas:
öelge mehed kuidas muidu need MSI, ASUS, Gigabyte masinad üldse vastu peavad praktikas. Soliidsed brandid on ja laialdaselt on nende tehnikat kasutatud, sisuliselt kvaliteedi etalonid on alati peitunud selle brandi taga (emaplaadid, videod)


Enda profiilis olev ASUS A6Va kasutuses siis 2006 jaanuarist.
Lihtsalt uuendasin kõvaketta kiirema vastu ja vana jäi väliseks kettaks aga töötab siiamaani.
mälu uuendus 512MB => 2 GB.
Klaviatuur on siiamaani OK, ainuke asi mis katki on vist integreeritud videokaamera.
Helikaardi väljundis oleks nagu metronoom: kord sekundis käib mingi plõks.
Aku kestab vähemalt 1,5 tundi. CD ja DVD põletamine toimib ka ilma probleemideta.
ATI Mobility Radeon X700 128MB vastab ka WIN 7 miinimumnõuetele.
Ostetud siis umbes 22 000 eest koos XPga, novembrist WIN 7 Ultimate retail peal.WIN 7 testprogramm hindas 3,3 punkti maksimaalsest. Kõige nõrgem siis oli 1,7 GHz protsessor
Mõtlesin umbes aasta tagasi et vahetan teise välja aga siis mõtlesin järgi, et kõik programmid mis peal töötavad. Võibolla mitte küll ülikiiresti, aga töötavad... Nii et väljavahetamisega ootan siis kuni müügis läpakad USB3 standardiga...


Ei oska öelda nende odavamate ASUS läpakate kohta, aga mina olen enda omaga küll rahul.
JA näinud selle paari aasta jooksul, kuidas teiste brändide odavamad läpakad jupsivad ja murenevad.
BSOD pole ASUSel näinud, külla aga IBM R52 mis oli 1 tööarvuti ja Dell Latitude D830 nel.
Dell muidugi töötab korralikult.
Järgmise läpaka kandidaadiks on ASUS / DELL. Töö juures on hunnik IBM / LENOVO R ja T seeriat, odavaid HPsid ja nutt och hala nendega.Fujitsu Siemens Lifebooke on 3 ja nende KÕIGIGA on mingi softi või riistvara jama.

kõrvalepõikena:

Vaatasin et FLEX pakub praegust tööarvutit DELL D830+ dokk 12900 EEK. Mina ostsin soodustusega 1,5 aastat tagasi 20500 vist.
Asja teeb heaks 85WH aku, 1650x1050 ekraan ja kaasatulev dokk. Mängida sellega vist ei saa päris, aga töötegemiseks väga aus masin. sõltub sellest, milleks arvutit vaja.

Loodan, et oli abiks see inff.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004




sõnum 12.01.2010 02:55:38 vasta tsitaadiga

Jack, kas tegu on ühe laua peal töötava masinaga, mitme laua peal töötava
masinaga või süles töötava masinaga? (palju sa seda transpordid). Izvinite,
aga sellise raha eest peaks ikka mingi kvaliteedi saama thumbs_up.gif kui see laguneks,
siis poleks vast üldse mõtet kallist odava asemel eelistada.

Metronoomist rääkides, kas ka siis tiksub, kui CPU kasutus põhjas (proovi
näiteks cpu burn-in programmiga). Katki pole vast veebikas, vaid juhe, mis
jookseb hingede juures.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku.
Ooteajad väiketööd nädala jooksul, päev+ tööd kuu jooksul.
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.01.2010 20:33:11 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
asjalik ülevaade aga eks räägiksid (või ei lugenud ma täpselt välja) sellest kui pehme ja kriimus sõbralik see korpus on. Kas on selline "kodumaise viletsama toodangu" pehmus või on selline "oma hinna eest täitsa normaalne. Ning kui näpuga natuke õrnalt ekraani tagust "suruda" kas siis on näha ekraanil muljumis jälgi.

Kaas on pehme. Väga pehme. Ekraani ja kaane vaheline osa tunduks nagu tühi olevat peale vajutades. Aga selleks, et ekraanil "lainetus" tekiks, tuleb päris tugevalt vajutada.
Tegin OCCT testi ka ära. Tunni jooksul, mil test käis, oli ventilaatorit ainult siis kuulda, kui kõrv korpuse lähedusse panna.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

3DMark testi teen homme. Täna ei olnud rohkem aega tegeleda asjaga.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.01.2010 13:00:06 vasta tsitaadiga

Ja 3DMark2001SE tulemus maksimumresolutsiooniga:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jack
HV kasutaja

liitunud: 01.12.2003




sõnum 31.01.2010 13:00:29 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Jack, kas tegu on ühe laua peal töötava masinaga, mitme laua peal töötava
masinaga või süles töötava masinaga? (palju sa seda transpordid). Izvinite,
aga sellise raha eest peaks ikka mingi kvaliteedi saama thumbs_up.gif kui see laguneks,
siis poleks vast üldse mõtet kallist odava asemel eelistada.

Metronoomist rääkides, kas ka siis tiksub, kui CPU kasutus põhjas (proovi
näiteks cpu burn-in programmiga). Katki pole vast veebikas, vaid juhe, mis
jookseb hingede juures.


Heli väljundis on plõks sõltumata prose kiireusest-koormatusest.
Viimasel ajal on läpakas laual, aga vahepeal oli mitmel laual, kaasaskantav ja kasutatav.
Kui ostsin, maksid teised sama konfiga läpakad vähem. aga tegijatest st IBM, DELL ei pakkunud keegi sellist võimsat videot.
Eesti kodumaiseid ja HP ei vaadanud... Olen tark ja õpin teiste vigadest

Odavam sama konf oli mingi 15990 kas ja mis seal OP süsteem oli, ei tea.

Aga jahh kestab siiamaani. Mõtlesin, et klaviatuur ära kulunud mõne tähe pealt, aga siis vaatasin, et need ju kleepekad mis ise panin
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
b2ssu
HV vaatleja

liitunud: 26.11.2010




sõnum 21.12.2010 15:47:39 vasta tsitaadiga

Tahtsin küsida kas paremat emaplaati pole sellele, millel ei ole intregreeritud graafika kaarti?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Asus K50IJ
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.