Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Asus MyCinema P7131 Hybrid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2007 09:48:42 Ülevaade: Asus MyCinema P7131 Hybrid vasta tsitaadiga

Otsisin TV-kaarti, millel oleks nii analoogTV kui ka digiTV vastuvõtt.

ATF-st leidsin firma Asus poolt valmistatava MyCinema P7131 Hybrid (hind oli ostmishetkel 08.05.2007 645 EEK).

MyCinema P7131 Hybrid
http://www.asus.com/999/images/products/547/547_l.jpg

(http://www.asus.com/products.aspx?l1=18&l2=83&l3=252&l4=0&model=547&modelmenu=1)

Asuse enda lehelt suurt infi selle kohta, milliseid "kive" sellel TV-kaardil kasutatakse ei leia.

Kaardi lähemal uurimisel selgus (kiikasin ka antennisisendi taga oleva metallvarje alla), et sellel konkreetsel TV-kaardil olevad "kivid" on sisuliselt samad, mis Pinnacle TV-kaardil Pinnacle PCTV 310i (https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=203960&highlight=), mis on mul juba varasemast ajast teise arvuti jaoks olemas.

TV-tuuner: Philips 8275AC1 (TDA8275AC1)
videodekooder/analoogdemodulaator: Philips SAA7131E (peaks olema 9-bitine)
DVB-T demodulaator: Philips TDA10046A

Komplektis kaasas: TV-kaart, FM-antenn, TV-antenn (teleskoopantenn), kaugjuhtimispult, kaugjuhtimispuldi IR-andur, kaks CD plaati (draiverid ja PowerCinema4), kasutusjuhend, madala kinnituspesa klamber.

AnaloogTV vastuvõtt on enam-vähem hea kvaliteediga.

Kaasas programm PowerCinema4.
AnaloogTV kõikide kanalite leidmiseks Starman võrgus tegin spetsiaalse registri patchi, millega sisestasin Eesti kaabelkanalite sagedused, nagu nad minu asukohas Starman'il on, Windowsi registrisse.
Selle abil otsib PowerCinema4 kanaleid konkreetsetelt õigetelt sagedustelt ning ei raiska aega.

Paljud muud TV vaatamise programmid kasutavad Windowsi all seda sama registri osa, nii et selle tegemisele kulunud aeg on igati asja eest olnud.

AnaloogTV vastuvõtuks proovisin veel WinDVD Recorder 5 (http://www.intervideo.com/jsp/WinDVDRecorder_Profile.jsp).

Sellega seoses avastasin ka ühe puuduse: nimelt audio juhitakse analoogvastuvõtu puhul helikaarti läbi PCI siini, ent kõik programmid ei saa selle vastuvõtuga sellisel viisil hakkama.

Samuti selgus, et helisignaali saatmine läbi PCI siini helikaarti ei toimi kõikidel emaplaatidel (selgus, kui tõstsin TV-kaarte oma arvutite vahel ümber).

Esimese masina emaplaadil (Asus A8R-MVP), milles ma seda kaarti kasutasin, toimis TV-kaart PowerCinema4 kasutamisel audio osas tõrgeteta, teises proovitud masinas, millel on emaplaadiks Epox EP-8KDA7I, ei õnnestunud mul ilma analoog helikaablita mingit häält TV-kaardist kätte saada.

TV-kaardil on olemas tavapärane analoogväljund (4-kontaktiga pistik) helisignaali juhtimiseks helikaarti. Ent kaablit selle jaoks ei ole mingil põhjusel kaardiga kaasas.

Emaplaadil olevate helikaardi sisendpistikute ots on väheke teise suurusega, nii et mul tuli varasemast ajast olemasolev vana CD-lugeja helikaablil TV-kaardi poolses otsas olemasolev pistik eemaldada ja juhtmed otse TV-kaardi kontaktide külge joota.

Mis mul selle TV-kaardi juures eriti meeldib, on see, et sellel on kaks TV-antenni sisendit:
üks on mõeldud analoogTV signaali vastuvõtuks ning teine ots on mõeldud FM-raadio ja digiTV signaali vastuvõtuks.

KaabelTV võrgus on sellel suur eelis, kuna mõlemad antennikaablid võivad olla korraga TV-kaardi küljes nii, et nad teine teist ei sega.

Endal on digiTV vastuvõtu augus tavaline odav toaantenn, mille algne kaabel on asendatud 5-meetrise korraliku antennikaabliga ning mis ise on kahepoolse teibiga kinnitatud rõdu ääre külge: õnnestub vastu võtta nii digitv signaali kui ka FM-raadiot.

Ainult, et kuna Eestis on kasutusel digitv puhul MPEG4, siis PowerCinema4 kasutamisel digitv vastuvõtuks pilti ei näe, kuigi heli on täiesti olemas.

Eesti TV vastuvõtt digitv-s koos pildi ja heliga töötab programmidega DigitalWatch (versioon 2.0.7.6)(http://nate.dynalias.net/DigitalWatch/DW2.html) ja ProgDVB (http://www.progdvb.com/) abil.

Plussid:
1. odava hinna eest TV-kaart, millel olemas analoogTV, digiTV ja FM-raadio
2. kaks antennisisendit: üks analoogTV-le, teine digiTV-le ja FM-raadiole

Miinused:
1. kaasas ei ole analoogkaablit heli suunamiseks otse helikaarti (PCI kaudu helisignaali saatmine alati ei toimi).
2. Kaasas olev programm ei näita Eesti digiTV pilti (muude programmidega näitab).


viimati muutis JT17 17.01.2013 10:18:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Timberg
ööKARU
Timberg

liitunud: 27.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2007 09:57:04 vasta tsitaadiga

Ok ülevaade, aga pildid pole õnnestunud. Palju huvitavam oleks näha TV kaarti actionis, mitte rohelist jubinat..
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 268
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.06.2007 20:20:38 vasta tsitaadiga

Pildid "actionis" olevast kaardist:

http://www.hot.ee/jyrgen17/asus/ASUSTV1.JPG
http://www.hot.ee/jyrgen17/asus/ASUSTV2.JPG
http://www.hot.ee/jyrgen17/asus/ASUSTV3.JPG

Tehtud toaantenni kasutades TV3 saatest.

Kaabeltv signaali ei saanud kasutada, kuna mingil põhjusel on mul pidevalt see mingite häiretega.
Starmani tehnikud on kohapeal asja uurimas käinud, ent kasu pole sellest mitte mingisugust.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005




sõnum 02.06.2007 16:16:16 vasta tsitaadiga

kas see kaart DVB-C ei toeta?
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.06.2007 17:45:52 vasta tsitaadiga

EI, ainult DVB-T (st eetri kaudu leviv digiTV)
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Desmond5
HV kasutaja

liitunud: 14.09.2002




sõnum 04.06.2007 22:07:38 vasta tsitaadiga

Kuidas ma Elioni digiTV arvutisse saaks ? Mis kaarti selleks vaja on kui üldse võimalik ?
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.06.2007 10:24:39 vasta tsitaadiga

Vähe valest kohast küsid.

Vastav teema on täiesti olemas:

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=191182
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 06.06.2007 18:44:02 vasta tsitaadiga

no tore ju on, et pilti näitab. icon_smile.gif
Kuid seda välja ei loe, kuidas toda rauajupikest saab kasutada Zuum TV vastuvõtuks, kui üldse saab. Sest ei näe nagu tasuliste kanalite jaoks miskit Conaxi
ühendamiseks vajalikku.
Või toimib asi äkitsi näiteks usb porti torgatud kaardilugeja kaudu, kust siis soft omale vajalikud võtmed välja loeb ja riistvaral pilti laseb näidata.
Sest ei näe ma muidu sellel kaardil küll korralikku rakendust, kui just tõesti linnades nt. Starmani otsas rippudes pilti näidata.
Paistab ülevaatet lugedes küll nagu suht ajast-arust rauaga tegu olevat.
Kommentaarid: 133 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
HV Guru

liitunud: 12.12.2001




sõnum 06.06.2007 20:58:57 vasta tsitaadiga

Ajast ja arust on see kaart jah saadaval on juba 12-bitised kaardid. Ja samas ma aru ei saa mis formaat see 640x576 on, aga peaks olema pal puhul 720x576.Piltide järgi arvata, et kaardil on probleeme deinterlace puhul kus on mingi udusus ja 2 kaadrit sulavad teistega kokku ja ilmselt pildil on säbru sees. http://www.hot.ee/marg/EE_20060712_0207(1).jpg ei anna kohe eriti võrrelda kohe mitte. Pilt tehtud 12-bitise kaardiga. Tee üks divx video klipp, et oleks aru saadav kaardi head küljed ja kas vista all ka kaart toimib.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 07.06.2007 09:01:24 vasta tsitaadiga

See kaart polegi mul ette nähtud kvaliteetvideo salvestamiseks, vaid lihtsalt teleka vaatamiseks.

3 m pealt vaadates pole enamusi iluvigasid, mis enamus on tegelikult kehvast signaalist tingitud, näha.

See et staatiliste piltide formaat on vähe imelik, on tingitud kasutatavast programmist.
Kaardiga kaasasolevat PowerCinema 4 ei viitsinud ma peale lasta, kuna see on käivitamise osas sitaks uimane.

Mis puutub ZuumTV-sse, siis on kavas suveks endale selle vaataja kaart suvila jaoks hankida ning proovida ära ka selle toimimine koos selle konkreetse tv-kaardi ja usb-kaardilugejaga.

Vista draiverid on selle kaardi jaoks täiesti olemas, ent Vista't enne esimest service pack'i ma oma masinasse küll ei lase.
Sai seda Vistat proovitud, peale "ilusama" kasutajaliidese ei leia ma ühtegi mõjuvat põhjust selle kasutamiseks.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a1
Kreisi kasutaja
a1

liitunud: 26.07.2002




sõnum 24.07.2007 02:03:23 vasta tsitaadiga

JT17 kirjutas:
Mis puutub ZuumTV-sse, siis on kavas suveks endale selle vaataja kaart suvila jaoks hankida ning proovida ära ka selle toimimine koos selle konkreetse tv-kaardi ja usb-kaardilugejaga.


On tulemusi?

SEE on mingi teine kaart (või mis neil vahet või on see info seal eksitav) ?
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JT17
Kreisi kasutaja
JT17

liitunud: 07.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 10.01.2008 00:47:46 vasta tsitaadiga

Töötab.

Kõik mõistlikud õpetused on internetist millegi pärast ära korjatud: pole siin midagi illegaalselt - Starmani vaatajakaart on ametlikult hangitud ja selle eest makstakse kuumaksu ning mingit häkkimist selle kallal ega selle abil ei toimu.

Lihtsalt toimub digitv vaatamine zuumboksi asemel tv-kaardiga. Korraga saab Starmani vaatajakaarti nii kui nii kasutada ainult ühes seadmes.

Ainus eelis arvuti tv-kaardi kasutamisel on otsene digikujul salvestamise võimalus - tavaliseks tv vaatamiseks on zuumboks hulga mugavam.

(mõned kiruvad küll zuumboksi, ent minu konkreetne eksemplar töötas enne tarkavara uunedamist ja töötab peale tarkvara uuendust laitmatult)

Konkreetne tv-kaart ei ole oluline, peaasi et see ProgDVB all töötaks.

USB-kaardilugeja ostsin Mikromaailmast. Peale kaardilugeja arvutiga ühendamist peab veenduma, et arvuti tunneb selle ära ning paigaldab vajalikud draiverid.

ProgDVB, usb-kaardilugeja ja Starmani vaatajakaardi omavahel tööle saamiseks läks umbes tundaega katse-eksituse meetodil, kuni lõpuks taipasin, et millised komponendid peavad olema ProgDVB pluginate kataloogis, millised aga ProgDVB juurkataloogis. See kuradi ProgDVB ei nõustu ennast tööle laadima, kui newcs.exe ja newcs.xml istuvad ProgDVB pluginate kataloogis.

Kui ma nüüd õigesti mäletan, siis tuli vist komponendid paigutada järgmiselt (kui pluginate kataloogis on midagi liigset, hangub ProgDVB käivitamisel lihtsalt ära):

ProgDVB pluginate kataloogis:
csc.dll
mingwm10.dll
pthreadGCE2.dll
WinCSC.cfg
WinCSC.cfg.bak
WinCSC.dll
WinCSC.ini

ProgDVB juurkataloogis:
newcs.exe (tuleb eraldi käima lasta)
newcs.xml

(mingwm10.dll ja pthreadGCE2.dll - vist ei olnud vaja neid juurkataloogi tõsta: ma ei saa hetkel seda kontrollida)

Kui ProgDVB on käivitunud, tuleb käivitada newcs.exe ning ProgDVB menüüribal pluginate all komponendid ära konfigureerida (parema hiireklõpsuga peaks vastavad valikud ette tulema).

Kuna rentisin suvilasse zuumboksi, siis hetkel läbi arvuti digitv-d ei vaata.
Kui suvilast sügisel ära kolib, eks siis läheb arvuti tv-kaart digitv vaatamiseks jälle kasutusse.


Asuse kodulehele on allalaadimiseks ilmunud järgmine programm Asuse TV-kaartidele:
ASUS EzVCR 2.52 Beta for Windows XP SP2 or Vista 32/64 Edition
Töötab nii analoog- kui ka digikanalite jaoks: Eestit ei ole mõtet asukohariigiks valida, kuna sel juhul programm väidab, et Eestis digisaateid ei edastata (ise valisin asukohamaaks Soome).

Minu imestuseks näitab see ETV ja Kalev Sport ning lisaks veel HD testkanali pilti DVB-T vabadel eetrikanalitel.
(Cyberlinki PowerDVD on mul eelnevalt masinasse installitud).

Ainult et salvestamine ja kodeeritud kanalite vaatamine selle programmiga ei õnnestu.

TÄIENDUS JAANUAR 2008:

Programm TV vaatamiseks ja salvestamiseks :

http://www.geniatech.com/driver-eng/TotalMedia3.zip

selle programmiga töötab nii analoog kui digitv vastuvõtt, seal hulgas ka salvestamine ()nii analoog kui digiTV).

Analoogi kanalite sageduste jaoks tuleb selle programmi puhul näppida faili Frequency.reg ning parema hiirekilikiga muudetud fail "merge" abil registrisse kanda.
Kommentaarid: 114 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 95
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Asus MyCinema P7131 Hybrid
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.