Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: late 2008 Apple Macbook märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 15.12.2008 13:32:02 Ülevaade: late 2008 Apple Macbook vasta tsitaadiga

link :: Läpaka tutvustus Apple lehel


Tegemist on siis uue üleni alumiiniumist korpuse ja “unibody” disainiga Macbookiga. Ma olen juba ammu Maci tahtnud ning kuna tekkis võimalus oma Dell D630 ära anda ning Macbook vastu saada, siis sai niimoodi tehtud. Läpakas tundub käes soliidne, seda tänu oma alumiinimumist korpusele. Midagi ei paindu kuskilt läbi ning ei nagise. Klavituur on sama nagu MacBook Airil, ehk siis kõik klahvid on üksteisest eraldatud. Kirjutada on loogiline, klahvid käivad pehmelt ja võrreldes mu eelmise laptopi, Dell D630ga, on ka klaviatuur vaiksem. 2,4ghz protsessoriga mudelil on ka taustavalgustus, kuid kuna harrastan niikuinii enamuse ajast pimekirja, siis see featuur jääb minu jaoks mõttetuks.


Tehnilised näitajad:
• 2Ghz Intel Core2Duo protsessor
• 2GB (2x1) DRR3 RAM
• 160GB 5400rpm kõvaketas
• Nvidia GeForce 9400M 256MB graafikakaart. 1280x800 reso
ja kõik muu siit lehelt: http://www.apple.com/macbook/specs.html
• Mac OS X 10.5 Leopard + Apple iLife


Antud mudelipõlvkonna kõige suuremaks uuenduseks on ilmselt klaasist pealispinnaga trackpad, mis Apple väidete kohaselt on 39% suurem eelmise MacBooki trackpadist ning trackpadil ei ole enam nuppe. Kogu plaat töötab aga ühe suure nupuna. Lisaks tavapärasele ühe ja kahe näpuga majandamisele, tunneb see trackpad ära ka kolm ning neli näppu. Kolme näpuga horisontaalselt libistades saab näiteks DVD’d vaadates chaptereid skrollida. Nelja näpuga horisontaalselt libistades kuvab ta sulle lahtiolevad programmid. Sarnane Windowsi alt+tab funktsioonile. Kui nelja näpuga teha liigutus üles, siis lükatakse kõik lahtiolevad programmid ekraani servadesse ning avaneb “puhas” töölaud. Nelja näpuga alla tõmmates lülitub tööle Maci Expose funktsioon. Parem ja vasaklikk on vastavalt 1 või 2 näpuga plaadile klõpsates. Plaadi ainus miinus on see, et PC pealt tulnuna ununeb koguaeg ära, et ei ole vaja kahte kätt plaadi piirkonnas hoida vaid piisab ühest käest ja neljast sõrmest. Demonstreeriv video on kättesaadav siit: http://www.apple.com/macbook/features.html#trackpad

Niipalju kui ma uue Macbooki ülevaateid netist lugenud olen, on kõige enam poleemikat tekitanud uus 13,3 tolline läikiv ekraan, mida nii mõnedki arvustused maapõhja neavad. Seda eelkõige sellepärast, et võrreldes eelnevate mudelitega olevat see liiga läikiv. Kuna mul endal võrdlus eelneva mudelipõlvkonnaga puudub siis ei oska seda kommenteerida. Kartsin ka mina, et ekraan osutub minu jaoks liiga läikivaks ja tööd on võimatu teha, kuid peale 3 päevat kasutust tuleb tunnistada, et mind isiklikult selle ekraani läikivus küll ei häiri. Olen vaadanud pilte, videot, surfanud netis jms. ning siiamaani on kõik kenasti nähtud ja silmad vastu pidanud. Pilt ja värvid on minu silmale väga head ja teravad. See ekraan kogub enda peale aga hästi tolmu, näpujälgi ja muud prahti. Sellepärast tuli läpakaga kaasa ka cleaning cloth, mida ma soojalt kasutada soovin, kui ei ole soovi omada lõpuks läbipaistmatut ning koledate plekkidega ekraani ja/või korpust.

Aku peab Apple kirjade järgi vastu 5 tundi, kui wifi sisse lülitatud on. Enam vähem peab see number ka paika. Peale nelja tunni pikkust aku peal surfamist oli veel akut OS Xi väitel ~45 minutit järel ja ma usun, et sinnakanti ka see reaalne number tuleb. Kui wifi välja lülitada peaks aku vastupidavus umbes 5,5h tulema. Kuna mul pole mitme aasta jooksul tulnud ette olukorda, kus oleksin pidanud ilma akulaadijata töötama rohkem kui 4h, siis on aku vastupidavus minu jaoks piisav.

Olen senimaani kasutanud ainult Windowsi operatsioonisüsteeme, alates Win98SE’st kuni Vistani välja, seega oli/on OS X minu jaoks tundmatu suurus. Ma ilmselt ei ole pooli asju selle op. Süsteemi juures veel näinudki mitte, seega ilmselt tuleb veel kõvasti üllatusi, kuid senikogetu põhjal tundub kõik loogiline ja lihtsalt kasutatav. Kõik vajalik töötas kohe. Programmide install on lihtne: Download, klick and drag ning olemas. Nii võrguketta kui ka teise võrgus oleva läpaka tundis probleemideta ära ning andmete lugemine/kirjutamine toimis koheselt. Väikese abiprogrammiga sain ka oma välise ketta (NTFS formaadis) korralikult toimima. Seega senimaani kogu OS X kupatusele 5+ minu poolt.

Riistvaralise poole pealt on läpakal veel etherneti port, 2 USB porti, Mini Display port, mikrofoni ja kõrvaklapi auk ning Kensingtoni luku pesa. Lisaks veel built in iSight kaamera ning mikrofon. Kaamera tundub igasti korraliku kvaliteediga. Videochattide tegemiseks täiesti piisav. Mikrofoni ei ole veel jõudnud testida, kuid mul on plaanis lähipäevadel Garage Bandi abiga lindistada natukene akustilist kitarri, siis saab ka mikrofoni võimekusest parema pildi. Sõber, kellel eelmise generatsiooni MacBook pro, kiidab built in mikrofoni ja ütleb et vähemalt kitarre on sellega hea lindistada. Eks me näe. Kindlasti lisan ka lingi siia, kui sellega hakkama saan. Olemas on ka Superdrive. Mis kõige rohkem hämmastas on, ee et hoolimata üleni metallkorpusest ei lähe läpakas kuumaks kui vaadata filme või teha igapäevast tööd. Samuti ei ole kuulda kõvaketta raginat ega ventika mühinat.

Eelnevat juttu kokkuvõttes pean tõdema, et vähemalt senimaani olen ma oma Macbookiga väga rahul ning ei kahetse tehtud sammu karvavõrdki. Ta on vaikne, kerge ja minu vajaduste jaoks piisavalt võimas.

Plussid:
• Kerge ja tugev laptop
• Trackpad
• Ekraan
• Klaviatuur
• Aku vastupidavus
• Mac OS X lihtsus ja võlu
• Arvuti on vaikne

Miinused:
• Hind
• USB porte liiga vähe
• Ekraan määrdub väga kergelt

Konkreetse mudeli hind Eestis: 19690.- Osta saab seda IM Arvutitest, iDreami poodidest, Enteri poodidest ja kindlasti veel kuskilt icon_smile.gif

edit: Kaamera ja mikrofoni demo. Lindistasin hetkel Photoboothiga. http://flake.juhe.ee/files/isight.mov. Faili suurus 7,1MB!

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.12.2008 13:40:26 vasta tsitaadiga

korraliku kvaliteediga: http://www.youtube.com/watch?v=J2ehdRw2QzI&fmt=18 icon_wink.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 15.12.2008 14:05:22 vasta tsitaadiga

ahjah.. see tore uus youtube funktsioon. Igatahes videokõnedeks ja selliseks lihtsamaks kitarritinina filmimiseks piisab iSightist täiesti icon_smile.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Desmond5
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2002




sõnum 15.12.2008 23:32:02 vasta tsitaadiga

See läikiv ekraan tundus poes vähemalt täiesti jube. Ma olen harjunud suvel läppariga õues istuma terrassil. Selle mudeliga on see välistatud. Tõesti ei mõista miks Apple pidi muidu nii vahva toote nõnda ära rikkuma.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 16.12.2008 01:29:03 vasta tsitaadiga

Teeme aasta halvima Macbooki, mida Apple fännid ostavad kinnisilmi ja kiidavad. Selleks teeme maailma kõige läikivama ekraaniga läpaka mis on jube kasutada ja töötada, eemaldame firewire pordi ja sunnime kallimat läpakat ostma ning teeme kallimale läpakale ülinõrgad hinged, et see iga asja peale nagu tallesaba käiks ning tõstame hinda. Ja kui keegi viriseb vihjame unibodi disainile, sest milleks teha tööd kui saab imetleda läpaka välimust?
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2008 02:46:14 vasta tsitaadiga

d3t, ma veel mõtlesin, et sa Macipede oled. icon_biggrin.gif
Nägin ise poes, ekraan on masendav, korpus on normaalne, touchpad on... kummaline.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mustiCas
HV kasutaja
mustiCas

liitunud: 18.09.2004




sõnum 16.12.2008 14:21:36 vasta tsitaadiga

ot:
d3t kirjutas:
Teeme aasta halvima Macbooki, mida Apple fännid ostavad kinnisilmi ja kiidavad. Selleks teeme maailma kõige läikivama ekraaniga läpaka mis on jube kasutada ja töötada, eemaldame firewire pordi ja sunnime kallimat läpakat ostma ning teeme kallimale läpakale ülinõrgad hinged, et see iga asja peale nagu tallesaba käiks ning tõstame hinda. Ja kui keegi viriseb vihjame unibodi disainile, sest milleks teha tööd kui saab imetleda läpaka välimust?

x2 selle kohta, et inimesed kinnisilmi arvuteid välimuse järgi ostavad (MacBook`idel seda on). Ja pärast 20k kulutust ei tunnista küll keegi, et tegi vea - otsib igast august midagi õigustuse lisaks, nagu armunud inime.

Minu jutu point:
Win inimesed, kes te plaanite Mac peale üle minna - mõelge kogu selle ilu ja bling kõrvale ka seda, et kas saate ikka arvutit kasutades ära teha kõik, mida Win peal harjunud olete. Ärge jääge mulk töllakil Apple fanboy`sid uskuma, et "Kõik on nii kena,ilus,tore".

PS! Ah jaa, ei õhuta teema Win VS Mac puhkemist. Lihtsalt kutsun Win->Mac minejaid tähelepanule, sest olen ise selle läbi teinud. Ja tagurpidi tagasi tulnud.

E: Midagi positiivset kah icon_smile.gif Mac on tegelikult lahe, vägagi. Kõik need nipetnäpet vajalikud asjad, mida Win püüab järele teha jms. Konkreetselt minu probleem oli tegelikult puhtalt harjumustes. Tegelikult annaks kõik asjad ära teha ja palju lihtsaminigi, kui viitsiks ümber harjuda. Ja asjad, mida ei saa teha, pole tihtipeale vajagi. Kindel ning jääv Mac puudus on aga madal tarkvara/riistvara tootjate tugi Mac`ile (k.a. arvutimängud). Minule on kodune arvuti, kui sinna taha satun 30% meelelahutus. Seega on Mac minu jaoks hoobilt 1/3 võrra kehvem, kui neile, kes sellest ei hooli. Kes on aga läbi mõelnud ning veendunud, et saab kõike Mac peale teha, mida vaja, soovitan raha koguda, PC maha müüa ja Mac osta thumbs_up.gif


viimati muutis mustiCas 16.12.2008 14:39:39, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 16.12.2008 14:24:16 vasta tsitaadiga

thumbs_down.gif Minu jaoks miinused.

Lisaks 3G võimalus puudub (sisemine moodul).
HDMI puudu
Kaal natuke suur antud suuruse kohta.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 16.12.2008 14:40:06 vasta tsitaadiga

Mind häirib see, et kõik on nagu ühes tükis, nii kere kui ka ekraani puhul. Kui tekib kriim kuskile, tuleb pool läpakat välja vahetada. Lisaks on selle garantii vist ainult 1 aasta... sellise hinnaklassi masinalt ootaks 3a.
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 16.12.2008 16:45:26 vasta tsitaadiga

garantiid saab juurde osta icon_smile.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
MelesMeles
HV Guru

liitunud: 26.12.2002




sõnum 16.12.2008 16:55:07 vasta tsitaadiga

teiste korralike firmade läpakate puhul on see juba hinna sees icon_smile.gif
_________________
Allkiri
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 194
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 16.12.2008 16:57:24 vasta tsitaadiga

MelesMeles kirjutas:
teiste korralike firmade läpakate puhul on see juba hinna sees icon_smile.gif


Vaidlen vastu,on olemas Lenovo TP X301 mis maksab ca 45-50k ja on 1a garantiiga.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
Aeg maha 30
laurx

liitunud: 24.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2008 18:14:30 vasta tsitaadiga

tsitaat:

• 160GB 5400rpm kõvaketas

suurim pidur selles masinas.

_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER
mõned sülerid, mis hetkel müüa on -> https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. Ei mingit otsa.ee d. kätte saad asap.
Kommentaarid: 1102 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 16.12.2008 18:29:07 vasta tsitaadiga

hetkel pole selle taha veel midagi jäänud... eks vaatab kuidas kujuneb. 2,4ghz bookil kah 5400rpm ketas sees. ketat saab vajadusel õnneks kergesti vahetada
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
isiklik
HV kasutaja

liitunud: 29.11.2003




sõnum 16.12.2008 19:17:36 vasta tsitaadiga

Skeptik kirjutas:
korraliku kvaliteediga: http://www.youtube.com/watch?v=J2ehdRw2QzI&fmt=18 icon_wink.gif


See kaamera filmib peegelpildis, üritasin lugeda T-särgil olevat kirja, ega saanudki aru, mis seal kirjas.

Ja veel: Aku tühjenemise tulede vaatamiseks peab ennast läpaka kõrvale pikali vedama, tuled võiksid ju kuskil lähemal olla. Klaviatuuri kohal näiteks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2008 19:26:21 vasta tsitaadiga

Ramm, Thinkpadil on endiselt 3A garantiid, ka X301.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lock
Kreisi kasutaja

liitunud: 26.09.2004




sõnum 16.12.2008 19:34:48 vasta tsitaadiga

Mõtlen enda MacBooki välja vahetada icon_rolleyes.gif

Sellega seoses paar küsimust
Kas hinged tõesti nii nigelad, poes tundusid küll suht head?
Kas uus on tõesti hääletu ja jahe?
Ning kui kasutatav on see klavatuuri valgustus päris elus?

Ja kes on üle kolinud , äkki oskab vastata kas oli seda väärt?
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 16.12.2008 19:45:32 vasta tsitaadiga

isiklik kirjutas:
Skeptik kirjutas:
korraliku kvaliteediga: http://www.youtube.com/watch?v=J2ehdRw2QzI&fmt=18 icon_wink.gif


See kaamera filmib peegelpildis, üritasin lugeda T-särgil olevat kirja, ega saanudki aru, mis seal kirjas.

.


Heh, peegelpildis jah. Nüüd avastasin selle icon_biggrin.gif a on see tavaline veebikate puhul või mingi iSighti enda eripära?

_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 16.12.2008 19:47:07 vasta tsitaadiga

lock, macbook pro ja tavalise hinget on eri asjad. Hääletu mitte, jahedam küll. Klaviatuuri valgustus on effektne. Kui kasutad pimekirja siis vahet pole.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.12.2008 20:30:01 vasta tsitaadiga

ise pro user.
enne pikemat aega classic ja nüüd nädala jagu uus 2.53ghz pro.
ülal d3t kirjutatuga nõustun 100%
hinged panevad ila pritsima icon_evil.gif spets käisin IMis MB hingesi väänamas ja krt ned on ikka igati thumbs_up.gif
ei jää muud üle kui oodata PRO parandusi 09 keskel/lõpp thumbs_up.gif

ps. mul üks tutikas pakkuda kui kellelgi huvi
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=392987&highlight=macbook
Kommentaarid: 648 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 16.12.2008 20:44:13 vasta tsitaadiga

Nii tore oleks kui saaks mingi nädal-kaks lihtsalt proovida Macbooki kodukasutuses (Os X'i paaritamine enda sülearvutiga ei kukkunud välja Os X'i pirtsutamise tõttu).
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 16.12.2008 20:49:46 vasta tsitaadiga

algatuseks G4 ibooke leiad 2-3k eest.
vanu 10.5 võimelisi G4 powermace isegi alla 2k.
kui osxi ei sobi saad ilma hävinguta maha asja müüa.
enda esimesed tutvused olid samuti vana G3 ibookiga mille eest käisin 6k välja 2002-03 ja sama rahaga sai maha müüdud.
Kommentaarid: 648 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 532
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramm
Kreisi kasutaja
Ramm

liitunud: 04.10.2004




sõnum 17.12.2008 10:23:19 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Ramm, Thinkpadil on endiselt 3A garantiid, ka X301.


Vaata Thinkpad X301 NRDLFMS,maksab umbes 50k...1a garantii+eraisikule 1a

Enamustel on jah 3a aga leidub ka mis on 1a garantiiga.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003




sõnum 18.12.2008 12:04:28 vasta tsitaadiga

Väike update aku osas. Reaalselt koguaeg ilma pausideta tööd tehes (internet+tekstitöötlus) nii et ekraan kõige madalama heleduse peal, wifi sees ja muusika mängib, tuli aku vastupidavuseks nõksa üle 4 tunni. Piisav minu vajadustele.
_________________
..||..
Kommentaarid: 62 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: late 2008 Apple Macbook
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.