Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 114, 115, 116 ... 155, 156, 157  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.09.2016 16:07:17 vasta tsitaadiga

Tegelikult kui nüüd Lenovot vaadata, siis on tugev tagasiminek hoopis toimunud, kui võrrelda mõnda Lenovo kõige kõige IPS ekraani või 4K Thinkpad P seeria tippu nt 4 aastat vana X1 või 6a vana T410s HD+ ekraanidega, siis on juba kaugelt näha, et uued ekraanid on täielik saast. Värvigamma on ehk paremgi marginaalselt, aga uued on lihtsalt nii tuhmid.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Slazenger
HV veteran
Slazenger

liitunud: 10.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 18:50:39 vasta tsitaadiga

Nii on. Ise ootan seda Thinkpad Retrot, mis peaks tulema nagu vana "IBM" (värske Lenovo) X300 oli. Siiamaani minu arust üks parimaid läppareid, siiani alles ja töötab väga hästi. Praegu kasutan ise X230-i i7-ga, mis on sama kiire kui praegused köige uuemad Thinkpadid, ainult natuke raskem. Paneel vöiks ka olla körgema resoga, aga mingeid muid kaebusi pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 19:28:29 vasta tsitaadiga

wirx, palju õnne - sa võrdlesid just SSD kiiruseid käivitumisel, aga räägid protsessoritest. Protsessoriga pole siin suurt miskit teha, kui S-ATA liides/SSD rohkemat läbi ei lase. Vean kihla, et vana hea T61 näitab sulle Windows 10 ja SSD-ga enam-vähem sama tulemust icon_biggrin.gif
Kui tahad protsessoreid võrrelda, siis lase parem mõni statistikaprogramm (R, SPSS, Stata vms) käima ja vaata siis tulemusi. Need näitavad reaalselt midagi, mitte ägedaid benchmarki numbreid. Tööl just vahetati ühel kasutajal T420 uue X260 vastu. Mõlemal SSD ja 8GB RAMi ning eri ajastute Core i5. X260 puhul said SPSS ja Stata andmed läbi töödeldud ca 12-13 minutit kiiremini kui T420 puhul ja protsessor polnud isegi maksimaalse jõudluse peale lülitatud. Seega ütleksin, et protsessorid on kiiremaks muutnud. Lihtsalt netis ringi brausides seda loomulikult ei taju.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.09.2016 21:47:52 vasta tsitaadiga

Mis on tavainimese jaoks arvuti kiirus? See kui kiirest programmid käima lähevad ja mis on kõige suurem programm tava inimese jaoks - Windows ise. Ja käivitades annab protsessor samamoodi tunda, kui SSD ketas, kui oleks võrdluses olnud näiteks mõni AMD protsessor või Celeron oleks vahe märgatav.
Videos tähelepanelikumalt vaadates, näed et laptopid.ee kodulehel on nende arvuti linkides toodud ära ka benchmarki tulemused 3dmark06 CPU X1 Yoga Intel Core i7-6500U (4214 p) ning T420s Protsessor Intel i5-2520M (3541 p) Vahe on muidugi olemas, samas see on niivõrd väikene, et tava kasutusel tunda ei anna, kui siis ainult töös kus üks arvuti konverteerib filmi 1h ja teine 1h ja 10 minutit.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 22:26:05 vasta tsitaadiga

Käivitumisel mängib pikemat aega juba kõige suuremat rolli SSD. Protsessor protsessoriks, aga Windowsi kiire käivitumine on enamjaolt SSD teene - sellest sõltub kui kiiresti kogu see kupatus sealt välja loetakse ja RAMi edasi transporditakse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.09.2016 23:00:00 vasta tsitaadiga

Jeps, enamjaolt ongi SSD teene, aga kui mõlemal on SSD sees siis taandubki asi CPU, RAM-i jms taha. Kusjuures, kui panna samale yogale sisse 2500MB/s lugev PCIe SSD siis käivitub ehk 1s kiiremini, P50 peal proovisin sama imaget, vahe oligi umbes 13s vs 14s kui võrrelda 550MB/s lugeva SSD-ga. Vahe tuleb märgatav ainult siis, kui paned alla 70MB/s lugeva HDD sisse.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.09.2016 23:16:15 vasta tsitaadiga

Siiski, pelgalt arvuti ja Windowsi käivitumiskiiruse põhjal ei saa protsessori võimekuses nii põhjapanevaid järeldusi teha, a la uued protsessorid on täiesti mõttetud võrreldes eelkäijatega.
Heaks näiteks. Keegi on viitsinud testida thumbs_up.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 28.09.2016 23:38:51 vasta tsitaadiga

Ma ei ütlegi, et see on protsessori kiiruse test, see on arvuti kiiruse test icon_wink.gif
Testida võib igasugu asju, minu jaoks ja tean, et ka 90% mu klientide jaoks on tähtis see, et arvuti töötaks kiirelt. Nad ei kasuta mingeid filmitöötlus programme, egas võimsaid mänge. Panevad lihtsalt arvuti tööle, siis excel, siis internet ja vsjoo. Just seda kiirust see video demonstreeribki.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 08:11:41 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ma ei ütlegi, et see on protsessori kiiruse test, see on arvuti kiiruse test icon_wink.gif

Aga sellisel juhul on su reklaam eksitav. Milleks teha uusi protsessoreid maha, kui tegelikkuses pole probleem üldse neis?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
priit0208
HV kasutaja

liitunud: 25.04.2015




sõnum 29.09.2016 09:05:52 vasta tsitaadiga

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6500U-vs-Intel-Core-i5-2520M/m36930vsm29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 09:22:54 vasta tsitaadiga

Kiputakse veel unustama paari aspekti võrdluses uus arvuti vs vana arvuti. Selleks on akukestvus ja portatiivsus. Kui panna näiteks T460s ja T420s kõrvuti, siis on erinevus selgelt näha.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 10:15:53 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Kiputakse veel unustama paari aspekti võrdluses uus arvuti vs vana arvuti. Selleks on akukestvus ja portatiivsus. Kui panna näiteks T460s ja T420s kõrvuti, siis on erinevus selgelt näha.

Tahtsin just sama mainida, keskmise kasutaja jaoks pole niivõrd oluline jõudlus, seda on reeglina piisavalt, kui võimalus oma tööd teha juhtmevabalt ja selles osas on võrreldud arvutid täiesti erinevast maailmast. Hetkeseisuga soovitaks mina T450s, kui pole plaanis arvutit edvistamiseks osta vaid on vaja korralikku töölooma, korraliku akuga. T450s IPS FHD ekraani puhul ei oska mina küll midagi kurta, igati korralik thumbs_up.gif

Mitte, et ma tahaks sellega jutuga T420s maha kanda, kaugeltki mitte, tegemist on väga hea ja soodsa alternatiiviga, kui pole võimalik kaasaegsemat rauda endale lubada. i5-ga isend omab piisavalt jõudlust, 16GB mälust ilmselt juba naljalt puudu ei tule, SSD kaotab pöörleva ketta pudelikaela, HD+ ekraani korral kannatab juba täitsa tööd teha ja kui võimalust, siis võib ROM-i asendada akuga ja see lisab juhtmeta tööaega natuke juurde. Lisaks on tänu DisplayPortile olemas digitaalne videoväljund, mis võimaldab saata korralikku pilti/heli esitlusseadmetesse, seega ei tohiks olla pidurit ka selles vallas.

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 14:21:03 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
der hammer, tõsiselt informatiivne arvamus icon_lol.gif


High end confide rängad temperatuuri probleemid ,naeruväärsed akud S seerial ja kõige kehvemad ekraanid mis kunagi sülearvutitele pandud. Recipe for a shit laptop.

T420s ekraan on siin 1600x900 HD+ ,ehk siis parim mis saada oli. Ma võin reaalselt ükshaaval enda kapis seisva t420s ekraanil olevad pikslid üle lugeda. Ja tegu ei ole vigase isendiga ,see ekraan peabki selline olema. Siiani müsteerium kuidas Lenovo otsustas ,et see uuena 1,5k maksev masin peaks niimoodi tootmisesse jõudma. Backlash internetis on meeletu olnud ,aga paistab et nad ei õpi.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Tere.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 17:48:47 vasta tsitaadiga

... ma ei tea, millest sa räägid icon_rolleyes.gif minu käest on neid läbi käinud kümneid ja ma ei näe mingit hullu probleemi. Mida on selle pildi puhul täpselt võrreldud? Juhul, kui võrrelda 1:1 suurema pixlitihedusega ekraani madalamaga, siis on loomulikult vahe sees, kas see peaks kellelegi üllatusena tulema? W ja T seeria pole ka päris samale sihtgrupile mõeldud tooted ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
der hammer
HV Guru
der hammer

liitunud: 05.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.09.2016 19:14:32 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... ma ei tea, millest sa räägid icon_rolleyes.gif minu käest on neid läbi käinud kümneid ja ma ei näe mingit hullu probleemi. Mida on selle pildi puhul täpselt võrreldud? Juhul, kui võrrelda 1:1 suurema pixlitihedusega ekraani madalamaga, siis on loomulikult vahe sees, kas see peaks kellelegi üllatusena tulema? W ja T seeria pole ka päris samale sihtgrupile mõeldud tooted ...


Eks oleneb ilmselt suuresti vaatajast. Pole lihtsalt kunagi näinud ühelgi sülearvutil sellist screen-door effecti ja kehvi värve kui t4xxS'idele paigutatud ekraanidel.

_________________
Tere.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 29.09.2016 23:11:00 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
wirx kirjutas:
Ma ei ütlegi, et see on protsessori kiiruse test, see on arvuti kiiruse test icon_wink.gif

Aga sellisel juhul on su reklaam eksitav. Milleks teha uusi protsessoreid maha, kui tegelikkuses pole probleem üldse neis?

Milline reklaam?
Ma müün nii uusi, kui kasutatud sülearvuteid, ei minul vahet pole, kumba inimene endale ostab. See oligi lihtsalt test sellest, et 5 aastaga pole arvutid sugugi kiiremaks läinud tava inimese jaoks. Võibolla mingis benchmarkis näeb küll kenamaid numbreid, kuid reaalsuses need ei väljendu. Eks muidugi ole uued arvutid läinud paremaks aku osas ja samuti on need ka õhemad, samas T420s on magneesium korpusega ja uutest Lenovotest vist pole enam ükski metall korpuse sisse valatud. Lisaks panin puusse ka sellega, et DDR4 mälud on(ei tulnud lihtsalt selle peale, et Lenovo kõige-kõige mudelil võiks sees olla veel DDR3 mälud, mitte et need väga kiirust juurde annaks päriselus)
T420s ekraan miski eriline saavutus polnud, samas näiteks esimese põlve X1 carbon i5-3xxx protsessoriga omab jällegi väga head ekraani, heleduse osas jäävad kõik praegused Lenovo tipud kaugele maha ja ka värvid täitsa selged ning kirkad.
T420s sisse võimalik ka teine aku panna ja siis pole enam reaalses töös väga vahet uue X1 yogaga. Aga noh see võrdlus oli mõeldud siiski võrdlemaks töötamise kiirust, mitte vana põlvkonna ja uue põlvkonna eeliseid.
Kui inimesel on 2000€ vaba raha arvuti jaoks ostab ta x1 yoga, kui tal on 350€ ostab ta T420s ja täpselt nii ka läks ning läheb ka edaspidi. Ei hakka 350€ omanik nüüd mõtlema sellest, et ei saa veel arvutit osta, kuna ei ole võimalik ekraani pahempidi keerata või kaal on 200gr liiast.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003




sõnum 29.09.2016 23:48:41 vasta tsitaadiga

der hammer kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... ma ei tea, millest sa räägid icon_rolleyes.gif minu käest on neid läbi käinud kümneid ja ma ei näe mingit hullu probleemi. Mida on selle pildi puhul täpselt võrreldud? Juhul, kui võrrelda 1:1 suurema pixlitihedusega ekraani madalamaga, siis on loomulikult vahe sees, kas see peaks kellelegi üllatusena tulema? W ja T seeria pole ka päris samale sihtgrupile mõeldud tooted ...


Eks oleneb ilmselt suuresti vaatajast. Pole lihtsalt kunagi näinud ühelgi sülearvutil sellist screen-door effecti ja kehvi värve kui t4xxS'idele paigutatud ekraanidel.

Olen omanud/kasutanud (kõik dual core, absoluutne prose kiiruse järjestus sulgudes)
R61 1440x900 LCD. Suht hele ja non-IPS kohta ka vaatenurgad rahuldavad (T7500, 5.)
T410 1280x800 LED. Saast (i5-520m, 4.)
T520 1600x900 LED. Rahuldav, aga vaatenurgad kehvemad vs R61 (i7-2620m, 1.)
X220 1366x768 LED IPS. Hea ekraan igas mõttes, ainult reso veidi lahja. (i7-2640m, 2. (ei suuda piisavalt jahutada))
T440s 1920x1080 LED IPS. Hea ekraan (aga x220-l on veidi parem), võiks heledam olla veidi, reso lõpuks hea (i7-4600u, 3. napilt)

Enne IPS ekraane (ja eranditega ka x1 carbon, w seeria FHD ekraanid) Lenovo head elamust ei pakkunud.
T410s, T420s olid kontrasti poolest kõige hullemad (isegi alla 100:1, rekordiliselt kehvad).
Kes vahib arvutit üle paari h päevas, neile alla IPS ei soovitaks. Vahe tekib just hämaras kasutamisega. Päevavalges ei pane kehva kontrasti tähele.
Kontrast <150:1 saast; 150-250:1 kehv; 250-400:1 rahuldav; 400-800:1 hea; 800+:1 väga hea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2016 10:26:38 vasta tsitaadiga

der hammer kirjutas:
DigeBeni kirjutas:
... ma ei tea, millest sa räägid icon_rolleyes.gif minu käest on neid läbi käinud kümneid ja ma ei näe mingit hullu probleemi. Mida on selle pildi puhul täpselt võrreldud? Juhul, kui võrrelda 1:1 suurema pixlitihedusega ekraani madalamaga, siis on loomulikult vahe sees, kas see peaks kellelegi üllatusena tulema? W ja T seeria pole ka päris samale sihtgrupile mõeldud tooted ...


Eks oleneb ilmselt suuresti vaatajast. Pole lihtsalt kunagi näinud ühelgi sülearvutil sellist screen-door effecti ja kehvi värve kui t4xxS'idele paigutatud ekraanidel.

... loomulikult on paremaid ekraane, ma ei soovi poole sõnagagi T420s HD+ ekraani ülistada. Samas asja tuleb vaadata ikka kontekstis, kui soovisid tollal osta IBM ajastust tuntud diskreetse välimusega äriklassi läpakat, siis ma nagu ei mäletaks väga, et valik liialt lai oleks olnud. W-seeria pole oma olemuselt äriklass ja X-seeria oma HD ekraaniga ikka liiga väike lukuauk. Tänapäevases kontekstis T420s kindlasti misiganes tollase ekraaniga see ka poleks, uuemate ekraanidega ei võistle, kuid samas on tegemist siiski piisavalt võimeka raaliga üldises plaanis, et ma kindlasti ei välistaks seda valikust üksnes ekraani tõttu ...

_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003




sõnum 30.09.2016 11:04:01 vasta tsitaadiga

Eks igaüks saab vaadata, millised 4 ekraani alt valikust on okeid ja millised mitte:

Spoiler Spoiler Spoiler
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2016 12:18:52 vasta tsitaadiga

... ma ei tea, kas viga on minus või milles asi aga kas see pole ütlematagi selge, et TN ekraan on viletsam, kui IPS? Kui sinna lisada veel ka reso erinevus, siis võibki kokku anda tulemuse, mis ehmatab mõne nõrganärvilisema ära icon_lol.gif
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
madoc
HV kasutaja

liitunud: 11.07.2003




sõnum 30.09.2016 12:38:37 vasta tsitaadiga

No on olemas kehv TN LED ja normaalne TN LED. Halba IPS´i pole, aga ka seal on siiski halvemaid-paremaid. Lenovo puhul ongi imelik, et ca 2010-2013 pakuti väga kehvasid LED´e ja ei saanud isegi lisana head ekraani (<15.6). Kusjuures pre 2010 CCFL olid paremad minu arust (heleduses jäid alla).
TN ekraane tehakse ka selliseid, millel kontrast 300-600:1 - miks Lenovo neid alla 15.4-15.6 tolli ei pakkunud, ei tea (Dell´ga sama teema).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 30.09.2016 13:39:59 vasta tsitaadiga

Madoc on näha ju, et must taust juba esimesel pildil on hoopis hall ja ka paljudel teistel mingi toon peal, pole just väga hea variant.


Võtsin tööjuures 4tk lahti, panin kõikidel heleduse põhja(ekraanid kalibreerimata)
T460s FHD IPS http://laptopid.ee/index.php/product/393/lenovo-thinkpad-t460s
X1 carbon 1st gen HD+ http://laptopid.ee/product/439/lenovo-thinkpad-x1-carbon-4
T440s HD+ http://laptopid.ee/index.php/product/411/lenovo-thinkpad-t440s
T420s HD+ http://laptopid.ee/index.php/product/165/lenovo-thinkpad-t420s-2

Pildid mobiiliga tehtud, mingit über kvaliteeti sealt ei tule, aga minu järjestus oleks selline reaalsuses vaadates -
x1 carbon valge on tõesti valge ning ekraan palju heledam, kui T460s-il
T460s IPS ekraanil erinevate nurkade alt parem vaadata(mitte, et keegi peaks laptopi külje pealt väga vaatama) ja värvid täpsemad, kui X1-l, kuid väga pime pilt.
T420s HD+ enam-vähem ekraan
T440s HD+ enam-vähem ekraan, aga pilt tumedam, kui T420s-il.

Pildid siin - https://drive.google.com/file/d/0B54c9bFlC-RhUmdsSThOLTB0VTA/view?usp=sharing

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2016 13:42:19 vasta tsitaadiga

... TN probleem on peamiselt ikka vaatenurk, kontrast pole mind personaalselt kunagi häirinud ...
_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2016 14:09:26 vasta tsitaadiga

T420 jaoks sobivat DP-HDMI kaablit, et saaks telekasse pildi ja heli, on kuskil Tallinnas letist saada?
Üks vana kaabel oli, mis Dell E6400 puhul töötas kenasti, kuid T420 puhul ei anna see Win10'ga heli.

Veebis tuhnides jääb mulje, et DP-HDMI ja DP-HDMI kaablil on vahe... aga mille järgi vahet teha - ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.09.2016 15:34:10 vasta tsitaadiga

... ma ei tea, palju s-versioon selles osas erinev on aga sellega tuleb W10 all heli kenasti läbi. Kaabli kohta ei oska muud öelda, kui pakendil kirjas:


_________________
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Sülearvutid »  Lenovo [ThinkPad] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 114, 115, 116 ... 155, 156, 157  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.