Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  palun aidake Arctic NV Silencer 6 modida. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 17.04.2009 15:56:27 palun aidake Arctic NV Silencer 6 modida. vasta tsitaadiga

Sooviks nimetatud isendi istutada Club3d Geforce 6600GT videokaardile. Netis on olemas õpetus, kuidas seda teha NV5 puhul, aga selle variandi kohta pole midagi leidnud. Kas kellelgi on kogemusi millegi sellisega? Soovitavalt Tartust ootaks tegijaid inimesi, kes selle mõistliku nutsu eest ära teeks. Video on hetkel kasutuses, seega oleks hea kui saaks asja koha peal korda. Vaja läheb 3mm puuri ja näiteks ühte peenikest rauasae lehte. Jään ootama! 8)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jotjot
HV Guru

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.04.2009 17:25:05 vasta tsitaadiga

täpsustan, et soovitakse NV6 istutada 6600GT AGP kaardile.
_________________
M: Telia valguskaabliga sobiv Huawei MA5671A GPON SFP
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 08.05.2009 21:35:37 vasta tsitaadiga

Vahepeal sain juba selle jahuti omanikuks, aga mitte keegi ei viitsi siin asjaga mässata tundub. Kus on siin kallite foorumlaste algatusvõime? icon_rolleyes.gif Liiga palju on asju ees, et sellega ei saa tegeleda või siis pole piisavalt teadmisi? icon_eek.gif icon_confused.gif Tegin siis pildid ka ära, et ettekujutus tekiks.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler



Nii! Õpetuse leidsin ka, aga vaevalt, et nüüdki ühtegi piiksu siit foorumirahvalt tuleb! http://www.hardwaresecrets.com/article/336/2[/img]


viimati muutis kaitsevaim 11.05.2009 09:24:08, muudetud 4 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 09.05.2009 12:50:44 vasta tsitaadiga

Aga mida sa ootasid? Et tuleb keegi loll ja teeb "aitäh" eest ära sellise riskantse nikerdamistöö? Oma vabast ajast? Ja ehk maksab veel su kaardi kinni ka, kui asi untsu läheb?

Töid, mis eeldavad õrnade, töökorras detailide lammutamist ja mis võib kergesti detaili töökõlbmatuks muuta, tehakse üldjuhul ainult iseendale ja oma riskiga, võõrastele eranditult ette kokkulepitud tingimustel, et ei oleks hiljem vaidlust töötasu üle ega kaebusi ja virinat, kui korras detail modifitseerimise tulemusena oma töölepingu lõpetab.

PS. suured pildid spoiler-tagide vahele või thumbnailideks!
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.


viimati muutis Dogbert 09.05.2009 18:29:48, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.05.2009 13:04:11 vasta tsitaadiga

... ja veelgi enam ... sellist "modi" ei tee kahjuks 5 minutiga kuskil X kontoris ja "põlveotsas" ... kuna nood GF seeria AGP kaardid omasid minuteada peale GPU veel mingit HSI silla "küpsist" - mida oleks ka tarvilik jahutada ...
Spoiler Spoiler Spoiler

... ja kui ikka seesinane silencer pole antud kaardiga kompatiibel siis ... no milleks punnitada ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 10.05.2009 14:24:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:
kes selle mõistliku nutsu eest ära teeks


no ma nagu ütlesin, et saab tasutud. Aitäh mittemillegi eest! Sain ise hakkama ja ei olnudki nii hirmus raske. No täitsa kompatiibel oli kui jahutile kinnitusauk ja pulk teise kohta panna. See termopasa chipi nurk jäi veidi välja, aga vähemalt on kinni ja tuulutab. Oli ainult vaja vanematekoju sõita ja õiged riistad välja otsida. Eks ta ole jah nii, et nagu foorumi nimi ütleb: TEE SEE ISE!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dogbert
HV Guru
Dogbert

liitunud: 03.05.2004




sõnum 10.05.2009 20:22:47 vasta tsitaadiga

Tubli! Ise tehtud - hästi tehtud. Parem on foorumirahva algatusvõime ja oskuste kallal virisemise asemel enda omad kapi tagant välja otsida, puhtaks kloppida ja tööle rakendada. icon_wink.gif
_________________
Tee inimesele lõke ja tal on soe üheks päevaks, pista ta põlema ja tal on soe elu lõpuni. (Terry Pratchett)
e.k spikker: muhk on kumer, lohk on nõgus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 10.05.2009 21:05:32 vasta tsitaadiga

nujah, külge ta sain jah, aga p-s on asi ikkagi, sest too ei täida absoluutselt oma funktsiooni. everest ultimate näitas GPU temperatuuriks 110 °C, panin vana pläriseja tagasi ja sopsti temperatuur 35 °C. Tiivik siiski pöörleb ja ülitasane on ka. Võibolla on tegemist siis soojusliku kontakti puudulikkusega. Jahuti ise kinnitub kaardi alla ja õhuvõtmiseava ja tiivik on suunatud seega kasti põhja poole. Soe aga tõuseb üles mõistagi. No ma ei tea... kaart tundus katsudes tõesti soe. Ei tea...sai tõenäoliselt halvasti siiski peale/ ei sobinud või on termopastat vähe.

Vot sellepärast ma tahtsingi enda kõrvale natuke kogenumat inimest, kes sel puhul nõu oskab anda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 10.05.2009 21:20:33 vasta tsitaadiga

ma olen ühte originaaljahutust modinud tegin suure augu peale ja panin 80 vendi peale
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 11.05.2009 09:32:02 vasta tsitaadiga

Ah nii...no ja läks ilusasti käima siis? Mul üks vastik tunne, et sai prohmakas tehtud. Jahuti all on nimelt kaks kummijullat, mis hoiavad jahutit kaardi pinnast eemal ja liigutamise tulemusena sattus üks neist kummijulladest otse selle termopasta plaadi peale. icon_redface.gif Et kui nüüd see julla ära sealt rebida ja teise kohta...liimida?...siis kas on sellest endiselt kasu või äkki hakkab kaart kõnkama ja ei püsi enam korralikult plaadi pinnast eemal? Eks ta ole jah... icon_rolleyes.gif igat asja peab arvestama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2009 11:40:41 vasta tsitaadiga

kaitsevaim kirjutas:
Ah nii...no ja läks ilusasti käima siis? Mul üks vastik tunne, et sai prohmakas tehtud. Jahuti all on nimelt kaks kummijullat, mis hoiavad jahutit kaardi pinnast eemal ja liigutamise tulemusena sattus üks neist kummijulladest otse selle termopasta plaadi peale. icon_redface.gif Et kui nüüd see julla ära sealt rebida ja teise kohta...liimida?...siis kas on sellest endiselt kasu või äkki hakkab kaart kõnkama ja ei püsi enam korralikult plaadi pinnast eemal? Eks ta ole jah... icon_rolleyes.gif igat asja peab arvestama.

... kle jube hea oleks kui sa saaksid meile siia "lahkamiseks" ka mõne pildi üles riputada ... et mis ja kuidas sul seal nood vidinad täpselt on ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 11.05.2009 18:28:46 vasta tsitaadiga

no vot...nüüd on pilti vaja, aga keegi kohale ei viitsi ju tulla... icon_rolleyes.gif Jah, loomulikult on vaja asja näha, et aru saada.

Ma proovin, aga see eeldab seda, et võtan originaaljahutuse jälle maha ja kruvin teise peale ja teen pildi ja siis jälle tagurpidi käik sisse icon_biggrin.gif No pole viga...teeme ära! icon_wink.gif

Esiteks vaade jahutile, mis on kinnitatud kaardile
Spoiler Spoiler Spoiler


Termopasta chipi vaade

Spoiler Spoiler Spoiler


Vaade jahuti kinnitusklambrile

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.05.2009 23:47:03 vasta tsitaadiga

hmm ... teise pildi järgi otsustades ... ei puutu sul silenceri radikas ilmselgelt vastu GPU kiipi ... roogi see kummijulla sealt vahelt välja ja puhasta ka radikas korralikult liimijääkidest ära ... siis paigalda jahutus uuest ... nii et mõlemad jahutamist vajavad kiibid oleks radiaatori vaskpinnaga normaalses kontaktis ... soovituslikult vaheta ka termopasta värske vastu välja ...
kolmanda pildi järgi paistab, et sul pole ka selle plekitüki alla seda kummist isolaatorit pandud ...

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 12.05.2009 10:17:25 vasta tsitaadiga

see kummist isolaator on täiesti olemas ja ehk see petabki ära, et see on nii täpselt lõigatud, et ehk ei paista pildi pealt välja. Seesamane must jutt (nagu vari võib tunduda) ongi kummiisolaatori äär. Seda ma mõtlesingi, et too samane kummijulla peab asja mittetoimimise taga olema. Teisalt peaks selle silindrikujulise kummitükikese siis kusagile mujale kohta panema, et ikkagi ülejäänud videokaardi skeem eemal püsiks ja kõnkama peale ei jää. Võibolla see kinnitus surub mingit osa liiga kõvasti või siis jätab mingi osa lendu või... Kas selleks võib kasutada tavalist liimi või on tõesti ohutu see tagasi panemata jätta?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
insekas
HV Guru
insekas

liitunud: 12.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.05.2009 13:01:47 vasta tsitaadiga

OK ... ma püüan siis "puust ja punaselt" nüüd asja selgitada ...
1. eesmärk ... jahutada ära mõlemad videokaardi "küpsised"
Spoiler Spoiler Spoiler

2. selleks oled sa nüüd loodetavasti modinud oma NV silencer 6 jahutit niipalju, et kinnitused hakkasid enam vähem sobima ...
probleemiks jäi see, et "asi ei toiminud" - kuna GPU ja radika vahele jäi "võõrkeha" - kummist toetuspuks ... seega ... mission 1 - eemalda radika küljest mõlemad kummist tugipuksid ja sobita siis radikas oma kohale - surudes sellele veidike (alguses ei pea ju kohe kruvidega kinni keerama) ... selleks, et saada sotti kontakti olemasolus võid "kividele" määrida pisut termopastat ... peale seda protseduuri eemaldad rahulikult jahutuse ja veendud visuaalselt kas radika vaskpinnal on olemas normaalsed / kiipide tuumade suurused (termopastased) kontaktjäljed ... kui nood jäljed on kenasti olemas, siis vaatad kriitiliselt jahutuse toetuspinnad/kinnituskohad üle ja vajadusel asetad "kahtlastesse" kohtadesse nood radika küljest eemaldatud kummist distantspuksid (võid kleepida suvalise liimiga ka otse videokaardile)
3. kruvid jahutuse kaardi külge kinni ... ja kõige lõpuks paigaldad selle tagumise metall liistaka koos "suure" kummipadjaga (mis oli sul komplektis).
4. peale jahutuse kinnitamist veendud visuaalse vaatluse teel uuesti kontakti olemasolus kiipide ja jahuti vahel ... et jahuti ei oleks kuidagi "imelikult" kiivas vms. ... kui kõik tundub OK siis topid kaardi arvutisse ja proovid ...

... ja mis puutub kohaletulemisse ... siis mina isiklikult ei viitsi küll mingi videokaardi jahutuse pärast tallinn-tartu-tallinn matka ette võtta 8)

_________________
Teooria - kui sa tead kõike, kuid miski ei tööta; Praktika - kui kõik töötab, aga sa ei tea miks.
Siin, IT-osakonnas, me ühendame teooria ja praktika – miski ei tööta ja keegi ei tea miks!
NB! - vajadusel saab kontakti telefonil: viis-üks-üks-üks-viis-üks-null
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mehaanic
Aeg Maha 2a
mehaanic

liitunud: 22.02.2004




sõnum 12.05.2009 13:09:42 vasta tsitaadiga

suur ja väiksem kiip on erineval tasapinnal üldse mulle tundub..
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaitsevaim
HV kasutaja

liitunud: 14.11.2003




sõnum 18.05.2009 20:45:43 vasta tsitaadiga

insekas...anna andeks kui ma nüüd lollina välja paistsin. Ma pole tõesti seda sorti asjaga varem tegelenud. Ma tean küll, kuidas pastat määritakse (koguses ma pole alati kindel, panen tunde järgi). Kummipadi ei olnud komplektis, selle tegin ma ise. Jahutuse saab kaardi külge kruvida ju ainult nii kui too kummipadi ja metallplaat on vahel ja sisemise keermega junniga keerab /kinnitab selle jahutuse siis paika. Otse loomulikult ma ei taha, et keegi Tallinnast Tartusse selle pärast tuleb. Lootsin, et keegi on äkki siinsamas Annelinnas näiteks, kes toda värki mõistab. Palju loodetud muidugi. icon_smile.gif

OK! Õnnestus! Videokaardil oli üks kondekas ka õhtal. Tinutasin mis ma tinutasin, aga näed pauku ei teinud kaart ja lõpuks sai jahuti ka nii paika, et rahuldava temperatuuriga käib. Püsisoojana n.ö. on GPU temp 40 °C ümber. Originaaljahuti oli umbes 35 °C juures, aga no ei talunud enam seda lärmi. Aitäh sellegipoolest nendele, kes sõna võtsid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  palun aidake Arctic NV Silencer 6 modida.
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.