Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade 24" Samsung SyncMaster 2493hm märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 04.11.2008 22:10:54 Ülevaade 24" Samsung SyncMaster 2493hm vasta tsitaadiga


Seoses äsja ostetud Gigabyte 4870X2, mis on mõeldud suurtematele resodele, sai soetatud ka varasemast monitorist (Samsung SyncMaster 931C 19") natuke suurem monitor, milleks sai siis 24"ne Samsung SyncMaster 2493hm.
Esmamulje oli ikka tohutult hea ja tundus nii suur, et sai lausa meetri jagu tahapoole istuda. Isegi praegu tundub ekraan väga hea ja suur, kuigi kasutanud umbes 3 nädalat thumbs_up.gif


Pakend:
Terve monitor tuli ÜHES tükis, kile ja penoplasti sees. Kaasas olid toite kaabel, DVI juhe(minu jaoks digitaal icon_lol.gif ), D-sub (analoog icon_lol.gif ), USB juhe(mille ühes otsas tavaline USB ots, ja teises otsas miskit ruudukujulist, mille nime ei tea, kuid on üks USB otsadest icon_redface.gif ja sellega saan ühendada oma monitori ja arvuti), lisaks veel üks juhe, mis on mõeldud AUDIO IN ja AUDIO OUT jaoks, mida pole proovind. Lisaks oli veel kaasas juhend, tarkvara CD (mida ma pole ühelgi monitoril kasutanud siiamaani, kuna neist pole erilist kasu... vähemalt ma ei leia), garantii paberid (tehase poolt garantii 3 aastat) ja puhastuslapp (millega meeldib mulle väga tolmu ja muid jälgi likvideerida icon_lol.gif ).

Räägiks monitorist endast.
Ei ole veel suutnud korralikult testida HD tuge ega filme läbi HDMI kaabli vaadata (DVD mängijast näiteks). Monitoril olevad kõlarid on kvaliteedilt paremad kui läpparitel (normaalsel heli tugevusel milleks on 20(keskmine)-40(päris vali juba)... kuid valjemalt hakkab raginat kuulma, aga õnneks valjemaks pole lihtsalt vaja panna icon_rolleyes.gif )... HD filme vaadata vms (küll olen HD filmi saand vaadata läbi DVI juhtme)... kuna enda oskuste tase annab soovida selle kohapealt icon_redface.gif , kuid õpetused on oodatud (ning siis uuendan ka teemat).
USB augukeste kaudu saan filme vaadata (ja muid faile lugeda) nii, et ühendan monitori ja arvuti tolle usb juhtmega, siis monitori usb auku panen mälupulga, millel on film, arvuti tuvastab selle mälupulga ja saab sealt faile lugeda, kuid filmi pildi kvaliteet saab kõvasti kannatada. Kuid kas see on mõeldud teisel põhimõttel, seda ma ei tea. icon_neutral.gif
Pilt on lihtsalt võrratu, sai vaadata Austrias ja Itaalias tehtud pilte (mägedes, lausa lummav pilt on. thumbs_up.gif Mängudes on ka pilt ikka üliilus (max settingud), miskit imelikku vms pole kohanud. Filme saab vaadata nagu telerist. Pildi saab ette kõigi kolme juhtmega (D-sub, DVI-D, HDMI juhtme kaudu) ja probleeme ei teki.
Nupud on monitoril üli tundlikud, kerge vastuminek juba mõjub, õnneks aga kui lapiga puhastada, siis pole nupud mõjunud. icon_biggrin.gif Lisaks on monitori tagaküljel eraldi nupp toitepesa juures, Power On/Off, kust saab siis vajadusel monitori täielikult välja lülitada.
Reageerimis kiiruseks siis 5ms, ja Dynamic Contrast 10000:1.

Nuppude funktsioonid (vasakult paremale):
Menu nupp: kuvab menüü, ning lisaks viib menüüst ja mujalt välja (exit)
MagicBright: muudab tumedust heledust ja kontrastsust mingil määral (vastavalt valitud variandile)
Volume: monitori kõlarite helitugevus
Source: menüüs liikudes enter-nupp, lisaks saab muuta kust pesast signaali võtab D-sub/DVI-D/HDMI
AUTO: automaatselt sätib monitoris pildi paika
Power Button: pilt ette/eest ära.

Display Screen Size ...24"
Resolution ...1920 x 1200
Brightness ...400 cd/m²
Contrast Ratio ...DC10000:1 (1000:1)
Response time ...5 ms
Viewing Angle (Horizontal / Vertical) ...160º / 160º
Signal input Video Signal ...D-sub, DVI, HDMI
Connector ...D-sub, DVI, HDMI
Power Power Consumption ...100W
Stand By Power (DPMS) ...1.5W
Features Plug & Play ...Y
Multimedia Speakers ...4W (2W x 2Ch.)
Optional Accessories ...DVI cable
Dimension Product Dimension(With stand, WxHxD) ...22.24'' x 17.62'' x 9.84''
Shipment Dimension ...25.71'' x 20.47'' x 11.77''
Weight Product Weight ...18.74 lb
Shipment Weight ...24.03 lb
Stand Function ...tilt, swivel, pivot, height adjustment


Pilte väikeste kirjeldustega...
Spoiler Spoiler Spoiler


Plussid:
thumbs_up.gif Suurus - 24"
thumbs_up.gif Reso - 1920*1200
thumbs_up.gif Reageerimiskiirus - 5ms
thumbs_up.gif Kontrastsus - 10000:1
thumbs_up.gif Ilus disain
thumbs_up.gif HDMI tugi
thumbs_up.gif Puhastuslapp
thumbs_up.gif Tarkvara CD
thumbs_up.gif Garantii 3 aastat
thumbs_up.gif Väga ilus pilt
thumbs_up.gif Pea kõik võimalikud juhtmed kaasas
thumbs_up.gif Saab ise valida kust võtab signaali
thumbs_up.gif Väga suur võimalus monitori liigutamisel(4-way)
thumbs_up.gif Kõlaritest tulev heli (just kõrged) on hea kõlavusega

Nii ja Naa:
thumbs_up.gif thumbs_down.gif Maksumus keskmiselt 6000.- kuid kaldun arvama et tegu positiivse poolega
thumbs_up.gif thumbs_down.gif USB aukudest saadav filmi kvaliteet saab kannatada, kui ühendad arvuti ja monitor nagu ma ennem seletasin.
thumbs_up.gif thumbs_down.gif USB augukesed mitte just kõige parema kohapel, kuid parem ikka, kui laua alt otsida USB auku arvuti küljest. icon_smile.gif

Miinused:
thumbs_down.gif HDMI juhet polnud kaasas
thumbs_down.gif Ühes tükis ainult (transport vajadusel ebamugav ja kulukas)
thumbs_down.gif Kõlaritel panna volume üle 40 tekitab raginat. Bassi need 4W ka eriti ei tekita icon_biggrin.gif

SEE ON MINU ESIMENE ÜLEVAADE, JA PALUKS JUBA KOGENUTEL KIRJUTAJATEL VAJADUSEL SEDA ÜLEVAADET MUUTA(või öelda mulle, kuidas ma muudaks) thumbs_up.gif !


viimati muutis maxman321 06.11.2008 19:18:12, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pätu
HV Guru
Pätu

liitunud: 18.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.11.2008 23:02:56 vasta tsitaadiga

Väga sisukas ülevaade. Kas tegu on matt või läikiva ekraaniga ? (vb jäi tekstis kahesilma vahele)
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 89
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.11.2008 03:10:25 vasta tsitaadiga

Mõningad soovitused.

1. Vaata hoolikalt üle õigekiri. Sul on päris mitmeid apsakaid sisse juhtunud. Kui ise pole eriti kodus õigekirjaga, siis palu mõnel alafoorumi adminnil oma tekst üle vaadata ning lasta vastavad parandused sisse viia. Natuke on märgata MSN'ilikku kirjutus-stiili, kus laused algavad väikeste tähtedega. Plusside ja miinuste sektsioonis on aga üldine segadus, kus ei ole hoitud ühtset süsteemi. Olgu siis kas kõik suurte või kõik väikeste algustähtedega.

2. Võiksid kasutada oma ülevaates esilehele mõeldud pildi asemel mõnda natuke heledamas keskkonnas tehtud pilti. Kasvõi näiteks tootja kodulehelt võetud pilti. See praegune ei anna tegelikult erilist ülevaadet.
Kasuta näiteks pilti:
Spoiler Spoiler Spoiler

See on muidugi puhtalt minu isiklik eelistus.
Kui fotokat ise kasutada ei oska, ning nii uhke fotokas on olemas, siis ehk palud fotoka omanikku, et ta pildid ära teeks? Oleks võibolla lõpptulemus ka parem. Sama lugu piltide vähendamisega näiteks.

3. Natuke naljakas oli lugeda seda, et kuigi sa ei ole kasutanud kaasasolnud tarkvara CD'd, siis panid sa selle positiivse külje alla, teavitamata lugejaid seal sisalduvast tarkvarast. Võiksid plaadi ikka masinasse panna ning uurida, et mida nad kaasa panevad sulle.

4. Kui sa ei tea, mis mingi nupp teeb, siis oleks ju mõistlik selle funktsioon kasutusjuhendist välja uurida ning siia kirja panna, nagu ka tegid teiste funktsioonidega. Vastasel korral pean ise lappama juhendit, et vastust saada. Siit jõuame järgmise punktini.

5. Tootja koduleht. Seda võiks ikka mainida. Mõtlen siin seda, et pane link tootja kodulehelt konkreetsele monitorile. Ülevaate lugejatel kohe hea klikkida ning lugeda. Säästab natuke aega. Seal on ka miski lihtne manual olemas.

6. Kui räägid tehnilistest andmetest, siis pole vaja ise kolme punktiga mingit vahet leiutada, sest meil on selline suurepärane kirjavahemärk nagu koolon ( : ) olemas.

7. Järgnev pole küll mingi eriline tähelepanek, kuid väärib ma arvan kirjeldamist siiski. See, et sa kinnitad USB mälupulga monitorile, mis käitub kui USB hub, ei mõjuta absoluutselt seal peal oleva filmi kvaliteeti. Kui seal peal on film kehva kvaliteediga, siis pole vahet kas mängitad seda sellelt pulgalt, või arvuti kõvakettalt. Kuid sellest, kas üritasid vaadata mälupulgalt HD kvaliteediga (näiteks 1080p) videoklippi, või DivX või XviD koodekiga kokku pakitud mõnda netist sikutatud filmi, sa ei maininud sõnakestki. Kusjuures viimatinimetatud ongi tavaliselt nii väikese resolutsiooniga, et sinu monitoril jääkski selle pilt kehvakeseks.

8. Kui räägid garantiipaberitest, siis oleks mõistlik rääkida ka garantii kestusest, kuna erinevad tootjad pakuvad oma toodetele erinevat garantii kestust.

9. Üldiselt pole meeldiv, et inimene hakkab vabandama enne seda, kui on saanud tagasisidet. See on ehk ainult ming häiriv väike asi, kuid miks peab seda tegema punases kirjas? Tee kiri tagasi mustaks, vähenda natuke kirjasuurust, ning täpselt see sama info jõuab lugejatele kohale.

Kokkuvõtteks:
Ülevaatest oli võimalik infot saada. Reaalse kasutuse kohta võinuks olla natuke rohkem infot ning ka näiteks võrdlusmomente võrreldes varasema monitoriga. Samuti võinuks mainida rohkem selle monitori neljasuunalist seadistamist ning selle puudusi ning eeliseid. Võiksid ka ära mainida, et kaua oled seda monitori juba kasutanud. Arenguruumi sul jagub, kuid potentsiaali on. Seega ootaks omalt poolt kõigepealt ülevaate täiendamist ning hiljem uusi ülevaateid. thumbs_up.gif

Üks küsimus ka veel teemaomanikule seoses eesti keele täpsusega. Kui sa kirjutad alloleva lause, siis mina tahaks teada:
tsitaat:
pea kõik võimalikud juhtmed kaasas

Mis juhtmed sinu pea külge kinnituvad?
Mis ühenduspistikuid su pea kasutab?
Missugused võiksid olla need juhtmed, mida peal võiks kõikvõimalikes olukordades vaja minna?

Mait

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?


viimati muutis MaitK 05.11.2008 12:12:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlv
HV kasutaja
rlv

liitunud: 13.08.2003




sõnum 05.11.2008 09:10:56 vasta tsitaadiga

Mind huvitab veel, kuidas see pigem odav monitor sujuvate värviüleminekutega hakkama saab.
Vaata http://www.drycreekphoto.com/Learn/Calibration/monitor_gradient.htm ja kirjuta, kas toon on igas punktis neutraalne hall ja kas on mõnes kohas näha ka liiga järsku üleminekut või blokkimist.

Koputajale.
Enamus sinu märkustest täitsa õiged, aga väljend "pea kõik võimalikud juhtmed kaasas" on minu meelest igati korrektne eesti keel ja sinu kriitika tundub kohatu norimisena.
Sõna "pea" on homonüüm ega tähista ainult kehaosa, vaid esineb ka tähenduses "peaaegu".
Vaata ÕS http://www.eki.ee/dict/qs2006/index.cgi?Q=pea&F=M&O=0&E=0, teine sõnaartikkel.

Minu meelest oleks küll väga kahju, kui keegi oma isikupärasest väljendusviisist norimise hirmus loobuks!
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2008 11:12:07 vasta tsitaadiga

qzxcs ,Peaaegu kõik see mis koputaja ütles + üks asi mis alati ära unustatakse:Ostukoht ja hind icon_wink.gif .Kõik väga tore aga, kui mulle monitor äkki meeldima hakkas ja tahan ka osta?.Hea oleks kohe lingile klikata või ülevaate alguses hind teada saada icon_wink.gif thumbs_up.gif

koputaja kirjutas:

Üks küsimus ka veel teemaomanikule seoses eesti keele täpsusega. Kui sa kirjutad alloleva lause, siis mina tahaks teada:
tsitaat:
pea kõik võimalikud juhtmed kaasas

Mis juhtmed sinu pea külge kinnituvad?
Mis ühenduspistikuid su pea kasutab?
Missugused võiksid olla need juhtmed, mida peal võiks kõikvõimalikes olukordades vaja minna?


Minu esimene mõte oli,et kõik ja võimalikud peaks olema kokku kirjutatud:

tsitaat:
pea kõikvõimalikud juhtmed kaasas


Sõna pea kasutamine pole antud kontekstis väga hull, kuna saab aru mida öelda taheti icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlv
HV kasutaja
rlv

liitunud: 13.08.2003




sõnum 05.11.2008 12:07:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

pea kõikvõimalikud juhtmed kaasas


See on vale, sest "pea" tähenduses "peaaegu" käib antud juhul kokku sõnaga "kõik", mitte sõnaga "võimalikud". Seega tuleb "kõik võimalikud" antud juhul siiski lahku jätta. Kui sõna "pea" sealt eest ära jätta, siis oleks õige mõlemat pidi. Kuna ma ise ei ole filoloog, siis kontrollisin oma arvamust ka keelenõuande tasuta telefonil ja sain sealt oma väitele kinnitust.
Kes kahtleb (ma ise kahtlen ka tihti), võib alati üle küsida. EKI keelenõuandetelefon: 6 313 731 (E-R 9-12, 13-17), http://www.eki.ee/keeleabi/

Huvitav, et kedagi ei häirinud sõna "pold" kasutamine (HDMI juhe pold kaasas), mis kindlasti ei ole korrektne eesti keel icon_smile.gif
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2008 13:39:26 vasta tsitaadiga

rlv kirjutas:
tsitaat:

pea kõikvõimalikud juhtmed kaasas


See on vale, sest "pea" tähenduses "peaaegu" käib antud juhul kokku sõnaga "kõik", mitte sõnaga "võimalikud". Seega tuleb "kõik võimalikud" antud juhul siiski lahku jätta. Kui sõna "pea" sealt eest ära jätta, siis oleks õige mõlemat pidi. Kuna ma ise ei ole filoloog, siis kontrollisin oma arvamust ka keelenõuande tasuta telefonil ja sain sealt oma väitele kinnitust.
Kes kahtleb (ma ise kahtlen ka tihti), võib alati üle küsida. EKI keelenõuandetelefon: 6 313 731 (E-R 9-12, 13-17), http://www.eki.ee/keeleabi/

Huvitav, et kedagi ei häirinud sõna "pold" kasutamine (HDMI juhe pold kaasas), mis kindlasti ei ole korrektne eesti keel icon_smile.gif

Süüdista mu Eestikeeleõpetajat icon_lol.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
triippriit
HV kasutaja
triippriit

liitunud: 31.05.2005




sõnum 05.11.2008 14:47:02 vasta tsitaadiga

tomorrow kirjutas:

Süüdista mu Eestikeeleõpetajat icon_lol.gif

ot:
Ma loodan, et eesti keele õpetajat oli tahtlikult nii valesti kirjutatud, kui saab icon_smile.gif


Muidu lisaks veel omalt poolt, et mulle ilgelt meeldib lugeda ülevaateid, kus lõikudel on tumedas kirjas pealkirjad.
Selliseid ka kus on vähem kollast värvi sõnade vahel icon_wink.gif

_________________
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enigma
Kreisi kasutaja
enigma

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2008 15:54:47 vasta tsitaadiga

Ma tõmbaks sellele monitorile vee peale kohe.Monitoril vaatenurk 160 kraadi.Minu silmis pole sellised monitorid midagi väärt.
Kvaliteet hakkab kui vaatenurk ikka 178 kraadi.
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2008 16:41:31 vasta tsitaadiga

Paneeli reageerimiskiirusele on leiutatud huvitav ühik - 5 m/s ehk meetrit sekundis icon_lol.gif
millisekund on pigem ikka ms
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 05.11.2008 16:49:21 vasta tsitaadiga

patrick615 kirjutas:
Väga sisukas ülevaade. Kas tegu on matt või läikiva ekraaniga ? (vb jäi tekstis kahesilma vahele)

Tegu on matt ekraaniga, kuid õhk õrn läikivus on.
koputaja kirjutas:
Mõningad soovitused.

1. Vaata hoolikalt üle õigekiri. Sul on päris mitmeid apsakaid sisse juhtunud. Kui ise pole eriti kodus õigekirjaga, siis palu mõnel alafoorumi adminnil oma tekst üle vaadata ning lasta vastavad parandused sisse viia. Natuke on märgata MSN'ilikku kirjutus-stiili, kus laused algavad väikeste tähtedega. Plusside ja miinuste sektsioonis on aga üldine segadus, kus ei ole hoitud ühtset süsteemi. Olgu siis kas kõik suurte või kõik väikeste algustähtedega.

2. Võiksid kasutada oma ülevaates esilehele mõeldud pildi asemel mõnda natuke heledamas keskkonnas tehtud pilti. Kasvõi näiteks tootja kodulehelt võetud pilti. See praegune ei anna tegelikult erilist ülevaadet.
Kasuta näiteks pilti:
Spoiler Spoiler Spoiler

See on muidugi puhtalt minu isiklik eelistus.
Kui fotokat ise kasutada ei oska, ning nii uhke fotokas on olemas, siis ehk palud fotoka omanikku, et ta pildid ära teeks? Oleks võibolla lõpptulemus ka parem. Sama lugu piltide vähendamisega näiteks.

3. Natuke naljakas oli lugeda seda, et kuigi sa ei ole kasutanud kaasasolnud tarkvara CD'd, siis panid sa selle positiivse külje alla, teavitamata lugejaid seal sisalduvast tarkvarast. Võiksid plaadi ikka masinasse panna ning uurida, et mida nad kaasa panevad sulle.

4. Kui sa ei tea, mis mingi nupp teeb, siis oleks ju mõistlik selle funktsioon kasutusjuhendist välja uurida ning siia kirja panna, nagu ka tegid teiste funktsioonidega. Vastasel korral pean ise lappama juhendit, et vastust saada. Siit jõuame järgmise punktini.

5. Tootja koduleht. Seda võiks ikka mainida. Mõtlen siin seda, et pane link tootja kodulehelt konkreetsele monitorile. Ülevaate lugejatel kohe hea klikkida ning lugeda. Säästab natuke aega. Seal on ka miski lihtne manual olemas.

6. Kui räägid tehnilistest andmetest, siis pole vaja ise kolme punktiga mingit vahet leiutada, sest meil on selline suurepärane kirjavahemärk nagu koolon ( : ) olemas.

7. Järgnev pole küll mingi eriline tähelepanek, kuid väärib ma arvan kirjeldamist siiski. See, et sa kinnitad USB mälupulga monitorile, mis käitub kui USB hub, ei mõjuta absoluutselt seal peal oleva filmi kvaliteeti. Kui seal peal on film kehva kvaliteediga, siis pole vahet kas mängitad seda sellelt pulgalt, või arvuti kõvakettalt. Kuid sellest, kas üritasid vaadata mälupulgalt HD kvaliteediga (näiteks 1080p) videoklippi, või DivX või XviD koodekiga kokku pakitud mõnda netist sikutatud filmi, sa ei maininud sõnakestki. Kusjuures viimatinimetatud ongi tavaliselt nii väikese resolutsiooniga, et sinu monitoril jääkski selle pilt kehvakeseks.

8. Kui räägid garantiipaberitest, siis oleks mõistlik rääkida ka garantii kestusest, kuna erinevad tootjad pakuvad oma toodetele erinevat garantii kestust.

9. Üldiselt pole meeldiv, et inimene hakkab vabandama enne seda, kui on saanud tagasisidet. See on ehk ainult ming häiriv väike asi, kuid miks peab seda tegema punases kirjas? Tee kiri tagasi mustaks, vähenda natuke kirjasuurust, ning täpselt see sama info jõuab lugejatele kohale.

Kokkuvõtteks:
Ülevaatest oli võimalik infot saada. Reaalse kasutuse kohta võinuks olla natuke rohkem infot ning ka näiteks võrdlusmomente võrreldes varasema monitoriga. Samuti võinuks mainida rohkem selle monitori neljasuunalist seadistamist ning selle puudusi ning eeliseid. Võiksid ka ära mainida, et kaua oled seda monitori juba kasutanud. Arenguruumi sul jagub, kuid potentsiaali on. Seega ootaks omalt poolt kõigepealt ülevaate täiendamist ning hiljem uusi ülevaateid. thumbs_up.gif

Üks küsimus ka veel teemaomanikule seoses eesti keele täpsusega. Kui sa kirjutad alloleva lause, siis mina tahaks teada:
tsitaat:
pea kõik võimalikud juhtmed kaasas

Mis juhtmed sinu pea külge kinnituvad?
Mis ühenduspistikuid su pea kasutab?
Missugused võiksid olla need juhtmed, mida peal võiks kõikvõimalikes olukordades vaja minna?

Mait

1. Mul keeltega on kuidas on, ma ei saa sinna midagi parata...Lihtsalt, keeled, grammatika jne pole minu ala...
2. fotoka kasutus: omanik, mu õõde, tal oli suht palju tegemist kooli asjadega jne... ei tahtnud nii väga tülitada. piltide suuruse vähendamine- ei tea kedagi oskanud ja HV-s eraldi teemat ei tahtnud teha. Mida rohkem ise teen seda rohkem õpin? icon_wink.gif
3. ise ei kasuta ega poel kasutanud Monitori enda tarkvara, kuid tean et teised kasutava usinalt. kahjuks hetkel ka selline seis et DVD sedae mul garantiis icon_neutral.gif
4., 5., 8.võtan teadmiseks thumbs_up.gif
6. mul see suht harjumus, aga see ei peaks nagu probleem siiski olema?
7. sellega oled siiski metsa pannud, filmi pildi kvaliteet saab KANNATADA, proovisin nii DivX ja HD 1080p kvaliteediga filmi. vahetult ennem panin filmi käima ots ekõvakettalt, pärast proovisin USB-lt... vahe oli lihtsalt jube, HD oli hullem kui mingi kaameraga kinos filmitud film... hääl oli küll OK kuid pilt ise juba...

enigma kirjutas:
Ma tõmbaks sellele monitorile vee peale kohe.Monitoril vaatenurk 160 kraadi.Minu silmis pole sellised monitorid midagi väärt.
Kvaliteet hakkab kui vaatenurk ikka 178 kraadi.


aus olla, siis su silmade ja monitori eri kohtad vahel ei teki kuidagi 80kraadine nurk... kui just nina vasta monitori ei ole...ma räägin siiski normaal kaugusest...


Tänana kriitika eest... kuid aeg-ajalt võiks ka ridade vahelt lugeda icon_wink.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
inca
HV Guru
inca

liitunud: 02.06.2003




sõnum 05.11.2008 16:52:12 vasta tsitaadiga

Ja monitori võiks ära ka kalibreerida või lasta seda teha. Kindlasti saad ilusama ja tõepärasema pildi. Niimoodi "out of the box" on reeglina ikka väga mööda kõik, et poes värviliste multikatega kliente meelitada.
_________________
KASS
Kommentaarid: 165 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 154
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 05.11.2008 17:45:19 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
Ja monitori võiks ära ka kalibreerida või lasta seda teha. Kindlasti saad ilusama ja tõepärasema pildi. Niimoodi "out of the box" on reeglina ikka väga mööda kõik, et poes värviliste multikatega kliente meelitada.

pole vajadust tundnud, vastavalt pole ka seda teinud. Mingil hetkel võin siis ära ka proovida...
poes ma seda oma silmadega pole näinudki, esimest korda nägin, kui ma selle karbist välja võtsin.

rlv kirjutas:
Mind huvitab veel, kuidas see pigem odav monitor sujuvate värviüleminekutega hakkama saab.
Vaata http://www.drycreekphoto.com/Learn/Calibration/monitor_gradient.htm ja kirjuta, kas toon on igas punktis neutraalne hall ja kas on mõnes kohas näha ka liiga järsku üleminekut või blokkimist.

Absoluutselt mingeid värvi blokke seal pole, kõik on täiesti sujuv. kuid kui tahad seal blokke näha, siis võib monitori enda gammaga nii mängida(magicbright muudetakse automaatselt Custom). MagicBright-is kasutan sellist varianti nagu Game, ja pole mingeid värvi blokke, ei esine neid ka teiste varjantidega.
ja see et: "kas toon on igas punktis neutraalne hall" sellest ma päris hästi aru ei saa, et mida ma ma peaksin täpsemalt jälgima/vaatama?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 12.05.2002




sõnum 05.11.2008 22:10:58 Re: Ülevaade 24" Samsung SyncMaster 2493hm vasta tsitaadiga

qzxcs kirjutas:
[..]
kas see põhim sama molu, mis Karvutis: http://www.klick.ee/PublishedService?file=page&pageID=9&groupID=1334&action=viewPromotion&itemcode=019143
HV portaali tootevalikusse pole nad oma hinda andnud: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/92381/

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 05.11.2008 22:36:08 vasta tsitaadiga

tsitaat:
7. sellega oled siiski metsa pannud, filmi pildi kvaliteet saab KANNATADA, proovisin nii DivX ja HD 1080p kvaliteediga filmi. vahetult ennem panin filmi käima ots ekõvakettalt, pärast proovisin USB-lt... vahe oli lihtsalt jube, HD oli hullem kui mingi kaameraga kinos filmitud film... hääl oli küll OK kuid pilt ise juba...

USB HUB on 1.1 (sügavalt kahtlen) või pulk on ilgelt aeglase lugemiskiirusega. Pulk otse arvuti küljes on sama efekt? Sest see monitor töötab lihtsalt USB jagurina, mitte ei mängi ise otse pulga pealt filme ju..

_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
MaitK
HV veteran
MaitK

liitunud: 14.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 05.11.2008 23:02:12 vasta tsitaadiga

Kahju, et teemaalgataja pole proovinud tarkvara, sest sellel monitoril on päris põnev funktsioon juures:
tsitaat:
MagicKey
Use monitor control buttons as hot keys
for your favorite applications.

_________________
Võidab see, kellel on surres kõige rohkem asju!
Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxman321
Kreisi kasutaja
maxman321

liitunud: 14.11.2006




sõnum 06.11.2008 00:31:03 vasta tsitaadiga

wicked kirjutas:
tsitaat:
7. sellega oled siiski metsa pannud, filmi pildi kvaliteet saab KANNATADA, proovisin nii DivX ja HD 1080p kvaliteediga filmi. vahetult ennem panin filmi käima ots ekõvakettalt, pärast proovisin USB-lt... vahe oli lihtsalt jube, HD oli hullem kui mingi kaameraga kinos filmitud film... hääl oli küll OK kuid pilt ise juba...

USB HUB on 1.1 (sügavalt kahtlen) või pulk on ilgelt aeglase lugemiskiirusega. Pulk otse arvuti küljes on sama efekt? Sest see monitor töötab lihtsalt USB jagurina, mitte ei mängi ise otse pulga pealt filme ju..

mälupulgalt filme olen ka mitmes teises arvutis vaadanud(muidugi enda arvutiga proovind), ja pole mingit viga... asi on monitori enda USB aukudes... ei suuda korralikult failde edastada vms..
kui ei taha uskuda, siis kui kunagi juhuslikult kokku saame, ja võimalust on näidata, siis aga palun, näitan ette icon_rolleyes.gif

koputaja kirjutas:
Kahju, et teemaalgataja pole proovinud tarkvara, sest sellel monitoril on päris põnev funktsioon juures:
tsitaat:
MagicKey
Use monitor control buttons as hot keys
for your favorite applications.


ei no kui soov on, võib ju alati ära proovida... lasen NV tarkvara peale ja proovin, kui saan muidugi oma DVD seadme garaniist tagasi...
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wicked
HV Guru
wicked

liitunud: 06.11.2001




sõnum 06.11.2008 08:32:30 vasta tsitaadiga

qzxcs, https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=304451 - võrdle kiirusi otse arvutis ja läbi monitori. Kui samsa on tõesti tubli 3 senti kokku hoidnud ja usb 1.1 hubi sisse pannud, siis pole peale klaveri-hiire mõtet sinna midagi muud ühendada..
_________________
I prepared Explosive Runes this morning
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rlv
HV kasutaja
rlv

liitunud: 13.08.2003




sõnum 06.11.2008 13:37:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:
ja see et: "kas toon on igas punktis neutraalne hall" sellest ma päris hästi aru ei saa, et mida ma ma peaksin täpsemalt jälgima/vaatama


Odavatel monitoridel on mõnikord selline probleem, et kui vaadata üleminekut valgelt mustale või vastupidi, siis omandab see riba mõnes kohas ehk mõne halltooni juures mingi tooni, näiteks lillaka, kollaka, sinaka vms. Kui sa seda ei näe, siis ilmselt on sellega kõik korras.

Edit:
Oleks kena, kui vaataksid ka heledate-tumedate toonide eristamise testi, soovitavalt ka vaikeväärtustega:
http://lcdtech.no-ip.info/en/tests/dynamic.range.htm
Minu praegune monitor näiteks eristab heledaid hästi (eristatav on juba tase 254), aga tumedatega on lood pigem halvad - ruudud muutuvad nähtavaks alles teisest reast ja eriti ei aita ka kalibreerimine.


viimati muutis rlv 06.11.2008 13:57:50, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sixkiller
Kreisi kasutaja
sixkiller

liitunud: 16.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2008 13:39:36 vasta tsitaadiga

Mul on antud monitor tööjuures. Ostetud 2 nädalat tagasi ATF ist 5645.- krooniga.
Tundus, et selle USB hubi kaudu ID-kaart ei toiminud korralikult.

Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 06.11.2008 13:55:49 vasta tsitaadiga

inca kirjutas:
Ja monitori võiks ära ka kalibreerida või lasta seda teha. Kindlasti saad ilusama ja tõepärasema pildi. Niimoodi "out of the box" on reeglina ikka väga mööda kõik, et poes värviliste multikatega kliente meelitada.


Mis moodi seda tehakse icon_rolleyes.gif .

_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.11.2008 14:04:52 vasta tsitaadiga

strohher, http://www.kulbert.ee/index.php?id=3,98,120
http://www.overall.ee/tooted/toode.aspx?id=171673&pid=1889

edit
NATAS999 kirjutas:
julla käib monitori küljes, vastu ekraani, siis laseb softiga ekraani roheliseks-siniseks-punaseks ja mustast valgeks, soft teeb sellest omad järeldused ning tekitab profiili

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=4603297&highlight=monitori+kalibreerimine#4603297

_________________
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 293
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
strohher
HV veteran
strohher

liitunud: 15.02.2004




sõnum 06.11.2008 14:11:26 vasta tsitaadiga

2500.-? Hell yeah thumbs_up.gif . Sry for OT.
_________________
Tunguusia tundraahv
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 06.11.2008 14:29:35 vasta tsitaadiga

see on veel odav kalibraator
tööl kasutan ~4x kallimat
esmalt lastakse siis sinul ekraan ära seadistada osd kaudu (heledused, kontrastid, värvitugevused jne) ning siis tehakse veel softi poolt profiil et veelgi täpsemaks saada
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Marie
HV Guru
Marie

liitunud: 23.06.2003




sõnum 06.11.2008 14:33:03 vasta tsitaadiga

kfl kirjutas:
qzxcs kirjutas:
[..]
kas see põhim sama molu, mis Karvutis: link
HV portaali tootevalikusse pole nad oma hinda andnud: https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/92381/

Ise oleks peaaegu selle klick.ee pakutava Samsung T240 Hind: 4990.- ära ostnud , õige link HV lehel: T240 Rose Black , kuid nüüd seda ülevaadet sirvides olek see suur viga olnud, selliste suurde monitoride juures on pivot funktsioon ülitähtis omadus.


ainuke puudus Samsung 2493HM on kuidagi kahtlaselt suur voolutarve 100W icon_eek.gif , Samsung T240 on see ainult 55W icon_razz1.gif , kas erinevad paneelid

_________________
CPU Power (Watt) icon_sad.gif Protsessorite voolutarve Pentium D 805 (4.1GHz) Full Load 474W thumbs_down.gif
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade 24" Samsung SyncMaster 2493hm mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.