Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 730x märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 13:29:48 Ülevaade: Dell XPS 730x vasta tsitaadiga

link :: Sale24.ee


Paar nädalat tagasi pakuti mulle Sale24.ee’st võimalust testida Dell XPS 730X mänguritele mõeldud arvutikasti. Lisati, et mängi sellega võimalikult palju, tee teste ja kirjuta, mida arvad. Mis mul selle vastu ikka olla sai? Esimene reaktsioon oli stiilis „Täna ja järgnevatel öödel ma ei maga!“ Teine reaktsioon „Wow, mul vist polegi kodus kunagi midagi nii kallist veel olnud“. Kolmas reaktsioon „Kas palgata turvamees seda valvama?“ Kerge värinaga südames läksin hommikul tööle – kas on õhtuks alles või mitte?

Kuna mul pole ka viimased 4-5 aastat enam arvutikasti ega monitori kodukasutuses olnud, siis anti lahkelt kaasa ka Delli 24-tolline ekraan DVI-kaabliga. Heli jaoks ekspluateerisin tüdruku Logitechi Z4 kõlareid, Logitechi hiire ja HP klaviatuuri laenutasin töö juurest. Sellest moodustuski mu testikomplekt. Ja unetud ööd pärast tööpäeva lõppu võisid alata.

Kõigepealt siis konfiguratsioon. Tegemist on sama masinaga (värvuselt must), mis praegu HV Foorumite topis jookseb.


KONFIGURATSIOON

Mudel: Dell XPS 730X
Protsessor: Intel CoreTM i7-965 Extreme Edition (3.2GHz, 8MB Shared Cache)
Operatiivmälu: 6GB DDR3 1066MHz (3 x 2GB DIMMs)
Kiibistik: Intel® X58 Chipset
Kõvaketas: 1,5 TB (1500GB) SATA 7200 rpm
Videokaart: Dual NVidia GeForce GTX280 1024MB, SLI . Kokku 2048mb. Eraldi - PhysiX graphics protsessor
Meediaseade: 16X DVD +/-RW Drive, 6X Blu-rayTM Combo Drive5
Emaplaadi slotid: PCI: 1 Slot PCIe x1: 2 Slots PCIe x16 Gen2: 3 Slots
Võrgukaart: Dual Gigabit Ethernet (10/100/1000Base-T)
Toiteplokk: EPA compliant 80+ 1KW power supply on all configurations
Helikaart: 7.1 channel High Definition Audio
Pordid: ees: USB 2.0 (x2), 1394a (x1), (1) headphone out, (1) microphone in. Taga: S/PDIF Audio Out (Coax and Optical), microphone in, line-in, line-out, center/LFE, Rear Surround, Side Surround, USB 2.0 (x6), 1394a (x1), eSATA (x1), PS/2 Mouse and Keyboard, Gigabit Ethernet (x2)
Operatsioonisüsteem: Microsoft Windows 7 64bit
Mõõdud: Kõrgus: 55.5 cm Laius: 21.9 cm Sügavus: 59.4 cm Kaal: 32kg


VÄLIMUS

Väljanägemiselt on see kast vägagi uhke – dioodvalgustus esipaneelil ja tagapaneelil ning kõigele lisaks ka sisemuses, kust see läbi küljepaneeli pleksiklaasist osa välja kumab. Hämaras ja pimedas toas väga efektne, mistõttu kusagile laua alla peitu pole seda mõtet panna.
Suuruselt ja raskuselt meenutab ta korralikku tower-tüüpi serverit. Keskmisest arvutikastist ei saaks siin rääkida. Kolmandale korrusele oli igatahes Sale24.ee töötajal seda kasti suhteliselt ebamugav tassida ja kodus paigutasin selle kohe ühele kindale kohale ning rohkem ei liigutanud.
Kasti enda mehhanismid ja juurdepääs erinevatele funktsioonidele on väga mugavaks tehtud. Küljepaneel käib ära kerge vaevaga – tõmbad liugurlukustuse kangi välja ja korras. Mitte mingit kruvidega mässamist.
Nagu mainitud, on tagapaneel valgustatud terve aja, mil arvuti töötab. Äärmiselt mugav eriti õhtuti, kui vaja midagi sinna ühendada – pole mingit kompamist. Kõik liidesed on selgelt näha.

Esipaneelist ja tagapaneelist ca kolmandiku moodustab võre ehk nn „grill“, millest esimese kaudu õhku sisse tõmmatakse ja viimase kaudu väljastatakse. Tolmusemas keskkonnas võib see kaasa tuua sagedama tolmupuhastamise kasti sisemusest.
Piltide pealt võib näha ka esipaneeli ja tagapaneeli. Kuna kastil olid veel kiled peal, siis ei hakanud neid maha kiskuma. Nagunii ei õnnestunud mul pilte teha, kus oleks see kast pimedas toas efektselt helendanud. Lihtsalt valgustingimused ei võimaldanud.

Esipaneelil on siis kaks optilist seadet (üks neist Blu-ray seade ja teine tavaline CD-RW/DVD-RW), heliväljund ja mikrofonisisend, kaks USB-pesa, üks FireWire 1394a pesa. XPS kirjaga luugi taga peituvad Bluetooth ja mälukaardilugeja.
Esipaneeli esteetiliseks puuduseks on see bling-bling läikiv plastik. Välguga pildistades võib pärast pildi pealt kenasti kõik tolmukübemed ja sõrmejäljed üle lugeda. Kuna pidevalt sai plaate vahetatud, kõlareid-kõrvaklappe ühendatud ja USB-mälupulki vahetatud, siis tahes-tahtmata jäävad sellest jäljed. Aga see on juba maitse asi.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Tagapaneel on kirju ja paljud liidesed on dubleeritud (mis on ainult positiivne):
2x PS2, 2x DVI, 2x Gigabit LAN, 6x USB, 1x FireWire 1394a, 1x eSATA.
Lisaks posu helikaardi liideseid: S/PDIF heliväljund (Coax & Optical), mikrofonisisend, Line-in, Line-out, center/LFE, Rear Surround, Side Surround.
PS2-liideseid ei lootnud ma ausalt öeldes sellelt masinalt leida, kuna USB-klaverid ja -hiired on täiesti igapäevane nähtus.
Spoiler Spoiler Spoiler


Arvuti kõrguse tõttu on põhja alla monteeritud kokkuklapitavad labad, et kogu kasti tasakaalus hoida. Mõistlik idee.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler



SISEMUS

Esimest korda seda kasti nähes tekkis küsimus, et miks see nii suur ja raske on? Arvasin, et enamus korpusest on tühi ja lihtsalt valgustust täis. Eksisin. Kast on risti-põiki korralikku tehnikat täis topitud ja kui nüüd piltidelt vaadata, siis vaba ruumi nagu õieti polekski. Kõige suurem komponent on kahtlemata H2C Ceramic jahutussüsteem, mis võtab enda alla sisuliselt neljandiku kogu kasti sisemusest. Tegemist siis sellist tüüpi jahutusega:
http://en.wikipedia.org/wiki/H2Ceramic_cooling
Laenan ühe teise ülevaate pildimaterjali selle jahutuse täpsema välimuse näitamiseks. Loodan, et nad ei pahanda.
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Järgmised suured tegijad on ülivõimas toiteplokk, nVidia videokaart ning neljale S-ATA kettale mõeldud rack. Seda racki tahaks veidi kirjeldada, kuna tegemist on väga mugava lahendusega, mida olen näinud seni serverites ja mõnes eliitsemas-kallimas kodukastis. Nagu mainitud, on rackis ruumi kokku neljale kettale, millest kaks on juba olemas. Kettad on kinnitatud klambritega ja S-ATA kaablid on korpuse raami küljes fikseeritud ega töllerda lahtiselt. Katsetasin kui kiiresti ketast vahetada annab. Arvuti oli eelnevalt väljalülitatud ja vooluvõrgust lahti ühendatud, mistõttu Windowsi Shut Downi aega ei arvestanud. Kokku sain ühe ketta vahetamise ajaks ~30 sekundit ilma rapsimata - külgpaneel maha, kaks juhet kettalt lahti, ketas välja, ketas tagasi sisse, juhtmed külge, külgpaneel tagasi. Ühesõnaga viis pluss lahendus. Mida vähem kruvikeerajat vaja, seda parem.
Ketaste kohta veel nii palju, et BIOSist on võimalik valida kas AHCI või RAID režiim. Backupiks ideaalne ja kujutan ette, et kui mõnel võrgupeol (kui keegi kasti viitsib sinna tassida) miskit ühe kettaga peaks juhtuma, saab pärast restarti kohe edasi rokkida.

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Käivitumise esimestel sekunditel töötab vist arvuti viimne kui üks ventilaator täispööretel, kuna see mühin/sahin, mis sealt kostub, on korraliku tormi mõõtu. Vähem kui poole meetri kaugusel olev kardin arvuti taga laperdas igatahes metsikult. Pärast BIOSi üleslaadimist müha väheneb ja Windowsisse jõudes ventilaatorite poolelt kosta ainult kerget kohinat. Kast paiknes mul ca meetri kaugusel televiisorist ning selle helitugevust ei pidanud suurendama, et midagi kuulda. Seega mängumasina kohta meeldivalt vaikne.
Ruttan nüüd veidi ette, aga benchimiste ja mängimiste ajal kartsin, et ventikad tõmbavad koormuse suurenedes tuurid kohe üles, aga see kartus oli asjatu. Ventikad jätkasid samas taktis.

Kuna korter, milles elan, on üpris vana ning elektrisüsteem pole ka kõige uuem, kartsin, et arvuti voolutarbimine koos suure ekraani, soojaveeboileri, televiisori, külmkapi ja muude elektriseadmetega samaaegselt võib „korgid välja lüüa“. Varem on seda kahjuks ette tulnud. Üritasin seda momenti vältida ja aeg-ajalt (eriti benchimise ja pikemaajalise koormuse tekitamisel) käisin elektrikilpi kaemas. Kui tuluke seal ikka päris meeleheitlikult vilkus, lülitasin osa seadmeid välja. Elektriarve pole tulnud, aga arvatavasti on see tunduvalt suurem kui eelmistel kuudel – arvuti töötas nädalavahetustel ööpäevaringselt.

Kui arvutil külgpaneel eemaldada, siis põhja piirkonnas süttib diood, mis helendab ka siis, kui arvuti on vooluvõrgust lahti ühendatud. Eriti palju ta valgust hämaras ei anna ja süttib ainult siis, kui eemaldada külgpaneel. Katsetasin kestvust ja põles see igatahes 5 tundi järjest – võtsin külgpaneeli ära ja jätsin arvuti lihtsalt seisma. Kauem ei viitsinud oodata, kuna tahtsin mängida.


TESTID, KASUTAMINE JA TARKVARALINE POOL

Arvuti peale on pandud Vista kleeps, kuid originaalis on see masin Windows 7-ga. Sain ma selle Vista Home Premium 64-bit ning mõtlesin paralleelselt installida ka Windows 7. Mõeldud tehtud ja installitud sai Windows 7 Ultimate 64-bit.
Lühidalt siis mõlema opsüsteemiga tehtud katsetused. Mõlemale Windowsile sai eelnevalt tiritud viimane chipseti driveripakk Inteli ja videokaardile nVidia kodulehelt. Mõlemal olid tehtud ka kõik Windows Update’id (vajalikud uuendused loomulikult). Taustal jooksis ainult Sidebar ja Microsoft Security Essentials

SuperPI Windows Vista 64-bit
Spoiler Spoiler Spoiler


SuperPI Windows 7 64-bit
Spoiler Spoiler Spoiler


SuperPI skoor üllatas kõige enam. Windows 7 arvutusaeg oli üle poole kiirem kui Vistal. Imelik, aga tõsi. Proovisin seda korduvalt ja tulemus ei muutunud sekundi võrragi kummalgi.

Futuremarki benchmarkide tegemine Windows 7 all oli tõsine pain in the ass, sest tarkvara „Encountered an error“ (mitte Windowsi, vaid programmide endi veateated) juba selle peale, kui kogemata hiirt liigutasin. Muidugi tuli Vista ja 7 jaoks veel eraldi triali võtmed tellida, kuna 1 võti per Result Submission.

Windows Vista 64-bit 3DMark Vantage
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit 3DMark Vantage
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows Vista 64-bit 3DMark06
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit 3DMark06
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows Vista 64-bit PCMark Vantage
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit PCMark Vantage
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows Vista 64-bit SiSoft Sandra
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit SiSoft Sandra
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler


Temperatuuride koha pealt pean nüüd usaldama oma paberile kritseldatud märkmeid (mida mul on kokku 3 lehekülge selle ülevaate jaoks), kuna ma ei suuda piltide ja screenshottide seast leida SpeedFani screenshotte. Igatahes, temperatuurid jäid tuumadel jõudeolekus 45 ja 60 kraadi vahemikku. Vahetult pärast benchmarkide ja mängude jooksutamist oli kõige kõrgem temperatuur ühel tuumal 87 kraadi. Nagu eelnevalt mainisin, ei tõmmanud üksi ventilaator koormuse all end kiiremini käima. AGA, koorumuse all kostus (arvatavasti) videokaardilt mingit imelikku krudisevat-pirisevat heli. See polnud tugev, aga kuskil meetri peale oli kosta. Miks ma videokaarti kahtlustan? Kuna benchmarkides kostus see heli just videokaardi testides. Ei tundunud igatahes ühegi „propelleri“ helinana.

Tegin ka ebameeldiva avastuse, mis lubab oletada, et benchmarkide skoorid võiksid olla tugevamad, kui… masinas oleksid kiiremad kõvakettad. Allpool olevatelt piltidelt on näha miks.

Windows Vista 64-bit Experience Rating
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit Experience Rating
Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk siis masinas on kaks Seagate Barracuda 7200 rpm ketast. Kui nende asemel oleks 10000 rpm kettad, oleks arvatavasti eelpool toodud Windows 7 reitingud maksimaalsed. Üldmulje jäi siiski selline, et see 7200 rpm mõjutab ainult Windows 7 experience ratingut, kuna mängudes seda väidetavat aeglust tähele küll ei pannud. Samamoodi jooksid kõik HD videod ideaalselt ilma hakkimisteta ja neid võis normaalselt hangumisteta kerida edasi-tagasi.

Teine ebameeldivus, mille otsa komistasin, puudutas Bluetoothi drivereid. Bluetoothi seadet ma ei saanudki käima ei Vista ega 7 all. Vista saatis mind peale Delli lehelt tiritud driverite installikatset kohe kukele, aga 7 pakkus välja, et otsib netist. Leidis küll mingid Microsofti Bluetoothi driverid, installis ka ära, aga tööle ei saanud. Samas ühes tükis olev mälukaardilugeja sõi kenasti nii SD kui ka MS kaarte. Seega… ei oskagi öelda, mis viga võiks olla. Raiskasin selle peale poolteist õhtut väärtuslikku mänguaega ja lõpuks andsin alla. Google’i andmetel on ka teisi 64-bitise opsüsteemi omanikke, kes sama asjaga hädas on.


MÄNGUDE FPS-ID

Proovisin nii uuemaid mänge kui ka klassikuid erinevate Windowsi versioonide peal. Frapsi tulemused olid suhteliselt sarnased, kui mitte samasugused.
Resolutsioon oli maksimaalne ehk siis 1920x1200 (va ühel mängul). Kõikides mängudes panin seadistused põhja. Esimene ja viimane number näitavad vastavalt madalaimat ja kõrgeimat fpsi (vähemalt nii palju, kui jõudsin mängu ajal jälgida).
Operations Flashpointi kohta arvas Windows 7 all MS Security Essentials, et peab keset mängu hakkama saatma Microsoftile mängu .exe faili, kuna seda tema andmebaasis polnud. Ja viskas korduvalt mängust välja. Aitas ajutine MSE väljalülitamine. Mäng ise oli tiritud Steami kaudu – seega mingeid viiruseid ei tohtinuks olla.

Klassikud:
Need For Speed Most Wanted – fps täisresolutsioonis nii Vista kui ka 7 all terve aja 59-60. Erinevus puudus.
Left 4 Dead – fps täisresolutsioonis vahemikus 35-45 nii Vistas kui ka 7 all. 7 all tundus olevat rohkem 38-45 läheduses.
STALKER 1. osa – fps mõlemas 45-66.
Bioshock – mõlemas fps täpselt 60. Paaris kohas langes korraks 40 piiresse.
Gothic 3 – see mäng lägis täisseadistusega pidevalt ja fps kõikus vahemikus 20-50 ning seda siis 7 ja Vistaga. Suhteliselt vana mäng (2007) ja ei tundu eriti mingit graafikat ka seal taga olla, aga täisseadistusega mängida ei saanud.
Crysis – Vista ja 7 all vahemikus 55-95. Kõik sõltus, mis ekraanil toimus. Suurem märul, siis väiksem fps ja vastupidi. Aga mingid aeglust polnud. Crysis oli ka ainus mäng mis käivitus alles 3 korral, kui FRAPS sisselülitatud oli. Ilma FRAPSita läks kohe käima.
F.E.A.R. – mõlema Windowsiga vahemikus 40-50

Uuemad mängud:
Left 4 Dead 2 – 40 (±3-4) nii Vista kui ka 7 all.
Batman Arkham Asylum – mõlema Windowsiga stabiilselt 59-60.
Call of Juarez: Bound in Blood – Vista peal 69-89, 7 peal umbes sama, aga vahepeal ka 100. Arvatavasti seetõttu, et maksimaalne valitav resolutsioon oli 1024x768.
Operations Flashpoint Dragon Rising – mõlema Windowsiga 37-40.
Painkiller Resurrection – seinast seina mõlema Windowsiga 180-210, siis 40 piires, siis 80 piires. Mäng ise välimuselt-olemuselt kõigist proovitutest kõige mõttetum ja ilmetum. 24-tollise ekraani ressursside raiskamine.
Wolfenstein 2 – mõlema Windowsiga 60.
Need For Speed Shift – Windows 7 all 40-50, Windows Vista 35-40.
GRID – Vista 50-60, Windows 7 50-70, kohati 80. Mõnusa soundtrackiga mäng.
F.E.A.R.2 – mõlemas Windowsis 20-45.


HELI

Heli kohta on mul iseloomustamiseks üks sõna – suurepärane. Proovisin küll ainult Logitechi Z4 kõlareid sellega, aga filmide vaatamisel ja mängimisel oli heli puhas ja mõnusa bassiga. Eriti meeldis mulle GRID-i muusika menüüdes. Sööma minnes jätsin menüü ette ja kõlarid sisselülitatuks.


MUUD TÄHELEPANEKUD

Vista ja Windows 7 leidsid mõlemad HP kaardilugejaga klaviatuurile automaatselt driverid ja sellega jamamine jäi ära.
Tavaliselt on mul kombeks, et uuendan ka BIOSi arvutitel viimase versiooni peale pärast mõningat kasutamist. Seda selleks, et näha, kas midagi ka muutub. XPS 730x puhul midagi peale versiooninumbri ei muutunud. Aga BIOSi uuendamine võttis kõhu alt õõnsaks. Uuendusprogramm väitis, et pärast edukat uuendamist teeb arvuti automaatselt restardi. Nii juhtuski. Ainult selle erinevusega, et ventikad pöörlesid täiskiirusel ja ekraanile pilti ette ei tulnud. Ootasin umbes 3 minutit ja siis lülitasin arvuti värisevate kätega välja. Igasugu mõtted käisid peast läbi selle aja jooksul, aga sisse lülitades toimis kõik nagu alati. Lihtsalt versiooninumber oli muutunud.
Alglaadimine on ka üks moment, mille üle võib nuriseda, kuna see võtab üle 10 sekundi aega. Alguses mõtlesin, et see on selleks, et jõuaks F2 BIOSisse sisenemiseks vajutada, aga F2 reageerib alles siis, kui pool sellest 10-st sekundist on möödas.
Windows 7 pakkus kohe pärast nVidia driverite installimist välja, et lülitab SLI Renderingu sisse. Igati positiivne.


VEIDI MONITOR KOHTA

Kuigi tean, et ülevaade peaks olema ainult arvutikasti kohta (kuna monitor poleks pidanud algselt üldse kaasa tulema), poetan paar sõna ka monitori kohta. Senimaani on see parim monitor, mida ma kasutanud olen ja mitte ainult suuruse poolest. Suuruse poolest oli see isegi suurem kui mul kodus telekas.
Tegemist siis selle isendiga siin: http://www1.euro.dell.com/ee/en/business/monitor/monitor_2408wfp/pd.aspx?refid=monitor_2408wfp&s=bsd&cs=eebsdt1
Vaimustavaks tegi selle monitori funktsionaalsus. Imelihtsalt ja väikese vaevaga on võimalik ekraaniosa tõsta-langetada ja keerata-pöörata igas suunas. Vaatamisnurk oli samuti suurepärane. Tugijalg oli V-kujuline, mis tähendas, et seda sai kenasti nurka sobitada. Disain ja nupud polnud ka ülepingutatud ega häirivad – nupud väikesed, aga mugavad ja sisselülitamisnupu valgus ei kriisanud silma (erinevalt mõne teise ekraani haigest sinisest värvist).
Unustasin veel mainimata laia valiku ühendamisvõimalusi ja erinevad kaardilugejad ja USB-pesa.
Hind on tal küll krõbe, aga kui ma peaksin kunagi endale monitori ostma, siis see on kindlalt monitor, mida tahan. Vaatasin, et HV ärifoorumiteski müüakse seda suhteliselt normaalse hinnaga. Kasutatud, aga seda väärt.


KOKKUVÕTE

Minu kokkuvõte oleks „seda kassid ostaksid“ ja mina ka, kui mul vaid raha oleks. Vähe sellest, et ma sain oma vanu lemmikuid mängida, ma sain sellega ka äsjailmunud mänge mängida. Ja ilma graafiliste järeleandmisteta. Tegemist on arvutiga, mille ressurssidest jätkub päris mitmeks aastaks (minu puhul isegi rohkemaks, kuna ma pole nii nõudlik). Ja veidi Google’ist uurides selgub, et seda masinat saab edukalt ka kiiremaks klokkida.
Ainus, mis meele mõruks teeb, ongi see Bluetooth. Kettad on ükskõik – Windows võib arvata nende kiiruse kohta mida tahes. Ma olen ka vist oma eelmistes ülevaadetes maininud, et ma eriti neid benchmarke ei vaata – loeb see, kas mäng lagib või mitte.

Plussid
+ sisult ja välimuselt äärmiselt atraktiivne
+ võimas, väga võimas
+ mõnusalt palju liideseid ja ka mõned vanad standardid on veel toetatud
+ pärast käivitumist üllatavalt vaikne
+ taga- ja esipaneelil valgustus
+ kõvaketta lisamine/vahetamine on kerge ja kiire

PlussMiinused
+/- hind: kellele liiga kallis, kellele sobiv.
+/- Vista sellele masinale jääb lahjaks, õnneks on komplektis Windows 7
+/- Kettad väidetavalt aeglased… seda siis Windows 7 arvates
+/- BIOSi uuendus ehmatas tõsiselt, aga õnneks kõik laabus

Miinused
- Bluetooth ei tahtnud töötada
- veidrad helid koormuse all töötades
- mida paadunum gamer, seda suurem elektriarve
- esipaneel kogub tolmu ja sõrmejälgi

Lisaks:
Üks teine ülevaade sama arvutikasti kohta ja paari pildi algne allikas: http://hothardware.com/Articles/Dell-XPS-730x-H2C-Intel-Core-i7-Gaming-System/?page=1


viimati muutis Betamax 07.12.2009 23:50:08, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mareq
HV vaatleja

liitunud: 16.04.2003




sõnum 07.12.2009 16:47:38 vasta tsitaadiga

huvitav, et nõnna kallil pillil HDMI puudub
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
K3ndu
HV Guru
K3ndu

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 17:14:05 vasta tsitaadiga

Igati kena ülevaade. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 110
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 07.12.2009 17:38:32 vasta tsitaadiga

Kena ülevaade tõesti, aga kas kindel, et SLI oli peal? Proovisin ka just enda profiilis oleva masinaga ja näiteks sain sellised tulemused:
1920x1200 max settingud mõlemal.
2009-12-07 16:11:54 - GRID
Frames: 11353 - Time: 185168ms - Avg: 61.311 - Min: 43 - Max: 86
Edit:
2009-12-07 16:29:53 - shift
Frames: 11899 - Time: 309837ms - Avg: 38.404 - Min: 24 - Max: 79
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 17:53:17 vasta tsitaadiga

Jup, SLI oli sisse lülitatud ja mängu graafika osa maksimumi peal.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 07.12.2009 18:05:29 vasta tsitaadiga

Väga huvitav...
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 07.12.2009 18:09:51 vasta tsitaadiga

Ei klokkinudki? icon_sad.gif
Selline kast on ju mõttetu, kui ei kloki...
Ega täpsemalt pole teada, mis emaplaat ja mis toide seal istusid?

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gil-Harris
HV kasutaja
Gil-Harris

liitunud: 19.11.2002




sõnum 07.12.2009 18:16:17 vasta tsitaadiga

See on jah üks mõnus kast icon_smile.gif

Monitori kohta oskan ise ka ainult kiidusõnu ütelda, kasutanud sellist isendit üle aasta nüüdseks.

Hästi koostatud ülevaade thumbs_up.gif

Väga pädev, 5+, tubli, istu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 18:31:55 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
Ei klokkinudki? icon_sad.gif
Selline kast on ju mõttetu, kui ei kloki...
Ega täpsemalt pole teada, mis emaplaat ja mis toide seal istusid?

Milleks seda masinat klokkida? Täiesti piisava jõudlusega ilma selletagi icon_biggrin.gif
Emaplaadi kohta jään vastuse võlgu, aga toide:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
scream
HV kasutaja
scream

liitunud: 24.02.2009




sõnum 07.12.2009 18:55:10 vasta tsitaadiga

Jõhker püss arvuti ikka,kui veel klokk ka peale siis ikka tuleb hea elektriarve.Kuid mis selle arvuti siis nii kalliks või eriliseks teeb?Praegu küll eri pakkumine 39999eeku aga muidu on 59999eeku.
samas kui ise panna kokku mingi über arvuti näiteks
Cpu:Core i7 975 extreme - 12640
Gpu:ati 5970 2gb Crossfire - 9350*2=18700
Hdd:2tb Hitachi 7200rpm 32mb cache - 2360
PSU:1.2KW forton everest - 3600
Mobo:Asus Rampage II Extreme - 4990
Ram:Crusial DDR3 PC-10600 1333Mhz 6GB - 1780
Case : ANTEC  0761345-08120-7 antec twelve hundred gaming case - 2545
Blu-ray : LG Blu-Ray GGW-H20LRB - 2695
Kokku 49310 EEK
Mis siis teeb selle ülevaate arvuti erilisemaks kui praegune väljapakutu ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
coolmode
HV kasutaja
coolmode

liitunud: 24.12.2003




sõnum 07.12.2009 19:11:35 vasta tsitaadiga

scream kirjutas:
Jõhker püss arvuti ikka,kui veel klokk ka peale siis ikka tuleb hea elektriarve.Kuid mis selle arvuti siis nii kalliks või eriliseks teeb?Praegu küll eri pakkumine 39999eeku aga muidu on 59999eeku.
samas kui ise panna kokku mingi über arvuti näiteks
Cpu:Core i7 975 extreme - 12640
Gpu:ati 5970 2gb Crossfire - 9350*2=18700
Hdd:2tb Hitachi 7200rpm 32mb cache - 2360
PSU:1.2KW forton everest - 3600
Mobo:Asus Rampage II Extreme - 4990
Ram:Crusial DDR3 PC-10600 1333Mhz 6GB - 1780
Case : ANTEC  0761345-08120-7 antec twelve hundred gaming case - 2545
Blu-ray : LG Blu-Ray GGW-H20LRB - 2695
Kokku 49310 EEK
Mis siis teeb selle ülevaate arvuti erilisemaks kui praegune väljapakutu ?


nimi maksab icon_wink.gif
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 07.12.2009 20:15:51 vasta tsitaadiga

Umm... Kuidagi nõrk tundub... Kohe väga nõrk nende andmete kohta.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sven
Kreisi kasutaja
Sven

liitunud: 27.04.2007




sõnum 07.12.2009 20:28:45 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Umm... Kuidagi nõrk tundub... Kohe väga nõrk nende andmete kohta.

Seda ma mõtlesingi, saan oma vokiga põhimõtteliselt sama hästi mängitud.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 20:31:52 vasta tsitaadiga

Väga raske uskuda, et heli hea on, mis kaardiga täpselt tegu on? Muidugi heli testimine logitechi kõlaritega tundub ka jabur icon_lol.gif
muidu hea ülevaade.

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 20:37:20 Re: Ülevaade: Dell XPS 730x vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:


Tegin ka ebameeldiva avastuse, mis lubab oletada, et benchmarkide skoorid võiksid olla tugevamad, kui… masinas oleksid kiiremad kõvakettad. Allpool olevatelt piltidelt on näha miks.

Windows Vista 64-bit Experience Rating
Spoiler Spoiler Spoiler


Windows 7 64-bit Experience Rating
Spoiler Spoiler Spoiler


Ehk siis masinas on kaks Seagate Barracuda 7200 rpm ketast. Kui nende asemel oleks 10000 rpm kettad, oleks arvatavasti eelpool toodud Windows 7 reitingud maksimaalsed. Üldmulje jäi siiski selline, et see 7200 rpm mõjutab ainult Windows 7 experience ratingut, kuna mängudes seda väidetavat aeglust tähele küll ei pannud. Samamoodi jooksid kõik HD videod ideaalselt ilma hakkimisteta ja neid võis normaalselt hangumisteta kerida edasi-tagasi.

Tegelikult ei.Maksimaalsed 7.9 skoorid kõvaketaste osas on reserveeritud ekslusiivselt SSD-de jaoks seega isegi 10k rpm kettad poleks 7.9 skoori andnud(enda 10k Rapror kah 5.9).
Selles osas jah, et mängimiseks igati mõistlikud need 7200rpm kettad ja 10k/SSD siinkohal palju juurde ei annaks.

Muidugi ülevaade on 5+
Üldse sinu ülevaated on alati väga põhjalikud ja informatiivsed seega thumbs_up.gif thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 22:29:25 vasta tsitaadiga

coolmode kirjutas:
scream kirjutas:
Jõhker püss arvuti ikka,kui veel klokk ka peale siis ikka tuleb hea elektriarve.Kuid mis selle arvuti siis nii kalliks või eriliseks teeb?Praegu küll eri pakkumine 39999eeku aga muidu on 59999eeku.
samas kui ise panna kokku mingi über arvuti näiteks
Cpu:Core i7 975 extreme - 12640
Gpu:ati 5970 2gb Crossfire - 9350*2=18700
Hdd:2tb Hitachi 7200rpm 32mb cache - 2360
PSU:1.2KW forton everest - 3600
Mobo:Asus Rampage II Extreme - 4990
Ram:Crusial DDR3 PC-10600 1333Mhz 6GB - 1780
Case : ANTEC  0761345-08120-7 antec twelve hundred gaming case - 2545
Blu-ray : LG Blu-Ray GGW-H20LRB - 2695
Kokku 49310 EEK
Mis siis teeb selle ülevaate arvuti erilisemaks kui praegune väljapakutu ?


nimi maksab icon_wink.gif

Mina võtaks seda asja nii: kui sa töötad 5 päeva nädalas 8+ tundi päevas ja vahel ka nädalavahetustel, siis vaevalt, et sul aega on kõiki neid detaile mööda linna-Eestit-maailma taga ajada (kõiki neid sa ühest kohast korraga kindlasti ei). Lisa sinna juurde see vähenegi vaba aeg, mis sul kulub stabiilse ja toimiva süsteemi kokkuklopsimiseks. Ma isiklikult küll ei viitsi ega jõua. Uskumatult mõnus on õhtul koju tulla, pakkida arvuti lahti, ühendada juhtmed, vajutada arvuti nupust käima ja nautida mänge, filme ja muusikat. Võib-olla on asi minus, aga kui ma juba nii rikas oleksin, et sellist rauda osta, siis see mõnisada kuni tuhat krooni hinnavahet pole nii väärtuslik kui mu vaba aeg.
Maitse asi.
Noname kirjutas:
Väga raske uskuda, et heli hea on, mis kaardiga täpselt tegu on? Muidugi heli testimine logitechi kõlaritega tundub ka jabur icon_lol.gif
muidu hea ülevaade.

Heli ma ei testinudki spetsiaalselt. Lihtsalt kõlareid filmi vaatamisel kasutades oli tõsiselt kino tunne. Mitte, et ma eriline audiofiil või melomaan oleksin, aga tõesti - üle pika aja mulle sobivas tasakaalus kõrged ja madalad helid.
Helikaardiks oli Creative X-FI Titanium.
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 07.12.2009 22:35:46 vasta tsitaadiga

Kurb et sellise hinna eest korpusele filtreid ette ei panda. Ja ärgem ajagem keegi seda juttu "filter ummistab ära pikapeale ja arvuti kuumeneb üle". Mul iga kast mis ehitanud filtrid ette saanud ja midagist ei juhtu. Vahest tuleb lihtsalt tolm minema pühkida kui juba kukkuma sealt hakkab.

Aga jah firma nimi maksab muud midagi. Sama raha eest saaks kerge vaevaga päris asjaliku kasti kokku. Ehk siis komplekt ka natuke aegunud ... loodetavasti. Ja ei ole ta midagist nii raske jupid kokku ajada ja stabiilne kast valmis klopsida. Kui ise ei viitsi siis mõni "AHV" aitab. Kui ahvi ei ole siis on arvuti poode kes samamoodi asja valmis viskavad ja karbis kohale kätte toovad ja ka ära ühendavad ja kokkuvõttes tuleb ikka odavam. Ise kõik kastid kokku ajanud ja seni on nad stabiilsed kui OC'ima hakkan.. siis läheb aega ja jälle stabiilsus saavutatud. Aga tõsi ta on kui valed jupid kätte satuvad siis võib natuke piixu minna asi küll.


Aga jah hea ülevaade beer_yum.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 07.12.2009 23:02:45 vasta tsitaadiga

Ei ole nii lihtne, et ainult nimi maksab. Brandimasinad on reeglina väga viisakad asjad, kui keegi neid vähegi näppinud on. Korpus on tõenäoliselt sel asjal tõsiselt hea, samuti jahutus ja garantii. Pakun välja, et seda aparaati on võimalik saada viie aastase garantiiga. Ja ma olen täiesti kindel, et see aparaat on ülistabiilne.
Pealiskaudsel kuugeldamisel jäi mulle mulje, et asja peaks olema võimalik paari klikiga siiski sinna kolme-poole ja nelja vahele ajada.

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 07.12.2009 23:29:27 vasta tsitaadiga

hm aga kes keelab sul tavalisele kastile osta korraliku korpust... ise kasutan ühte korpust juba üle 5 aasta vist. Ja väga tugev, korralik etc korpus on ja ei logise ja nagise nagu Dell 755 dvd rom kui plaati loeb (desktop tüüpi) icon_lol.gif

Aga jah eks see garantii ja firma nimi maksab. Niipalju kui dell lauamasinaid käppida olen saanud siis ei olnud nad küll midagi erilist. Ülevaatesse oleks võinud panna ka arvuti sisemusest pilte... sirivisin läbi pildi armee aga ei märganud ühtegi. Oleks näinud täpselt mis moodi juhtme majandus tehtud jms asjad sees on. google vast aitab aga ....

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 23:36:15 vasta tsitaadiga

angel kirjutas:
Ülevaatesse oleks võinud panna ka arvuti sisemusest pilte... sirivisin läbi pildi armee aga ei märganud ühtegi. Oleks näinud täpselt mis moodi juhtme majandus tehtud jms asjad sees on. google vast aitab aga ....

Hea, et tähelepanu juhtisid sellele. Need on välja jäänud icon_redface.gif Screenshotte ja pilte on suht palju kokku ja jäid kahe silma vahele. Kohe lisan juurde icon_smile.gif
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 23:39:53 vasta tsitaadiga

Ühtne garantii kogu kastile on ka oluline tegur.
Kui ükspäev arvuti enam tööle ei lähe, siis igaüks ei viitsi/taha/oska hakata järge ajama, et milline detail nüüd streigib, vaid viib kogu kasti Delli garantiisse, kes siis selle tasuta korda teeb...
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.12.2009 23:50:54 vasta tsitaadiga

Pildid sisust (lisasin ka esimesse postitusse):
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 686 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Osiris
HV Guru
Osiris

liitunud: 12.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2009 00:33:48 vasta tsitaadiga

Kas selle H2C Ceramic jahutuse ka sisse arvestasid - või üldse mingi prose jahutuse?

scream kirjutas:
Jõhker püss arvuti ikka,kui veel klokk ka peale siis ikka tuleb hea elektriarve.Kuid mis selle arvuti siis nii kalliks või eriliseks teeb?Praegu küll eri pakkumine 39999eeku aga muidu on 59999eeku.
samas kui ise panna kokku mingi über arvuti näiteks
Cpu:Core i7 975 extreme - 12640
Gpu:ati 5970 2gb Crossfire - 9350*2=18700
Hdd:2tb Hitachi 7200rpm 32mb cache - 2360
PSU:1.2KW forton everest - 3600
Mobo:Asus Rampage II Extreme - 4990
Ram:Crusial DDR3 PC-10600 1333Mhz 6GB - 1780
Case : ANTEC  0761345-08120-7 antec twelve hundred gaming case - 2545
Blu-ray : LG Blu-Ray GGW-H20LRB - 2695
Kokku 49310 EEK
Mis siis teeb selle ülevaate arvuti erilisemaks kui praegune väljapakutu ?
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 102
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 08.12.2009 00:36:39 vasta tsitaadiga

Mingi kala peab sul sees olema.

http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-cards-charts-2009-high-quality/Left4Dead,1522.html
http://www.tomshardware.com/charts/gaming-graphics-cards-charts-2009-high-quality/F.E.A.R.-2,1518.html

Nendes kahes mängus on Tomshardware testijad saanud kolm korda kõrgemad tulemused. Sama resolutsioon, täiesti põhjas graafika + AA/AF. Isegi üks GTX280 on saanud kenasti kõrgemaid tulemusi. Äkki on sul jäänud seal mõlemal mängul number üks eest ära?
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sponge
HV Guru
Sponge

liitunud: 28.08.2004




sõnum 08.12.2009 02:07:34 vasta tsitaadiga

olen klokkinud antud masinat, i7 920 tegi 4600mhz ära icon_wink.gif see vajab selle mobo peal küll natuke "harjutamist" aga on võimalik icon_wink.gif
Kommentaarid: 398 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 4 :: 323
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS 730x mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.