Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson W710i märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.03.2007 18:11:02 Ülevaade: Sony Ericsson W710i vasta tsitaadiga


Kuna vana Nokia 6100 hakkas sõna otseses mõttes tükkideks lagunema, otsustasin jaanuari keskpaigas Sony Ericsson W710i lõpuks ära osta. See telefon jäi mulle silma paar-kolm kuud tagasi, aga siiani venitasin, kuna hind päris soolane ja raha polnud kusagilt võtta. Liitumisteta oli toona odavaim hind mobiilioperaatorite esindustes ~5000 krooni. Nüüdseks on see tunduvalt langenud.

Ostsin ma telefoni Elisast, kus Elisa klientidele oli hind 4499 krooni ja järelmaksuga ostes tõusis telefoni hind kokkuvõttes ainult 60 krooni.
Enne, kui mu silm jäi W710i pidama, oli sihikul Nokia 6131, aga selle miinusteks oli suhteliselt inetu välimus (kõrvalt vaadates nagu vaala molu) ja nigel, kui mitte öelda olematu varustus. Määravaks sai ka Walkmani tugi. Hind oli küll Nokial odavam, aga eelpool toodud argumendid kaalusid Sony Ericssoni ostu üles.
Kuna olen siiani kasutanud ainult Nokia telefone (3110, 3310, 7110, 8850, 6100), siis selle tõttu ka võrdlusmomendid Nokiatega.

Komplektis on lisaks klapiga Performance Graphite värvides telefonile:
- 512 MB Sony Memory Stick Micro M2, mis on eelpaigaldatud telefoni (ülevaadetes reklaamitud adapterit kaardilugejate jaoks kaasas kahjuks polnud)
- kahest osast koosnev hands-free/kõrvaklappide komplekt (HPM-65)
- laadija (CST-60)
- USB-kaabel arvutiga ühendamiseks
- CD koos PC-Suite tarkvaraga
- randmepael koos vööklambriga (IAC-60)
- eesti-, läti- ja leedukeelne kasutusjuhend koos lühijuhendiga

Esmamulje
Esmamulje telefonist on ülimalt hea. Minu jaoks esimene telefon, mis näeb pildil sama hea välja kui käes hoides.
Õigele tänapäeva klapiga telefonile kohaselt on ka sellel mudelil kaks ekraani. Välimine ekraan on 128x128 piksliline must-valge ja oranzi taustavalgustusega. Märkimisväärne on see, et see ekraan on Nokia 6100 ekraaniga ühesuurune.
Sisemine 176x220 piksliline ekraan on kirka 256000 värviga. Kuuldavasti ka etema graafikaga kui W800i versioonil.
Välise ekraani saab aku säästmiseks teatud aja pärast välja lülituma panna. Väga hea variant, arvestades, et telefon on enamuse ajast taskus ja välist ekraani vaadates pole just suur vaev + või - vajutada.
Telefoni klapil on 2 paari kummiga kaetud nuppe mõlemal küljel, et juhtida Walkmani ja raadio taasesitust. Väga mugavad ja sobiva tundlikkusega. Vasakul küljel on kaamera nupp, multifunktsionaalne heliregulaator ja kummist mälukaardi pesa kate, mida küll eemaldada ei saa (alguses tekitas petliku mulje, et saab). Paremal poolel on infrapunasaatja-vastuvõtja ja nuppude lukustamiseks mõeldud liugur. Väga hea lahendus takistamaks kogemata pleierit või kaamerat käivitamast.
Muidugi ei saa unustada klapil 2-megapikslilist kaamerat.

Klapp avaneb veidi õõvastava sõrmeluu murdumise prõksuga.
Klappi avades oli alul veidi võõrastav tunne - nuppe rohkem kui olin harjunud nägema.
See oli õnneks ajutine ja nüüdseks tundub näiteks telefoni tagasiliikumisfunktsiooni nupp asendamatuna (nagu klaviatuuri Backspace).
Ka menüü oli alguses harjumatu, kuid suhteliselt kergesti kasutatav peale mõningast uurimist. Sony eripära on vist nende theme'idega kaasnev menüüde välimuse muutus. Nokiatel pole näiteks seda täheldanud. Lemmikuks sai Lava-theme - ülimalt lihtne, loogiline ja lisaks stiilne.
Miinuseks on siinkohal aiateibad, mida vahel menüüs mulle kuvati. Menüüpunkti asemel on mingi numbrite ja tähtede jada, mis mingil hetkel kaob, aga alguses päris kõvasti häiris, kuna polnud menüüga eriti tuttav. Praegu pole seda anomaaliat enam esinenud - ptüi-ptüi-ptüi. Arvatavasti kaob see, kui tarkvara uuendada. Uuematel Sony Ericssoni telefonidel on suureks plussiks, et tarkvara saab ise uuendada.

Helistamine
Nüüd siis telefoni põhiomaduse juurde - helistamine.
Kõne kvaliteet on super. Telefonile pole midagi ette heita, kui, siis ainult Tele2 võrgu levile, mis aeg-ajalt hakib. Simpeliga seda probleemi ei täheldanud.
Võrreldes Nokiaga on väga hea funktsioon kuulari väljalülitamine kõne ajal - seda saab teha lihtsalt C-nuppu all hoides. Mõnus.
Rääkida on selle telefoniga mugav, aga seda vist on kõigi klapiga telefonidega, sest üks osa on täpselt kõrva juures ja teine täpselt suu juures.
Helisemine on samuti normaalne. Piisavalt vali ja linnas hästi kuuldav, kui helitugevus maksimaalse peale lükata. MP3-helinad on ülimalt puhta ja selge heliga. Võrreldes AMR-formaadiga on tegu lausa kontserdiga. MIDI- ja AMR-formaadis helinad on selle telefoni jaoks räige solvang, kuna kõlar võimaldab MP3-st parimat võtta.
Telefon toetab ka MP4-formaati, mida telefonis on kolme helifaili näol.

Helistamisest rääkides. Häirib mind siiski üks asjaolu - erinevalt Nokiast tuleb kontaktid SIM-kaardilt telefoni mällu kopeerida, et nendega üldse saaks midagi ette võtta ja seadistada. Väike miinus, aga elan üle.
Suureks plussiks on kontaktide menüüs, ja ka mujal, võimalus märkida mitu objekti ning neid seejärel vastavalt liigutada või muid grupiviisilisi toimetusi teha.
Harjumatu on helistada ilma kahe telefonitoru pildiga nuputa, aga taas kord asi, millega harjunud juba.
Suhteliselt ebameeldiv on Sony Ericssoni arusaam viimaste vastuvõetud/tehtud kõnede suhtes. Kas olen mina oskamatu või peabki valik Kõned kuvama mulle esmajärjekorras kõik kõned, mis on vastuvõetud ja minu poolt valitud. Selleks, et näha ainult viimati valitud kõnesid, tuleb liikuda paremale. Ebamugav.
Väga suureks plussiks on minu jaoks kõne salvestamise võimalus. Sõltuvalt levist võib see väga selge ja kvaliteetne olla. Paar korda juba mõnele inimesele tagantjärele ära teinud, et näed - ütlesid ikka küll!

Andmeside
Telefonil on infrapuna ja Bluetooth, mida saab kasutada ka kaugjuhtimispuldina arvuti juures. Pole seda veel jõudnud proovida.
Sony Ericsson W810i Bluetoothiga ühendades ja sealt andmeid liigutades, sain keskmiseks kiiruseks umbes 40-50 kbps. Kuuldavasti pididki Sony Ericssonid tiba pikaldasema mõtlemisega olema. Eriti ei häiri - asi käib ikkagi suhteliselt kiiresti.
Bluetooth-ühendus kahe telefoni vahel läks kiiresti ja valutult. Tuli lihtsalt telefonile nimi panna ja leitavus sisse lülitada ning voila - Infrapuna pole olnud veel mahti katsetada. Eks proovin sellegi ära, kui mahti saan.

WAP on siiani korralikult ja kiiresti töötanud, selles suhtes kaebusi pole. Vaikimisi on avaleheks Google pandud. Meeldiv avastus.
Võrreldes Nokia 6100 tuleb WAP-iga surfates vähem nupuvajutusi teha. Võimalik, et siin mängib oma rolli mugav navigeerimisnupustik (ehk siis see ümmargune juhtnupp keskel).

Walkman ja raadio
Nüüd siis pleieri juurde, mis oli üheks kaalukiviks ostmisel. Nagu ma aru saan, siis pleier ei erine eriti Walkman-seeria vanemate mudelite omast. Seega pole siin eriti midagi rääkida. Heli on võrreldes CD-MP3-pleieriga üllatavalt hea. Isegi väga hea, kui kasutada muid kõrvaklappe. Samas, vahel tundus, et pleier uimerdas liiga palju. Mitte, et hakkinud oleks või heli moondanud, aga mõnikord juba ammu uus lugu mängib, aga sisemisel ekraanil ikka veel eelmise esitaja ja loo nimi. Ekvalaiser ja stereolaiendus on asja ette läinud. Mega Bass on samuti tuntav nagu mu vanal CD-MP3-pleieril. Polnudki nii plekikolin nagu arvasin.
Kuna 512 MB mälust jäi väheseks, siis ostsin juurde 2 GB mälukaardi. 2 GB ongi maksimaalne mälukaardi maht, mida telefon toetab. Nüüd vähemalt saab rahus muusikat kaardile laadida ja pilte klõpsutada. Suurema hulga muusikafailide kopeerimine on aeganõudev tegevus. 1GB kopeerimisel tuleks arvestada vähemalt 30 minutiga.

Flight Mode'i peaks samuti ära mainima, kuna seda sisse lülitades muutub telefon tavaliseks pleieriks. Väga mõnus, kui soovid segamatult muusikat kuulata.

Raadio on väga hea - nagu mobiiltelefonidele kohane (nii paljukest, kui ma nendega kokku olen puutunud). RDS on huvitav funktsioon, aga kuna telefon on enamuse ajast taskus, siis pole sellest eriti kasu. Raadiojaamade automaatsel otsingul kiputi kodumaiste asemel rohkem slaavi raadioid leidma. Imelik, aga tühine probleem. Võimalik, et seisin otsimise ajal vales kohas.

Trenazöör
Telefoni kõige erilisem omadus, mis seab ta peaaegu ühele pulgale Nokia 5500, on trenazöör. Siiani olen kasutanud ainult sammulugejat, kuna ilmastikutingimused pole minu jaoks veel piisavalt head, et sörkima minna.
Sammulugeja kohta ei oskagi öelda, kas nüüd on 100% täpne või mitte, aga midagi ta igatahes loeb. Proovisin ka seda raputamise asja, mille kohta räägiti, et tekitab samme juurde, aga minu telefonile see ei mõjunud. Võib-olla raputasin valesti?
Aga sammulugeja iseenesest on mõnus asi, kuna saab ikkagi näha, mitu sammu ma päeva jooksul teinud olen. Seal on isegi erinevad reziimid ja tingimused, mida pole jõudnud kiire elustiili tõttu katsetada veel.
Trenazööri võimalikult täpseks timmimiseks tuleb sisestada ka oma pikkus, vanus, kaal, sugu. Asjapulk suudab isegi näidata kalorite andmeid  Mida veel tahta?

Kaamera
Kaamera on telefonil nagu ta on. 2 Megapikslit, mis iseenesest ei anna midagi. Normaalsetes valgustingimustes teeb korralikke pilte, kuigi eriti lähedalt ei saa pildistada, sest autofookus puudub. Kaameral on hunnik seadistusi alates ööreziimist ja lõpetades panoraamvõttega, mida näen kaameral esimest korda.
Nõrkades valgustingimustes pildistades on pildil silmnähtav müra, mida ei anna kuidagi ära kaotada, kuid mida saab erinevate efektide ja valgustasakaalu eelseadistustega leevendada.
Miinuseks on siinkohal veel katikuheli, mida ei saa välja lülitada. Rikub üllatusmomendi ära. Lisaks kogub kaamera objektiiv taskus olles kenakesti tolmu ja mustust. Igatahes kaamera mobiiltelefonis on minu jaoks rohkem ootamatute sündmuste jäädvustamiseks, mitte fotografeerimiseks sõna otseses mõttes.

Kaameraga saab veel filmida. Kvaliteedi kohta samad sõnad nagu pildistamise kohtagi - mida nõrgem valgus, seda halvem tulemus. Aga ootamatud sündmused nagu kilekotti kinnijäänud kass, saab salvestatud 8-)

Muud tähelepanekud
Rakenduste koha pealt on hea uudis see, et saab korraga lahti hoida vähemalt kolme rakendust.
Lühimenüüga ma veel harjun, kuna tavamenüüst saab kõik nagunii piisavalt kiiresti kätte.

Aku
Aku kohta arvaks nii palju, et kui pleierit mitte kuulata, peab see minu vähese rääkimise juures pea nädala vastu, kui aeg-ajalt välja lülitada.
Nokia juures tundsin ma alati puudust (Sony) Ericssonide protsentidega akunäidikust. Väga hea vaadata, millal telefon laadima panna. Samas on nõme, et telefon hoiatab vaid paar korda, et aku tühjeneb ja sedagi alates 5% allapoole. Lisaks on ju igal eestlasel kodus Nokia laadija - kui hädasti vaja laadida, siis pole laadijat kusagilt võtta.
Esimestel laadimiskordadel oli esialgu täielik paanika, kuna aku pidas vastu ainult ööpäeva. Võimalik, et pideva näppimise tõttu (esmakordne seadistamine ja funktsioonide avastamine), aga olen ka kuulnud, et Li-Pol-tüüpi akud pididki alguses nii käituma. Igatahes praegu peab kenasti vastu.

Kasutusjuhendis soovitatakse telefoni korra päevas vähemalt välja lülitada. Huvitav, kas nende aiateivaste pärast?

Võimalik, et liiga subjektiivne ülevaade, aga kui tahate objektiivsemat ülevaadet, siis:
http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-w710-en.shtml
http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_w710-1562.php

Kaameraga tehtud pildid
Pilt 1
Pilt 2
Pilt 3
Pilt 4
Pilt 5
Pilt 6
Pilt 7
Pilt 8

Mis teha - ma olen sellest telefonist vaimustuses icon_wink.gif

Plussid:
+ välimus: igal matsil seda fööni ikka pole
+ funktsioonid (trenazöör, Flight Mode)
+ raadio ja pleier
+ kõlar ülimalt puhta heliga
+ lihtne, loogiline ja stiilne menüü
+ akunäidik
+ panoraamvõte
+ kõne salvestamine
+ kuulari väljalülitamine
+ ekraan

Miinused:
- aiateivaste kuvamine menüüs
- aku ei hoiata piisavalt vara tühjenemisest
- kõrge hind, kuigi selle eest on telefoni ja nänni rohkem, kui küll...
- kontaktid tuleb SIM-kaardilt telefoni mällu salvestada
- vastuvõetud kõnede kuvamine segamini valitud ja muude kõnedega
- kaamera on nagu ta on ja kogub kergesti mustust
- kaamera katikuheli
- jätab petliku tugeva ja vastupidava mulje

Midagi nagunii unustasin sellesse romaani lisada. Kui nii, siis küsige icon_wink.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Myoldryn
HV kasutaja
Myoldryn

liitunud: 09.03.2004




sõnum 21.03.2007 23:34:59 vasta tsitaadiga

Katiku heli on tõesti selline asi, mida ei saa enamus uutel mobiilidel väljalülitada.... kui ma õieti mäletan, siis kuskil maal, keegi eit tegi saunas moblaga pilte naistest, ilma et nad oleksid aru saanud, ja siis need pildid netti ripputanud. Siis oli mingi skandaal ja alates sellest ajast on kattiku heli pidevalt sees ja väljalülitada seda ei saa... vot nii
_________________
"Free Your Phone" -> OpenMoKo
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
softis
HV Guru
softis

liitunud: 07.09.2004




sõnum 21.03.2007 23:51:21 vasta tsitaadiga

Kaamera katikuheli peaks ju hääletus režiimis puuduma. w810 küll heli ei tee kui hääletu peal on.
_________________
www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, lahedad kingitused jpm vajalikku hea peo korraldamiseks!
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaank
HV veteran

liitunud: 14.01.2007




sõnum 22.03.2007 09:53:08 vasta tsitaadiga

Ära akude pärast muretse. Nende li-po akudega pead vaevata eriti vaja.
Neil on väga kummalisi asju. Pead ei tasu vaevama hakata.
Va. mudelisim kus tuleb ikka väga mõelda kuna sa laed ja kuidas sa laed.
Kommentaarid: 61 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2007 10:07:08 vasta tsitaadiga

softis kirjutas:
Kaamera katikuheli peaks ju hääletus režiimis puuduma. w810 küll heli ei tee kui hääletu peal on.

Ei. Kahjuks on W710i katiku heli ka hääletus reziimis. See on isegi kasutusjuhendis välja toodud, et saab valida erinevate katikuhelide vahel, aga välja lülitada seda ei saa icon_neutral.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mati_p
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2007 10:17:39 vasta tsitaadiga

katiku helist saab lahti, kui kustutada kaameraga seotud helifailid telefonist üldse ära. see häkk peaks toimima kõigi uuemate sonieerikute puhul. FAR Manager abiks, erinevatest foorumitest (esato.com, lasyk.net jne) leiab juhiseid toimimiseks.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 56
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2007 16:38:41 vasta tsitaadiga

Tänud vihje eest. Eks uurin asja. Ei tahaks sellega veel häkkima hakata, kuna suhteliselt uus telefon veel icon_smile.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 22.03.2007 17:30:53 vasta tsitaadiga

Mis ma oskan öelda,väga korralik ülevaade thumbs_up.gif
Kindlasti meie foorumi parim telefoni ülevaade icon_idea.gif
Tekkis tunne et sulle peaks tooma pidevalt uusi telefone paariks nädalaks(katsetamiseks ja arvustelu kirjutamiseks) icon_razz.gif
tsitaat:
- kontaktid tuleb SIM-kaardilt telefoni mällu salvestada

Aga see on ainuõige lahendus,kuna sim-i mälu ju piiratud 250 kontaktiga icon_question.gif
Kui aga kasutad telefoni mälu siis saad lisada kuni 3 numbrit ja viis väja infi jaoks thumbs_up.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2007 17:46:10 vasta tsitaadiga

Arvatavasti olen Nokiatega liialt harjunud. Numbrite hoidmine telefoni mälus on minu jaoks suhteliselt riskantne, sest kui näiteks peaks aku tühjaks saama, siis oleks hea, kui saaks telefonist SIM-kaardi välja võtta ja koos numbritega teise telefoni panna. Tean, et numbreid saab alati mälust kaardile kopeerida, aga mõnikord lihtsalt ununeb. Ja nagu mainitud - kõigil on kodus valdavalt Nokia laadijad.

Ahjaa, akust veel nii palju, et laadida saab ka kaasasoleva USB-kaabliga, aga sellisel juhul toimub kiirlaadimine. Samas reziimis laetakse ka laadijaga, kui telefon on sisse lülitatud.

dreamx kirjutas:
Tekkis tunne et sulle peaks tooma pidevalt uusi telefone paariks nädalaks(katsetamiseks ja arvustelu kirjutamiseks) icon_razz.gif

Aga palun icon_smile.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 22.03.2007 17:53:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Arvatavasti olen Nokiatega liialt harjunud. Numbrite hoidmine telefoni mälus on minu jaoks suhteliselt riskantne, sest kui näiteks peaks aku tühjaks saama, siis oleks hea, kui saaks telefonist SIM-kaardi välja võtta ja koos numbritega teise telefoni panna. Tean, et numbreid saab alati mälust kaardile kopeerida, aga mõnikord lihtsalt ununeb. Ja nagu mainitud - kõigil on kodus valdavalt Nokia laadijad.

Ma saan sinu murest aru aga mõtle selle peale kui sul on kotakte rohkem kui 250 icon_idea.gif
Kopeerid kuni 250 kaardile aga ülejäänutele ei saa ikka helistada,endal näiteks hetkel koos töökaaslastega ca 600 numbrit icon_neutral.gif
Olen kinel ,et seepärast ka tehti see uutel telefonidel pea-aegu kohustuslikuks(nimede kopeerimine telefoni mällu)
Muidu kui sul on alla 250 numbri siis saab ka SE telefonidel kasutada sim mälu thumbs_up.gif Ei pea ilmtingimata kopeerima telefoni mällu icon_lol.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.03.2007 18:17:20 vasta tsitaadiga

Tean, et saab SIM-mälu kasutada ja mul ongi alla 250 kontakti.
Eks tuleb selle omadusega elama õppida icon_razz.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wader
HV kasutaja
wader

liitunud: 10.03.2004




sõnum 22.03.2007 18:40:10 vasta tsitaadiga

Vähemalt K800 puhul saad valida sellise variandi, et kui lisad numbri, siis lisatakse see ka SIM kaardile. Ehk siis püsib kenasti sünkroonis asi.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Matti
HV veteran
Matti

liitunud: 23.01.2007




sõnum 22.03.2007 19:29:53 vasta tsitaadiga

wader kirjutas:
Vähemalt K800 puhul saad valida sellise variandi, et kui lisad numbri, siis lisatakse see ka SIM kaardile. Ehk siis püsib kenasti sünkroonis asi.
see oleks w-seerialgi teretulnud omadus... icon_rolleyes.gif SE mudelid erinevad teineteisest selliste pisikeste omaduste tõttu suisa häirivalt...

igatahes väga bro ülevaade, teeb minu kui paadunud w810i fännigi kadedaks icon_lol.gif

_________________

http://isasoovitusel.blogspot.com/
Kommentaarid: 100 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.03.2007 22:27:15 vasta tsitaadiga

Matti kirjutas:
wader kirjutas:
Vähemalt K800 puhul saad valida sellise variandi, et kui lisad numbri, siis lisatakse see ka SIM kaardile. Ehk siis püsib kenasti sünkroonis asi.
see oleks w-seerialgi teretulnud omadus... icon_rolleyes.gif SE mudelid erinevad teineteisest selliste pisikeste omaduste tõttu suisa häirivalt...

igatahes väga bro ülevaade, teeb minu kui paadunud w810i fännigi kadedaks icon_lol.gif
w800i'l on see omadus igatahes olemas icon_rolleyes.gif
ise tunne anaga puudust erinevate gruppide loomise võimalusest telefoniraamatus nagu näiteks alcatelidel oli
parim lahendus mida näinud olen
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Noname
HV Guru
Noname

liitunud: 25.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 23.03.2007 03:08:44 vasta tsitaadiga

palju õnne oled sony ericssoni omanik, kõik sony ericssonid uued on head võrreldes muu jamaga, muidugi oled telefonist vaimustuses icon_smile.gif
_________________
"Olukord on sitt, aga see on meie tuleviku väetis." - Lennart Meri
"Edu on kehv õpetaja. See ahvatleb tarku inimesi mõtlema, et nad ei saagi kaotada" - B. Gates
Kommentaarid: 370 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 320
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 26.03.2007 15:56:39 vasta tsitaadiga

Võimalik icon_smile.gif
Huvitav nähtus - telefoniga kontrollides ütleb, et eksisteerib tarkvarauuendus. Installeerin arvutisse uuendamistarkvara, aga see ei leia midagi icon_neutral.gif
Tõmbasin siis GPRS-iga uuenduse alla ja installisin ära. Ei saanudki aru, mida see "kb" seal 4500 järel tähistas - kas kilobaiti või kilobitti? Eks järgmise kuu telefoniarvelt selgub icon_biggrin.gif
Kas teiste mudelitega on ka nii olnud, et uuendus on ja ei ole?
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2007 15:06:56 vasta tsitaadiga

Kusjuures minu W710i lülitab hääleta režiimis katikuheli välja...

Ja selline imelik asi on ka, et kui ma lülitan +/- klahvidega välise ekraani sisse, siis hakkab millegipärast ka sisemine ekraan tööle (kuigi klapp on suletud).
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2007 17:13:49 vasta tsitaadiga

Lugesin su postitust ja mõtlesin uuesti hääleta reziimis pildistamist proovida. Nüüd on katikuheli kadunud icon_eek.gif Siis, kui ülevaadet kirjutasin, igatahes ei töötanud see variant. Äkisti tarkvara uuendusega muudeti midagi? Mis versioon sul on?
Seda ekraani asja vaatasin ise ka. Tundub, et need on mõlemad ühendatud icon_neutral.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2007 19:55:27 vasta tsitaadiga

CXC1250433
R1GB001
061129
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2007 20:27:16 vasta tsitaadiga

Mul on:
CXC1250433
R1JC002
070122

Samas, ma ei mäleta, mis mu eelmine versioon oli. Võib-olla oli mu telefonil ostes juba muu versioon peal icon_neutral.gif
Aga jah, nüüd töötab sedasi... õigemini ei tööta icon_razz.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 29.03.2007 21:05:11 vasta tsitaadiga

Uuendasin enda telefoni tarkvara ka ära. Millegipärast läbi telefoni uuendusete otsimine näitas, et mul on kõige uuem versioon. Kui aga tõmbasin arvutisse update service programmi siis leidis uuenduse ja pani peale ka. Kahjuks kadus telefonist eesti keelne menüü ära, aga elab üle.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 30.03.2007 09:00:06 vasta tsitaadiga

wrx123 kirjutas:
Uuendasin enda telefoni tarkvara ka ära. Millegipärast läbi telefoni uuendusete otsimine näitas, et mul on kõige uuem versioon. Kui aga tõmbasin arvutisse update service programmi siis leidis uuenduse ja pani peale ka.

Mul oli just vastupidi icon_lol.gif
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lllegal
HV vaatleja

liitunud: 06.01.2004




sõnum 02.04.2007 00:49:02 update service R1GB001 to R1JC002 = flashed 2 GENERIC, no BALTIC (EMEA1) et vasta tsitaadiga

wrx123 kirjutas:
Uuendasin enda telefoni tarkvara ka ära. Millegipärast läbi telefoni uuendusete otsimine näitas, et mul on kõige uuem versioon. Kui aga tõmbasin arvutisse update service programmi siis leidis uuenduse ja pani peale ka. Kahjuks kadus telefonist eesti keelne menüü ära, aga elab üle.


sama siin, (va elab üle värske omanik) icon_eek.gif

millised on variandid EMEA1 ehk BALTIC versiooni tagasi saamiseks soovitavalt sama (R1JC002 070122) fw või kust võtta üldse main+fs image'd CID52 jaoks ?

maailmatuma kena oleks isegi kui keegi lingi või pm+attachment vmt suudaks provide'da :p

muidugi k*radi alatu selliselt [ET] language ära kaotada se poolt pahaaimamatule kasutajale (mullle endale sobiks eng just fine but da phone is as it happens to be, not mine...) imho

ps. kuna backup on loomulikult puudu, siis oleks abiks ka R1GB001 fw kuid CID52 jaoks. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2007 14:04:13 vasta tsitaadiga

Lihtsalt huvi pärast küsin, et mitme laadmisega teil selle telefoni aku täismahtuvuse saavutas?
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.04.2007 16:46:38 vasta tsitaadiga

Umbes 6-7 laadimist. Esimesed 4 korda lasin täiesti tühjaks ja siis vana kooli meetodiga 14 tundi laadimist.
Alguses oli ikka paanika - 1. laadimisega sai põhimõtteliselt ööpäevaga tühjaks. Peale seda hakkas asi vaikselt paranema.
Kommentaarid: 685 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 531
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Ülevaated, kasutajate hinnangud »  Ülevaade: Sony Ericsson W710i mine lehele 1, 2  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.