Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Pakiautomaatide üldteema (SmartPOST, Post24, DPD) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 119, 120, 121  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kumba pakiautomaatide süsteemi eelistad?
Itella SmartPOST
80%
 80%  [ 442 ]
Omniva Post24
15%
 15%  [ 83 ]
DPD
4%
 4%  [ 23 ]
hääli kokku : 548

autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 18:18:42 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Nüüd kui smartpost võttis dhl pakid üle, siis kuidas nad automaati asju panevad eusa_think.gif

icon_question.gif
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 18:29:29 vasta tsitaadiga

HA kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Nüüd kui smartpost võttis dhl pakid üle, siis kuidas nad automaati asju panevad eusa_think.gif

icon_question.gif

Saksa tigupost

http://tarbija24.postimees.ee/4023293/pane-taehele-saksa-posti-kaudu-liikuvate-pakkide-eest-vastutab-itella
Misasja, linki siin otse ei ava, aga kopeerides teise aknasse, siis avab icon_eek.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 10.03.2017 18:29:35 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
HA kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Nüüd kui smartpost võttis dhl pakid üle, siis kuidas nad automaati asju panevad eusa_think.gif

icon_question.gif

Saksa tigupost


Täpsustaksin, et SmartPost ei võtnud DHL pakke täies mahus üle, vaid osaliselt.
Mis puudutab kohaletoimetamist, siis nagu ma ütlesin on enamustel pakkidel siiski numbrid peal.
Mis puudutab pakke, millel numbrit ei ole, siis nende numbrid saab kas saatjalt, või andmebaasidest.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 18:32:01 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
HA kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Nüüd kui smartpost võttis dhl pakid üle, siis kuidas nad automaati asju panevad eusa_think.gif

icon_question.gif

Saksa tigupost

http://tarbija24.postimees.ee/4023293/pane-taehele-saksa-posti-kaudu-liikuvate-pakkide-eest-vastutab-itella
Misasja, linki siin otse ei ava, aga kopeerides teise aknasse, siis avab icon_eek.gif

Seda ma tean jah, olen paar pakki saanud niimoodi juba. Aga ma ei saanud su "küsimusest" aru...
Sa mõtled et kui telefoninumbrit pole, kuidas siis pakiautomaati pannakse? Ilmselt ei pannagi.

Kusjuures ühe mu DHLi paki puhul tuli Itella (SmartPosti) teade nii SMS-iga kui ka meilile.
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 18:35:31 vasta tsitaadiga

Diesel ....ok, aga
Samas minu nimelist on l-virumaal veel 1-2 inimest peale minu, mis andmebaase nad kasutavad? Omnival on minu nimi, number ja elukoht seotud, smartpostil pole midagi.
Kuidas see saatjalt teada saamine käib? Ma ei kujuta seda hästi ette.....

Kui träkinguga, siis vast probleemi pole, need andmed olemas.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.02.2007




sõnum 10.03.2017 19:00:28 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Diesel ....ok, aga
Samas minu nimelist on l-virumaal veel 1-2 inimest peale minu, mis andmebaase nad kasutavad? Omnival on minu nimi, number ja elukoht seotud, smartpostil pole midagi.
Kuidas see saatjalt teada saamine käib? Ma ei kujuta seda hästi ette.....

Mina kujutan küll ette.
Möödunud (või oli see tunamullu? icon_redface.gif ) aastal tellisin ühest Poola netipoest ühe vidina. GLS-iga, mille pakke juba toona Itella laiali vedas.
Müüja va tohman oli jätnud tlf. numbri märkimata.
Pakk oli träkinguga kullerpakk ja jäi Eestis toppama mitmeks päevaks. Pidin juba ise hakkama jälgi ajama, kui ühtäkki helises telefon ja näitsik teisel pool tutvustas end Smartposti klienditeenindajana ja uuris, kas ma olen see ja see ja elab seal ja seal ja ega kusagilt poolamaalt pakki ei oota. No nad hakkasid nime ja aadressi järgi otsima enda andmebaasist ja said tlf. numbri, kuna varasemaid kirjeid saadetistest leidus. Lõpp hea, kõik hea,
Kas Omniva Sorteerimiskeskuses oleks vaevunud keegi sellega tegelema?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.03.2017 19:24:39 vasta tsitaadiga

Ma pole kunagi itella kullerit otse kasutanud, ses suhtes neil adret pole. Arvatavasti edaspidi see olemas. Eks andmebaas vaikselt tekib
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.03.2017 13:09:59 vasta tsitaadiga

IMHO on selle Speegi PS4 saatmise-kadumise juhtumis sellessuhtes lihtne, et vast peaks olema aru saada, kus pakk kaduma läks ja kui automaati panemisest ja välja võtmisest on klipp olemas, et ps4 karp sealt välja tuleb, siis tuleb lihtsalt edasi jälgima hakata, kus kaduma läheb... kaamerad enamikus kohtades teekonnast olemas vast + tracking ka ju digitaalselt icon_smile.gif
_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
frippar
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.06.2007




sõnum 11.03.2017 14:55:19 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
IMHO on selle Speegi PS4 saatmise-kadumise juhtumis sellessuhtes lihtne, et vast peaks olema aru saada, kus pakk kaduma läks ja kui automaati panemisest ja välja võtmisest on klipp olemas, et ps4 karp sealt välja tuleb, siis tuleb lihtsalt edasi jälgima hakata, kus kaduma läheb... kaamerad enamikus kohtades teekonnast olemas vast + tracking ka ju digitaalselt icon_smile.gif


PS3 slim 320Gb läks kaduma mitte PS4 icon_eek.gif icon_eek.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2002




sõnum 12.03.2017 18:02:27 vasta tsitaadiga

tcumen kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Diesel ....ok, aga
Samas minu nimelist on l-virumaal veel 1-2 inimest peale minu, mis andmebaase nad kasutavad? Omnival on minu nimi, number ja elukoht seotud, smartpostil pole midagi.
Kuidas see saatjalt teada saamine käib? Ma ei kujuta seda hästi ette.....

Mina kujutan küll ette.
Möödunud (või oli see tunamullu? icon_redface.gif ) aastal tellisin ühest Poola netipoest ühe vidina. GLS-iga, mille pakke juba toona Itella laiali vedas.
Müüja va tohman oli jätnud tlf. numbri märkimata.
Pakk oli träkinguga kullerpakk ja jäi Eestis toppama mitmeks päevaks. Pidin juba ise hakkama jälgi ajama, kui ühtäkki helises telefon ja näitsik teisel pool tutvustas end Smartposti klienditeenindajana ja uuris, kas ma olen see ja see ja elab seal ja seal ja ega kusagilt poolamaalt pakki ei oota. No nad hakkasid nime ja aadressi järgi otsima enda andmebaasist ja said tlf. numbri, kuna varasemaid kirjeid saadetistest leidus. Lõpp hea, kõik hea,
Kas Omniva Sorteerimiskeskuses oleks vaevunud keegi sellega tegelema?


Sorteerimiskeskust ei tea, kuid kullerpunktis uuritakse küll varasemate pakkide alusel telefoninumber välja, kui pakil pole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
beastbeats
HV Guru
beastbeats

liitunud: 26.12.2006




sõnum 12.03.2017 18:41:42 vasta tsitaadiga

Käisin reedel Kristiine Omniva automaadist paki järel - pea 10min. proovimist, et uksekood sisestada thumbs_down.gif
_________________
Päevad lõpevad siis, kui lased neil minna...
M: Uus/pakendis Fjern Fjork Titanium Forked Spoon - 10€
Kommentaarid: 359 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 276
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
frippar
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.06.2007




sõnum 12.03.2017 22:02:55 vasta tsitaadiga

beastbeats kirjutas:
Käisin reedel Kristiine Omniva automaadist paki järel - pea 10min. proovimist, et uksekood sisestada thumbs_down.gif


Mul kord oli ka üritasin Nõmme Turu Omniva pakiatuomaadist pakki saata talvel pidin ka mitu korda ekraanil neid numbreid enne vajutama kui need numbrid pakiautomaadi ekraanile jõudsid. Miinuskraadid vist segasid automaadi tööd.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.03.2017 22:34:25 vasta tsitaadiga

beastbeats, nühi ekraaniservad üle järgmine kord. Sama probleem olnud. Kuni võtsin telefoni ja googeldasin sellise lahenduseni.

tsitaat:

"Kõige tõenäolisemalt võib olla tegu määrdunud või tolmuste ekraanianduritega. Täpsustan, et tegemist pole tüüpilise puutetundliku ekraaniga, vaid tavalise ekraaniga, mille peal servades asuvad sensorid, mis puudutusi registreerivad (see võimaldab ekraani kasutada näiteks ka kinnastega). Kui ekraan ei reageeri, siis võib abi saada sellest, kui ekraani servad käepärase vahendiga puhtaks pühkida.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pisijeesus
HV vaatleja
Pisijeesus

liitunud: 16.03.2012




sõnum 13.03.2017 10:20:44 vasta tsitaadiga

Eelnevalt arutletud DHL ja Itella koostöö kohta olen saanud paar värsket kogemust.

Esimene paki kohta, mis saadeti ilma telefoninumbrita, tuli ümbrikus kiri postkasti, mis palus ühendust võtta Itella klienditeenindusega ja täpsustada nendega kättetoimetamise asjaolusid. Helistasin - ütlesin pakiautomaadi ja telefoninumbri - pakk oli järgmine päev kohal.
Täna vaatasin trackingust, et saabumas on teine pakk ilma telefoninumbrita. Helistasin juba ennetavalt klienditeenindusse, kuid seekord öeldi, et andmed juba leiti süsteemist. Veidral kombel suunati pakk sellisesse pakiautoamati, kus ma pole varem käinud. Ilmselt on see mu kodule lihtsalt linnulennult kõige lähemal. Üldiselt võib rahul olla.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 13.03.2017 10:41:12 vasta tsitaadiga

Pisijeesus kirjutas:
Eelnevalt arutletud DHL ja Itella koostöö kohta olen saanud paar värsket kogemust.

Esimene paki kohta, mis saadeti ilma telefoninumbrita, tuli ümbrikus kiri postkasti, mis palus ühendust võtta Itella klienditeenindusega ja täpsustada nendega kättetoimetamise asjaolusid. Helistasin - ütlesin pakiautomaadi ja telefoninumbri - pakk oli järgmine päev kohal.
Täna vaatasin trackingust, et saabumas on teine pakk ilma telefoninumbrita. Helistasin juba ennetavalt klienditeenindusse, kuid seekord öeldi, et andmed juba leiti süsteemist. Veidral kombel suunati pakk sellisesse pakiautoamati, kus ma pole varem käinud. Ilmselt on see mu kodule lihtsalt linnulennult kõige lähemal. Üldiselt võib rahul olla.


Tegelikkuses ongi DHL ja Itella kokkulepe selline ,et pakk toimetatakse kliendile lähimasse automaati.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chewbacca
HV vaatleja

liitunud: 15.02.2013




sõnum 14.03.2017 22:49:33 vasta tsitaadiga

Küsimus neile kes Saksast itella pakke saanud- kui kiiresti tulnud on? Hetkeseisuga tundub, et läheb kauem kui jaanuaris tuli omniva vahendusel
_________________
ebaaktivist
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 15.03.2017 09:57:49 vasta tsitaadiga

Chewbacca kirjutas:
Küsimus neile kes Saksast itella pakke saanud- kui kiiresti tulnud on? Hetkeseisuga tundub, et läheb kauem kui jaanuaris tuli omniva vahendusel

Mis pakkidest jutt on?GLS?DHL ?

e. Ilmselt siis DHL .
Üldiselt kiiremad pakid jõuavad 2-3 päevaga. Mis tracking näitab?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2017 15:12:21 vasta tsitaadiga

Minu kogemustel jõuavad DHL pakid Itella kaudu kiiremini kui Omniva kaudu tulid.
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.03.2017 23:00:22 vasta tsitaadiga

Kas osta.ee eelvormistatud pakil ja ominva automaatidel on midagi muutunud?

Varem läksid automaati, valisid osta.ee, sisestasid emaili pealt koodi CE__________EE vahele, printis paki sildi, kappi ja tehtud.

Praegu valisin osta.ee, valik skännimine või sms kood, valisin viimase, tuleb ette hoopis väiksemate nuppudega täis klaviatuur kust vaja tähti ka ise vajutada, see tehtud avas kapi ja kõik. Paki silti ei saanudki. Viskasin ilma selleta automaati.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mada
HV vaatleja

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.03.2017 15:04:16 vasta tsitaadiga

Diesel kirjutas:
Pisijeesus kirjutas:
Eelnevalt arutletud DHL ja Itella koostöö kohta olen saanud paar värsket kogemust.

Esimene paki kohta, mis saadeti ilma telefoninumbrita, tuli ümbrikus kiri postkasti, mis palus ühendust võtta Itella klienditeenindusega ja täpsustada nendega kättetoimetamise asjaolusid. Helistasin - ütlesin pakiautomaadi ja telefoninumbri - pakk oli järgmine päev kohal.
Täna vaatasin trackingust, et saabumas on teine pakk ilma telefoninumbrita. Helistasin juba ennetavalt klienditeenindusse, kuid seekord öeldi, et andmed juba leiti süsteemist. Veidral kombel suunati pakk sellisesse pakiautoamati, kus ma pole varem käinud. Ilmselt on see mu kodule lihtsalt linnulennult kõige lähemal. Üldiselt võib rahul olla.


Tegelikkuses ongi DHL ja Itella kokkulepe selline ,et pakk toimetatakse kliendile lähimasse automaati.


Kui automaati ei mahu, tuuakse isegi koju. Ja kogemuse põhjal - kokkuleppeliselt jäetakse isegi hoovi, kui kedagi kodus parasjagu pole.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2002




sõnum 19.03.2017 19:06:49 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Kas osta.ee eelvormistatud pakil ja ominva automaatidel on midagi muutunud?

Varem läksid automaati, valisid osta.ee, sisestasid emaili pealt koodi CE__________EE vahele, printis paki sildi, kappi ja tehtud.

Praegu valisin osta.ee, valik skännimine või sms kood, valisin viimase, tuleb ette hoopis väiksemate nuppudega täis klaviatuur kust vaja tähti ka ise vajutada, see tehtud avas kapi ja kõik. Paki silti ei saanudki. Viskasin ilma selleta automaati.


Mitte midagi ei ole muutunud. Kui pidid ka tähed sisestama ja kleepsu ei saanud valisid ilmselt skännimise valiku ning siis klaviatuur.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.03.2017 21:50:20 vasta tsitaadiga

Green_Day, kui oli valik skännimine või sms kood, valisin sms kood. Alustasin isegi algusest ja ikka jõudsin samasse kohta, et pidi tähed ka sisetama.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ummy
HV veteran

liitunud: 02.07.2011




sõnum 20.03.2017 16:14:12 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Paki silti ei saanudki. Viskasin ilma selleta automaati.


Kuller paneb ilmselt kleepsu peale
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.03.2017 17:58:54 vasta tsitaadiga

ummy, selge see, antud pakk juba kohale toimetatud ja kõik sellega korras. Kümneid pakke enne omnivaga saatnud, lihtsalt sellist asja pole kohanud.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 149 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 132
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Green_Day
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.08.2002




sõnum 20.03.2017 19:35:30 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
ummy, selge see, antud pakk juba kohale toimetatud ja kõik sellega korras. Kümneid pakke enne omnivaga saatnud, lihtsalt sellist asja pole kohanud.


Pole sellist asja kohanud. Kui oled kindel, et õige asja valisid, siis pidi ajutise veaga tegu olema.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Arvutifirmade, sidefirmade, logistikafirmade ja tootjate foorum »  Pakiautomaatide üldteema (SmartPOST, Post24, DPD) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 76, 77, 78 ... 119, 120, 121  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.