Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 487, 488, 489 ... 862, 863, 864  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.02.2017 19:42:58 vasta tsitaadiga

seeru, peaksid pigem Pailaps poolset soovitust järgima, mingi pilt siin sulle kiirust suuremaks ei teeks.
Ilmselgelt on valikus meile tundmatud tegurid, mida Telia poolse hinnangu järgi eirata ei saa, et paremat kiirust pakkuda.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 19.02.2017 20:11:31 vasta tsitaadiga

Asjaolude tõttu võib ka juhtuda, et võetakse seegi olemasolev ära, kui leitaks, et kaablite kvaliteet ei vasta nõuetele.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 19.02.2017 20:59:59 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Kuidas ma nüüd viisakalt ütlen. seeru ühenduse üleslaadimise osa on KATKI. Seega tuleb arvatavasti üleminekud üle käia. Raiu kaabel katki või võta DSL juhe ruuteri küljest ära ja palu tehnikut.

Aga ütle veel viisakamalt. Milline number on katki ja mis see tegelikult olema peaks?
Et kui ma juba võtmeid küsima lähen ja paar kohta üle vaatan...siis milline näitaja peaks paranema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 19.02.2017 21:45:48 vasta tsitaadiga

Upstream SNR võiks parem olla ja positiivses suunas suureneda. Mingeid filtreid või paralleelhargnevusi pole, mis UL sageduse maha lõikaks?
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 20.02.2017 00:17:14 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
Upstream SNR võiks parem olla ja positiivses suunas suureneda. Mingeid filtreid või paralleelhargnevusi pole, mis UL sageduse maha lõikaks?

Vot see mingi paralleelhargnevus vist on, kuid mingit seadet ega filtrit seal otsas ei ole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 18:45:55 vasta tsitaadiga

Sain täna kõne Telialt, et ruuteril (pfSense) on Inteno MAC seatud ja seetõttu on neil midagi erroris. Paluti MAC aadress tehase originaaliks panna või võtta Inteno purk. Paar-kolm nädalat sai niimoodi kasutatud ja minul IPv6 toimis.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 21.02.2017 19:24:36 vasta tsitaadiga

newarvuti, palun limiteeri SOLICIT päringuid. See tekitab upstreamile tarbetuid päringuid ja muudab Teliat väga õnnetuks.

Seega UDP destination port 547 peal palun limiit 10 requesti per minut. Muidu võrdub Telia sõlmest vaadatuna asi pahatahtliku päringute tulvana.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
newarvuti
HV kasutaja

liitunud: 24.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.02.2017 19:29:29 vasta tsitaadiga

Pailaps kirjutas:
newarvuti, palun limiteeri SOLICIT päringuid. See tekitab upstreamile tarbetuid päringuid ja muudab Teliat väga õnnetuks.

Seega UDP destination port 547 peal palun limiit 10 requesti per minut. Muidu võrdub Telia sõlmest vaadatuna asi pahatahtliku päringute tulvana.


Võtsin hetkel IPv6 päris maha, uurin hiljem edasi.
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 76
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 21.02.2017 22:29:10 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas see siit läbi käinud on, aga Telia annab asukoha IP-lt paketi päringut tehes hoopis teised vastused, kui näiteks mujalt seda teha. Mõtlesin, et paneks mingi soodsama paketi ühte korterisse ja sealt päringut tehes pakub 21 euri eest 12/1 ning kiirema ühenduse jaoks pean täitma avalduse. Teisi kortereid proovides andis sama tulemuse. Praegu on samas 100/100 ühendus sees. Tegin teisest kohast huvi pärast ka sama päringu teise trepikotta (mitte Telia võrgust) ja sain 21 eest 50/50 ja 16 eest 10/10...
Sigadus?

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 22.02.2017 07:29:58 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
Ma ei tea kas see siit läbi käinud on, aga Telia annab asukoha IP-lt paketi päringut tehes hoopis teised vastused, kui näiteks mujalt seda teha. Mõtlesin, et paneks mingi soodsama paketi ühte korterisse ja sealt päringut tehes pakub 21 euri eest 12/1 ning kiirema ühenduse jaoks pean täitma avalduse. Teisi kortereid proovides andis sama tulemuse. Praegu on samas 100/100 ühendus sees. Tegin teisest kohast huvi pärast ka sama päringu teise trepikotta (mitte Telia võrgust) ja sain 21 eest 50/50 ja 16 eest 10/10...
Sigadus?


Huvitav versioon, saada maja aadress PS.
Ma pole kordagi selle peale tulnud, et klient saab liitumisel iga maja kohta adekvaatseid tulemusi kuid kui teenus olemas siis oma enda kiires võrgus võib mingeid muid pakkumisi näidata.
Lasen spetsialistidel lahata sest seda oleks justkui siin mainitud aga mitte nii täpselt selgitades.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 22.02.2017 08:42:57 vasta tsitaadiga

Ma õhtul kontrollin igaks juhuks oma väite täpsemalt üle. Võib-olla on ka mingi adekvaatne põhjus, miks üks trepikoda langes tagasi kiviaega aga mulle jäi tiba valgust alles...
Lõppude lõpuks võib ka klienditoega suhelda.

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 22.02.2017 12:08:47 vasta tsitaadiga

saatsin teliasse mingi kuu tagasi kirja, et mis pull on.
mingi aasta tagasi lubasita, et kohe kohe saan vsdl peale ümber yhendada.
eile siis tuli kõne, et ei saagi. pead fiibriga leppima. suvel hakkame ehitama 👍

_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 22.02.2017 14:05:12 vasta tsitaadiga

Laagris?
Starman pidi ka fiibrit hakkama laagrisse panema.

_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 22.02.2017 19:16:42 vasta tsitaadiga

oot kumb see siis parem nüüd on, vdsl või fiiber? Fiiber on valguskaabel ju?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2017 19:20:17 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
oot kumb see siis parem nüüd on, vdsl või fiiber? Fiiber on valguskaabel ju?

Ikka fiiberoptika jah.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 22.02.2017 19:22:20 vasta tsitaadiga

Vdsl on vask eks? Miks peaks keegi tahtma optika pealt vase peale tagasi minna? icon_eek.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.02.2017 19:29:03 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Vdsl on vask eks? Miks peaks keegi tahtma optika pealt vase peale tagasi minna? icon_eek.gif

Nii see on. Vask/koaksiaal.

Eelmisel kuul tellisin Teliast püsiühendusega netti (VDSL kaudu, 10/2) aga vaatasin, et teine teenusepakkuja saab pakkuda püsiühendusega netti fiiberoptika kaudu (10/10) ja 3€ odavamalt. icon_confused.gif


viimati muutis maty 22.02.2017 19:58:25, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 22.02.2017 19:29:58 vasta tsitaadiga

maty , milles küss? Võta fiiber nah.
_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jkddp
HV veteran
jkddp

liitunud: 22.12.2004




sõnum 22.02.2017 20:12:00 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Vdsl on vask eks? Miks peaks keegi tahtma optika pealt vase peale tagasi minna? icon_eek.gif
mul oli postitus läbi huumoriprisma icon_biggrin.gif

inca kirjutas:
Laagris?
Starman pidi ka fiibrit hakkama laagrisse panema.
nõmme. hiiu staadioni piirkond.
_________________
Kui vaja joonistada/saagida/hööveldada midagi, võib alati küsida thumbs_up.gif
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007




sõnum 22.02.2017 20:43:31 vasta tsitaadiga

jkddp, selge pilt. Ma jäin korraks küll mõtlema, et kes krt peaks tahtma optika pealt vase peale tagasi minna icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 22.02.2017 23:09:23 vasta tsitaadiga

Paar päeva tagasi oli mul selline üllatus et google chrome avades teatati mulle et mu ruuter on oma aja ära elanud ja vajab väljavahetamist ja et kaotan selle vana ruuteriga oma interneti kiiruses jne .. ok mis siis ikka mõtlesin et ruuter päris kaua juba jah olnud... mingi 7 aastat kindlasti ja nad pakkusid siis kas ostan kohe välja või rendin 3 € kuu ja et nad võtavad minuga ühendust paari päeva jooksul ,aga pole keegi ühendust võtnud siiamaani, et tahtsin küsida kas pean siis ikkagi ise helistama või esindusse kohale minema ? nüüd kahjuks tulevad pühad ka vahele ja olen ise ka pikalt tööl ehk siis järgmine nädal äkki ? icon_rolleyes.gif Muidu nad helistavad küll ja pakuvad igast träni.aga kui vaja on siis ei tee keegi välja.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 23.02.2017 00:57:12 vasta tsitaadiga

Gap, pigem sebi endale TG 789vn kasutatud sorti asenduseks ja võta VDSL , kui antakse. Tahad mine kohe esindusse või lase endale pakiautomaati toimetada. Puht matemaatiline kalkulatsioon näitab, et tasuvusaeg on 28 kuud ehk 2 aastat. 2.99€.

Mitte mingit mõtet ei oma Inteno DG200 või Inteno DG301 võtta vananenud wifi kiibi ja sitema prose eest. Ka Inteno DG400 ei ole väärt, kuna tahetakse viimase eest premiumi, kuigi tegelikult peaks olema standardpakk.

TBH, ma väldiks esindust ja telefonituge. Kirjuta e-kiri. Vaid mingi kindel vana soosib kiitust. Uut zombie kaadrit on peale tulnud ja ma olen ikka päris kuri vahepeal. icon_evil.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.02.2017 07:35:57 vasta tsitaadiga

Gap kirjutas:
Paar päeva tagasi oli mul selline üllatus et google chrome avades teatati mulle et mu ruuter on oma aja ära elanud ja vajab väljavahetamist ja et kaotan selle vana ruuteriga oma interneti kiiruses jne .. ok mis siis ikka mõtlesin et ruuter päris kaua juba jah olnud... mingi 7 aastat kindlasti ja nad pakkusid siis kas ostan kohe välja või rendin 3 € kuu ja et nad võtavad minuga ühendust paari päeva jooksul ,aga pole keegi ühendust võtnud siiamaani, et tahtsin küsida kas pean siis ikkagi ise helistama või esindusse kohale minema ? nüüd kahjuks tulevad pühad ka vahele ja olen ise ka pikalt tööl ehk siis järgmine nädal äkki ? icon_rolleyes.gif Muidu nad helistavad küll ja pakuvad igast träni.aga kui vaja on siis ei tee keegi välja.


See on nüüd siis see spämm mille üle eelnevad kommenteerijad kurtsid, et nad ei saa kunagi teada, et nende aadressile on tulnud uus internetikiiruse võimalus.
Ühendust võetakse standardina 3tp jooksul aga võib ka kuni nädal kulgeda kui asjaga kiiret pole. Teenus töötab seni muretult edasi.
Et asja ise kiiremini lahendada võid vabalt iseteenindusest proovida teenust muuta ja pakutakse kulleriga ruuterit või kui on poes mõni Telia esindus teepeal ja saab kohe asjad vormistatud.
Kommentaarid: 253 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 23.02.2017 11:30:17 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Upstream SNR võiks parem olla ja positiivses suunas suureneda. Mingeid filtreid või paralleelhargnevusi pole, mis UL sageduse maha lõikaks?

Vot see mingi paralleelhargnevus vist on, kuid mingit seadet ega filtrit seal otsas ei ole.

Käisin "mudisin" natuke. Palju ei muutunud. SNR Up läks umbes 1.5 võrra paremaks ja midagi veel.
60/10 ilmus valikusse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004




sõnum 23.02.2017 11:31:14 vasta tsitaadiga

seeru kirjutas:
seeru kirjutas:
Pailaps kirjutas:
Upstream SNR võiks parem olla ja positiivses suunas suureneda. Mingeid filtreid või paralleelhargnevusi pole, mis UL sageduse maha lõikaks?

Vot see mingi paralleelhargnevus vist on, kuid mingit seadet ega filtrit seal otsas ei ole.

Käisin "mudisin" natuke. Palju ei muutunud. SNR Up läks umbes 1.5 võrra paremaks ja midagi veel.
60/10 ilmus valikusse.


Tak derzhat icon_cool.gif

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 487, 488, 489 ... 862, 863, 864  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.