Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  CNC controller märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 21.05.2009 12:22:00 CNC controller vasta tsitaadiga

Tere!

Sain siis tänu Eggyle ja HV kasutajale kickija´le valmis selle CNC controlleri. Äkki keegi oskaks aidata tarkvara osas. Tõmmasin proge nimega Kcam ning üritasin siis mõned failid convertida dxf formaati. Kas ma pean settingutest ka midagi muutma, et see proge saaka aru, et mul on controller ühendatud? Igaljuhul seda manuaalse juhtimise nuppe seal plõksisin, ühegi mootori võll küll pöörlema ei hakanud icon_sad.gif . Igaksjuhuks tõmmasin LPT pordi drviverid ka icon_smile.gif ei tea kas neid vaja oligi.........

Suured tänud abi eest
sekonic
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 21.05.2009 13:10:15 Re: CNC controller vasta tsitaadiga

sekonic kirjutas:
... Kas ma pean settingutest ka midagi muutma, ...
mäletan, et lpt pordi driverid peab lisama, mis mul ise installeeruda ei tahtnud, manuali abil siiski haakusid ...
sekonic kirjutas:
... manuaalse juhtimise nuppe seal plõksisin, ühegi mootori võll küll pöörlema ei hakanud icon_sad.gif .
pead saama pöörlema! annad mingi mõõdu ette ja Go
proovi ledid ühendada enne trantside sisendit, siis näed, kas midagi üldse toimub ...
vaata analoogne lahendus: http://www.instructables.com/id/Easy-to-build-CNC-Mill-Stepper-Motor-and-Driver-ci/

_________________
600613
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 21.05.2009 15:26:25 vasta tsitaadiga

kas need ledid võin panna siis nende juhtmete külge nii, et selle punase juhtme ühendan 4 ja ledi plus klemmiga ja siis need kollased juhtmed vastavalt 4 ja ledi vahel? Ja kust ma need mõõdud ette annan icon_redface.gif . Ja seda go nuppu ei leia ka ma pime vist icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 21.05.2009 20:15:46 vasta tsitaadiga

sekonic kirjutas:
kas need ledid võin panna siis nende juhtmete külge nii, et selle punase juhtme ühendan 4 ja ledi plus klemmiga ja siis need kollased juhtmed vastavalt 4 ja ledi vahel? ...
vist jah, vaata testriga, mis pinge seal ja kuida pidi, vast. sellele arvuta takisti ledidele ja õige polaarsus ... või siis 5V+takisti ja teised ledide sabad kollaste luhtmete pesadesse, kui ikka N tüüpi mosfetid kasutad icon_rolleyes.gif
vist oli nii, et seisuasendis 4-st sinu kollasest juhtmest 3 on maas, st 3 ledi 4-st peab hakkama põlema
sekonic kirjutas:
... Ja kust ma need mõõdud ette annan icon_redface.gif . Ja seda go nuppu ei leia ka ma pime vist icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
kcam-is tallad F6 ja saad manuaalse juhtimise paneeli ette ... seal saad kuskile mõõdu kirjutada ja goto vajutada
kui asi õigesti tehtud peaks "pimeda" ledi asukoht "jooksma" hakkama

ma võin ka mööda panna, aga kunagi sain 2 mootorit laual pöörlema

_________________
600613
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 21.05.2009 21:26:46 vasta tsitaadiga

Aga mlle järgi ma need LPT pordi pinid paika panen? Netist leidsin mingi pildi aga ei tea kas minu omaga sobib? Ehk oskab keegi aidata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 22.05.2009 00:00:40 vasta tsitaadiga

sekonic kirjutas:
Aga mlle järgi ma need LPT pordi pinid paika panen? ...
ikka skeemi järgi

e:
ma ei saa midagi teha kui Su skeem nii kribu, sealt ei suuda midagi välja lugeda, kui otsustasid eggi skeemi kasutada, siis küsi temalt
või mõtle ise skeem välja või otsi mõni, kus selgitused olemas
Sa peaksid ikka mingeid tarku raamatuid vahepeal lugema ega siin ei saa sama laisad ja lollid sulle asja puust ja punaseks teha
e2: krt, aja silm punni! skeemis on ju kirjas samm ja suund ehk siis step ja direction, seda enabled pead katsetama, kuidas töötab

_________________
600613


viimati muutis koristaja 22.05.2009 12:32:40, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sekonic
HV vaatleja

liitunud: 15.10.2008




sõnum 22.05.2009 11:01:26 vasta tsitaadiga

See PCB on tehtud selle skeemi järgi. Aga mina ei oska küll midagi sellelt välja lugeda. Äkki saab keegi aidata.

Ise panin muidu selle pildi järgi (netist leidsin) aga siis hakkasid vilkuma ainult x telje ledid. Kui ma ise suvalt mingeid numbreid sinna pinnide setingusse panin siis hakkasid vilkuma ka y telje ledid. Aga ja need LPT pini numbrid on mul ikka valed icon_sad.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  CNC controller
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.