Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson P1i märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 14:54:17 Ülevaade: Sony Ericsson P1i vasta tsitaadiga

link :: Sony Ericsson P1i tehnikafoorumis


Kui nüüd päris algusest kõik ausalt ära rääkida, olen ma olnud väga kaua Ericssoni ja seega ka Sony Ericssoni fänn. Ainus isiklik Nokia oli 3310, mille ma nädalake hiljem Ericsson T20e vastu vahetasin. Samsungid on mänguasjad ja teised? Teised...? Seega võite eos ära unustada neutraalse ülevaate.

Eelmine telefon, Sony Ericsson K700i, oli mind üsna truult teeninud juba mitu aastat. Üsna, kuna joystick oli paari viimase kuuga täiesti surnud – tüüpviga. Pensionile minekust lahutas veel vaid sobiva uue telefoni puudumine. Sõjaväes oleku ajal turule tulnud M600 kadus õigeks hetkeks lettidelt ning imesin pisut pöialt, kuni kuulutati välja P1i. Specide järgi julgeks öelda „kallid Nokiad soodushinnaga.” Turuletulek siiski venis ning vahepeal peas olnud mõte P990 võtta jäid õnneks täide viimata.
Mis huvitas mind eelkõige uue telefoni juures? Kuna K700i on üsna vana mudel, siis ikka ohtralt asju. Järgnevalt toon välja kõikvõimalikke häid ja pahasid punkte, mis silma jäid.


Symbian iseenesest. Multitasking on puhas rõõm. Ma ei saa aru, kuidas ma seni ilma selleta hakkama olen saanud? Copy-paste, rakenduste vahetamine... Nämm. Omad miinused sellel siiski on. Kuna asi on ikkagi täielik operatsioonisüsteem, võtab selle käivitumine päris kaua aega. Esimesel ilma kaardita käivitamisel läks hinnanguliselt üle 10 minuti. Pistsin saba taha ja läksin korra muid toimetusi läbi viima, et tagasi tulles avastada telefoni rõõmaslt alles käivitumast. Muidu asi nii hull pole, omaette lugedes 40-50 sekundit. Telefoni ju pidevalt sisse-välja ei klõpsi, nii et segama see veel hakanud pole. Kes Symbian telefoni ise näppinud, mõistab, kui palju võimekam see on, kui suvalise telefoni tarkvara. Jah, Java on võimalik, aga Symbiani programmid kipuvad palju võimekamad olema. VPN tarkvara Javale? Pole kuulnud.

Kiire andmeside. K700i GPRS implementeering jättis ikka julmalt soovida. Küll oli ühendust, küll polnud. Kiiruse poolest polnud kah midagi karata. Kahjuks kipub SE telefonidega olema, et saab kas EDGE või UMTS, aga mitte mõlemat. P1i toetab vaid UMTS ehk 3G. 3,5G ehk HSDPA tugi puudub, kuigi ma ei suuda hetkel leida mõistlikku rakendust sellistele kiirustelegi. Käesoleva mudeli GPRS/UMTS implementatsioon on üsna õnnestunud. Surfamine ja meili vaatamine edenevad täiesti mõistlikul kiirusel, 3G olematus levialas muidugi paremini. K700 ei suutnud poole ajast ühendust üleval hoidagi. Kiirusi pole testinud, aga kuni kiirus mõistust ei tapa, on kõik ju korras.

E-mail, PDF ja Office. Pea igal telefonil on tänapäeval e-maili tugi. Pea igal odavamal lahendusel on see okseleajav. Aeglane, ebamugav jne. Sellel suhtes on Symbiani meilitugi väga tasemel. POP, IMAP, Exchange. Kiire ja mugav pealekauba. See viib kohe manuste juurde. Kuna mulle tuleb palju posti PDF kujul, ei kujutaks ma järgmist telefoni ilma selle toeta ette. DOC ja XLS asju tuleb kah aegajalt, aga vähem. Aga hea midagi kiiret vaadata või muuta. DOCX ja XLSX pole kahjuks (veel?) toetatud, aga eks näe, mis tulevik ette too. Ka neid ole juba üpris ohtralt liikvel.

Bluetooth. No see on iseenesest mõistetav, et igal normaalsel telefonil see olemas on. Paraku vanemad ja uued odavad oskavad korraga üleval hoida vaid ühte ühendust. Täiesti aktsepteerimatu. K700i’ga käis juba kohutavalt närvidele, et korraga ei saanud arvutiga syncida ning käed-vaba kasutada. Nüüd on see probleem lahendatud. Lisaks eelnevale reaalsele näitele kah Bluetooth GPS, millest eraldi hiljem.

Korralik kontaktide ja sõnumite haldus. 100 sõnumit ja 510 numbrit-kontakti? Kaunikesti vähevõitu. Hetkel Outlookis ca 250 kontakti, arv kiiresti kasvamas. Paljude all lisaandmed nagu aadress, e-mail, teised numbrid jne. Iga föön selle majandamisega toime ei tule. Aga ikkagi igatsen üht väga lihtsat funktsiooni telefoniraamatus. Nime suvalise osa järgi otsimist, mitte nime algusest alustades. Vahel ei mäleta eesnime, vahel perekonnanime ning iga kord järjestamisviisi vahetada kah ei taha.

Korralik sünkroniseerimine. Erinevalt K700i puhul vajalik olnud Float’s Mobile Agent’ist on Outlooki tugi olemas, aga ei tööta kuigi hästi. Vahel kustutas numbrite eest + märke ära. Ja siis murra pead, miks 37250... number ei tööta. Kontakte pidi telefonis ja Outlookis käsitsi siduma – tüütu. Sony Ericsson PC Suite for Smartphones on teine ooper. Vajutad Sync ning mõni minut hiljem oli kogu mu Outlooki info telefonis olemas. FMA ei toetanud märkmeid ja kalendrit näiteks üldse. Siia alla võiks panna ka inimese moodi failisüsteemi. Vanal jubinal sai praktiliselt asju vahetada vaid üle OBEX’i. Nüüd vaata kaustapuud, kuidas soovid. Sealjuures töötab telefon USB taga kahes reziimis. Tavaline USB Mass Storage või niiöelda Telefonireziim, mil saab sünkroniseerida. Samas teeb PC Suite nii või naa failisüsteemi läbi enda majanduse nähtavaks. Seega on reziimivahetus mõttekas vaid mõnes võõras arvutis.

WiFI. B standardit toetav ühendus on täiesti olemas. Ja enamasti ka töötab ja kiiresti. Kodus WPA2-PSK sisestamise järel laseb täitsa mõnusalt võrku. Pubis kaitseta võrk töötab täiesti edukalt. Aga töö juures krüptota võrk ei tööta. Tundub, et tarkvara ei oska sama SSID aga erinevatel kanalitel olevat võrku kasutada. Ükski teine masin pole virisenud ja roamida saab, aga P1i tundub ühandamisel kanali külge klammerduvat ja kui intelligentsed seadmed kanaleid vahel vahetavad, jääb hätta. IP’d ei saa ning tugijaamade vahel roamida kah mitte. Loodame tarkvarauuendusega asja korda saamist. Aga seni peaasi, et olemas on ning aitab andmeside arveid säästa.

Fast Port. Alates K750 ja W800 vahetas SE telefoni ühenduspesa välja. Sellega võib puhkusele saata mu sahtlitäie vanu laadijaid ning palju raha uute peale kulutada. Fast port tähendab ka USB tuge. Paraku vaid USB 1.1. Selletõttu on failide ülekanne päris aeglane. Maksimaalselt ca 800kB/s. Oleks ju aeg USB 2.0 tugi sisse ehitada. Laadida saab samuti sealtkaudu. Paraku tundub USB poolest amprist väheks jäävat, et korralikult täis laadida. Laeb 80%’ni ning jääb sinna vahele kõikuma. Aga iseenesest pesadel suurt vahet pole. Vahetus oleks võinud ka olemata jääda. Pinne oleks saanud ka softis ümber tõsta. Lisaks ei saa nüüd samaaegselt juhtmega käed-vaba ja laadijat ühendada. Nõme üleminek.

Stabiilsus. On veel mida parandada. Hetkeseisuga olen 3 päeva seda näppinud ning suutnud seadme mõned korrad kokku jooksutada ja restardile sundida. Kui USB kaudu toimib võrguühendus sulgeda, tuleb hunnik veateateid ja GUI osaliselt sulgeb ennast. Mõni rakendus on hangunud. Korra näppisin videokõnede süsteemi, kui telefon end restartis. Pärast tuli vaid lakooniline teade: „telefon taaskäivitati jõudluse tõstmiseks.” Selge, hea et midagi tähtsat taustal lahti polnud tollel hetkel.

Kiirus. Kuna tarkvara pole rauale ehitatud ning tegemist on ikkagi multitasking jubinaga, jätab kiirus vahel soovida. Rakenduse käivitumisel on märgatav viivitus. Sellega harjub ruttu, aga eks see ole hind suure võimekuse eest. Loodetavasti tarkvarauuendused ikkagi parandavad kiirust.

GPS. Telefoniga tuli kaasa Bluetooth GPS. Kahjuks pole ma saanud seda kasutada, kuna GPS on irooniliselt Nokia laadija otsikuga, mida mul pole kuskilt võtta. Kaasas on mul küll autolaadija, aga mul pole isiklikku autot!  Siiski, kuna see riistapuu maksab üle tuhande raha, on tore see karbist leida. Kui autoga kuskile satun, kindlasti testin. Aga mitte praegu.

Manuaal. Lugesin bussis 30 minutiga manuaali läbi. Kole ülevaatlik. Sellise telefoni kohta ootaks ikka palju põhjalikumat manuaali. Inglisekeelset kaasas polnud, ehk on seal midagi paremat? Ega ma selle pärast ei vaevu veel netist otsima, kuigi esmakordselt Symbiani sügavuti kasutades oli küsimusi kuhjaga. Õnneks on pea iga funktsiooni juures täiesti arvestatav spikker.

Klaviatuur. Inimesed vaatavad imestusega seda imesünnitist. Aga ma pean ütlema, et päris mugav on tegelikult. Tunduvalt pisem kui täis QWERTY, aga samaväärselt kasutatav. Paari päeva harjumise järel läheb kirjutamine juba üsna kiiresti. Käekirjatuvastus nõuaks manuaali järgi õppimist ja seda kolgata teed ma ette võtta ei taha. Paar korda olen seda kasutanud, kuna klaveri kasutamine nõuab styluse suhu pistmist. Ühe käega saab kah, aga kahega kiiremini. Virtuaalklaviatuur on täiesti olemas, aga kui on juba QWERTY, siis milleks jamada?

Aku. Ma pole seda veel kordagi päris tühjaks lasknud. Peaks, siis kalibreerib telefon laetuse indikaatori korralikult ära. Aga hinnanguliselt peab pideva kõva kasutuse juures vastu umbes kaks päeva. Võimekus tuleb millegi arvelt ikkagi ju. Muidugi ei suutnud ma vastu panna soovile kohe järgmine päev telefoni kasutama hakata ning esimene laadimine jäi vaevalt 10 tunni pikkuseks, kuigi soovitatakse pikemalt. Järgnevalt pole tühjaks laadinudki. Tööl istub USB taga syncimisvalmis, kodus laadijas. Polegi kuskil väga piinata teda.

Ekraan. Ilus ja suur. 2,6’ ja 320*240px. Päikesevalguses piisavalt hele. Sealjuures on tarkvaras viga, et ta ei salvesta ekraani heleduse seadeid. Tahaks tumedamaks panna, et akut säästa, aga ei saa. Jama. Kuna on ju tegemist puuteekraaniga ja iga kord stylust välja tõmmata ei viitsi, kipub teine rasvaseid näpujälgi korjama. Karbis pole puhastuslappi kah kaasas, nii et nühi kodus LCD puhastuslappidega ning pärast majapidamispaberiga kuivamisjälgi maha. No mis teha.

Välimus. Suts lai on, aga pole häda. Sellega seoses pole tegelikult kuskilt telefoni vöökotti saada. Iga kord kaasas olnud kaitsvasse kotti toppida on nõme. Aga kuna ekraan on selle telefoni tähtis osa, tuleb seda kaitsta ning iga kord see ebameeldiv liigutus ette võtta. Harjatud alumiinium näeb stiilne välja ning ergonoomiale pole midagi ette heita. P990 on igatahes tunduvalt kobakam, vähemalt visuaalselt.

Kaamera. 3,2Mpix jagu seebikat. Hämaras igatseks säriaja sättimist, liikuvad objektid jäävad ähmased. Aga iseenesest täiesti mõistlik asi. Videokõne kaamera saab samuti oma tööga edukalt hakkama. Tegelikult pole seda mulle eriti vaja, pea alati on Sony CyberShot seebikas kotis. Vahel siiski hea, kui ootamatus olukorras kaamera taskus on.

Hind. Raha on selline vastik asi, et teda pole kunagi piisavalt. Kuna Elisa ja EMT viivitasid müügile toomisega, võtsin Tele2'st. Ostsin välja hinnaga ca 7800.- Paketti, võrku ega midagi muutma ei vaevunud.

Mõned hetkel häirivad vead
Muusikapleier näitab lugusid vaid kuni 99 minutit.
Vahel alustab muusikapleier peale kõne lõpetamist lugu algusest.
Vista ja PC Suite ei saa nii hästi läbi, et üle Bluetoothi sync toimiks.

Pildid telefonist, karbist: Link
Kaamera mõned näidispildid hämaras Pirita rannas Link Ma ei oska öelda, kas Google on nad üle pakkinud, aga sisu on ligilähedane.

Ma olen seda nüüd mitu päeva kirjutanud vahelduva eduga ja mõtted on otsas. Kui midagi meelde tuleb, siis täiendan.
Hoolimata tarkvara lapsehaigustest on tegelmist siiski väga hea telefoniga, lihtsam kaasas tassida kui läpakat! icon_biggrin.gif
Soovitan soojalt
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
conx
HV kasutaja

liitunud: 14.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 15:55:16 vasta tsitaadiga

Sellise laadijaga saab nii laadida, kui ka handsfreega toimtat... Ja see usb laadimise piir 80% on ka w810 juures.
Tundub, et ega pole mõtet vist kauem oodata ning vaja lihtsalt poodi minna...
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 15:58:50 vasta tsitaadiga

oot kas siis TELE2-st saab nii ka telefoni välja osta, et liituma ei peagi ve? icon_rolleyes.gif
_________________
17/1/2023, Scart: "Selle sajandi senise möödunud aja üks suuremaid skandaale on hetkel lahti rullumas..."
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Delta
HV Guru
Delta

liitunud: 31.03.2004




sõnum 17.08.2007 16:04:53 vasta tsitaadiga

Mobiilikotti võid ka sibulate Tech-Marketist piiluda, sealt sain oma k800-le sobiva, p1 peaks sinna samuti sisse mahtuma.
_________________
airgun.planet.ee - õhkrelvad ja taskulambid
Salva kindlustus = probleemid
O: Pansonic 14-140 mm
Kommentaarid: 134 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 126
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
rkki
HV vaatleja

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 16:07:08 Re: Sony Ericsson P1i vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:


Korralik kontaktide ja sõnumite haldus. 100 sõnumit ja 510 numbrit-kontakti? Kaunikesti vähevõitu. Hetkel Outlookis ca 250 kontakti, arv kiiresti kasvamas. Paljude all lisaandmed nagu aadress, e-mail, teised numbrid jne. Iga föön selle majandamisega toime ei tule. Aga ikkagi igatsen üht väga lihtsat funktsiooni telefoniraamatus. Nime suvalise osa järgi otsimist, mitte nime algusest alustades. Vahel ei mäleta eesnime, vahel perekonnanime ning iga kord järjestamisviisi vahetada kah ei taha.

emm...elisast võib lugeda, et sõnumid ja kontaktid on vaba mälu ulatuses. nii et ma ei tea kust sa selle 100 sõnumit ja 510 kontakti veel välja võlusid.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 17:01:13 Re: Sony Ericsson P1i vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
Kui nüüd päris algusest kõik ausalt ära rääkida, olen ma olnud väga kaua Ericssoni ja seega ka Sony Ericssoni fänn
Sama siin thumbs_up.gif icon_biggrin.gif
tsitaat:
Lisaks ei saa nüüd samaaegselt juhtmega käed-vaba ja laadijat ühendada. Nõme üleminek.
See on kummaline.. mu P990i'l on see küll võimalik.. milleks sellist pulli teha icon_question.gif icon_razz1.gif

tsitaat:
Stabiilsus. On veel mida parandada. Hetkeseisuga olen 3 päeva seda näppinud ning suutnud seadme mõned korrad kokku jooksutada ja restardile sundida.
Mul oli enda omaga alguses sama asi, kuid peale softi uuendamist ei ole õnnestunud kokku jooksutada icon_biggrin.gif

tsitaat:
Sellega seoses pole tegelikult kuskilt telefoni vöökotti saada. Iga kord kaasas olnud kaitsvasse kotti toppida on nõme.
Olin sunnitud ise ka vöökoti ostma. Ostsin samast kohast, kust telefonigi.. Rakvere Techmarketist. Esialgu tundus kummaline, kuid enam ei kujuta nagu ettegi ilma vöökotita. Taskus läheb hullult mustaks. Naljakas asi oli, et vöökoti kasutamiseks pidin rihma ostma... mis peale avastasin, et mul on vaja ka osta pükse, millele rihma peale saab panna icon_lol.gif

Endal plaanis osta ka järgnevaks telefoniks P1i... Nii, et kui kellelgil peaks huvi olema P990i vastu.. andgu teada icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Skeptik kirjutas:
oot kas siis TELE2-st saab nii ka telefoni välja osta, et liituma ei peagi ve? icon_rolleyes.gif
See on igalpool nii, et kui ostad kohe välja, ei pea liituma. Kui tahad järelmaksuga, siis pead icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rkki
HV vaatleja

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 17:16:13 vasta tsitaadiga

keegi teab kust saada kaitse kilet sellele telefonile?

kuidas teil õnnestub telefoni soft kokku jooksutada? endal pole nädala ajaga see õnnestunud. vahepeal toppama kusagil jääb, siis tuleb natuke kannatust varuda.

ja sirius4k, kas juba on softi uuendusi saadaval :O

/me lipppab pooodi wiifii ruuuterit telefoonile ostmaa...
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gizmik
HV vaatleja
gizmik

liitunud: 02.07.2006




sõnum 17.08.2007 17:59:05 vasta tsitaadiga

ostsin ka eile. ühe korra on restardi teinud.
mainimata on jäänud see, et kaasa tulevad kõige odavamad SE kõrvaklapid. lihtsalt nõme. ei kujuta ette, kes nendega rahul võiks olla.

gps-i manuaali taga on kraapekaart, kust saab aktiveerimiskoodi. testisin, töötab üllatavalt hästi. andmesidet kasutab kaartide jaoks. samas peaks saama sinna mingeid kaarte ka otse sisse laadida. jama on ju selles, et telefonil pole EDGE ja kuskil pärapõrgus üle gprs-i neid kaarte tirida on tülikas.

theme vahetasin selle http://uiq.com/uiq_themes_uiq_amazonia.html vastu välja, tundub (aga see võib olla petlik), et telefon läks kiiremaks selle tulemusel.

mac-iga süngib ka korralikult üle bluetoothi, selleks oli vaja üks lisaplugin tõmmata. eesti keele saab SE kodulehelt juurde tõmmata.

uuemat versiooni ei ole veel väljas.

putty tõmbasin ka, töötab muidu normaalselt, aga selle klaveri pealt on %, _ jms üsna keeruline leida alguses.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 18:35:18 vasta tsitaadiga

sirius4k, conx viidatud laadijaga küll, aga muidu ma küll võimalust ei näe. Vana pesaga olid voolu ja data pinnid erinevates äärtes, mõlema jaoks eraldi kinnitusaasad samuti. Nüüd on kõik kokku pandud.

Sobiva suurusega kotti silmasin täna Kristiine Elisas. Paraku ei mahtunud handsfree sealt mõistlikult läbi. Tegelikult on plaan üldse Bluetooth stereo handsfree võtta. Paraku peab selle jaoks vist otse Maifon Balticusse pöörduma.

Ruukki, vanal telefonil oli 510/100 süsteem. P1i on tõesti mälu ulatuses. Sõnastasin pisut halvasti. Ma suutsin korduvalt käsitsi ühendusi sulgedes mingeid kerneli vigu ette saada.

gizmik, kõrvaklapid on tõesti saast. Putty on testitud endalgi, töötab. Oleks veel Remote Desktop või VNC kah... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mkm
HV vaatleja
mkm

liitunud: 24.07.2007




sõnum 17.08.2007 18:36:53 vasta tsitaadiga

stiilne telefon, paljusihukese maksumus on ? thumbs_up.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 17.08.2007 18:40:50 vasta tsitaadiga

EMT 8490.-
T2 779.-
Elisa 7199.-
Need siis kliendihinnad ilma lisakohustuseta(ei pea ori olema 12-18 kuud) thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
comcute
HV kasutaja
Keelatud avatar

liitunud: 09.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 17.08.2007 23:48:08 vasta tsitaadiga

Kuidas selle 802.11 poole pealt on, kas telefon WPA Enterprise ka toetab. Manuaal on väga napi sõnaline WLAN koha pealt.
_________________
Show someone an MS OS if they've never seen a computer, and see how surprised they are that you turn it off by going to the start button.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rkki
HV vaatleja

liitunud: 10.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2007 00:07:53 vasta tsitaadiga

comcute, teoreetiliselt toetab. kuid ikkagi ma ei saanud WPA Personaliga seda tööle. vb on asi minus ja minu ruuteris.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 18.08.2007 09:07:57 vasta tsitaadiga

mis puhkudel see GPS kaasa antakse?
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gizmik
HV vaatleja
gizmik

liitunud: 02.07.2006




sõnum 18.08.2007 09:21:27 vasta tsitaadiga

elisa ja tele2 annavad kindlasti GPS-i kaasa, EMT kohta ei tea
ilmselt teeb see GPS ta paremini N95-ega konkureerivaks. lisaks hind.
SE võtab selle seadmega agressiivselt turgu.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sirius4k
HV veteran
sirius4k

liitunud: 25.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.08.2007 12:17:55 vasta tsitaadiga

friik1 kirjutas:
sirius4k, conx viidatud laadijaga küll, aga muidu ma küll võimalust ei näe. Vana pesaga olid voolu ja data pinnid erinevates äärtes, mõlema jaoks eraldi kinnitusaasad samuti. Nüüd on kõik kokku pandud.
Mul saab dokile panna handsfree külge ja saab ka muidu sellele laadijale panna handsfree külge. Seda siis P990i'ga. Tahad öelda, et P1i'l on see võimalus ära kaotatud icon_eek.gif Damn.. ja ma pole seda kasutanudgi icon_razz1.gif Minu jaoks see eriline puudus pole icon_biggrin.gif

tsitaat:
Bluetooth stereo handsfree võtta. Paraku peab selle jaoks vist otse Maifon Balticusse pöörduma.
Hea mõte, aga miks sinna icon_question.gif

tsitaat:
Putty on testitud endalgi, töötab. Oleks veel Remote Desktop või VNC kah... icon_rolleyes.gif
Kasutan praegu ise ka Putty't.. väga kasulik jubin icon_smile.gif RDP'st ei ütleks ära küll icon_biggrin.gif Aga see on Microsofti koodijupp ja telefon tehtud avatud platformi peale.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gizmik
HV vaatleja
gizmik

liitunud: 02.07.2006




sõnum 19.08.2007 10:24:30 vasta tsitaadiga

sirius4k kirjutas:
Kasutan praegu ise ka Putty't.. väga kasulik jubin icon_smile.gif RDP'st ei ütleks ära küll icon_biggrin.gif Aga see on Microsofti koodijupp ja telefon tehtud avatud platformi peale.

ka linuxile on olemas RDP kliendid, seega on see protokoll kindlasti reverse engineeritud.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.08.2007 14:20:24 vasta tsitaadiga

sirius4k, dokk dokiks. Dokk pole mul koguaeg kotis, laadija on.

Maifon balticusse, kuna nemad on maaletooja ning kuskil mujal pole ma BT stereo handsfreed näinud. A la saaks enda kõrvaklapid taha pista ja ei oleks juhtmega telefoniga seotud koguaeg.


Hmm, kas mingi bugi või midagi. Üle kaabli ei saanud kuidagi GPRS modemi funktsiooni tööle. Peab hiljem uuesti proovima-testima.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gizmik
HV vaatleja
gizmik

liitunud: 02.07.2006




sõnum 19.08.2007 15:10:21 vasta tsitaadiga

mac-i peal saab ka nüüd P1i mälukaardi külge mountida.

siit saab vajaliku kext-i, mis tuleb liigutada /System/Extensions alla

seejärel avada Terminal,
cd /System/Extensions
sudo chown -R root:wheel P1iUSBFileEnabler.kext
sudo kextload P1iUSBFileEnabler.kext

esimest korda sudo käivitamine küsib passwordi.

file ise on pärit http://my-symbian.com/forum/viewtopic.php?t=33836 foorumist
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
zaphod
HV vaatleja

liitunud: 01.04.2002




sõnum 20.08.2007 14:28:59 messaging imeb endiselt vasta tsitaadiga

aasta tagasi sai ostetud M600i, mis muidu igati äge kuid Messaging, eriti IMAP ei töötanud eriti hästi (jooksis kokku pidevalt, ainult telefoni restart aitas).
Sai siis nüüd kohe esimesel võimalusel P1i soetatud (juba aasta vahetusest liikusid kõlakad, et tuleb täiendatud mudel) ja ennäe imet, täpselt sama jama.
Peab hakkama mõnd tasulist softi proovima meilide jaoks - keegi oskab äkki soovitada?
Wayfinderi juures häirib kõige rohkem see, et kaarte ei saa (pole väga põhjalikult uurinud) ära installida, ta tahab alati GPRS või 3G ühendust saada. Roaminguga muudab see asja täiesti mõttetuks (5 kilti jalgrattaga sõitu tekitas oma paar mega trafficut). Igatahes on plaanis proovida, kas uusim Tomtom kah juba käima läheb seal peal.

Ekraanist - otseses päikesevalguses on loetav ilma taustvalgustuseta, lugesin peenikest välja zuumitud veebi nii, et taustalt paistis päikeseketta peegeldus - lihtsalt hämmastav!

Ma ei tea kas siin akust oli juba juttu kuid vastu peab sama kehvalt nagu M600i. Ooteaeg tundub päris hea kuid kõne ja andmeside söövad lihtsalt masendavalt. M600i-l tundus asi veidi paranevat kui esimene nädal aega täistsükleid teha akule. Kuid minu vajaduste juures võib aku ikkagi enne päeva lõppu tühjaks saada (M600i-l pärast nädalat-paari enam tühjaks ei saanud, loodame, et ka selle aku õpib veel natuke).

Remote desktop: http://www.shapeservices.com/en/products/remote.php?platform=none
nii RDP kui ka VNC täiesti olemas.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 20.08.2007 17:01:17 vasta tsitaadiga

tsitaat:

(M600i-l pärast nädalat-paari enam tühjaks ei saanud, loodame, et ka selle aku õpib veel natuke).

Minu polümer akud k610i ja nüüd k810i-l on hakanud alles umbes kuu möödudes näitama korralikke elu märke icon_idea.gif
Alguses mõtlesin mis sokk on aga peale kuuajast kasutamist on aku nagu uuesti sündinud thumbs_up.gif
K610 pidas koos 3G vastu umbes 2,5 ööpäeva aga K810 saab hakkama ca. 4,5 ööpäeva.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
zorroh
HV vaatleja
zorroh

liitunud: 23.11.2003




sõnum 20.08.2007 17:20:46 vasta tsitaadiga

p1i kotti nägin siin ja veel vägevam siit

ahjaa, ka minu p990i on müügis icon_smile.gif (3kuud kasutet)
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
deepmaan
HV kasutaja

liitunud: 11.04.2003




sõnum 22.08.2007 19:56:13 vasta tsitaadiga

kuidas on lahendatud kaamera? nagu aru saan siis objektiivi kaitse kui selline puudub? peab menüüst eraldi avama? ja siis veel et kas mp3me kuulates on mingid spetsnupud ka olemas? hetkel w800 ja plaan see välja vahetada, kuid olen suht kahe või isegi 3me vahel kas k810 w880 või siis p1?
_________________
pildid
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
friik1
HV Guru
friik1

liitunud: 18.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.08.2007 21:19:33 vasta tsitaadiga

zaphod, mitte ei mõista, mis jama sul IMAP'iga on. Minul 3 konto uuendavad ennast iga 30min tagant ja pole veel ühtegi kokkujooksmist olnud. Server saadab vigaseid vastuseid...?
zorroh, eBay on tore, aga loodaks neid kotte ka Eestist leida! icon_smile.gif

Poolteist nädalat kasutanud ja 3-4 iseeneslikku restarti. Häirima hakkab.
Kommentaarid: 183 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 161
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alekstraks
HV vaatleja

liitunud: 25.06.2007




sõnum 23.08.2007 02:48:33 vasta tsitaadiga

P990'l on wpa connect võimatu Buffalo karbiga (ei viitsi vaatama minna, mis mudel). Samuti, kui ühenduda krüpteerimata võrgu külge, peab eelnevalt tekitama soovitud ssid'ga profiili. Uuel tel samad mured?
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson P1i mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.