Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson G502 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
JaanMatti
HV kasutaja
JaanMatti

liitunud: 13.04.2004




sõnum 08.12.2008 00:54:52 Ülevaade: Sony Ericsson G502 vasta tsitaadiga


Kuna eelmine telefon otsustas sussid püsti visata, siis oli vaja kiiresti uus telefon osta. Hinnaskaalaks oli kuni 2500 krooni, müüjafirmaks Elisa. Lugesin kõik omale huvipakkuvate telefonide review'd läbi ja otsus jäi Sony-Ericsson G502 peale. Nüüdseks olen seda kasutanud üle nädala, nii et võib vist rahulikult ka mõned muljed kirja panna icon_wink.gif

Mida ostes kaasa saab:
Karbist leidsin telefoni, laadija, headphone komplekti ja suure portsu manuale. Mingit tarkvara vms kaasa ei saa. Telefonil on ostes ainult 32MB sisemälu, mida on selgelt liiga vähe. Sööb telefon Memory Stick Micro mälukaarte, mille 1GB isend maksis Elisas 200kr.

Muljed:
Kuna viimased 3 aastat olen kasutanud Nokia telefone, siis ma usun, et kasutama hakates olin Nokiaga vägagi harjunud. Esialgu tundus kõige harjumatum klaviatuur, kuna see on laineliselt ehitatud. Tegelikult aga harjub sellega kiiresti ja nüüdseks on see minu jaoks vägagi mugav.
SonyEricssoni menüüga harjusin koheselt. Minu meelest on see kõvasti loogilisem kui Nokiate oma, samuti on kõik tihedamini kasutatavad valikud kohe alguses ära toodud, mittevajalikumad kuskile tahapoole viidud - Nokial oli tihti vastupidi.
Ekraaniga olen ma väga rahul. Kuigi värvide arv on sama, mis mu eelmisel telefonil, tundub see ekraan palju-palju paremate värvidega, on erksam ja selgem. - tegu on selgelt parima ekraaniga telefoniga, mis mul kunagi olnud on.
Kõnekvaliteet on hea. Tundub, et on veidikene vaiksem kui mu eelmisel telefonil, kuid heli ise on kuidagi puhtam ja kvaliteetsem. Netis käimine on selle telefoniga samuti mugav ja kiire. Tänu HDSPA ühendusele laeb telefon näiteks postimehe wap-lehekülje täielikult ühe-kahe sekundiga. Samuti on olemas eraldi kursor, mida siis nuppudega liigutades saab netileheküljel mugavalt ringi liikuda. Materjalid on korralikud, telefon ise jätab oluliselt kallima mulje kui see tegelikult on. Mingeid naginaid ja plastist tunnet pole küll kuskil

Kaamera:
Kaamera on aga üldiselt see osa, millega ma rahul ei ole. Kuigi minu Nokial (N6233) oli sama megapikslite arv, tegi see kõvasti paremaid pilte - Sony-Ericssoni pilt on palju lahjemate värvidega. Seda kasutama hakates sain ma aru, kui palju võib erineda sama megapikslite arvuga kaamera erinevatel telefonidel. Värvide probleemist sain ma aga jagu sellega, et tõmbasin arvutisse Picasa, millega on paari nupuvajutusega võimalik värvid uuesti korda saada. Päris 100% samale tasemele aga ma värve ei saanudki, kuid enamvähem küll. Kaamera menüü ise on aga väga mugav kasutada. Kõik vajalikumad settingud on jälle ühe nupuvajutuse kaugusel. Samuti on telefoni sisse ehitatud ka omaenda pildiediting-programm, millega on arvatavasti võimalik samad tulemused saavutada, mis Picasaga. Lihtsalt minu jaoks on kõigi piltide korrastamine korraga palju lihtsam ja mugavam, kui telefonis ükshaaval.


Videote tegemine telefoniga:

Videote tegemise jaoks ära seda telefoni osta. Telefon teeb neid QVGA resoga, mis on tõsiselt jama. Värvid on enamvähem, aga reso ise on jama lihtsalt

Lisaomadused:
Kaks lisaomadust mida ma välja tahaksin tuua, on TrackID ja Google Maps. Kui ma näiteks autoga sõites raadiost mõnda head lugu kuulen, nime aga ei tea, siis TrackID'ga saab selle väga mugavalt järgi uurida. See salvestab mingi 4-5sekundit seda lugu, ühendab siis netti ja toob mulle loo nime ja esitaja. Siiamaani on see üles leidnud kõik lääne lood, eesti lugusid see ära ei tunne.
Google Maps on selle hinnaklassi telefonis samuti suhteliselt erandlik nähtus. Ja uuesti, tänu HDSPA-ühendusele laeb kaardi ja asukoha ühe-kahe sekundiga ainult. Valida on kaardi-vaate ja satelliitfoto-vaate vahel. Samuti kuvab telefon ilusti ära ka tänavanimetused. Üllatavalt täpne on see ka - näiteks sõbra maja juures näitas täpp meetri täpsusega - seisin tee ääres ja täpp oli samuti tee ääres. Liikusin tee keskele, laadisin mapsi uuesti ja täpp oli tee keskel. Samas, mõnikord on see ka nii mõnegi meetriga mööda pannud. Ei teagi täpselt, mis seda täpsust mõjutab. Ilmastikuolud? Olemas on ka eraldi ,,meediakeskus'', mis koondab ilusa graafika taha kõik videod, pildid ja muusika. Koostöös heade kõrvaklappidega, sobib see telefon ka muusikatelefoniks igati hästi. Ei saagi hästi aru, mille poolest Walkman-telefonid paremad on icon_rolleyes.gif

Valjuhääldi - Valjuhääldi on korraliku kvaliteediga, kõvasti parem kui mu Nokial, mis niigi hea kvaliteediga oli.
Kõrvaklapid - Telefoniga tulevad kaasa kõrvaklapid, mis töötavad samal ajal ka raadiolainete vastuvõtjana. Ma ootasin neilt mingit nigelat kvaliteeti, kuid mu üllatus oli suur. Nimelt, nende kvaliteet on tõsiselt hea icon_biggrin.gif Kohe päris tõsiselt, heli on väga puhas, mingit plekist heli pole kuskil. Tõesti olen nendega väga rahul, sobivad muusika kuulamiseks igati hästi icon_smile.gif
Ekraani vastupidamine - Ekraan peab üllatavalt hästi vastu. Kuna ma olen väga hajameelne inimene, siis olen ta enamus ajast jätnud ühte taskusse autovõtmetega. Samuti on ta mul paar korda pooleteise meetri kõrguselt maha lennanud. Siiamaani pole ekraanil ühtegi kriimu peal icon_smile.gif
Aku - Minul kestab laadimata kolm päeva, mille jooksul ma kasutan seda päris palju nii kõnede kui ka neti jaoks. Parem tulemus kui Nokial igatahes


Plussid ja miinused:

+Väga hea ekraan
+Sobiv suurus ja kuju
+Vastupidav aku
+Loogiline, kiire ja mugav menüü
+Kvaliteetsed kõrvaklapid
+Mugav internetis käia
+TrackID, Google Maps, Meediaomadused
+HDSPA
+Hind

-Alguses harjumatu klaviatuur
-Ebakvaliteetsem kaamera kui 2MP kaamerast ootaks
-Videote tegemiseks ei kõlba

Kokkuvõte:
Tegu on 2500kr eest päris hea telefoniga, bank-for-buck'i on küllaga. Reklaamis rõhutatakse telefoni netiomadusi - ja need on tõesti head. Leheküljed laevad üles väga kiiresti, neti kasutamine on mugav. Tänu telefoni väga heale ekraanile ka silmale ilus vaadata. Kuid minule kõige olulisem omadus - kaamera kvaliteet, jäi veidikene nigelamaks kui ma arvasin. Tegu pole küll mingi katastroofiga, kuid mu eelmisel telefonil olid värvid kõvasti erksamad. Samuti ei saa telefoniga teha arvutis vaadatavat videot (võiks vähemalt VGA olla). Aku eluiga on hea, kõnekvaliteet ja menüü on hästi välja kukkunud. Telefoni ehituskvaliteet on korralik, jättes kallima mulje kui see tegelikult on. Kui sisse osta suurem mälukaart, siis muusikatelefoniks sobib samuti vägagi hästi.

2500 Krooni eest on tegu hea ostuga, kuid kaamera kvaliteeti hindav inimene võiks midagi kallimat vaadata icon_wink.gif

Mõned kaamera näidispildid ka:


Kõik samad settingud, aga õhtuvalguses:


beer_yum.gif


viimati muutis JaanMatti 09.12.2008 17:03:58, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2008 10:09:13 vasta tsitaadiga

1. Võimalik, et rumal küsimus, aga oled sa kindel, et kaameral mingit kaitsekilet pole peale jäänud?
2. Ülevaadet lugedes meenus enda kogemus kunagisest Nokialt SonyEricsson T68 peale kolimisest - jah, telefoni menüü saab olla palju lihtsam, mugavam ja loogilisem, mitte nagu Nokial icon_smile.gif
3. Kas oled proovinud SonyEricsson Update Service abil vaadata, ehk on uuemat firmware versiooni telefonile - võibolla lahendab värviprobleemid?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mteachx
HV Guru
mteachx

liitunud: 23.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2008 11:39:33 vasta tsitaadiga

Tuleks juba SE'l nö DUOS välja, ma oleks esimene lettide taga vast! thumbs_up.gif
_________________
Vahetan tabletite/telefonide ekraane.Küsi lisa!
https://www.facebook.com/NutiPartner
SisNok OÜ
- Sinu isiklik nutipartner
Kommentaarid: 586 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 476
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
purexpure
HV veteran

liitunud: 05.01.2006




sõnum 08.12.2008 15:59:00 vasta tsitaadiga

Endal kah plaanis see telefon soetada. Ainukene asi, mis mulle ei meeldi, on see, et kaameral puudub AF icon_neutral.gif Polnud küll eriti tark tegu seda välja jätta...Äkki upiksid paar pilti ?
Kommentaarid: 58 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 1 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JaanMatti
HV kasutaja
JaanMatti

liitunud: 13.04.2004




sõnum 08.12.2008 16:41:41 vasta tsitaadiga

purexpure kirjutas:
Endal kah plaanis see telefon soetada. Ainukene asi, mis mulle ei meeldi, on see, et kaameral puudub AF icon_neutral.gif Polnud küll eriti tark tegu seda välja jätta...Äkki upiksid paar pilti ?


Lisasin pildid esimesse postitusse icon_wink.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hugo
HV veteran

liitunud: 01.12.2005




sõnum 08.12.2008 19:19:57 vasta tsitaadiga

mteachx kirjutas:
Tuleks juba SE'l nö DUOS välja, ma oleks esimene lettide taga vast! thumbs_up.gif


Kas on oletus (Duos ) või selline asi on lähiajal tulemas ka ?
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2008 20:09:46 vasta tsitaadiga

Pildi kvaliteet ei ole võimalik icon_eek.gif Mu aastaid vana w810i teeb kõvasti (ikka kõvasti) paremaid pilte.
_________________
Tere.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.12.2008 20:15:25 vasta tsitaadiga

Selge pildi puhul on pilt ok, aga tundub et pildistajal on kehv käsi lihtsalt.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 08.12.2008 20:29:52 vasta tsitaadiga

Võimalik. Ilma töötlemata w810i pilt. http://img374.imageshack.us/my.php?image=dsc00416vl2.jpg
_________________
Tere.
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 08.12.2008 20:36:55 vasta tsitaadiga

Totu user kirjutas:
Võimalik. Ilma töötlemata w810i pilt. http://img374.imageshack.us/my.php?image=dsc00416vl2.jpg
Ma omasin varem w810't
http://pildid.mikk36.eu/v/sodi/DSC00141.JPG.html?g2_imageViewsIndex=2
http://pildid.mikk36.eu/v/sodi/DSC00892.JPG.html?g2_imageViewsIndex=2
http://pildid.mikk36.eu/v/sodi/DSC00806.JPG.html?g2_imageViewsIndex=2
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxtor1
HV veteran
maxtor1

liitunud: 06.02.2007




sõnum 08.12.2008 22:31:37 vasta tsitaadiga

SE kaamerates tundub olevat kerge tagasiminek. Kasutan praegu C702, sama pikslite arvuga K800i pildid olid omajagu paremad. Või olen ka mingid seaded kahesilmavahele jätnud.
Muide kas G502-l on ka Wayfinder peal, oskab seda keegi kasutada ka ja kas see üldse kasutatav on mingil määral ?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 91
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Degwees
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.02.2007




sõnum 08.12.2008 22:44:19 vasta tsitaadiga

Telefon ikkagi 2500.-, selle raha eest väga asjalik asi.

Varem sai W210i vm selle raha eest, puhas saast võrreldes G502'ga.

Endal W610i, esimese korraga kukkus vastu kruusateed ja kohe ekraanis sälk sees icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
upper
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2001




sõnum 08.12.2008 23:55:07 vasta tsitaadiga

aku võiks parem olla
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.12.2008 10:03:43 vasta tsitaadiga

Natuke arusaamatuks jääb selline Sone Ericssoni ülistamine. Google Maps pole mittemidagi uut ju, tuua plussiks midagi mis on elementaarne on pisut rohkem kui jabur. Kõik Nokia S40 (tavatelefonid) ja S60 (nutitelefonid) operatsioonisüsteemil töötavad telefonid toetavad J2M2 rakendusi (Mis tähendab nii Google Maps. Track ID kui ka Opera Mini pole midagi uut). Kaamera on umbes 4 aasta tagune kui oli VGA kvaliteet, sest ega see pilt rohkem küll väärt ei ole. Tunudb nagu oleks välja venitatud sellele resulutsioonile vastavaks ja sellepärast on udune. Sony Ericsoilikult puudub seal EDGE (Elementaarne on see et see peaks olemas olema) ja niipalju kui mina aru saan pole sellel ka 3.5mm kõrvaklapi pesa. Ei saa aru küll, kuidas moodi saab see üldse olla parem kui ükskõik milline Nokia telefon. Ega ilmselt ei olegi. Nokia 7210 või Nokia 5220 oleks olnud OLULISELT parem "bang for buck" kui antud mudel.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zumm
HV vaatleja

liitunud: 13.02.2004




sõnum 09.12.2008 10:31:27 vasta tsitaadiga

Huvitav miks peaks nüüd tegema eelmise põlvkonna moblast ülevaate. Tuli välja ka uus walkman seeria pill W760 mis hetkel täiuslikeim SE mobiil võimaluste poolest (jättes maha ka X1) st asjad mis olemas on töötavad. Nii on olemas kõige kaasaegsem java X1 puhul java suht olematu, täiuslik gps st A-GPS mis töötab nii operaatori kui ka mobla poolelt. Rääkimata parimast kõne ja vaikioleku ajast, acceleromeetrist, heast 3.2M kaamerast ning heast hinnast st vaid 1000 kr kallim kui G502.

Tegelikult C905 ka suht hea aga sellel veel eelmise põlvkonna elektroonika ja java aga seeeest Wifi ning minu puhul ka veel oluline DLNA tugi st saan vanaema pool olles telefoni telekale järgi panna jaa naabri wifit kasutades oma reisivideoid näidata mis Buffalo media serveris.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mash
Kreisi kasutaja

liitunud: 05.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2008 10:44:30 vasta tsitaadiga

Proovisin ka sellest Sony Ericssonist töötelefoni teha...võimatu. Esimesed jamad tekkisid kohe, kui panin telefoni ja arvuti omavahel sünkroniseerima. Telefon hakkas pidevalt kokku jooksma, ütles helistajale, et on välja lülitatud, kuigi tegelikult oli mul laua peal ja täitsa töötas. Lisaks muutus tohutult aeglaseks,tihti juhtus nii, et valisin numbri, vajutasin helista nuppu, siis oli 20-30 sek. paus kui ükski nupp ei reageerinud ja siis hakkas järsku kutsuma. Ka menüüdes liikumine jooksis vahel kinni. Kõigele lisaks ei suutnud ta korralikult suhelda Jabra peakomplektiga. Ühendus tekkis alles siis, kui teisel pool oli juba kolm korda halloo öeldud. Ühesõnaga töötelefoniks see lelu ei sobi....
Praegu kasutusel kolmandat nädalat Nokia 6220 Classic ja pole mingeid probleeme, kõik toimib, kokku jooksnud pole veel kordagi.

d3t kirjutas:
Natuke arusaamatuks jääb selline Sone Ericssoni ülistamine. Google Maps pole mittemidagi uut ju, tuua plussiks midagi mis on elementaarne on pisut rohkem kui jabur. Kõik Nokia S40 (tavatelefonid) ja S60 (nutitelefonid) operatsioonisüsteemil töötavad telefonid toetavad J2M2 rakendusi (Mis tähendab nii Google Maps. Track ID kui ka Opera Mini pole midagi uut). Kaamera on umbes 4 aasta tagune kui oli VGA kvaliteet, sest ega see pilt rohkem küll väärt ei ole. Tunudb nagu oleks välja venitatud sellele resulutsioonile vastavaks ja sellepärast on udune. Sony Ericsoilikult puudub seal EDGE (Elementaarne on see et see peaks olemas olema) ja niipalju kui mina aru saan pole sellel ka 3.5mm kõrvaklapi pesa. Ei saa aru küll, kuidas moodi saab see üldse olla parem kui ükskõik milline Nokia telefon. Ega ilmselt ei olegi. Nokia 7210 või Nokia 5220 oleks olnud OLULISELT parem "bang for buck" kui antud mudel.


Kust saab Nokia 6220 Classicule Track ID? See on ainuke asi mida hetkel SE-st taga igatsen.
Kommentaarid: 124 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.12.2008 10:51:44 vasta tsitaadiga

mash, postitkas hea meelega TrackID rakenduse, aga foorumi reeglid ilmselt seda ei luba. Seega ehk aitad ise ennast: http://tinyurl.com/6z2x2r
zumm, Sony Ericsson G502 - 2008 juuni; Sony Ericsson W760 - 2008 mai. Jääb natuke arusaamatuks, kust kuradi otsast W760 uuem mudel on icon_lol.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
utza
HV vaatleja

liitunud: 12.03.2008




sõnum 09.12.2008 11:07:14 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Sony Ericsoilikult puudub seal EDGE

Mis mõttes puudub EDGE? Ma kasutan G502'te juba üle kuu ja võin kindlalt väita, et EDGE on sellel telefonil olemas.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zumm
HV vaatleja

liitunud: 13.02.2004




sõnum 09.12.2008 11:29:48 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
zumm, Sony Ericsson G502 - 2008 juuni; Sony Ericsson W760 - 2008 mai. Jääb natuke arusaamatuks, kust kuradi otsast W760 uuem mudel on icon_lol.gif


See et tuleb välja faceliftitud vana telefon ei tähenda et see oleks kaasaegsem mudel. W760 elektroonika on uuem java on uuema põlvkonna oma. Tegemist on uue platvormi muster telefoniga st see millele hetkel aju arenda ma hakatakse st sensor API, AGPS ja palju muud uut mida kõigi uute Selle taseme telefonide puhul võrrelda võib. Ka X1 on kehvake võrreldes W760 võimalustega st kui just windowsis progema ei taha hakata java on sellel telefonil äärmiselt piiratud. X1 on uue platvormi ohver ja mina oma M600 selle vastu ei vahetaks st on olemas paremaid telefone.

Samas hetke kõige kaasaegsem telefon tundub olevat nokia 5800 kuigi ka sellel sensor api piiratud ning urides telefone on väga innovatiivne ka LG KC910 st kui rääkida kaasaegsusest.

Samas kindlasti pole G502 paha telefon st olen ka ise seda soovitanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.12.2008 11:40:58 vasta tsitaadiga

zumm, mis kuradi moodi see närune telefon vingem ja parem on kui X1? X1 omab Windowsi, mis teatavasti on SUURIM arensplatvom portatiivsetele seadmetele. Windowsi järgmised väljalasked parandavad järjest kasutusmugavust, sest sellele on uued versioonid suunatud kuna on saavutatud hea platvorm ja vinged äriklassivõimalused.

Rääkides Nokia 5800 siis see on esimene omasuguste seas ning alles rajab teed uude S60V5 platvormile. Ning erinevalt LG ei saavuta mitte kunagi sellist populaarsust nagu Symbian on. Tõsi Symbiani platvorm on pisut arendajavaenulik, kuid see kõik on muutumas, kuna S60V5 platvormiga suunatakse järjest rohkem rõhku arendaja sõbralikusele ning sellele et see hää välja näeks.

utza kirjutas:
tsitaat:

Sony Ericsoilikult puudub seal EDGE

Mis mõttes puudub EDGE? Ma kasutan G502'te juba üle kuu ja võin kindlalt väita, et EDGE on sellel telefonil olemas.

Sorry, olen harjunud et Sony Ericsonil see tavaliselt puudub icon_redface.gif

_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r4ido
HV kasutaja
r4ido

liitunud: 27.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2008 11:57:00 vasta tsitaadiga

Rääkides EDGE'ist siis Nokial tuli jah esimene EDGE võimalustega telefon (6200) välja 18 nov 2002 (rahvale vabalt kättesaadav Q1 2003), Sony Ericssonil seevastu Z500 mudel alles 9 märts 2004..
mismõttes see n.ö SonyEricssonilik on? Firma oli siis alles kolm aastat tegutsenud ja kohe tahetakse saada kõiki funktsioone korraga? Sony Ericsson on ennast suunitlenud ju nooremale põlvkonnale ja pole ju vaja liituda mingi X-mobiilioperaatoriga kellel levi puudub kuskil võsas.

P.S ma ei tea kuskohast teie hangite oma telefone, kuid hetkel Eestis müügisolevatel Sony Ericssoni telefonidel on kõigil EDGE olemas.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.12.2008 12:03:56 vasta tsitaadiga

r4ido, paljudel Sony Ericsoni mudelil on kas GRPS või EDGE. Mõlemaid pole varemalt eriti olnud (Vähemalt [digi] ja Maatriksi ülevaateid uskudes).
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
r4ido
HV kasutaja
r4ido

liitunud: 27.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 09.12.2008 12:30:36 vasta tsitaadiga

Nõustun sellega, tõesti vanematel SE telefonidel suuresosas EDGE puudub. Sealhulgas arvatavasti ka odavamatel telefonidel. Palju lisavidinaid ei pandudki varem külge kuna sooviti hind madalam hoida (kuigi see on juba elementaarne asi praegustel telefonidel).

Endal on vana K750i ja sellel tõesti puudub EDGE, kuid GPRSiga saan ilusti ka interneti kätte igalpool kus telefonilevi on. (EMT liitumine ja Internet/surf 99.- kuu) telefon käitub nagu modem kui läpakas ja telefon omavahel ühendada.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004




sõnum 09.12.2008 12:33:08 vasta tsitaadiga

r4ido, gprs kiirus on naeruväärne, edge piin. Ei tea küll kuidas sa reaalselt seda kasutad modemina. icon_lol.gif
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Lecktor - 3D printerid ja lisatarvikud, Voron, Prusa jne
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 09.12.2008 12:51:30 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
r4ido, gprs kiirus on naeruväärne, edge piin. Ei tea küll kuidas sa reaalselt seda kasutad modemina. icon_lol.gif

Kui muud võimalust pole, siis kasutad ja kõik. Isegi olen omal ajal gprs otsas asju ajanud. icon_rolleyes.gif

Multimeedia võid unustada, aga kõige muuga saab hakkama.
Kommentaarid: 134 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson G502 mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.