Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 23.10.2010 12:02:27 vasta tsitaadiga

IT Grupist ja Maxist saab päris kindlasti.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neosensive
HV vaatleja

liitunud: 07.01.2010




sõnum 24.10.2010 03:37:19 vasta tsitaadiga

KUi kalliks selline asi orjenteetruvalt minna v6iks
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 24.10.2010 10:26:37 vasta tsitaadiga

Pole aimugi, helista neile.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2011 02:52:08 vasta tsitaadiga

Inimesed, kes akut juba vahetanud - läpaka garantii 3 aastat, kas see garantii kehtib sama kaua ka akule?
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2011 10:05:10 vasta tsitaadiga

Akule peaks kehtima 1-aastane garantii. Vähemalt IT-Grupi käest soetatud arvutile nad nii palju andsid.
_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
curiousm
HV vaatleja
curiousm

liitunud: 13.11.2004




sõnum 21.03.2011 14:57:39 vasta tsitaadiga

Akule peaks olema jah ainult 1 aasta kui mitte 6 kuud. Ma ostsin ka just uue aku. Patareid.ee'st leidsin mina kõige soodsama variandi.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2011 18:08:11 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif tänud!
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakuke
HV veteran

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 15:50:14 vasta tsitaadiga

Tundub, et minu ja selle lapaka teed on loplikult lahku lainud.

3a garantiid loppes sujuvalt see talv ja tanasest pilti enam ette ei tule. Sisse lylitades jaab ekraan mustaks, dvd vuristab korra aga muud ei miskit. Netist lugedes juhtub seda paljudel ning mingit moistliku lahendust asjale pole.

Hea lapakas oli, kuid eks tal ikka omajagu probleeme oli kah. Ajaliselt oleks muidugi voinud ta suitsiidi tegemiseks parema hetke valida. Ning parem oleks, et ketas terve on...
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
attrs
HV Guru
attrs

liitunud: 04.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.05.2011 18:43:30 vasta tsitaadiga

Tundub videokivi häda olevat. TSI foorumist võib abi olla kui kruvikas käes püsib.
_________________
He who knows he has enough is rich.
Kommentaarid: 403 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 355
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel99
HV kasutaja

liitunud: 30.10.2004




sõnum 14.06.2011 18:52:51 vasta tsitaadiga

Mis arvate kas tasub osta XPS M1530 mis on peaaegu 3a vana (mingi pool aastat garantiid veel ning käis emaplaadi vea tõttu garantiis hiljuti) prose 2.2Ghz T7500, 9cell aku mis vist täitsa ok korras ning muidu kõik sama mis esimese posti aparaadis. Hind oleks natuke üle 300euro.
Või tasuks osta juba uus ja lahjem pill. Näiteks flexist http://www.flex.ee/3493-Dell-Inspiron-N5030-Must
Läpakaga vaatan filme ja surfan netis peamiselt.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.06.2011 19:20:36 vasta tsitaadiga

M1530 omab magneesiumsulamist korpust, N5030 plastikusegu.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zebra
HV kasutaja
Zebra

liitunud: 18.03.2004




sõnum 22.07.2011 16:26:16 vasta tsitaadiga

Jagan ka oma kogemusi:
M1530 töötas mul väga ilusti umbes 2 aastat. Siis läks invertor katki. Vahetati garantiis ära.
teadmata põletasin emaplaadi maha kuna kasutasin vaid toidet ja aku oli ära võetud - vedas, sai garantiiga.
Ning oma eluiga see mudel lõpetas, kui ma selle peale kakaod valasin kogemata icon_sad.gif
Sai ostetud järgmine 2,5 aastat kasutuses olnud XPS. Mis töötas samamoodi hästi. Kuid mingi hetk hakkas ekraan vilkuma, viimane "uudis" oli, et läks sellise fade-in effektiga heledaks. Ning oma 5 päeva tagasi tekkis see nVidia häda - kõik töötab aga pilti ette ei anna. See on siis 8600M seeria tüüpviga. Juhtus see paar kuud peale garantii lõppemist. Kellel veel selliseid probleeme ja olete kindlad, et seda enam kasutama ei hakka - soojendage kiibistik 300C juures natukene icon_biggrin.gif Väidetavalt peaks aitama. Aga pead ei anna - see ikka mingi redneck-way icon_smile.gif

Kuigi see oli minu esimene laptop, ja võin natukene liiga positiivselt hinnata - aga masin on õhuke, mugav ja mul oli veel hea ekraaniga. Kes ei karda kuuma vasakut ülemist nurka - soovitan thumbs_up.gif. Mängimise suhtes jagus seda nii StarCraft2, kui ka AION'i kui ka NFS:Hot Pursuit (2010) jaoks.

Akude suhtes, kui mul mingi hetk (umbes 2 aastat) Windows näitas aku ikonnil punast risti, siis natukene sirvides Dell'i tarkvaraga, leidsin sellise teate

Ehk siis, nagu ma aru saan, ei ole akudel garantiid ei ole.
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.07.2011 16:34:31 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Ehk siis, nagu ma aru saan, ei ole akudel garantiid ei ole.

Mõned postitused ülevalpool on sellest törts juttu - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=6371225#6371225

_________________
Kommentaarid: 352 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 294
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Skewp
HV kasutaja
Skewp

liitunud: 04.08.2008




sõnum 23.07.2011 09:44:14 vasta tsitaadiga

Minu XPS M1530 maine teekond sai läbi. Kestis masin nõks alla kolme aasta. Suri emaplaadi rikke tõttu. Märkused, mis oskan antud masina puhul välja tuua:

*Välimuselt väga kena sülearvuti, erineb kindlasti ülejäänud mustast massist.
*Vasak ülemine äär läheb väga kuumaks, kui masin vatti saab.
*Aku kestis ühe aasta. Peale seda pidi aku küljest võtma, et käima läheks. Ilmselt suri ülelaadimise tõttu (juhe oli alati järel).
*Mõned kuud enne garantii lõppu ütles HDD üles. Vahetati ära, võttis kuu aega.
*Display driver stopped working and was successfully recovered error, millest ei saanudki terve aja jooksul lahti. Juhtus kord-kaks kuus. Võib ka minu saamatusest tingitud viga olla.

Ära tuleks märkida ka see, et masin sai tõesti palju vatti. Arvan endiselt, et Dell on kvaliteetarvuti. Minu oma suri enne-aegselt lihtsalt põhjusel, et julgelt 2-2,5 aastat ta sellest kolmest aastast käis ning tegi rasket tööd. Saab ilmselt raali nüüd klaasitaha iluasjaks panna, muud ilmselt temaga peale hakata ei ole.

_________________
Täpne 3D skanneerimine | Aerofotod | Aerovideod |
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.07.2011 02:39:07 vasta tsitaadiga

tsitaat:
teadmata põletasin emaplaadi maha kuna kasutasin vaid toidet ja aku oli ära võetud
vs.
tsitaat:
Aku kestis ühe aasta. Peale seda pidi aku küljest võtma, et käima läheks. Ilmselt suri ülelaadimise tõttu (juhe oli alati järel).

Kuidas sellega siis on? Tohib juhtme taga läpakat kasutades aku üldse küljest ära "nööpida" või mitte?


viimati muutis ewur 24.07.2011 21:16:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iDemon
HV Guru
iDemon

liitunud: 03.11.2006




sõnum 24.07.2011 02:42:05 vasta tsitaadiga

Skewp kirjutas:

*Display driver stopped working and was successfully recovered error, millest ei saanudki terve aja jooksul lahti. Juhtus kord-kaks kuus. Võib ka minu saamatusest tingitud viga olla.


See oleneb driverist mida kasutada.
Esialgu oli endal ka (stock) driveritega see kama, ent Doxi modifitseeritud driverid mis tõstsid videokaardi perfi ca ~15% kaotasid ka selle jura ära. icon_razz.gif
Kommentaarid: 122 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 24.07.2011 12:49:14 vasta tsitaadiga

ewur: XPS-ide üks teatud, tuntud põhiviga on nende liigne tundlikkus voolukõikumistele. Näiteks eelmise aasta sügisel esinenud äikesetormide aegu lendas, tänu voolukõikumistele üksjagu XPS-e vastu taevast.

Sellest ajast oman ise kokkupuudet 3-e 13,3-se XPS-iga. 2-e plaadid olid remonditavad, kolmas oli täiesti kutu.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GinPenGuin
HV kasutaja
GinPenGuin

liitunud: 04.09.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 15.08.2011 23:01:58 vasta tsitaadiga

Kas keegi oskab kommenteerida sellist olukorda: Youtube'is mitu akent avades(no 3 videot korraga tööle pannes) viskab pildi mustaks ja mingi error driveri kohta (Nvidia Windows Kernel mode driver version 275.33 has stopped working)?!

Tegu oli siis kõige uuema driveriga mis minu videokaardile (8600m GT) oli...

Mida ma tegema peaks et see asi korda saaks, oskab keegi pakkuda mingeid ideid:)?


viimati muutis GinPenGuin 07.09.2011 22:11:01, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ämber
HV kasutaja

liitunud: 26.12.2008




sõnum 28.08.2011 12:48:39 vasta tsitaadiga

Mu läpakal hakkab vist kõvaketas otsad andma või vähemalt mingi muu tähtis jupp arvuti sees.

Tegin ühe kausta lahti ning hakkas selle sisu laadima ning tegi seda päris kaua. Väga imelik, sest seda kausta avan mitu korda päevas ning kunagi varem pole nii teind. Lisaks jäi järsku läpakas ise vaikseks nagu mingi osa lakkas töötamast? ja lõi pildi aegluupi/seisma.
Umbes nädal-kaks tagasi oli windowsi või mingi kohustuslik update, peale restarti oli pilt must ning arvuti tegi üsnagi pika piiksu ja läks kinni. Tööle pannes õnneks tuli pilt ette ja kõik oli "korras".
Varemgi arvuti imelikke asju teind, aga peale sundkorras restarti turn-on nuppu vajutades on kõik jälle korras, siis pole väga viitsinud asja sügavamalt uurida.
Garantii peaks veel paar kuud olemas olema, aga kuidas ma sinna garantiise ikka lähen, kui ta koguaeg ei jama. Nad vaatavad/uurivad seda ja ütlevad, et kõik korras.

//edit:
Okei, nüüd oleks küll targemate nõu vaja. Paar päeva läpakat ei kasutanud ja nüüd tööle pannes pilt ette ei tule, ekraanil vist midagi viga. Vaikselt undab küll, kuid muud midagi. Mis oleks mõistlik teha?
Lisaks, kas garantii kehtib, kui seda on ise seespoolt puhastatud, delli enda leheküljel olevate juhiste järgi?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lempumees
HV vaatleja

liitunud: 31.01.2010




sõnum 12.11.2011 17:30:30 vasta tsitaadiga

Mul oleks üks pisike küsimus, et kuna olen kolanud väga erinevates foorumites ning uurinud selle kohta kuna väga tihti mängin suurte nõuetega mänge siis ka minu XPS M1530 läheb vasaku käe alt meeletult kuumaks, et lausa kätt ei annagi peal hoida. Et kas põhjus võib tuleneda minu pisikesest kõvakettast(175GB) mis minuteada peaks asuma vasaku käe all. Või lausa kõik võib tuleneda emaplaadist? Äkki hakkab ka minu läppar läbi minema. Kuna ta on mul olnud juba 3 aastat. Kas siis tõesti hakkab aeg täis saama.

Ning teine küsimus on, et kas mul on võimalik osta endale uus kõvaketas, juhul kui on kõvakettas mure.Sest arvuti läheb tõesti meeletult kuumaks ning siis tekib mängudes lausa päris korralik lag.


Teid tänades!

Lempu
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.11.2011 17:59:08 vasta tsitaadiga

Kahjuks ei mäleta enam, aga siin teemas peaks olema ka selle kohta vastus. Endal oli sama probleem just kuumusega ning oli jah vist HDD probleem (see ei olenenud väiksusest, lihtsalt selle kõvaketta tüüpviga). Kõvaketast võid vabalt vahetada, 1530-l on see lisaks ka kergelt teostatav, erinevalt siis kasvõi praegusest XPS-st. Garantiid HDD vahetus ei mõjuta. Nagu ka mälu lisamine/vahetus näiteks. Samas võib kuumuse põhjuseks olla ka GPU (videokaart, 8600GT), mis oli 1530 üks tüüpvigasid.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lempumees
HV vaatleja

liitunud: 31.01.2010




sõnum 13.11.2011 00:33:44 vasta tsitaadiga

Mul on endal kas sama kahtlus sees olnud, et äkki seda rämedat kuumust põhjustab videokaart. Aga videot kahjuks vahetada on võimatu.

Kuid üks küsimus veel, et kas oskab keegi soovitada, et mis kõvaketta ma võiksin endale soetada vana asemele. Ning kust oleks võimaliks läpparile saada neid?(tunnistan ausalt et olen selles valdkonnas täitsa tume)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ewur
HV veteran
ewur

liitunud: 17.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2011 01:19:16 vasta tsitaadiga

lempumees kirjutas:
Mul on endal kas sama kahtlus sees olnud, et äkki seda rämedat kuumust põhjustab videokaart. Aga videot kahjuks vahetada on võimatu.

Kuid üks küsimus veel, et kas oskab keegi soovitada, et mis kõvaketta ma võiksin endale soetada vana asemele. Ning kust oleks võimaliks läpparile saada neid?(tunnistan ausalt et olen selles valdkonnas täitsa tume)

Oleneb millist sa soovid, aga praegu on kõvaketaste ostmiseks natuke vale aeg, nende hinnad on tõusnud 2-3 korda tänu üleujutustele Malaisias, kus asuvad ühe suure tootja suur osa kõvaketaste tootmiseks mõeldud tehastest. Aga kui midagi soovitada, siis näiteks suuremat/kiiremat - 320GB, kiirusega 7200rpm-i. Praegune by default ketas peaks olema 160GB, pöörlemiskiirusega 5400rpm-i. Kõik oleneb sellest, palju sa oled nõus kõvaketta eest välja käima. On raha rohkem soovitaks üldse näiteks SSD-d. Ja täpsemalt näed hindasid, suurusi ja kohta kus mingi ketas müügil siit:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%C3%B5vakettad%20-%20sisemised/


viimati muutis ewur 14.11.2011 01:20:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kakuke
HV veteran

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.11.2011 01:20:23 vasta tsitaadiga

Võin öelda, et minu M1530 kõvaketta vahetus jahedamaks küll ei teinud. Samamoodi vasaku käe alt läheb tulikuumaks.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dyzone
HV kasutaja
Dyzone

liitunud: 09.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.12.2011 17:18:08 vasta tsitaadiga

minu M1530 on siiani ilusasti vastu pidanud. Vanust on 3a ja 3 kuud. ütleks, et töötunde on tal ikka aasta jagu(järjest). Paar korda on ülekuumenemise tõttu end ise välja lülitanud(näiteks voodis läppar süles ja plate mille peal on vajub märkamatult ära arvutit kohandades) 1x voolukõikumise ajal tegi toide kõva praksu ning viskas masina kinni. Kohe käima ei läinud. Peale 5min ootamist läks uuesti käima kuid toiteadapter oli läbi. Selle vahetasid ITGruppi mehed sõnagi lausumata välja. Olen masinat ise 2x puhastanud. Kõik töötab nagu töötama peab kuid ekraanil on 2 suuremat surnud pikslite laiku ning mõned üksikud surnud pikslid. Õnneks need asuvad sellistel kohtadel, kus nad ei häiri üldse.
Pole midagi halba öelda läpaka kohta. Viimasel ajal on mängimise ajal pilt ujuma hakanud. Varem esines see ainult siis kui video jahutus oli millegagi ära blokeeritud.

_________________
team nS
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Dell XPS M1530 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 20, 21, 22, 23, 24  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.