Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Creative EP-630 kõrvaklapid märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 24.04.2007 13:35:53 Ülevaade: Creative EP-630 kõrvaklapid vasta tsitaadiga


Seoses Creative MuVo originaalklappide eluea lõppemisega (juhe puruks) oli tarvis uusi kõrvaklappe MP3-mängijale. Suured klapid välistasin, kuna oli soov kuulata ka tööle minnes ja tulles ja riietumisstiiliga suured klapid ei sobi. Tekkis mõte proovida in-ear klappe, kuna Creative'i originaalklappidega (mudel neil vist EP-480) jäi tänaval liikudes liiga suur liiklusmüra häirima. In-ear klappidest oli hetkel kõige soovitatum Kossi the plug-id, aga kuulasin taaskord kasutaja pacho soovitust ning investeerisin lisakoidula ja tellisin endale Arvutikeskusest Creative EP-630 in-ear klapid. Maksid need 367 kohalikku tugrikut ja kuigi aega ja asjaajamist läks, sain need eile ikkagi ilusti kätte icon_smile.gif


Creative'i koduleht annab nende klappide kohta järgmist infot:

Driver Units: 8mm Neodymium magnet transducer
Frequency Response: 6Hz ~ 23kHz
Impedance: 16ohms
Sensivity: 106dB
Cord Length: 1.2m (Oxygen-Free Copper Cable)
Input Plug: 3.5mm stereo gold-plated miniplug
Net Weight: 9g (without packaging)



Pakend:
Arvutikeskus tarnis nad mulle mitte sellises kenas väikeses kilekotis, kus lisaks oli ka mõnus riidest pehme kotikene, mis näeb välja analoogne sellel pildil nähtavaga:
http://www.dapreview.net/pics/creative/zen_sum.jpg
Lisaks klappidele oli eraldi kaasas 2 paari kummist lisaotsikuid. Klapid olid mustad - on saada ka valgeid ja tegelikult oleks valged MuVo-ga paremini sobinud, aga sellele oleksin pidanud ise enne tellimist mõtlema.

Kasutusmugavus:
Esmakordsel proovimisel ei saanud klappe kuidagi ilusti kõrva ja kui need klapid ei ole korralikult paigas, kõlab heli teadagi väga kehvapoolselt.
Kulus natuke aega enne kui ära tabasin, et need kaasapandud lisaotsikud on üks paar väiksemad ja teine paar suuremad kui need mis algselt klappidele kinnitatud. Väiksemate kummijulladega sobisid klapid mu kõrvadega ideaalselt ja sai hakata muusikat nautima.
Klappide juhe on mõnusalt pikk, aga mitte liiga pikk. Täpselt paras, et ühendada taskut kõrvadega nii, et ei kisuks ja samas kuskile tolknema ei jääks. Juhe on peenem ja selline 'kummisem' kui originaalklappidel, nii et naljalt justkui murduda ei tohiks.

In-ear:
Minu jaoks oli tegu esimeste in-ear klappidega mida prooviund olen ja kohe sai selgeks, et võrreldes tavaliste nööpidega õigustavad in-earid end igati. Heliisolatsioon on ikka oluliselt parem, peaaegu täiuslik ja kui tahad head muusikat ka tänaval liiklusmüras liikudes nautida, saavad need klapid väga hästi ülesandega hakkama. Võrreldes nööpidega sain mp3-mängija tavapärast helivaljust paari pügala võrra kohe vähendada. Klapid istuvad kõrvas suhteliselt mugavalt, ei hõõru ega suru kuskile ja paaritunniste kuulamiste käigus ei ole kõrvu kuidagi valutama ega häirima hakanud.

Helikvaliteet:
Algul tundus, et bassi osas ei vea EP-630 nii ilusti välja kui olin lootnud. Paar dnb-lugu hiljem sai selgeks, et veavad ikka küll. Tõsi, nii suurt trummibiiti nad genereerida ei suuda kui suured konkurendid, nii et hip-hopi/dnb kuulamiseks ei pruugi tegu olla kõige parema valikuga (võimalik, et vajavad ka lihtsalt sissemängimist). Tegu on ikkagi väga tillukeste klappidega.
Muidu on aga helikvaliteet igati hea ja tänu paremale heliisolatsioonile kuuleb ilusti ka väiksemaid detaile, vaiksemaid toone ja vaikust vaikusena. Paremad klapid on ka kriitilisemad allikmaterjali kvalliteedi suhtes ja kui mp3-mängjasse on kogunenud erinevat sorti erineva kvaliteediga faile, tabab kõrv vahe ilusti ära.

Kokkuvõttes:
Oma ostuga olen rahul. Olen saanud mõistliku raha eest paremad klapid kui need, mis mp3-mängijaga algselt kaasa olid. In-earidega harjumine ei võtnud kaua aega ja klapid ise on mugavad. Kui jutt on mp3 failide kuulamisest, on üle 500 EEK hinnaklassi klapid juba minu arvates juba overkill, seega soovitaks Creative EP-630 klappe sellistele hea hinna/kvaliteedi suhte otsijatele nagu ma ise olen.
Tahaks siia juurde panna ka võrdluse Kossi plug-in -idega, aga endal pole olnud võimalus Kosse kuulata ja neid kahte paari kõrvutada. Kellel see võimalus olnud, võiks oma kogemuse siia kommentaarideks panna.

Tegu oli minu esimese ülevaatega siin HVs, nii et ärge väga kriitilised olge icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.04.2007 15:01:34 vasta tsitaadiga

hea ülevaade icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 24.04.2007 16:38:15 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Arvutikeskus tarnis nad mulle mitte sellises kenas väikeses kilekotis, kus lisaks oli ka mõnus riidest pehme kotikene, mis näeb välja analoogne sellel pildil nähtavaga:

Oligi kilekotis ???
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 24.04.2007 16:57:19 vasta tsitaadiga

pacho kirjutas:
tsitaat:

Arvutikeskus tarnis nad mulle mitte sellises kenas väikeses kilekotis, kus lisaks oli ka mõnus riidest pehme kotikene, mis näeb välja analoogne sellel pildil nähtavaga:

Oligi kilekotis ???


Jep. Aga viisakalt pakitud, see riidest kott oli juures ja lisa-kummijunnid olid eraldi veel eraldi väikeses kotis. Suure koti peal siis toote ID-koodid jms.
Tundus selline bulk-pakend lihtsalt, mitte retail. Ja 'tarnis' tähendab ikkagi, et käisin ise seal Tartu maanteel järel, mitte kuller ei tulnud, kilekott näpus.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dark Kille
Piiratud kasutaja
Dark Kille

liitunud: 07.09.2005




sõnum 24.04.2007 17:00:11 vasta tsitaadiga

Selle raha eest tunduvad suht normaalsed klapid olevat, aga sõber suutis need ära lõhkuda kuu ajaga,juhe läks katki icon_rolleyes.gif
_________________
M: Ajakirjad
Kommentaarid: 83 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 3 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 24.04.2007 17:07:30 vasta tsitaadiga

Dark Kille kirjutas:
Selle raha eest tunduvad suht normaalsed klapid olevat, aga sõber suutis need ära lõhkuda kuu ajaga,juhe läks katki icon_rolleyes.gif


Mulle tundub just see juhe vastupidavam (kuigi peenem) kui originaalklappide oma. MuVo klappidel murdus ära kohe algusest, selle kõvema otsiku tipu juurest. Tekkis murdekoht lihtsalt taskus ja nii ta lagunes. Nende klappide juhe on kummim ja painduvam ja see juhtme alguse koht on lahendatud teisiti - juhtmel on rohkem liikumis- ja paindumisruumi, sest see jämedam otsik on osaliselt seest õõnes ja siis sellest õõnsusest tuleb juhe välja.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 24.04.2007 17:37:14 vasta tsitaadiga

Mul tuli seoses selle kilekotiga meelde ebay's ringlevad võltsingud. Aga seal kasutatakse tavaliselt ühte kilekotti, kuhu on kõik pudi-padi sisse topitud.
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sumpz
Kreisi kasutaja
sumpz

liitunud: 06.06.2002




sõnum 24.04.2007 18:37:00 vasta tsitaadiga

maksin umbes 1,5 aastat tagasi nende klappide eest ~600.- icon_lol.gif

väga rahul olen siiamaani.. ja selle bassi kohta ütleks, et kõvasti etem kui sony samaväärsed klapid (olen neid ka omanud, kulusid 2 kuuga ribadeks thumbs_down.gif)

olen paljudele soovitanud ja keegi pole kurtnud, niiet väga head asjad on thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
enos
HV kasutaja
enos

liitunud: 25.04.2003




sõnum 24.04.2007 18:53:30 vasta tsitaadiga

Minagi väga rahul nende klappidega - ei rõhu liigselt kõrva (mulle tekitasid Koss`id probleeme), heli üsnagi tasakaalus kuigi võiks mahlasem olla. Juhtme kohta ainult imestan, et pole veel katki läinud. Vähemalt korra päevas juhtub, et sahmimise käigus kuhugi juhtmetpidi takerdun ja siis lendavad klapid lupsatusega kõrvust. Kuulan tööl raadiot ja juhe on antenni eest - ära peita ei saa. Aastase kasutamisega juhe ikka terve (ptüi-ptüi-ptüi).
_________________
Tasa ja targu.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 24.04.2007 19:45:42 vasta tsitaadiga

icon_rolleyes.gif

Technical Data

* Frequency response: 18Hz - 21kHz
* Cable length:symmetrical, L: 170 mm; R: 510 mm, (850 mm divider to plug)
* Impedance:16 Ohm
* Sound pressure level (SPL):112 dB (1 kHz, 1 Vrms)
* Jack plug:3,5 mm stereo
* Ear coupling:intraaural (ear canal fit)
* Transducer principle:dynamic, open

see jutt siis sennheiserite kohta, mis näevad äravahetamiseni sarnased välja, logo ainult teine icon_biggrin.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raiksman
HV veteran
raiksman

liitunud: 25.11.2003




sõnum 24.04.2007 19:46:10 vasta tsitaadiga

HV Link icon_exclaim.gif https://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutiriistvara/K%F5rvaklapid/39369
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 145
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tiith
maxnorm
tiith

liitunud: 28.11.2003




sõnum 24.04.2007 20:03:24 vasta tsitaadiga

peab ka uued endale muretsema, need koss-i inearid läksid koledaks helipealt
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tough
HV kasutaja
Tough

liitunud: 04.01.2007




sõnum 24.04.2007 22:53:28 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
icon_rolleyes.gif


see jutt siis sennheiserite kohta, mis näevad äravahetamiseni sarnased välja, logo ainult teine icon_biggrin.gif


Olen proovinud nii creativei klappe kui ka neid sennheisereid! Viimane on tunduvalt parema helikvaliteediga. bass on sennheiseril ikka nii hea, et creativil nagu bass puudukski .. icon_neutral.gif

aga välja näevad nad jah vägagi teineteise sarnased, kuigi materjalid on natuke teised!
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pacho
HV veteran
pacho

liitunud: 26.02.2004




sõnum 25.04.2007 00:12:28 vasta tsitaadiga

Ja mõlemad tulevad ühe liini pealt Fosteri tehasest...
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
JoeKing
HV veteran
JoeKing

liitunud: 03.03.2004




sõnum 25.04.2007 06:01:38 vasta tsitaadiga

Ma ei saa mitte aru, miks peab see alumine sagedus nii madalale aetud olema. Nendel klappidel 6Hz ja endal Koss the plug 10Hz.. väga vähesed MP3 playerid suudavad sellist vahemikku esitada (enda iPod nano alates 20Hz). Ja isegi kui see heli tuleks sealt välja.... siis inimkõrv nagunii palju alla 20Hz ei erista. Muidugi Koss the plug VS iPodi originaalklapid helipildi vahe ei ole üldse võrreldav. Tahaks ka kellegilt kuulda nende Creative earbudide võrdlust The Plug'iga.
_________________
Sic itur ad astra...
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 207
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.04.2007 08:41:11 vasta tsitaadiga

Olen kasutanud sarnase ehitusega klappe, mis SonyEricssoni Walkman-telefonidega komplektis. Heli väga hea.

Aga välismüra isoleerib selline ehitus nii hästi, et minu jaoks tekib küsimus: Kas Tallinna liikluses jalakäijana on sellistega ohutu liikuda?
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DaXiiD
HV vaatleja

liitunud: 26.10.2004




sõnum 25.04.2007 10:10:45 vasta tsitaadiga

Kas valget versiooni ka eksisteerib?
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 25.04.2007 11:20:19 vasta tsitaadiga

DaXiiD kirjutas:
Kas valget versiooni ka eksisteerib?


Eksisteerib.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mUll
HV kasutaja

liitunud: 26.09.2006




sõnum 25.04.2007 12:28:13 vasta tsitaadiga

Koss klappidel läks mul kõlar kuuga lojakarja, neid küll ei julge soovitada kuigi heli suht norm. Sony HPM-70 ebays ~10EUR heli hea ja ka kauem vastu pidanud.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Defmic
Kreisi kasutaja
Defmic

liitunud: 26.12.2004




sõnum 25.04.2007 15:07:30 vasta tsitaadiga

Olen juba ammu omale uusi klappe tahtnud ja nüüd leidsin siit omale midagi. icon_razz.gif
Kommentaarid: 43 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 38
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draax
HV veteran
Draax

liitunud: 21.03.2005




sõnum 25.04.2007 15:18:26 vasta tsitaadiga

Tough kirjutas:
libe kirjutas:
icon_rolleyes.gif

see jutt siis sennheiserite kohta, mis näevad äravahetamiseni sarnased välja, logo ainult teine icon_biggrin.gif

Creativil nagu bass puudukski .. icon_neutral.gif


Olles nüüd 3 päeva neid klappe kasutanud, olen ma 90% veendunud, et see bassi puudumine või mittepuudumine on tegelikult klappide õiges asendis kinni. Kui need klapid pole õigesti kõrvas ja tekib mingi õhuvahe vahele, siis jääb bass tuhmiks ja plekiseks ja ei kosta ilusti läbi. Kui sa paned nad korralikult kõrva ja valid õige suurusega otsikud, siis on mürtsu küll.

Liikluse kohta ei tea... eks näis kaua ma elus püsin. Kesklinnas liigun ka palju jalgsi ja üritan endale sisse harjutada teadmist, et ma ei kuule nüüd midagi icon_biggrin.gif
Nööpidega võisid volume'i põhja panna, midagi ikka kuulsid. Aga nendega põhimõtteliselt 0.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SqueeZee
HV kasutaja

liitunud: 08.10.2006




sõnum 25.04.2007 19:41:16 vasta tsitaadiga

vaga head klapid oma raha eest(390eek) kasutan 5 kuud , veel olid sony ep81 umbes 800. Creative klapid on parem
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raimo21
HV kasutaja

liitunud: 10.09.2004




sõnum 26.04.2007 09:23:01 vasta tsitaadiga

oskab keegi öelda mis on juhtunud Creative Online Shop'iga et sealt enam Eestisse tellida ei saa??

kunagi sai selle kaudu läpaka jaoks veebikaamera tellitud mida Eestis veel poodides saadaval polnud ja kõik sujus vägagi hästi... eriti kohaletoomine, kui märgitud oli et mingi 2 nädalat võib minna siis asi oli kohal mõne päevaga icon_biggrin.gif

kuid nüüd mõtlesin jällegi veits uuemad klapid koos kaelapaelaga Creative's EP-635 Earphones MuVo V200 jaoks hankida, siis oh üllatust. e-poe toodete nimekiri tühi icon_eek.gif ja ka maade nimekirjas, kuhu nad asju saadavad, ei kajastunud enam Eestit.
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
denis28
HV veteran
denis28

liitunud: 24.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.04.2007 16:37:28 vasta tsitaadiga

Ma oman ka neid klappe nüüd juba peaaegu aasta ja olen täiesti rahul nendega.Nagu parimad väiksed klapid mida ma olen omanud üldse.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 63
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Goldec
Kreisi kasutaja
Goldec

liitunud: 13.08.2006




sõnum 26.04.2007 16:50:49 vasta tsitaadiga

Endal on mp3 juba vist üle aasta seisnud, kuna pole normaalseid kõrvaklappe leidnud.. (Mul ka MoVo, mille kaasas olevad klapid sealt samast kohast ära murdusid icon_razz.gif)

Aga seda teemat lugedes läks silme eest väga kirjuks icon_biggrin.gif
Mis neist nagu parim siis on? Ja palju libeda postis olevad sennheiserid maksavad?
Sest 367.- EP-630 eest kõlab küll päris hästi.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Creative EP-630 kõrvaklapid mine lehele 1, 2, 3  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.