Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Rain321
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2008




sõnum 09.01.2012 18:52:59 vasta tsitaadiga

Ka minu XPS otsustas kõige ebasobivamal ajal töölepingu lõpetada. Just perioodil, kus mul usaldusväärset arvutit vaja on... Ühel hommikul enam pilti ette ei võtnud. icon_sad.gif

Loen, et siin päris mitmel on see va XPS-i needus välja löönud. Siit ka küsimus, mida arvutiga edasi teha? Ei taha parandusse uurimiseks ka viia, sest midagi head sealt loota pole. "uus" emaplaat on mõttetult kallis arvestades, et sellega ei saa arvestatavat garantiid ning see põeb sama haigust? (või olen liiga skeptiline)

Hetkel olen väga pettunud, et "ilma hoiatuseta" arvuti ära kadus. Siiski hoian seda laual, sest vähemalt välimus ja mälestus 3-aastasest teenistusest on säilnud icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 09.01.2012 19:01:19 vasta tsitaadiga

Rain321: Muide, väga paljud XPS-id, mis sisemise ekraaniga pilti enam ei näita, näitavad seda suure edukusega veel välise ekraaniga.

Sisemise ekraani kaabel tuleb emaplaadilt pesast lahti võtta, pärast seda saadab emaplaat pildi kohe välisele ekraanile.
--------------------------
Ja kui välisel ekraanil on pilt olemas, siis on mõtet seda emaplaati uurida kindlasti, kuna on olemas teatud vead, mida kõrvaldada annab ja siis näitab siseekraaniga ka pilti edasi.
Aga seda muidugi mitte alati. Siis töötab lauaarvutina, välise ekraaniga.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rain321
HV vaatleja

liitunud: 31.07.2008




sõnum 09.01.2012 19:15:02 vasta tsitaadiga

Mhh... omastarust lugesin selle kohta päris mitmest kohast, aga see juhtmete ühenduse teema käib mulle hetkel üle jõu, pean mingeid skeeme otsima, et vale asja ei näpiks. Igaljuhul proovisin ühendada monitoriga ja igasuguste fn kombinatsioonidega pilti manada, aga edutult. Ainus "elumärk" on see kui sisselülitades "d" peal hoian siis läpakas näitab mõningaid värve, see peaks välistama vigase ekraani?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2012 18:44:41 vasta tsitaadiga

Ja ma alustan kummalise probleemiga. Nimelt toodi mu kätte M1530 kuid selle USB pordid ei taha tööle hakata. Arvutil hetkel puudub ka kõvaketas niiet OS ei saa installida kuid see jookseb mul praegu live-cd pealt (linux mint 11) kuid ikkagi ei tunnista see kummalgi pool olevad usb porte. See kes selle läpaka mulle tõi, ütles et enne kõvaketta välja võtmist kõik töötas korralikult. Võibolla teen ma selle postituse mõtetult ja kõvaketta sisse panemisel ning uue OS peale laskmisega probleem lahendatud kuid kahtlen. Milles võib siis probleem olla et isegi linuxi all või bootides usb ei tööta ja kas see võib olla seotud sellega et kõvaketast pole? Peaks ka veel mainima et kiire ülevaatamisega selgus, et arvuti on korralikult kukkunud parema poolse külje peale kui mingi USB seade sees olnud, niiet parem poolne USB pesa on kahjustada saanud ja väga lõdva kui mingi seade sinna sisse panna (liigub väga kergelt ülesse ja alla) kuid vasakul pool seda probleemi pole.

EDIT: olen arvutiga natuke mässanud kuid USB porte pole ikka tööle saanud. Uus kõvaketas on läpakas sees. USB controllerid või plaadid kus pordid on sai ka ära vahetatud kuid muutust pole: ikka ei tööta.Ehk on mõtteid kuidas see tööle saada? Samuti mis võib viga olla kui akulaadija ei lae akut.. hetkel viimati vaatasin oli aku 3% peal ja ütlebnot chargeing kuid aku on taga suhteliselt uus, mis peaks kindlalt minema vähemalt 90% peale ja kestma umbes 3 tundi. Akulaadija on suht vana ning ma ei ole kindel et see originaal laadija ning see on natuke kulunud seisus, kas selles võib olla probleem (on küll DELL-i oma muidu).

Arvuti ise on ma pakud 3 aastat vana. Niipalju kui ma loen seda teemat tundub et just selle vanusega ütlevad need kõige rohkem ülesse ja väike hirm tuli sisse et ehk hakkab ka minu oma minema? Kui suur protsent vms on et need metsa lähevad ja saab ennetada kuidagi?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2012 21:57:21 vasta tsitaadiga

BIOS-s oled muidugi käinud, kas seal on võimalus USB-pesasid "enableda/disableda"? Ja aku probleemi selgitamiseks alusta sellest, et esmalt laena kelleltki Delli laadijat ja proovi.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2012 23:33:45 vasta tsitaadiga

ewur kirjutas:
BIOS-s oled muidugi käinud, kas seal on võimalus USB-pesasid "enableda/disableda"? Ja aku probleemi selgitamiseks alusta sellest, et esmalt laena kelleltki Delli laadijat ja proovi.


Biosi seadetes käisin juba kohe läbi kontrollimaks ning seal on kõik korras.
Laadija asja proovisin ka just, laenasin sõbra M1530 laadijat kuid ikka ei lähe aku täis.. tundub et see USB probleem ja laadimisprobleemid on ühendatud kuna need on ju lähestiku ühendatud (vasakul pool on ju plaat 2 usb pordi ja laadimis otsaga ja paremal pool on s-video + 1 porti). Muideks kui arvuti ülesse bootib, siis see ütleb ka et arvuti adapter (laadija) ei ole sobilik ja ühendada Delli laadija mis on vähemalt 65W kuid see nõue on tegelikult täidetud.

EDIT: sain kuidagi aku 2% pealt 23% peale kuid edasi ei lähe. Ma ei tea mis ma tegin et see natuke aega laadida jõudis kuid huvitav asi küll... Ehk on probleem et on uus aku taga ja vajab "treenimist"? kui jah siis kuidas seda teha?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003




sõnum 20.01.2012 03:00:35 vasta tsitaadiga

Väga kahtlane, Windows 7 peale laskmisel Dell XPS M1530-l ei tulnud peale ei LANi ega WLANi drivereid. Mõtlesin mis siis ikka, tõmban ise läbi teise arvuti internetist. Siiani pole aga ükski 10-st tõmmatud driverist sobinud, installides ütleb, et sellist raudvara pole arvutis ja kõik. Jõuga läbi Device Manageri ka peale pandud ei saa (Seal puuduvad ka nii WLAN kui LAN interface-d). Naljakas on see, et Bluetoothi pani ise ilusti peale ära, ja sellega probleeme pole. Masin käinud Iirimaal garantiis ning Service Tag ka puudu, et täpsemalt vaadata mis kaardiga tegu, toimunud ka emaplaadi vahetus seoses sellega.

Kruvisin põhja alt paar kruvi ära, et vaadata mis WLAN kaart sees on ning suutsin välja lugeda:
DP/N 0PC559
DW1390 ja chipi peale kirjuatud Broadcom.

Samuti sai ka selle järgi otsitud, kuid jällegi, ütleb et mul ei ole sellist raudvara ja driveri installimine ebaõnnestub. Mida teha?
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 20.01.2012 10:21:17 vasta tsitaadiga

M@x, Inteli kiibistiku draiver paigaldatud?
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003




sõnum 20.01.2012 13:26:18 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
M@x, Inteli kiibistiku draiver paigaldatud?
Jah, on küll.
BIOSis vaadates, siis näitab: Internal WiFi - Unknown Device Installed

Kas WiFi kaart võib lihtsalt läbi ka olla?
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2012 23:50:39 vasta tsitaadiga

On kellelgi kogemusi, kas media remote pulti on võimalik tööle saada ka näiteks Latitude E-seerial? Mis selleks vaja?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.01.2012 20:32:38 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on ka sellist probleemi tulnud et aku ei lae? Natuke otsimist ja leidsin et üks viga võib olla selles ,et XPS ei tunne ära laadijat ja ma pakun et turvalisuse jaoks ei lase ta akut laadida. Mul on Dell Replacement Charger mitte see originaal niiet ma pakun et sellest see asi tulebki kuid kas on võimalus kuidas saaks XPS laadijat tunnistama? Ma proovisin korraks ühe teise M1530 laadijaga ka enda omaga ühendada kuid see ei hakanud kohe tööle, ilmselt on aku liiga tühi ja peab olema paar tundi sees enne kui näitab et hakkab reaalselt laadima. Igatahes kui kellelgi on olnud kogemusi või teadmisi selle kohta siis andke head nõu, mida katsetada võiks et akut laadima saaks?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003




sõnum 22.01.2012 20:46:46 vasta tsitaadiga

cubedude kirjutas:
Kas kellelgi on ka sellist probleemi tulnud et aku ei lae? Natuke otsimist ja leidsin et üks viga võib olla selles ,et XPS ei tunne ära laadijat ja ma pakun et turvalisuse jaoks ei lase ta akut laadida. Mul on Dell Replacement Charger mitte see originaal niiet ma pakun et sellest see asi tulebki kuid kas on võimalus kuidas saaks XPS laadijat tunnistama? Ma proovisin korraks ühe teise M1530 laadijaga ka enda omaga ühendada kuid see ei hakanud kohe tööle, ilmselt on aku liiga tühi ja peab olema paar tundi sees enne kui näitab et hakkab reaalselt laadima. Igatahes kui kellelgi on olnud kogemusi või teadmisi selle kohta siis andke head nõu, mida katsetada võiks et akut laadima saaks?
Oli täpselt sama probleem siinpool paar päeva tagasi. Juhtus kätte mulle Dell XPS M1530, mille omanik väitis, et aku on läbi ja ei lae ning arvuti kustub koheselt kui vool tagant ära võtta. Biosis kontrollisin, mis adapter järel on, ning ei leidnud muud infot kui Unknown. Laadija ise originaal jms. aga lihtsalt ei lae, võtsin teise samasuguse laadija ning panin järgi ning hakkas laadima ja selgus et aku täiesti elus ja kestab 3h.
Kommentaarid: 139 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.01.2012 23:20:40 vasta tsitaadiga

M@x kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
.


Sai samamoodi ise vaadatud et aku läbi ja uus aku ostetud kuid nüüd see aku mis peaks kestma 3 tundi ei tööta.. homme proovin ja vaatan, ehk saan uue laadija natukeseks ajaks laenata et proovida kuigi ideaalne lahendus oleks ikka olemasoleva laadija tööle saada. Samuti olen lugenud et mõnikord sellest ei piisa ja laadija ning aku vahetus ei tee midagi? Kas ei saaks seda lolli kontrolli maha võtta või ehk on custom bios kusagil?

EDIT: Laenasin siis sõbra käest laadijat ning see on mul juba umbes 3 tundi taga olnud kuid ikkagi ütleb et ei tunnista ja akut ei lae. Kuijust mingit trikki ei pea tegema uue laadija tahapanekuks, siis ma pakun et probleem on hullem. Soovitusi mida ma edasi proovida võiks?
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakuke
HV veteran

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2012 18:42:18 vasta tsitaadiga

Vahepeal on läpakas paar korda mul mustaks jäänud, kuid lastes tal endal päris kuumaks minna, saab pildi tagasi ette. Viimasel ajal ei ole juhtunud.
Täna siis ekraan õrnalt triibuline, resolutsioon oli alguses 800x600 ja device manager ütleb videokaardi kohta code 43.
Kas viimane piisk on karikasse kukkunud?
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cubedude
Kreisi kasutaja
cubedude

liitunud: 20.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.03.2012 19:13:56 vasta tsitaadiga

kakuke kirjutas:
Vahepeal on läpakas paar korda mul mustaks jäänud, kuid lastes tal endal päris kuumaks minna, saab pildi tagasi ette. Viimasel ajal ei ole juhtunud.
Täna siis ekraan õrnalt triibuline, resolutsioon oli alguses 800x600 ja device manager ütleb videokaardi kohta code 43.
Kas viimane piisk on karikasse kukkunud?


No normaalne see pole. Loodetavasti loll jutt ei tundu kui ütlen et asi tundub olevat külmjootes ja see tähendab et suht õhtal on emaplaat küll.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 87
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rait
Kreisi kasutaja
rait

liitunud: 28.01.2004




sõnum 14.03.2012 21:52:52 vasta tsitaadiga

Nonii, minu xps|m1530 on ka oma otsa leidmas, täpsemalt see WD ketas mis seal sees on. Piuksub, klõpksub, ragiseb ja undab. Viimasel ajal on väga tihendaks muutunud. Oskab keegi öelda kas ssd-ketas on sellele masinale plug-n-play. või pean hdd rida minema? Muidu masin veel kestab peale 4-5 aastat, täpselt ei mäletagi. dvd-rom pole algusest saati normaalselt töötanud. ja nüüd ei loe enam midagi.

Üldjoontes jään rahule. Vihma, lund, niiskust, tolmu ja kukkumisi üle elanud - SÕJAVÕITJA.!!!

_________________
raidi suu ei valeta!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 15.03.2012 02:26:02 vasta tsitaadiga

rait, suvaline SATA SSD sobib sinna, ei ole piiranguid.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ämber
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2008




sõnum 04.04.2012 22:13:00 vasta tsitaadiga

Küsimus: Kui arvuti avada, kas touchpadini on kerge jõuda? Mul vasakpoolne nupp on alla jäänud ehk siis ma seda vajutada saan, aga mitte normaalselt.. Raske seletada, mis temaga viga on.. Ta oleks nagu lihtsalt alla vajunud, kuid nupp ise pole peale jäänud..
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2012 22:23:52 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kui arvuti avada, kas touchpadini on kerge jõuda?

http://support.dell.com/support/edocs/systems/xpsm1530/en/SM/palmrest.htm

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ämber
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2008




sõnum 02.01.2013 21:40:50 vasta tsitaadiga

Mis driverid tõmbama peaks või mida tegema peaks, et touchpadil scrollimine tööle hakkaks? Peale windows 8 installimist scrollimisfunktsioon enam ei toimi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2013 22:24:11 vasta tsitaadiga

ämber kirjutas:
Mis driverid tõmbama peaks või mida tegema peaks, et touchpadil scrollimine tööle hakkaks? Peale windows 8 installimist scrollimisfunktsioon enam ei toimi.

Ehk aitab, vajadusel vaata ka suuremat/väiksemat "venda" sealt foorumist:
http://forum.notebookreview.com/dell-xps-studio-xps/424682-official-dell-xps-m1530-owners-lounge-part-2-a.html
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 02.01.2013 23:11:12 vasta tsitaadiga

http://www.synaptics.com/resources/drivers
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ämber
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2008




sõnum 03.01.2013 00:19:51 vasta tsitaadiga

mikk36, See küll pani mingid hiire driverid peale, kuid sellest kahjuks midagi ei muutunud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004



Online

sõnum 03.01.2013 01:46:53 vasta tsitaadiga

Oih, tundub et M1530'l on üldse Alps'i touchpad, mitte Synaptics. Huvitav, M1330 täitsa korralik Synaptics icon_biggrin.gif
http://www.dell.com/support/drivers/us/en/04/Product/xps-m1530
Input -> Dell Driver: Applies to: Touchpad / Pointing Stick
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rait
Kreisi kasutaja
rait

liitunud: 28.01.2004




sõnum 03.01.2013 14:29:39 vasta tsitaadiga

Kui mõttekas sellisele hardware upgrade teha oleks? Juhul kui praegu on T8300 @ 2.4GHz, 4GB 667MHz Ram ja Geforce 8600GT? Vahetuse all mõtleks paremat proset, 800Mhz ram ja SSD ketas (või vähemalt 7200rpm, praegune on nii või naa otsakorral)?

Annaks mingit märgatavat vahet või need graafikaprobleemid on liiga tõenäolised 4,5a vanale masinale?

_________________
raidi suu ei valeta!
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.