Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Portreefotograafia märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 15.12.2013 17:25:08 vasta tsitaadiga

olen viimasel ajal ohtralt ebainimlikke portreid teinud.

Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler


Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 16.12.2013 18:45:46 vasta tsitaadiga

Teine võibolla.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 21:24:40 vasta tsitaadiga

Loomapildi kohta definitsiooni järgi ei tohiks üldse portree öelda icon_biggrin.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
namstoop
HV Guru
namstoop

liitunud: 05.11.2001




sõnum 16.12.2013 21:44:07 vasta tsitaadiga

Noname, ärme hakka selle üle jälle vaidlme. See juba kunagi toimus siin. Minu seisukoht on endiselt, et portree on portree, ükskõik milline elusolend seal peal on. Inimene on samasugune loomariigi esindaja nagu koer.
_________________
verba volant, scripta manent
Hoiatus! Olen sinu postituses olevate lolluste ja nõmeduste vastu allergiline. Lolluste ilmnemisel võib kaasneda raskekujuline sarkastiline reaktsioon.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 16.12.2013 23:30:47 vasta tsitaadiga

Eks ma läbi huumoriprisma seda kirjutasin ka, seega vaidlema ei hakka icon_smile.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 21.12.2013 08:39:38 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Eks proua rikub pilti, aga siiski.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RUFG60
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 24.01.2014 11:43:01 vasta tsitaadiga

namstoop, oleks mul kodus selline väike nuffik, pildistaks ka teda igast asendist icon_wink.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 26.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.01.2014 18:22:27 vasta tsitaadiga

RUFG60 kirjutas:
namstoop, oleks mul kodus selline väike nuffik, pildistaks ka teda igast asendist icon_wink.gif

Spoiler Spoiler Spoiler
Ega sellel tädil ka viga pole icon_wink.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.02.2014 14:06:24 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 268 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Negative
Kreisi kasutaja
Negative

liitunud: 18.09.2003




sõnum 02.03.2014 01:02:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 02.03.2014 11:02:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
loll mees targal kohal
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TaaviS
Kreisi kasutaja
TaaviS

liitunud: 19.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.04.2014 17:00:27 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RUFG60
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 09.05.2014 08:10:39 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCchzzugAfbRoNQObMgwoHiw
https://www.facebook.com/ruwesaare
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 10.05.2014 10:46:02 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 26.07.2014 12:32:47 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
loll mees targal kohal
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
phobic
HV kasutaja
phobic

liitunud: 26.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 06.08.2014 10:46:22 vasta tsitaadiga

See peaks siia alla kärama küll:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
iir
HV Guru
iir

liitunud: 20.06.2006




sõnum 10.08.2014 19:16:43 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
sometimes i hug myself for no reason.
you dont need a reason to call me. me not answer anyway
Kommentaarid: 86 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 05.10.2014 10:39:36 vasta tsitaadiga

Sain oma esimese 'tellitud' fotosessiooni. Paarike rahul ja feissbuugi laigid on ka paljulubavad. Ise mõtlen, et oleks võinud vähe paremini, aga kuulan AHVide kriitika ka ära icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
loll mees targal kohal
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ollaz
HV veteran
Ollaz

liitunud: 04.01.2008




sõnum 05.10.2014 12:25:35 vasta tsitaadiga

Esimesel ja viimasel on müra kuidagi palju, aga ehk ongi taotluslik. Isliklikult oleks proovinud kõikide puhul kadreerida nii, et inimeste peast või nende lähedalt ei ulatuks välja poste jms muid kõrgeid asju.

viimati muutis Ollaz 06.10.2014 09:59:42, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 57
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 05.10.2014 12:31:42 vasta tsitaadiga

Kumulatiivset tööd kritiseerida ei saa, sest three is not a crowd. Fotosessioon võiks ideaalselt olla lineaarne ja/või jutustav toimega, kus subjekte on jälgitud nii emotsoonis, detailis, kui ruumis. Siin puudub igasugune kasulik kontekts. Fotojutustus.

Esimest ja viimast ma üldse ei.
Mis puutub inimeste pildistamisse stuudiost eemal, tänaval ja üldisemas plaanis, on suurim tähtsus sellel, kuhu silm peale subjekti veel rännata saab e pilk peab liikuma mõne fookuspunkti vahel mis moodustavad sisulise tasakaalu. Siin mul ei ole mitte midagi muud vaadata. Perrooni muster iseenesest meeldib ja pakub vastukaalu, kuid kogu pildi rikub minu jaoks neiu peast väljuv post, mille oleks saanud lahendada kerge kõrvalesammuga perroonil vasakule.
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.10.2014 12:35:57 vasta tsitaadiga

Võttenurgad on kuidagi ebaloomulikul kõrgusel.
Emotsioon on teisel pildil kenasti külge jäänud, teised mõjuvad selle kõrval odavalt, neid ei peaks kõrvuti esitlema. Less is more.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
Kommentaarid: 176 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 143
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mario.
HV Guru

liitunud: 25.07.2004




sõnum 05.10.2014 12:43:18 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Võttenurgad on kuidagi ebaloomulikul kõrgusel.

good point
Kommentaarid: 274 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 2 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RUFG60
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2010




sõnum 05.10.2014 13:24:33 vasta tsitaadiga

Mario on meil vanakooli vend ma vaatan icon_wink.gif See-selleks... aga siis vähe "teisekooli" arvamust.

Üldiselt mulle ükski nendest piltidest ei meeldi. Ei saagi aru, kas tegemist on filmi peale pildistatud fotodega või siisi digitaalne ja kõrge ISO.

1) Samuti perroon meeldib. Ja lahe kuidas erinevad "jooned" ja mustrid jooksevad. On see filmikas? Müra/tera ei häiri, on just cool, aga kas suhtes olevat paari ja niiõelda armastust pildistades kõige ägedam valik... Minujaoks mitte. Ilma paarita mängiks see tera ja perroon cäga coolilt välja. Konteksti küsimus. Samuti ei paigutaks ma suhtes olevat paari nii, et nende vahelt post läbi jookseks... Võibolla minu kiiks, aga armunud liiguvad ju ikka ühelt poolt posti ja taolist asja saab valesti tõlgendada. Samuti võttenurk on imelik. Sellise nurga alt oleks mina vähemalt inimesed tervenisti peale kadreerinud sest lisaks imelikule võttenurgale on paar ebaloomulikult väike pildil.

Kokkuvõttes siis mulle tunudb, et siin on segamini läinud kaks erinevat šanrit. Ilma paarita mustvalge terase perroonifotona on vinge! Paarifotona ei meeldi. Nagu juba mainiti, oleks pigem posti serva paigutanud ja usun, et jooned oleks samuti vingelt jooksma jäänud.

2) Kadreering on nunnu ja võttenurk samuti (nagu esimese pildi juures juba kommenteerisin) siis igati okei. Ja see post seal tüdruku peast välja kasvamas icon_rolleyes.gif Postiga üldiselt sama jutt mis eelmise pildiga. Perroon ja koonduvad jooned jälle cool. Tume ja sünge töötlus jälle minumeelest vales šanris. Gängstas tööstusmaastiku fotos sobiv, aga tolles fotos kuidagi veider. Mõtle ise, mis tunded või millised omadused seostuvad sulle armastuse ja armumisega... Eks inimesed ole erinevad, aga minu jaoks kõike muud kui mustvalge, suur kontrastus ja vähe värve.

3) Kolmas on vist kõige jubedam. Kadreering on vist enamvähem. Jälle too pildi üldine emotsioon (inimesed välja jätta)... mis ei seostu mulle kuidagi armastusega. Tollel pildil ei saagi aru mis oli su taotlus hämaras pildistamisel. Mina oleks kas teinud pilti päikselise ilma ja korraliku valgusega, mitte hämaras. Või teinud seda pilti üldse välkudega... Või siis kolmas versioon, et oleks mingit low-key romantikat teinud ja võibolla taustal olevaid laternaid ära kasutanud.

Ma loodan, et sa mu kriitikat väga tõsiselt ka ei võta, aga suurim möödapanek oli mu meelest fotosessiooni läbimõtlematus...

_________________
https://www.youtube.com/channel/UCchzzugAfbRoNQObMgwoHiw
https://www.facebook.com/ruwesaare
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 05.10.2014 14:49:51 vasta tsitaadiga

Mukii kirjutas:
Sain oma esimese 'tellitud' fotosessiooni. Paarike rahul ja feissbuugi laigid on ka paljulubavad. Ise mõtlen, et oleks võinud vähe paremini, aga kuulan AHVide kriitika ka ära icon_cool.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

Ma ei hakka kritiseerima. Seda on siin küllalt juba. 50mm poolkaadri ees on inimeste pildistamiseks keeruline fookuskaugus. See pole piisavalt pikk, et subjekti piisavalt isoleerida, ega piisavalt lai olustikufotode tegemiseks. Proovi erinevaid fookuskaugusi. Ma olen tähendanud korrelatisooni "like'de" arvu ja objetiivi pikkuse vahel icon_wink.gif . Huvitavad subjektid pead muidugi ise leidma.

RUFG60 kirjutas:

Ma loodan, et sa mu kriitikat väga tõsiselt ka ei võta, aga suurim möödapanek oli mu meelest fotosessiooni läbimõtlematus...

Tehniline läbimõtlematsus on paha, pildistamiskoha valiku puhul ei tee veidike impulsiivsust paha.
Pole enam paar aastat tellimuse peale fotosessioone teinud, aga pole enam lihtsalt. Vanasti toimisin järgnevalt. Kõigepealt modelli(de)ga vestlus pildistamiskoha valikust. Kui neil endal kindlat eelistust pole, saab fotograaf, eelnevale vestlusele tuginedes, ise valida. Samamoodi vajavad subjektid abi meigi ja riiete valikul. Meigi puhul on tähtis, et see ei peegeldaks valgust. Paljud moodsad kreemid teevad seda. Tavaliselt on abiks puuder. Seda saab ka higise härrasmehe näole laotada. Riided peavad peegeldama inimese individuaalset stiili ja samas olema fotogeenilised e. pildilt subjekti esile tooma seda varjutamata.
Kaasa liikuvaks tööks sobiv varustus. Minu puhul siis kaamera, paar välku, SG-3IR, portatiivsed softbox'id, kolmjalg, 2 reflektorit. 35mm, 50mm, ja 85mm objektiivid, ND filtrid, hallkaart ja palju muud pisemat kraami (varupatareid, plaastrid, teip jne..).
Sedasi jalutades saab subjekti(de)ga ringi jalutada, juttu rääkida ja sobivates kohtades kiirelt pilte teha. Minu jaoks on see osaline läbimõtlematus just see sessiooni juures rahuldust pakkuv osa.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mukii
HV kasutaja
Mukii

liitunud: 22.05.2009




sõnum 05.10.2014 23:02:25 vasta tsitaadiga

Mulle meeldib lugeda kriitikat. Üks rida kriitikat on palju olulisem, kui sada laiki feissis, ja siin on päris palju neid ridu thumbs_up.gif
Läbimõtlematuse koha pealt nii palju, et fotosessioon küsiti ette ainult ühe päeva. Mainin ka ära, et tegemist oli sõpradega. Kohad valisid nad ise, suhteliselt jooksu pealt. Algne plaan oli natuke ringi jalutada ja lõpetada päikeseloojangupiltidega, aga kahjuks oli ilm liigselt pilvine, niiet otsustasime Kadrioru pargi kasuks.
Meigi koha pealt väga midagi teha ei saanud, kuna minu kohale tulek oli üllatus. Mitte, et ma oleks isegi selle peale tulnud. Järgmine kord tean =)
Graini ja müra koha pealt nii, et pooltel piltidel keerasin ise selle peale ja pooltel ei pidanud seda tegema, kuna õues oli parajalt pime ja ühtegi välku ei oma. Statiiv oli ka kahjuks Saaremaal. Oma peas nägingi sellist filmilikku pilti ja otsustasin selle kasuks. See peitis ka mõne pildi pehmust icon_redface.gif
Perrooni peal oli nii, et ma tahtsin küll seal veel pilte teha, aga neile ei tundunud see koht istuvat. Minu visioon tollest kohast oli see, kus nad käest kinni kõnnivad, aga nii, et mõlemad jäävad posti eri pooltele, post oleks siis pildi poolitaja ja siis oleks kaks pea sümmeetrilist poolt jäänud. Kaks poolt = üks tervik on tundus hea idee.
Mul oli ka laiemaid pilte, aga leidsin, et need jäid pigem tänavafotograafia valdkonda või ei olnud piisavalt head, et siia kriitika alla panna.
Leppisime juba kokku ka, et järgmine kord mõtleme asja paremini läbi icon_wink.gif
Suured tänud kriitikutele beer_yum.gif

_________________
loll mees targal kohal
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Fotograafia »  Portreefotograafia mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... , 62, 63, 64  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.