Avaleht
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Arutlused ja ettepanekud ärifoorumi teemal märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 11.06.2009 12:52:16 Arutlused ja ettepanekud ärifoorumi teemal vasta tsitaadiga

Olen suhteliselt kaua hv.ee keskkonda kasutanud ja aegajalt ka üht-teist ostnud/müünud siin. Kuid viimasel ajal loetakse müügiteemasid vähe ja ostuteemasid veelgi vähem, vaatamata sellele, et kasutajate arv on suur ja minu soovid enamasti lihtsad.

Usun, et praegune foorumipõhine süsteem on liiga puine kasutajatele, ostuteemat muuta/parandada naljalt ei saa, topelt postitust paranduse tegemiseks teha ei saa, sageli ei saa vajalikku kaupa lihtsalt leida isegi kui keegi seda müüb, teemat taasavada ei saa ja üldse kole palju kordub fraas "ei saa", lisaks olen korduvalt äriteemad lihtsalt staatuse muutmisega arhiivi saatnud vaid seepärast, et oleks vajadus hinda korrigeerida vms, rahaliselt on kaotus minimaalne kuid häiriv siiski. Arvan, et on päris suur hulk inimesi, kes just seetõttu on ärifoorumi lugemisest ja kasutamisest loobunud.

Kas HinnaVaatlus pole kunagi kaalunud, et praegusest foorumitüüpi ärinurgast võiks üldse loobuda ja luua lisaks avalehele ja foorumile ka ebay tüüpi ostu/müügi/oksjonikeskkond? (mille saaks siduda seniste kasutajaprofiilide, ID kaardi turvalisuse ja teiste positiivsete/usaldusväärsete nähtustega). Ma täiesti mõistan, et see pole selline lihtne asi, et "teeme mõni õhtu valmis ja äkki saab hea", aga siiski, potentsiaali peaks ju jätkuma? Kasutajaid, kes elektroonikat müüa/osta/vahetada tahavad on HV-s Eesti mastaabis ikka väga palju, konkurente ka minimaalselt... osta.ee jms on ju paras leim rääkimata veelgi tühisematest ärikeskkondadest.
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2009 12:55:23 vasta tsitaadiga

tsitaat:
lisaks olen korduvalt äriteemad lihtsalt staatuse muutmisega arhiivi saatnud vaid seepärast, et oleks vajadus hinda korrigeerida vms

Kui soov hinda korrigeerida, võib ju mõnele ärimodele PS-i saata või anda sellest teada Vajab modereerimist: "Ärifoorumid" teemas

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003




sõnum 11.06.2009 12:57:44 vasta tsitaadiga

Mis möllad, kirjutas:
tsitaat:
lisaks olen korduvalt äriteemad lihtsalt staatuse muutmisega arhiivi saatnud vaid seepärast, et oleks vajadus hinda korrigeerida vms

Kui soov hinda korrigeerida, võib ju mõnele ärimodele PS-i saata või anda sellest teada Vajab modereerimist: "Ärifoorumid" teemas


Öeldi ju, et "süsteem on liiga puine kasutajatele, ostuteemat muuta/parandada naljalt ei saa".
Ehk siis saab, aga liiha keeruline on.
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 11.06.2009 13:09:44 vasta tsitaadiga

Mõni aasta tagasi oli äriteema kordi rohkem aktiivne ja müük käis. Nüüd on suurem vaikus. Kas just uutest reeglitest see vaikus tingitud on, ma ei tea.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003




sõnum 11.06.2009 13:12:41 vasta tsitaadiga

Ma arvan küll, et on sellest tingitud icon_rolleyes.gif
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oliverk
HV veteran

liitunud: 31.12.2003




sõnum 11.06.2009 13:15:17 vasta tsitaadiga

Praegu peaks jah tippaeg olema. Need kellel võlad müüvad asju. ja need kellel pappi on saavad asju odavalt. Praegu pole aga kumbagi.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 11.06.2009 13:19:23 Re: ärifoorumi allakäik? vasta tsitaadiga

kaspar00 kirjutas:

Usun, et praegune foorumipõhine süsteem on liiga puine kasutajatele, ostuteemat muuta/parandada naljalt ei saa, topelt postitust paranduse tegemiseks teha ei saa, sageli ei saa vajalikku kaupa lihtsalt leida isegi kui keegi seda müüb, teemat taasavada ei saa ja üldse kole palju kordub fraas "ei saa", lisaks olen korduvalt äriteemad lihtsalt staatuse muutmisega arhiivi saatnud vaid seepärast, et oleks vajadus hinda korrigeerida vms, rahaliselt on kaotus minimaalne kuid häiriv siiski. Arvan, et on päris suur hulk inimesi, kes just seetõttu on ärifoorumi lugemisest ja kasutamisest loobunud.


Enam paremini polekski saanud öelda thumbs_up.gif Alates uute reeglite tekkimisest on täielik downfall pakkumistega.
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marduuhin
HV Guru
Marduuhin

liitunud: 02.09.2004




sõnum 11.06.2009 13:20:16 vasta tsitaadiga

Kui ma õigesti mäletan, siis esimese postituse muutmine keelati ära sellepärast, et ühesse teemasse lisati pidevalt asju juurde (keegi parandaks?).
Vahepeal on aga kaks asja juurde tulnud: 1) Tasulised hulgimüügi teemad, 2) Toote kategooriad iga teema kohta.
Minu ettepanek oleks selline, et lubada uuesti 1. postituse muutmine, kuid teemas tohiks müüa ainult asju, mis käivad vastava kategooria alla. Kahtlen, et kellelgi pidevalt mõni kasutatud videokaart juurde tekib, et seda teemat lõpmatuseni üleval hoida. Siit edasi tuleks siis keelata kategooria muutmine pärast teema tegemist (kui see üldse praegust võimalik on). Kui keegi pidevalt midagi müüb, aga ärifoorumite arhiivi pole ühtegi teemat läinud, siis võib eeldada, et tegemist on hulgimüügiga.
Teiseks aitaks reegel, mis lubaks teema kategooria all ainult seda toodet müüa, kaasa ka otsingu (filtrite kasutamise) lihtsustamisele.

Millised uued reeglid selle aktiivsuse alla on viinud siis?

_________________
Eesti õigekeelsussõnaraamat ÕS 2018
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 108
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 11.06.2009 13:22:51 vasta tsitaadiga

Marduuhin kirjutas:
Kui ma õigesti mäletan, siis esimese postituse muutmine keelati ära sellepärast, et ühesse teemasse lisati pidevalt asju juurde (keegi parandaks?).
Vahepeal on aga kaks asja juurde tulnud: 1) Tasulised hulgimüügi teemad, 2) Toote kategooriad iga teema kohta.
Minu ettepanek oleks selline, et lubada uuesti 1. postituse muutmine, kuid teemas tohiks müüa ainult asju, mis käivad vastava kategooria alla. Kahtlen, et kellelgi pidevalt mõni kasutatud videokaart juurde tekib, et seda teemat lõpmatuseni üleval hoida. Siit edasi tuleks siis keelata kategooria muutmine pärast teema tegemist (kui see üldse praegust võimalik on). Kui keegi pidevalt midagi müüb, aga ärifoorumite arhiivi pole ühtegi teemat läinud, siis võib eeldada, et tegemist on hulgimüügiga.
Teiseks aitaks reegel, mis lubaks teema kategooria all ainult seda toodet müüa, kaasa ka otsingu (filtrite kasutamise) lihtsustamisele.

Millised uued reeglid selle aktiivsuse alla on viinud siis?

No näiteks mina sattusin HV kasutajaks ainult tänu ärifoorumile ja kuna see oli täiesti tasuta ja väga lihtne oli sinna teemat teha. Poleks ma siia oma müügiteemat teinud, poleks ma elu sees hakanud ka teisi foorumi osasid vaatama. Ja nüüd ma siis olen juba pikemat aega HV kasutaja.
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 11.06.2009 13:25:39 vasta tsitaadiga

Jällegi, pettureid liigub HV-s vähe võin hetkel juba olematud tänu ID-kaardi süsteemile - makstad ja teed tasulise teema või registreerid ID-kaardiga ja saad paar tasuta teemat. Ma ei tahaks kuidagi praegust süsteemi muuta, kuna kuritarvitamisi on igatpidi vähem, vaid tuleb suuremalt promoda ID-kaardiga registreerimist ning seda igatpidi lihtsustada ja tuua kasutajateni või inimesteni üle veebi. ( on üldse reklaame olnud mis otseselt viitaksid HVF-ile? "Registreeri ID-kaardiga ja müü või oma Äi maha!!!""")
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ranel
HV Guru

liitunud: 28.02.2005




sõnum 11.06.2009 13:26:05 vasta tsitaadiga

MarioA. kirjutas:
Jällegi, pettureid liigub HV-s vähe võin hetkel juba olematud tänu ID-kaardi süsteemile

Oled sa ikka oma väites kindel? Seadusega pakuksis foorum ju ikka eksisteerib endisel viisil uute teemadega ...
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 165
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
woozy
HV Guru
woozy

liitunud: 09.01.2003




sõnum 11.06.2009 13:27:56 vasta tsitaadiga

Kas siis vanakooli ajal oli tõesti niipalju pettuseid? (ei mäleta, et oleks olnud)
_________________
{ Talu/suvila blogi }
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 11.06.2009 13:29:15 vasta tsitaadiga

Osaliselt kindel. Otseselt keegi sellega elatist enam ei teeni, olematuid sülearvuteid ei müü ning tattnokad on kadunud ja kuldsesse börsi liikunud. Jah, alati jääb pätipoisse, see on paratamatu.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.06.2009 13:30:29 vasta tsitaadiga

Olen HV avalehe ärifoorumi filtri loomisest peale jälginud äriteemade arvu ja see on püsinud suht algusest 700 - 800 vahel.


Mis puudutab teema esimese postituse muutmise keeldu, siis sai see kehtestatud peamiselt sel põhjusel, et teemat korduvkasutati mitme eseme müügiks, selmet teha nõuetekohane uus teema. Eriti sülearvutite puhul kippusid mitmed kasutajad eri mudeleid müüma ühes samas teemas. Teiseks pärastine sisu muutmine/kustutamine kelmide/petturite poolt jne. Rääkimata pidevast upitamisest.

Variant on lubada esimese postituse muutmist, kuid siis peaks kehtestama rangemad nõuded neile, kes korduvkasutavad sama teemat mitme eseme müügiks. Endiselt on oodatud vastav abi softikoodi osas, et teemasse saab juurde kirjutada, olemasolevat teksti muutmata thumbs_up.gif

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.06.2009 13:32:52 vasta tsitaadiga

ranel kirjutas:
MarioA. kirjutas:
Jällegi, pettureid liigub HV-s vähe võin hetkel juba olematud tänu ID-kaardi süsteemile

Oled sa ikka oma väites kindel? Seadusega pakuksis foorum ju ikka eksisteerib endisel viisil uute teemadega ...

varem olid massilised anonüümsed pettused, nüüd natuke teistmoodi pettused, kaup ei vasta lubatud tingimustele, kaup saatmata vms.
Ärifoorumis äri tegevad kasutajad on aga kõik autenditud ühel või teisel viisil ja petturid on seetõttu meie ärifoorumist ka nüüd eemale hoidnud.

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kaspar00
HV Guru
kaspar00

liitunud: 06.07.2003




sõnum 11.06.2009 13:36:46 vasta tsitaadiga

Teema eesmärk polnud praeguste reeglite kritiseerimine või turvalisus küsimuste järjekordne tõstatamine (neid teemasid on juba väga korduvalt arutletud) vaid küsimuse püstitamine, kas poleks võimalik ja kõigile osapooltele kasulik mingi paindlikuma ja ülevaatlikuma süsteemi loomine icon_smile.gif
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 30.09.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 11.06.2009 13:40:29 vasta tsitaadiga

Jah, need mõtted on peast loomulikult läbi käinud, kuid see eeldab foorumi raamidest väljumist ja täiesti uue süsteemi loomist.
Hetkel on ressursid suunatud uue HV arendamisele, võib-olla tulevikus saab tegeleda uut tüüpi (oksjoni) keskkonnaga.
Aga see ei tähenda et autentimisnõue ära kaoks ja/või anonüümseid teemasid/kuulutusi saaks teha.

Praeguses ärifoorumis võiks ID-kaardiga autentimist mugavamaks teha, esimese postituse tingimuslik muutmisvõimalus sisse viia ja olekski pool muret murtud.

_________________
NordVPN tarkvara nüüd soodsamalt
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.06.2009 15:01:15 vasta tsitaadiga

... minuteada pole HV kunagi olnud huvitatud küsitava kasuteguriga meeletust kvantiteedist icon_rolleyes.gif pigem olgu teemasid vähem, kuid need on aktuaalsed ja aktiivsed ehk puudub nö. õhu müümise efekt. Foorumi vorm pole üldse keeruline, see on lihtsalt ebastandardne, kuid seetõttu pakub mitmeid võimalusi, mida klassikalised oksjonikeskkonnad ei võimalda või ei luba n. oma äriteemade suhteliselt vaba kujundamine ja minimaalselt piiratud suhtemisvõimalus ...

... pealegi, enamik sinu poolt välja toodud "ei saa" -sid on mitte puudused vaid teatud objektiivsetel põhjustel nimelt niimoodi toimima pandud funktsionaalsus. Sinna ei ole midagi parata, kui soovitakse turvalist keskkonda kauplemiseks, siis peab paratamatult leppima ka teatud piirangutega. Loomulikult oleks maru mõnus, kui kõike saaks ilma igasuguste piiranguteta ja tasuta aga peab meeles pidama, et HV ei ole muinasjutumaa põhjatute piimajõgede ja mõõtmatute pudrumägedega. HV olemasolu taga seisavad luust ja lihast inimesed, kõige maisemate võimaluste ja ressurssidega, üle oma varju ei suuda kahjuks keegi hüpata. Seega sry, päkkapikke ja jõuluvana ei ole olemas ...

_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Trwind55
Kreisi kasutaja
Trwind55

liitunud: 21.04.2003




sõnum 11.06.2009 16:31:28 vasta tsitaadiga

Tanel kirjutas:
Endiselt on oodatud vastav abi softikoodi osas, et teemasse saab juurde kirjutada, olemasolevat teksti muutmata thumbs_up.gif

Kas on võimalik selle teemaline teadanne sobivasse alamfoorumisse "punaselt" üles panna? Mina loen seda informatsiooni küll teist korda, aga minust pole ka kasu. Kas kõik potentsiaalsed progejad loevad käesolevat teemat näiteks?

_________________
möhhh..
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 07:11:17 vasta tsitaadiga

Alljärgnev jutt käib HV ärifoorumite kohta.

Alates tänasest palun mina kõigil minu ostuteemasse pakkumiste tegemise asemel teha need PS. Varem soovisin ma pakkumisi just teemasse koos hinnasooviga. Seda selleks, et oleks kõigil kohe pilt selge mida ja mis hinnaga pakutud on. Samuti näeks üldsus mis hinnaga mis kaup liigub.

Eile juhtus aga selline nali, et mulle pakuti head asja hea hinnaga (minu ostuteemas) ning üks kodanik lihtsalt kaaperdas pakkumise saates pakkujale PS-i teel ülepakkuvaid sõnumeid. Kusjuures see sama pakkuja helistas ka mulle ja teatas sellest, aga minu jaoks kruviti hind tema poolt liiga üles. Ennem ülepakkumiste "algust" jõudsin ma müüjat PS-i teel juba informeerida, et mulle pakkumine sobib ning müüja oli nõus ka minu soovitud viisil asja saatma. Saatsin PS-i siis saatmise jaoks vajalike andmetega + küsisin müüjalt konto andmeid, et saaks ka ülekande koheselt teha. Aga viimasele küsimusele enam vastust ei tulnud, sest ta sai parema pakkumise vahepeal.

Miks puudub minu kommentaar nii müüja kui kaaperdaja profiiilist?

Kahjuks ei ole sõna "kokkulepe" ära seletatud ärifoorumi reeglites. Mina näen kokkulepet juba selles, kui müüja pakub mulle sobivat kaupa sobiva hinnaga ning mina olen müüjat jõudnud kauba sobivusest teavitada (trsanspordiga seotud üksikasjad kah selgeks räägitud). Müüja aga võib kokkulepet interpreteerida hoopis teisiti. Näiteks kui ma ei ole sulle otseselt kirjutanud, et "jah, ma luban asja sulle", seni võin teha mida tahan. Laveerida annab kahjuks küllaga.

Kauba kaaperdaja iseenesest helistas ja teavitas oma ülepakkumistest. Ma ei saa ka siin midagi teha, sest ostufoorumite reeglites pole kirjas, et teistele suunatud konkreetseid pakkumisi ei tohi viimase teemast ära varastada. Ilus jah "uue ostja" poolt mind teavitada, aga mulle sobis just minule suunatud esialgne pakkumine ning tema ajab hinna liiga üles. Kahjuks ei saada aru, et nii ei ole ilus teha.

Küsimus minult moderaatoritele on see, et kas kogu HV ärifoorumid on nn avatud laud, kus kõik võivad vahele rääkida ja pakkuda või on mul õigus oma teemas privaatsusele, ehk mulle sinna suunatud pakkumisi ei ole teistel õigus kaaluda ning soovi korral kaaperdada?

Kui vastus on küsimuse esimesele poolele jah, siis saan aru miks paljud pakkumisi PS-i küsivad ning pean kah ise nii jätkama. Kui vastus on jaatav küsimuse teisele poolele, siis peaks ka reeglitesse selle paika panema. Näit. reegel 16: "Kui müüja on ostuteema omanikule teinud konkreetse pakkumise, siis teema omanik saab esmaõiguse antud tehinguks. Kolmandatel osapooltel pole lubatud antud pakkumist manipuleerida ülepakkumiste või muude tegevuste näol kui teema omanik pole teemas oma loobumist selgelt väljendanud!").

Lihtsalt tahaks teada, et pilt oleks selge icon_smile.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 392 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 339
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 08:26:37 vasta tsitaadiga

Eks see müüja kapsaaeda läheb, omal oli sarnane juhtum aga privasuhtlemine käis eeldusel et teemas toimunud pakkumine ei lähe käiku.
Kas konkureerija helistas sulle teavitamiseks või küsis sult luba? Vastavalt sellele läheks siis 1 või 2 negatiivset.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.06.2009 08:33:33 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
...
Küsimus minult moderaatoritele on see, et kas kogu HV ärifoorumid on nn avatud laud, kus kõik võivad vahele rääkida ja pakkuda või on mul õigus oma teemas privaatsusele, ehk mulle sinna suunatud pakkumisi ei ole teistel õigus kaaluda ning soovi korral kaaperdada?

Kui vastus on küsimuse esimesele poolele jah, siis saan aru miks paljud pakkumisi PS-i küsivad ning pean kah ise nii jätkama. Kui vastus on jaatav küsimuse teisele poolele, siis peaks ka reeglitesse selle paika panema. Näit. reegel 16: "Kui müüja on ostuteema omanikule teinud konkreetse pakkumise, siis teema omanik saab esmaõiguse antud tehinguks. Kolmandatel osapooltel pole lubatud antud pakkumist manipuleerida ülepakkumiste või muude tegevuste näol kui teema omanik pole teemas oma loobumist selgelt väljendanud!").

Lihtsalt tahaks teada, et pilt oleks selge icon_smile.gif
See su privaatsuse variant - seda on võimatu kontrollida.
Sa võid hetkel õnnelik olla, et sind teavitati asjast. Ilmselt paljud ei tee seda ja mõtlevad välja lihtsalt mõne "vabanduse", et sinuga tehingust loobuda. Ja idee poolest - müüjal on põhimõtteliselt viimase hetkeni ju õigus loobuda, näiteks tahab ta oma pereliige asja endale .....
Välistatud pole ka võimalus, et sedasi taheti sind sundida rohkem maksma ja see neil ei õnnestunud ja nüüd müüvad mingit muud kanalit kaudu....
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 08:37:38 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
müüjal on põhimõtteliselt viimase hetkeni ju õigus loobuda, näiteks tahab ta oma pereliige asja endale .....
Ei ole väga nõus sellega. Ma leian et teemasse pakkumise tegemine on siduv kokkulepe kui samas postis pole väidetud teisiti või kuni pole tulnud paremat pakkumist.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XYZ
HV Guru
XYZ

liitunud: 05.11.2001




sõnum 12.06.2009 08:49:48 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
XYZ kirjutas:
müüjal on põhimõtteliselt viimase hetkeni ju õigus loobuda, näiteks tahab ta oma pereliige asja endale .....
Ei ole väga nõus sellega. Ma leian et teemasse pakkumise tegemine on siduv kokkulepe kui samas postis pole väidetud teisiti või kuni pole tulnud paremat pakkumist.
Eks see oleneb veidi sõnastusest. Loe Killhoveni teksti tähelepanelikult, ta ise ka ütleb, et tehing oli n.ö. lõplikult lukku löömata...
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 12 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.06.2009 08:56:19 vasta tsitaadiga

XYZ kirjutas:
See su privaatsuse variant - seda on võimatu kontrollida.

Välistatud pole ka võimalus, et sedasi taheti sind sundida rohkem maksma ja see neil ei õnnestunud ja nüüd müüvad mingit muud kanalit kaudu....


Kui reegel 16 kehtestataks ja vahele jäädakse, siis võiks südamerahus "üle pakkuja" profiili märge jätta viitega konkreetsele reegli rikkumisele ja ei ta ei saa "tagasi teha" . Õigemini saab, aga siis on põhjust lasta see märge profiiilis annuleerida?

Mõnikord võivad vahele jääda küll. Detaile ei tahaks siin mainida.

icon_rolleyes.gif

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 392 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 339
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   See teema on lukus, sa ei saa siin muuta postitusi või vastata teemale! Vaidlused »  Parem HV »  Arutlused ja ettepanekud ärifoorumi teemal mine lehele 1, 2, 3 ... 44, 45, 46  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.