Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Sony HD projektori lamp: kas saab asendada mõne odava alternatiiviga? märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
kaarelcool
Kreisi kasutaja
kaarelcool

liitunud: 17.11.2001




sõnum 25.05.2008 19:58:01 Sony HD projektori lamp: kas saab asendada mõne odava alternatiiviga? vasta tsitaadiga

Tervist! Andis otsad järgmine eksemplaar:



Hirmus tahtmine on mitte tellida uus, vaid panna kesta sisse sobiv odav alternatiivpirn või lausa tellida LED
teholoogial midagi- eluaeg mitmekordistuks. Üldiselt näiteks see:

http://www.oomipood.ee/index.php?t=k_ki&i=LAMP%20H31HQ

Probleem selles, et tean originaal lambi kohta ainult järgmist: 200W, UHP. Muud parameetrid, pinge, voolutugevus, takistus
(elektroonika aru saaks, et lamp on taga ja terve) ei tea. Projektor on Sony VW10-HT ja selle manuaalis lambipirni ahela
parameetreid kirjas pole. Tõenäosus,et ma asendades orginaalse tuksis 200W pirni oomipoe 250W-ga ja projektori toites midagi läbi ei põle on ilmselt väike...

Keegi oskab nõu anda kuidas asjale läheneda?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 25.05.2008 21:20:43 vasta tsitaadiga

See lambi pinge on vabalt tavatestriga ära mõõdetav. Samuti on see kontrollitav, et kas lambi (läbiminekul) tekkiv lühisvool on mõne kaitse või (generaatortoite korral) pingetransistori läbi löönud. Kui on läbi, siis on need täiesti asendatavad.
Samuti on ka see halogeenlamp vabalt asendatav. Küsimus on ainult "kinnituskauguses ja fookusesse saamises. Halogeen on n-ö punktvalgusallikas ja see punkt tuleb fookusesse paigutada. Omaette küsimus on ka see , et kas LED-valgusti annab piisavalt võimsust ja kas see on sobivalt fokusseeritav. Kardan, et mitte.

Halogeeni elueast niipalju, et see on pikendatav. Vajadusel kasvõi alalispinge või ka stabiliseeritud alalispinge kasutamine. Eluiga pikendab ka see, kui halogeenile antava pinge väärtus on nominaalist veidi väiksem.
Olen oma tuttavatel mitmeid valgusallikaid nii remontinud, kui ka muudatusi teinud - s.h. alternatiivlapidele üle viinud. Seetõttu võib küll väita, et need asjad on kõik tehtavad. Pead omama head tahtmist seda tööd teha ja mitte kartma kuulsat kaubamärki Sony, mõeldes et nende tooted vajavad ainult firmaremonti.

Edu ja õnnelikku kätt selle töö laäbiviimisel thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 28.10.2010 21:25:33 vasta tsitaadiga

tõstaks vana teema üles. Kuna vast paljudel projektori omanikel see probleemiks/mureks.
http://www.lumenarc.co.uk/index.php?categoryID=556&category_slug=lamp-burners
Selline vahva link siis selleks et sealt võimalik tellida vajalik osa.
UHP(mercury arc lamp) lampi halogeeni vastu vahetada pole arvatavasti mõtet kuna selle valgust jääb liiga väheks.

Kui keegi antud lehelt tahaks midagi tellida siis võiks lausa ühistellimuse teha. Endal see nagunii plaanis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.10.2010 23:36:41 vasta tsitaadiga

Ühistellimusega on see jama, et kui hind läheb üle 300 dollari, peab juba tollimaksu hakkama maksma. (peaks nii olema)

Kuna elad tartumaal, võin aidata sealt tellimisega küll, sest tundub, et paypaliga saab neil maksta. Huvi on, siis PS.
Uurisin ka paki saatmise kohta neilt natu, ootan vastust.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ra*
HV Guru
Ra*

liitunud: 19.04.2003




sõnum 28.10.2010 23:43:54 vasta tsitaadiga

The_Boss kirjutas:
Ühistellimusega on see jama, et kui hind läheb üle 300 dollari, peab juba tollimaksu hakkama maksma. (peaks nii olema)

Inglismaaga ei tohiks väga mingeid makse tulla.
Mingist ühistellimusest oleks võibolla,et isegi huvitatud. Endalgi tegi projektoris lamp mingi hetk paugu ära.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2010 00:06:19 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin just eesti tolli. Küll nad midagi juurde keeravad. Kohe loen lähemalt, võib endalgi vaja seda teadmist.

V oot, EL riigist tulevale pakile ei pea tollimaksu maksma?

Voh, ei olegi, seda veel ei teadnud.
Eks siis tellima icon_biggrin.gif Aga ma ootan selle shippingu hinna ka ära nendelt, et kas see on eraldi või hinna sees.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 29.10.2010 09:58:02 vasta tsitaadiga

Mina asjast vägagi huvitatud.
Eks keda asi huvitab annab siin teemas endast märku.
Oma vastustele sain juba maili teel vastuse küll.
Saan aru et The Boss võtab tellimise enda peale ?
Kuna võiks asja lukku panna, järgmise nädala reedel ? (muidugi minul on suva mida kiiremini seda parem).
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2010 12:12:16 vasta tsitaadiga

Shipping to Estonia is £8.95 GBP which is not included in the item price. Thank you.

Oleks pidanud täpsustama, et kas mitu asja tellides tuleb ka mitu korda posti eest maksta.
Võin tellida küll, aga see vajab ettemaksu.

_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 29.10.2010 14:40:01 vasta tsitaadiga

ettemaks on loogiline.
Ei tea palju see naela kurss on ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 29.10.2010 14:56:06 vasta tsitaadiga

17,998
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.10.2010 21:32:19 vasta tsitaadiga

Ja postitasu läheb kokku ehk ühistellimus oleks jah kasulik.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 30.10.2010 10:59:13 vasta tsitaadiga

Ok
Ma mainks veel ära paar asja nende pirinide kohta.
1. Kasutada tuleb olemasoleva(mis läbi läinud) pirini reflektorit.
2. Sõrmedega ja muu nahapinnaga kokku puudet olla ei tohi. (kuna pirini temp töötamisel tõuseb nii kõrgele et võib siis plahvatada)
3. Lühem traadi ots on katood, electrood, ehk "-" pool seda siis DC lampide puhul.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 30.10.2010 12:48:06 vasta tsitaadiga

Mainiks ära et asi pole otseselt sõrmedega kokkupuutes, misiganes määriv asi on tappev halogeenpirnidele, ka vabalt peale lenduv tolm.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.10.2010 22:10:57 vasta tsitaadiga

Näpuga puutumisel just see rasv mis näppudelt tulev on tappev, vahet pole, et seda tegelt palju pole. Nii et peab jah ettevaatlik olema.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 01.11.2010 11:41:31 vasta tsitaadiga

Niiih kuna järgmise reedeni on aega. et tellimust esitada, siis küsiks esmalt kas peale minu on veel üldse keegi kes on huvitatud tellimisest.
Aga kuna aega on siis pajatan ka natukene tehnilist juttu jälle.
Sain projektori kätte ja võtsin lahti. LOW voltage tähendab siis 12V
Ja selle pirni osa kättesaamine reflektorist minu projektori puhul polegi nii kerge kui ma arvasin (ju olen jube naiivne).
Igatahes on see keraamiline osa mingi keraamilise möksiga sinna väga tugevalt kinni pandud, olen küll suutund nad üksteiset juba eraldada aga pirn läks ka vähe katki. Kõige tõenäolisem on vist puuriga pärast puhastada.
Kinnipanek on muiudgi keerulisem, mida siis peaks kasutama. Kuna temperatuurid on kõrged siis minul esmalt idee puudub ?
Paranduseks endale võin öelda et sobib arvatavasti pahtel näiteks.


Nii lumenarc lehelt soovitaks FAQ läbi lugeda päris hea tekst mida oleks vaja ennem teha kui projectori kallale minna.
Ja pirni tüüpide kohta kopeerin siia natukene teksti mis võib teisetele vajalik olla.
SHP (Phoenix), NSH and UMPRD (Ushio) lamps are DC lamps. P-VIP (Osram), UHP (Philips), HSCR (Iwasaki), HS (Panasonic), NSHA (Ushio) and UHE are AC lamps. All the same Mercury Vapour Lamps but different names given by different manufacturer
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Simpelman
HV veteran
Simpelman

liitunud: 25.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.11.2010 19:02:15 vasta tsitaadiga

viimast postitust lugedes hakkas omalgi huvi tekkima..... nimelt vajadus E23H (philips UHP) lambi järgi....
käivituspinge on neil minu teada kuni 16 KV .... sealt lehelt ma ei loe küll kuskilt pingeid välja... oskab keegi sobivust kinnitada ? vaja siis LG 44" projektsioontelerile
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 05.11.2010 18:45:33 vasta tsitaadiga

No guugelda vaata kallimaid asenduslampe ja ehk saad mingite muude masinatega kokku viia. Nii tegin minagi.
Ja saada ka luminarci kiri nad vastavad sulle kiirest.
Samuti võid ju proovida testriga mõõta seda seda sa ju tead et on AC pinge.


Niih huvilisi ei tundu olema. Lasen hoopis ühel sõbral ära tellida kuna ise krediitkaarti ei oma.
Enne pühapäeva seda muidugi arvatavsti ei juhtu. aga kui kellelgi kiire huvi siis soovitaks ühendust võtta arvavasti ps kaudu kuna siin foorumis eriti tihti aega ei veeda. aga lihtsalt infot tuleb siis mailile ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Simpelman
HV veteran
Simpelman

liitunud: 25.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2010 18:45:46 vasta tsitaadiga

pea nüüd hoogu icon_biggrin.gif

mis kujunex selle lõpphinnax minu jaox ? http://www.lumenarc.co.uk/index.php?productID=672


mk1985 kirjutas:
No guugelda vaata kallimaid asenduslampe ja ehk saad mingite muude masinatega kokku viia. Nii tegin minagi.
Ja saada ka luminarci kiri nad vastavad sulle kiirest.
Samuti võid ju proovida testriga mõõta seda seda sa ju tead et on AC pinge.


Niih huvilisi ei tundu olema. Lasen hoopis ühel sõbral ära tellida kuna ise krediitkaarti ei oma.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.11.2010 19:35:21 vasta tsitaadiga

Üle 1200.-
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 07.11.2010 21:25:15 vasta tsitaadiga

Kui aus olla siis esilagsete arvutuste järgi 1237.- siin sees siis ka transport.
Üllatusi vast ei tule. aga mina igatahes tellin nagunii.

niih jah nüüd asi tehtud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gorilla
HV kasutaja

liitunud: 01.01.2007




sõnum 10.11.2010 19:23:11 vasta tsitaadiga

mk1985, kas õpetust on ka oodata? Kindlasti oleks see väärt materjal icon_smile.gif On äkki keegi leidnud ka välismaiseid õpetusi, kuidas seda burnerit vahetada? Endal siiani pole näkanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 12.11.2010 18:29:37 vasta tsitaadiga

Noh tasuks läbi lugeda FAQ lumenarc'i lehelt nagu ma mainisin seal suht hästi ära seletatud kuidas seda saab vahetada. Ja samad õpetused jagasin ma ka PS kaudud sinule.
Ega see lumenarc'i leht ongi kõige informatiivsem. Kui välismaa lehti lugeda siis seal enamus õpetused on pigem sellised kuidas petta ära projektor et seal on haliid lamp. Tegelikult aga hoopis halogeen.
Aga nagu mainitud siis halogeen on jama kuna puudub vajalik valgustugevus ega tolle eluiga pojektoris peaks olema sadades tundides mitte tuhandates ja samuti on ka pildis kollasus tunda.
Samuti on ka mõned õpetused kuidas LED'ididele ümber teha. Aga need õpetused pigem kogenud elektroonikaga tegelejatele mitte algajatele.


Nonii täna hommikul kodu jõudes avastasin, et pakk on ära tulnud, issand kui rahul ma sellega olen vahel natsa linnas käidud ja vajalikke juppe veel toodud.
Minul see burner siis ära installlitud ja see tund aega mis ta ennem mul käis toimis asi küll. Olen rahul.
Väga keeruline siiski selle lambi install polnud, kuigi järgmine kord tuleb paremini, see on kindel.
igatahes mul siis 5 päevaga asi kohal, ja paigaldus oodatust kergem,lihtsam.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.11.2010 18:52:10 vasta tsitaadiga

On veel mu abi vaja? Vaikseks jäänud kuidagi :S
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mk1985
HV vaatleja

liitunud: 29.01.2008




sõnum 19.11.2010 23:25:12 vasta tsitaadiga

Noh eks need kes tahavad tellivad vast ise. Asi ju lihtne krediitkaarti on vaja ja paypal kontot, mida on ka lihtne vormistada.
Minul igatahes tellitud ja projektor toimetab lausa igapäevaselt. midagi pole siiamaani juhtunud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Sony HD projektori lamp: kas saab asendada mõne odava alternatiiviga?
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.