Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Scythe quiet drive märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.04.2008 19:35:22 Ülevaade: Scythe quiet drive vasta tsitaadiga


Tegemist on 3,5" ketta jaoks mõeldud ümbrisega, mis mahub 5,25" pesasse. Mõte siis ketta täielikus akustilises isoleerimises, külgedelt miski vahtkummi sarnase materjeliga ja pealt-alt geelilehtedega. geel peaks ühest küljest vähendama vibratsiooni ülekandumist välimisele ümbrisele ja samas soojust edasi andma. Ka välimise ümbrise korpuse külge kruvimise adapterid on eraldatud kõvade kummijublakatega. Kuna peale mõningaid vaikusele suunatud vahetusi jäi korpuses kõige valjemaks komponendiks kõvaketas, siis sai hakatud otsima head lahendust selle vaigistamiseks. Silentpcreview foorumis soovitas siis keegi Scythe quiet drive soetada, mis minu rõõmsaks üllatuseks Arvutikeskuses küsimise peale olemas oli (või noh, täpsemalt järgmine päev oli icon_smile.gif).

kuna endal polnud ega pole fotoaparaati käepärast ja ametlikud pildid ei erine mitte kuidagi minu konkreetsest mudelist, siis kasutan scythe lehelt pärit pilte:
ja pildid panen siia algusse ära, pikem jutt järgneb pärast pilte.

nagu ka silentpcreviews asja kommenteerinud tegelane märkis, et värskendav on näha toodet, mille karbil on toote nimi suuremalt kui tootja oma icon_wink.gif
lihtne ja konkreetne pappkarp, olulised asjad ilusasti karbil kirjas.


pappkarbi sees siis ümbris ise, mille sees väiksem sisemine ümbis...



...geelilehed, mis soojust ühelt ümbriselt teisele juhivad, samas vibratsiooni ja müra takistades...

...ja mõned pudinad.


karbis on seega:
- ümbrised, ilusti üksteise sees;
- 2 geelilehte;
- 6 musta kruvi;
- 6 metallivärvi kruvi;
- 8 metallivärvi kruvi (pisut teistsuguseid);
- sata vool+data pikendus;
- molex pikendus;
- manuaal.

kokkupanek on teoorias lihtne, ketas sisemise karbi külge, geelilehed peale-alla ja see kupatus siis suurema karbi sisse. arvestades juhtmetega on üsna keeruline ketast valepidi sisse panna. praktikas osutus mitte just keeruliseks aga veidi tähelepanu nõudvaks:
- manuaal näitas konkreetselt, kumb sisemise ümbrise pool ketta peale ja kumb alla käib. ei tea, kas mingit tähtsust ka on. kuna mõlemad on omavahel kokku kruvitud ja geeli vahendusel välimise ümbrisega kokku puutuvad;
- kruvid on üsna nadisti tähistatud - kui on 6 musta, 6 metallivärvi ja veel 8 metallivärvi kruvi ja juhend on loomulikult mustvalge ja kruvide kuju seal veidi meelevaldselt kujutatud, siis tekkis hetkeks küsimus. arvestades värviga sai selgeks, et 6 musta lähevad välimise ümbrise kokkukruvimiseks. sisemise ümbrise kokkukruvimiseks oli tarvis 6 kruvi, seega olid õiged kruvid käes. veidi täpsemalt tähistamine ei teeks paha...
- juhtmete pikendused on vaja enne välimise ümbrise kokkukruvimist ketta külge saada, ide ketta korral peab lisaks molexi pikendusele ka enda ide-kaabel külge saama. (ei naera, ma oleks peaaegu juhtmed unustanud) juhtmed ise jäävad kahelt poolt tugevasti kokku surutavate pehmete isolatsioonikihtide vahele;
- välimise korpuse kokkukruvimine. juba sai selgeks, et sinna lähevad 6 musta kruvi. asi ise on palju keerulisem kui kõlab, kui just kruustange vms poolte koos hoidmiseks käepärast ei juhtu olema. nimelt tuleb üheaegselt üsna tugevalt (ütleks isegi, et väga tugevalt) hoida koos kahte poolt ja üritada kruvi kinni keerata. kusjuures nendel kruvidel on väga tõsine probleem õigesti soontesse minemisega, lithsalt otse keeramisest ei piisa. üks saigi vist lõpuks väga jõuga keeratud. soovitav on diagonaalis mõlemalt poolt eri otstest 2 kruvi kinni saada, siis on teistega veidi lihtsam.
- edasi on lihtne, 5,25" pessa ja soovitavalt kõigi 8 kruviga kinni. minu korpuse puhul jäid nende kruvide pead küll veidi väikseks. hoiavad, aga kindluse mõttes võiks pisut suuremad olla.

kokkuvõttes, kui kruvid välja arvata, on asjaga kõik vahva.

tulemustest:
1) müra
nagu alguses mainitud, oli soetamise põhjuseks lärmav kõvaketas ja soov vaiksema arvuti järele.
müratekitavateks osadeks arvutis (algses lärmamise järjekorras):
- mainitud kõvaketas - wd5000avjs, ehk siis levinud wd5000aaks a-v seadmetele mõeldud lähedane suguvend (tegu on tõesti üsna vaikse kettaga, enam häirivaks heliks on pöörlemise sisin. ka vibratsiooniga on lood head kuid mitte perfektsed. siinkohal märgiks ära, et seek on vaid vaevumärgatav krabin, mis upub peaaegu pöörlemise sisinasse).
- zalmani cnps9500 am2 (väiksemail kiirusel, mida kaasasolnud fanmate lubab, 5v?);
- arctic cooling silencer s1 peale monteeritud turbo module (ehk siis väiksed vaiksed vendid);
- corsairi hx520w.
kõvaketas ümbrises on olukord muutunud täpselt niipalju, et kõvaketas kukkus esimeselt kohalt viimaseks. ehk siis corsairi toide on napilt-napilt häälekam. ketta sisin on kadunud, vibratsioon on mingil vähesel määral alles.

2) temperatuurid
24/7 ülevalolevast masinast ketast välja kiskudes ei ole see just jahe. piisavalt kärsitu ka uut asja proovima, ehk siis kokkupanek sai sooritet sooja ketta ümber. kui 10-15 minutiga kogu kogu kupatuse kokku sain, siis avastasin üllatuseks, et ümbris on väljast mõnusalt soe icon_smile.gif seega geel töötab ja ütleks, et vägagi hästi.

kuna korpuses mujal selle jaoks ruumi polnud, siis on ketas koos ümbrisega optilise seadme peal korpuse esimeses ülemises nurgas. optilise seadme peal seetõttu, et optiline on mul lühike ja kettaga allpool ei mahu toitest väljuvad juhtmed puhtfüüsiliselt ära. kui enne asus ketas otse zalmani vendi ees ja idles jäi temperatuur kuskile 42 kanti ja suuremas tegevuses 45 ümber, siis uues asukohas kippus temperatuur idles 45-46 ja tegevuses 49-50 juurde.

seoses erinevate asukohtadega ei saa konkreetset temperatuurivahet öelda ega mõõta. ilmselt on ümbris suurema pindala tõttu siiski palju altim soojust eraldama.
(hetkel on korpusel külg jälle peal ning korpuse tagaseina lõigutud augu ette on leidnud tee üks lärmav noctua nf-s12-1200 ja ketta temperatuurid on kumbki paar kraadi väiksemad).

Scythe quiet drive koduleht

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 25.04.2008 20:01:57, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 25.04.2008 19:44:30 vasta tsitaadiga

Ise olen neid Scythe karpe juba mõnda aega kasutanud ja olen rahul. Kasutusjuhendid on Scythe nõrk külg (ka muudel toodetel). Nuputamist on algul palju. Aga asjad on head.
Temperatuuride kohapealt oleks üks nipp välja pakkuda. Termopasta. Mina mökerdasin kettaga kokku puutuvad pinnad sellega kokku ja minu kettad on kõik olnud Scythe karbis tunduvalt jahedamad kui ilma karbita (ca 5-7C).
Peale nende karpide kasutuselevõttu muutus minu mürataluvus olematuks. Lõppes sellega, et tavalisi 3.5'' kettaid ei suuda enam taluda...
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 25.04.2008 19:52:29 vasta tsitaadiga

ei taha pastaga mäkerdama hakata, temperatuurid on ok. üle 50 ei lähe ja ma olen sellega väga rahul.

sul on 2 quiet drive'i üksteise sees läpakaketta ümber? icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 25.04.2008 19:53:52 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

sul on 2 quiet drive'i üksteise sees läpakaketta ümber? icon_smile.gif
Jup 8) Hääletu. OK, öösel on 10cm kauguselt õrnalt kuulda.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DonNiger
HV Guru
DonNiger

liitunud: 14.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2008 19:55:26 vasta tsitaadiga

OT: pane pildid üksteise alla, väiksema resoga ekraanilt kole tüütu servast serva kerida.
_________________
Müüa EOS 50D
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 116
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillerXP
HV Guru
KillerXP

liitunud: 18.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2008 13:57:18 vasta tsitaadiga

Ma ei tea kas mina olen pime või sa unustasid hinna märkida...

arvutikeskuse enda lehelt suudan mina leida ainult Scythe Scythe Quiet Drive 2,5" hinnaga 440.-, mitte aga 3,5" oma
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 26.04.2008 14:00:50 vasta tsitaadiga

3.5 maksis seal 450. Hetkel vist ei ole jah, küll tuleb jälle thumbs_up.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 27.04.2008 21:41:08 vasta tsitaadiga

londiste, Muidu hea ülevaade, aga lause esimene sõna algab reeglina suure algustähega icon_idea.gif
Palun austa eesti keelt ja pea kinni grammatikareeglitest thumbs_up.gif

EDIT: ülevaate algus korrigeeritud ja lisatud 450pix pilt, et see HV avalehel paistaks.

_________________
HV valuutakalkulaator
Kommentaarid: 461 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 12 :: 7 :: 356
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
tahanteada
Lõuapoolik
Lõuapoolik

liitunud: 04.04.2003




sõnum 27.04.2008 22:08:05 vasta tsitaadiga

See geelilehtede "termopastaga kokkumäärimine" peaks olema lausa kohtustuslik tegevus. Nii, et selles suhtes on veider, et firma kohe pastat pole kaasa pannud.

Põhjus on lihtne - madalal temperatuuril poleks see pasta nii oluline - kuid kui arvestada, millises kuumenevas keskkonnas kettad töötavad, siis pole sugugi paha kasutada kõiki võtteid ketta temperatuuri allapoole viimiseks.
Ning iga karp ketta ümber halvendab omakorda nii ehk teisti ketta jahutust.
Kommentaarid: 284 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 11 :: 211
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 28.04.2008 13:25:32 olemas vasta tsitaadiga

http://www.arvutikeskus.ee/index.php?pid=0&id=33&menyy_id=33&action=look&lookid=9883
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 28.04.2008 17:43:47 vasta tsitaadiga

tahanteada, põhjus on lihtne, mis pastat pole kaasa pandud - soojusülekanne on juba iseenesest ok ja pastaga mäkerdamine pole just igaühele meeltmööda tegevus.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xeon
HV kasutaja
xeon

liitunud: 20.07.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 28.04.2008 20:33:05 vasta tsitaadiga

mis kohad sa täpsemalt termoga kokku mäkerdasid???... vb teen ka selle asja ära
_________________
PSN: Kilitapja
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 24
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vambola
HV veteran

liitunud: 12.01.2002




sõnum 28.04.2008 20:48:25 vasta tsitaadiga

xeon kirjutas:
mis kohad sa täpsemalt termoga kokku mäkerdasid???... vb teen ka selle asja ära

Sisemise karbi kettaga kokku puutuvad pinnad. Ei tea miks kettad nii napaka kujuga tehakse. Metall-metall kontakt on ikka väga väikese pindalaga, pasta peaks ikka abiks olema. Geelipadjale ma küll ei paneks, imo päris viisakas kontakt seal.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
entr0cks
HV kasutaja
entr0cks

liitunud: 01.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.04.2008 14:21:24 vasta tsitaadiga

Mulle ei meeldi termo pastasid üldse kasutada, mulle väga meeldib see icon_biggrin.gif + suht odav ka tegelikult.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alec
HV kasutaja
alec

liitunud: 26.02.2003




sõnum 30.04.2008 14:33:11 vasta tsitaadiga

Väga hea ülevaade. Ka teistes kiideti mürasummutust, kui nenditi, et vibratsiooni eriti väiksemaks ei tee.
Mul samsungi ketas, kõige rohkem häirib ikka vibreerimine (120Hz?).

_________________
You win again, gravity!
C-4 can make a dull day fun
there are very few problems that can't be remedied with the proper application of explosives
Kommentaarid: 23 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 30.04.2008 15:23:24 vasta tsitaadiga

vibratsiooni vastu aitab küll, aga kaugeltki mitte piisavalt icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tarmov
HV vaatleja

liitunud: 28.11.2001




sõnum 10.05.2008 00:35:30 vasta tsitaadiga

Traksidele riputamisel saab ka ketta päris vaikseks, eriti 2.5" ketta, eriti veel kui arvuti on ventilaatorivaba icon_smile.gif

Saab isegi väikses toas koos töötava arvutiga magada icon_smile.gif
Ketta seek on siiski õrnalt kuulda.

Aga see ülevaade on ka peris huvitav.

(underclock + undervolt, Scythe Ninja, PicoPSU jõudsam vend PW-200-V, traksid koos Antec Solo-ga)
thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Chidori
HV Guru
Chidori

liitunud: 19.09.2007




sõnum 30.05.2008 21:27:53 vasta tsitaadiga

olemas kirjutas:
Kusjuures ma leidsin kastitäie Quietdrive(5.25) nurgast ja mingi 4 tk on veel vabad, visake E-kiri Arvutikeskusesse kui huvi
Kommentaarid: 113 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sonex
HV kasutaja
sonex

liitunud: 27.09.2005




sõnum 10.06.2008 16:06:32 vasta tsitaadiga

Sai samasse ketta karpi istutatud WD Raptor 10000rpm, suhteliselt hästi jahutab Raptori maha erinelvalt Nexus drive-away HDD case(DAW-1500B).

Kõrva järgi nüüd erilist vahet ei teinud, et kumb vaiksem karp on.

Aga samas mõlema karbiga oli/on kuulda kõvaketta häält õrnalt icon_exclaim.gif
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 74
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Scythe quiet drive
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.