Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2024 12:32:10 vasta tsitaadiga

Tuli uudis mobiililevi sageduste väljalülitamise kohta. Kuna see otseselt puudutas minu internetiühedust, siis ma ütlen, et nad valetavad või varjavad tegelikku põhjust. Uudist saab lugeda siit: https://www.err.ee/1609348812/mobiilsidepakkujad-panevad-osa-sagedusi-oositi-madala-koormuse-tottu-kinni

Asi hakkas pihta mõni aasta tagasi, kui öösel nett ära kadus ja seda ka aktiivselt kasutades nt streamides mingist platformist midagi. Suheldes Telia tehnika osakonnast kellegagi, öeldi, et jah sagedused lülitatakse ööseks välja, et elektrit kokku hoida, kuna börsihind oli väga kallis ja samas ka tehnikat säästa. Ainuke võimalus, osta/rendi uuem modem, mis toetab CA. Ostsin CAT6 LTE modemi, natuke asi paranes aga ikkagi öösel kiirus kukkus, kuna 20MHz band lülitati välja, aga vähemalt ei kadunud enam ühendus täitsa ära. Alles jäi ainult aeglane 10MHz band. Nüüd kasutan NR7101 LTE + NR ja päeval on suht stabiilselt 350 alla, aga öösel kukub 100 peale, kuna 2 kiiret bandi kaob ära. Väidetavalt on sellel mastil väga suur koormus.

Ehk mis ma tahan öelda, mitte madala koormuse tõttu ei panda kinni, vaid kulude kärpimise tõttu, mis otseselt vähendab teenuse kvaliteeti minu silmis. Ma imestan, et seda uudist ei vormistatud sedasi, et nii on rohelisem ja aeglustaks kliimamuutusi. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2024 13:41:26 vasta tsitaadiga

Ma ei ole seda märganud, mul on lukustatud kõrge sageduse peale ja kui see ära kaoks, siis mul peaks olema täitsa käpuli. Suht satabiilselt tuleb 200/20 (tellitud on 200/50) umbes. Ping vahel vähe kõigub 15-25 ms, aga ka see 25 on minu jaoks väga hea. Ennem 4G otsas oli lõpuks väga hull teams ja skype koosolekuid pidada ja laps virises mängudes läägi üle. 5G kõrgemate sagedustega selliseid jamasi pole.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004




sõnum 23.05.2024 15:55:30 vasta tsitaadiga

spezwend, Telia on sama tark nagu "RCC" kellel graafikud jooksevad, näeb reaalajas koormust ja vajadust.
Keegi seda vaatama ei pea, automaat teeb oma töö. Kui ikka koormused öösel kukuvad olematuks, siis pole mõtet ka mingeid sagedusi töös hoida. Tegemist on nii mõistliku aga ka säästliku tegevusega, tugijaamad tarbivad ohtralt elektrit. Pole mõtet rohepöörde reklaami teha aga see on lihtsalt vajaduse põhine tarbimine, mitte hädavajalik kärbe. Teenuse kvaliteet sellega ei muutu.
Põhimõtteliselt sama seis ka iga inimese koduses elamises, kui öösel ei tarbi, tuled-viled kustu, kuigi ma pole kindel, et kõik nii teevad.

Miks me siin läbi aegade oleme maininud, ära! lukusta sagedusi. Paned mingi 1800 ja 800 lukku, võib-olla just need lähevadki öösel tuttu.
Alati on töös madal 4/5G 700Mhz ja kõrgem 5G 3500Mhz. Kuna pole selle ala inimene, siis detailselt ei oskagi kirjeldada. Ilmselt ka 2600 ja 800 ei puhka, pigem 2100 või 1800 kuid see võib olla tugijaamati erinev.

Mida parem Cat seade, seda kindlam on, et kõik saadaval olevad sagedused on küljes ning kui mõni neist kaob, pole probleemi. Vana Cat3 seade muidugi võib kukkuda ja otsib uut sagedust või teed restardi..öösel.
Kommentaarid: 255 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 223
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.05.2024 16:11:45 vasta tsitaadiga

Kui mobiilsega 100mbit/s öösel kätte saab, siis mina ei kurdaks. Kas pere läheb öösel igaüks oma tuppa ja hakkab 4k videot striimima või miks seda kiirust üldse öösel nii palju vaja on?
RCC kindlasti räusaks, et kui alla gigabiti on, siis ei kõlba teenus kassi saba alla ka, aga kui nüüd reaalselt rääkida, siis noh jah, öösel mõni backup vms. võib käia, aga keda see kotib kas see backup lõpetab tund aega varem või hiljem.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 59
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dentartu
HV kasutaja

liitunud: 25.11.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2024 10:07:02 vasta tsitaadiga

enamus kohtades ei ole vaja sagedusi lukustada, rohkem kahju kui kasu. Lülitatakse välja kõrgema sageduse 4g oma 2600. mõnes kohas võib ka 1800 toimida väiksema võimsusega. Muud sagedused jäävad tööle.
kes saab tellida püsiühendust üle 200 siis peab asuma 3500 5g sageduse piirkonnas ja enamuse mahust saama seal.
Ühendused kuni 200 asuvad mastide alast kus puudub 3500.
Paketid ilma kiiruse piiranguta saavad nii palju kui levi lubab ja kui palju vaba mahtu mastis saatjatel on. Neil võib küll kiirus rohkem muutuda, näitena asub masti piirkonnas kus 3500 puudud ja 2600 läheb kinni siis kiirus selle võrra võib madalam olla.
spezwend kirjeldab 100 kiirust öösel. See küll suur koormus pole. Kui oleks suur koormus siis kiirus ikka oleks palju rohkem nullile lähemale. Siis ka kõrgemad sagedused oleks tööle hakanud.
Telia tehniline tugi saab konkreetse masti ja saatjate kohta juba otse kasutajale vastata kui nende poole pöördub.

Siin indrpo näide on hea. Keegi ei jätta ööseks kõik maja tuled põlema. Jäetakse näiteks koridoris tuli põlema, kui elanikud ärkavad saavad vetsuni ära käia valguse käest ja kasutus ei ole häiritud. EI ole mõtted keldris tule sees hoida kuna üksik vahel võib sinna piiluda kas ikka on valge või mitte.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
spezwend
HV veteran

liitunud: 31.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.05.2024 13:07:53 vasta tsitaadiga

Mina ei saa ilma sagedusi lukustamata kahjuks. Kui aeglased 10 ja 15MHz bandid lubatud on, siis kiirust pole. Ma olen ~5km otsenähtavusega mastist, NR7101 on maast umbes 6m kõrgusel, 3,6GHz näen, aga ei lukusta. 20m eemal tee peal näitab telefon 3,6GHz SINR +8dBm. icon_sad.gif
dentartu, seda suure koormuse juttu räägib Telia teh tugi, et ma peaks 1,5km kaugusel oleva masti küljes olema, aga sealt on kiirus max 200/10Mbps. Majal ja aias tuled põlevad öösel, tänavavalgustus ka põleb, kas peaks kustutama? icon_smile.gif
napoleon, ega väga enam ei kurdagi, vana Tiku ruuteriga oli see mure. Samas aeg-ajalt on vaja öösel tööd teha mida päeval ei saa teha ja kui siis kiirused ära kaovad, on natuke jama. Aga viimasel ajal olen selleks puhuks FO otsas olevat "puhvrit" kasutanud.
indrpo, jep 2100 ja 2600 lähevad kinni. Tööle jäävad 700-800 (10MHz B28), 1800 ja 3600. 100% kindlalt ei väida, aga nii tundub.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia piiramatu mahuga 4G Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 146, 147, 148
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.