Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: 22" Lenovo l220x LCD monitor märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 25.05.2008 00:04:17 Ülevaade: 22" Lenovo l220x LCD monitor vasta tsitaadiga

link :: Lenovo - t33hneu


Lenovo l220x (t33hneu)
- 22" (559.0 mm) diagonaal;
- 1920x1200 resolutsioon (wuxga, 16:10 külgede suhe, 103 dpi);
- 178°/178° vaatenurgad (@10:1 cr);
- reaktsiooniaeg 6ms (gtg);
- heledus: 300 cd/m²;
- kontrast: 1000:1;
- sisendid: vga, dvi;
- 4-port usb hub (1 sisse, 4 välja seega);
- tõstetav, pööratav ja pivot jalg;
- 3 m kaablid (vga, dvi, toide, usb);
- garantii 36 kuud.



HinnaVaatluse andmetel odavaim hind 6385.-

hdcp ja 1080p tugi, 92% color gamut, tco3 ja vast mõni vahva marketingiväljend veel.
lenovo enda materjalides pole sellest küll juttu, aga tegemist on (s)pva paneeliga.


taustaks
kuna 21" crt võtab laual ebameeldivalt palju ruumi ja neid ka küllalt mitu juba käest läbi käinud on (tõele au andes viimane veel suremise märke ei näidanud, aga sellest eelmise juurest see uue kuvari otsimine alguse sai), siis saigi sobivat monitori otsima hakatud. nõueteks siis:
- kindlasti mitte väiksem kui 22" wide monitori korral ja mitte vähem kui 20" 4:3 korral. lihtsalt sellepärast, et vaadatav pind otseselt väiksemaks ei jääks, sest kuvarit väiksemaks vahetada on ju nõme;
- head vaatenurgad, kuna lcd-sid küllalt nähtud mida alt-ülevalt vaadata ei saa. ja kodus tahaks voodis lösutades filmi vaadata näiteks. seega kindlasti mitte tn maatriks, vaid *va/s-ips;
- reso mitte väiksem kui 1600x1200. kuvarit väiksemaks vahetada on ikka veel nõme;
- must või tumehall (arvuti, klaver, hiir, kõlarid on mustad...).
rohkem konkreetset välja ei mõelnud ja kõik see kokku näitas algselt näpuga 24" poole, täpsemalt samsungi 244t/245t või delli 2408wfp. kõhklema pani nende mõlema 10k eek kanti küündiv hind ning mõned subjektiivsemad põhjused (lcd-monitoride teemast selgus, et 245t piniseb ja delli disain mulle ei meeldi), seega venitasin selle mõtlemisega. seda täpselt nii kaua, kuni netis sobrades jäi ette lenovo l220x, mis oma näitajatelt vastab esitatud nõuetele (olles sealjuures üks loetud 22" monitoridest, mis 1920x1200 eraldusvõimega) ja mille hind on pea kolmandiku võrra eelmistest valikutest parem. seega saigi l220x omale ära ostetud. etteruttavalt võib öelda, et olen rahul


karbis on
- kuvar, ühes tükis;
- kaablid (vga, dvi, toide, usb);
- kaablikaitse;
- manuaal, tarkvaraplaat.


üldist, nupud
monitori suunitlus on eelkõige töökohad/tööjaamad, seega veebikaamerat, kõlareid ja hunnikut sisendeid selle küljest ei leia. samas ei saa nende puudumise üle ka väga kurta.
disain on samuti lihtne. tumehall/must (silmaga peab hästi vaatama, et vahet teeks, piltidel on paremini näha) matt korpus. power-led on suhteliselt tuhm roheline ja sügaval korpuse sees, nii et see ka pimeduses ei sära.
lainelised nupud on all paremas nurgas koos värviliste pildikestega tähenduse kohta.
5 nuppu:
- sisendi vahetus/menüüst väljumine;
- automaatne kalibreerimine/menüüs vasakule;
- heledus/menüüs paremale;
- menüü/menüüs enter;
- power;

omaette äramärkimist väärib, et kaablite majandamisel abistamiseks on kaasas spiraalne kaablihoidja, mis kuvari küljest kaablid korralikult kokkuköidetuna jala taha kanalisse ja sealt alla suunata aitab. pilti hetkel pole, kuna laua taga valitseva kaablisegaduse tahan enne korda saada, kui nii vahvaid lahendusi tarbin.

eks disain ole alati maitseasi, mulle selline lihtsus meeldib. must/hall, ilma silmatorkavate 'bling' asjadeta, samas väga funktsionaalne. pind on matt ja kergesti puhastatav.
korpuse kokkupaneku kvaliteedi üle tahaks natukene viriseda, külgedelt ja ülevalt kinni võttes saab veidi plastmassinaginat. kindlasti ei lagune see laiali ega väändu midagi ära, aga võiks ju täiesti korralikult koos olla.
ja hõbedane lenovo logo ekraani üleval servas võiks ka olemata olla, aga pole päris pisiasjade kallal virisema ka mõtet hakata.



jalg
suhteliselt suurte mõõtmetega, mis tähendab, et monitori alla jääb omajagu lauapinda. jalg ei mõju massiivselt ja võimaldab:
- monitori kõrgust muuta nii, et alumine äär on ~4-15cm lauast;
- ~45-50° ulatuses saab monitori keerata kummalegi poole kõrvale;
- ~0-25° üles-alla keerata;
- pivot 90°, ühte pidi (päripäeva, koos kaasasoleva softiga pöörab ka pilti automaatselt).


menüü
must-roheline väljanägemine, võimalused on võrdlemisi ahtakesed, samas piisavad.
paar menüüpunkti on ainult analoogsisendi korral olemas, pildi asukoha (horisontaalne/vertikaalne), faasi ja takti seadistamiseks.
menüüstruktuur:
Spoiler Spoiler Spoiler



värvid
tarbin siin ja edaspidi üht pealtnäha pädevat testpiltide ja testanimatsioonide lehte: http://www.lagom.nl/lcd-test/
gradiendid paistavad korras, nii värvide kui halltoonide osas.
gamma paistab mõnevõrra paigast ära, just üldiselt, mitte värvide suhte osas. kuna silma järgi kurta ei oska ja vajadust ei ole, siis ei ole teinud ka midagi olukorra parandamiseks.
mustade-valgetega on ka lood enam-vähem, testpiltidest nii mustal kui valgel on vastavalt kõige tumedamad kaks ja heledamad kaks eristamatud.
(pildid natukene petavad ka, allpool lingilt saab albumi kus mõne asja osas on crt tulemus kõrval).

reguleeritud on täpselt nii palju, et värvid kaasasoleva softiga 6300k peale ning siis heledust ja kontrasti tublisti maha (15/15). muidu hakkab silmadele. seda 300cd/m² heledust on kuvaril küll ja veel.
huvitav tõsiasi on, et menüüst värvide kallale ronides on näha, et punast värvi on vaikimisi suhteliselt rohkem (80/50/50 vastavalt r/g/b) ja vähemaks reguleerida ei saa, kuna paistab nõrgim värv olema. pikemalt süvenenud ei ole ega ole ilmselt ka piisavalt pädev, et värvidega mängida.

kontrasti osas ei oska midagi öelda, heledusvaru on nii et tapab (silmi), sellepärast võib 1000:1 kontrastinumbrit uskuda küll. pimedas toas ei ole kuvari must kindlasti mitte must aga väga tume küll. crt-kuvariga täiesti võrreldav. taustvalgustus on ühtlane, niipalju kui pime tuba ja silmad kontrollida lasevad, tehnilisi abivahendeid mul selleks ei ole.

vaatenurkadest pilti teha on kuratlikult raske, pildi kvaliteet ei kannata võrdlust näidata, kuna see on nii minimaalne. silmaga vaadates on tegelikult näha, et kuskil 45° paiku tuhmub järsku punane toon. loetavust see ei halvenda ja otsimata nähtav pole, täisekraani ja punastes toonides pildi puhul mingil määral. rohkem edasi mingeid muudatusi ei tähelda. nii suure nurga alt, kui vaadata saab, on pilt ka korralik.


reaktsiooniajad, ghosting, input lag
reaktsiooniaja kohta midagi kurta ei oska, saidi testid olid korras, silma midagi hakanud ei ole. ghostingu kohta sama jutt, kuigi ei välista, et ma ghostingu märkamise osas ise ei päde.
input lagi pikemast seeriast on paar pilti albumis ja üks ka siin olemas, tulemuseks oli 1-2 freimi, suhtega umbes pooleks. seega julgen öelda, et input lag on 17-34ms. mängudes mõju avaldamisest on asi kaugel, ei tunneta mingit vahet crt ja selle lcd abil mängimisel. mõnda kiiremat fpsi ikka mängin, nii et päris lambist see väide võetud pole.

küljesuhe
dvi- ja vga-sisendist tuleva signaali otsustab monitor rõõmsalt üle ekraani laiali venitada, küljesuhtega tegelevat kohta menüüs näinud ei ole, nii et sellega on vähe nadi lugu. hdmi-sisendit ei ole proovinud.
kuna mul on vaja pilti vaid arvutist ja sedagi dvi kaudu, tuleb mulle siinkohal appi nvidia skaleerimine koos küljesuhte säilitamisega (nvidia control panel/flat panel scaling/use nvidia scaling with fixed-aspect ratio).
skaleerimisoskuseta seadmete, konsoolide, dvd/bluray-mängijate külge see monitor seega eriti ei kipu sobima.

kaasasolev soft
kaasa on pandud lenovo kirjadega aga ilmselgelt entechi päritolu onscreen manager, 'otse loomulikult' vaid windowsi (2000/xp/vista) jaoks. peale paigaldamist tahab restarti ning uuendusi otsib ise.
näitab igasugust huvitavat infot, alates kuvari tüübist, seerianumbrist ja vanusest ning lõpetades hetkel toimivate seadetega.
muuhulgas on selle tarkvara töötamine vajalik ekraani keeramisel automaatselt pildi keeramiseks.
kõike kuvari menüü kaudu tehtavat saab ka onscreen manageris teha ning windowsis hotkeydega tehtavaks seadistada.
lisaks saab luua seadistuse profiilid, mida siis onscreen manageris või hotkeydega vahetada.

huvitava ääremärkusena: onscreen manager hakkab segast peksma kui sama kuvar nii dvi kui vga kaudu arvuti küljes on.

asjassepuutuvad pildid albumina koos kommentaaridega leiab:
http://londiste.planet.ee/pildid/l220x/

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 25.05.2008 00:28:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maxsimiljo
Kreisi kasutaja
maxsimiljo

liitunud: 15.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2008 00:19:13 vasta tsitaadiga

Kole disain minu arust. Aga muidu tundub päris normaalne olevat thumbs_up.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR
HV veteran
GTR

liitunud: 18.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2008 14:39:47 vasta tsitaadiga

ega jah.. muidu täitsa kobe asi kuid selline kobakas tundub veits...
ja tundub, et must pole kah päris must ikka.. aga noh odavamatel lcd'del ongi asi nii...eriti kui näen igapäev Eizo 22" lcd pilti..
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 106
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xin Zeran
HV kasutaja

liitunud: 22.12.2002




sõnum 25.05.2008 17:06:05 vasta tsitaadiga

Lenovo disain on loomulikult maitse asi, kuid minule näiteks see ei meeldi. 22" @ 1920x1600 on ikka päris silmade tapmine. Mul endale on 24" LG 245WPM-BN sama reso peal ja isegi see tundub liiga väike. Pikemat aega teksti lugedes, väsivad silmad ära. Tekst on lihtsalt liiga väike ja tuleb tihti zoomi kasutada. Hind on loomulikult vihasem, kuid natuke ringi tuhnides sain isendi 7900eq eest kätte.
Muidu üpris hea ülevaade. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 25.05.2008 17:22:12 vasta tsitaadiga

1920x1600 reso kasutada 24/7 väikse kuvariga? icon_eek.gif Peast segane.
1600x1200 või vastavalt LCD 16XXx1280 on täitsa piisav.
1920x1600 filmide ja mängude resolutsioon.

Saaks aru, kui istuks mõne suurema LCD teleri või projektori taga, siis kasutada sellist reso.
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 25.05.2008 18:22:33 vasta tsitaadiga

reso on maitseasi. 14,1" läpakal tarbin 1024x768 reso ja oi kuidas ma 1400x1050 resoga masinat tagasi igatsen
22" ei ole väike monitor.
24" moluga hinnavahe on vägagi tuntav.
disain, nagu öeldud, on samuti maitseasi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sonex
HV kasutaja
sonex

liitunud: 27.09.2005




sõnum 25.05.2008 18:41:28 vasta tsitaadiga

Hea ülevaade.

Endal plaanis sama monitor soetada ja seda just resolutisooni pärast.

Töö läpparil on 14.1in 1400x1050 LCD icon_wink.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siLc
HV Guru

liitunud: 22.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.05.2008 18:43:23 vasta tsitaadiga

1920x1600 native resolutsiooni ei tohiks eksisteerida, mõtlete ikka 1920x1200?

Mulle jällegi meeldis Delli disain ja ostsin 24" E248WFP (1920x1200 muidugist, TN paneeliga), mis on teksti loetavuselt vast ehk parem kui varasemad 17" 1280x1024 ja 20" 1680x1050 mollid, tänu õige vähe suuremale pikslile (0.264 vs 0.258 vs 0.27). Samas läpaka 14,1" 1440x900 on rets, pidin DPI-d suurendama mõnevõrra, et oleks kasutatav.
Muidu kena ülevaade aga lause alguse suurtähtedega pole sõber?
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 183
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jaan
HV veteran

liitunud: 20.11.2001




sõnum 26.05.2008 08:27:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
24" moluga hinnavahe on vägagi tuntav...

Ma pidin just hiljuti ostma tuttavale 24'' LCD, hinnaks oli ca 5,5K (Acer).
Kui vaadata HV-sse, siis sellest mollist on vähemalt neli 24'' LCD odavamad isegi:
https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/Monitorid/?TypeID=1584&Order=MinPrice&Sort=0
See selleks.
Aga suurus vs. reso on samuti maitseasi- naaber otsis ja ostis just nimelt võimalikult väikse pixliga LCD- teda häirib teralisus.
Põhitööks AutoCAD. Nüüd on ta rahul oma 15,4'' 1920x1200 molliga (Delli läppar)
Muidu oli täitsa huvitav lugeda londiste ülevadet thumbs_up.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 123
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 08:27:14 vasta tsitaadiga

maxsimiljo kirjutas:
Kole disain minu arust. Aga muidu tundub päris normaalne olevat thumbs_up.gif
Just 8)
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 26.05.2008 09:39:28 vasta tsitaadiga

Jaan, esimene mitte-tn molu peaks olema su HV lingil lg l245wp, hinnaga 9k alla. icon_wink.gif

disaini osas, molu näeb tegelikult millegipärast parem välja kui piltidel.
aga eks ta sihuke utilitarian muidugi on.

edit:
lenovo lehele lingiga on lood nii nagu on, umbes pooltel kordadel saab 500 errori. pole õrna aimugi miks.

edit2: leidsin tollest onscreen managerist miskid värvide black leveli muutmise kohad ka, aga ei oska seda niimoodi paika ajada, et värvid normaalsed jääksid icon_razz.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 10:11:55 vasta tsitaadiga

tsitaat:

1920x1600 reso kasutada 24/7 väikse kuvariga? icon_eek.gif Peast segane.

Kui 22" monitori pead tillukeseks, oled nakatunud Ameerika suurusehullustusega icon_rolleyes.gif
Igati viisakas monitor tundub, kuigi ise oleks ikkagi 4:3 peale jäänud ja määnsegi kas või 20" hankinud.
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 14:47:40 vasta tsitaadiga

... olen mitme sellesama molli taga istunud ja ei kurdaks üldse, selle raha eest on monitori ikka väga palju. Värvid on päris head, julgeks isegi fototöötluse jaoks soovitada, kui pole raha kallimaks, siis ajab asja ära küll. Vaatnurk on samuti normaalne, suurele monitorile iseloomulik vaatenurga äärtest tumenemine ei hakka nii silma, kui teistel odavatel suuremõõtmelistel monitoridel. Pildi teravus on hea, joonestada kannatab üsna edukalt. Mängudes pole samuti midagi anomaalset täheldanud, täiesti kasutatav. Mis puutub sellesse, et reeglina on wuxga reso 24" monitoride pärusmaa, siis ma ei ütleks, et wuxga jääks 22" jaoks natuke liiga kõrgeks, minusilmis täitsa paras ja mõnusalt terav ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smoking
HV Guru
Smoking

liitunud: 15.08.2005




sõnum 26.05.2008 14:55:44 vasta tsitaadiga

heretic666, Väikse all mõtlesin alla 32"-st. 22" ei ole väike, aga netis kolamiseks ja lugemiseks on selline pikslite arv liig 22"-se kuvari jaoks. icon_rolleyes.gif
Selline vähemalt minu arvamus.
Loomulikult mängimine, filmide vaatamine jms-ne tegevus igati mõnus. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 360 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 1 :: 298
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dannyb0y
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2007




sõnum 26.05.2008 14:59:05 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin, et ostaks ka ja siis märkasin hinda icon_biggrin.gif. Õnneks klikkisin peale ja leebusin icon_razz.gif.
_________________
"Things should be made as simple as possible, but not any simpler."
~Albert Einstein
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
taavi
HV veteran

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 26.05.2008 15:12:47 vasta tsitaadiga

kas seda monitori kuskil poes näha ka saab? tartus ma mõtlen.

mina kasutan 1920x1200 reso 15,4" sülearvutil. mõnus on.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 15:24:35 vasta tsitaadiga

Smoking kirjutas:
heretic666, Väikse all mõtlesin alla 32"-st. 22" ei ole väike, aga netis kolamiseks ja lugemiseks on selline pikslite arv liig 22"-se kuvari jaoks. icon_rolleyes.gif
Selline vähemalt minu arvamus.
Loomulikult mängimine, filmide vaatamine jms-ne tegevus igati mõnus. thumbs_up.gif

... netis kolada peaks ju väga hea olema, mahub rohkem ekraanile, väikest teksti saab ju alati suuremaks zoomida, kui raske lugeda. Filmide vaatamiseks pole üldse nii kõrget reso vaja, filme sa ju reeglina ei vaata tavapärase aruvutikasutamise kauguselt, ikka natuke kaugemalt ja siis ei mängi reso enam nii palju rolli sest silm ei erista liikuva pildi puhul nii palju detailsust, kui reso lubaks. Mängudes loomulikult on kõrgem reso kasuks, rohkem detailsust ja kui textuurid on kvaliteetsed, siis ei pea nii palju pildisilumist kasutama, kui madalama reso puhul. Muidugi oleneb palju ka silmadest ja millega ollakse varasemalt harjunud, mõni lihtsalt ei kannatagi kõrget reso ...

_________________


viimati muutis DigeBeni 26.05.2008 17:10:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 22.04.2003




sõnum 26.05.2008 15:36:05 vasta tsitaadiga

viimased windowsid oskavad vajadusel küllalt pädevalt teksti suuremaks ajada. kui väga spetsiifilist softi ei kasuta, ei ole ka anomaaliaid.

DigeBeni, odavate hulka see tegelikult päris ei kuulu, 22" kohta on hind tubli icon_wink.gif

netis kolamiseks võiks teoorias pivotisse keerata, mahub jube palju teksti ära, aga tõsiselt, liiga imelik on icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 237 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 212
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.05.2008 17:16:48 vasta tsitaadiga

... odavaks ma omaarust seda molu ei nimetanud aga tegemist on siiski selle paneelitüübi ja reso koosluse nö. entry level'iga ja kui ise oma silmaga poleks näinud, siis ei oskaks sellest monitorist nii korralikku pildikasti eeldadagi ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
murjam
HV kasutaja

liitunud: 09.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2008 19:17:30 vasta tsitaadiga

Odavaks võib pidada Iolair MB24W monitori, http://www.behardware.com/articles/712-1/lcd-david-vs-goliath-iolair-vs-dell.html
Oman ise antud isendit, 4700EEK eest on raske midagi paremat tahta. Kui uus PC kast kodu jõuab on võimalik ka täie rinnaga asja nautida. Kuigi ei oma vertikaalasendi võimalust.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.05.2008 21:10:53 vasta tsitaadiga

endal 1680x1050 22"ekraanil häirib see teralisus ikka väga
nii kui silma mõõduka tempoga üle ekraani lasta, siis riivab kohe
muidu resolutsioonist piisakski icon_rolleyes.gif

mõõtudelt ostaks endale 27" lauale, aga 0,3x punktisuurus on nagu ulme, kurat vaata nagu läbi teksapükste

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2008 21:16:29 vasta tsitaadiga

icon_question.gificon_question.gificon_question.gif Mismoodi icon_question.gif Mul on 22" Samsungi pildiaparaat... ma küll midagi taolist ei märka icon_confused.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.05.2008 21:19:00 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
icon_question.gificon_question.gificon_question.gif Mismoodi icon_question.gif Mul on 22" Samsungi pildiaparaat... ma küll midagi taolist ei märka icon_confused.gif
kui tuled CRT pealt, kus punkti diameeter maskis 0,21 , siis 0,27 hakkab silma
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.05.2008 21:26:38 vasta tsitaadiga

See üüratu 0.27 punkti on standard, või on see sõltuvalt firmast/monitorist icon_question.gif Mina olen enda monitoriga väga rahul 8) Ja tunnen ennast just CRT taga ebamugavalt icon_razz1.gif

Töö juures endal on mingi suht säästu 19" LCD ASUS, aga valdaval osal on siiski CRT monitorid.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 27.05.2008 21:35:00 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
See üüratu 0.27 punkti on standard, või on see sõltuvalt firmast/monitorist icon_question.gif Mina olen enda monitoriga väga rahul 8) Ja tunnen ennast just CRT taga ebamugavalt icon_razz1.gif

Töö juures endal on mingi suht säästu 19" LCD ASUS, aga valdaval osal on siiski CRT monitorid.
punktisuurus on vahetus sõltuvuses ekraanipindalast ja resolutsioonist, mida suurem resolutsioon pindala kohta on, seda pisem punkt
kui CRT puhul polnud vahet, kui vinge reso peale väänasid lubatud vahemikus, siis maski pilu/augu suurus jättis tunda
LCD'del pole seda probleemi, aga on mingi näkane native resolutsioon

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: 22" Lenovo l220x LCD monitor mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.