Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Läpaka toite pesa vahetus märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 05.04.2009 18:47:46 Läpaka toite pesa vahetus vasta tsitaadiga

Olen ennem sellise asjaga hakkama saanud, kuna ei nõua endast just tuumafüüsiku olemust.

Sattus siis minu kätte isend, mis olevat töötanud, enne kui pesa täielikult ära lagunes.
jootsin siis suure hurraaga uue pesa peale ja loomulikult liimisin kinni ka, enne kui testima hakkasin.
ot:
Manuals are for losers, as is testing before everything is back together.

Nüüd aga kahtlen, kas + ja - said õigeisse kohtadesse.
Äkki kellelgi peale vaadates koidab, kumb võiks olla kumb.
Pilt siis nurga altvaates, et kumb võiks olla pos ja kumb neg (A;B)
võimalus teha ka parem ja suurema plaani pilt jne, kui sellest ehk abi? hetkel tuli mis tuli.

Samuti, mis siis juhtuma peaks, kui +/- vahetusse lähevad? Eelnev kogemus räägib suitsust icon_smile.gif
Aga antud isend on täiesti rahulikult ja ei reageeri millelegi. Ideid veel mingeid?
Manus
kumb on kumb... pos/neg
kumb on kumb... pos/neg

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raul1978
HV kasutaja

liitunud: 11.03.2008




sõnum 05.04.2009 18:55:11 vasta tsitaadiga

otsi m6ni konde toiteahelast.sealt saad polaarsuse teada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 05.04.2009 19:58:21 vasta tsitaadiga

ullivilli: Tagurpidi pesa = mahapõlenud (kutu) emaplaat. 8)

Muide - päris tõsi. Lapin ajaviiteks üht sellist läppari mammit, millele on tagurpidi pinge sisse lastud. Ning tulemuseks on päris korralikult küpse emaplaat icon_wink.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2009 20:15:33 vasta tsitaadiga

ei mõista....sa pidid ju samasuguse pesa asemele panema, järelikult ei saa midagi vastupidi olla

pmst toite "särisemine" katkise pesa korral võib ka midagi läbi lasta
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 05.04.2009 22:23:25 vasta tsitaadiga

vot jah, kui just ennem midagi maha juba ei põletatud. paraku pean tõdema, et ei ole piisavalt pädev, et seda juba hindama. icon_sad.gif
Igaljuhul minul ei särisenud midagi.
Samuti käib mul kondedelt polaarsuse mõõtmine üle jõu. Ok leian konde, saan polaarsuse teada. aga ahelast järje ajamine jääb segaseks, et mis kuhu jookseb.


Ja kui pesa sisendmõõdud on samad, ei tähenda, et välismõõdud on samad.
Analoog kõrvaklapi otste vahetusega. väga väike tõenäosus, on, et sinna 1:1 sama asja saad panna, kuna sel juhul peaks sul olema kuuma kummi pressid ja vormid jne jne.
Isegi hästi läks, et ei pidanud juhtme otsa vahetusele mõtlema hakkama, kuna leidsin teise samasuguse. HP otsi või pesasi näiteks Eestist ei kujuta ettegi, kust saaks. tüli rohkem, kui asi väärt oleks

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jotjot
HV Guru

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.04.2009 23:39:23 vasta tsitaadiga

otsad said korralikult joodetud? lühises ei ole midagi? pese see pasta sealt ümbert maha, saad parema ülevaate.
pildi pealt vaadates oled kolviga vähemalt ylele kondele (C650) pihta saanud, ehk isegi on lyhises.
krt teab, mis eesmärk tal seal on. võibolla on selliseid veel?

mõõda igaks juhuks toiteplokk ka üle.. ehk põles maha, kui otsad kokku suudeti ajada.

toite pesi saab netist tellida.. nädalaga tuleb kohale. http://www.laptopjacks.com/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sults
HV veteran

liitunud: 06.09.2004




sõnum 06.04.2009 00:02:39 vasta tsitaadiga

Pead arvestama, et emaplaat on mitmekihiline ja läbivate jalgadega komponentide jootmisel on üsna kerge lühistada sisemisi kihte. Endal sarnane kogemus olemas, et pärast sissemurdunud pesa kontakti väljapuurimist lühistas uue pesa jootmine sisemised kihid. Kuna olin ettevaatlik ja teostasin enne ja pärast jootmist kontrollmõõtmised, siis avastasin vea enne laadijaga proovimist. Jootsin pesa uuesti lahti ja kasutasin siis isolaatorit kontakti isoleerimiseks emaplaadi sisemistest kihtidest. Igatahes hakkas taas tööle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lemmy
Kreisi kasutaja


liitunud: 17.09.2003




sõnum 06.04.2009 00:09:21 vasta tsitaadiga

Miinuse saab lihtsalt kindlaks teha. Otsi plaadilt mõni punkt, mis on kindlalt miinus, näiteks eelpool mainitud lüütkonde - ots või siis kasvõi sealsamas kruviaugu ümber olev metallpind. Mõõda takistust miinuse ja pesa klemmide vahel. Sealt kus takistus on enamvähem 0 lähedane, see ongi - klemm.
_________________
Vähem möla, pikem samm!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 06.04.2009 01:15:13 vasta tsitaadiga

Otsad jootsin korralikult ja lühist olla ei ole vähemalt kahe nimetatud klemmi vahel.
see pisike konde on vist jah pihta saanud, aga lähemalt uurides, mitte märkimisväärselt.
seal vaid tilk tina oli peal... valges mõõdan sellegi üle. Ma muidugi ei tea, mida ma selle tulemusega peale hakkan icon_razz.gif

Tänud selle kruvi koha ees... ma ei tea, miks ma selle peale ei tulnud, et kruvid on mass. igaljuhul klemmid jooksevad mul õigesti, selle tegin kindlaks.
Plokis aka adapter siis? See oli üks esimesi, mille üle mõõtsin.. sealt tulevad õiged V-d.

Välja ma ei puurinud midagi. jootsin välja. Muidugi kui suur on kuumakannatuse tõenäosus, ei tea.
Kõige hullem ongi see, et mingi sosssepp oli seda ennem parandanud ja paraja läbu maha jätnud.

Eks vist peab asjale lähenema nõnda, et mobol midagi viga.
Teab äkki keegi mingit kirjandust, kust sellise asja koha pealt targaks võiks saada, või on seda liiga palju?

muidugi tellides on see jupp ~100.- mul läks see maksma oomipoest 8.- icon_razz.gif

Ahjaa tegu siis ECS Green533, mid toorikuid kasutas desknote.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.04.2009 01:23:18 vasta tsitaadiga

ullivilli kirjutas:
Ahjaa tegu siis ECS Green533, mid toorikuid kasutas desknote.

siis ei imesta kah, et see kasvõi lampi maha suri icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 06.04.2009 01:50:41 vasta tsitaadiga

Irw... nu ikka võib juhtuda.
Nüüd oleks aga huvitav, nagu alati on olnud minu jaoks, et mis seal ikkagi ära siis suri.
Krt kust need teadmised ja oskused võtta icon_razz.gif

_________________
Kõik videovajadused täidab www.mustpost.ee ||| www.youtube.com/arvutimaailm ||| www.facebook.com/arvutimaailm
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 06.04.2009 08:47:04 vasta tsitaadiga

ullivilli: Algteadmised tulevad koolist, muide 8) Mina ise läbisin oma 25 aastat tagasi Tallinna Polütehnikumi ja võin vabalt väita, et sellest koolist saadud teatud, konkreetsed põhitõed kehtivad tänase päevani. Ning hiljem oli juba lihtne koolis omandatud algteamistele täiesndavaid teadimsi "otsa laduda".

Nii, et head kooliminekut ja õppimist. Ja vaata, et ikka ise kõik ülesanded ära teed, mitte ei kirjuta naabri pealt maha ja ei osta internetist valmis töid. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ullivilli
Kreisi kasutaja
ullivilli

liitunud: 09.06.2004




sõnum 27.05.2009 00:11:52 vasta tsitaadiga

Nu see nüüd küll väga konstruktiivne ei olnud.
Kui sa tuled jutuga, et autol vaja piduriklotse vahetada, et äkki oskad kiirelt juhendada vms,
ei suuna ma sind teenindusse oma murega või veel parem luksepaks õppima, kuna juba 1890dast aastast on ketaspidurid kasutusel ja põhimõte sama.

pold just kõige kaubanduslikum joode, aga tuli välja, et siiski korralik ja töötav.
Millest tuli kahtlus, et ei toimi, tuli prose vurrist, mis pöördeid üles ei võtnud ja vist peetis on.
nii et jamh. Lahendus tuli iseenesest. Tänud neile kellest oli abi ja vähem neile, kellest ei olnud icon_biggrin.gif
Toite pesa vahetus: 8.- eesti rahas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Läpaka toite pesa vahetus
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.