Avaleht
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 18:49:25 vasta tsitaadiga

DigeBeni kirjutas:
... Pealegi, ei kasutata ju mõistet "ostakohe" mingis väänatud tähenduses, mis kirjapildist välja loetav pole ehk sõna kasutatakse selle kõige otsesemas mõttes - kui pakud viidatud hinna, siis oledki kohe selle hinna eest ka pakutava kauba ostja ...

Siin teemas ees pool kirjas ju, kuidas kiputakse sellest siiski teisiti aru saadama.
IMO oleks sellistel fikseeritud mõistatel samasugune profülaktiline mõju nagu pragu HV'ski kasutusel oleval autokorrektuuril:
Näiteks - mõtetu - mõttetu jne.
Kas see autokorrektuur siis ka mõttetu? See ei pruugi kellegi õigekirjale mõju avaldadagi?

See autokorrektuur on täpselt sama mehhanismiga. Profülaktilise mõjuga nimelt.


viimati muutis Elof 18.01.2007 18:49:36, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 18:49:28 vasta tsitaadiga

ytleme nii, et telefoninumbriga inimene a) myyb mulle rohkem b) ostmisel suhtun tasse paremini kui tyhja profiiliga kodanikku. foorumisse oma ip aadressi j2ttes kaotad sa niikuinii "privaatsust" ... mobiili j2rgi oled sa leitav, kaardimaksete kaudu on su tee j2lgitav.. mis privaatsust sa siin it riigis veel tahad? piisab huvilisel ainult asjasse syveneda. mina elan p6him6tte j2rgi" tee seda teistele, mida sa tahad, et sulle tehtaks" si.ta keeramise ja selle varjamisega aega viita ei viitsi. telnr/ kontaktid on avalikut ja google jms kaudu v2ga kiiresti leitavad. kurjalt kasutatud ei ole. tagasi teemasse. kindlalt myya/ osta tahad, t2ida lyngad 2ra.. lynki t2ita ei taha, v6id arvestada, et t2itmata lyngad on mu definitsioonides mainitud "soodustavate asjaolude negatiivne pool" THE END.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 13.05 Pärnus kui midagi huvitab.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taux007
HV veteran
Taux007

liitunud: 27.08.2005




sõnum 18.01.2007 18:52:07 vasta tsitaadiga

laurx, privaatsuse all peame silmas seda, et kui sul on midagi pooleli, siis sind ei segata! Foorumis on aegu kirju vahetada küll. Kui su telefoninumber ei ole laiale avalikkusele teada, siis sind segatakse ka vähem.
Kommentaarid: 47 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Elof
HV Guru
Elof

liitunud: 07.05.2003




sõnum 18.01.2007 18:54:49 vasta tsitaadiga

Mul pole telefoninumbrit igal juhul küll plaanis panna siia, oma profiili. Miks?
Kui on mõne jubina ostjal sügavam huvi siis saatku ostja PS või email. Saan teada saabunud PS'ist või emailist reeglina paari minuti jooksul.
Öösel loomulikult magan, siis tõesti ei saa kohe teada, ent ega öösel telefonile niikuinii hakkaks vastama.
Kui öösel saadetakse PS või email, saan kohe hommikul hakata asju ajama ning kui ilmneb, et lihtsam telefoni teel asjad üle rääkida siis annan nr.
Üldiselt saab aga väga kiiresti ja täpselt kokku leppida asju ka PS teel.

laurx kirjutas:
no igal yhel oma. telnr. ei ole kohustuslik. lihtsalt t6in telnr i ja selle seotuse oma definitsioonidega v2lja. kolme aasta jooksul mind segatd ei ole, mingiks eriliseks guruks ma ennast ei pea, et mind segada ei tohiks. lihtsalt on kohati nii piisavalt palju mugavam sellistele kriteeriumitele vastavate inimestega 2ri teha, et v22ris m2rkimist.

Seda'nd küll, et seda võiks siia harva sattuvatele müüjate tõesti meelde tuletada thumbs_up.gif
Lihtsalt vastupidiselt potentsiaalsele soovitusele käitumise põhjendus icon_razz.gif


viimati muutis Elof 18.01.2007 19:03:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 212 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 18:59:52 vasta tsitaadiga

no igal yhel oma. telnr. ei ole kohustuslik. lihtsalt t6in telnr i ja selle seotuse oma definitsioonidega v2lja. kolme aasta jooksul mind segatd ei ole, mingiks eriliseks guruks ma ennast ei pea, et mind segada ei tohiks. lihtsalt on kohati nii piisavalt palju mugavam sellistele kriteeriumitele vastavate inimestega 2ri teha, et v22ris m2rkimist.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 13.05 Pärnus kui midagi huvitab.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.01.2007 19:45:50 vasta tsitaadiga

Kui sa ei taha, et sind segataks - lülita telefon välja.
Kui tahad äri kiiremini ja paremini ning mugavamalt ajada - pane number profiili.

Nii lihtne see ongi.
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rallitaja
HV veteran

liitunud: 16.09.2006




sõnum 18.01.2007 23:03:58 vasta tsitaadiga

Või kui need variandid ei sobi, hangi HV's äri ajamiseks teine number ja teine telefon. Kasvõi kõnekaardiga.
Kommentaarid: 19 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 15
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alliance
The Transporter

liitunud: 23.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2007 14:25:00 vasta tsitaadiga

tsitaat:
mille jaoks on telefonil onn/off svits? minule ei ole helistatud kell kolm 88sel, küll aga on mulle helistatud ja kraami ostetud laksust, on helistatud ja palutud raha eest asju teha ja olen ise helistanud ja kohe kiiresti m6nes teemas ripakil oleva mulle vajaliku jubina kiiresti omale saanud


mul on ka isiklikke tuttavaid kelle jaoks telefon on avatud 24/7 .
teiseks ,ilma numbrinäiduta kõnedele ma yldse ei vasta.põhim6tte pärast juba.
siiamaani on minu numbri siin avalikustamine vaid negatiivse tagasilöögi saanud.
pooldajad arvavad et see on kiireim tee müügini vms.ja siis helistab mingi vend et kuule ,davai teeme selle hinnaga,alla sinu soovitud,ja kui sa nõus ei ole hakataxe kauplema.ma ei ela HV-s 24/7 et oleks igal ajahetkel aega sel teemal vaielda.
selle jaoks ongi ps.
siin piisab ka sellest kui anda kellelegi ps-is oma nr,to annab kellelegi HV -välisele sõbrale edasi ja siis hakkab sulle lampi kellaaegadel täiesti mõttetu sisuga kõnesid tulema.
ja neid näiteid on veel ja veel.ei poolda!
yldiselt,sel teemal on juba mitu küsitlust tehtud ,ja alati variandid pooldajate kahjuks. icon_wink.gif
mis siin ikka jahuda.

_________________
---
Kommentaarid: 531 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 5 :: 431
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.01.2007 17:34:23 vasta tsitaadiga

ma yldse imestan, miks sellisel hulgals selle telefoninumbri yle feimimiseks l2ks. mina t6in ta oma definitsioonides lihtsalt n2itena soodsatest asjaoludest ning argumenteerisin natu. k6ige suurema usaldusriski teeb siiski id kaart ja sellega autentimine. telnr on minu puhas isiklik kiiks.
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 13.05 Pärnus kui midagi huvitab.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 11.10.2007 22:20:24 Ettepanek: Ärifoorumite alghindade reeglid vasta tsitaadiga

Pealkiri ütleb kõik.

Peaks ütlema, et äärmiselt ebameeldiv on tagantjärgi, peale oma pakkumist, teada saada, et tegelikult sellise hinnaga asja kätte ei saagi.
"Päris" oksjonisaitidel on alghinna jaoks konkreetsed reeglid- müügikohustus on tootele, kui on alghind aga pole piirihinda. Kui pakkumine tehakse alghinnale, siis peab ostja sellega ta ka kätte saama.
Piirihinna mõte on teha oma toode huvitavamaks - ehk siis odavaim reklaam icon_smile.gif
Seega, kui müüa paneb midagi müügile alghinnaga 1 eek, siis peaks tal olema kohustus märkida ära oma alghinna kõrvale, et alla teatud summa ta ikkagi ei müü. Lihtinimese jaoks on 1 kroonine oksjon, kus 1 krooniga midagi ei saa, labane pettus icon_biggrin.gif

Siinkohal tooks ära ühe teksti Osta.ee leheküljelt:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Missugust hinda kaubale määrata?

ALGHINNA määramine on väga kriitiline koht kogu müügiprotsessis. See sõltub paljudest teguritest, põhilised neist on:
* Kas kaup on uus või vana?
* Kui kiire on mul müügiga?
* Kui palju tahan ma teenida oma kauba müügist?
* Mis kaubaga on tegemist
* Kas soovid kaubast vabaneda suvalise hinna eest?

Nendele küsimustele vastuse leides suudate määrata oma kaubale ka õige hinna. Siiski, oksjonil pakkumine on paljuski hasart ja pakkujate arvgi oleneb alghinnast. Seetõttu sulle siin mõned vihjed hinna määramiseks:

1. Ärge kunagi pange alghinnaks uuele (veel vähem kasutatud) asjale kauplusehinda. Kui seda teete, siis võite kindel olla, et suure tõenäosusega Te oma kaubast lahti ei saa. Inimesed võivad ju selle asja vabalt sel juhul ka poest osta, saades garantiid jne. Reegel selline - mida kõrgema hinna määrad, seda väiksema tõenäosusega sa kauba müüdud saad.
2. Osta.ee ajalugu näitab, et madal alghind tagab progressi. Ei tasu alati mõelda selle peale, et mina maksin selle asja eest nii palju ja tahan umbes sama tagasi saada. Siinkohal tuleb rahahimu kõrvale lükata ja mõelda, kas Teie ise oleksite nõus vaatama asja, mille alghind on liiga kõrge. Ei? Te valite toote, mis on odavam ja just hind hakkab silma.
3. Kui siiski kardate, et kaup läheb ära liiga odavalt, kasutage PIIRHINDA. See aitab "kindlustada" Teie oksjonit - juhul, kui pakkumised jäävad alla piirhinna, ei ole Te kohustatud müüma.
4. Kui kauba lõpphind ei ole Teile kriitilise tähtsusega, pange alghinnaks 1 kroon - tagasiside ja pakkumised garanteeritud, müük Samuti!
5. Kasutage FIKSEERITUD HINDA, kui Te arvate, et kaubal on just see väärtus ja oksjonikorras müügist Te huvitatud ei ole.
6. Kõige kaitstum kombinatsioon: alghind võimalikult madal, piirhind määratud kaitsmaks end madala lõpptulemuse eest ja OSTA KOHE hind näitamaks, mis hinnaga olete nõus kohe seda kaupa müüma!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


P.S. Loomulikult on müüjal õigus ükskõik mis isiklikul põhjusel toote müügist keelduda, kuid selleks on ärieetika ning tore oleks "puhtamas keskkonnas" asju osta, müüa ja vahetada.
Ning ma ei taha sellest mingit arutelu teemal "kas HV on oksjon", vaid palun alandlikult luba teha selline reegel, mis ei laseks inimesi eksitada.

EDIT by Tanel: reeglitesse tuleb punkt "Alghind ei tohi olla madalam hinnast, millega oled nõus paremate pakkumiste puudumisel kaupa müüma."
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
O
Kreisi kasutaja
O

liitunud: 22.09.2005




sõnum 12.10.2007 00:09:15 vasta tsitaadiga

bullshit

e. editeerisin põhjenduse välja, sorks
wow, suutsid oma adminniõigustega mu regamisinfi välja kookida? viimast korda nõustun olematu eulaga!

btw, põhjenduseks oli see, et niikuinii leitakse alati põhjus mitte müümiseks "müüsin tuttavale idiootselt kõrge hinnaga","müüsin HV väliselt" jne

kusjuures mina arvan, et "hind kujuneb pakkumise käigus" on väga tore müügimeetod juhul, kui ikka tahtjaid kambaga on.


viimati muutis O 12.10.2007 01:29:06, muudetud 7 korda
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006




sõnum 12.10.2007 00:11:16 vasta tsitaadiga

1)see pole oksjonikeskond.
2)suur % alaelalisi foorumis
3)milleks end vaevata yldse end sellega
4)las igaüks myyb kuidas tahab-ostab samuti
Kommentaarid: 597 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 494
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 00:19:45 vasta tsitaadiga

wfiles kirjutas:
1)see pole oksjonikeskond.

Seega milleks siin oksjoneid pidada. Kas alghind ei ole mitte osa oksjonist? Oled sa mõnda soovi kuulutust näinud ALGHINNAGA?
wfiles kirjutas:
2)suur % alaelalisi foorumis

Nooremad ongi parema õppimisvõimega
wfiles kirjutas:
3)milleks end vaevata yldse end sellega

Et keskkonda steriilsemaks saada?
wfiles kirjutas:
4)las igaüks myyb kuidas tahab-ostab samuti

thumbs_down.gif suhtumine. Niimoodi seda BS-i siia just rohkem tekibki.
Loomulikult võib igaüks müüa oma asju nii nagu tahab, kuid võiks jääda viisakuse piiridesse ja ostja peaks kuulutusest ÕIGESTI aru saama.


viimati muutis Piipz 12.10.2007 00:27:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 00:31:10 vasta tsitaadiga

sbtainas kirjutas:
bullshit

Äkki sa, Kaarel, põhjendad ka? Niisama plõksimist paluks mulle privasse.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ardo
HV Guru
Ardo

liitunud: 22.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 03:03:17 vasta tsitaadiga

Pullikaka. Ma müün selle hinnaga, mis mulle vastuvõetav on ja millega ostja nõus on.

Töötavat süsteemi ei ole mõtet muutma hakata. Igasugu piirangut vaid vähendavad kasutajate arvu.

Kõige huvitavam on see, et vaadates teemaalgataja profiili, tundub, et ta ise ärifoorumites eriti aktiivne ei ole ning nüüd hädaldab. icon_mad.gif
Kommentaarid: 271 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 4 :: 224
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kännuämmelg
HV Guru
kännuämmelg

liitunud: 27.08.2002




sõnum 12.10.2007 07:01:13 vasta tsitaadiga

HV- foorumi ärikeskkond ongi kiiksuga (ja seda juba mõned aastad). Kui vähegi võimalik, teen oma müügid mujal aga osta on siit bro'. Osta.ee ärikeskond on rohkem nõder ja töötab veel kehvemini, et seda näiteks tuua.
HV nö 1.- "oksjonid" on nagu kiimase puberteedi armastuskiri- selle asemel, et korraga asjast rääkida, keerutatakse ilma ümber, kuid... hinna määrab siiski ostja- ostjal on maagiline jõud muuta müüja juba vaimusilmas ettekujutatud soovhinda kordades madalamaks.
Rohkem, kui taoline alghinnata müük, häirivad mind ostjad, kes järjepidevalt teevad allapoole läve pakkumisi. Kuid ka see on HV-s aastate jooksul sisseharjunud tava, et alati tasub loota, et müüja murdub.
8)
käesolevaid teemasid poleks, kui "ostjad" prooviks oma fantaasiatega kuidagi hakkama saada ning mitte liialt loota regulaarsele imele icon_lol.gif -ei tohiks olla nördinud, kui endalegi idiootlikult odavana tunduva hinnaga asja ostetud ei saa.
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 204
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 12.10.2007 08:21:06 vasta tsitaadiga

sundida ei saa siinseid debiilikuid kuidagi
ise olen oma jaoks lihtsalt arvesse võtnud, et kui keegi midagi kirjutab, siis tegelikult ei ole sel mingit väärtust. Mehesõna siin ei kehti. Jalalt jalale karglevad tattnokad muidugi ei olegi mehed icon_lol.gif .
Oleksin süsteemi poolt, aga kuna selle rakendamine on raske, siis olen pigem pessimistlik. icon_confused.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 08:43:10 vasta tsitaadiga

mina ignoreerin " allapoole valuläve " jääavaid pakkumisi nii kaua kui võimalik. alati on samas võimalus kaubelda ja pakkuda mõnda muud , mkompenseerivat hüvist, nt kunagi müüsin hulka arvuteid, mille eest mulle keegi ühelt hetkel LCD monitori pakkus. pigem on sellised nn kohustused piiravad, kuna sunnivad ka müüma icon_razz.gif ma ei olnud mälu järgi tookord maininud, et mulle sobiks ka vahetus ja just lcd monitor, samas olid huvilised juba mingeid sümboolseid kuid mulle sobimatuid hindu teemasse pakkunud. minu taktika ärifoorumitest omale vajaliku kola saamiseks ja selle tagamiseks on selline, et helistan, pakun võimalikult kiiresti kokkusaamist ehk piisava hulga positiivse maine olemasolu korral pakun välja, et kannan raha ette. (kui keegi nüüd hakkab seletama, et raha ette kandmine ei ole hea mõte, siis võib ta oma plõksu koomal hoida, sest ma olen niikuinii aktiivsemate müüjatega siin vähemalt kaks kolm korda äri teinud) mis peaks kindlustama selle, et tekib minuga " siduv leping" ning mulle lubatud koli kuskil mujal mingile lehma-lellepojale ei realiseerita. siin on ennegi olnud igasugu reeglistamisettepanekuid kasvõi seoses selle petuteemaga, mis vahepeal jälle aktiivseks muutus aga nagu ka tookord, nii ka nüüd ma ei ole enamase reeglistamisega nõus, kuna see töötab vastu minu ja teiste ärihuvidele: kui müümine siin läheb liiga raskeks, ei müüda siin enam ja osta.ee tüüpi kohad, kus ma pean kohe vajaminevat asja nädal aega pildipealt vaatama ja mürsku poleerima, mulle ei meeldi. HV eelis igasugu muude "müügikohtade" puhul ongi just vahetus. keegi kes on omale mingi julla ostnud, paneb emotsiooni ajel üles kaks lauset et " õu, müün vana proset kilohinnaga" mida vähem on aega teemal areneda, seda tõenäosem on see junn ta käest tõesti kilohonnaga kätte saada. kui me teeme siia mingid ulmereeglid, vanusepõhise autentimise ID kaardi alusel jms. jms. mis te arvate, kui palju siin siis osta/müüa saama hakkab? okei, tainaid siin on kus meetrit, kes nagu hiid ütles, jalalt jalale keksivad ja ajavad vahtu aga siiski, müüja kriitikameel ja ostja piisavalt motiveeriv pakkumine on need, mis selle äri just nii nagu mõlemale kasulik on, toimida lasevad, mitte mingi mõttetult nõme ports reegleid kuskilt ettekirjutatud kujul..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 13.05 Pärnus kui midagi huvitab.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 12.10.2007 08:45:37 vasta tsitaadiga

Ainuke asi mida alghindades siinses keskonnas häirib on kohati need pealkirjad (nagu osta.ee-s) "Palju kraami müügiks, kõik 1 krga" - sellised asjad võiks ära kaotada.
Ise panen enamjaolt konkreetse hinnasoovi, alati on ju võimalik kokku leppida.
Sellel ideel kahjuks eriti tulevikku ei näe....

A ja üks asi, mida võiks ärifoorumites on piirata seda lampi vahetuste pakkumine, no privas küll, aga kui keegi tuleb sinu ärifoorumit solkima pakkudes nt. minul tuli üks pakkuma läppari kõvaketast müües mingeid mälusid , eino jah, kui oleksin soovinud oleks ju pannud vahetuse alla....


viimati muutis ak.90 12.10.2007 08:49:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 08:47:02 vasta tsitaadiga

aga kui mul ongi palju asju.. millest ma sümboolse hinna eest, mis pakutakse lahti saada tahan.. ? pealkirja ei mahu ju, et " kuusteist pci ja isa siini võrgukaarti, 25 töötavat optilist seadet, kuus emaplaati jne jne.. " mul juhtub seda viimasel ajal päris tihti ,et on vaja kastikaupa asju jalust ära saada. varsti juhtub jälle, kuna neli arvutit saavad kohe valmis ja see, mis nende komplekteerimisest mulle mittevajalikuna üle jääb on vaja kuidagi ühise nimetaja alla kokku võtta..
_________________
Ketas, ketta, ketast, kettasse, kettas, kettast, kettale, kettal, kettalt, kettaks, kettani, kettana, kettata, kettaga. <--SPIKKER! https://www.yaga.ee/mox-fulder
https://www.facebook.com/marketplace/profile/100087345405856/ värskeim loetelu. 13.05 Pärnus kui midagi huvitab.
Kommentaarid: 1104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 704
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 12.10.2007 08:54:17 vasta tsitaadiga

laurx kirjutas:
aga kui mul ongi palju asju.. millest ma sümboolse hinna eest, mis pakutakse lahti saada tahan.. ? pealkirja ei mahu ju, et " kuusteist pci ja isa siini võrgukaarti, 25 töötavat optilist seadet, kuus emaplaati jne jne.. " mul juhtub seda viimasel ajal päris tihti ,et on vaja kastikaupa asju jalust ära saada. varsti juhtub jälle, kuna neli arvutit saavad kohe valmis ja see, mis nende komplekteerimisest mulle mittevajalikuna üle jääb on vaja kuidagi ühise nimetaja alla kokku võtta..

No mind ei häiri see, et palju asju vaid see 1 kr-ne alghind, võiks ju panna, et paku vme.
Suurtel oksjonidel ei panda ka ju alghinnaks 1 kr ( ei mõtle mingi osta.ee oksjoneid vaid maalide jne. omi), aga see peaks kuuluma rohkem ärieetika vme. alla ja seda ju ei saa igaühelt nõuda icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DigeBeni
HV Guru
DigeBeni

liitunud: 06.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 09:04:48 vasta tsitaadiga

... mina ei seoks heameelega müüjat küll mingite sääraste kohustustega, müüdav kaup on ju ikka müüja isiklik omand ja kui talle ei meeldi kasvõi ostja nägu, siis on tal ärist loobumiseks täielik õigus. Pole see ehk tõepoolest ärieetika kohapealt eriti moraalne tegu, kuid kohustada müüjat oma kaupa olematu hinnaga ära andma on IMHO samuti natuke liiga röövellik lähenemine ...
_________________
Kommentaarid: 193 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 5 :: 160
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002




sõnum 12.10.2007 09:08:55 vasta tsitaadiga

DigeBeni, siin see point ju ongi, millest teema alguse sai. Milleks see 1eek. alghind?
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 645 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 502
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ak.90
HV veteran

liitunud: 01.06.2007




sõnum 12.10.2007 09:20:42 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
DigeBeni, siin see point ju ongi, millest teema alguse sai. Milleks see 1eek. alghind?

See 1 kr-ne alghinnaga on ka see point, et siis hakataksegi pakkuma 1 kr-ni kaupa, nt. müüd telefoni mis maksab 1000, aga mingi tüüp pakub koguaeg 1 kr-i võrra üle ja väidab ka ju ise, et pakkusin ju üle, see minuarust mitte kuidagi ei lähe thumbs_down.gif
1 kr-ne alghind toob reeglina ka rohkme pakkujaid, aga kui on näiteks palju asju müügil siis alguses ikka pakutakse kõgile 1 kr vme., aga kui pärast keegi ei paku sellele enam ja müüja otsutab müüa siis enamus pakkujaid loobuvad millegipärast, krt mida sa pakud siis kui ei ole potentsiaalne ostja.
Kommentaarid: 209 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 188
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Piipz
HV veteran
Piipz

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 12.10.2007 09:25:36 vasta tsitaadiga

Ardo kirjutas:
Pullikaka. Ma müün selle hinnaga, mis mulle vastuvõetav on ja millega ostja nõus on.
Töötavat süsteemi ei ole mõtet muutma hakata. Igasugu piirangut vaid vähendavad kasutajate arvu.
Kõige huvitavam on see, et vaadates teemaalgataja profiili, tundub, et ta ise ärifoorumites eriti aktiivne ei ole ning nüüd hädaldab. icon_mad.gif

Loomulikult müüd sa selle hinnaga, mis sulle vastuvõetav on. KAS MUL SELLEST OLI PRAEGU JUTT VÕI?
Ning mulle ei meeldi, kui mulle "pullikaka" öeldakse. Selliseid solvanguid paluks mulle isiklikult.
Äkki on mingi põhjus, miks ma ärifoorumites aktiivne pole? Sellise tropikarjaga pole võimalik ju äri teha icon_smile.gif No offence nendele, kellele ma midagi juba müünud olen, see läks 1 eegumeestele praegu.
Ning kui piirangud vähendavad kasutajate arvu, siis just nende arvu, keda siin kõige vähem vaja on.
Nagu vähe oleks igasuguseid pettuseid ja muud jama. Nimeta seda siis töötavaks süsteemiks.
See pleiss on siin hullem varsti, kui soov & kb kokku....


Osta.ee tsiteerimine oli pigem informatiivne.
Müügiks SUNDIDA ei saa kedagi.
Tra, kas keegi üldse mu poindist aru saab või?

Kogu see pikk jutt lühikese lausega - kui müüd, siis ole informatiivne, mitte ära aja paska kokku.
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 33
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Vaidlused »  Parem HV »  Ostakohe ja muu ärieetika mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.