Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 865, 866, 867  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
alar26t
HV kasutaja

liitunud: 21.04.2011




sõnum 16.08.2017 09:11:15 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Ütleks omalt poolt ka juurde, et ei ootanudki kuupäevasid. Sain oma küsimusele piisavalt pädeva vastuse.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hitman
HV vaatleja

liitunud: 09.01.2004




sõnum 16.08.2017 10:49:05 vasta tsitaadiga

Hitman kirjutas:
smily kirjutas:
Pöördun jälle targemate poole oma probleemiga, nimelt viimased paar nädalat nüüd, on õhtusel ajal hakanud nett liikuma imelikult.
Avan praegu näiteks postimehe, laeb ilusti, avan õhtulehe laeb ilusti, lähen postimehele tagasi, leht jääbki laadima. Kõik kirjad on nagu nähtavad, aga pildid jäävadki laadima.
Okei äkki midagi arvutis, võtan telefoni ja facebooki lahti, kerin kerin, ja ilmub see ringike ja jääbki laadima.
Võtan sülearvuti, avan swedpanki lehe, mõtleb mõtleb oma 20-30sec ja teavitab, antud leht ei ole saadaval. Kiiresti refresh ja leht avaneb koheselt.
Mis sellist jama põhjustada võib?

Olen juba helistanud 123 ja nemad vastavad, nende poolt kõik korras vaadake oma arvuti üle.

Inteno dg400 ruuter ning VDSL 60/10 ühendus.
Torrenteid taga ei tööta mingit jama ka nagu ei lae. Speedtest annab kohe paugult 57/9 mbit kätte.

Endal sarnased sümptomid dg301 ruuteriga. Rippusin pool tundi tehnilise toe telefoni otsas. Kuna tugi ruuterit küll nägi, aga midagi teha ei saanud, siis lõplik soovitus oli ruuter järgmine päev uue dg200 vastu välja vahetada (praegune ruuter renditud).
Sammusin siis nagu õige mees ruuter kaenlas esindusse ja nõudsin uut ruuterit. Tulemuseks oli see, et kuskilt tagant ruumist otsiti mingisugune korralike kasutusjälgedega dg301 kärakas ja proovigu ma seda, kuna dg200 nad üldse välja ei rendigi. Tagatipuks käitus "uus" ruuter täpselt sama moodi.

Hakkasin siis uurima ja tuli välja, mingil hetkel jookseb ruuteri maks. ühenduste arv täis. Varem seda pole olnud, aga pärast viimast ruuteri softi uuendust mingitel tingimustel justkui lõpetatud ühendusi ei suleta ja need jäävad rippuma.
http://192.168.1.1/#!/status-system -> "Active Connections"

Eile leidsin oma Openelec OS-iga Raspberryst ühe kahtlase tegelase, kes oli SSH kaudu sisse roninud ja üritas siis uusi ohvreid skännida. Openeleci süsteem on oma olemuselt küll read-only, aga root parool on fikseeritud ja vaikimisi sätete puhul seega väga lihtne saak.
Täna kirjutab mulle Telia turvaekspert Indrek Lepp, et minu IP-lt tehakse võrgu skännimist ja "passwordi brute force" rünnakuid icon_smile.gif

Seega polnud siin ruuteri ja softi uuendusega midagi pistmist. Põhjus oli puudulikus SSH autentimises, mis sai eile kinni lapitud ja eilsega ka probleem kadus.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MultiUser
HV kasutaja

liitunud: 16.04.2007




sõnum 16.08.2017 15:43:59 vasta tsitaadiga

indrekp kirjutas:
... see ADSL peaks ju 2020 aasta sees kaduma, millesse on mul veel vähe usku. ...


Ehk siis tuleb seda kõhutunnet tõlgendada nii, et Telia pani asja suure mölaga aga ilma tegelike tegudeta käima. Lihtsalt promoüritus. Seega tuleb ikkagi konkurentide poole vaadata.
Ma ikka lootsin, et jõuab need ADSL uuendused ära oodata. Aga siis ikkagi mitte. kopp.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 16.08.2017 17:46:53 vasta tsitaadiga

MultiUser kirjutas:
indrekp kirjutas:
... see ADSL peaks ju 2020 aasta sees kaduma, millesse on mul veel vähe usku. ...

Ehk siis tuleb seda kõhutunnet tõlgendada nii, et Telia pani asja suure mölaga aga ilma tegelike tegudeta käima. Lihtsalt promoüritus. Seega tuleb ikkagi konkurentide poole vaadata.
Ma ikka lootsin, et jõuab need ADSL uuendused ära oodata. Aga siis ikkagi mitte. kopp.gif


Seda mida Telia lubab või teha suudab, pole mul aimugi.
Kindlasti on masinavärk käima lükatud selles suunas aga aega on ju küllaltki vähe selle suure Eesti jaoks. Nagu enne just räägiti Otepää on kappe täis tekkinud, see on üks mutter kogu mootorist.
Telial on eesmärk see vana tehnoloogia ära killida nii nagu nüüdseks on killitud digitelefoni jaamad ja pots, see vana on vaid aja küsimus.
Kui sa arvad, et jõuad midagi ära oodata, siis ära oota, tegutse, kui on vajadus ja raha. Igal juhul tuleb mingi papp alla panna.

Ma lihtsalt tean kaua asjad aega võtavad ja pean seda eesmärki üsna ambitsioonikaks.
Sama vähe või veel vähem on mul usku nendes digikondades ja -maades.
Aga see on lihtsalt öeldud, mark my words raames. Kunagi võite tsiteerida kas õnnestus või mitte. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jorhh
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2017




sõnum 17.08.2017 11:42:52 vasta tsitaadiga

Tere,

lugu selline, et TG784 mingi häda, et annab alla poole olemasolevast kiirusest. ADSL ühendus tuleb korterisse.
Telia tehnik ühendas TG789 ja see toimis hästi.
Wifi muutus ka mõnda aega tagasi olematuks, seega sai ostetud TRENDNET TEW-731BRV2. Töötab kenasti siiamaani.
Telia vend pakkus välja, et ostaks TG789 kuskilt okidokist vms.
Aga kuna mul on normaalne wifi jagamise aparaat olemas, siis kas ma saan osta lihtsalt mõne odava ADSL modemi?
Ja et kas sellisel juhul töötaks internet ilma et peaks tegelema mingisuguse asjatundmist vajava seadistamise/häkkimisega?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.08.2017 11:53:09 vasta tsitaadiga

Miks sa soovid üldse välja vahetada seda paigaldatud t89vn ruuterit, kui kõik peale wifi töötab?

Suvaline ADSL ruuter ei sobi, peab ikka Telia konfiga olema, kui ise ei taha hakata midagi välja mõtlema.
Sul ongi valikus, kas olemasolev mudel, või siis juba uuemad Inteno ruuterid, mida müüakse kasutatutena igasugu äriportaalides. Ostes tuleb lihtsalt kindel olla, et DSL port ikka töötab antud mudelil, kuna müüakse igasugu asju töötava pähe.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jorhh
HV vaatleja

liitunud: 17.08.2017




sõnum 17.08.2017 12:03:47 vasta tsitaadiga

See TG789 oli tehnikul kaasas, ühendas ainult korraks troubleshootimiseks. Hetkel mul ikkagi TG784.
Aga ok, tänud, siis ma ikkagi otsin mingi kasutatud TG789 endale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2017 20:42:40 vasta tsitaadiga

2020 saab vabalt ADSL-st lahti. Kõik järelejäänud kliendid pannakse mobiilset netti tarbima ja kaotatakse adsl ära.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 17.08.2017 20:52:58 vasta tsitaadiga

On Tallinna kesklinnaa miskit lisaks VDSL2-le tulemas? Hetkel 60/10 max, uploadi tahaks hea meelega juurde saada. Või keskendutakse pigem ADSL-i kaotamisele muudes piirkondades? Muidugi patt on kurta, 60/10 täitsa asjalik.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 11:07:03 vasta tsitaadiga

Paistab et minu nurgal on uus kapp valmis saanud, iseteeninduses näitab et saan nüüd 40/10 tellida. Huvitaval kombel rohkem ei paku? Kapp on max 50m kaugusel, aga ilmselt liin jookseb siia ringiga. Ühesõnaga paistab et ikka ämber.

Küsimus. Kas 20/5 kiiruselt 40/10 kiirusele muutmine peaks automaatselt ja koheselt toimima (ilma et Telia tehnik peaks kuskil midagi tegema) või mäletan ma valesti? Küsin selle pärast et iseteeninduses kiiruse muutmisel tükk aega näitas "Palun oota veidi... Uurime sinu aadressi tehnilisi võimalusi." ja siis tuli kiri et "Võtame sinuga ühendust hiljemalt 2 tööpäeva jooksul." Ma päris lõpuni ei ole selle tellimise kinnitusega veel läinud. Kas on targem ehk digiboksist proovida kui see asi ilma tehniku sekkumiseta peaks toimima?


viimati muutis JazZ 18.08.2017 11:12:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 18.08.2017 11:13:00 vasta tsitaadiga

Kui 40/10 ära tellid, siis võib 60/10 ka valikusse ilmuda.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.08.2017 11:21:53 vasta tsitaadiga

JazZ, kõik sõltub seadmetest, kas saab kaughaldusega teha, või peab tehnik tulema. Minul tuli tehnik.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 11:35:20 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
JazZ, kõik sõltub seadmetest, kas saab kaughaldusega teha, või peab tehnik tulema. Minul tuli tehnik.

Jaama või minu seadmetest?
Mul on DG200 ja jaam just ehitati, seega võiks ka kaasaegne ju olla. Väidetavalt pidi toetama isegi seda uut sügisel saabuvat uut VDSL versiooni.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 11:45:13 vasta tsitaadiga

Kui sa juba 20/5 peal oled, siis ei pea küll tehnikut ootama.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 18.08.2017 11:45:41 vasta tsitaadiga

JazZ, minu viga, kui sul on VDSL 20/5 siis kiirust peab saama muuta ka digiboksi vahendusel icon_redface.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."


viimati muutis jägaja 18.08.2017 11:46:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 11:45:54 vasta tsitaadiga

No äkki sügisel tulevad uued numbrid. Kapp võib valmis olla, aga ega see automaagiliselt tähenda, et juhtmed sinna ühendatud on
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 11:54:37 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
No äkki sügisel tulevad uued numbrid. Kapp võib valmis olla, aga ega see automaagiliselt tähenda, et juhtmed sinna ühendatud on

Ilmselgelt on ühendatud. Mul ei olnud varem 40/10 võimalust, liin oli 1,1km. Nüüd ehitati uus jaam minu krundi kõrvale, jaam on majast maks 50m, aga vask jookseb minu andmetel teisele poole tänava otsa kappi ja nüüd siis ilmselt tuldud teed tagasi krundi juurde kappi. Silma järgi hinnates võib see edasi tagasi pikem olla kui 400m. See oleks lahe ämber icon_smile.gif

Krundi kõrval kaevu pandi ka optika splitter, aga telia lehe andmetel maksab sealt mulle optika panemine ikka 5k euri icon_smile.gif Kaev on küll loomulikult mitte minu pool teed, aga sellest hinnast ma ikka aru ei saa.


EDIT: Tegin ruuterile restardi, nüüd näitab DSL Rate(s) 44999 Kb/s
Tuleb vist tõdeda, et toimibki peaaegu automaatselt see kiiruse vahetamine.


viimati muutis JazZ 18.08.2017 11:57:35, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 11:57:21 vasta tsitaadiga

50m võiks kasvõi labidaga kaevata, üle tee saamine on natuke keerulisem icon_smile.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 12:09:33 vasta tsitaadiga

JazZ, see leht on umbluu. Telli tehnilised tingimused või uuri mõne pädeva inimese käest kuhu reaalne võimalus optika panna oleks.
Kui tõesti ainult 50m või kõrval krundil teiselpool teed, siis võta kooskõlastused ja lase tee alt läbi puurida ja labidas kätte. Võiks alla 500€ maksta.
Projekti puhul ilmselt mõtleks ka midagi odavamat välja kui tavaline ~2000€

Mu krundi nurgas kaevati tee lahti, ma ettenägelikult viisin neile torud, et enne kui kinni ajavad, visake torud sisse, aasta hiljem lükkasin oma optika sealt läbi.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 12:13:17 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
JazZ, see leht on umbluu. Telli tehnilised tingimused või uuri mõne pädeva inimese käest kuhu reaalne võimalus optika panna oleks.
Kui tõesti ainult 50m või kõrval krundil teiselpool teed, siis võta kooskõlastused ja lase tee alt läbi puurida ja labidas kätte. Võiks alla 500€ maksta.
Projekti puhul ilmselt mõtleks ka midagi odavamat välja kui tavaline ~2000€

Mu krundi nurgas kaevati tee lahti, ma ettenägelikult viisin neile torud, et enne kui kinni ajavad, visake torud sisse, aasta hiljem lükkasin oma optika sealt läbi.

Sama soovitas mulle ka see elteli tehnik kes siia kaevu optika splitteri pani. Paraku on kõik mu tuttavad ammu Teliast ära tulnud, seega puudub inimene kelle kaudu asju ajada. Need tehnilised tingimused tuleb ju Teliast saada, aga kelle käest ma neid küsin?
Kui alla kilo eest optika saaks, siis ei mõtleks ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 12:24:21 vasta tsitaadiga

JazZ, telia lehel on sinu piirkonna konktaktid olemas. Minu piirkonnas oli väga mõistlik mees ja ütles kuhu kapp tuleb (pigem kinnitas et sealt kapist saab, sest kapp ise oli juba püsti pandud) ja muidugi vedagu ma asjad valmis sinna. Tehnilised tingimusud kehtivad aasta aega.

Muidugi oleneb kus sa elad, tallinnas igast kooskõlastusti vast raskem saada.
Mul läks telia, elektrilevi, veevärgi, valla 2 krundi ja 5 eraisiku krundi jaoks kooskõlastuste saamine väga libedalt.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 12:30:30 vasta tsitaadiga

Tänud KillFrenzy! Leidsin "Ehitajale, arendajale" alt vajaliku kontakti. thumbs_up.gif

Kas keegi oskab neid numbreid nüüd kommenteerida?
Bit Rate
Downstream Upstream
Actual Data Rate 44999 12000
Operating Data
Downstream Upstream
SNR Margin 7.4 9.8
Loop Attenuation 22.5 0.0

On need head või halvad? 60/10 ühenduse jaoks piisavad?
Katsusin otsida selle 60/10 pakkumise kohta, aga kiiruga ei leidnud. Kas ma mäletan õigesti et Telia süsteem ise jälgib mingi aja jooksul kas 60/10 on võimalik ja siis pakub võimaluse iseteeninduses? Kas see aeg oli umbes nädal?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Six
HV veteran
Six

liitunud: 28.09.2002




sõnum 18.08.2017 12:35:18 vasta tsitaadiga

Mis Attainable Rate näitab?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JazZ
HV kasutaja

liitunud: 25.12.2012




sõnum 18.08.2017 12:41:11 vasta tsitaadiga

Six, ma olen ilmselt pime, ma ei ole leidnud kohta kus DG200 ruuter Attainable Rate näitaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2017 12:41:19 vasta tsitaadiga

Six, uus soft ei näita seda enam.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 524, 525, 526 ... 865, 866, 867  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.