Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Kata Waist Pack W-92 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.07.2008 11:36:47 Kata Waist Pack W-92 vasta tsitaadiga

link :: Info kodulehelt


Eellugu: Siiani olen oma digipeelit kaasas kandmiseks kasutanud Tamrac Velocity 7x sling pack tüüpi kotti ning olen koti omaduste ja kasutusmugavusega väga rahul. Kuid peale akutalla soetamist muutus Tamraci kott väikeseks (pigem kitsaks), kuna kaamera koos alla keeratud akutallaga ei mahutnud kotti ei üheski asendis ning iga kord talda alt/alla keerata kui vaja kaamera kotti panna või sealt välja võtta muutus tüütuks. Ainult eraldi oli võimalik neid sinna kotti mahutada. Sellepärast läksingi uue koti otsinguile.

Nõudmised kotile:
  • Kindlasti peaks see mahutama fotoka (Nikon D80) koos objektiiviga (vähemalt 18-70mm) ning allakeeratud akutallaga (MB-D80)
  • Kotti peaks mahutma lisaks ka välk (SB-800) ning pisemat pudi-padi (mälukaardid, filtrid, lisaakud/patareid, akulaadija, ...)
  • Võiks omada piisavalt ruumi mahutamaks tulevikus lisanduda võiva kompaktsema lisaobjektiivi
  • Koostekvaliteet ei tohiks väga prostat muljet jätta
  • Ei tohiks olla ka väga anti-ergonoomiline, ehk siis peaks olema mugav kaasas kanda
  • Ning kõige tipuks peab see tavaari (hästi) kaitsma tolmu, vihma, põrutuste eest
  • PS. hind peaks jääma ka mõistlikkuse piiridesse icon_wink.gif

Valimine: Nii palju olin endale samuti selgeks mõelnud, et ainult fotoka jaoks ma seljakotti ei soovi ning teist (suuremat) sling tüüpi kotti ka soetama ei hakka. See jättis sõelale põhimõtteliselt vöökotid ning õlakotid ning viimaste seast otsima hakkasingi. Peale paari nädalast otsinguperioodi oli sõelale jäänud kaks Kata kotti W-92 ning W-94 (link), mis iseenesest on üsna sarnased nii välimuselt kui ka funktsionaalsuselt ning tundusid suures joones vastavat ka minu nõudmistele. Lähemalt uurides selgus, et W-94 on pisut uuem mudel ning mõned sentimeetrid suurem igas suunas, kuid tema puudusteks (minu silmis) jäid kaks põhilist asja: esiteks kinnised otsataskud, mis panevad piirangu sinna asetatava vidina pikkusele - kuigi tolmu/vihma/põrutuste koha pealt oleks see plussiks - ning teiseks õlarihma puudumine, see tähendab, et seda oleks saanud kanda ainult vöökotina. Teadagi, et digipeeglid on üsna kobakad ning kaaluvad digiseepidest rohkem, seega vöökott võib minna suhteliselt raskeks, sellepärast oleks just õlarihm abiks. Kuna suurt hinnavahet neil kottidel ka ei olnud, siis saigi valitud W-92.

Ostmine: Esimese asjana kolasin ikkagi läbi Eesti poed ning paistis, et ainukese kohana müüakse seda Photopoindis, kus selle eest küsiti ligi 1,5k. See pani pisut mõtlema ning uurisin võimalusi meie lähinaabritelt. Soomes oli müügikohti juba rohkem, kuid lähimas kohas (Helsingi) pakuti seda Cyberfoto-s 81 EUR-ga ehk ca 1,2k, mis iseenesest oleks juba 300 eeku võitu, kuid ikka ei kutsunud kohe ostma. Lõpuks viskasin pilgu ka eBay-sse, mis minu imestuseks andis ainult paar vastust, kuid selle eest üks tundus üsna soodne: 45 GBP (koos saatmisega). Vaatasin veel valuutakurssi ka ning ei uskunud oma silmi, et naelsterlingi kurss oli alla 20 eegu - sellega oli otsus langetatud ning ostsin koti eBayst. Maksma läks see 900 eeku (ehk ligi 40% soodsam kui meil Photopoindis, samas on Photopoint alati tuntud olnud oma hinge hindadega). Lisaks soodsale hinnale tuli kaup ka üllatavalt kiiresti kohale: reedel ostsin ning juba järgneval teisipäeval oli asi kohal thumbs_up.gif

Kirjeldus kodulehel:
tsitaat:
The innovative W-92 incorporates TST protection and is designed for all Digital / SLR systems or mini DV sets. It is comfortably shaped to fit numerous operating scenarios: Frontal carrying for quick access while opening the cover away from your body or rear carrying for best weight distribution. When handle-carried or used with the SPAD shoulder strap, the waist belt can be tucked away. Arrange the main compartment and the 7 independent pouches to fit your gear. Internal / external access to front pocket. incorporates TST protection and is designed for all Digital / SLR systems or mini DV sets. It is comfortably shaped to fit numerous operating scenarios: Frontal carrying for quick access while opening the cover away from your body or rear carrying for best weight distribution. When handle-carried or used with the SPAD shoulder strap, the waist belt can be tucked away. Arrange the main compartment and the 7 independent pouches to fit your gear. Internal / external access to front pocket.

Koti omadused:
  • TST (Thermo Shield Technology) kaitse - vähendab põrutusi
  • Kahepoolne koti kate - tume pool väljas kaitseb vihma ning lume eest, hõbedane pool väljas kaitseb koti sisu küpsemise eest ehk peegeldab soojust(ei tea kas õlled hoiab ka jahedana icon_razz.gif)
  • SPAD termoplastilise polsterdusega õlarihm
  • Kata EPH (Ergonomic Photo System) kompatiibel - seega saab teiste EPH toodetega kokku integreerida
  • "Yelloop" takjaribadega kinnituvad pehmed vahepaneelid koti sisu jaotamiseks
  • Välimised mõõdud: 42/25/18 cm (pikkus/laius/kõrgus)
  • Sisemised mõõdud (põhisektsioon): 24/15/15 cm (pikkus/laius/kõrgus)
  • Tühikaal: 0.67 kg

Täpsemalt TST olemusest on kirjutatud siin.

Esmamuljed:
Ehitus: Kott tundub Katale iseloomulikult korralikult tehtud olevat ning jätab vastupidava mulje. Kõik õmblused paistavad korralikud ning tugevad - mingeid hargnemisohus niidiotsasid ei paista. Ka lukud on korralikud ning käivad igast asendist kindlalt ning ilma riiet vahele tõmbamata - pole kartust et need iseenesest lahti vajuks.

Mahutavus: Koti põhisektsioon tundus esmapilgul pisut väiksem, kui olin ette kujutanud, kuid kõige tähtsam - koos akutalla ning 18-70mm objektiiviga fotoaparaat - mahtus kenasti sinna. Et ka muu kraam ära mahutada, tuli pisut erinevaid "pakkimisalgoritme" katsetada, et leida sobivaim paigutus. Kaasas oleva kolme (2 lühikest ja 1 pikk) takjaribadega kinnituva vahepaneeli abil on võimalik kott kenasti eraldi sektsioonideks jagada, kuid minu konfiguratsiooni järgi läks kasutusse vaid üks väike vahesein, eraldamaks välku fotokast. Kui fotoka ees oleks olnud näiteks 50mm fiks, siis oleksin kasutusse võtnud ka ühe suure seina. Mis puutub pisividinatesse, siis nende jaoks on piisavalt taskuid - 7. Mälukaardid ning lugeja, patareid ja välgu jalg mahtusid vabalt ära ning 3 taskut jäi veel kasutamata. Akulaadija ning kõik juhtmed panin ühte otsasahtlisse, teine jäi hetkel tühjaks, seega sinna saaks panna veel lisaobjektiivi või veepudeli. Koti põhisahtlis jäi välgu kõrval veel ruumi natuke üle (teise välgu või näiteks rahakoti jagu).

Kasutusmugavus: Koti tagakülg on tervenisti pehmelt polsterdatud ning vöörihm on mõnusalt lai - seega on üsna mugav seda vööl kanda. Samuti on taga tasku, kuhu saab vöökinnituse peita juhul kui seda ei kasutata. Proovisin täislastis kotti (kaamera koos akutallaga, laadija, kaablid, välk, patareid) vööl kanda ning minu imestuseks see ei sooninud. Pisut tegu oli raske koti vööle saamisega, kuid päras selle kandmine oli üllatavalt mugav. Õlarihma abil, mis on vastavate aasade abil kergesti juurde lisatav, oli seda kotti lausa lust kanda, praktiliselt ei pannud tähelegi selle olemasolust. Fakt on see, et raskema sisuga kotti on mugavam kanda õlal kui vööl. Samas avastasin, et kui õlal kandes kinnitada ka vöörihm, siis püsib kott stabiilselt paigas ning raskus on jaotunud õlarihma ning puusade peale, mis on väga tervitatav thumbs_up.gif Seda kombinatsiooni võib juba mõningal määral võrrelda sling tüüpi koti kandmisega, kuid eeliseks on see, et antud juhul saad sa ise valida, kumma õla peal kanda icon_biggrin.gif Koti eesotsas on ka väiksem "uks", kust pääseb kohe koti sisemusse. Selle kaudu oleks võimalik ligi pääseda ühele väiksele taskule või siis näiteks väiksemat sorti kaamera saaks selle kaudu välja võtta, kuid tervet digipeelgit sealt välja ei võtaks, mis on hea, sest pole vaja karta sügelevate varganäppude pärast. Fotoka saab kiiresti ja mugavalt kätte pealmise kaane kaudu, mis avaneb endast eemale. Tänu nööriga kokkutõmmatavatele otsataskutele saab sealt mugavalt kätte veepudeli, samas midagi väärtuslikku ma ei jätaks sealt välja vaatama, sest see võib mõne kahtlase silmapaari tähelepanu püüda. Seda, et sealt iseenesest midagi välja pudeneks, kartma ei pea, sest ava sulgub korralikult ja tugevalt ning ei ole ohtu, et see lahti libiseks (proovitud sai klaasist õllepudeliga allapööratud asendis icon_smile.gif)

Rohkem pilte kotist endast leiab siit aadressilt (keri lehekülje lõppu).

Plussid:
  • Kindlasti väga hea hinna ja (kooste)kvaliteedi suhe
  • Väga hea ilmastiku kindlus (tänu lisakattele)
  • Head vibratsiooni ning põrutuse kaitse omadused
  • "Lahtised" otsataskud - mahutavad ka pikema joogipudeli (tähendab õllepudeli icon_razz.gif)
  • Piisvalt taskuid pisikeste vidinate jaoks (kokku 7)
  • Kasutatav nii õlakoti kui ka vöökotina
  • Laiendatav EPH süsteemi abil (näiteks Kata R-102/R-103 kottidega)
  • Erekollane sisu - aitab ka hämaras õiged asjad üles leida

Miinused:
  • Lühikesed vaheseinad võiksid pisut pikemad olla, et saaks risti suunas koti pooleks/kolmeks jagada ilma, et peaks kasutama pikka vaheseina

Kokkuvõtteks: Oma nõudmistele leidsin selle näol hea lahenduse. Kaitset pakub antud kott rohkem kui kopika eest. Kui, siis võib-olla oleks võinud põhisektsioon psiut laiem ja gramm sügavam olla (nagu W-94 mudelil), sest suurema objektiiviga (Nikon 70-200mm f/2.8 ) võib probleeme tekkida. Kuigi ma arvan, et ka selle mahutaks ära, kuid siis jääks muude asjade jaoks vähem ruumi ning vaheseinasid kasutada ei annaks. Samas väikemat sorti fotokatele (Nikon D40/D60) ning ilma akutallata on ruumi piisavalt. Kindlasti ei ole tegemist nö "kogu varustuse kaasas kandmise" kotiga, aga lühikesteks fotoretkedeks, kuhu ei ole vaja kogu tavaari kaasa vinnata, on see ideaalne lahendus, kuna pakub väga head kaitset ilmastikuolude eest ning põrutuste/löökide eest.
Lõplikuks hinnanguks annaksin 9/10.

Muuseas: Väike õlle test: kotti mahub kokku ca 3 liitrit õllet (2*0.5l purgid/pudelid otstes ning 6*0.33l/4*0.5l purgid põhisektsioonis). icon_wink.gif

PS. Tegu on minu esimese ülevaatega, seega ärge pead kohe maha võtke, aga vigadele võib ikka viidata. Kui on küsimusi mingi koha pealt, mida ma ei puudutanud, siis küsige julgelt.

_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karuke
Kreisi kasutaja
karuke

liitunud: 14.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2008 12:38:08 vasta tsitaadiga

Tänud hea ülevaate eest.

omal vaja D80 koos statiiviga ära mahutada, seda sinu mudelit just ei plaani osta aga samalt tootjalt, seega vaatan ka ebay/amazone poole icon_smile.gif
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmg
Kreisi kasutaja
rmg

liitunud: 27.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.07.2008 22:37:29 vasta tsitaadiga

Sain just Kata R-103 seljakoti kätte. Kui seda ka pisut näppinud olen, siis võib-olla kirjutan sellestki ülevaate. R-103-l on muidu statiivi kinnituse võimalus olemas thumbs_up.gif peab ainult järele katsetama, kuidas ta mu Manfrotto 055 XPROB statiivi suudab ohjeldada.
_________________
|V|355 VV17|-| 7}{3 |3357, [)13 (_1|<3 7]-[3 R357
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jako
HV vaatleja

liitunud: 22.11.2003




sõnum 16.07.2008 01:12:55 vasta tsitaadiga

bleh. väga ebaõnnestunud marketingirottide termin nende TST'le - nimest võiks eeldada termiliste shokkide leevendamist. oh, well, f** 'em
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Kata Waist Pack W-92
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.