Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Nokia 5800 XM märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005




sõnum 28.02.2009 23:19:19 Ülevaade: Nokia 5800 XM vasta tsitaadiga


Pärast 3 kuu pikkust ootamist tuli lõpuks see telefon ka Tele2'te müügile ja kohe poe avamise hetkel jooksin sisse ja ostsin ära. Kuigi vahepeal jäin pikalt mõtlema, et kas on ikka truult teeninud N82'te mõtet ära vahetada, aga ilmselt oli ta mul juba piisavalt kaua olnud, et tahtsin midagi uut ja huvitavat.

Telefoni andmed

Alustaks siis sellega, mida karbist leida võib:
*Telefon ise
*Aku
*Telefonikott
*8gb mälukaart
*Lisa stylus
*Sinine puutetriller
*Telefoni alus
*Laadija
*Peakomplekt
*TV-out kaabel
*USB-kaabel
*Hunnik raamatuid ja DVD
*Lisaks oli karbi peale kirjutatud ja karbiga kaasas veel üks 1gb'ne mälukaart, millel peal Eesti Laul 2009 finalistide laulud videodega
*3 kuud tasuta navigeerimist Nokia Mapsiga

Head ja paremat sai tõesti palju kaasa nii et selle väikese raha eest (Tele2'st 4500.- thumbs_up.gif ) on rohkem kui küll.

Välimus
Otsustasin enda telefoni osta nö sinise korpusega, kuigi sellest otsusest annab märku ainult väike sinine riba telefoni küljel, tagumine külg on hästi tumeda sinisega üle tõmmatud ja esikülg on must. Aga telefoni välimus üldiselt on väga stiilne ja ilus. Kuigi tehtud on enamuses ta siiski plastikust, pole seda eriti tunda- kõik kohad on tugevad ja siledad ning tekib tunne, et pigem nagu klaasist oleks tehtud. Nuppudest ka siis natuke. Esiküljel ainult 3 nuppu: vasta/helista, menüü ja lõpeta kõne. Tegelikult on üks nn nupp veel, aga see on puutetundlik XpressMusic'u logo, mis avab meediariba, millest juttu hiljem. Vasakul küljel on mälukaarti pesa, SIM-kaarti pesa ja kaks kõlarit. Miks SIM-kaarti pesa on nii pandud, aru ei saa, sest et kaarti kätte saada, pead ikkagi aku tagant ära võtma, nii et suht pointless, aga vähemalt on mõlemad avad ilusti kaetud ja jätab asjaliku mulje. Paremal pool on kaamera nupp, millel kaks tasandit-pool vajutust fokusseerib, lõpuni vajutus pildistab. Kaamerast endast räägin natuke hiljem. Siis paremalt poolt leiab veel ka "klahvistiku" avamise nupu, mis teeb oma tööd suurepäraselt ja on paigutatud just täpselt õigesse kohta, et pöidlaga saaks avada. Lisaks on veel ka heli/zoomi nupud. Üleval on seekord üpris tihedaks läinud, vasakul küljel on USB-pesa, edasi tuleb kõrvaklapi 3,5mm pesa, siis laadimine ja lõpuks veel sisse/välja lülitamise nupp. Alla otsa on üksikult jäätud vaid mikrofoni avaus.

Ekraan
Esimese asjana on see muidugi puuteekraan, mis oli ka üheks põhjuks, miks just selle telefoni ostsin. 640x360 pikslit suurel 3,2 tollisel ekraanil teevad pildid ja videod tõesti ilusaks. Selle ekraani peal kannataks isegi täispika filmi ära vaadata. Puutumisele reageerib ekraan hästi ja haptic feedback (väristab telefoni kui midagi puutub) jätab tõesti tunde, nagu vajutaks midagi, mitte lihtsalt ei puutuks. Enamustes menüüdes läheb vaja 1 näpuvajutust, et midagi avada, aga nimekirjades läheb vaja kahte puudet. Alguses tundus see mulle segane, et miks sellist asja vaja on, lihtsam oleks ju nii kui igal pool üks näpuvajutus avab sovitud asja. Tegelikult on see minu silmis suhteliselt hea moodus kuidas pikkades nimekirjades edasi kerida, kuigi mõnes väiksemas listis, näiteks seadedes või pleieris võiks siiski toimida ühe näpuvajutusega, aga sellega harjub tegelikult mõne tunniga ära ja edaspidi ei märkagi enam. Õnneks on tehtud ka kerimisriba suhteliselt lai ja hästi kättesaadavaks, parema käega telefoni kasutades on pöidlaga väga lihtne üles-alla kerida, ilma et mõnele valele asjale vajutaksid. Telefoni sees on ka koht stylusele, aga seda väga ei kasuta, ainult paintis joonistamiseks või mõne mängu mängimiseks icon_biggrin.gif . Kaasas, nagu täitsa alguses kirjutasin, on ka puutetriller, mille mõttest pole eriti aru saanud, sest teda stylus'i asemikuna kasutada on palju halvem ja seetõttu ongi ta mul karpi seisma jäänud. Võib-olla see mõeldud rohkem niisama näitamiseks vms.

Menüüd/Tarkvara
Telefon töötab Symbian OS v9.4, S60 v5 baasil, ehk siis täiesti uus versioon vanast tuttavast. Kes on varem mõnda symbiani telefoni omanud, leiab selle väga tuttavana, enamused asjad on seal kus oodata oli ning mingit pikka avastusretke ei tule millegi leidmiseks ette võtta. Mis mind selle menüü/tarkvara juures häirib:
1)kui tahad mõnda mängu või programmi maha lasta, pead minema rakendus haldurisse, mis asub nüüd seadete all, mitte enam rakenduste enda juures, aga olen ka sellega suutnud juba ära harjuda.
2) kõige enam siiski see, et ei saa kiiresti ja lihtsalt mitut faili märkida, et neid siis kustutada/kopeerida vms asju teha. Mul käis peast läbi selline lahendus, et kui ühe faili ära valid, siis tekib kõikide failide juurde väike kastike, kuhu paned linnukese sisse ja ongi valitud.
Üldiselt siiski on suudetud päris hästi tuttav symbiani platvorm uueks teha. On võimalik peale panna ka teema efektid, mis siis muudab erinevatesse kaustadesse minemise natuke ilusamaks, aga see jällegi teeb telefoni aeglasemaks, nii et mina olen nad endal maha võtnud. Telefoni avaleht on ka väikese muutuse läbi käinud, minu jaoks vähemalt positiivse muutuse. Kuna klahve pole, siis on ekraani alumisel küljel olemas numbriklahvistiku nupp ja kontaktid. On olemas kolme eri moodi avalehte: tavaline, ehk siis pole ühtegi shortcut'i ega kalendri kirjeid ega muud. Teine on kontaktiriba, ehk saad avalehele panna 4 kõige paremat sõpra ja siis neile vajutades kiiresti helistada ja sõnumeid saata. Suht mõttetu asi, sest mis saab siis kui mul on rohkem kui 4 sõpra... Kolmandaks on siis otseteeriba, kuhu saad panna 4 shortcut'i. Kuigi minu n82'l sai panna 6 otseteed, siis võib tekkida küsimus, et miks see siis minu meelest parem on. Aga nimelt selle pärast, et mul on praegu valitud 4 vajalikku ja tihti kasutatavat programmi shortcuti ära ja vähemalt need programmid (kell, BT, internet), mis olid varem shortcut’ina, on nüüd kõik ainult ühe puute kaugusel juba telefoni sisse pandud. Näiteks äratuskella saad määrata vajutas tavalise kella peale, BT avaneb kui vajutada aku indikaatori kõrval oleval tühjale kohale ja internet avaneb meediaribale vajutades. Meediariba avaneb xpressmusic'u kõrvale olevale väikesele logole vajutades. Seal on viis asja: pleier, galerii, võrgusjagamine, videokeskus ja internet. Nupp töötab hästi ja hea lihtne moodus pleieri, galerri ja neti avamiseks, muid asju sealt ei kasuta

Muusika
Kuna telefoni müüakse XpressMusic'u nime all, siis võiks eeldada, et tegemist on suurepärase muusikatelefoniga ja seda ta tõesti ongi. Kõlarite kvaliteet on hea, heli valjudus on veel parem ja heli ise on väga mõnus, piisavalt bassi ja lihtsalt parem kui oskasin telefonilt oodata. Pleier muusika mängimiseks on enam-vähem sama nagu seda oli ka varasematel symbianitel. Muutunud ongi ainult nii palju, et on tehtud suuremad nupud tagasi ja edasi kerimiseks ning play/pause vajutamiseks. Kaasas olevate klappidega pole kuulanud, sest endal olid juba korralikud olemas, aga seda kaasas olnud pulti kasutan küll, hea kiire moodus lugude valikuks.

Videod
Nagu alguses mainisin, on kaasas on 1gb'ne kaart Eesti Laul 2009 finalistide videodega. Videod ise mängivad kiirelt, pole mingit lag'i ja nagu alguseski ütlesin, pilt on tõesti suurepärane. Videosid saab kerida, seisata või järgmist videot valida väikese vajutusega ekraanile, mille järel ilmuvad vajalikud nupud ekraani äärtesse, kui aga nendega paar sekundit midagi ei tee, kaovad nad ilusti ära et mitte segada video vaatamist. Telefon, mille ekraanilt võib tõesti terve filmi ära vaadata ja mitte piinlema halva ega väikese ekraani taga.

Internet
Wifi muudab netis käimise suht kiireks ja suur ekraan mahutab päris palju informatsiooni. Kuigi olen märganud, et mõnda üksikut lehte laeb suht kaua, on üldmulje siiski päris hea. Kui oled mõnel lehel endale midagi huvitavat leidnud, kiire topelt-vajutus zuumib lähemale, et oleks parem lugeda, topelt-vajutus zuumib jälle välja tagasi. Lehel liikumine toimub näpuga lehte "liigutades". Ainult mõne nupu vajutusega saab lehe lisada järjehoidjaks või otsida mõnda sõna.

Kaamera
Kuigi kaamera andmed, 3,2mpx ja Carl Zeiss optics, annavad väikese lootuse, et ilmselt saab täitsa OK pilte teha, siis on tegelikkus väga palju kehvem. Lugesin küll paljusi ülevaateid ja kõigis kirjutas et kaamera on halb, mõtlesin, et ju nad lihtsalt norivad. Aga tegelikult ta on ikka tõesti halb. Ainult väljas, kui on tõesti valge ja päike paistab, on lootust mingile pildile, aga kui natuke pimedam on, siis lihtsalt mingi udukogu. Võib-olla olen harjunud n82'e hea pildi kvaliteediga, aga praegu ei saa kaamerale küll rohkem kui 10/2 anda. Kuigi pilti teeb suht kehvalt, siis videot annab täitsa edukalt filmida. Resolutsioon on 640 x 480 pikslit @30fps ja läbi kaasas oleva kaabli on teleka ekraanil videod ilusa pildiga. Muidugi peab ka videodel ikka valgust olema, et korralik asi saaks.


Mõned näidis pildid pimedamast toast:
Spoiler Spoiler Spoiler

ja kui valgust peaks piisavalt olema:
Spoiler Spoiler Spoiler


GPS
GPS on väga hea ja kiire. Polegi nagu midagi suurt kirjutada, teeb oma tööd korralikult, esimese proovisõidu tegin ka ära ja 5+. Ainult et Nokia maps'iga on üks väike jama. Nimelt ei saa mina aru, miks seda ei ole võimalik küllili keerata nagu on kõiki menüüsid ja netti. Oleks hulga mugavad autos teda kasutada, aga loodame, et see probleem uutes versioonides lahendatakse.

Helistamine
Kuna traditsioonilisi klahve pole, siis on ekraani alumises nurgas väike nupp, mis toob numbrid esile. kuigi helistamiseks ja kõne lõpetamiseks on olemas eraldi nupud, kasutan siiski ekraani peale tekkivaid nuppe, lihtsalt mugavam. muidu helistamine nagu helistamine ikka. Varem lugesin mõnest ülevaatest, et pidi paljudel olema probleeme kõlari kinnitusega, mille tõttu heli katkes, läks väga valjuks või hoopis hästi vaikseks, siis mul seda pole olnud, ilmselt oli Nokia sellest probleemist teadlik ja kõrvaldas juba uuemates ära.

Aku
Aku on ka suht korralik, Li-Ion 1320 mAh, millel peaks ooteaeg olema 406h ja kõneaeg 8h 45min. Siiamaani võib öelda, et ilmselt peavad need numbrid paika, sest esimese päeva tohutu näppimisega pidas vastu küll ja praegugi pole midagi öelda. Helistan, mängin, käin netis, kuulan muusikat ja iga kahe päeva tagant laen. N82 ei pidanud pooltki nii palju vastu, nii et edasiminek on hea olnud.

Sõnumid
Sõnumite aken on tegelikult samasugune nagu varasematel telefonidel, aga kirjutamine on hoopis midagi muud. Alustame sellest, et on neli kirjutamis võimalust: 1) tavaline numbrite klahvistik 2) mini-qwerty 3) suur-qwerty 4) käsitsikirjutamine.
(numbrid näitavad millisest sisestusmeetodist jutt käib)
1) töötab väga hästi, nagu ikka numbriklahvidega kirjutamine. Ise olen kasutanud ühe korra, sest minu jaoks on suur-qwerty kiirem.
2) kasutanud samuti ainult ühe korra, lihtsalt prooviks. Ilma stylus'eta pole siin midagi teha, tähed ja numbrid lihtsalt nii väikesed.
3) seda meetodit kasutan põhiliselt. Alguses arvasin, et ega ta ilmselt eriti kiire sellega kirjutamine pole,sest tuleb palju valesid vajutusi, aga tegelikult on väga mõnus ja lihtne kirjutada, peaaegu nagu tavalise klaviatuuriga. Võib-olla kui päris paksud näpud on, et siis võib tulla raskusi, aga mina olen saanud kenasti kasutada. Meeldiv on ka see, et kõik täpitähed on ilusti ära mahutatud.
4) seda olen kasutanud ka lihtsalt proovimiseks. Kuigi paljudest kohtadest võib lugeda, et töötab väga hästi, siis vot mina seda küll väita ei saa. Õpetasin talle oma kirja ilusti selgeks, aga enamused h-tähed muutuvad k-ks või vastupidi, i-d j-iks jne. Ainus moodus, kuidas olen saanud enam-vähem tööle on trükitähtedega kirjutamine, see on aga jällegi nii aeglane, et pole nagu mõtet.
Bugid
Pole küll palju olnud, aga näiteks korra läks ekraan sinakaks ja siis punakaks, aga paari sekundiga läks tagasi. Ühekorra on lambist ära kadunud avalehelt kell ära kadunud, aga jällegi tagasi tulnud. Netist olen lugenud, et mõnel on probleeme ka helistamise kõlariga, et vahest pole midagi kuulda, siis viskab volüümi põhja, aga see pidi kergelt parandatav olema

thumbs_up.gif Välimus
thumbs_up.gif Hind
thumbs_up.gif Kasutamis mugavus
thumbs_up.gif Super ekraan
thumbs_up.gif Head kõlarid
thumbs_up.gif Aku
thumbs_up.gif GPS
thumbs_up.gif Kirjutamine
thumbs_up.gif Palju head kraami kaasas
thumbs_up.gif Saab väga hästi kasutada ka ilma stylus’ta

thumbs_up.gifthumbs_down.gif Suht kiire menüüdes, aga võiks veel parem olla

thumbs_down.gif Mõnes kohas natuke toores
thumbs_down.gif mõned bugid
thumbs_down.gif kaamera

Üldiselt, 10/9 . Tegemist on tõsiselt hea telefoniga.

Kui mõnest asjast pikemalt vaja kirjutada või mõnest asjast, mis kedagi huvitab, hoopis kirjutamata jätsin, siis andke teada.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 28.02.2009 23:41:45 vasta tsitaadiga

Omaltpoolt lisaks, et antud telefoni S60V5 versioon on hetkel küll kõige uuem Symbiani versioon kuid kindlasti mitte kõige parem (S60V3 FP2 on hetkel kõige täiuslikum versioon Symbianist). Kahjuks Nokia avaliku flashimis tööriista ei paku seega koduküpsetatud versioonidest võib kahjuks ainult unistada. Kui raha vähe on telefon hea valik. Kui raha rohkem võiks vaadata midagi mis ei tundu käes nagu plastmassist mänguasi vaid rohkem "ma olen siin selleks et sinuga suuri asju läbi viia" telefon. N97 on paljulubav ning kui puuteekraan jääb rohkem võõraks sulle siis N86 on ka väga hea valik.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 28.02.2009 23:44:07 Re: Nokia 5800 XM vasta tsitaadiga

striker13 kirjutas:
Nuppudest ka siis natuke. Esiküljel ainult 3 nuppu: vasta/helista, menüü ja lõpeta kõne. Tegelikult on üks nn nupp veel, aga see on puutetundlik XpressMusic'u logo, mis avab meediariba,

nende nuppude kohapealt on arenemisruumi järgmistele mudelitele. kui algul (siis kui telefoni polnud) tundus, et miks mitte puute ekraani kõrval ka paar tavalist klahvi siis
nüüd on hakanud häirima. eriti menüü nupp. ei näe põhjust miks ei võiks ka need 3 olla samasugused nagu mediabari oma.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tykk
HV vaatleja

liitunud: 26.10.2005




sõnum 01.03.2009 03:14:07 vasta tsitaadiga

mul see telefon tellitud. krt oma 2nädalat läheb veel aega:S
lugesin ylevaadet ja keegi kiitis siiski kaamerat ka, aga siit selgub jah, et pimedas ta ei suuda mingit pilti teha.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirVorkars
Kreisi kasutaja
SirVorkars

liitunud: 24.12.2003




sõnum 01.03.2009 03:36:37 vasta tsitaadiga

kaameravärgist, et mina olen seal seadeid natuke näppin ja olen pildi paremaks saanud. aga ta ei kipu seatuid seadeid meelde jätma kuidagi mitte icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005




sõnum 01.03.2009 08:35:30 Re: Nokia 5800 XM vasta tsitaadiga

Nu kirjutas:
striker13 kirjutas:
Nuppudest ka siis natuke. Esiküljel ainult 3 nuppu: vasta/helista, menüü ja lõpeta kõne. Tegelikult on üks nn nupp veel, aga see on puutetundlik XpressMusic'u logo, mis avab meediariba,

nende nuppude kohapealt on arenemisruumi järgmistele mudelitele. kui algul (siis kui telefoni polnud) tundus, et miks mitte puute ekraani kõrval ka paar tavalist klahvi siis
nüüd on hakanud häirima. eriti menüü nupp. ei näe põhjust miks ei võiks ka need 3 olla samasugused nagu mediabari oma.

Olen ise sama nende kolme nupu kohta mõelnud, aga pole hullu.

_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 01.03.2009 09:53:00 vasta tsitaadiga

Tykk kirjutas:
et pimedas ta ei suuda mingit pilti teha.

suudab aga lähivõtteid, selles ulatuses mida flash valgustab.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 01.03.2009 13:17:22 vasta tsitaadiga

Nu kirjutas:
Tykk kirjutas:
et pimedas ta ei suuda mingit pilti teha.

suudab aga lähivõtteid, selles ulatuses mida flash valgustab.

Tegemist siiski lihtsalt led lampidega mitte Xenon Flashiga. Dokumentidest lauapeal suudab sellega pilti teha pimedas, muuks jääb väheks.

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Butcher
HV kasutaja
Butcher

liitunud: 23.08.2002




sõnum 01.03.2009 13:25:07 vasta tsitaadiga

Kõnekvaliteedist pole juttugi, mis peaks telefoni puhul suht oluline olema ju. Kuidas on tavalise gsm kõne puhul taustamüraga? (midagi ei sirise ega vilise vms nagu E66/E71...).
Autos sissetuleva kõne lindistamine? on see 1 nupuvajutusega teostatav v peab stylusega menüüdes kolma hakkama?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tonism
Kreisi kasutaja

liitunud: 30.06.2002




sõnum 01.03.2009 14:00:55 vasta tsitaadiga

ega sellel telefonil taskulampi ei ole?
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 01.03.2009 14:10:12 vasta tsitaadiga

kõnekvaliteedi kohapealt ei oska ise küll nuriseda.
Salvestamiseks paeb menüü avama. Isegi kui avalehe otseteedesse on pandud salvesti siis kõne ajal otseteesid ei näidata. Pulgaga torkima ei pea aga näpuga 2+1 vajutust, juhul kui menüü avavaatesse oled salvesti pannud.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
striker13
HV Guru
striker13

liitunud: 03.10.2005




sõnum 01.03.2009 14:13:41 vasta tsitaadiga

pole ise ka kõnekvaliteedi koha pealt midagi halba märganud. salvestamise kohta ei tea, pole kunagi vaja olnud ühtegi kõnet salvestada.
_________________
Sarcasm is just one of the many services I offer to people who ask stupid questions.
Kommentaarid: 95 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 90
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eckh
Kreisi kasutaja

liitunud: 18.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.03.2009 16:04:44 vasta tsitaadiga

Kuidas autoga sõites ühe käega kasutamismugavus on võrreldes tavalise klahvidega telefoniga ?

Kuskilt review'st lugesin et telefoniga saab Nokia Music Store aastase tasuta kasutusõiguse, kas see meil ka toimib ?
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 01.03.2009 16:33:11 vasta tsitaadiga

sel juhul peaks olema mingi paberilipik vastava koodiga kaasas, minul ei olnud igatahes.

tsitaat:
thumbs_up.gifthumbs_down.gif Suht kiire menüüdes, aga võiks veel parem olla

nimekirjades liikumine ja muidu kerimine on palju sujuvam kui selle puute vibra maha võtad.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 01.03.2009 23:13:12 vasta tsitaadiga

Veebis on tore, see, et näitab kogu sisu, kaasaarvatud keerukamad flash lehed ära. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zuzizew
HV kasutaja
zuzizew

liitunud: 07.07.2008




sõnum 02.03.2009 03:02:17 vasta tsitaadiga

ühesõnaga plusse on rohkem kui miinuseid, see on ainult hea. icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 02.03.2009 10:52:44 vasta tsitaadiga

enterprice, pole ka ime kasutatakse WebKit renderdus mootorit mida kasutab ka Safari, Safrai Mobile ja Google Chrome. Ainsaks probleemiks on see, et seda pole jõudud optimeerida veel ning renderdaine võtab üle 300KB suurustel lehtedel tsipa kauem aega kui iPhonel.
zuzizew, suurim miinus ongi vast korpus ja sinna peale lükatud odavad komponendid. Samas see telefon ongi mõeldud nooremale kasutajaskonnale.
Nu, mina eelistaks ikka efektid maha ja vibra peale. Tactile feedback on ikka lahe asi imo thumbs_up.gif
eckh, Music Store baltikumis veel ei tööta kahjuks. Autoga sõites nati ebamugav kuna telefon ei võimalda nii-öelda pimesi kasutamist ning vajab topeltklikki. Kõnesi saab aga vastu võtta küll ja kui vaja helistada peaks tegelt häälvalimine aitama tublisti.
Butcher, vb sul on katkine kular? Teatavasti see tüüpviga kus siis kular ei tööta hästi. Võrdle mõne sõbraga, kui sõbral oluliselt parem, vii parandusse, tehakse tasuta korda (vahetatakse kular välja)

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 02.03.2009 10:55:58 vasta tsitaadiga

ei ole lahe, minule hakkas juba esimese tunni jooksul närvidele käima.
_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enterprice
HV veteran
enterprice

liitunud: 18.12.2003




sõnum 02.03.2009 11:08:24 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
enterprice, pole ka ime kasutatakse WebKit renderdus mootorit mida kasutab ka Safari, Safrai Mobile ja Google Chrome. Ainsaks probleemiks on see, et seda pole jõudud optimeerida veel ning renderdaine

Iphone teadupoolest ei mängi flash sisu eriti
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 98
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Nu
HV Guru
Nu

liitunud: 21.12.2001




sõnum 02.03.2009 11:26:06 vasta tsitaadiga

muide kas .swf fail jaoks on eraldi proge või flash lite mängib seda?
enne firmware update töötas touch piano ilusti aga fw20'ga enam mitte.

_________________
DO you want it.. And if you had it would you flaunt it...
ss
Kommentaarid: 177 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 157
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 02.03.2009 11:36:54 vasta tsitaadiga

enterprice, iPhone ei oma ka FlashLite 3 icon_wink.gif
Nu, FlashLite mängib seda icon_razz.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Bumer
HV veteran

liitunud: 16.10.2004




sõnum 02.03.2009 13:40:51 vasta tsitaadiga

Olen ka siis telefoniga sina peale saanud, telefon on üle ootuste, vähemalt selle raha eest. kasutajana häirivad mind paar pisiasja. 1. Kontaktide nimekirja juures võiks olla kaks eraldi (virtuaalset) klahvi, nool üles ja alla, et saaks ilusti ühekaupa liikuda (näpuga). Tean et on ekraanil mõni koht kus nad liiguvad ühekaupa aga see suht tüütu. 2.paljudes loend menüüdes võiks olla ka kustutus (C) klahv nagu teistel s60 telefonidel. Teab keegi sellist konverterit millega saaks enamus videofaile teha nokiale (5800) hästi mängitavaks, ehk konvertida selliseks mis on telefonile kõige optimaalsem (reso, andmemaht, heli, jms.) Tüütu on proovida et kas see ja teine video lähevad tööle.
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Myoldryn
HV kasutaja
Myoldryn

liitunud: 09.03.2004




sõnum 02.03.2009 14:40:53 vasta tsitaadiga

MediaCoder on vast kõige parem variant. Soovitan siis kõik filmid lõigata 640x360 raami sisse, sest suurema resoga videot telefon lihtsalt ei tunnista. Video koodekiks vali MPEG4 (MPEG4-SP) ja audio koodekiks FAAC. Konteineriks vali MP4. Bitrate'id siis vastavalt 600-800 kbps ja 112 kbps. Annab vast kõige parema kvaliteedi.
_________________
"Free Your Phone" -> OpenMoKo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sonex
HV kasutaja
sonex

liitunud: 27.09.2005




sõnum 02.03.2009 22:13:42 vasta tsitaadiga

Väga asjalik ja informatiivne ülevaade.

Kuidas HF kõlar on näiteks su eelmise Nokia-ga ?
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.03.2009 22:24:41 vasta tsitaadiga

ise olen praegu samas seisus...N82 on ja mõtlen et kas osta see
mind paneb praegu kõige rohkem mõtlema just kaamera, N82'l on Xenon välk...piix ma ei saa aru miks selles ei võiks olla (ja paljudes vahepealsetes mudelites)
too LED-välk teeb ikka väga jamad pildid pimedas, vabsee rohelised või sinised ja rämeda müraga

mingeid miinuseid veel N82'ga võrreldes on?
Kommentaarid: 141 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 119
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Nokia 5800 XM mine lehele 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.