Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188, 189, 190  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002




sõnum 09.04.2024 09:42:56 vasta tsitaadiga

cbr kirjutas:
Kohe alguses lasin andurile uue firmware. Xiaomi Home rakendust olen mitu korda maha lasknud ja uuesti paigaldanud. Patareid olen ära kakkunud, reseti klemme lühistanud. Siiamaani pole miski veel tulemust andnud, mida seal teemas soovitatud on.




Kas sa äpi serverit/regiooni oled proovinud muuta sisselogimisel?

_________________
People have been calling for a month and we've been sold out for a week or so.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 09.04.2024 10:23:21 vasta tsitaadiga

Markos kirjutas:
RassK kirjutas:
NUC'il mis hetkel ainult HA'd jooksutab on jõudu kohutavalt palju üle, asub ca 30cm kaugusel seina taga ka. Seega väike kiosk os midagi segama ei hakka.


HA on headless, jookseb windowsis või ?


Otse raual jookseb hetkel, vaja tõsta Proxmoxi peale ära, siis saab kõrvale mõne spets linux kioski panna. Ainukene värk, et ma loodan, et graafika saab ilma suurema kepita ära määrata ühele VMile.
Maale panin kohe HA proxmoxi VMina... seal läks Frigate LXC konteriner kõrvale ja Windows 10 VM igaks juhuks offline OSina. Palju nõrgem AMD baasil NUCi analoog aga jahvatab ära ilma erilise vaevata. Seal õnnestus nii int gfx kui TPU ilusti ühele VMile määrata.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 12:29:10 vasta tsitaadiga

RassK kirjutas:
Keegi juhtekraani on OLED touchscreeni peale teinud? peaaegu ostsin ekraani ära juba aga siis kargas pähe, et pikka aega staatiline pilt OLEDil põleb sisse.
Idee poolest võiks teha default screen off -> PIR peale screen on -> mingi x aja peale screensaver -> pikka aega hiljem kui liikumist ikka pole, screen off jälle.


Amazon Echo Show 15 tundub lihtsam variant. on arvuti sees millele sideloadiga miski kiosk browser peale ja tuld. ekraani saab pimendada ajaliselt ja ette tuua kui kaamera tuvastab liikumise
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 12:55:21 vasta tsitaadiga

Põhiline idee oligi, et ma ei taha arvutusjõudlust ekraaniga siduda. Ei ole ühtegi pikaajaliselt head kogemust väikeste (tüüpiliselt arm64) seadmetega - eriti Androidiga. Täpset plaani ka veel pole, millist UI / UX kogemust sinna peale kuvada aga sujuv UI ja responsive touch on kõige eelduseks.

Muust lisaks, täna sai tellitud uued õhu kvaliteedi andurid. Vaikselt hakkab Netatmot ja cloudi välja juurima. Ilmajaam saab vähe keerulism / kulukam vahetus olema aga lõpuks kvaliteet ja responsiveness ka parem.
Uuteks tubasteks sensoriteks tuleb esialgu paar testimiseks > https://apolloautomation.com/products/air-1


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 13:17:37 vasta tsitaadiga

see ekraan kuvab ju ainult veebilehte (Home Assistanti puhul) selleks pole isegi teab mis riistvara vaja. Teha selleks virtuaalmasin ja panna siis see näitama veebilehte on kuidagi... overkill
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 13:21:05 vasta tsitaadiga

Milleks üldse ekraan vajalik on targa kodu puhul?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 13:27:05 vasta tsitaadiga

Aga proovi nt rpi varasematest versioonidest kuni kaasaegseteni. Millegipärast varasemad versioonid enam kaasaegseid ("kõigest") veebilehti enam nii sujuvalt ei töötle.
Minu jaoks tundub jälle mõttetu riistvara ostmine üleliigsena. LXC konteiner on veel boonusena väga efektiivne lahendus.

Janis kirjutas:
Milleks üldse ekraan vajalik on targa kodu puhul?


Kiire ülevaate jaoks kõige läbikäidavamas kohas (nt sisekoridori ots). Ehk siis übermugavus (nagu on kogu see targa kodu värk), et ei pea telefoni otsima ja äppi lahti tegema.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 18.04.2024 13:27:45 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Milleks üldse ekraan vajalik on targa kodu puhul?
Täpselt, terminalid on saatanast. Väiksed lukuaugud, kust info vaatamine ja seadistamine on paras kirurgia.. Mugavam ikkagi arvuti taga brauseriga majandada. Või siis telefoniga kui liigud majas või õues ringi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 13:29:44 vasta tsitaadiga

Ma mõtlen seda, et mis sealt üldse vaadata või ka seadistada on? Tark süsteem seda ei vaja ju ja elab oma elu icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002




sõnum 18.04.2024 13:40:05 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ma mõtlen seda, et mis sealt üldse vaadata või ka seadistada on? Tark süsteem seda ei vaja ju ja elab oma elu icon_rolleyes.gif

Et nagu tesla, ühtegi nuppu pole, kuna kõik on automatiseeritud. AC temperatuur, ventika kiirus, muusikavalik ja voluum, kojamehed, suunatuled.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 13:42:19 vasta tsitaadiga

Mul nt tehtud nii, et mini-ikoonid viskab üles kui kuskil vaja manuaalset lähenemist.
Spoiler Spoiler Spoiler


* pesumasin / nõudekas ei tühjenda ennast ise
* koristusrobot ka mitte veel
* toataimed ei kasta ennast ise
* ventilatsiooni filter ei vaheta ennast ise
* Näeb, kus põleb tuli
* Näeb, kas saun on (juhuslikult) sees
* Näeb, milline tuba suitsualarmi annab
* Koduhoidja ei pea saama ligipääsu äppi (nt kui kummagi vanemad lapsega koju jätta ja ise põgeneda)

Ilmselt on veel midagi, kõik meeles ka enam pole.




viimati muutis RassK 18.04.2024 13:50:16, muudetud 3 korda
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 13:43:24 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Janis kirjutas:
Ma mõtlen seda, et mis sealt üldse vaadata või ka seadistada on? Tark süsteem seda ei vaja ju ja elab oma elu icon_rolleyes.gif

Et nagu tesla, ühtegi nuppu pole, kuna kõik on automatiseeritud. AC temperatuur, ventika kiirus, muusikavalik ja voluum, kojamehed, suunatuled.

Noh jah. Kui ikka vahel näppida vaja midagi, siis ei saaks öelda, et tark kodu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 13:52:27 vasta tsitaadiga

uksekella kaamera tõstab pildi ette...
teavitused kui patareitoitel sedmetel patareid hakkavad tyhjaks saama
poenimekiri (kuhu automaatselt saab lisada ka vajaminevad patareid)
ilmateade, muusika valik...
Teavitused kas mõni uks või aken jäi lahti, ennem kui toauksest välja astud

tark kodu ei tähenda, et ta teeb sinu eest kõik ära ilma, et sa teaks üldse mida ta teeb... tark kodu tähendab, et ta teeb ära asjad mis sul on vaja, et ta ära teeks.

Rass

osta ekraan, teha kogu jama virtuaalmasinaga... või osta teine ekraan mis ei vaja virtuaalmasinat... kulu on sama, tegemismugavus on erinev.

ei ole probleemi vana rpi3 peal vana softiga kuvada seda veebilehte... kui sa aga uuendad tarkvara, siis ilmselgelt peaks ka riistvara uuendama. Veebileht ei muutu, tarkvara millega sa sellele veebilehele lähened muutub


viimati muutis Hollow 18.04.2024 13:58:18, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 13:57:27 vasta tsitaadiga

Jah, teebki mul ära, mis peab tegema, täitsa ise ja sellist sekkumist ei vaja, et nüüd ekraan peaks kuskil olema icon_rolleyes.gif Mis mõte siis üldse targa kodu lahendust ehitada on kui seda kuskil pidevalt monitoorima ja timmima peab
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:03:39 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Jah, teebki mul ära, mis peab tegema, täitsa ise ja sellist sekkumist ei vaja, et nüüd ekraan peaks kuskil olema icon_rolleyes.gif Mis mõte siis üldse targa kodu lahendust ehitada on kui seda kuskil pidevalt monitoorima ja timmima peab

Järelikult on sul piisavalt vähe automatsioone. Jah, näha lülitit või lukku ei ole vaja ekraani. muuta temperatuuri, kasutada peresiseselt ühist poenimekirja... See, et sina eelistad vaadata ilmateadet õhtustest uudistest... palun väga. Nuti asjade mõte on ju kuvada ka asju inimesele... kasvõi mingi temperatuur. Enamik temp andurid on ilma ekraanita andurid. Küsimus ei ole ise timmimises vaid ise info saamises ilma, et peaks hakkama telefoni taskust otsima. Ekraani mõte on jagada informatsiooni mis on oluline sedasi, et sa ei peaks tegema lisaliigutusi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 14:08:42 vasta tsitaadiga

Hollow kirjutas:
uksekella kaamera tõstab pildi ette...
teavitused kui patareitoitel sedmetel patareid hakkavad tyhjaks saama
poenimekiri (kuhu automaatselt saab lisada ka vajaminevad patareid)
ilmateade, muusika valik...
Teavitused kas mõni uks või aken jäi lahti, ennem kui toauksest välja astud

tark kodu ei tähenda, et ta teeb sinu eest kõik ära ilma, et sa teaks üldse mida ta teeb... tark kodu tähendab, et ta teeb ära asjad mis sul on vaja, et ta ära teeks.



Osa mu puuduolevast listist ka mainitud thumbs_up.gif

Hollow kirjutas:

Rass

osta ekraan, teha kogu jama virtuaalmasinaga... või osta teine ekraan mis ei vaja virtuaalmasinat... kulu on sama, tegemismugavus on erinev.

ei ole probleemi vana rpi3 peal vana softiga kuvada seda veebilehte... kui sa aga uuendad tarkvara, siis ilmselgelt peaks ka riistvara uuendama. Veebileht ei muutu, tarkvara millega sa sellele veebilehele lähened muutub


Veebileht muutub väga palju, üldiselt ei tapagi browser seda õnnetut seadet vaid veebileht / uued standardid. Sama Androidiga, UI sujuvuse jaoks keeratakse animatsioone aina rohkem peale (nt 30fps -> 60+fps) ja vaene väike seade sinna alla sureb. Kasutatavaks jääb nagunii aga mul on 0 tolerants aeglusele.

Hinna poolest ka, kuna kogu värk on pigem odav, siis kindlasti arvutusjõudlus ei ole pigem väike % seadme maksumusest. 300$ ekraan või ekraan + arvuti on vahe sees. 300$ eest saad tippekraani vs pigem kehvema arvutusjõudluse ja üsna OK ekraani.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.04.2024 14:11:44 vasta tsitaadiga

Ehitusfaasis peab koguaeg timmima, aga see on HA puhul kõige mugavam ikkagi arvutis. Äpid telefonis on peamiselt asukohatuvastuseks ja mitte-automatiseeritavate asjade jaoks, nagu väravate ja uste avamine. Samamoodi tulevad sinna erinevad teated. Mingit eraldi ekraani küll vaja ei ole, süsteem peab toimetama võimalikult autonoomselt, siis on meil tegemist automaatikaga, mitte nutiseadmesse pikendatud lülititega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:12:06 vasta tsitaadiga

Nojah, igaühele oma. Mul seadmed saavad selle info kõik ise, pole vaja miskit kuskilt ekraanilt vaadata. Mu targa süsteemi eesmärk ongi see, et mina ei peaks mingi mõttetu infoga ise midagi tegema, las masin teeb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 14:17:37 vasta tsitaadiga

No aga ülal on mainitud hulgaliselt olukordi kui masin ei tee ja ei saagi teha kui sul humanoid robotit lisaks pole... jälle aiast ja aia august jahumine icon_rolleyes.gif

Nt ekstreemsematest dashboardidest mida ise ka näinud. Liikuvad sektsioonid, animatsioonid.
Spoiler Spoiler Spoiler




viimati muutis RassK 18.04.2024 14:25:02, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:22:41 vasta tsitaadiga

Mida täpsemalt ei tee?

Uksekella kaamera - igasse tuppa paned ekraani või jooksed alati kella peale ukse kõrvale pilti vaatama?
Teavitused tulevad äppi või emailile
Poenimekiri - see on HA puhul nii halb, täiesti jabur argument
Ilmateade, muusika valik - seadmed saavad selle info ise, ma ei pea selleks ekraani vaatama. Enda jaoks saan aknast välja ka vaadata. Muusika puhul jälle kas pole mitte lihtsam telefonist seda teha kui jälle kindlasse x punkti majas minna andmeid sisestama?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:23:07 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Nojah, igaühele oma. Mul seadmed saavad selle info kõik ise, pole vaja miskit kuskilt ekraanilt vaadata. Mu targa süsteemi eesmärk ongi see, et mina ei peaks mingi mõttetu infoga ise midagi tegema, las masin teeb.
Ja siis oled see kaasaja inimvorm kes käib ringi nina nutitelefonis. Ma parem viskan pilgu peale ukse kõrval olevale ekraanile kui et lähen uksest välja, istun autosse ja hakkan kohe telefoni kruttima, et kas ikka said uksed/aknad kinni... samuti, enne välja minemist... kas järgmised 3-4h on oodata vihma või on oodata kuumalainet...sellest sõltub mida ma selga panen või kas võtan vihmavarju kaasa... koduautomaatika ei tee seda sinu eest ära
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Janis
HV Guru

liitunud: 30.11.2005




sõnum 18.04.2024 14:23:58 vasta tsitaadiga

Ehk siis paned selle ekraani ukse kõrvale jah? Tõesti lähed uksekaamerat sinna sealt vaatama? icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RassK
HV Guru
RassK

liitunud: 17.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.04.2024 14:26:32 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Mida täpsemalt ei tee?


tsitaat:

* pesumasin / nõudekas ei tühjenda ennast ise
* koristusrobot ka mitte veel
* toataimed ei kasta ennast ise
* ventilatsiooni filter ei vaheta ennast ise


Panin ju sulle listi. Mul nt ei ole kodus hindut, kes notificationi peale jookseb kohe tegema.


tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 18.04.2024 14:26:37 vasta tsitaadiga

Enamus selliseid mitte hulgaliselt esinevaid olukordi tuleb ette siis, kui ma asun teiselpool välisust. Seega pole esikus asuvast fancy'st paneelist kuigipalju abi. Need paneelid on tihtilugu rohkem näitamiseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hollow
Kreisi kasutaja
Hollow

liitunud: 19.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.04.2024 14:28:48 vasta tsitaadiga

Janis kirjutas:
Ehk siis paned selle ekraani ukse kõrvale jah? Tõesti lähed uksekaamerat sinna sealt vaatama? icon_lol.gif
Sa lähed ka ju ukse silmast vaatama kes sul uksetaga on?!
Muidugi ei suuda sa oma ninaotsast kaugemale mõelda, et on inimesi kellel on uksi rohkem kui üks... ja sõna "ukse kaamera" võib siin kontekstis tähendada ka värava kaamerat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 186, 187, 188, 189, 190  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.