Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  FreeBSD arendaja sõjas arvutimüüjaga tänu Windowsi litsentsipoliitikale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 16.08.2009 23:00:43 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
pood öelgu, et Windows tuleb arvutiga tasuta kaasa, pole raha, mida tagastada, pole ka probleemi icon_lol.gif

Enam vähem nii ta on, uurisin Flex Lenovo sülearvutid hindu, tood Windows tarkvaraga arvuti tagasi, saad samasuguse ilma tarkvarata vastu ja 50.- icon_razz.gif raha ka tagasi

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HacaX
HV Guru
HacaX

liitunud: 22.01.2004




sõnum 16.08.2009 23:04:10 vasta tsitaadiga

Ei tea kas see uudis olekski "uudis" kui kaebaja oleks olnud suvaline patsiga poiss ja mitte konkureeriva OSi (isegi kui FreeBSD ei sihi otse sinna kus Win praegu on, aga ideoloogiline vastane koos Linuxi jt OS-OSidega on ta Winnile igal juhul) all tegutseja. Leonovo ja kliendi vaheline vastuseis on igal juhul lugu väärt, aga mitte ei mõista miks Slashdot & Co. pidid M$i ja FreeBSD nimed pealkirja tirima. icon_confused.gif
_________________
IMO & GPLed
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MONGO
HV kasutaja
MONGO

liitunud: 17.03.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2009 23:12:13 vasta tsitaadiga

pkwild618 kirjutas:
Kui ma arvutitest midagi ei tea, siis ma küsiks juba enne paigaldamist, et mis reeglid seal on. Ja tarkvara ma ei ostagi enne, kui ma ei tea, mis asi see on. Lähen poodi vaatan: ohoo! Mingi tarkvara, huvitav, mis see küll teeb? Ostan ära ja siis vaatan, et mulle ei sobi ja tagastan? Ka natuke ajuvaba. Windows -iga leiaks ma ainukeseks õiglaseks tagastamiseks selle, kui toode paigaldatakse poes vms. ja siis kohapeal enne näidatakse tingimusi, et kas ta nõustub nendega. Muidu võtab koju, kirjutab key üles ja siis ütleb, et mulle see toode ei sobi. Ja kui arvuti müüakse koos OS -iga, siis oleks ka natukene ajuvaba OS -i eest raha küsida. Pigem siis juba kogu raha tagasi. Ostad auto, istmekate ei meeldi, annan ainult istmekatted tagasi?


Võrdluseks oleks õigem näide, kus ostad auto, võtad lisaraha icon_exclaim.gif eest mingi toote juurde (ntks katuseraami jalgratastele). IMO ongi huvitav see, et windoosat ostetakse tegelikult põrsas kotis tingimustel, kui paljudele siit on Wini või arvutit koos Winiga ostes poes antud lugeda EULA tingimused, millega mittenõustumise korral sulle toodet ei müüdagi ? Tundub pigem just, et nii peaks toimima. Tagastamise põhjuseks antud näitel oli just see, et kasutustingimused ei sobinud, millest kindlasti arvutit ostes juttu polnud. Tootel iseenesest polnud ju midagi viga. Üleüldse ei saagi võrrelda tarkvara tavalise tootega. See väide, et kirjutad key üles ja kasutad hiljem on muidugi lihtsalt tobe.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.08.2009 23:25:24 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
Kusjuures mina ka isiklikult pean kliendi suhtes korrektseks seda, et on võimalik sellest OS-ist loobuda. Igasuguste füüsilisi mõõtmeid omava toodete puhul on toote hilisem tagastamine välistatud, kui klient on saanud selle reaalselt üle vaadata ja tutvuda. Epoodides seevastu aga on antud kliendile see mõistlik 14 päeva. Operatsioonisüsteem on aga toode, millel puuduvad füüsikalised mõõtmed, mille abil saaks sellega ostukohas "katsumise läbi tutvuda". Ehk see on toode, mida klient ostab sisuliselt kui põrsast kotis, nagu mingit muud asja e-poest. Seega peaks kliendil kindlasti olema võimalus sellest operatsioonisüsteemist mingi aja jooksul loobuda ja raha tagasi saada. Ja see peaks käima tarbijakaitseseaduste, mitte kohtukeisside alusel.

Ja kui vaadata seda tagastamise protsessi muude toodetega võrreldes, siis operatsioonisüsteemi puhul oleks selle teostus ju märkimisväärselt lihtsam kui näiteks karvase mängukaru puhul. Erinevalt karvase mängukaru puhul, mille peaks klient kuhugi tagasi saatma/toimetama, saab operatsioonisüsteemi key lihtsalt kehtetuks tunnistada ja vajadusel seda key-d kasutavad isendid uuenduste tõmbamisel blokeerida. Raha saaks kliendile tagastada ülekandega.

Seega mina pooldan, et vähemalt osa sellest EL bürokraatiast tõesti seda kõige madalamat rohujuure tasandi (ehk meie endi) õigusi ja valikuvabadusi kaitseks.


õige jutt, sellepärast pooldangi piraatlust ja ei maksa tarkvara eest. tarkvaral puudub garantii. sama filmide ja muusikaga

_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  FreeBSD arendaja sõjas arvutimüüjaga tänu Windowsi litsentsipoliitikale mine lehele eelmine  1, 2
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.