Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Üleminek tasuta DNS hostingu peale märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 02:35:05 Üleminek tasuta DNS hostingu peale vasta tsitaadiga

Tervist härrased!

Soovin abi antud probleemiga:
Praegu on mul (nimi.ee kujul) domeen n.ö endise teenusepakkuja juures.
Teenusepakkuja ei suuda pakkuda paindlikku DNS teenust elik ma ei saa muuta või lisada A, CNAME, MX kirjeid.
Lõplik eesmärk on teenuseid nagu e-post kolida mingiks määramata ajaks Google Appzi. Vana ISP juurde ei taha põhimõtteliselt ühtki teenust jätta.
Mingid tasuta DNS hosting'u pakkujad on olemas nagu näiteks xname.org.
Millest peaksin alustama ja kuidas see protseduur kõik välja hakkab nägema?
Võlgnevusi ISP ees ei ole ning olen Eeneti silmis ise adminisitratiivne kontaktisik.

P.s Alguses oli plaan lihtsalt DNS'is vastavad muudatused ära teha ja Google Appzi kasutama hakata. Aga ISP ise vist suurt enam ei tegutse - ei vastata kirjadele ja see on ka ainuke kontakt, mis mul on.
Vabandust kui midagi jäi minu amatöörlikuse tõttu lahti seletamata.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.02.2008 03:18:25 vasta tsitaadiga

oot midas sa lisada tahad siis? ISP DNS-i? icon_confused.gif

Milline ISP üldse laseb enda DNS-i kirjeid teha teenusena?

Et sul on oma veebiserver, aga DNS-i tahad mujalt võtta?

Ma ei saand tõesti aru.

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 03:43:35 vasta tsitaadiga

1) Eeneti leheküljel ".ee alamdomeeni registreerimine" nõutakse tehnilistest andmetest ainult nimeservereid (isegi kui ma tahan kolida, tuleb kõik üleni uuesti täita)
2) Need uued nimeserverid peavad olema formulari täitmise hetkeks pädevaks häälestatud
3) Nii ma tahakski häälestada tasuta DNS hostingus Xname.org nimeserveri pädevaks ja vahetada selle formulariga enda eelmise ISP nimeserverid Xname.org'i omade vastu.
3) Mingid teenuseid ei pea selleks hetkeks olema, vaid pädevaks häälestatud nimeserveris peaks olema tsoon ja A kirje (vähemalt ma olen nii aru saanud).
4) MX ja CNAME väljad annab Google Apps mulle ise ette, need ma saan ka kõik ise Xname.org'is täidetud ja siis teenused Google Appsis ise üles panna.

Niisiis küsimus, kas sellest kõigest piisab?
Või peab vana ISP kuidagi pädevuse lahti laksma?


viimati muutis gator 15.02.2008 03:44:13, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.02.2008 03:44:05 vasta tsitaadiga

gator, veebiserver on sul siis endal?

Elioni või Elisa DNS-i ei saa siis kasutada?

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 03:45:50 vasta tsitaadiga

Google pakub kõik teenused ise.
MX'id teen google'isse, CNAME'id ka. Kui tahan veebiteenus siis selle ka.
Põhimõtteliselt ei ole Eesti ISP'd ju üldse vahele vaja, või ma eksin?
Pealegi ma tahaks paidlikku DNS hostingut, nt mõne CNAME'i saan koduse masina jaoks teha (IP aadress ei muutu ülearu tihti).


viimati muutis gator 15.02.2008 03:46:58, muudetud 1 kord
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.02.2008 03:46:57 vasta tsitaadiga

miks guugel siis host A kirjet tehtud ei saa?
_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 03:51:30 vasta tsitaadiga

Google ise ei paku DNS hosting teenust. Soovitab osta Godaddy, eNOM käest. Viimaste puhul ma ei näe, et kuidas saaks .ee domeeni üle kolida ja ainult DNSi osta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XR
HV Guru
XR

liitunud: 04.11.2001




sõnum 15.02.2008 03:52:40 vasta tsitaadiga

Ma soovitaksin elionist küsida. pakun, et teevad sulle suht tasuta ära.

Linx telecomi võib ka proovida või norbyt

_________________
www.estonia1918.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 04:41:48 vasta tsitaadiga

Minu teada ei paku tasuta seda Eestis keegi. Linx tahtis viimati .eu domeeni ainult DNSis hoidmise eest 200kr (vist aastas). Lisaks pole kirjete muutmine kasutajaliidesega ja mulle alati kättesaadav. Xname.org samas just seda on.

Niisiis õhku jäävad küsimused varasematest postitustest:

1) Niisiis küsimus, kas sellest kõigest piisab?
2) Või peab vana ISP kuidagi pädevuse lahti laksma?
3) Kuidas selle xname.org DNS hostingus pädevaks häälestamine toimuda võiks? Saan teha enda domeenile spekteerimise õigustega kasutaja. Samas spetsialistil ei ole huvi korral eriline raskus endale ise kasutaja teha ja vaadata, mis teenused seal on ja kuidas lahendatud.
4) Eeneti taotlusvormil on veel lahter "Teenusepakkuja (ISP)". Kas see on Eeneti statistika jaoks või pean ma sinna panema Xname.org'i (DNS) või hoopis Google'i (teenused).

P.s rõhutan, n.ö vana ISP'ga on kontakt olematu.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 15.02.2008 10:24:11 vasta tsitaadiga

xname.org-ist ei tea midagi, ise kasutan zoneedit teenust nimeserverite hoidmiseks ja häälestamiseks üle webi.
ISP ei puhu üldse mingit pilli ja nimeserveri hoidmine ISP käes on tõesti halb variant kui tahad ise pidevalt kirjeid muuta.
Domeeninime ja sellele vastavaid nimeserveri aadresse hoiab EENET. Kui oled nime omanik, siis lihtsalt annad teada et tahad muuta
nimeserverite aadresse (vist peab täitma ka avalduse vastavalt nõuetele). Kui sul on endal olemas kaks iseseisvat serverit eraldi IP-dega,
siis võid ju ka ise nimeserverid üles panna. Need peavad olema töövalmis ja korrektselt seadistatud enne kui eenet'ile teatad.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 15.02.2008 11:52:26 vasta tsitaadiga

Ma pole küll enam eriti asjaga kursis, kuid vanasti sellest piisas. Lased uued nimeserverid äraseadistada, teavitad sellest EENetile (ISPiks märgi Xname kui nimeseriverite haldaja, see vist tõesti rohkem statistika jaoks mõeldud väli). EENet uurib vanalt teenuspakkujalt kas pretensioone on ja kui ei ole, siis suunab domeeni ümber. Vana teenuspakkuja peaks peale seda su kirjed oma serverist ärakustutadma, sest muidu tema võrgus olevad kasutajad satuvad vanadele kirjetele edasi.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 15.02.2008 13:44:52 vasta tsitaadiga

tomps01 kirjutas:

Vana teenuspakkuja peaks peale seda su kirjed oma serverist ärakustutadma, sest muidu tema võrgus olevad kasutajad satuvad vanadele kirjetele edasi.


Ei saa nagu sattuda, ega nimeserveri pidaja ei hoia domeeninimedele vastavate nimeserverite aadresse. See on ikka EENET'i pärusmaa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 15.02.2008 14:22:04 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
tomps01 kirjutas:

Vana teenuspakkuja peaks peale seda su kirjed oma serverist ärakustutadma, sest muidu tema võrgus olevad kasutajad satuvad vanadele kirjetele edasi.


Ei saa nagu sattuda, ega nimeserveri pidaja ei hoia domeeninimedele vastavate nimeserverite aadresse. See on ikka EENET'i pärusmaa.


Oleneb kuidas nimelahendus on tehtud. Reeglina kui miski masin pakub nimelahendust, siis esimese asjana ta vaatab kas temas endas pole vastavat domeeni juba ärakirjeldatud ja alles siis, kui selgub et ei ole, hakkab maailma pealt uurima, kes domeenist miskit teab. Seega kui miski võrgu nimmelahendajasse on valed andmed kirja saanud, siis suunatakse seal võrgus olevad päringud valedesse kohtadesse. Ainult virtuaalservereid pakkuvate firmade korral pole see teoreetiliselt eriline probleem (kuna neil pole erilist võrku), kuid internetti jagavate asutuste korral tekib jama. See on vist ka peamine põhjus miks peale DNS kirjete muutmist EENet PEAB saamta vanale teenuspakkujale kirja, et muudatus on tehtud,.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 15.02.2008 14:58:43 vasta tsitaadiga

tomps01 kirjutas:

Oleneb kuidas nimelahendus on tehtud. Reeglina kui miski masin pakub nimelahendust, siis esimese asjana ta vaatab kas temas endas pole vastavat domeeni juba ärakirjeldatud ja alles siis, kui selgub et ei ole, hakkab maailma pealt uurima, kes domeenist miskit teab. Seega kui miski võrgu nimmelahendajasse on valed andmed kirja saanud, siis suunatakse seal võrgus olevad päringud valedesse kohtadesse. Ainult virtuaalservereid pakkuvate firmade korral pole see teoreetiliselt eriline probleem (kuna neil pole erilist võrku), kuid internetti jagavate asutuste korral tekib jama. See on vist ka peamine põhjus miks peale DNS kirjete muutmist EENet PEAB saamta vanale teenuspakkujale kirja, et muudatus on tehtud,.


Sul on jah õigus, ei tulnud kohe selle peale. Ausalt öelda ei teagi kuidas ISP'd oma klientide domeenide zone'si on seadistanud. Kas A-kirjete hulgas on ka domeeninimele vastav kirje (siis sellesama nimeserveri IP). Kui nüüd ei eksi, siis kui näiteks pole seda kirjet, siis vist ei tohiks edasi serverite nimesi zones ka lahendama asuma. Kui on, siis on tõesti ohtlik. Näiteks kasvõi unustatakse zone kustutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 15.02.2008 15:29:44 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:

Sul on jah õigus, ei tulnud kohe selle peale. Ausalt öelda ei teagi kuidas ISP'd oma klientide domeenide zone'si on seadistanud. Kas A-kirjete hulgas on ka domeeninimele vastav kirje (siis sellesama nimeserveri IP). Kui nüüd ei eksi, siis kui näiteks pole seda kirjet, siis vist ei tohiks edasi serverite nimesi zones ka lahendama asuma. Kui on, siis on tõesti ohtlik. Näiteks kasvõi unustatakse zone kustutada.


Jutt kaldub tiba kõrvale ja ma pole päris kindel, kas ma su mõttest aru sain, kuid igal pool kus on kirjas et domeenX.ee nimeserveriks on domeenX.ee või ns.domeenX.ee vms peab olema ka vastava nimeserveri A kirje (googelda glue record'it kui asi huvitab). Kustutamta kirjetega suht sarnane asi on vist DNS spoofing vms.
Juhul kui mõni zone unustatakse suurema nimelahendaja juurest kustutamata, siis tulemuseks on tore jama, mis algab sellest et antud teenuspakkuja mõni klient näeb pidevalt vana veebi vms (kuid ta ei saa aru, et see on ainult ühe teenuspakkujagaja seotud). Kui lõpuks probleemile lahendus leitakse on paras ports inimesi kaotanud hulgaliselt närvirakke, sellel lihtsalt põhjusel et kellelgi ei tule kohe pähe nii tobedat viga uurida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 20:01:33 vasta tsitaadiga

vaegkuulja kirjutas:
Need peavad olema töövalmis ja korrektselt seadistatud enne kui eenet'ile teatad


Nii ja kuidas ma neid siis korrektselt häälestan ja seda kontrollin?

1) Teen tsooni nimi.ee ('Zone type' tuleb panna primary?)
2) Teen A-kirje mingi IP aadressi peale
3) Teen vajadusel CNAME ja MX kirjed?

Kas see on kõik? Kuidas pädevust kontrollida?
P.s soovin kasutada ikka Xname.org liidest - saan sellest hetkel paremini aru.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.02.2008 20:06:37 vasta tsitaadiga

dns server peab andma korraliku vastuse A sissekande päringu peale (domeen.tld siis, kui paned ainult www.domeen.tld, siis ei piisa sellest)
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 20:10:07 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
dns server peab andma korraliku vastuse A sissekande päringu peale (domeen.tld siis, kui paned ainult www.domeen.tld, siis ei piisa sellest)


www on juba kolmas tase, seda ma esialgu ei panegi CNAME kirjena.
Kuidas ma seda korralikku vastust kindlaks teen? Pärin otse xname.org DNS'ist enda domeeni (teise taseme domeeni)?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 15.02.2008 20:12:02 vasta tsitaadiga

gator kirjutas:
mikk36 kirjutas:
dns server peab andma korraliku vastuse A sissekande päringu peale (domeen.tld siis, kui paned ainult www.domeen.tld, siis ei piisa sellest)


www on juba kolmas tase, seda ma esialgu ei panegi CNAME kirjena.
Kuidas ma seda korralikku vastust kindlaks teen? Pärin otse xname.org DNS'ist enda domeeni (teise taseme domeeni)?
windowsis on käsk nslookup:
käsureal sisestad:
nslookup domeen.tld dns-serveri aadress
ehk siis näiteks: nslookup neti.ee ns.elion.ee
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 15.02.2008 20:56:26 vasta tsitaadiga

Sellest kõigest ma saan aru. Aga kui ma teen päringu ns0.xname.org'ist enda domeeni kohta...
Siis millist vastust ma peaksin sealt ootama, kui ma nt kasutan käsku "dig @ns0.xname.org nimi.ee" ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002




sõnum 15.02.2008 20:56:32 vasta tsitaadiga

mikk36 kirjutas:
gator kirjutas:
mikk36 kirjutas:
dns server peab andma korraliku vastuse A sissekande päringu peale (domeen.tld siis, kui paned ainult www.domeen.tld, siis ei piisa sellest)


www on juba kolmas tase, seda ma esialgu ei panegi CNAME kirjena.
Kuidas ma seda korralikku vastust kindlaks teen? Pärin otse xname.org DNS'ist enda domeeni (teise taseme domeeni)?
windowsis on käsk nslookup:
käsureal sisestad:
nslookup domeen.tld dns-serveri aadress
ehk siis näiteks: nslookup neti.ee ns.elion.ee


Info saamiseks ka see leht abiks: http://www.robtex.com/dns/www.neti.ee.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tomps01
HV vaatleja

liitunud: 09.06.2004




sõnum 15.02.2008 21:01:06 vasta tsitaadiga

Pagan mis A kirjetest te pidevalt räägite. Kui kasutada olemasolevaid nimeservereid, siis ei minu arust ei pea mingeid A kirjeid EENeti pärast tekitama, piisab NS ja SOA kirjetest.
http://www.eenet.ee/EENet/dns_tech.html oleks muidu gatorile vastus.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gator
HV vaatleja
gator

liitunud: 27.04.2005




sõnum 16.02.2008 00:12:19 vasta tsitaadiga

Tundub, et sain hakkama. Eenetiga muidugi läheb veel aega.
Jutu jätkuks selline küsimus, et kas Eestis keegi ei paku näiteks veebi (https) kaudu manageeritavat DNS majutust?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vaegkuulja
Aeg maha 30

liitunud: 08.11.2007




sõnum 16.02.2008 17:26:19 vasta tsitaadiga

gator kirjutas:
Tundub, et sain hakkama. Eenetiga muidugi läheb veel aega.
Jutu jätkuks selline küsimus, et kas Eestis keegi ei paku näiteks veebi (https) kaudu manageeritavat DNS majutust?


Hästi ei usu, kuid pole ka otsinud. Zoneedit on minu jaoks piisavalt hea teenus, parem kui see päris tasuta. Ja 100 eeku (esimesed olid üldse tasuta) aastas zone eest maksta ei tohiks küll mingi mainimisväärne kulutus olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tar
HV kasutaja
Tar

liitunud: 05.11.2001




sõnum 17.02.2008 21:41:15 vasta tsitaadiga

http://pmsdns.org/ - ka tasuta toimiv DNS teenus, kõik esmavajalikud featuurid olemas. Eestist ~125 ms kaugusel.

Samas kui omal on stabiilne liin ja fix IPv4 aadress olemas ning server seal otsas tiksumas, siis pole eriline tuumateadus ka BIND vms ära seadistada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Serverid / Andmemassiivid / Tulemüürid »  Üleminek tasuta DNS hostingu peale mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.