Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  The Pirate Bay teenus muutub kuutasu põhiseks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 09:17:48 The Pirate Bay teenus muutub kuutasu põhiseks vasta tsitaadiga

link :: minut.ee


TPB uus omanik Global Gaming Factory pajatas juba alguses ärimudeli ümbertöötamisest peale veebiportaali endale saamist. Nüüd on selgunud ka täpsemad detailid plaanitavatest muutustest läbi GGF presidendi sõnavõtu. Torrentite jagamine jääb edasi toimima, küsima hakatakse selle eest aga kuutasu.

Kui suureks laksuks rahakotile legaalsel teel torrentite sikutamine muutub, ei ole veel hetkel teada - sellest koos veebireklaamituludega peaks piisama autorikaitsele tasude maksmiseks. Arutatakse ka võimalust, et tasu seotakse failivahetuse mahtudega ning suuremad jagajad ei pea kuutasu maksma.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 09:19:09 vasta tsitaadiga

Siia juurde veel sarnane uudis -> Kazaa muutub kuutasuliseks failivahetusteenuseks

tsitaat:
Illegaalse failivahetuse üks suuremaid staare on tegemas comebacki - Kazaa nimeline failivahetussüsteem teeb oma tegevuse seaduslikuks. Võttes eeskuju Piraadilahe poistest, on Altnet ja selle tütarettevõte Brilliant Digital Entertainment Kazaa kaubamärgi all välja toomas kuutasulist teenust, mis pakub seaduslikult kõigi nelja suurima plaadikompanii muusikat ja mobiilihelinaid. Viimase paari kuu jooksul on beetaversioon teenusest, firma pressiavaldused on lubanud kokku maad ja taevast kasutajatele. Teada on hetkel vaid seda, et ametliku veebisaidi avamisel peaks seal muusikasõpru ootama üle miljoni pala.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.07.2009 09:27:40 vasta tsitaadiga

edu.ee-neile, senikaua kuni on olemas tasuta alternatiive, kasutatakse neid. thumbs_up.gif
_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 20.07.2009 09:54:37 vasta tsitaadiga

Kui jagataks ainult hea kvaliteediga asju, siis miks mitte.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006




sõnum 20.07.2009 09:56:01 vasta tsitaadiga

TPB oli võimas.
Kommentaarid: 157 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sirius
HV kasutaja

liitunud: 06.05.2004




sõnum 20.07.2009 10:03:50 vasta tsitaadiga

Mingi briljantne põhjus miks mu postitus kustutati?

Igatahes nagu ma ütlesin:

Kahjuks või õnneks see töötama ei hakka kuna kõiki mänge ja filme seal olema ei saa ning need jobud panevad selle niikuinii "ONLY IN US" mis on suur viga. Ning suure tõenäosusega hakkab ka järjekordselt DRM kammajaa pihta.

Skeem ise on selles mõttes hea algatus, et ma maksaks heameelega 20 dollarit kuus kui saaksis selle eest inimliku kiirusega kätte KÕIK muusika, filmid ja mängud. Kui eestis maksaksid 100000 inimest samamoodi 20 dollarit kuus selle eest siis oleks see aastas 24 miljonit dollarit mis on minu arust enam kui piisav, et pidada üleval enamvähem normaalset serveriparki ja visata autoritele ka parajalt raha.

Praegu kus kõike seal tasulisel Piratebay saama ei hakka siis maksimaalselt 5% kasutajatest jääb alles, ülejäänud auravad ära, sest torrentsaite just vähe ei ole, alustuseks kasvõi demonoid või isohunt. Keegi lihtsalt ei näe põhjust pappida kui mujalt saab tasuta ning kiiresti.

Võiks õppust võtta näiteks "Daily show"-st või "South Park"-ist mis mõlemad lükkasid oma episoodid veebi üles, international use loomulikult ning ma ei ole enam ammu ühtegi daily show või south parki torrentit näinud mis sest, et vahepeal isegi mõned reklaamid on.

Siin räägib piraat ehk siis eileõhtune statistika (Piratebayst) 4xfilmi ja Top gear 13x05
Kui saaksin kuus maksta mõistliku summa nende downloadmise eest siis ma ei vaevuks.
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 2 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 10:10:44 vasta tsitaadiga

Sirius, ilmselt mõni moderaator kustutas, kuna HV ei salli piraatlust ja selle propageerimist.
Kauaaegne kasutaja oled ja peaksid seda ju teadma.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ihvike
HV Guru

liitunud: 01.04.2002




sõnum 20.07.2009 10:43:17 vasta tsitaadiga

Piraatluse määratlus hakkab hägustuma. Kunagi jah oli iga mats, kes netist 128 kbit/s kvaliteediga mp3 tõmbas, kohe paadunud piraat ja roimar. Kas aga inimene, kes ei viitsinud kindlal ajal TVst mingit seriaali vaadata ja nüüd selle endale netist tõmbab, on piraat või mitte. Ma ütleks, et ega ikka ei ole küll. Tõeline piraat ja paha inimene on see, kes kasutab teiste loomingut isikliku kasu hankimisel. Ehk teeb tasustatavat tööd piratarkvaraga. Muusika, filmide ja suvaliseks kodukasutuseks programmide tõmbamine on selline hall ala, mis ilmselt tulevikus legaliseeritakse. Kasvõi läbi mingisuguse minimaalse tasu.
Ei oleks üldse ebareaalne kui raha, mis praegu kulutatakse piraatluse vastu võitlemiseks, koopiakaitsete loomiseks, korrakaitsjate väljaõppeks vastaval alal jne jne jne jne läheks hoopis siis otse nendele autoriõiguste omajatele ja kogu moos. Kõik oleksid õnnelikud. Sisuliselt mingi osa maksutuludest läheks sihtotstarbeliselt autorikaitseorganisatsioonidele ja kõik, mis netist kätte saada on võimalik, oleks legaalne - kuni sa sellega raha teenima ei hakka.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
villu70
HV Guru
villu70

liitunud: 19.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 11:04:02 vasta tsitaadiga

See "ärimudel" küll vett ei pea.
Piraatrahvas lihtsalt vajub mujale ja läheb vanamoodi(tasuta) edasi.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005




sõnum 20.07.2009 11:47:59 vasta tsitaadiga

No ma ütlen ausalt, et mingi sott või paar kuus võiksin küll maksta kui saaks korraliku kvaliteediga asju sealt sedasi kätte. Oleks kõik jällegi ühes kohas ja ei peaks kuskil ringi kolama.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 121 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 113
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sn4re
HV vaatleja

liitunud: 02.07.2009




sõnum 20.07.2009 11:58:42 vasta tsitaadiga

Vaatan, et seal artiklis on see osa välja jäetud, et kuutasu on võimalik väiksemaks nülgida, isegi nullini, kui "annetad" osa oma arvuti kettamahust ning arvutusjõudlusest:
tsitaat:

Of course, almost the entire Pirate Bay user base isn't accustomed to paying for things they previously were able to get for free, so Rosso proposes a business model where users can lend their computers to a cloud network.

The idea is that a user can lend a gig of storage and some computational power to be a part of a Pirate Bay cloud network that it could sell as competitors to Akamai and Amazon's Elastic Compute Cloud (EC2).

allikas: http://www.tomshardware.com/news/pirate-bay-cloud-computing-network,8288.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 20.07.2009 13:12:11 vasta tsitaadiga

sn4re kirjutas:
Vaatan, et seal artiklis on see osa välja jäetud, et kuutasu on võimalik väiksemaks nülgida, isegi nullini, kui "annetad" osa oma arvuti kettamahust ning arvutusjõudlusest

Selline asi võib isegi töötada, sest torrent sisuliselt töötabki nii, et sa lased enda bandwidthi ja ketast kasutada.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 23
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 13:23:22 vasta tsitaadiga

Ja see, et TPB tasuliseks muutub, on jama. Omanikud tahavad sealt nüüd kasumit teenima hakata. Aga pole hullu, küll tekib uus TPB....
_________________
M: AMD Ryzen 5 7600X Box

M: AMD Ryzen™ 9 7900X Desktop Processor
Kommentaarid: 96 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007




sõnum 20.07.2009 13:28:55 vasta tsitaadiga

Kõige parem torrent-site: www.google.com icon_lol.gif
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pkwild618
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 02.04.2004




sõnum 20.07.2009 14:44:17 vasta tsitaadiga

Torrentid nii mõttetud asjad raha eest. Tasuta võib küll kasutada, aga maksma ma küll ei hakka teenuse eest, mille tõmbamise kiirus võib hetkega langeda baitidele sekundis. $20, nagu Sirius ütles, on niikuinii overkill. Rapidshare pakub üle 3 korra odavamat hinda, kui aasta korraga võtta. 1 kuu + 0.2 kuud saab veel premium pointe ka otsa.
Kommentaarid: 38 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 14 :: 5 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 15:11:20 vasta tsitaadiga

Sirius kirjutas:
torrentsaite just vähe ei ole, alustuseks kasvõi demonoid või isohunt

Korralike suurte trackerite osas kahjuks niipalju alternatiive pole.Demonoid on privaat.Isohundil vist pole oma trackerit ja suuruselt järgmine on Mininova?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 17:07:21 vasta tsitaadiga

hea uudis. loodetavasti toimub seekord ka kontroll üleslaetava kraami üle. kuutasu makstes nagu mingi fake/vigase/nakatatud asja peale ei tahaks sattuda...
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nah
HV veteran
nah

liitunud: 17.02.2006




sõnum 20.07.2009 17:10:48 vasta tsitaadiga

pkwild618 kirjutas:
Torrentid nii mõttetud asjad raha eest. Tasuta võib küll kasutada, aga maksma ma küll ei hakka teenuse eest, mille tõmbamise kiirus võib hetkega langeda baitidele sekundis. $20, nagu Sirius ütles, on niikuinii overkill. Rapidshare pakub üle 3 korra odavamat hinda, kui aasta korraga võtta. 1 kuu + 0.2 kuud saab veel premium pointe ka otsa.

Tundub et sa pole privaatseid trackereid kasutanud, et sellist juttu suust välja ajad.
Samas private trackerites on VIP (very important pirate lol) väga palju kes raha maksavad torrentide eest icon_rolleyes.gif .
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.07.2009 17:14:00 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
hea uudis. loodetavasti toimub seekord ka kontroll üleslaetava kraami üle. kuutasu makstes nagu mingi fake/vigase/nakatatud asja peale ei tahaks sattuda...


millal viimati mingi jama otsa sattusid?? icon_rolleyes.gif

Kontroll tegelikult ju töötab praegugi. Kasutajad kirjutavad kommentaaridesse kohe kui mingi jama vmt. Välja on kujunenud ka teatud kasutajad, kes alati õiget asja üles lasevad.

Loodetavasti tuleb neil see tasuline asi korralikult välja thumbs_up.gif
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 17:21:55 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Skeptik kirjutas:
hea uudis. loodetavasti toimub seekord ka kontroll üleslaetava kraami üle. kuutasu makstes nagu mingi fake/vigase/nakatatud asja peale ei tahaks sattuda...


millal viimati mingi jama otsa sattusid?? icon_rolleyes.gif

Kontroll tegelikult ju töötab praegugi. Kasutajad kirjutavad kommentaaridesse kohe kui mingi jama vmt. Välja on kujunenud ka teatud kasutajad, kes alati õiget asja üles lasevad.

Loodetavasti tuleb neil see tasuline asi korralikult välja thumbs_up.gif

ma ei mõtle kasutajate kommentaare, vaid ikka nende süsteemi endapoolset kontrolli. tasuliselt teenuselt ootaks ka elementaarset kvaliteeti, mitte "as is" põhimõttel töötavat teenust. pealegi need kasutajate kommid on ka tihti vasturääkivad - üks väidab üht ja teine risti vastupidist. võibolla kogenenud piraja jaoks on tõesti sitast terade eraldamine käkitegu, aga kindlasti mitte kõik pole selles nii kodus.

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mart352
HV Guru
Mart352

liitunud: 05.02.2003




sõnum 20.07.2009 17:23:47 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
Mart352 kirjutas:
Skeptik kirjutas:
hea uudis. loodetavasti toimub seekord ka kontroll üleslaetava kraami üle.


millal viimati mingi jama otsa sattusid?? icon_rolleyes.gif

Välja on kujunenud ka teatud kasutajad, kes alati õiget asja üles lasevad.
...

ma ei mõtle kasutajate kommentaare, vaid ikka nende süsteemi endapoolset kontrolli. tasuliselt teenuselt ootaks ka elementaarset kvaliteeti, mitte "as is" põhimõttel töötavat teenust.


Loomulikult tasuliselt teenuselt ootame kvaliteeti. Ma küsisin aga et kui tihti sa praeguse süsteemi puhul jama otsa oled sattunud? icon_smile.gif Mulle jäi sinu postist mulje, et muud polegi või on väga palju viiruseid/fake-i/jms


kasutajate kommentaardie põhjal võetakse jama maha muidu.
Kommentaarid: 54 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 17:26:32 vasta tsitaadiga

Mart352 kirjutas:
Skeptik kirjutas:
Mart352 kirjutas:
Skeptik kirjutas:
hea uudis. loodetavasti toimub seekord ka kontroll üleslaetava kraami üle.


millal viimati mingi jama otsa sattusid?? icon_rolleyes.gif

Välja on kujunenud ka teatud kasutajad, kes alati õiget asja üles lasevad.
...

ma ei mõtle kasutajate kommentaare, vaid ikka nende süsteemi endapoolset kontrolli. tasuliselt teenuselt ootaks ka elementaarset kvaliteeti, mitte "as is" põhimõttel töötavat teenust.


Loomulikult tasuliselt teenuselt ootame kvaliteeti. Ma küsisin aga et kui tihti sa praeguse süsteemi puhul jama otsa oled sattunud? icon_smile.gif Mulle jäi sinu postist mulje, et muud polegi või on väga palju viiruseid/fake-i/jms


kasutajate kommentaardie põhjal võetakse jama maha muidu.

ma ei kasuta TPB-d. küll aga aeg-ajalt kuuleb tuttavatelt, kes tünni saavad mingi filmi tõmbamisega icon_lol.gif thumbs_up.gif

_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tiim
HV veteran
Tiim

liitunud: 11.10.2006




sõnum 20.07.2009 17:45:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:

ma ei kasuta TPB-d. küll aga aeg-ajalt kuuleb tuttavatelt, kes tünni saavad mingi filmi tõmbamisega icon_lol.gif thumbs_up.gif


no need peavad tõsised dumbuserid olema...niikaua kui ma mäletan olen TPB-d kasutanud ja mingit tünni ega cräppi pole saanud. Loomulikult ei akka ju suvaliselt tirima, ennem loed kommentaare jne... icon_rolleyes.gif

_________________
mida sa vahid mu allkirja, AHV raisk
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
apelsin16
HV veteran
apelsin16

liitunud: 30.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 17:55:06 vasta tsitaadiga

Järgmine uudis on et tpb läks pankroti. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Wiltz
HV Guru

liitunud: 28.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.07.2009 18:43:33 vasta tsitaadiga

ei pruugi olla pankrot, kõik oleneb kui mõistlik see ära ostja tegelikult on.
ainuke võimalus (minu meelest) seda süsteemi tööle saada ja kasutajaid mitte väga palju kaotada on ilmselt see "ketta sheerimise ja arvutijõudluse laenutamise" teema, mille abil saab kuumaksu kas kõvasti alla vedada või üldse nullida. see oleks minumeelest õiglane variant ka thumbs_up.gif siis torrenti tõmbaja tegelikult maksabki selle contenti eest, mida ta sikutab...küll mitte nii otseses mõttes, et raha saidiomaniku kontole ja valmis. aga ta maksab community'le, mis on nagu palju parem variant tegelikult!

_________________
"There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kommentaarid: 273 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 3 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Varia »  The Pirate Bay teenus muutub kuutasu põhiseks mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.