Avaleht
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuks märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Baikal
HV vaatleja

liitunud: 03.12.2007




sõnum 24.12.2007 10:41:35 Linuks vasta tsitaadiga

Milline Linux, Windows on koige parem et saada teha mitu m2ngu serverit ja on kerge kasutada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kaabakas
HV veteran
kaabakas

liitunud: 01.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2007 11:50:26 vasta tsitaadiga

Kõige parem on see, mida sinu sõber oskab. Kui oskajat sõpra pole, siis algajale lihtsaimaid on ubuntu, mille jaoks siin ka piisavalt nõuandvat rahvast leiab. Arvesta siiski vajadusega veidi oma pead kasutada icon_biggrin.gif
_________________
Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea.
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 93
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 25.12.2007 18:30:16 vasta tsitaadiga

Mänguserver ntfs partitsiooni peal..kamoon.

Linuxi mänguserverid on ühed tõsisemad tegijad kogu maailmas. Ja see kasvab kogu aeg.

Õnneks on linux neile, kellel on viitsimist ajusi liigutada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cemtey_old
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 31.12.2007 06:56:06 vasta tsitaadiga

.. kustutatud ..

viimati muutis Cemtey_old 04.05.2014 15:57:51, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 31.12.2007 16:53:03 vasta tsitaadiga

Cemtey kirjutas:
note1 kirjutas:

Õnneks on linux neile, kellel on viitsimist ajusi liigutada.

Ja neile kellel on viirustest siiber.
Erinevus mida mina märganud olen win'i ja linux'i vahel on see et linux põhineb rohkem terminali peal ja on vaja tunduvalt rohkem loogilist mõtlemist ja kõvasti toksimist ennem kui midagi tööle saab, ja kui ei saa siis format ja otsast peale. Muidu tulevikus ei pruugi midagi tööle hakata.. Windowsis jälle et klõpsid next next next finish ja siis imestad et ongi kõik või. 8)

Rivaalid on nad sellegi poolest .. ühe head küljed puuduvad teisel ja vastupidi.

Aga jah vastates sinu küsimusele siis on ikka kõige lihtsam see mis sulle alguses käepärasem tundub ja oleneb ka sellest mis mängu jaoks sul seda tarvis läheb.

Selles sa küll eksid. Näiteks isegi pure-ftpd server on graafiline ja seda pureadmin programmiga.
Programme ja mänguservereid saab paigaldada ubuntu linuxis täiesti eesti keeles nimega: Synaptic pakihaldur (8.04 on synapticu eesti keelsed vead parandatud s.t minu oma vead- mõni täheviga!!) Seal on ka hunnik mänguservereid- otsi game server

Ja ei ole enam next ja finish vaid järgmine ja rakenda.. (mysql) phpmyadmin on graafiline läbi veebilehitseja..
Mida veel? Isegi partitsiooni kirjutaja nimega GParted on nüüd eesti keelne ja alati graafiline.
Samuti on KDE ja GNOME graafiline mitte tekstipõhine..
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Cemtey_old
HV vaatleja

liitunud: 13.06.2006




sõnum 31.12.2007 20:56:32 vasta tsitaadiga

.. kustutatud ..

viimati muutis Cemtey_old 04.05.2014 15:58:04, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 31.12.2007 21:09:47 vasta tsitaadiga

lihtsamat installi ei saagi olla kui N: emerge -av mozilla-firefox (-av näitab mulle mis "lisadega" mul firefox vms.proge instalitakse ja mis lisasi mul võimalik lisada on) MS ei saa kahjuks sinna ligidalegi.
Baikalile nii palju, et proovi alustada ubuntuga-lihtsamat OSi ei tea küll, et oleks olemas icon_biggrin.gif

edit:
ps.paljude jaoks keeruline vga drivu käib tõesti natuke keerulisemalt kui wini all icon_biggrin.gif emerge nvidia-drivers, modprobe nvidia, modules-update, eselect opengl set nvidia ja ongi drivu peal. kordagi ei pea browserit avama ja nv lehele minema.
ubuntu desktop installi puhul käib asi vabsee lihtsalt icon_biggrin.gif -peale installi tekib ülesse väike ruuduke kuhu klikkad korra peale, linnuke nvidia drivers vms ette, 30 seci ootamist ja ongi asi ühel pool icon_biggrin.gif . apt-get install firefox ehmatab terminali kaudu, avad synapticu-otsingusse firefox vms. ja ongi kõik.
Kommentaarid: 649 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 533
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
note1
Lõuapoolik
Lõuapoolik
note1

liitunud: 02.09.2007




sõnum 01.01.2008 14:20:52 vasta tsitaadiga

Cemtey kirjutas:
Ma üritasin välja tuua üldist vahet Linux'i ja Windows'i vahel.
Ja näitena tõin sulle next ja finish nupud mis on kõigile tuntud.. mina nt oskan inglisekeelt päris hästi ja ma ei tee eriti vahet kas need nupud on seal eestikeeles või inglisekeeles. icon_wink.gif
Samuti mina pidasin silmas linux'i terminali, kui programmide tööle saamiseks ehk nende installeerimiseks. Mitte nende kasutamisest peale installeerimist.

Näitena siin kõige lihtsam variant phpmyadmin on eestikeelne ja graafiline sinu brauseris peale selle installeerimist aga mitte ennem.

Samuti ei ole ubuntu ainus linux ja see lisa lahtipakkimis programm võib muudes linux'i op süsteemides täiesti kasutuks osutuda.

Jää oma windowsi juurde ja ära targuta. Arvad, et Winows töötab ainult ilma terminalipaneelita? Muideks Windows xp on vähemasti siiamaani võimalik kõike tekstipõhiselt teha.
Tuleb sama välja.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Tarkvara »  Linux & UNIX »  Linuks
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.