Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  SMS-laenuga petetuid aina lisandub märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2007 01:48:27 SMS-laenuga petetuid aina lisandub vasta tsitaadiga

link :: postimees


Lõuna politseisse on aastavahetusest siiani pöördunud 51 inimest, kellelt SMS-laenu skeemiga on raha välja petetud. Pettusi soodustab laenufirmade põgus isiku kontroll – laenata saab ka võõra nime all.See on üks põhjusi, miks uue kuriteoliigi ohvreid lisandub tõusvas tempos. Mullu oktoobrist alates pöörduti Lõuna politseisse vastavasisuliste avaldustega 19 korral, tänavu sai see arv ületatud juba esimese kahe nädalaga – 22 pöördumist.


Eilseks oli 51 tänavu politseisse pöördunud kannatanut kirjeldanud ühtekokku rohkem kui 60 pettusefakti, neist üle paarikümne Tartus ja Tartumaal.

Abistaja satub hätta

Lõuna politseiprefektuuri majanduskuritegude talituse komissar Janek Maasik tõdes, et petuskeem algab abipalvest sõbrale, tuttavale või sugulasele – aga enamasti võhivõõrale: kas tohiks kasutada tema pangakontot, et saaks lasta kiiresti raha üle kanda ja selle välja võtta, selgitab Maasik.

Põhjuseks, miks enda kontot kasutada ei saa, ütleb abipaluja tihti, et arve on blokeeritud või pangakaart kadunud.

Tuttavaile on petturid nende pangakaardi või netipanga paroolikaardi kasutamise vajadust põhjendanud SMS-laenu võtmisega, lubades seejuures, et mingeid kohustusi abistajal ei teki. Ent petturil pole kavatsustki laenuna saadud raha tagasi maksta.

Võõrad on usaldanud petturile pangakaardi teadmises, et kontol raha pole ja mingit kahju ei saa tekkida.

Kui ohvril on arveldusarve juba olemas, palutakse tal sõlmida internetipanga leping, pangakaardi olemasolul võtta aga summa sularahana välja.

Soovitud lepingute sõlmimisel on pettur pangas ohvriga kaasas ja lepib telleriga asjad ise kokku, ohvril jääb vaid dokumenti näidata ja allkirju anda. Seejärel jätab kuriteo plaanitseja pangast saadud lepingud, paroolikaardid ning salasõnad enda kätte.

Sageli on pangast suundutud joonelt internetikohvikusse, kus pettur teeb internetipanga vahendusel laenutaotlused mitmesse SMS-laenu pakkuvasse firmasse. Kui isik vastab krediiditingimustele, on summad päral poole tunniga.

Maasik tutvustas, et laenusumma laekumise järel on mindud kahte teed. Esimene: ohvril lastakse sularaha välja võtta. Teine: pettur kannab summa edasi näiteks oma isiklikule arvele.

Maasiku sõnul on olnud ka mitmeid juhtumeid, kus pettur helistab näiteks ajalehekuulutuse peale ning huvitub müüdavast kaubast, mille väärtus jääb tavaliselt mõnesaja krooni kanti. Pettur küsib müüjalt isikuandmeid ja pangakonto numbrit ning tellib SMSi vahendusel müüja arvele laenu, näiteks 3000 krooni.

Siis helistab pettur kauba müüjale, teatab, et kandis kogemata üle liiga suure summa ja palub müüjal enamsaadud raha, näiteks 2700 krooni, tagastada enda öeldud arveldusarvele.

Müüja ehk kannatanu saab pettusest teada alles siis, kui laenufirmast laekub arve.

Kahju ja ebameeldivused

Maasik märkis, et isikutel, kelle dokumente on kasutatud sellise laenu võtmiseks, on oht sattuda pankade ja teiste krediidiasutuste maksehäirete nimekirja ning see võib saada edaspidi takistuseks näiteks laenu saamisel. Oma isikuandmete avaldamisega kõrvalistele isikutele tuleks olla ettevaatlik, ka siis, kui lubatakse heldet tasu.

Ühekordselt võetuna pole SMS-laenu summad küll väga suured, petturid võtavad aga enamasti laenu mitmest firmast. See kasvatab kahju kümnete tuhandete kroonideni.

Politsei kinnitusel on pettureid ka tabatud. Tegu liigitub kelmuseks ja on karistatav rahatrahviga või kuni viie aasta pikkuse vangistusega.

Kuidas SMS-laenamine käib?

1. Tuleb saata lühisõnum teatud numbrile, kust saab taotluse formaadi.

2. Saata määratud kujul sõnum, kus näidatud laenusumma (1000/2000/3000) krooni, laenu tähtaeg (kuni 2 kuud), nimi, isikukood, konto nr ja elukoht.

3. Laenutaotluse rahuldamiseks saata kolmas sms, kus on kirjas laenufirma kinnituskood.

• Raha arvele jõudmine ei tohiks võtta üle tunni.

Allikas: ühe laenufirma koduleht
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005




sõnum 13.02.2007 01:53:44 vasta tsitaadiga

KRT. see kes selle reha otsa astub on ikka mingis suures hädas icon_lol.gif
Kui sult seda eluähvardusel välja nõutakse siis ma ei tea(elu on sitt ja tuleb igasugu jama ette) vist.
tsitaat:

Eilseks oli 51 tänavu politseisse pöördunud kannatanut kirjeldanud ühtekokku rohkem kui 60 pettusefakti, neist üle paarikümne Tartus ja Tartumaal

Tartlased on mingid eri kaader,et neid vaja eraldi välja tuua
icon_razz.gif
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2007 02:02:32 vasta tsitaadiga

pm vana tartu leht ,eks sellest ka meie erilisus icon_razz.gif
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vidget
HV Guru
Vidget

liitunud: 21.02.2002




sõnum 13.02.2007 12:04:28 vasta tsitaadiga

Võibolla on tartlasele see summa suurem ja ta pöördub meelsamini politseisse ja näitab ennast lollina. Samas kui tallinlasele on see õppetunni eest ja ei taha ennast lollina näidata ning politseisse ei lähe.
Samas mingi suvalise matsi soovipeale ma küll ei viitsiks panka minna ja hakata paberitega majandama.
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006




sõnum 13.02.2007 12:19:18 vasta tsitaadiga

enda tutvusringkonnas on ka isik, kes võttis..kuid tal oli seda 3000 eeku ikka väga vaja.. ja raha on ta ka ammu tagasi maksnud..
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
T6nnn
HV kasutaja
T6nnn

liitunud: 03.05.2005




sõnum 13.02.2007 14:52:19 vasta tsitaadiga

põhimõtteliselt on inimesed ise süüdi. Peab ikka päris lammas olema, et võõrale oma panga andmed (halvemal juhul e-panga paroolid) annavad ja lambad on teadupärast pügamiseks. Ärge nüüd keegi valesti aru saage (ma ei õigusta seda), lihtsalt inimesed peavad targemad olema.

viimati muutis T6nnn 13.02.2007 15:06:03, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
e-Thug
HV Guru
e-Thug

liitunud: 26.02.2005




sõnum 13.02.2007 15:05:43 vasta tsitaadiga

Mis andmeid selle jaoks vaja on ja palju on laenu intress?
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erkinem
HV Guru
erkinem

liitunud: 06.11.2004




sõnum 13.02.2007 15:13:49 vasta tsitaadiga

e-Thug kirjutas:
Mis andmeid selle jaoks vaja on ja palju on laenu intress?

nt www.smslaen.ee . Teenusepakkujaid on veel mitmeid.
Kommentaarid: 329 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 284
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
e-Thug
HV Guru
e-Thug

liitunud: 26.02.2005




sõnum 13.02.2007 15:20:48 vasta tsitaadiga

See intress on ju kohutav, tule taevas appi..

mobiilinumber eesnimi  perenimi  isikukood  e-posti aadress  linn/maakond  aadress  arvelduskonto

Ainult neid siis vaja nagu ma aru saan?Jube kerge sedasi teistele sitta keerata. icon_neutral.gif
Kommentaarid: 230 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ossa
HV kasutaja


liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2007 15:24:50 vasta tsitaadiga

Ei noh, hea kirves intress on umbes 23 % icon_lol.gif kuus icon_lol.gif
Peab ikka püsti hädas olema, et sellist laenu võtta icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
AJ
HV Guru
AJ

liitunud: 03.02.2005




sõnum 13.02.2007 16:10:30 vasta tsitaadiga

Petturei se kõrge intress ei sega, nad ei plaani ju ise seda kinni maksta.
_________________
Küsige mida tahate, me vastame mida tahame.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 13.02.2007 17:29:10 vasta tsitaadiga

Karta on et lihtsameelseid (või tähelepanematuid) jätkub veel tükiks ajaks kellelt raha välja petta.
Veel lihtsam on inimesele lihtsalt üllatus teha - võtta laenu ja vaadata mis näo teeb kuu lõpuks, kui keegi intressiga mingisugust laenu tagasi tahab.
Tõesta siis veel et ise ei võtnud...

Lisaks veel "suurest" intressist:
SMS laen ei olegi mõeldud aastateks - kuude/aastatepikkust laenu tuleks ikka pangast võtta.
Tegemist just pandimaja ja panga vahepealse asutusega kus antakse väike summa kiirelt laenuks.

Näide:
Smslaen: 3000 võtad, 3000+700 tuleb tagasi maksta (aeg 1 kuu)
Hansapank: 1 mill võtad, tagasi maksad 1.5 milli. (aeg 20 aastat, ühe kuu keskmine makse on ~4100, keskmine intress on ~2100).
Tulumaksu tagastusega tuleks kuuintressiks ~1700-

Ja üleüldse, mitte intress ei määra vaid see mis rahaga peale hakata icon_razz.gif
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 13.02.2007 18:37:44 vasta tsitaadiga

milli eest maksab vist jupimaad rohkem intressi
_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2mblik
HV kasutaja
2mblik

liitunud: 16.05.2006




sõnum 13.02.2007 18:56:52 vasta tsitaadiga

kodulaen 1 miljon.. tähtaeg 20 aastat:
intress on 4,53%
intressikulu kokku 522 248 krooni
tulumaksu tagastused kokku 105 630 krooni
banana_dance.gif
jubedus icon_confused.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 20
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 13.02.2007 19:19:48 vasta tsitaadiga

Minu arvamus:

Kui pangakonto omanik pole mingit lepingut laenu andjaga sõlminud, ei vastuta ta laenu tagasimaksmise eest. Laenukontoril on leping isikuga, kes mobiiltelefoni kasutas ja andmed sisse toksis. Eestis võib vist tõesti lepinguid sõlmida igasuguses vormis, kui seadusega pole ette nähtud kindlat vormi - seega kasvõi suuliselt või sms teel. Aga kohtus peab siiski tõestama, et leping on sõlmitud ja siis peaks suulisle lepingul olema tunnistajaid. Vastavalt peaks ka lepingu pooled tõestama, kes täpselt sms'i kirjutas. Loogiliselt võttes on ka seda võimatu ilma tunnistajateta teha.

Laenu võtab see, kes sms'i valmis toksib. Ma saan aru, et laenu andjad lubavad ise mobiili omanikul või kasutajal võtta laenu kolmanda isiku nimel, nad pole midagi teinud et sellist juhtumit välistada. Vabalt võib olla olukord, et minul on ostu-müügileping isikuga A. Olen tale andnud meievahelise lepingu ettevalmistamisel kõik sms vormis vajalikud andmed. Nüüd kodanik A võtab laenu ja laseb laenu üle kanda minu arvele. Kuna mulle laekus raha, olen rõõmus ja annan kodanik A-le asja üle. Kas mina olen võtnud laenu? Ei ole!

Pangakonto omanik pole seoses laenu saamisega millekski kohustatud, sest pole laenu andnud firmaga mitte mingit lepingut sõlminud ja firma ei saa mitte kuidagi vastupidist tõestada.

Seega "pettasaanud" kontoomanikud peaksid laenu ja intresside tagasinõudjatelt viisakalt kuid kindlalt nõudma pooltevahelise lepingu esitamist laenu andmise kohta ning kui nad seda ei tee siis sama viisakalt ja kindlalt nõudlejad urruauku saatma. Las otsivad oma klienti, kes sms'i teele saatis.

Ootan huviga esimesi kohtulahendeid, kus tõdetakse et kuna sms-laenajatel vettpidavaid lepinguid pole, siis ei ole neil võimalik ka kellelegi mingeid nõudmisi esitada. Parimal juhul võivad nad paluda alusetu rikastumise sätete alusel tagastada algsumma miinus tagastaja kulutused. Kui konto omanik suudab osutada kolmandale isikule, kes laenu tegelikult võttis, siis konto omanikult ei ole võimalik absoluutselt mitte midagi nõuda.

Kiiret pankrotti sms-laenajatele!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dolph
HV kasutaja

liitunud: 19.01.2003




sõnum 13.02.2007 22:32:13 vasta tsitaadiga

Kaval plaan, jah, aga nii satud sa mingise musta nimekirja ja katsu sa siis kodulaenu võtta, kui sinu kohta käib kommentaar on: "võttis meilt laenu ja siis saatis perse".
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 13.02.2007 23:26:58 vasta tsitaadiga

Seda et krediidiinfo nimekirja ilmselt ei saa panna inimest kellega laenajal pole mingeid lepingulisi suhteid.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.02.2007 00:47:43 vasta tsitaadiga

ePe, ilus loogika, aga eksisteerib üks ebamugav nüanss - nimelt on olemas täiesti tõestatav ülekanne laenukontori arvelt saaja arvele. Juhul kui raha saaja soovib väita et tema ei ole laenu soovinud, peab ta igal juhul saadud raha tagastama, vastasel juhul tuleb mängu võlaõigusseadus ja kontseptsioon nimega "alusetu rikastumine".
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ePe
HV kasutaja
ePe

liitunud: 18.11.2001




sõnum 14.02.2007 01:57:56 vasta tsitaadiga

pppd, jah mainisin ka ise eelmises postis alusetut rikastumist mida mõnedel juhtudel võibolla saab kasutada. Kui aga keegi võtab näiteks laenu et mulle millegi eest maksta ja laenukontor kannab raha otse minu arvele, siis pole see minumeelest kasutatav. Laenukontor ei tegutse eksimuses seda ülekannet tehes vaid täidab kellegagi sõlmitud lepingut. Kellega nad lepingu sõlmisid - seda nad peavad ise teadma ja tõestama.

Mul on näiteks momendil autolaen võetud. Pank kandis raha otse automüüja arvele. Kas arvad, et kui mina ei suuda või ei taha laenu maksta, on pangal mingit asja automüüja juurde väites alusetut rikastumist või midagi muud? Ei ole nii!
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 14.02.2007 08:47:48 vasta tsitaadiga

ePE, 100% nõus.

Krt, Eesti on ID-kaardi riik ja sellist jama ikka võimaldatakse. Tehku need liigkasuvõtjad oma veebidesse digitaalse allkirjaga allkirjastatava lepingu sõlmimise võimalus ja andku tõelistele soovijatele poole tunni või tunniga siis oma laene.

Sest tõesti, need andmed pole salastatud. Ja kui ma olen selline isik, kel paljud asjad on kõik igasuguste otsekorraldusega korraldatud, siis ma äkki ei logigi oma internetipanka nii tihti sisse, sest ma tean, et mul seal endalgi piisavalt raha, et maksed automaatselt toimivad.
Ehk ma ei pruugi isegi enne sellest enda arvele laekunud summast teadlik olla, kui mingi firma, kellega minul isiklikult pole mitte mingisugust seost olnud, esitab minu vastu nõude. Ja see pole normaalne.

Palun, ID kaart on olemas. Samade andmete kuhugi veebivormi trükkimine on veel kiirem, kui SMSi ja sellele digiallkirja külgehaakimine ka sekundite küsimus. Ja sel kujul minupärast olgu selline teenus olemas...

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 14.02.2007 09:36:28 vasta tsitaadiga

daddo kirjutas:
ePE, 100% nõus.

Krt, Eesti on ID-kaardi riik ja sellist jama ikka võimaldatakse. Tehku need liigkasuvõtjad oma veebidesse digitaalse allkirjaga allkirjastatava lepingu sõlmimise võimalus ja andku tõelistele soovijatele poole tunni või tunniga siis oma laene.

Sest tõesti, need andmed pole salastatud. Ja kui ma olen selline isik, kel paljud asjad on kõik igasuguste otsekorraldusega korraldatud, siis ma äkki ei logigi oma internetipanka nii tihti sisse, sest ma tean, et mul seal endalgi piisavalt raha, et maksed automaatselt toimivad.
Ehk ma ei pruugi isegi enne sellest enda arvele laekunud summast teadlik olla, kui mingi firma, kellega minul isiklikult pole mitte mingisugust seost olnud, esitab minu vastu nõude. Ja see pole normaalne.

Palun, ID kaart on olemas. Samade andmete kuhugi veebivormi trükkimine on veel kiirem, kui SMSi ja sellele digiallkirja külgehaakimine ka sekundite küsimus. Ja sel kujul minupärast olgu selline teenus olemas...


Laenuandjad pole sellisest asjade käigust kuigivõrd huvitatud, sest keskmine jorss, kes seda laenu võtab ei omagi võibolla ID kaarti ja kui omab siis selle kasutusoskus on järgmine küsimärk. Nemad tahavad asja maksimaalselt lihtsalt ja kiirelt ühele poole saada, et tagada maksimaalne võimalik laenuvõtjate hulk.

Mingid täpsemat ja normaalsemat süsteemi rakendama võib neid ajada vaid piisav hulk nende jaoks negatiivseid kohtulahendeid, kuigi kahtlen ka selles, sest sms laen pidavat väga populaarne teenus olema ehk see negatiivsete lahendite hulk peaks ikka päris suur olema, et teenusepakkujale tunda annaks.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
daddo
HV kasutaja
daddo

liitunud: 30.11.2002




sõnum 14.02.2007 12:21:03 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
Laenuandjad pole sellisest asjade käigust kuigivõrd huvitatud, sest keskmine jorss, kes seda laenu võtab ei omagi võibolla ID kaarti ja kui omab siis selle kasutusoskus on järgmine küsimärk. Nemad tahavad asja maksimaalselt lihtsalt ja kiirelt ühele poole saada, et tagada maksimaalne võimalik laenuvõtjate hulk.

Mingid täpsemat ja normaalsemat süsteemi rakendama võib neid ajada vaid piisav hulk nende jaoks negatiivseid kohtulahendeid, kuigi kahtlen ka selles, sest sms laen pidavat väga populaarne teenus olema ehk see negatiivsete lahendite hulk peaks ikka päris suur olema, et teenusepakkujale tunda annaks.


No seda ma räägingi, et motivatsioon selle kasutusele võtuks ei pea nendelt liigkasuvõtjatelt endilt tulema, vaid see peaks olema riiklik sund. Et seadus keelaks ilma isikut tuvastamata ja tema otsese tahteavalduseta "sõlmitud lepingu" kasutamise sellises skeemis.

Ehk et sellistel teenusepakkujatel oleks valida, kas pillid kotti panna või teha seda sel kujul, kuidas seadus ette näeb - digiallkirjaga.

Mis puutub asja kiirust, siis täbaras olukorras mõtlematu inimene läheb ostab kasvõi lähimast kohast 89-kroonise ID kaardi lugeja, et see raha saada. Seega nende klientuur kahaks kõige enam just petturite arvelt.

_________________
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pppd
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.06.2004




sõnum 14.02.2007 22:27:30 vasta tsitaadiga

ePe kirjutas:
...kui aga keegi võtab näiteks laenu et mulle millegi eest maksta ja laenukontor kannab raha otse minu arvele, siis pole see minumeelest kasutatav. Laenukontor ei tegutse eksimuses seda ülekannet tehes vaid täidab kellegagi sõlmitud lepingut. Kellega nad lepingu sõlmisid - seda nad peavad ise teadma ja tõestama.

Hmm, asi läheb suht huvitavaks... Siiski, siiski, kui selgub et laenu tegelik taotleja on juba algselt esitanud laenuandjale valeandmeid (esinenud teise isiku nimel), siis selline leping peaks olema õigustühine ning sellega langeb ära ka algne raha ülekandmise alus, koos sellega tekib ka laenuandjal õigus ülekantud raha tagasi saada ja seda just sellelt, kellele see raha tegelikult kanti (kõik võlaõigusseadus).

Näitena lisaks toodud ostu-müügi korral on mõlema tehingupoole oma vastutus ja huvi veenduda et vahetatavad väärtused siiski kuuluvad tehinguosalistele. Juhul kui üks pool teisele koti pähe tõmbab ja tekitab ettekujutuse et tema on asja eest maksnud, siis on tegu juba puhtkriminaalse kelmusega, kuid see ei tühista eelnevat puhtalt võlaõigusest tulenevat kohustust alusetult (laenukontori ja "laenaja" omavahelise olematu tehingu poolt vaadates) saadud raha tagastada, kannatanu peab selle raha siiski laenukontorile tagasi maksma ning tal tekib õigus omale tekitatud kahju kelmilt tagasi nõuda. Brr.. sai küll meeletult segane, aga ma jään hetkel siiski selle juurde et laenulepingu tühiseks osutumisel tuleb igal juhul juba saadud raha tagastada.

tsitaat:
Mul on näiteks momendil autolaen võetud. Pank kandis raha otse automüüja arvele. Kas arvad, et kui mina ei suuda või ei taha laenu maksta, on pangal mingit asja automüüja juurde väites alusetut rikastumist või midagi muud? Ei ole nii!

Selle näite puhul on Sul täiesti õigus, kuid ma võin kihla vedada et selline kombinatsioon, kus Sinu poolt laenatud raha on üle kantud kellegi kolmanda arvele, on ilusasti ära märgitud ka lepingus. Juhul kui Sa järsku enam maksta ei taha, siis tähendab see ainult Sinupoolset Sinu ja panga vahelise lepingu rikkumist ja pank läheneb Sulle edaspidi inkassoga. Juhul kui pank avastab aga et juba sõlmitud leping on algusest peale tühine siis peaks tal küll olema õigus automüüjalt raha tagasi saada... seda viimast aga eriti ei juhtu, kuna pangad pööravad suht suurt tähelepanu oma lepingute pidavusele.

Kokkuvõttes, ilus õhtune mõtteharjutus oli. Mingit garantiid eelpooltoodud mõttekäigu õigsuse kohta ma anda ei julge icon_wink.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
paunukas
HV vaatleja

liitunud: 05.10.2004




sõnum 15.02.2007 15:06:14 sms-laen = mõttetu nähtus. vasta tsitaadiga

Kui sms-laenud turule tulid, tekkis kohe küsimus, kellele neid vaja on? Esiteks on laenusumma üsna väike, nagu ka tagasimakse periood. Teiseks on nende laenude intress haiglaselt kõrge!! Kui nüüd tuleb välja, et lepingud on praktiliselt olematud ja laenudega võid teisele tõsist "mäkra mängida", siis võib öelda, et antud laenupakkujad ise on süüdi tekkinud olukorra üle, kus nii mõnigi on juba petta saanud. Kui rahahäda on käes, minge küsige sõprade-tuttavate käest, keegi ikak annab ja ilmselt ei küsi ka nii suurt intressi, kui üldse küsib! icon_smile.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
soodent
HV Guru


liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.02.2007 14:19:21 vasta tsitaadiga

Huvitav pangas käies alati pakutakse teha leping sms laenude lubamiseks.Kas ilma pangaga lepingut omamata saab siis ka selliseid lepinguid sõlmida mingi x firmaga mis sms laene pakub?
_________________
Kommentaarid: 822 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 19 :: 6 :: 564
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Turvalisus ja privaatsus »  SMS-laenuga petetuid aina lisandub mine lehele 1, 2, 3, 4  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.