Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Kolmandik kuulajaid ei tee erineva kvaliteediga muusikal vahet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2009 09:26:15 Kolmandik kuulajaid ei tee erineva kvaliteediga muusikal vahet vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


Muusika kuulamise pimetestis selgus, et kolmandik inimesi ei suuda vahet teha 48Kbps ja 160Kbps kvaliteedis kodeeritud muusikal. Taoline avastus tehti veebiportaali Cnet poolt läbiviidud testil, kus muusika võrgust kuulamise teenuseid võrreldi kvaliteedi suhtes.

Senine populaarne teenus Spotify on saanud konkurendiks Sky Songs nimelise veebisaidi. Spotify kasutab 160Kbps kvaliteediga OGG kodeeringut, Sky Songs aga 48Kbps kvaliteediga AAC+ kodeeringut. Üle kolmandiku testis osalenutest arvasid, et lahjemalt kokku pakitud muusika kõlas paremini.
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2009 09:34:54 vasta tsitaadiga

Võiks nagu seda ka välja tuua ka, et kui paljud neist katsealustest ning kui kaua on nad kõrvaklappe kasutanud ning kui paljud on neist oma kuulmise kõrvaklappidega ära nüristanud.

Ühistranspordis sõites pole just eriti ebatavaline, kui mõni tegelane kuulab kõrvaklappidega icon_exclaim.gif muusikat nii valjult, et seda on praktiliselt terves bussis kuulda.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DDA
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2004




sõnum 20.10.2009 09:41:25 vasta tsitaadiga

Kurb, et ei osata kuulata ka enam. Seepärast osad kuulavadki mingit mindless muusikat, nad lihtsalt ei kuule nii hästi ning seetõttu ei oska hinnata kvaliteetset ja head kraami.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.10.2009 09:44:13 vasta tsitaadiga

Tavaline arusaam ongi ju, et "hea = kõvasti ja palju bassi".
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aatomik
HV kasutaja
aatomik

liitunud: 30.11.2005




sõnum 20.10.2009 09:48:36 vasta tsitaadiga

Mõne mehe auto on ka nagu leierkast - tümps tuleb ees ja pärast plekilärin järgi icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DDA
HV kasutaja

liitunud: 02.08.2004




sõnum 20.10.2009 09:57:30 vasta tsitaadiga

Selles mõttes, et hea kvaliteet ja veits kõvemini annab mõnikord selle mõnu effekti küll, aga samas kui on piisavalt hea pala, mis ei ole üles ehitatud bassile ja nö ainult biidile, siis vaikselt kuulates kuuleb rohkem ja sügavamale. See nõuab muidugi sellist asjalikumat kuulmist.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
QWhite
Kreisi kasutaja
QWhite

liitunud: 24.02.2004




sõnum 20.10.2009 10:52:23 vasta tsitaadiga

Arvan, et mõne jaoks on muusika identiteet ja kultuur, teise jaoks pigem elamus ja kunstiteos.
Ehk siis bitrate-i asemel hinnatakse näiteks ainult selle järgi muusikat, kas on Britney või Enrique, mis pole ju ka iseenesest vale, eriti kui suur hulk inimesi kuulabki muusikat ainult kellraadiost ja ei ole võrdlusmomenti.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006




sõnum 20.10.2009 11:28:49 vasta tsitaadiga

klappidega on just kõige paremini aru saada kumb on parema kvaliteediga.
tavaliste stereokõlaritega laua peal nii hästi võrrelda ei saa.
aga 48kbps ja 160kbps vahe on ju tohutu.. peab ikka päris kurt olema et vahet mitte teha, isegi lauakõlaritega.
kodeeringus ju eriti mingit suurt vahet ei tohiks olla...?
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 136
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 20.10.2009 11:54:11 vasta tsitaadiga

Ja see uuring saab olema ajendiks muusikatööstusele hakata legaalselt müüma ainult 48kbit/s muusikat. Ma üldse ei imestaks.
Mingi tuima tümpsu puhul 20 EEK kõrvaklappidega tõenäoliselt on raske vahet teha tõesti, eriti kui sa oled lisaks ka nii tume, et ei tea, mis kompressiooni puhul esimesena kaduma läheb ja seda muusikast otsida ei oskagi (kõrgemad sagedused näiteks).

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ranirahn
külaline






sõnum 20.10.2009 12:26:54 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis Ranirahn 15.11.2009 13:52:22, muudetud 1 kord
tagasi üles
R A T
HV veteran
R A T

liitunud: 21.04.2004




sõnum 20.10.2009 12:35:55 vasta tsitaadiga

Ma ise üldjuhul teen vahet küll, kui lugu 128 satub olema.
See vahe, kust enam aru ei saa ja kõrgem kvaliteet ainult mp3-le suurust lisab ongi 160kbps ja VBR (variable bitrate e. muutuv bititihedus).
Nende puhul ma ei oska küll öelda, kas on tegemist 320kbps failiga või siis 160 või VBR.

Eelistan siiski veel sutsu kõrgemat, 192kbps faile. Kõige mõistlikum on siiski VBR.

Selline võrdlus eeldab muidugi, et algne fail on ka hea kvaliteediga olnud.
320kbps youtube ripp on ikka youtube ripp ja seda ikka automakis ei kuula (koos tümpsu ja plekilärinaga icon_razz.gif)


p.s. Madala kvaliteediga lugude esimene märk kehvast kvaliteedist on MADALAM HELITUGEVUS. Ehk siis, lugu mängib vaiksemalt kui kange kvaliteediga vennas.

_________________
Jogani pogani pooh


viimati muutis R A T 20.10.2009 12:38:39, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2009 12:36:20 vasta tsitaadiga

Ranirahn kirjutas:
Ja ma mõtlesin, et mul on kehv kuulmine, et 128kbit/s ja 160kbit/s muusikal eriti vahet ei tee.


Kui me räägime MP3'st siis on ütleks, et sul on kehv kuulmine küll. St ma pole kindlasti mitte kuldkõrv aga sellise vahe kuulen ära küll.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ranirahn
külaline






sõnum 20.10.2009 12:53:28 vasta tsitaadiga

...

viimati muutis Ranirahn 15.11.2009 13:52:57, muudetud 1 kord
tagasi üles
electron
HV kasutaja

liitunud: 06.10.2004




sõnum 20.10.2009 13:16:39 vasta tsitaadiga

Pole ära ju toodud uudises, mis süsteemiga kuulati seda muusikat. Kui on sitt süsteem, siis ei tee tõesti kvaliteedis vahet, sest et süsteem ei suuda ju seda kvaliteeti esitada. Mina arvan et on VÄGA VÄHE inimese, kes hea süsteemi korral vahet ei tee. Aga kui on mingi suvaline junn kõrvas, kõnnid mööda tänavat kus autod mööda vuravad jne. siis ei olegi oluline mis kvaliteediga asi kokku pakitud on.
Mul autos on kuulatavad 160 ja rohkem kokku pakitud lood, alla selle hakkab kergelt häirima. Toas rahus ja vaikuses soundi nautides ei taha tegelikult üldse kompressitud musa kuulata...
Ahjaa - mul on telefon SonyEricsson K750 ja mõnikord kuskil looduses telgis olles lasen mussi sellest telefonist telefoni enda "kõlariga" - ja ausõna ma ei tee vahet kas oli parajasti 160 või 48... icon_redface.gif ilmselt olen ikkagi kõrvavärdjas.

_________________
Tuleb lihtsalt täiega panna!!!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
.:MDK:.
HV veteran
.:MDK:.

liitunud: 24.12.2002




sõnum 20.10.2009 13:30:11 vasta tsitaadiga

mäletan kui kunagi kooliajal ostsin uued nööbid (KOSS-i omad millel summutab välismüra) ja sõber küsis, et "kas teised ka tümakat kuulevad kui mussi lasta? ei kuule? no siis jumala mõttetud klapid" icon_biggrin.gif niiet teatud inimeste arvamust pole mõtet üldse arvestada... ise eelistan võimaluse korral 192kbps ja paremat, ju siis pole veel kõrvad nii rikutud.
_________________
Experience is gained immediately after it is needed.
Kommentaarid: 105 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk150
HV kasutaja

liitunud: 04.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2009 13:41:52 vasta tsitaadiga

Siin on tehtud üks viga, nad oleksid pidanud kontrollima MP3 ga erineva bitratega. AAC ja OGG kvalikteedivahe ei ole nii suur ja mõlemad suudavad madala bitiga üllatavalt head heli teha mida MP3 kahjuks ei suuda(proovige ise järgi, convertige MP3 32kbit/s ja sama fail AAC 32kbit/s, vahe on öö ja päev samas OGG ja AAC vahe 32kbit/s on väike)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 20.10.2009 13:47:38 vasta tsitaadiga

tsitaat:
what was unusual was the reasoning a couple of people gave for picking Sky Songs. They thought Sky's version produced better bass, and therefore was encoded at a higher bit rate

Selgelt koodeki küsimus. OGG püüab jääda täpseks, AAC+ panustab efektsemale kõlale.

Nad kirjutavad lõpus ka, et tulemust ei tohi tõsiselt võtta ja see ei ole päris test.

Aga paljastab meie "muusikakvaliteedi" ebausud küll. Tunnistage üles kui paljud hakkavad sülitama vaid nähes numbrit 128? Aga teine 320 võib olla youtube rip, kuid püüad endale ikka sisendada, et kuuled head kvaliteeti...

Muide teema pealkiri on veel ebakorrektsem kui see test. See kolmandik kuulajatest teeb küll vahet, lihtsalt nende valik on vale.

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 20.10.2009 13:51:27 vasta tsitaadiga

Algmaterjalist ja pakkimisalgoritmidest tingitud erinevus võib ka päris suur olla. Praeguseks on enamus pakkimisalgoritme ikka üsna heaks arenenud. Kunagi oli jah 128 kbit/s mp3 hirmus kole asi. Praegu aga ei pretendeeri isegi sellele, et absoluutselt iga materjaliga surmkindlalt ära tabaks, kas on mp3 (või mõni muu low-bitrate) või originaal. Teema ise on aga umbes nagu juustulaadne toode ja juust. See juustulaadne võib ju isegi täitsa võrreldavalt süüa kõlvata, kuid ega ikka sellist asja endale naljalt ostukorvi ei pane. Küsimus pole selles, kas suudad vahet teha, vaid selles, et sa tead, et kvaliteet pole ikka see, mis ta olla võiks. See emotsioon rikub kuulamiselamust rohkem kui see reaalne pakkimiskadu. Ignorance is bliss.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ho Ho
HV Guru
Ho Ho

liitunud: 16.02.2002




sõnum 20.10.2009 13:53:04 vasta tsitaadiga

Olen kuulnud, kuidas rahvas kuulab muusikat nonde kõrva torgatavate torudega nii, et seda on mitme meetri peale kuulda. Pagana hea tervis peab olema, et sellist lärmi välja kannatada. Endal on muusika valdavalt taustamüraks, vahel kui on mahti seda nautida siis keeran just nii valjuks, et muu müra välja ei kostuks.


Muidugi on originaalartiklit N+1 korda kopeerides-tsiteerides "unustatud" mainida et võrreldi kaht üsnagi erinevat formaati. 160kBit Ogg'i vs 48kBit AAC. Milliseid täpseid seadeid kasutati pole mainitud. Ühtlasi on vahepeal muutunud ka esialgne sõnum. Nimelt mitte kolmandik ei osanud neil kahel vahet teha vaid kolmandik eelistas 48kbit formaati. Seal on suur vahe kuna eri pakkimisalgoritmid võivad heli kvaliteeti muuta erinevalt. Tuues analooge nonde inimestega, kes tervet trammi oma kõrvaklappidega lõbustavad siis ei imestaks, kui näiteks too AAC jättis bassid alles ja tõmbas kõrged helid maha ja tänu sellele tundus kõrvale mõnusam olevat.

_________________
Teach a man to reason and he'll think for a lifetime
Common sense - so rare that it's a damn superpower
Vaadates paljude inimeste sõnavõtte siin ja mujal jääb üle ainult klassikuid tsiteerida - "I weep for humanity"
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 20.10.2009 13:57:49 vasta tsitaadiga

Nii oligi
Selle vahega et kuulati profikõrvaklappides, kus mõnus bass jätab veel parema mulje icon_smile.gif

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.10.2009 14:06:50 vasta tsitaadiga

Ranirahn kirjutas:

Ma pole küll kunagi sellise pilguga ühtegi asja kuulanud, et mis bitrate parajasti on. Enamasti mängib mulle muusika lihtsalt taustaks ja suurem vahe kui 128 vs 160 hakkab mind häirima. Ma olen üsna kindel, et me kuulame täiesti erinevat muusikat ja selline väide et mul on kehv kuulmine on küll natuke isiklik. Ma ei suuda taluda muusikat kui orkestris kas või üks pill veerand nooti harmooniast mööda mängib ja sellise jama ma kuulen ära. Ja peale kõige ma eelistan kuulata analoogmuusikat digitaalsele ehk siis kas lives või vinüülplaate mida endiselt eritellimusel toodetakse. Ja need harvad korrad, kui ma olen kellegi digitaalsel kujul mängivat muusikat kuulnud olen ei saa ma ilma võrdlusmomendita kohe kuidagi öelda, kas see lugu mida ma taustaks kuulsin oli 128 kbit/s või 160 kbit/s.


Ma ei mõtelnud halvustada, vabandust eelmise postituse tahtmatu alatooni pärast. Mõtlesin just seda, et kui võrrelda 128 ja 160 kbps MP3-e siis on tajuda küll vahet, loomulikult ilma võrdlusmomendita seda ei taju.
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 20.10.2009 14:11:50 vasta tsitaadiga

Eile kuulasin 320kbits klassikalist barokkmuusikat ja flac formaadis Biitleid (esimest korda näen seda, pidi mingi kvaliteedibosside formaat olema?) ning täna on tõesti masendav 128kbits Nelly Furtado albumit kuulata icon_razz.gif

eriti masendavaks läheb vist siis kui saan oma z-5500 kätte, hetkel mingid 2.0 creative junnid laual

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 20.10.2009 14:31:59 vasta tsitaadiga

kui vähegi viisakad klapid/kõlarid ja kõrvad täitsa tümba tümba puruks pole lastud siis on vahe suht suur (flac/cd vs viletsam mp3 nt 193 vms). 320kbit's mp3'e veel kannatab kuulata aga alla selle on juba suht masendav. FLAC ja CD pealt kuulamine aga kõige parem. Kuigi kui mingit mainstream paska kuulata siis vast tõesti vahet ei ole... kuna seal pole midagi kuulata.

oletan et enamus on juba kurdid kui vaadata millist jura kuulatakse suht voluuum põhjas. Eriti lahedad on siiski need autojuhid kelle tulemist on juba kaugelt tümpsu saatel kuulda. Mäletan, et ühel bemmil lausa tagumine luuk värises tümpsust. Ega seal sees olev juht enam mingit kõrvakuulmist omada saagi icon_rolleyes.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 20.10.2009 14:33:23 vasta tsitaadiga

angel, sa siis tahad öelda et kui anda sulle plaaditäis lugusid ja need suvalises järjekorras ette mängida sulle (erinevad lood), siis sa eristad täie kindlusega ära omavahelt FLAC ja MP3 failid (ütleme et mõlema algallikaks on CD-AUDIO)?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
angel
HV Guru
angel

liitunud: 06.12.2003




sõnum 20.10.2009 14:53:03 vasta tsitaadiga

tea... ise olen testinud mingit 198 vms mp3'e vs flac. Vahe oli tunda eriti kui oli vaja naabreid korrale kutsuda. Ja kui mussi kuulan siis vahest ikka vaatan et mis kuramuse "poolik" hääl tuleb kuniks avastan et olen lihtsalt valesse formatti asja rippinud. Ehk siis madalama kvaliteedi mp3'e.

Z5500 kõlareid kasutan koos X-Fi'ga kui see peaks rolli mängima. Kõrvaklappe enamasti ei kasuta või kui kasutan siis odavad käkkid -> HD202. Kuulnud et kui mingid asjalikumad 2-3k osta siis pidavat olema veel täpsem heli esitlus iseasi kas kõrv seda kohe kõike tajuda oskab. Samas ma ei kuula ka igasugu tümba tümba asju ja mainstream jura. Klassikalise muusika juures on asi hästi märgata ja teatud mettalit kuulates.

Aga jah see on minu kogemus ajast.. vast mängib rolli ka see et ma ei mõika kuidas inimesed saavad kuulata muusikat kus osa helisid on välja võetud mis minuteada sisuliselt mp3 endast kujutab. Iga inimese kõrv on erinev ja äkki mõned tunnetavad neid helisid mis mp3'es maha võetakse.
Enamustele vist on jah tõesti tähtis see et bass põhjas ja mingi rõve vaiba kloppimine käiks... ühel arvuti kasutajal oli lausa winamp sedasi paika seatud ja see heli mis sealt kõlaritest tuli erines originaalist kenasti ja oli suht rõve icon_neutral.gif

_________________
|--{o,o}-----(\__/)-----------------|
|--|)__)-----(='.'=) ----O RLY ?---|
|---"-"- -----(")_(")-----------------|
Kommentaarid: 175 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  Kolmandik kuulajaid ei tee erineva kvaliteediga muusikal vahet mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.